Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39301) pictigjis válasza moma (#39300) üzenetére


pictigjis
senior tag

en peldaul mar nem tudom sajnos hollandra allitani, mert csatlakoztam a revolut bankhoz. ebbol a szempontbol kar volt

(#39302) MasterMark válasza pictigjis (#39301) üzenetére


MasterMark
titán

Mindenkit átraktak a Revolut Bank-hoz.

Switch Tax

(#39303) pictigjis válasza MasterMark (#39302) üzenetére


pictigjis
senior tag

igen, ez igaz. de en mar akkor raboktem, amikor meg csak opcios volt, es azota nem tudok cimet valtoztatni :) valoszinuleg osszefuggesben van a dolog azzal is, hogy magyar adoszam van beallitva

a banki korszak elott atmenetileg tudtam beallitani mas orszagbeli cimet (maestro kartyaert)

(#39304) zerodot válasza MasterMark (#39302) üzenetére


zerodot
aktív tag

Hát nem tudom, nálam még mindig ott virít a főképernyőn a Join Revolut Bank banner...

(#39305) pictigjis válasza zerodot (#39304) üzenetére


pictigjis
senior tag

akkor az csak ures "igeret" volt. csak erdekessegkeppen megnezed, tudnal-e orszagot valtani? ha nem lehet, mar egybol akarmelyik orszag kivalasztasanal jelezni fogja, hogy nonono

(#39306) pictigjis válasza pictigjis (#39305) üzenetére


pictigjis
senior tag

megjegyzem, a szövegben jelzett országokra se lehet váltani (nálam)

(#39307) moma


moma
őstag

amúgy a gondomra, hogy tudjak EUból eurot váltani és forint számlára tenni díjmentesen most mi akkor a jó megoldás, ha nem magyar a revolut? wise vagy valami hasonló?

vagy két revolutja nem lehet egy embernek? egy magyar és egy holland?

és még egy: amúgy ez most akkor valami országon túli utalás amiből havi x darab van ingyen? vagy egyáltalán nincs ingyen? (mert emlékszem amikor magyar volt a revolut akkor is tudtam külföldre utalni díjmentesen ezért is fura ez most, de lehet volt pár ingyenes a hónapban és nem figyeltem)

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#39308) dredjudge84 válasza moma (#39307) üzenetére


dredjudge84
őstag

Zen számla esetleg?

(#39309) Faby


Faby
senior tag

A meghívásért kapható bónusz nagysága mitől függ?
Nekem 15 ezret ír, hogy kaphatok, fiamnak 12,5 eFt-ot.
Mindkettőnknek ingyenes standard csomagunk van, a különbség csak annyi, hogy az én fiókom jóval régebbi, de legutóbb, júniusban még én is 12,5-öt kaptam.
Enyém:


Fiamé:

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#39310) Krethx válasza Faby (#39309) üzenetére


Krethx
aktív tag

"A meghívásért kapható bónusz nagysága mitől függ?"
Prémium csomagban vagyok. Nem tudni. Nekem is 15.000 Ft.-ot adna. Múlt hónapban 12.500 Ft.-ot adott volna. Voltam Metal-ban majd 1 évig. Ott is ilyen összegeket írt.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#39311) zerodot válasza pictigjis (#39305) üzenetére


zerodot
aktív tag

Igen, nálam engedné, úgy látom EU-s országokra. A listán szereplőkön kívül pl. NL, DE, FR, ES is menne, de pl. UK vagy CH nem.

Amúgy akik biztosan átkerültek a bankhoz, náluk megváltozott SWIFT/BIC kód? Nálad mi most? Mert nekem még mindig REVOLT21, ami tudtommal a REVOLUT PAYMENTS UAB.
A REVOLUT BANK UAB-é pedig elvileg RETBLT21 vagy RVUALT2V.

(#39312) zerodot válasza Faby (#39309) üzenetére


zerodot
aktív tag

Változó. Lejár az ajánlat, aztán jön egy új, más összeggel.

(#39313) pictigjis válasza zerodot (#39311) üzenetére


pictigjis
senior tag

itt is REVOLT21. abszolút semmi előnye nem volt a váltásnak, ezzel a lakcímváltásos korlátozással inkább csak rosszul jártam sajnos. pedig kellett volna egy új maestro kártya, mert a jelenlegi még régi volt, és beleesett a cserére ítélt kártyák sorába, már csak pár napig működik. de lakcímváltásos "trükk" nélkül nem tudok újat rendelni. szívás :)

(#39314) zerodot válasza moma (#39307) üzenetére


zerodot
aktív tag

Igen, külföldi utalásnak számít, ami nincs ingyen, elvileg ez a díjtábla számít kb. júliustól: [link]

MO kivétel, itt asszem nem tudták bevezetni ezeket a díjakat (vagy bonyolult lett volna) a különleges törvényeink miatt :DDD
Úgyhogy maradtak az alábbiak [link] :

Cross-border payments outside the SEPA region
Your first is free, then 150 Ft each.This means any other payments not covered above to non-Revolut accounts that are outside your country and not via SWIFT

Payments sent via SWIFT

1000 Ft if the payment is in US dollars or 2000 Ft if it is in another currency. This means any payment where you send a payment to a country which is not in the national currency of that country. We'll let you know in the Revolut app if any charges apply, before you make the transfer.

(#39315) zerodot válasza pictigjis (#39313) üzenetére


zerodot
aktív tag

Akkor érdemes volt nem sietni vele, bár mondjuk én speciel nem vágyok maestro kártyára :)
De ehhez akkor létező holland cím is kellett, nem? Vagy milyen címre postázták neked azt a maestrot, hogy jutott el hozzád?

(#39316) pictigjis válasza zerodot (#39315) üzenetére


pictigjis
senior tag

ez volt a legjobb: átírhattad bármire, hozzáférve az ottani lehetőségekhez, de postacímként nyugodtan ott lehetett hagyni magyarországot. ide jött a kártya a hazai címre

kár volt váltani, na :) maestro amúgy csak azért kellett, mert viszonylag sokat utazunk hollandiába, és ott még mindig vannak boltok, ahol visával vagy mastercarddal nem tudsz fizetni... azokat ismerve addig így is marad, amíg a mastercard végleg meg nem szünteti a maestrót, nem fognak kapkodni a terminálok átállításával

[ Szerkesztve ]

(#39317) zerodot válasza pictigjis (#39316) üzenetére


zerodot
aktív tag

Na remek, ez nekem nem volt meg hogy ennyire szabadon lehetett a címeket változtatni :D Illetve ezek szerint még lehet is, aki még mindig nincs a bankban :DDD

(#39318) xy.zsolt válasza ollie (#39295) üzenetére


xy.zsolt
őstag

most töltöttem ki a tesztet.....3700ft lett a jutalmam

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#39319) zerodot válasza zerodot (#39314) üzenetére


zerodot
aktív tag

moma: még ez a [link] kimaradt fentebb a holland díjakhoz.

(#39320) ollie válasza xy.zsolt (#39318) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor úgy látszik, ez is valami egyedi összeg.

***

(#39321) pictigjis válasza xy.zsolt (#39318) üzenetére


pictigjis
senior tag

most épp ennyit adnak, a feleségem is ennyit kapott este

(#39322) Fifi válasza pictigjis (#39321) üzenetére


Fifi
őstag

Én még május első hetében töltöttem a teszteket. Akkor 2x400,-Ft-nyi Polkadot-ot kaptam.
Most ér 639,-Ft-ot. :D

(#39323) xy.zsolt válasza ollie (#39320) üzenetére


xy.zsolt
őstag

DOT pillanatnyi árfolyamától függ a kapható FIAT összeg....az összes quiz témára és kérdésre helyes választ adva 1.04 DOT-ot kaptam.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#39324) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Sziasztok, érdemes revolutra regisztrálnom? Van crypto-m is és úgy tudom hasznos tud lenni a jó átváltási árfolyamok miatt. De feleslegesen nem akarok még egy kártyát amit nem használok. köszi előre is.

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#39325) Drenadar válasza Bennyboy (#39324) üzenetére


Drenadar
veterán

így nem.

a revolut nem alkalmas arra hogy külső crypto pénztárcához csatlakozzon, ott nem saját crypto van

[ Szerkesztve ]

(#39326) ollie válasza Bennyboy (#39324) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A cryptot, ha jól tudom, nem tudod átmozgatni Revolutra, és onnan sem tudod máshova mozgatni. A crypto szempontjából egy zárt rendszer. De amúgy nem kell kártyát rendelned az accounthoz. Itt a legtöbben azért szeretjük, mert jó árfolyamon váltja a devizákat.

***

(#39327) zerodot válasza Bennyboy (#39324) üzenetére


zerodot
aktív tag

Kriptózni egyáltalán nem érdemes direktben revoluton, alap accountnál 2.5%, premiumnál 1.5% a váltási díj, ez rettenetesen sok.

(Plusz ahogy feljebb is írják, nem tudod mozgatni, bár ez állítólag változni fog a jövőben.)

Arra viszont nagyon is jó, hogy az eur/huf váltásokat itt intézd, és az eurót ingyen mozgasd a revo és kriptotőzsdék között.

(#39328) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Köszi szépen a válaszokat.
Még az lenne kérdéses számomra, h érdemes-e elsődlegesen használnom a számlát OTP helyett. Úgy tudom itt nincs havidíj stb, viszont nem tudom mennyire megbízható a szolgáltató. OTP-től szívesen szabadulnék semmi állami stb. dolgot nem támogatnék ha nem muszáj.

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#39329) zerodot válasza Bennyboy (#39328) üzenetére


zerodot
aktív tag

Legnagyobb hiányossága, hogy nem kapsz magyar számlaszámot, csak egy litvánt, így csak külföldi utalásként tudnának neked forintot utalni magyar számláról, ami általában nem olcsó. Így pl. magyar fizu fogadására se alkalmas.

Egyébként mivel már banknak számít, vonatkozik rá a betétbiztosítás 100k euróig (DGS).

[ Szerkesztve ]

(#39330) xtremist


xtremist
senior tag

Helló! Az lenne a kérdésem, ha valaki tudna ebben segíteni, hogy otp számláról miért nem engedi az utalást a revolut számlámra? Régen használtam, akkor még magyar számlaszám volt, az új rendszerben most használnám először újra, szeretnék pénzt átmozgatni, megadom az ibant ami látszik az appban, de nem megy.
Előre is köszi!

(#39331) vnorbi válasza xtremist (#39330) üzenetére


vnorbi
aktív tag

(#39332) Noxy válasza xtremist (#39330) üzenetére


Noxy
veterán

Miért nem a b.kártyát használod erre költségmentesen?

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#39333) xtremist válasza Noxy (#39332) üzenetére


xtremist
senior tag

Egyik bankkártyával sem engedi az app azok közül, amik a google payemben szerepelnek.

(#39334) zerodot válasza xtremist (#39333) üzenetére


zerodot
aktív tag

És GP nélkül? Add meg a bankkártyát egyenesen a R appban.

(#39335) xtremist válasza zerodot (#39334) üzenetére


xtremist
senior tag

Az otp nem engedélyezi...

(#39336) zerodot válasza xtremist (#39335) üzenetére


zerodot
aktív tag

Telekód módosítást próbálj: [link]

(#39337) Drenadar válasza xtremist (#39335) üzenetére


Drenadar
veterán

valami van ott... rengetegen töltjük OTP kártyával a revot, dijmentesen azonnal...

(#39338) Noxy válasza xtremist (#39335) üzenetére


Noxy
veterán

Nem hiszem hogy csak annyi van ott hogy nem engedélyezi.
Szűkszavú infók után, nehéz segíteni.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#39339) xtremist válasza Noxy (#39338) üzenetére


xtremist
senior tag

Annyit ír a revolut app, hogy a bank nem hagyja jóvá a tranzakciót. Meg hogy a probléma megoldását közvetlenül a banktól kérhetem. De ott meg állítjak hogy minden rendben, nincs mit átállítani.

[ Szerkesztve ]

(#39340) zerodot válasza xtremist (#39339) üzenetére


zerodot
aktív tag

Írtam, hogy mit próbálj meg...

(#39341) Gabócza


Gabócza
senior tag

Sziasztok,

a lányomnak rendelt Revolut Junior kártyát nem tudom a telefonján (Realme 8) Google Pay-hez hozzáadni. Elindul a folyamat, csinál egy próbaterhelést, aztán hibaüzenetet kapunk hogy az érintésmentes fizetést nem lehetett beállítani, próbáljuk később. Többször is próbáltuk, 1-2 hét kihagyással is, ugyanezzel az eredménnyel. A kártyát magát hozzáadja, lehetne is használni gondolom, csak az érintésmentes fizetést nem engedi.

Mi lehet a gond? Van akinek működik? Köszi előre is...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#39342) pictigjis válasza Gabócza (#39341) üzenetére


pictigjis
senior tag

szerintem egyáltalán nem lehet mobiltárcába tenni revolut junior kártyát. apple wallethez sem lehet hozzáadni (valószínűleg szándékosan)

(#39343) aradebil2


aradebil2
senior tag

Sziasztok,
van olyan magyar ATM, ahonnan lehet ingyen forintot kivenni Revolutos (vagy Wise) kártyáról? Ma volt egy kellemetlen de muszáj 700 Ft-os pénzfelvételem CIB-nél, és ezt szeretném elkerülni a közeljövőben.
Köszi!

(#39344) xtremist válasza zerodot (#39340) üzenetére


xtremist
senior tag

"A kártyád nem felel meg a 3DS ellenőrzésen"

(#39345) ollie válasza aradebil2 (#39343) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

OTP automatából extra költség nélkül vettem fel forintot Revolut kártyával, persze csak a limitem erejéig.

***

(#39346) zerodot válasza xtremist (#39344) üzenetére


zerodot
aktív tag

Biztos hogy jót olvastál? [link]
Mert pont arra a 3DS hibára volt megoldás a telekódos dolog többeknél is.

[ Szerkesztve ]

(#39347) xtremist válasza zerodot (#39346) üzenetére


xtremist
senior tag

Megpróbálom még egyszer, most átállítom másra a telekódot.

(#39348) bigdady válasza xtremist (#39347) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem átállítani kell hanem megadni netes vásárláshoz egy új biztonsági kódot a telebankon keresztül pl. 2022.01 óta psd elírás

[ Szerkesztve ]

(#39349) avl


avl
aktív tag

ki mit tett a kriptos quiz jutalmával ? mit érdemes ? pl
- hagyta a megkapott formában ?
- “komolyabb” kriptóba ?
- hagyomanyos pénzbe konvertalas (HUF, €,…) ?

(#39350) Fifi válasza avl (#39349) üzenetére


Fifi
őstag

Én hagytam, úgy fogtam fel, mint egy ingyenes lottószelvényt vagy kaparós sorsjegyet.
Visszaváltva most semmi értéke, de lehet 10 év múlva ebből lesz a lambo :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.