Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#952) RaveForce válasza babosmiki (#947) üzenetére


RaveForce
veterán

De te kiallitottat neztel es itt az egesz kepernyo volt konkretan voros, nem? Az siman lehetett elallitott. En most a tulajokera gondolok akiknek csak a szele szinezodik, arra tippelem hogy mind olyan, csak nem mki veszi eszre. De aki vadassza az tobbnyire igen... de majd kiderul, ha szoftveresen javithato akkor valszeg egy gyors hotfixet kikuldenek hamarosan..

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#954) Peter0077 válasza ForRedGlory (#949) üzenetére


Peter0077
csendes újonc

Már úton vagyok a postára.
Nem merek ilyet csinálni ...utána kitalálja a T hogy én kúrtam el rajta valamit és bevágják a szervízbe. Jobb ez így...
Nem vesztettem semmit hűséget hosszabbítottam.. 0ft kezdővel 😊

(#955) babosmiki válasza RaveForce (#952) üzenetére


babosmiki
addikt

Igen, de a széleken jobban látszódott, a sima S8-nál meg a széle is jó volt.

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#956) joey04 válasza kocsij (#781) üzenetére


joey04
titán

Hát most 127 az s7. Az új. Használtan csak lesz 1 év múlva s8 120 körül...

788: nem te hoztad fel, hanem én. mivel te szoktad felhozni azt a márkát teljesen indokolatlanul más termékek topikjában, ráadásul fals és/vagy erősen szubjektív előnyeit kidomborítva, így most gondoltam én is rámutatok a valós problémákra. Látom szerencsére jobban vagy, mert kevesebbet írsz. Vagy szerencsére kevesebbet írsz mert jobban vagy. :DDD btw ja. nehezen keverhető a sony a xiaomival, mert utóbbi minőséget ad alacsony áron, előbbi meg selejtet magas áron.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#957) sipy888


sipy888
aktív tag

Sajnos ez előfordul, hogy az első példányoknál sok a selejt. (lsd. Iphone 5, HTC ONE M7, stb..) A samsungnak, most illett volna kettőzötten erre figyelni, úgy látszik nem sikerült. Azért remélem az enyémmel nem lesz gond, este bontom ki :C

(#958) udna999 válasza Peter0077 (#932) üzenetére


udna999
tag

Nekem olyan világos-kékes árnyalatú. Telenoros vagyok. Akkor ez most hiba, vagy valami ficsör? :D :D

(#960) Sazsóti válasza tomboy0013 (#943) üzenetére


Sazsóti
tag

Bizony. Ez hardveres gond lesz.
Új típúsú panelt tesznek bele..de nem tesztelik sz@rrá..ez több, mint hiba.
Ez már bűn.
sipy888 : kár mentegetni a céget. Valszeg a Tied is sz@r lesz.
Most fogom igazán megbecsülni még az idén megvásárolt kettő db új S7 Edge készülékemet.

[ Szerkesztve ]

(#961) Peter0077 válasza udna999 (#958) üzenetére


Peter0077
csendes újonc

Hát volt itt ma már vodafoneos piros kijelző
Nálam magenta pink
Nálad telenor blue... 😁😁lehet nálad ez az új fehér

Vicc....soha többet samu

(#962) total90 válasza udna999 (#958) üzenetére


total90
veterán

En fuggetlenul rendeltem, az enyem akkor feher lesz :C

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#963) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Csinálja a bizniszt a Samsung a LG-nek :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#964) udna999 válasza sebgutkopf (#937) üzenetére


udna999
tag

Az elsőre:
a kijelző szélét nem tudod letiltani, de inkább még alulérzékeny. Ha van ilyen kifejezés. Az edge panelt egy kis sávval lehet előhúzni, volt hogy többször rá kellett nyomni, hogy feljöjjön. Ellenben reggel óta nyomogatom, és még egyszer sem fordult elő, hogy a tenyerem szélével másra kattintottam volna, vagy valami kattintást ezért nem vett be. Szóval ez nem para. :)

(#965) udna999 válasza total90 (#962) üzenetére


udna999
tag

Vagy teljesen sötét... :D :D :D

(#966) KoNZoLik@ válasza pumpedlix (#936) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Igen de az emberek még így sem tanulnak, láthatod milyen érdeklődés és hype veszi körül még így is:(

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#967) Burt1793 válasza Vangelis (#963) üzenetére


Burt1793
veterán

Ha nem lesznek vészesen pirosak a kijelzők, akkor az átlag embert nem fogja zavarni, minden kijelző más, eddig is máshogy nézett ki a tartalom egy iphone-on és egy s7-en. Megszokás kérdése.

(#968) Zolik


Zolik
senior tag

Szerencsére nekem nem pirosodik, minden oké eddig.
Egyedül az irisz leolvasó ami egy katasztrófa eddig, kb 20-ra volt hajlandó a mintavételre és utána kb 4-re jött be a kioldás. Mind1 sose használtam semmit, szóval ez engem nem érint. Az edge panel pedig jól működik szépen használható. Az AON tényleg gyorsan meríti a telót, de jó hogy lehet időzíteni pl éjszakára.
Fotók tényleg jobbak az S6hoz képest. Eddig ennyi.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#969) total90 válasza udna999 (#965) üzenetére


total90
veterán

5-6 evnyi iPhonozas utan valtok most... ha pont most kapok valami rossz keszuleket, akkor verem a fejem a falba ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#970) doooo


doooo
veterán

A kékfényszűrő (vagy mi is a neve) nincs bekapcsolva véletlenül az említett, "biztosan hibás" készülékeknél? :U Csak kérdezem, mert ahogy átfutottam a problémával foglalkozó kommenteket (amikbe persze belekárálnak a vészmadarak is, akik alapból mindent fikáznak, és itt is csak telítik a topicot), nem akadtam ilyen szóra bennük. A "fícsör" lényege, hogy vöröses lesz tőle a képernyő, hogy este ne bántsa a szemet, lehet, hogy némely készülékeken alapból be van kapcsolva a dolog, és azért ilyen a képernyő. Én mindenféleképp software-es hibára tippelek, amit rögtön javítania kéne a Samsungnak (ergó, aki nem tud mit kezdeni a sajátjával, az panaszkodjon a cégnek, vigye vissza, stb, tudassa velük, hogy bizony sokakat zavar a dolog). Tesztelésnél szerintem látszik a képernyőkön, hogy milyen színűek, nem tudom, hogy ha látták, és probléma volt, miért nem tettek velük semmit se..

(#971) Sazsóti válasza Burt1793 (#967) üzenetére


Sazsóti
tag

Az milyen műszaki paraméter, hogy nem lesznek vészesen pirosak??

(#972) udna999 válasza total90 (#969) üzenetére


udna999
tag

Ehh, Murphy törvénye... :D

iPhone-ról váltottam S8-ra én is, mondjuk előtte LG G3-am volt. Így nem furcsa a méret, és a hátsó kezelőszervek helyzete sem furcsa. Viszont az értesítési sávot tényleg csak fogásváltással érem el (pedig nem kicsi a kezem). De azokat a funkciókat úgysem használom olyan gyakran, mint az egyéb dolgokat.

(#973) ForRedGlory válasza doooo (#970) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nincs bekapcsolva.

(#974) ECHO2235 válasza doooo (#970) üzenetére


ECHO2235
aktív tag

pont ezt akartam amúgy mondani, illetve erre gondoltam, csak nem jutott eszembe a funkció neve :D de amúgy jah, azt lehet nem ártana megnézni

(#975) Red Bull fan


Red Bull fan
aktív tag

Sziasztok!

Képernyőképet,hogy lehet készíteni a telóval?

(#976) csako válasza Red Bull fan (#975) üzenetére


csako
veterán

bekapcsoló gomb + "hangerő le" nem működik?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#977) ForRedGlory válasza Red Bull fan (#975) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Bekapcsolo + hang le

(#978) total90 válasza udna999 (#972) üzenetére


total90
veterán

6S Plusrol valtok, szoval a merettel nincs gond.... csak nem szeretnek az android utra raterve rogton szopoagra kerulni.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#979) udna999


udna999
tag

Az első kép adaptív kijelzőbeállításokkal:

második képen a kijelző amoled beállítással:

a harmadik képen a kékfény szűrővel:

(#980) Burt1793 válasza Red Bull fan (#975) üzenetére


Burt1793
veterán

De ne azzal mutasd meg a piros széleket. :D

(#981) RaveForce válasza udna999 (#979) üzenetére


RaveForce
veterán

Wow. Akkor mar van purple display is 😂

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#982) ForRedGlory válasza udna999 (#979) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Amugy a basic mod a legrosszabb, pedig en abban hasznaltam volna.

(#983) Burt1793 válasza RaveForce (#981) üzenetére


Burt1793
veterán

Felesleges össze-vissza fénymérésű fényképeket felrakni, illetve ezekből bármit megítélni. :D

(#984) udna999: Az alapvető a legmelegebb (legsárgább, pirosabb) kalibráció mind közül. Az AMOLED-fénykép nagyon szép és természetes, én azt szeretem. Az adaptívot akkor kell bekapcsolni, ha valakinek meg akarod mutatni, hogy milyen szép színeket tud az amoled. :D

[ Szerkesztve ]

(#984) udna999 válasza ForRedGlory (#982) üzenetére


udna999
tag

Nekem is abban van, a kékes-hideg árnyalat jobban bejön, mint a meleg-sárgás. :)
Az edge széleken valóban látszik egy kis elszíneződés, az is inkább szivárvány, mint vörös. De az az ív miatti fénytörés. Ha nem konkrétan azt nézegeted, akkor fel sem tűnik. :)

(#986) tomboy0013 válasza doooo (#970) üzenetére


tomboy0013
veterán

Biztos az okozza a részben elszíneződést... :U Arról beszél a többség, hogy oldalt meg felül pirosas, máshol nem, ezt elég nehezen okozhatja egy olyan funkció ami a teljes képernyő színét módosítja.

(#987) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Jezusom. Akinek megvan mar a telefonja, nezze meg ezt a 4K HDR videot.

Nagyon buntet a kijelzo, tatott szajjal neztem vegig. Eszmeletlen.

https://youtu.be/tO01J-M3g0U

(Linkert bocs, telefonrol irok)

(#988) komi77


komi77
senior tag

Nem számoltam a hsz-ok arányát, de 10 telefonból kb. 6-7 nél tapasztalható az elszíneződés - bármi is az oka. Azért ez nem túl biztató.

Szegény ember kézzel nőz.

(#989) bulikavagyok válasza Burt1793 (#967) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Pontosan! Nagyon túl van lihegve itt ez a probléma szerintem. Nekem az S7 kijelzője is rózsaszínes volt tavaly ilyenkor, de csal fél év után tűnt fel -miután mellé tettem a haverom S7-esét. :B Nyilván megértem azoknak a csalódottságát akik most ilyet kaptak, de az ellendrukkereket el kell, h keserítem: ebbe sem fog belebukni a Samsung. :N

komi77: Ennél biztos, h sokkal jobb az arány. Rengetegen kapták meg a napokban a telót, így vmennyire érthető, h sok a hibás darab.

[ Szerkesztve ]

(#990) Burt1793 válasza ForRedGlory (#987) üzenetére


Burt1793
veterán

Itt van kattinthatóként, én is megnéztem s7tel, tényleg szép, a 60 fps még fancybbé teszi. Ilyenkor jó a videójavító, ami feltolja a fényerőt. 😃

(#991) somogyib válasza tomboy0013 (#986) üzenetére


somogyib
őstag

Csakhogy én is mindenhol olyan fotókkal futok össze, ahol az egész képernyő rózsaszín.

Linkelne valaki olyan képet, ahol csak a szélén van elszíneződés?

[ Szerkesztve ]

(#992) tomboy0013 válasza somogyib (#991) üzenetére


tomboy0013
veterán

Görgess vissza a topikban. A kommenteket is érdemes elolvasni.

(#993) #67656192


#67656192
törölt tag

Egy fasza klónt kell venni, az nem piros.
(Burt!.. :) )

Nem véletlenül vártam, kíváncsi voltam a tapasztalatokra. Hát vannak....
Amúgy sem voltam besózva a "kisaksis bixbiért" de még egyszer nem akarok annyit vesződni a kijelzőkkel mint az s6-nál.
Ott vagy 5-6 db rózsaszín foltost sikerült kifogni.
Már ismertek a mm-ban és előre nyitották a dobozokat mert tudták, hogy mit akarok megnézni mielőtt kifizetem.
3 kilóért legyen homogén fehér az a k*rva kijelző.

[ Szerkesztve ]

(#994) somogyib válasza tomboy0013 (#992) üzenetére


somogyib
őstag

Linket kértem, nem tanácsot. :)

Amúgy a kezdet óta figyelem a topikot, lehet a kihagyott 100 hsz között volt...

(#995) vodrosjozsi válasza Burt1793 (#990) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

aztabüdöskrvéletbe. Ez még s7-en is irtózatosan jól néz ki.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#996) Burt1793 válasza #67656192 (#993) üzenetére


Burt1793
veterán

Mit csináljak, ha jobb a klón? :D Viccen kívül, szerintem az s7-em kijelzőjének alsó része világosabb egy kicsit, lehet, hogy a minimális leejtéstől, nem tudom, de egyáltalán nem zavaró.

(#994) somogyib: Nem biztos, hogy a rossz minőségű user fotók alapján kellene megítélni a foltokat, menj el egy üzletbe, nézd meg. Egy fénykép az esetek 99,9%-ában nem egyezik a valósággal. Persze ha nagyon durva az elszíneződés, akkor oké, látható, de ez nem olyan vészes.

(#995) vodrosjozsi: Szinte ugyanaz a kettő... :D Az antik FHD IPS monitoromon is nagyon jól néz ki.

(#997) ForRedGlory: Jaa. Mondom, megnéztem monitoron is, nem csak egérmozin. Tényleg jók ezek a kijelzők, valszeg még a piros szín se zavaró a tiéden, majd megnézem pirosra kalibrálva is, együttérzés gyanánt! ;]

[ Szerkesztve ]

(#997) ForRedGlory válasza Burt1793 (#990) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Kosz a linket. :)

Akkor ezt a videot kepzeld el normalis kijelzon is. ;]

(#998) tomboy0013 válasza somogyib (#994) üzenetére


tomboy0013
veterán

Azért annyira nem bonyolult ám visszatekerni egy picit :)

1. kép
2. szöveg
3. szöveg

(#999) udna999 válasza somogyib (#994) üzenetére


udna999
tag

Szerintem nem fogsz találni. Annyira nem látszik, hogy lehetetlen lefotózni. Itt éppen észrevettem a megfelelő szögből nézve. A képen már semmi nem látszik. :)

(#1000) stevve válasza udna999 (#979) üzenetére


stevve
nagyúr

Lehet, hogy csak én vagyok vaksi, nem kérdőjelezem meg a tapasztalatod, de nem látom a nagy pirosodást - a kékfény szűrő is jól működik ránézésre. :B

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.