Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) Stalemate


Stalemate
csendes tag

Bocsi, duplikacio.

[ Szerkesztve ]

(#17052) thommypl válasza Somatom (#17040) üzenetére


thommypl
tag

"Fordítva is működik túloldali Revolut fiók nélkül? Tehát, ha én küldenék pénzt valakinek."

Elvileg igen. Egyszer próbaként küldtem egy ilyen linket, kattintás után a bakszámla adatokat kellett megadni ahová az illető a pénz szeretné kapni. De nem vittem végig a folyamatot.

(#17053) Stalemate válasza agroman (#17050) üzenetére


Stalemate
csendes tag

Nagyobb összegnél is? 100k+ HUF értékű telefont vásároltam, ha ez számít valamit. Féltelezem nagyobb összegnél óvatosabban járnak el, mint pár ezresnél.

(#17054) agroman válasza Stalemate (#17053) üzenetére


agroman
senior tag

azt sajnos nem tudom, hogy ekkora osszegnel is igy jarnak-e el..

------

(#17055) Tuomas válasza Somatom (#17042) üzenetére


Tuomas
addikt

Lehet, hogy ezt máshogy kezeli az algoritmus, nem tudom, egy konkrét példa volt, nem itt a topikban volt az érintett, hanem fb-n zajlott, meg cikk született belőle, de valaki ide is betette.

A történet röviden az volt, hogy egy fesztiválon valakit korlátoztak. Mint kiderült, az érintett fél hónapokig nem használta a revolutot, majd a fesztivál idején úgy döntött a baráti társasággal, hogy Revolut kártyával fizetik az elfogyasztott alkoholt, meg cakk-pakk az egész mulatságot, emiatt elkezdett fizetési hivatkozásokat küldözgetni a társaságnak, akik ott fizették be a saját részüket. Ez az algoritmusnál kicsapta a biztosítékot.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#17056) Somatom válasza thommypl (#17052) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! :R

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17057) instantwater válasza Stalemate (#17053) üzenetére


instantwater
addikt

Ha befogadták a rendelést, tehát nem ír hibát a rendeléseid között, akkor majd csak később fognak beterhelni.
Nyilván, ha terheléskor nincs fedezet, akkor termék sincs.

(#17058) Stalemate válasza instantwater (#17057) üzenetére


Stalemate
csendes tag

Rendben, köszi a választ!

(#17059) hhheni válasza Somatom (#17040) üzenetére


hhheni
tag

igen, én 82khuf-ot küldtem olyannak, akinek nem volt revolutja, alig egy órán belül rendben odaért
a számlaszámán kívül kellett hozzá a bankja bis/swift-je is

szerk: természetesen ingyen

[ Szerkesztve ]

(#17060) Tuomas válasza hhheni (#17059) üzenetére


Tuomas
addikt

Ez sima átutalás, fórumtárs szerintem nem erre gondolt (legalábbis én nem úgy értelmeztem), hanem a fizetési hivatkozással ellentétesen működő azonnali pénzküldési módra. 2 revolutos között ugye működik az azonnali pénzküldési funkció, szerintem ő arra lett volna kíváncsi, hogy működhet-e úgy, hogy a fogadó félnek nincs revolutja.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#17061) MasterMark válasza Tuomas (#17060) üzenetére


MasterMark
titán

Ha nincs revolutja, akkor hova kuldene?

Switch Tax

(#17062) Tuomas válasza MasterMark (#17061) üzenetére


Tuomas
addikt

Nyilván csak számlaszámra tud küldeni, de akkor te hogy értelmezed a kérdését, szerintem ő nem a hagyományos értelemben vett átutalásra gondolt (arról szerintem tud ő is), de lehet, hogy én értettem félre.

We were here

(#17063) Somatom válasza Tuomas (#17060) üzenetére


Somatom
veterán

Amikor ráböktem, EZT dobta. Általánosságban érdekelt a működése a gyakorlatban.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17064) Tuomas válasza Somatom (#17063) üzenetére


Tuomas
addikt

Na akkor mégis jól értelmeztem a kérdésed. :) Viszont a működését nem ismerem, én eddig csak kértem pénzt hivatkozással, küldeni nem küldtem.

Viszont akkor lehet, hogy ez a hozzászólásom nem jó és ezt értettem félre.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#17065) MasterMark válasza Somatom (#17063) üzenetére


MasterMark
titán

Ennel o tolti ki a szamlaszam es stb. adatokat. Penz keresnel pedig kartyaval tudja fizetni.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#17066) sub71 válasza Stalemate (#17053) üzenetére


sub71
aktív tag

Szia! Rendszeresen vásárolok az Amazon.de oldalon. 10-ből 9-szer a kiszállítás napján, vagy az azt megelőző napon vonják le a pénzt a számlámról, az összeg nagyságától függetlenül.

(#17067) balco válasza instantwater (#16944) üzenetére


balco
aktív tag

Most már le is könyvelte az Erste: 25 DKK volt 1103 Ft.
Közvetlen a vásárlás után megnézve a 25,72 DKK 1134 Ft lett volna a revoluton. Nem szakadtam volna bele abba a 31 Ftba, dehát ez elvi kérdés... 😁
De az érdekes az hogy ez csak apple payen keresztül volt. A kártyát érintve másnap ugyanazon a terminálon már nem volt díj.
Többször fizettem viszont díj nélkül máshol Apple payjel, de találtam egy másik helyet is ahol megint díjat akart rátenni. A pultos szerint a mastercard kártya a gond, vagy hogy esetleg céges hitelkártya. Nem vitatkoztam vele. Én inkább a terminált biztosító bankot hibáztatom.
De ezért kell több kártya is!

(#17068) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
Tegnap rá ültem a kártyámra, és eléggé meg hajlott. Lehet valahogy ingyenesen másik fizikai kártyához jutni?

(#17069) instantwater válasza balco (#17067) üzenetére


instantwater
addikt

Valami bűzlik Dániában :D

(#17070) instantwater válasza Peter.70 (#17068) üzenetére


instantwater
addikt

Próbáld meg visszahajlítani.

Ha megmakkan benne a contactless funkció, akkor írj a supportnak, hogy elromlott.

Természetesen azt nem kell tudniuk, hogy ráültél, de ha nem látszik külsérelmi nyom (sikerül kiegyenesíteni) akkor jobb helyeken ingyen cserélik.

(#17071) gzbotii válasza instantwater (#17070) üzenetére


gzbotii
veterán

legrosszabb esetben: 5€ (1651Ft) egy új kártya.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#17072) instantwater válasza gzbotii (#17071) üzenetére


instantwater
addikt

Ő ingyen akart.

(#17073) bucsupeti


bucsupeti
senior tag

A következő a helyzet. Az első fizikai kártyámat nem tudtam aktiválni, amit a support-al meg is beszéltem. Az ajánlatuk az volt hogy rendeljek újat aminek a díját visszaadják. Meg is rendeltem még 13-án. Levonták az árát, majd néhány perc múlva vissza is adták ahogy az ügyintéző írta. A kártya azóta úton van. Jónéhány online fizetésen túl vagyok már (rezsiszámlák, online vásárlás nem túl nagy összegben). Ezek az előzményeim a Revolutnál.
A kérdésem pedig a következő:
Ma fizettem az egyik virtuális kártyámmal és ahogy kerestem ki a kártya adatait láttam hogy a mai napon lett rendelve egy új fizikai kártya. Én nem rendeltem az biztos és az árát sem látom levonva. Mi lehet ez? Volt már ilyen valakinek? Kérdezzek rá? Mit javasoltok?

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#17074) thommypl válasza bucsupeti (#17073) üzenetére


thommypl
tag

RevP betaba nem jelentkeztél? Nekem akkor volt ilyen, az appban hamarabb megjelent a kártya mint ahogy jött az email

(#17075) bucsupeti válasza thommypl (#17074) üzenetére


bucsupeti
senior tag

Nem jelentkeztem betara. Fura a dolog. Azt hiszem rakerdezek kesobb a supportnal hogy mi ez....

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#17076) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Sziasztok, Szlovákiában melyik automatából free a kp felvétel?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#17077) gzbotii válasza zsamiatt (#17076) üzenetére


gzbotii
veterán

Összefoglalóban van egy táblázat (Revolut free ATMs), abban nézd meg.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#17078) zsamiatt válasza gzbotii (#17077) üzenetére


zsamiatt
őstag

köszönöm
és itt is 75e ft a limit /hó az ingyenesnél ugye?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#17079) gzbotii válasza zsamiatt (#17078) üzenetére


gzbotii
veterán

Hol itt?
Igen, annyi a havi kereted, ingyenes készpénzfelvételre, magyar Revolut felhasználóként.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#17080) zsamiatt válasza gzbotii (#17079) üzenetére


zsamiatt
őstag

az euro felvételre gondoltam
bocsi :)

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#17081) torma99 válasza zsamiatt (#17080) üzenetére


torma99
aktív tag

Mind az Atm, mind a váltás az ingyenesben úgy van, hogy akármilyen fabatkát, petákot akkora forintban számolt értékig. Tehát Eurt, USDt, GBPt 75k HUFig vehetsz fel ingyen, utána felszámolja a költséget.

[ Szerkesztve ]

(#17082) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Egy újabb jó pont a Revolut kiváló supportjának:

Egy nagyobb összeget (milliós tétel) fogok befizetni Revolutba, előtte jeleztem a supportnak chaten, kb. 10 mp alatt jött élő ember, nagyon előzékeny volt. Mondta, hogy a kérésemre elindítja az előzetes ellenőrzési folyamatot, meg is jelent rögtön az appban, hogy igazolhatom a jövedelmemet az elmúlt 3 hónap jövedelemigazolásával és a számlakivonatommal. Beküldtem a dokumentumokat, azt mondta a supportos, hogy 24 órán belül ellenőrzik, kivéve hétvégén, mert akkor nem dolgoznak azon az osztályon, ahol ezzel foglalkoznak.

Csak azért írtam ezt le, hogy talán érdemes másnak is kérnie ilyen ellenőrzést, aki milliós összeget tervez befizetni Revolutra.

Ilyen gördülékeny ügyintézése nincs egy általam ismert magyar banknak sem.

[ Szerkesztve ]

(#17083) agroman válasza Brandynew (#17082) üzenetére


agroman
senior tag

nyugtaval a napot...

------

(#17084) ACE- válasza Brandynew (#17082) üzenetére


ACE-
addikt

Megkérdezhetem milyen okból fizetsz be milliós összeget? Valutaváltás?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#17085) bigdady válasza Brandynew (#17082) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mert ott nem is kell szólni előtte :DDD

(#17086) Brandynew válasza bigdady (#17085) üzenetére


Brandynew
őstag

De kell szólni előtte. Bankszámlára 10 milliónál, értékpapírvásárlásnál 5 milliónál. Itt sem "kell" szólni, de én szóltam, jobb biztosra menni.

[ Szerkesztve ]

(#17087) Brandynew válasza ACE- (#17084) üzenetére


Brandynew
őstag

Revon van egy jelentősebb, elkülönített likvid megtakarításom, ingyen utalhatok, némi valutaváltás is lesz (elég gyakran utazok külföldre) és bitcoinom is ott van.

[ Szerkesztve ]

(#17088) bigdady válasza Brandynew (#17086) üzenetére


bigdady
nagyúr

Dehogy kell. Ennyit még befizetős ATM is elvesz...

(#17089) Brandynew válasza bigdady (#17088) üzenetére


Brandynew
őstag

Pedig kell, rosszak az infóid.

(#17090) bigdady válasza Brandynew (#17089) üzenetére


bigdady
nagyúr

:N Csak felvétkor

[ Szerkesztve ]

(#17091) Friczy válasza bigdady (#17088) üzenetére


Friczy
senior tag

(#17092) fokukac válasza Friczy (#17091) üzenetére


fokukac
nagyúr

Akkor kell, ha készpénzt fizetsz be. Ha az egyik számládról utalsz a másikra, vagy mittudomén eladod a lakásod, és arra érkezik a vételár, tehát elektronikus forrásból származik a pénz, akkor lekövethető az eredete.
Én furcsának találom, ha egy egy-két milliós tételnél saját számlák közötti utalásnál igazolgatni kéne a pénz eredetét. Miközben 10 ezer eurónyi valuta legálisan vihető országok között is, zsebben.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#17093) bigdady válasza Friczy (#17091) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hol van hogy előre szólni?
Ráadásul itt nem is kp-ról volt szó

[ Szerkesztve ]

(#17094) Brandynew válasza bigdady (#17093) üzenetére


Brandynew
őstag

Jó, nem neked kell szólni, hanem a befizetésnél szólítanak fel, hogy igazold a pénz eredetét, különben nem tudod befizetni :D

Egy külföldi pénzügyi szolgáltató szempontjából mindegy, hogy KP, vagy egy külföldi számláról érkező átutalás, ugyanazért kell megmondanod, hogy honnan van a pénzed, mint amiért a "hagyományos" bankoknál is meg kell mondanod. Kötelezik őket.

(#17095) birno


birno
addikt

Latom mar tortent massal is ilyen, de azert en is leirom, Oazis-nal vasaroltam egy hete virtualis mastercarddal, ami ma reggel reverted lett.
Nem igazan ertem egy het alatt, hogy nem vonja le a bankjuk az osszeget...
Mindenesetre holnap felhivom oket, aztan meglatjuk mizu.

(#17096) kirkri


kirkri
addikt

Sziasztok!

Mostanában tervezem csatlakozni a Revoluthoz, az elmúlt napokat olvasgatással töltöttem, így már hellyel-közzel képbe kerültem vele. Azt viszont nem látom sehol, hogy létezik-e még olyan meghívó, ami pénzvisszatérítést is ad a csatlakozás után, vagy csak ingyen kártyapostázós, illetve metal csomagot biztosító meghívók élnek? A neteken talált ilyennek mondott meghívó linkek alatt ott van, hogy a promóciós időszak már lejárt.

21 éve a Prohardveren! ™

(#17097) jannid


jannid
senior tag

Rég jártam a topikban. Fizetési hivatkozásos pénzbekérésnek mióta van díja, vagy csak hétvégén? 14500 forintra rászámolt 190 Ft díjat. :F :B

(#17098) anadroid válasza kirkri (#17096) üzenetére


anadroid
senior tag

Az ajándék pénzesek kb. egy hónapja kifújtak. Az ilyen dolgokra a moszkvai beszerzés szabályai érvényesek: le kell csapni rájuk, utána ráérünk azon gondolkodni, hogy mit is kezdünk két jobbos, felemás méretű cipővel. :DDD

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#17099) anadroid válasza jannid (#17097) üzenetére


anadroid
senior tag

Üzleti kártya lehet a dologban.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#17100) Tuomas válasza jannid (#17097) üzenetére


Tuomas
addikt

Elvileg nincs. Kinek számolt fel, neked, vagy a fizető félnek? Milyen pénznemben történt a bekérés, milyen pénznemű kártyával lett kifizetve?

[ Szerkesztve ]

We were here

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.