Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17151) instantwater válasza Oliverda (#17138) üzenetére


instantwater
addikt

Bocsi, elfelejtettem, hogy Ausztriánál véget ér a világtérkép. Legutóbb egy kis angol reptéren láttam automatát, ami kiadott USDt és EURt is. Az extra díjakat nem tudom, mert nem próbáltam ki.
De ha a Liszt Ferenc reptéren nincs Eurós automata akkor nincs. Szégyen, de ez a valóság.

(#17152) Oliverda válasza instantwater (#17151) üzenetére


Oliverda
félisten

Eurós több is van az országban, de olyan nincs, ami USD-t adna ki.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17153) instantwater válasza Somatom (#17146) üzenetére


instantwater
addikt

Ez a legjobb indok amit mostanában olvastam a készpénzimádatra :C

(#17154) instantwater válasza Oliverda (#17152) üzenetére


instantwater
addikt

Így már világos.
Hát akkor a kérdezőnek irány egy olcsó fapados vagy FlixBus Bécsbe :D

(#17155) spike70


spike70
tag

Sziasztok.
Még 9-én történt hogy többszöri próbálkozásra is elutasították a kártyám az interspárban. A pénzt persze levonta. Most néztem rá. A tranzakció még mindig függőben. Rányomok hogy szeretném visszatérítetni. Azt írja hogy 17-e előtt automatikusan visszatérítik. Ez már egy hete elmúlt. Várjak még vagy mit kéne tennem?

[ Szerkesztve ]

(#17156) ÁrPi2 válasza Oliverda (#17138) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Jóbarátomék Újév napja után utaznak (nyugati part Seattle végcél) Bécsi reptérről indulással , szóval talán kellhet nekik is ATM-ből USD készpénz.

"Bécsben már találhat."

Merre vannak a dolláros ATMek a Schwechater-en?

(#17157) Bavid válasza ÁrPi2 (#17156) üzenetére


Bavid
senior tag

Bécsből megyünk egyébként, szóval ha ott van a reptéren, az is segíthet.

(#17158) ÁrPi2 válasza Bavid (#17157) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

(Igen igen, ha jól értelek a Schwechater reptéri dollár ATMekről kérdezzük / kérdeztem itt meg Oliverdát)

(#17159) bigdady válasza szvl (#17144) üzenetére


bigdady
nagyúr

Akkor rég parkoltál Pesten.
Evek ota nem használtam érmét parkolásra. Kezdetben sinple de ma már sok kártyát is elfogad pláne bevásárlóközpont parkolók. Erre a Revolut tökéletes

[ Szerkesztve ]

(#17160) emeritus válasza spike70 (#17155) üzenetére


emeritus
tag

Ne várj, írj a supportnak. A legkevesebb, hogy tartják az ígéretüket a 17-e előtti automatikus jóváírásról, nem tették, csinálják!

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#17161) kovisoft válasza bigdady (#17159) üzenetére


kovisoft
őstag

A Lurdy Ház parkolóházában múltkor csak olyan automatát találtam, ami csak 100, 200, 500, 1000 Ft-os címleteket fogadott el, kártyát nem.

(#17162) gzbotii


gzbotii
veterán

Mostanában valaki próbálta a névváltoztatós trükköt GPayhez?
Hetekben volt egy valaki, akinek nem jött össze, azt tudom.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#17163) Somatom válasza kovisoft (#17161) üzenetére


Somatom
veterán

Mammut parkolóház dettó. Nem volt kompatibilis papír címletem, a 100 -asokat meg visszadobálta a gép. Bementem az őrcég "irodájába". Kiderült, hogy ott lehet kártyával is fizetni. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17164) gixxergabi válasza gzbotii (#17162) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Címváltoztatós...Nekem össze is jön még nem is.
Tegnap végre tudtam fizetni egy helyen, de ma belépve gpaybe megint törölte a kártyám, sztem vmi csak nem stimmel vele és törlik, próbáltam német címes visa és masterral is...

[ Szerkesztve ]

(#17165) anadroid válasza Somatom (#17163) üzenetére


anadroid
senior tag

A 100-asokat oda kell ütögetni a fizetőgép oldalához, mert hajlamosak a felmágneseződésre, amitől megzakkan odabent a törpe pénztáros.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#17166) Oliverda válasza ÁrPi2 (#17156) üzenetére


Oliverda
félisten

Sosem volt rá szükségem, de a google biztos megmondja.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17167) Brandynew válasza anadroid (#17165) üzenetére


Brandynew
őstag

Ez nem a felmágneseződés miatt van, ha valaki az automata oldalán súrolgatja az aprót vagy kocogtatja és egyszercsak működik, az vakszerencse, placebó, és csak rongálja az automatát. Azért nem mindig fogadja el az automata a százforintost vagy a kétszázforintost, mert kétféle fémből tevődnek össze, és a kétféle fém közötti illesztésbe idővel mikroszennyeződések kerülnek.

Két módszer segíthet: nyílt lángon megégetni a pénzt, hogy távozzon a szennyeződés(csak nehogy kormos legyen), vagy nagy erővel földhöz vágni, esetleg kalapáccsal megcsapkodni. Az erőhatásra a két különböző fémötvözet között lévő mikroszennyeződések egy része távozik, és az automata hatékonyabban fogja felismerni a pénzt. Olyan fémpénznél nincs értelme ennek, amelyik egyféle fémötvözetből készült.

[ Szerkesztve ]

(#17168) gzbotii válasza gixxergabi (#17164) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem érdekelne a GPay, ha nem lenne ezerszer stabilabb és gyorsabb, mint bármi más 3rd party, amit eddig próbáltam. Na talán jövőre eljön ide is, ha már a környező országokban majdnem mindenhol elérhető (HR, SK, UA)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#17169) Brandynew válasza gzbotii (#17168) üzenetére


Brandynew
őstag

A FintechZone szerint jövőre lesz elérhető a Google Pay Magyarországon.

(#17170) bigdady válasza gzbotii (#17168) üzenetére


bigdady
nagyúr

black fridaykor simán ment nalam. Azóta is meg van a gpay kompatibilis mc

(#17172) Somatom válasza anadroid (#17165) üzenetére


Somatom
veterán

Ütögettem én a gép oldalát százassal, meg anélkül is, de nem hatotta meg. Esetleg az oszlopba rakott érmék fölött kántálva eljárhattam volna még vmi indián varázstáncot, de célravezetőbbnek tűnt az irodában kártyával fizetés. Az érmékkel meg majd legközelebb fizetek a zöldségesnél, vagy a fenyőfaárusnál. Azok elfogadják anélkül is, hogy ütögetném az oldalukat. :D

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17173) gzbotii válasza Brandynew (#17169) üzenetére


gzbotii
veterán

Curve support is ezt írta nekem.
FintechZone meg sokszor le van maradva egy tekerés wc papírral.. :)

Telefonváltás miatt Curve-ös GPay lehetőség nekem úszott. Egyelőre.

OFF-ot zártam.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#17174) janakbacsi


janakbacsi
őstag

ha ma váltok devizát, akkor hétvégének veszi vajon?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#17175) Oliverda válasza janakbacsi (#17174) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem, de az appban ez jól látszik.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17176) gzbotii válasza Oliverda (#17175) üzenetére


gzbotii
veterán

Árfolyamon, vagy van más is? :F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#17177) janakbacsi válasza Oliverda (#17175) üzenetére


janakbacsi
őstag

hol mutatja?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#17178) gixxergabi válasza bigdady (#17170) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Ha jól emlékszem te is német címes vagy, én is black fridayes kártyával csinálom, nekem mégis "eldobálja" (annak ellenére hogy egyszer már tudtam vele fizetni) eleinte csak az érintéses fizetést vette el, de mostmár komplett kártya eltűnik appból (megunták a sok próbálkozásom) Próbáltam több verziójú gpay appal is... Év elejére várható vagy év végére Magyarországra?

(#17179) Oliverda válasza gzbotii (#17176) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen. Hétvégén a grafikonban van egy méretes szakadék, illetve jól láthatóan nem mozog az árfolyam, fixek számok.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17180) kovisoft válasza janakbacsi (#17177) üzenetére


kovisoft
őstag

Másik módszer: belemész a pénzváltás funkcióba, mintha mondjuk forintért akarnál eurót venni, beírsz 1 eurót, rögtön látod, hogy mennyi forintba kerülne. Ezután ráböksz a fel-le nyílra, amivel megcseréled a váltás irányát, és ha azt látod, hogy alig van különbség a két váltási irány ára között, akkor nincs hétvégi felár.

(#17181) Katatamakiba válasza Bavid (#17142) üzenetére


Katatamakiba
friss újonc

Szia Bavid, én májusban megyek ki bnőmhöz Fülöp-Szigetekre Koronadal city-be. Azt mondja, h van ott ATM, de azt meg tudod-e mondani, h a Revolut-ot lehet-e már ott használni és Revolut kártyával fizetni. Válaszodat előre is köszönöm😊

(#17182) Konflikt


Konflikt
addikt

sziasztok,
jol gondolom, hogy ezalapjan az EUR kiutalas EUR szla-ra (SEPA-n belul) koltsegmentes? tudjuk hogy mekkora osszeghatarig? (sima revolut szla)
koszonom!

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#17183) st6969 válasza Brandynew (#17169) üzenetére


st6969
őstag

Jövőre...de jan 1-jén, vagy dec. 31-én?

(#17184) gixxergabi válasza st6969 (#17183) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Elolvastam azt a cikket: "lehet", "hozhat"... Szimpla feltételezés, semmi tény...(sajnos egyáltalán nem biztos)

(#17185) Bavid válasza Katatamakiba (#17181) üzenetére


Bavid
senior tag

Revolutot lehet használni (azokon a helyeken ahol van terminál), a probléma, hogy készpénz felvételnél a legtöbb ATM elég magas fee-t száol fel. Talán a HSBC bank ami nem számol, de nem tudom nekik hol van automatájuk.

(#17186) ÁrPi2 válasza Oliverda (#17166) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Oké köszi :)

Instant :) , szégyenérzetem hátborzongató gyorsasággal szertefoszlik, ha Bécsben sincsen esetleg dolláros ATM...(És értsd, még nem ajanlottam ezt a dollár felvételi opciót nekik.)

"De ha a Liszt Ferenc reptéren nincs Eurós automata akkor nincs. Szégyen, de ez a valóság."

So the reality check on Ferihegy...

Nos, az euronet ATM-ekre a topikajánlás az hogy hangsúlyozottan _kerülendőek ,

drágák és ott vannak a Ferihegyen de ezúttal nem is euró kell, hanem ugye dodó készpénz.

(#17187) spike70 válasza spike70 (#17155) üzenetére


spike70
tag

A napokban írtam hogy nem kaptam vissza a pénzt egy sikertelen fizetés után. Most próbáltam a chatet. Elsőre a Rita nevű robot sablon szövegeket írogatott. Majd fél percen belül kaptam Vilit, aki a képe alapján csaj volt. További fél perc alatt el is intézte a problémát. Nem gondoltam volna hogy ilyen egyszerű lesz. Főleg karácsonykor.

(#17188) Tuomas válasza spike70 (#17187) üzenetére


Tuomas
addikt

Lehet, hogy Vilma becézve. :DDD

We were here

(#17189) instantwater válasza spike70 (#17187) üzenetére


instantwater
addikt

Indiában nincs karácsony ;]

(#17190) Gabás válasza Konflikt (#17182) üzenetére


Gabás
addikt

nincs korlát

(#17191) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok,

olyan kerdesem lenne, hogy egy ceg megadta az adataidt:

Iban: IT09 W030 6903 4851 0000 0011 866
Swift Code: BCITITMM

Namost, Revolttal tudok utalni nekik, ha igen, hogyan kell?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#17192) La Magra


La Magra
tag

Sziasztok,
a következő történt velem, amivel kapcsolatban tanácsot szeretnék kérni:
Megadtam nővéremnek a Revolut kártyám adatait, mert 2 dollárért akart venni valamit neten, és az ő Maestro kártyáját nem fogadta el a rendszer. Amint fizetni próbált az én kártyámmal, azonnal kaptam egy értesítést a Revolut alkalmazáson belül, hogy gyanús tranzakciót észleltek. Gondoltam, csak a földrajzi eltérés, másik gép, másik böngésző stb. miatt.

Amikor ránéztem, láttam, hogy nem 2, hanem 24 dollár a terhelés. Nővérem félrenézett valamit, ennyit nem akart költeni. Ráadásul ennek kb. a fele van most a számlámon, és most két opcióm van:
- vagy jóváhagyom a fizetést és akkor megpróbálja levonni az összeget (nyilván nem tudja majd, de gondolom ilyenkor a következő topupnál történik meg a levonás, amit nem szeretnék),
- vagy azt állítom, hogy nem én kezdeményeztem ezt a tranzakciót, így nem vonják le a pénzem, viszont letiltják a kártyám, hogy ne tudjanak többé visszaélni vele.

A kérdésem, hogy:
1. Megúszhatom-e valahogy ezt a sztorit anélkül, hogy akár ezt az összeget, akár a kártyámat elveszíteném?
2. Ha mindenképp választanom kell, a kártyaletiltást fogom. Ebben az esetben tudok ingyenesen új kártyát igényelni a Revoluttól, és hozzáférni a jelenleg a számlán lévő pénzemhez?

Előre is köszi a válaszokat!

(#17193) Tuomas válasza La Magra (#17192) üzenetére


Tuomas
addikt

Neten miért nem a virtuális kártyával fizettek? :F
Azt most tudnátok kukázni és egy újat igényelni ingyen.

We were here

(#17194) emeritus válasza La Magra (#17192) üzenetére


emeritus
tag

Ahogy én látom, illetve ahogyan a leírásod értelmezem:
A,/ Ha nem hagyod jóvá a fizetést, akkor az ügylet egyszerűen meghiúsul. A webshop ezt ugyan nehezményezheti, de következmények nem várhatók, hiszen nem tudja, hogy a fizetés elmaradás kinek róható fel, nem írhatja egyértelműen a terhedre, eseted egy lesz, sok közül.
Ez nekem opció. (Megjegyzés: ha nincs elég pénz a kártyádon, akkor nyilván nem hitelezi meg a hiányt senki abban a reményben, hogy lesz még topup, hiszen erre nincs garanciája.)
B./ Azt állítani, hogy más vásárolt a kártyáddal, azaz kikerültek sz adatai, nem jó ötlet, ez nálam nem opció. (Szerintem feleslegesen aggódsz, ez az ügy magától rendeződik akkor is, ha nem teszel semmit.) Természetesen tévedhetek.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#17195) Brandynew válasza Brandynew (#17082) üzenetére


Brandynew
őstag

Fejlemények:

Ugye én magam kértem egy ellenőrzést a fiókomra, mielőtt befizettem volna néhány millió Ft-ot. Azt ígérték, hogy 24 órán belül lesz meg, 28 lett belőle, de közben folyamatosan tájékoztattak, hogy hol tart az ellenőrzés, és elnézést kértek, hogy kicsúsztak a 24 órából. Azóta befizettem a pénzt is, minden rendben van.

(#17196) bigdady válasza Brandynew (#17195) üzenetére


bigdady
nagyúr

Befizetted? Gondolom elírás

[ Szerkesztve ]

(#17197) Brandynew válasza bigdady (#17196) üzenetére


Brandynew
őstag

Kártyás fizetés. Befizettem.

(#17198) adriankoooo válasza mufi (#17191) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Fizetések - Uj - új Kedvezmenyezett létrehozása - bankszámla - típus: cégnek

(#17199) KTU válasza La Magra (#17192) üzenetére


KTU
addikt

(I)"nem 2, hanem 24 dollár a terhelés." ............. "Nővérem félrenézett valamit, ennyit nem akart költeni."(/I)

Ezek után a kártyaletiltást a jó választás, nehéz benézni 2 vagy 24 $, ha nem ennyi van kiírva, esetleg szállítás jöhet pluszba, de ahol ennyire nem egyértelműek a dolgok, jobb elkerülni.

A hogy Tuomas írta ilyenkor csakis virtuális játszik. Az volt? annak a pótlása ingyen lesz.

Az az opció hogy "az ügy magától rendeződik akkor is, ha nem teszel semmit"
ez rossz megoldás. Azt is feltételezhetik hogy a fiókodhoz is hozzáfértek, még több kellemetlenség......
Mindenképp választanod kell, minél hamarabb.
Szerintem a kártya tiltás.
Még ha pénzbe is kerül a pótlása.

Leírtad, elküldted valakinek a kártyaadatait, lehet 1db e-mailben mindent?
már itt kártya fagyasztás, tiltás, új kártya kérése.
Nem is a valakinek a lényeg, hanem a továbbítás.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#17200) La Magra válasza Tuomas (#17193) üzenetére


La Magra
tag

Nem tudom, elég új felhasználó vagyok, ezért ez valahogy eszembe sem jutott... :B Mindenesetre kösz a tippet, így virtuális kártyával legalább hozzáférek a pénzemhez. :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.