Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) kellcucc válasza Richard (#1649) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Tegnap hoztam el a telefont az Allee-ból, felmentem az emeletre a SES-be fóliáért. 3000 volt a kettő, felrakták, ha lejön a blokkal visszamegyek és a másikat is felteszik ingyen. Viszont alatta van kb 5 szösz pihe vagy tökömtudja, egyenlőre nem zavaró.

(#1601) ForRedGlory:
Hogy sikerült slowmo videót csinálnod? Ahogy nézem a telefonon alapból nincs ilyen opció. Több applikációt letöltöttem de a max, amit le tudott lassítani az 3szoros volt (ingyenesekről beszélek).
Kérnék segítséget, ami mondjuk jó minőségben és sokat le tud lassítani. Nem is értem a youtube videókon miket használhatnak.
Köszi!

(#1652) Richard válasza kellcucc (#1651) üzenetére


Richard
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek!

Szerk: szélei letapadnak rendesen?

[ Szerkesztve ]

(#1653) Burt1793 válasza kellcucc (#1651) üzenetére


Burt1793
veterán

Kameraappban balról jobbra suhintva előjönnek a módok, ott van lassítás, ha nincs, jobb felül a letöltés opcióval tudod letölteni.

(#1654) ForRedGlory válasza kellcucc (#1651) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Húzd el balról jobbra az ujjad, miután megnyitottad a kamarát és ott tudod kiválasztani a lassított felvételt :)

A minőséggel kapcsolatban én sem tudok még többet mondani, nem nagyon teszteltem.

(#1655) kellcucc válasza Burt1793 (#1653) üzenetére


kellcucc
aktív tag

+Forred
Tényleg! De ahogy nézem lassított módban a videó felbontását nem lehet változtatni. 1280x720 az alap, kár..
Illetve azt se tudom hogy tudok magamtól lassítani :)
Ezek szerint még mindig keresnem kell egy jó slowmotion appot ami a full HD vagy 2k videókat is lelassítja :) szeretem a nagy felbontást ;]

(#1656) ForRedGlory válasza kellcucc (#1655) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Valószínűleg nem véletlen 720p a max lassított felvételnél. :D

Mondjuk jobb lenne, ha az ember eldönthetné, hogy mondjuk 720p/240fps vagy 1080p/120fps (már ha tud ennyit a technika), stb.

(#1657) Burt1793 válasza kellcucc (#1655) üzenetére


Burt1793
veterán

De akkor csökken az fps szám és "akadozós" lesz. 720p-ben az s7 (gondolom ez is, de nem tudom) 240 fps-sel vesz fel, amit 8szorosan lassít, így lesz 30 fps a lassított.
Persze lehet, hogy más app ki tud hozni többet a telóból.

(#1658) kellcucc válasza Burt1793 (#1657) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Ha jobban belegondolok igazatok van, ezek szerint meg kell elégednem a 2k 3X lassítással.
Mondjuk biztos van olyan app, mint pckre, hogy interpolál két képkocka között egy harmadikat, nyilván nem minden helyzetben lesz szép a kép.
Esetleg arra ötlet, hogy hogy tudom szabályozni mikor lassítson?

(#1659) sipy888 válasza Richard (#1649) üzenetére


sipy888
aktív tag

A gyari folia teljesen átlátszó? Nekem a mobile outfitters kicsit rontott a képminőségen. A fehér színnél látszódik legjobban

[ Szerkesztve ]

(#1660) geri005 válasza kellcucc (#1658) üzenetére


geri005
tag

Rögzítés után ha megnyitod egy csúszkával tudod variálni, hogy mettől meddig legyen lassítva.

Btw azért is szeretem gépen feldolgozni ezeket, mert 24 fps-re lőve 10xes lassítást kapok.

[ Szerkesztve ]

(#1661) Richard válasza sipy888 (#1659) üzenetére


Richard
őstag

A gyári fólia ugyanolyan anyagú mint ami S7Edge / S7-hez volt. Minimálisan ront a képminőségen, igen.

(#1662) ithomas válasza geri005 (#1660) üzenetére


ithomas
őstag

És hogy lehet lementeni a nyers videót? Mert ha a mentesre megyek akkor alapból azt menti le amit automatikusan generált, tehát normál videó 2 helyen belassitva. Illetve PC-n mivel lehet ezt feldolgozni? Van valami user friendly megoldás is, vagy csak PRO eszközök? Megkoszonnem ha adnál némi kiindulópontot mert ez tok új nekem is, de érdekel a téma.

Real eyes realize real lies!

(#1663) geri005 válasza ithomas (#1662) üzenetére


geri005
tag

Ha nem mentesz semmit, akkor ott lesz a galériában a nyers fájl, ha azt lemásolod PC-re onnantól szinte bármilyen videovágó szoftverrel tudod lassítani. Személy szerint Vegas Pro-t és Adobe Premiere Pro-t használok, ezek kicsit haladóbb szoftverek, de ha keresgélsz hamar találsz valami ingyenes alternatívát.

[link] Itt találsz ingyenes szoftvereket, sajnos nem ismerem őket.

[ Szerkesztve ]

(#1664) Keksz03


Keksz03
senior tag

Bixby-re mennyit kell még várni? Mert jelenleg egy Google Now Samsung módra ami vagy felismer egy képet vagy nem...nagyon várom a beígért app vezérelhetőséget hanggal mert a Google Assistant jó de nem erre! :(((

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#1665) jacis


jacis
nagyúr

Megnéztem egy órával ezelőtt kb a médiában mind a két telót újra. Nekem a plusz kell. A kicsi is ok, de a nagy annyira nagy kijelzővel rendelkezik és maga a telefon az enyémtől nagyon kicsivel lesz nagyobb.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1666) ToniSoprano válasza PeteePeti (#1615) üzenetére


ToniSoprano
addikt

De már van Redmi note 3-ból is SE azaz B20-as változat. Már itt a B20-as Redmi Note 4, ami a 14 nm-es snapi 625-tel ami még tovább bírja: [link]. Vagy a redmiket alázza akkuidőben a Lenovo P2, részlet a mobilarena tesztből: "A képernyőfotón látható 20 órás érték bizony nem minimumra vett fényerővel, némán, hanem fejhallgatón közepes hang- és fényerővel, online videolejátszással született meg" forrás: [link]

Viszont az S8-nak tényleg überkirály lett most a kamerája, sokkal jobb lett amint az S7-é ami nekem egyátalán nem tetszett. A kijelző is baromi jó lett, remélem minél hamarabb kijavítják a kezdeti hibákat.

Én dual simmel használom a telót, nekem a beltéri wifin elért 6 órás kijelzőidő, nagyon kevés, mert ez kinn magas fényerőn és mobilnet használlattal több app szinkronizációval kb 4-4,5 órát jelent és akkor még csak egy simről beszélünk, ez még határeset. Én a G4-gyel megszívtam az akkuidőt (s6 detto), azóta félek a csúcsmobiloktól QHD kijelzővel , jobb egy fullHD-s középkategóriás mobil, legalábbis ha az üzemidő fontos pl. én sokat skypolok videóval, whatsappolok mobilneten.

[ Szerkesztve ]

(#1667) McNamara


McNamara
Ármester

Valaki esetleg próbálkozott üvegfóliával? Valahogy biztonságosabbnak érezném benne a telefont mint a sima fóliákkal.

[ Szerkesztve ]

(#1668) PeteePeti válasza ToniSoprano (#1666) üzenetére


PeteePeti
őstag

Igen, egyre több a B20-as Xiaomi, rá jöttek, ha az európai piacot komolyan akarják venni, akkor erre szükségük lesz!

[ Szerkesztve ]

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1669) ToniSoprano válasza PeteePeti (#1668) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Nem biztos, állítólag Kínában is kezdik képíteni ki a B20 frekit. De pl. sima 5 colos Redmi 4-ből még mindig nincs B20-as. Az Eustock legnagyobb gondja, hogy még mindig alig-alig jön szállítmány az EU-ba hiába rendelik több hónapos késéssel jön és jóval kevesebb, mint amit rendeltek. Még Kínai és Indiai igényeket sem tudják kielégíteni rendesen és csak utána jön az EU, ez a legnagyobb baj a Xiaomikkal: nagyon nehéz beszerezni haza garival.

[ Szerkesztve ]

(#1670) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Nektek nem jelentkezett az a probléma, hogy a WI-FI ikon mellett megjelenik időnként egy felkiáltó jel?
Akkor elmegy a net. :(
Ez nekem elég sűrűn fordul el.

Mind 2.4 és 5Ghz-en
Eddig csak ezen a készüléken fordult elő.
Ti nem tapasztaltatok hasonlót?

[ Szerkesztve ]

(#1671) w333 válasza Ateszpapa (#1670) üzenetére


w333
félisten

Nem ... és milyen router -ről van szó ? (csak nem Asus ?) :B

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1672) geri005 válasza Ateszpapa (#1670) üzenetére


geri005
tag

De bizony... nekem néha olyankor el is doba és újracsatlakozik.

S7E mellette nem csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#1673) Ateszpapa válasza w333 (#1671) üzenetére


Ateszpapa
addikt

geri005

TP-Link WDR3600 eddig jó vot, amióta megvan a telcsi azóta vacakol.
Reseteltem a routert teljesen, de utána is csinálja.

Talán döglődik a router?
:F

[ Szerkesztve ]

(#1674) WiZARD válasza sipy888 (#1659) üzenetére


WiZARD
addikt

A gyári nekem teljesen jónak tűnik.

Az ujjlenyomatolvasó nektek mennyire gyorsan reagál? Csomószor tapasztaltam, hogy azzal ébreszteném a telefont, de csak második-harmadik próbálkozásra kel fel. Utána rögtön próbálva mindig gyors, szóval inkább alvó állapot után jellemző. (Huawei Mate8 után ez nagyon zavar, lassú, azon villám gyors volt mindig)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1675) L.L. válasza Ateszpapa (#1673) üzenetére


L.L.
senior tag

3. napja használom tp-link routerrel szinte egész nap, még nem találkoztam ilyen hibával.
WIZARD: próbáld újra felvenni az ujjadat, nekem 10 ből 10X sikerül a feloldás.

[ Szerkesztve ]

(#1676) w333 válasza Ateszpapa (#1673) üzenetére


w333
félisten

Nekem WDR 4300 de még nem tapasztaltam ezt a jelenséget ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1677) Ateszpapa válasza L.L. (#1675) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Most megosztottam egy p8lite mobilnetet kivi vagyok azon is csinálja-e.
Ha nem, akkor a router a ludas.
Emagról berendeltem egy Archer C7-et, most úgy látom jó árban van, ha azon is csinálja akkor telcsi hiba, és megy vissza a router is. :D

(#1678) Ace882 válasza Ateszpapa (#1673) üzenetére


Ace882
tag

Nekem is TP-Link WDR3600 van de szerencsére no problem

Ahogy múlnak az évek, egyre több a fiatal körülöttem.

(#1679) WiZARD válasza L.L. (#1675) üzenetére


WiZARD
addikt

Mindig sikerül, inkább olyan mintha lassan ébredne, vagy nem reagálna. Ha utána lezárom és újrapróbálom, akkor mindig sikerül, és mindig gyors.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1680) Ateszpapa válasza w333 (#1676) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Sok minden van ezen: 2IP kamera, 2 PC, meg vagy 7 kütyü TV is. :D
Lehet fényt kapott. :D

Ace882:
Köszi, akkor lehet egyéni probléma.
Legfrisebb sw van a routeren.

[ Szerkesztve ]

(#1681) geri005 válasza Ateszpapa (#1680) üzenetére


geri005
tag

Nálam Netgear WNR1000v3, de ugyanezt csinlálja, csak le is dob közben... Az S7E sosem csinált ilyet :F

(#1682) WiZARD


WiZARD
addikt

még 1 "hibát" észrevettem: ha zsebretéve véletlen feloldom az ujjlenyomattal, akkor simán el lehet nyomkodni mindent.
Huaweinél ha a közelségérzékelő érzi, hogy zsebben van, akkor hiába oldom fel ujjlenyomattal, nem enged semmit se csinálni.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1683) somogyib válasza WiZARD (#1682) üzenetére


somogyib
őstag

Noha nekem nincs ilyen, de szerintem erre találták ki a Maradjon kikapcsolva a képernyő-t, Beállítások -> Kijelző menü alatt.
("A képernyő véletlen bekapcsolásának magakadályozása sötét helyeken, például táskában vagy zsebben")

[ Szerkesztve ]

(#1684) Ace882 válasza Ateszpapa (#1680) üzenetére


Ace882
tag

Mióta megvan a router azóta Én nem frissítettem( kb 3-4 éves)

Ahogy múlnak az évek, egyre több a fiatal körülöttem.

(#1685) WiZARD válasza somogyib (#1683) üzenetére


WiZARD
addikt

Az ellen nem ved... :(

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1686) bigdigit válasza Ateszpapa (#1670) üzenetére


bigdigit
addikt

Kinti budin illetve garázsban egy régi linksyss wrt54gr van repeater módban na ott nekem is ezt csinálja. Azt hittem azzal lesz gond de úgy látszik más gond lesz itt ha ennyi embernél jelentkezik. Benti asus ac87u esetén még nem vettem észre szakadna.

(#1687) somogyib válasza WiZARD (#1685) üzenetére


somogyib
őstag

Márpedig A3-ban működik. Egy pillanatra felold, majd rögtön lezár.

[ Szerkesztve ]

(#1688) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Megnéztem, volt még egy 2015-ös sw a routerhez azt felraktam, egyelőre nem szakadt meg.
Remélem nem a telcsivel lesz a gond.
Nem szivesen vinném vissza. :)

(#1689) WiZARD válasza somogyib (#1687) üzenetére


WiZARD
addikt

Bekapcsolo gomb ellen ved, ujjlenyomatos nyitas ellen nem.

A gyari feher billentyuzetre letezik fekete skin? Hogy?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1690) Viktor0610 válasza WiZARD (#1689) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha már nem tud ilyet, akkor fogásváltás zsebretételkor? :)

Samsung Galaxy A54

(#1691) manokaki válasza WiZARD (#1689) üzenetére


manokaki
őstag

Letöltesz egy másik témát !

(#1692) sipy888


sipy888
aktív tag

[ilyen] tok használata esetén érdemes lehet a telefon hátuljára fóliát tenni ? Gondolok itt a porszem okozta karcokra

(#1693) Viktor0610 válasza sipy888 (#1692) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nem, de időközönként célszerű kitakarítani. :)

Samsung Galaxy A54

(#1694) ForRedGlory válasza sipy888 (#1692) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem kell folia, a Clear Cover eleg jo tok, S7E-n hasznaltam sokaig es semmi gondja nem volt, nem karcolt, nem ment ala port.

Viszont meglepoen olcson adjak. Ez a SES-ben a duplaja kb.

(#1695) Soockit válasza sipy888 (#1692) üzenetére


Soockit
aktív tag

Nagyon gagyi ez a tok...én is ilyet szerettem volna, de élőben köszönp viszonyban nincs pl a Orchid Grey színnel.

(#1696) WiZARD válasza Keksz03 (#1602) üzenetére


WiZARD
addikt

itt van még hasonló bőr, de még csak előrendelés.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1697) Shamat válasza Ateszpapa (#1670) üzenetére


Shamat
aktív tag

Nekem is csinálta, és csak az oldotta meg, hogy kikapcsoltam a Beállítások - Wifi - Speciális - Intelligens hálózatválasztást.

DEAD LIKE ME

(#1698) torrente777


torrente777
tag

S8 vegyes használat. Ez a vége simán hozza az S7Edge em üzemidejét:

(#1699) w333 válasza torrente777 (#1698) üzenetére


w333
félisten

+1 :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1700) Burt1793 válasza torrente777 (#1698) üzenetére


Burt1793
veterán

Ugyanolyan felhasználással? 13 óra készenlét az pl nem sok. A téma fekete. Kis ésszel az s7 is tud 6,5 óra SoT-t, persze attól függ mivel.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.