Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40301) dredjudge84 válasza Casoli (#40300) üzenetére


dredjudge84
őstag

Tehát valaki utalt neked valamennyi összeget de nem tudod mennyit? Érdekes.

Amúgy bár már egy éve voktan OTP-s, de az utolsó bejegyzett tranzakcióra ha rányomsz, ott írja az előző egyenleget, abból ki lehet számolni.

(#40302) Casoli válasza dredjudge84 (#40301) üzenetére


Casoli
őstag

Tudom mennyit kellett utalnia, de így nem tudom leellenőrizni hogy mennyi érkezett. Amit javasoltál, ott nem írja sajnos az egyenleget.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#40303) Noxy válasza Casoli (#40300) üzenetére


Noxy
veterán

Látszólag szinte azonnal változás történt az egyenlegemen,

Akkor annak nyoma kell hogy legyen az OTP-s számládon a tranzakciótörténetben.
Olyan nincs, hogy csak úgy X összeggel több lett.
Ez nem hasi-tasi, hogy a bent lévő pénz mellé még bedobunk pár Ft-t mint a piaci árus.
Itt valamit nagyon benézel, vagy keversz valamivel.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#40304) viktorhu válasza Casoli (#40300) üzenetére


viktorhu
veterán

Elvileg az új OTP-s alkalmazásban mutatja az előjegyzett tranzakciókat is. A régiben csak akkor jelent meg a tranzakció, amikor már végrehajtották, ami kártyánál szokott pár nap eltérést okozni. Mondjuk ilyen kártyáról indított jóváírást nem kaptam még, de kártyás vásárlásokkor emlékszem, hogy ez régebben gond volt az otp-nél, hogy amíg csak "befoglalták" az összeget, addig nem jelent meg a tranzakciók között, csak amikor a tényleges kifizetés megtörtént.

(#40305) Casoli válasza viktorhu (#40304) üzenetére


Casoli
őstag

Igen, neked lesz igazad, mert ez nem egy banki átutalás volt, hanem bankkártyaszámra utaltak.

Mindegy, beszéltem az OTPvel, ők sem látják a tranzakciót perpillanat. Azt javasolták nézegessem... :D

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#40306) szm1225


szm1225
friss újonc

Sziasztok, ma 2x szerettem volna nagyobb összeget Forintban elküldeni Revolutról saját Erstés Ft alapú kártyámra-ami Forint számlához van hozzárendelve. (nem utalás mert az sokkal lassabban érkezik meg) Előszörre sikeres volt (430.000Ft), másodszorra is ezt az összeget próbáltam meg több órás eltéréssel, de azt az üzenetet kaptam, hogy: "Visszautasítva. A címzett kártya bankja elutasította a tranzakciót. Kérjük próbálkozz egy másik kártyával."
Mi lehet a baj? Az Erstére kell mindenképp visszajutnia a pénznek mihamarabb.
Revoluton maradt Ft a felmerülő költségekre is.
HELP! :R

(#40307) ollie válasza szm1225 (#40306) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És már megkérdezted az Erstét, hogy miért utasította vissza? Mert ha nem, akkor miért minket kérdezel?

***

(#40308) szm1225 válasza ollie (#40307) üzenetére


szm1225
friss újonc

Azért kedves ollie mert 16:45-ig van telebank ügyfélszolgálat az Ersténél és ez 19:45-kor történt. (És ahogy írtam napközben minden probléma nélkül sikeres volt a pénzküldés.)
Mertem remélni, hogy ez a fórum azért van, hogyha máshol nem kapsz segítséget és esetleg más is tapasztalt ilyen, akkor segítsen.
Vagy nem ezért jött létre ez a fórum?

(#40309) dredjudge84 válasza Casoli (#40302) üzenetére


dredjudge84
őstag

Akkor a netbankba fogod látni PC-ről.

(#40310) szm1225 válasza dredjudge84 (#40309) üzenetére


szm1225
friss újonc

Szia, természetesen folyamatosan monitorozom az Erste netbankomat PC-ről de semmi üzenet, értesítés. A kivonaton sem látszik semmi.
A chates ügyfélszolgálatot hagyjuk....

(#40311) pictigjis válasza szm1225 (#40308) üzenetére


pictigjis
senior tag

ne gondold mar azert, hogy minden kerdesre lehet valaszt adni. egyebkent tok vilagos a hibauzenet is: az erste visszautasitotta, es kesz. eddig se mukodott minden erstes kartyara ez a funkcio, lehet, letiltjak mindet. mert csak, vagy mert ez nekik penzbe kerul. sot, meg az is lehet, hogy erre a funkciora napi limit is van

(#40312) szm1225 válasza pictigjis (#40311) üzenetére


szm1225
friss újonc

Nem gondolom, de azért lehet kérdezni ugye?
Ahogy írtam, ma már működött az Erstés kártya.
Itt azt hittem tapasztalatokat is osztanak meg emberek....gondoltam hátha valaki tapasztalt már ilyet és esetleg nem kell reggelig várnom amíg elérem az Erstét...

(#40313) 4Grider válasza szm1225 (#40312) üzenetére


4Grider
nagyúr

A kártyához nem tartozik napi limit, mondjuk pont 500e Ft? Mert akkor logikus lehet, hiszen azt a forgalmat tegnap elérted (igaz negatívan, de hátha ABS()-t néznek limitkezelésnél).

(#40314) kmarci25 válasza szm1225 (#40308) üzenetére


kmarci25
veterán

Teljesen evidens, hogy ügyfélszolgálati időn kívül ügyes-bajos dolgainkat a PH topikokban tudják megoldani. :U

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#40315) Noxy válasza szm1225 (#40312) üzenetére


Noxy
veterán

Szerinted mennyi rá az esély hogy itt valaki belelépett uan ebbe a folyóba?
Nagyon nem életszerű 2x ilyen tételü pénzküldés egymás után b. kártyára.
Sztm egyösszegű utalásban simán át ment volna, ha minden rendben van.
Max vársz rá 1-2 napot. :K
Tapasztalatokat meg te is gyűjthetsz, ha el kezded olvasgatni a topikot.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#40316) dredjudge84 válasza szm1225 (#40310) üzenetére


dredjudge84
őstag

Bocsánat, de én nem is neked írtam, nézd csak vissza.

(#40317) Andralin válasza Andralin (#40288) üzenetére


Andralin
aktív tag

Nos, 4 nap elteltével ma végre megérkezett a Revolut számlámra a 2500 DKK visszatérítés a Europcar-tól. Így most már minden rendben.

(#40318) szm1225 válasza 4Grider (#40313) üzenetére


szm1225
friss újonc

Szia, Neked van igazad. Végre elértem az Erstét, 500e Ft a limit amit Bankártyára küldhetsz-ez nem módosítható. Most már ez is tudjuk.
Azért köszönöm a normális hozzáállást Tőled.

(#40319) pictigjis válasza szm1225 (#40318) üzenetére


pictigjis
senior tag

"sot, meg az is lehet, hogy erre a funkciora napi limit is van"

frissen regisztráltál, szóval annyira ne vedd magadra a dolgot. de egy fórumra is "értelmes" kérdéseket illik beírni, a megfelelő időben. például a nagybetűs helpezés előtt pont megvárhattad volna, amíg az erste megadja a szükséges választ

[ Szerkesztve ]

(#40320) lirthian


lirthian
csendes tag

Üdv, következő a dilemmám: van paypal-em amire jópár éve kapok EUR és USD fizetéseket. Lehetséges-e paypalról USD-t revolutra USD-ben küldeni, mindenféle előnytelen (paypal) konverzió nélkül? Lehet mo-ról USD revolut számlát nyitni, ha igen akkor a fentebb leírt működni fog?

(#40321) pictigjis válasza lirthian (#40320) üzenetére


pictigjis
senior tag

nem és nem

(#40322) lirthian válasza pictigjis (#40321) üzenetére


lirthian
csendes tag

Kár. Reméltem, a FAQ-ban azt írja bármilyen valutában nyithatok al-számlát, de nem volt világos mi történik ha paypal-ról töltök rá pénzt.

(#40323) pictigjis válasza lirthian (#40322) üzenetére


pictigjis
senior tag

nyithatsz, de a paypalről akkor sem tudsz kiutalni semmilyen más devizában, csak forintban

de amúgy van paypal topik is :)

(#40324) Zsianett


Zsianett
tag

Sziasztok!

Revolute-tal külföldi bírságot (szlovák autópálya matrica hiánya) érdemes lehet kifizetni? Elvileg nem lesz egyéb költsége, ha jól olvasom, amit levon (hétvégén plusz 1%), azt oda is küldi a másik számlaszámra. Mi a legjobb menete? Bankkártyámról "fel"fizetek pénzt a Revolute egyenlegre, és arról elutalom?
Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#40325) szekra válasza Zsianett (#40324) üzenetére


szekra
őstag

Vagy bankkártyás fizetés opció, ha van a bírságot kiszabó oldalán ilyen lehetőség.

(#40326) Zsianett válasza szekra (#40325) üzenetére


Zsianett
tag

A tájékoztató levélben semmi ilyen nem volt sajnos.

(#40327) zerodot válasza Zsianett (#40324) üzenetére


zerodot
aktív tag

Igen, bankkártyával fel tudod tölteni ingyen, ott veszel eurót és azt tudod utalni szintén ingyen SEPA utalással.

Amúgy Revolut, nincs 'e' a végén :)

(#40328) Somatom válasza zerodot (#40327) üzenetére


Somatom
veterán

Revonál a Sepa ingyenes? Az jóóóó.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#40329) zerodot válasza Somatom (#40328) üzenetére


zerodot
aktív tag

Az, és ha a fogadó bank támogatja a SEPA Instant funkciót, akkor 1-2 perc alatt át is ér a juró.

(#40331) ollie válasza #32839680 (#40330) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen. Forint meg euró utalás van ingyen, a dollár nem, sőt, még a fogadó bank is számolhat fel rá költséget (és ha esetleg több bankon keresztül megy, akkor akár mindegyik).

***

(#40332) Oliverda válasza ollie (#40331) üzenetére


Oliverda
félisten

Revolutról magyar bankba utalva nincs ilyen díj.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#40333) fil válasza Oliverda (#40332) üzenetére


fil
őstag

USD utalásnál van.

(#40334) Oliverda válasza fil (#40333) üzenetére


Oliverda
félisten

Melyik magyar székhelyű fogadó bank számolt fel neked díjat Revolutról utalt USD-re?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#40336) zerodot válasza #32839680 (#40330) üzenetére


zerodot
aktív tag

ez a SWIFT utalás díja lesz, ami USD esetén 1000 Ft

(#40338) Oliverda válasza #32839680 (#40335) üzenetére


Oliverda
félisten

A közvetítő díjról volt szó. A Revolut fix díjat számol fel.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#40339) trouble


trouble
senior tag

Technikai kérdés : Gpay alá csatolt revolut kártya, NfC-s fizetés esetén lehet fizetni képernyő feloldás nélkűl, na ezt nem szeretném.Használok képernyőzárat, ujjlenyomat feloldással .
Szét túrtam minden létező beállítást, de nem tudok rájönni :O
Köszönöm.

(#40340) jotzo01 válasza trouble (#40339) üzenetére


jotzo01
tag

15ezer forint felett mindenképp fel kell oldani a telefont, alatta nem feltétlenül. Néhány fizetés és/vagy kb. 50ezer forint után kérni fog feloldást.

[ Szerkesztve ]

(#40341) dugynok válasza trouble (#40339) üzenetére


dugynok
senior tag

Tiltod revolutban a kàrtyàt és fizetésnél feloldod.

(#40342) JóGéza válasza trouble (#40339) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Kapcsold ki az NFC-t, csak fizetés idejére legyen bekapcsolva (kivéve, ha zár feloldása nélkül lehet kapcsolgatni).

(#40343) Noxy válasza trouble (#40339) üzenetére


Noxy
veterán

Amúgy miben sérülnének a személyes jogaid, ha a feloldott képernyőn megjelenik a Revolut kártya fizetéskor? :U

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#40344) fil válasza Oliverda (#40334) üzenetére


fil
őstag

Nem írtam sehol, hogy a fogadó bank számít fel. Arról volt szó, hogy van-e ktg-e. A Revonál 2,4 usd van.

(#40345) Gubu0101 válasza trouble (#40339) üzenetére


Gubu0101
veterán

En is ugy hasznalom,ennel szerintem mas megoldas nincs,max ha veszel melle egy samsung orat es azzal fizetsz.Iphone-nal annyival egyszerubb,hogy dupla klikk,felismeri az arcod es fizetsz.
Ennyi varians van.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#40346) dredjudge84 válasza trouble (#40339) üzenetére


dredjudge84
őstag

Nálam feloldás nélkül nem is megy. Még ezer Ft se.

(#40347) Aryes válasza Noxy (#40343) üzenetére


Aryes
nagyúr

Elolvastad te rendesen a hozzászólást, amire válaszoltál? :U

(#40348) trouble válasza jotzo01 (#40340) üzenetére


trouble
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget :C
Most, hogy mondod,így volt, kűlföldön próbálgattam a napokban , és mintha este felé már mikor fizettem, fel kellett oldani, bingó !

JóGéza : igen erre jutottam én is :K
Noxy : Nem a személyes jogok, de ha valaki más kapja a kezébe a telefonom !?

(#40349) zsola400 válasza dredjudge84 (#40346) üzenetére


zsola400
aktív tag

Android 12-ig elég a kijelző felébresztése NFC fizetéshez max 15e.ftig, felette fel kell oldani a kijelzőt.

(#40350) trouble válasza zsola400 (#40349) üzenetére


trouble
senior tag

Igaz, android 10 , amiről írtam !
Két hete adtam el az android 12- s telómat, akkor ezért emlékeztem arra, hogy nem lehet feloldás nélkül fizetni NFC- vel !

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.