Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) Tiger. válasza perzeus (#36994) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Én az u11emre és a párom samsungjára nanoshinet raktam fel. kb 4 hónap múlva megismétlem 1 hónapja rajta van semmi karc, sem hajszálkarc sincs. Nekem is tele szaladt a tököm, hogy nem volt rá normális üveg, sem folia.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#37002) Mr.Silkó válasza perzeus (#36994) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Szia!

Az összefoglalóban van 1-2 fólia javaslat, az ott említett termékeket többen használták/használják megelégedéssel innen, a fórumról is.

Fólia nélkül idővel hajszálkarcos lesz a kijelződ, nekem elhiheted: én sem használok az S8+-on a kezdetektől (lassan 1 éve) semmilyen fóliát vagy üveget, a telefon mellett pedig semmi mást nem tartok a jobb nadrágzsebemben, mégis minimálisan folyamatosan karcolódott a Gorilla Glass 5. De mondjuk simán együtt lehet élni ezzel, nem követek el harakirit miatta. :)

[ Szerkesztve ]

(#37003) Mr.Silkó válasza Zsozsoka 74 (#36995) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nem csak a megjelenített névjegyek vannak mondjuk a SIM-re állítva, és ezért nem látod a korábban elmentett telefonszámokat az online fiókjaidban?

[ Szerkesztve ]

(#37004) Laurh válasza perzeus (#36994) üzenetére


Laurh
aktív tag

Szia,

Ha nem sajnálod a pénzt akkor mobileoutfitters céget ajánlanám. Nekem eddig az összes készülékemet ők fóliázták.

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#37005) StarKiller89


StarKiller89
senior tag

sziasztok
oreo alatt el lehet valahogy véglegesen tüntetni azt az értesítést amikor a messenger alatt chat fej működik?

Samsung Galaxy S23

(#37006) Mr.Silkó válasza StarKiller89 (#37005) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Igen, például Messenger Lite-tal. ;)

(#37007) StarKiller89 válasza Mr.Silkó (#37006) üzenetére


StarKiller89
senior tag

lehet hülyén fogalmaztam :D
erre gondoltam
valahogy ki lehet iktatni ezt az értesítést?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23

(#37008) Mr.Silkó válasza StarKiller89 (#37007) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Elsőre is érthető voltál, csak vicceltem. :)

Szerintem ez mindaddig ott lebeg majd neked, amíg van aktív chatfej, ergo ha kiszeded a chatfejeket mint opciót a Messenger beállításaiban, akkor eltűnhet ez a kiírás is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#37009) StarKiller89 válasza Mr.Silkó (#37008) üzenetére


StarKiller89
senior tag

értem én, csak ez eddig nem volt, szerintem teljesen felesleges dolog :)

Samsung Galaxy S23

(#37010) tuki2200 válasza Mr.Silkó (#37008) üzenetére


tuki2200
senior tag

Igen akkor eltunik, en is csak ezt modszert talaltam, mostmar csak a hatterben futo alkalmazos idegesit, komolyan ez az Oreo tobb idegesito baromsagot hozott mint tenyleg hasznos valamit es ezert voltak megorulve az emberek...

(#37011) StarKiller89 válasza tuki2200 (#37010) üzenetére


StarKiller89
senior tag

igazából én se értem miért kell állandóan ott lennie... ha egyszer engedélyzetem akkor engedélyeztem, nem kell rá minden percben emlékeztetnie, értelmetlen...

Samsung Galaxy S23

(#37012) Mr.Silkó válasza StarKiller89 (#37009) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

és tuki2200

Egyetértek, de egyelőre ez van, ezt kell szeretni. :)

[ Szerkesztve ]

(#37013) Zsozsoka 74 válasza Mr.Silkó (#37003) üzenetére


Zsozsoka 74
senior tag

Új számokat nem tudok elmenteni név szerint...
Bár most 4. alkalommal már sikerült, elfogadta a Samsung account és kijelezte a nevét és számát is a névjegyzékben...
Nem tudom miért kell háromszor próbálni mire sikerül.

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#37014) Divinity válasza StarKiller89 (#37011) üzenetére


Divinity
őstag


A képet nekem nem jeleníti meg, szerintem erre gondolsz. :)

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#37015) Mr.Silkó válasza Zsozsoka 74 (#37013) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ilyen általános hibáról még nem olvastam az Oreóval kapcsolatban, szerintem ott nálad van valami gikszer az egyik idevágó beállításnál.

(#37016) TOZ válasza StarKiller89 (#37009) üzenetére


TOZ
addikt

Kb másfél éve erőlteti a facse ezt. Kapcsold ki, ennyi.

(#37017) vitya81 válasza EnterR (#36987) üzenetére


vitya81
tag

Köszönöm a válaszaitokat (sgeza neked is), így már inkább a frissítés felé billen a mérleg. Ha vissza tudok jönni Nougatra abban az esetben, ha nem tetszik, az egy pozitív dolog (bár ezt az Odinos telepítést még soha nem csináltam,de csak nem bonyolult. Igazából soha nem 'maceráltam' a telefon szoftverét, a frissítések is mindig szolgáltatón keresztül érkeztek meg rá, mindig elégedett voltam az aktuális Android rendszerrel).

Bízom benne, hogy számomra is pozitív élményeket nyújt majd a 8.0, ha mégsem akkor segítséget kérek az Odin használatához, a Nougatra visszatéréshez. :)

Szép napot mindenkinek! :C
Viktor

(#37018) ShadowLac válasza Pompi (#36488) üzenetére


ShadowLac
addikt

S8 Oreo vagy nougaton volt?

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#37019) EnterR válasza kisdobos0111 (#36996) üzenetére


EnterR
veterán

XEU, itt se. Be se lehet kapcsolni mert szürke.

PSN ID: marquuard

(#37020) dkovizoli válasza EnterR (#37019) üzenetére


dkovizoli
addikt

Mit panaszkodtok? Nekem a DBT-s romban benne sincs. 😁

(#37021) nagyj74 válasza sgeza (#36955) üzenetére


nagyj74
senior tag

Amúgy nekem is ez a dilemmám, hogy XEH/XEH/VDH-s Oreo-n vagyok, hogy jön-e OTA-n frissítés majd anno... :U

(#37022) Mike81


Mike81
senior tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Pár nappal ezelőtt ráeresztettem a telóra az Oreot de fr után sem volt az igazi. Ezért pár nap múlva megint nyomtam egy fr-t de recoveyből. Na azóta helyre állt a rend minden f@sza. A gondom az lenne hogy a 2 Fr között az edge panelen ki volt nekem rakva egy adatforgalom számláló ami szerintem gyári alkalmazás lehetett. Viszont a második vissza állítás után nem találom sehol ezt a beállítást. Illetve meg van a beállítasok között de edge panelre nem tudom kirakni. Ötlet esetleg valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#37023) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Van egy ismerősömnek egy a 8-asa nem érti, ahogy én sem, hogy miért csak Wi-Fin működik a messenger, adaton nem.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#37024) sebgutkopf válasza Tiger. (#37023) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Valószínűleg letiltotta a háttér adatforgalmat a messenger-re.

(#37025) Divinity válasza Tiger. (#37023) üzenetére


Divinity
őstag

Ilyen funkció ha jól tudom beépítve nincs.
Esetleg valamilyen "tűzfal" képes ilyenre.
Az adat takarékos mód lehet még de elvileg annak engednie kéne ha a Messenger van elöl nem pedig a háttérben.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#37026) feketedini


feketedini
tag

Bennem az merült fel, ha fr után biztonsági másolatból visszatesszük az alkalmazásokat az nem teszi vissza az alkalmazásadatokkal együtt a bugokat is? Illetve melyik backup módszer vált be nektek jobban a Smart Switch vagy a Samsung account felhős?

(#37027) Mr.Silkó válasza feketedini (#37026) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ha fr-t csinálsz, akkor javasolt újként belakni a telefont, igy az alkalmazásokat is.

Én a Samsung Cloudra szavazok, bár egy iCloudhoz képest kissé fapados a repertoárja.

[ Szerkesztve ]

(#37028) EnterR válasza dkovizoli (#37020) üzenetére


EnterR
veterán

Itt is el van rejtve valahol az SMS appban. :D

PSN ID: marquuard

(#37029) sebgutkopf válasza feketedini (#37026) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Számomra meg egy örök vívódás, hogy mi a különbség, vagy melyik a jobb mentési platform?

1. Google féle biztonsági másolatot a google drive-ra (a standard android feature). Ez menti az alkalmazásadatokat (ezzel jön az is, hogy fr után a korábban telepített appok automatikusan feltelepülnek és egyre többnek a beállításait is vissza kapjuk), Híváslistát és Eszközbeállításokat (talán ez a legfontosabb)

2. Samsung account: ez menti a telefont (híváslista), sms-t, névjegyzéket (fölösleges google szinkron van), óra, beállítások, alkalmazások, dokumentumok, zene.

Ami zavar, hogy a készülék beállítás és az alkalmazás adatok is szerepel mindkét helyen. Melyik mit csinál valójában? Egyik esetleg jobb mint a másik? Összezavarja-e az egyik a másikat?

Legutóbb, amikor s6-ról költöztem s8-ra, akkor a google féle mentésből állítottam vissza (nem jelentkeztem be direkt a samsung fiókba) és a visszaállított eredmény kimondottan jó lett.
Sajnos még nem apple szintű, de sokkal jobb mint pár éve volt.

(#37030) sgeza válasza sebgutkopf (#37029) üzenetére


sgeza
veterán

Na ez jó kérdés, nekem pontosan ugyanez a problémán ezekkel. Nem látom, hogy pontosan mit is csinálnak.
Van még egy: a Google biztonsági mentésnél van egy olyan kapcsoló, hogy Automatikus visszaállítás. Nem igazán értem ennek a lényegét. Ha kikapcsolom, attól még menti az adatokat, de nem állítja vissza? Tudom manuálisan? Szerintem nem. Akkor meg mi a logikája?

(#37031) Tiger. válasza sebgutkopf (#37024) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nincs letiltva neki, energiatakarekos sincs bekapcsolva.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#37032) sgeza válasza nagyj74 (#37021) üzenetére


sgeza
veterán

Kolléga információja alapján a xeh-ből nem volt ql5-ös verzió, így arra sosem fog jönni ota. De nem a rom a hibás, meg semmi sem hibás, csak az Odines telepítés miatt egy olyan verzióba kerültél, ami nem létezett "normál" esetben. Így nem szerepel az ota frissítések sorában. Odinnal rá kell tenni az aktuális "létező" verziójú legfrissebb függetlent (akár törlés nélkül), amiből van ugyebár xeh is, akkor már fog jönni majd az ota.
De persze visszateheted a vdh-t is, ha úgy tartja kedved, de akkor javasolt a reset!

(#37033) dkovizoli válasza EnterR (#37028) üzenetére


dkovizoli
addikt

Nugat valamelyik utolsó verzióban valóban így volt, de az oreoban akkor baromira eldugták, mert már a-z-ig, oda-vissza szétturtam a telefont, de nincs. 😃

(#37034) dkovizoli válasza feketedini (#37026) üzenetére


dkovizoli
addikt

Én pl ezért nem teszek vissza sosem clean install után backupot. Inkább újratelepítek mindent. Ezt csinálom már a nexusos romolós korszak óta és nem szokott ilyenből probléma lenni.

(#37035) batai15


batai15
félisten

Érkezett mostanság valakinek valami jó tok? Rá jöttem hogy a szilikon és átlátszó tokkal az a baj hogy a vaku este bevilagit.
Nem egyszerű ez a tok téma.

[ Szerkesztve ]

(#37036) Mike81 válasza dkovizoli (#37034) üzenetére


Mike81
senior tag

+1 nekem is most valószinuleg az kavart be az atállásnál hogy véletlenül rányomtam a backupra és pár program teljesen meghülyült az üzemidő is romlott. De a tiszta telepítés után jó lett minden

(#37037) ghiottone válasza batai15 (#37035) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Holnap jön a telóm, érkezik hozzá egy ilyen Caseology Coastline Black és Kínából jövő héten egy Nillkin Magic case első körben, aztán 8 nap múlva árzuhanás az aliexpressen és jöhet egy erősebb Spigen Rugged Armor Extra. - Majd írok milyenek.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#37038) batai15 válasza ghiottone (#37037) üzenetére


batai15
félisten

Az első nem rossz de vaku körül átlátszó szerintem be fog villani, a nillkin jó lenne de bumszli.
Alacantra stb a mágnes miatt nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#37039) ghiottone válasza batai15 (#37038) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A nillkinnél csak ma vettem észre, hogy a belseje így néz ki - így oldották meg, hogy a vezeték nélküli töltőt ne zavarják be a mágnes lapkák.
UAG tokok videóiban említik talán, hogy a vakuval "kompatibilisek".

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#37040) madgie válasza batai15 (#37035) üzenetére


madgie
titán

Nekem ez a kedvenc, pedig van gyári Clear Clover meg valami Nillkin is.

(#37041) Hunner válasza batai15 (#37035) üzenetére


Hunner
senior tag

Spigen bármelyik? :F

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#37042) batai15 válasza Hunner (#37041) üzenetére


batai15
félisten

Egyedül az átlátszó jön be de mint írtam a vaku miatt lehet nem lenne jó.
Szóval nagyon nehezen találok megfelelő tokot.
Kritériumok :
Ne legyen tőle bumszli, jól nézzen ki.
Mágneses talpat tudjak bele rakni.
Védje is a telefont nem egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#37043) Locutus válasza batai15 (#37042) üzenetére


Locutus
veterán

Gyári clear cover miért nem jó?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#37044) Zitta válasza batai15 (#37042) üzenetére


Zitta
őstag

Otterbox Clearly Protected :K

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#37045) batai15 válasza Locutus (#37043) üzenetére


batai15
félisten

Kemény kopogó műanyag és átlátszó

(#37046) leslien


leslien
nagyúr

mi lehet a probléma? nem tudok bejelentkezni a Chrome ba...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#37047) nagyj74 válasza sgeza (#37032) üzenetére


nagyj74
senior tag

Akkor a telón lévő legfrissebb Oreo kaphat majd OTA-n frissítést?
Tehát nem kell visszaállnom nougatra?

(#37048) Laurh


Laurh
aktív tag

A samsung cloudnak van olyan felülete, mint pl az icloudnak? (a lényeg az lenne, hogy pontosan lássam miket tárolok a felhőjében)

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#37049) cultfeca válasza batai15 (#37035) üzenetére


cultfeca
tag

Nilkin nature transparent.Aliról rendelte.Nekem bevált,ugyan ez van az A5 2017-en is.S8-ra jobban megcsinálták ott mindegyiknél fekete keret van a kamera körül.És a gyári kijelzőfóliát sem gyűri fel.

[ Szerkesztve ]

(#37050) batai15 válasza cultfeca (#37049) üzenetére


batai15
félisten

Megnézem.
Nekem a tökéletes tok olyan lenne hogy a belseje puha anyagú, kemény a széle,meg amiket le írtam.
Mondjuk kezd tele lenni amúgy az alival hogy egy hónapot kell minimum várni minden cuccra.
Most is egy hónapja várok a baseus tokra.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.