Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) Pikkolo^^ válasza Keksz (#2650) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Beállítás kérdése. W650-emen sem mindegy, hogy automatikusan találja-e ki a jelenetet vagy sem. Automatán nekem mindig tulszaturált Samsung érzésem volt amikor hdmi-n keresztül raktam ki a noti képét. Ha az előre definiáltak nem tetszenek akkor magad is elpepecselhetsz vele.

(#2652) sgg válasza Norbeck (#2648) üzenetére


sgg
tag

Nekem volt samsung, lg, mindegyik túlszaturált volt ellenben a japán cuccokkal szemben. Most is ugyanez a készülékem van mint neked, nincs vele szerintem baj. Egy éve egy lg-t vittem vissza, mert a korábbi sony-m smi most is második készülékként meg van, nagyságrenddel jobb színekkel rendelkezett, és volt olyan jelemet, pl egy robbanás ami szinte nézhetetlen volt az új lg-vel, még várj wgykicsit, hozzá fogsz szokni, vagy ha benne vagy a myolc napban, akkor vidd vissza. Már ha webes rendelés volt

somadog (#2619): Ki jön a dts is szerintem, nekem is igy van erősítőbe kötve.

daniel2121 (#2645): Általában karácsony a mélypont, utána legfeljebb az utolsó darabokkal lehet szerencséd

daniel2121 (#2638): Amikor én vettem az 50 colost, mondták a szalonban , hogy jobb az 55 colos képe, de nem fogom látni, úgyhogy maradtam a sony kdl-w685a-nál. Bár szívesen vettem volna nagyobbat , de a 150 K - t szerintem nem ér meg, még úgy sem , hogy lazán ki tudom fizetni

5 percen belüli ismételt hozzászólás esetén használd a szerkesztést új hozzászólás írása helyett!

[ Módosította: radi8tor ]

(#2656) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Ma én is 42w650 tulaj lettem és eddig nagyon tetszik a képe, bár még állítgatom.
Viszont az a problémám vele, hogy elég nagy az input lag valami miatt, amiben ez a TV pont nagyon jó ezért szerintem csak valami beállítás nem jó valahol. Most a monitorral együtt van a gépemre kötve és a monitor az elsődleges. Kiterjesztett asztal van beállítva és már az egér kurzornál látszik ahogy átviszem a TV-re, hogy nagyon le van maradva, durván késik. A monitoron meg jó mikor ott van. Mi lehet probléma?
Nincs a TV-n kifejezetten játék mód? Illetve nem kellene legyen még valami PC mód is valahol amikor gépre van kötve? Nem találok ilyet.

(#2657) m3gtr válasza sgg (#2652) üzenetére


m3gtr
senior tag

Mi a bánatnak kell egy tévét erősítőre kötni? Talán egy lejátszót kellene erősítőre és onnan a képet a tévére. Elég mazochista dolog a tévé hangjának hallgatása erősítőn keresztül, legalább is számomra az lenne.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#2658) miami123 válasza m3gtr (#2657) üzenetére


miami123
tag

Akkor én mazochista vagyok :)
Egyszerűen idegesít a Sokol rádió hang. Eddig minden tv-m erősítőre volt kötve, még ha a műsorok olyanok amilyenek is....

(#2659) -FreaK- válasza -FreaK- (#2656) üzenetére


-FreaK-
veterán

Kipróbáltam a CS:GO-t, nagyon laggol, játszhatatlan így:/ Valakinek valami ötlet? a VGA-ra egy DVI-HDMI átalakítóval és 1.4-es HDMI kábellel van kötve.

(#2660) m3gtr válasza m3gtr (#2657) üzenetére


m3gtr
senior tag

Filmekre gondoltam, ha te tévé műsorokat nézel tényleg mazochista vagy.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#2661) nismoka válasza -FreaK- (#2656) üzenetére


nismoka
addikt

Hogyne volna, options gomb, jelenet választás, játék. Az biztos hogy a késésben nem a tv lesz a ludas...

[ Szerkesztve ]

(#2662) Keksz válasza -FreaK- (#2659) üzenetére


Keksz
senior tag

Kösd direktben a PC-t a tévére, hagyd ki a monitort.
Legyen az az elsődleges.
PC bírja a tv felbontását?

(#2663) -FreaK- válasza Keksz (#2662) üzenetére


-FreaK-
veterán

Megtaláltam közben a játék módot. köszi, így már jó!
Direktben van a TV a gépre kötve, csak az egyik kimeneten a monitor, másikon a TV. Igen bírja a natívot, a monitorom is FHD.

Még annyi észrevételem van, hogy ahogy átváltottam játék módra úgy szemcsésebb lett a kép, nehezebben olvashatóak a szövegek mint az alapértelmezett jelenet-el.

(#2664) nismoka válasza -FreaK- (#2663) üzenetére


nismoka
addikt

Options, kép üzemmód, játék eredeti...

(#2665) sgg válasza m3gtr (#2657) üzenetére


sgg
tag

Azért, mert így csak a tv használatakor is jön hang az erősítőbe, nem csak a lejátszó esetén. Az erősítőn sinca két optikai bemenet, csak ezért nem veszek újat bemenet

(#2666) schmidtgabi válasza rendon (#2622) üzenetére


schmidtgabi
csendes tag

Ezt nem jó hallani !
Én pixelhibát nem találtam. A You Tube-n vannak Pixel tesztek,ezzel néztem meg.
Egy kis világosabb rész van a bal felső sarokban de nem zavaró csak teljesen sötét képernyőnél lehet látni ha kimondottan pont azt figyeli az ember. Játékra használom de nem is lehet észrevenni még sötétebb jeleneteknél sem bár nem vagyok egy vájtszemű játékos.
A gyári beállításokkal van,eddig még nem jutottam el odáig,hogy kísérletezgessek vele de majd próbálgatom ha lesz időm !
Szeretnék a későbbiekben vásárolni hozzá egy Logitech Z906 hangfalszettet a jobb hangzás érdekében.

[ Szerkesztve ]

(#2667) m3gtr válasza schmidtgabi (#2666) üzenetére


m3gtr
senior tag

Sztm a jobb hangzás érdekében én nem vennék ennyiért ilyen bögre szettet.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#2668) schmidtgabi válasza m3gtr (#2667) üzenetére


schmidtgabi
csendes tag

Esetleg egy olcsóbb kategóriára gondolsz ??

(#2669) krx21 válasza schmidtgabi (#2668) üzenetére


krx21
nagyúr

Itt kezdődik egy vállalható olcsó kategória...
Denon AVR-X500 + Eltax Universe 5.0-ás hangfal szett
Ennél gyengébbért ne adj ki pénzt...

(#2670) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Maradjunk a SONY LCD témánál. :R

Fandango: Thx. :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2671) Fandango válasza radi8tor (#2670) üzenetére


Fandango
veterán

gyáááááá radi8tor1 ez az avatár :DDD :DDD

(#2673) rendon válasza schmidtgabi (#2666) üzenetére


rendon
tag

Nekem mind a négy sarkokban világos volt a W805! Sőt a kép közepén szintén világos volt, csak csíkban! Plusz az az egy pixel hiba! De már visszavittem, és visszakaptam a pénzemet!

(#2674) cabii


cabii
tag

Hali, próbáltam keresni itt a listán de nem találtam megoldást. Ha usb kábellel próbálom hozzákötni az SP-t egy számítógéphez, nem történik semmi. Se nem tölt, se nem látom a meghajtót. De ha ugyanazzal a kábellel a töltőbe dugom, akkor már tölt a telefon. /tehát a kábel jó?!/
Valaki tudna segíteni, hogy mit rontottam el? miért nem látja a gép a telefont? Mintha az elején még látta volna 1-2 alkalommal, legalábbis felajánlott valamit a telefon, de akkoriban pusztult el a számítógépem, és nem is tudom már mit akart. Valaki Help me???

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#2675) Kabel15 válasza cabii (#2674) üzenetére


Kabel15
aktív tag

Telefonodon USB beállítások között nézd meg mire van állítva. Gépen pedig futass le egy hardver keresést.
Nézd meg hogy az az USB port rendesen működik e a gépeden.
Privit írj, megpróbálok segíteni.

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#2676) krx21


krx21
nagyúr

BUÉK mindenkinek!

Filmekben gazdag Új Évet kívánok!

(#2677) rtomix


rtomix
csendes tag

Sziasztok, w805-el kapcsolatos problémám lenne:
Tegnapig hibátlanul üzemelt,az STB hdmi kábellel van rakotve, es annak bekapcsolasa nelkul is jott minden a digitalis forras kivalasztasaval, de ma nincs semmi kép. A beállítások bejönnek, STB-vel működik, ha azt bekapcsolom, es a csatlakoztatott eszközként kivalasztom. Most meg küldött egy üzenetet, hogy az időzített szuneteltetes mindjárt lejár, es a tv kikapcsol. Mi lett rajta elallitva, van tippetek? Köszi
T

(#2678) szagnes69 válasza rtomix (#2677) üzenetére


szagnes69
aktív tag

A t-home-nál kódolatlan hétvége volt, ezért stb nélkül is jöttek a műsorok, de most már megszűnt és csak stb-vel fogható. Nem lehet, hogy ez a gond?

(#2679) rtomix válasza szagnes69 (#2678) üzenetére


rtomix
csendes tag

Tényleg, nekem is rémlik, hogy Karacsonytol Szilveszterig volt ilyen. Köszi, biztos ez volt az oka.

(#2680) pFEFErohni


pFEFErohni
tag

Sziasztok!

Érdekelne a véleményetek! A 4éves samu lcd-met szeretném cserélni egy 42w650-re! Legtöbbet a ps4 menne rajta, 20 százalékban nézek csak filmet vagy egyéb tv műsort! Valaki esetleg pont így használja!? Vagy inkább másik gyártó vagy más fajta sony!? Olyan 180k a limit és 42"!

Segitsegetek előre is köszönöm!!!

ps4 Id: pFEFErohnii

(#2681) krx21 válasza pFEFErohni (#2680) üzenetére


krx21
nagyúr

A W650-es jó kis TV, alacsony input lag-al, ami alkalmassá teszi játékra is...
Én viszont mindig megjegyzem, hátha valaki nem tudná, hogy az a TV csak 50Hz-es panellal van szerelve...
A 200Hz-es hókusz-pókusz, ami rá van írva, az csak ledes vibráltatás, ami pláne ennél a készüléknél igen csak felezi a fényerőt és erősen vibrál is... Tehát nincsen mozgásjavító interpoláció... Ha neked nincs rá szükséged, akkor jó lehet a TV...

(#2682) pFEFErohni válasza krx21 (#2681) üzenetére


pFEFErohni
tag

Értem, közben visszaolvasgattam és látom h sokan dicsérik! A 200 Hz-et én is elhittem, de hát a marketing mar csak ilyen... Nehéz a döntés mert játékra alkalmasabbnak mondják a plazmakat, már csak a frissites miatt is, de vmiert félek a plazmaktol, es ez a sony tetszik nekem legjobban ár/érték arányban! Bár nekem nincs szükségem a smart funkciokra mert a pc rá van kötve amúgy is, ezért gondolkztam azon is h ennyi pénzért egy nagyobb de régebbi típus legyen... Fene nehéz ez a tv vásárlás... :D

ps4 Id: pFEFErohnii

(#2683) krx21 válasza pFEFErohni (#2682) üzenetére


krx21
nagyúr

A plazma sok mindenben jobb, de a statikus tartalmakat nem nagyon szereti (PC, internet, játék...)
Más világ...

(#2684) pFEFErohni válasza krx21 (#2683) üzenetére


pFEFErohni
tag

Állítólag a mai plazmak nem annyira hajlamosak a beegesre... Vagy rosszul tudom?

Szerk.: meg úgy érzem a tablet z-m is szeretni fogja a sony tvt :)

[ Szerkesztve ]

ps4 Id: pFEFErohnii

(#2685) krx21 válasza pFEFErohni (#2684) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha figyelsz rájuk... De játékra biztos nem vallanám be... Nekem volt...

(#2686) pFEFErohni válasza krx21 (#2685) üzenetére


pFEFErohni
tag

Értem, maradok én a sonynal! Viszont egy picit várok meg, hátha lentebb megy az áruk... Vagy arra várhatók!? :D

ps4 Id: pFEFErohnii

(#2687) krx21 válasza pFEFErohni (#2686) üzenetére


krx21
nagyúr

Érdemes nézni a Sony boltok akcióit....

(#2688) pFEFErohni válasza krx21 (#2687) üzenetére


pFEFErohni
tag

Rendben, köszönöm!

ps4 Id: pFEFErohnii

(#2689) Keksz válasza pFEFErohni (#2686) üzenetére


Keksz
senior tag

2 hete voltak ;-)

(#2690) pFEFErohni válasza Keksz (#2689) üzenetére


pFEFErohni
tag

A volt már elmúlt... :D De sztem lesz itt még január végén is akci, csak vegyenek már vmit az emberek... :D

ps4 Id: pFEFErohnii

(#2691) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Sziasztok kéne egy kis segítség, mert akárhogy próbálom összehozni sehogy nem akar sikerülni, van egy Win8.1 laptop. és egy sony smart tv. és azt szeretném összehozni hogy a laptop képernyőjét kitegyen a tv-re wifin keresztül, a gépen elindítom a keresést, meg is találja a tv-t , de aztán rámegyek és kéri WPS Pint mit nem tudok , Hogyha a tv, a hálózati beállításoknál a wps pin hez megyek ott ugye kiad egy kódok, ha azt beírom a gépbe akkor csak kapcsolódás........ és nem kapcsolódik.egy idő után kiírja hogy hiba, próbálja újra ......
Ebben kéne egy kis segítség.
Előre is köszönöm.

(#2692) Ronam válasza Atlantisz48 (#2691) üzenetére


Ronam
addikt

Wifi-n keresztül a laptop képernyőjét nem fogod tudni megosztani, ahhoz WiDi kéne. Azt meg tudod csinálni, hogy filmet lejátsszon wifi-n keresztül, windows-ban jobb klikk a filmre és "play to tv-d típusa"-ra katt.

(#2693) Hlavacs76


Hlavacs76
csendes tag

Sziasztok!
Gondolkozom egy T-Home-os SONY KDL32W650 vásárlásán. Láttam, hogy már többen is érdeklődtek, hogy milyen, efelől szeretnék én is érdeklődni, mert tesztet nem találtam sajnos. A másik kérdésem, a 200Hz frissítés valós érték? A harmadik kérdés a notimon nincs HDMI csatlakozó, analóg D-SUB van a tévén, de a fejhallgató kimenetem hangját át tudom vinni a tévére? Ha jól értem van analóg hangbemenete(mini jack)?
Játékra milyen?
A másik versenyző egy Samsung UE32F5300 lenne, de az csak 100Hz, ez nem tudom jelent-e valamit.
Első modern tévé lenne, eddig csak csöves tévém volt, ezért ha tudtok segítsetek légy szíves. Előre is köszi.

(#2694) nismoka válasza Hlavacs76 (#2693) üzenetére


nismoka
addikt

Nincsen a mostani tv-ken analog D-Sub, csak HDMI-vel tudod rákötni a laptopot.

(#2695) labeda válasza Hlavacs76 (#2693) üzenetére


labeda
aktív tag

Sziasztok! A kérdésem ugyanez lenne, én is e két típus között vacillálok , szintén T-Home szolgáltatással. :))
Még ezzel kapcsolatos: ha a routerem Wifi-s, akkor az elégséges a smart funkciókhoz, vagy kell kábeles internet csatlakozás is? Előre is köszönöm, ha valaki válaszol, mert leadnám a rendelésem.......

[ Szerkesztve ]

(#2696) nismoka válasza labeda (#2695) üzenetére


nismoka
addikt

A samsung f5300 nem wifis, a sony az igen. A wifi elég a smarthoz.

[ Szerkesztve ]

(#2697) labeda válasza krx21 (#2681) üzenetére


labeda
aktív tag

A Samsung UE32F5300 képfrissítése is ilyen?

(#2698) nismoka válasza labeda (#2697) üzenetére


nismoka
addikt

Igen.

(#2699) labeda válasza nismoka (#2696) üzenetére


labeda
aktív tag

Köszönöm a válaszod. Néztem Youtube-ot, leírásokat, nem tudok dönteni. Ha ez a 200 Hz csak ámítás, Te melyiket ajánlanád? Gondolom a kábelt is kiépítenék beüzemeléskor. A Wifi kapcsolat stabil lehet az alkalmazások futtatásához?

[ Szerkesztve ]

(#2700) nismoka válasza labeda (#2699) üzenetére


nismoka
addikt

A Sony-t, ugyanis a képminősége jobb mint a samunak, van benne wi-fi, fém keret, igényesebb és szebb az egész. Wifi-vel nincsen gond ha jó a router.. Egy szólhat a samu melett ha ez érdekel, a több alkalmazás de szerintem sokmindenre nemjók, egy tv legyen tv...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.