Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) pumpedlix


pumpedlix
tag

Jön a szoftverfrissítés juj de jó erre kíváncsi leszek ér e valamit vagy ez a samu is kuka

(#1253) udna999 válasza csako (#1248) üzenetére


udna999
tag

Én otthonra szeretnék egy vezetéknélküli töltőt.
A táskámban mindig nálam van az alap töltő+power bank kombináció. Ez teljes mértékben lefedi a napközbeni energia-hiányt. Bevett szokás, hogy este felrakom töltőre a mobilt, még ha 50%-on van, akkor is. Éjszakára időzítettem az AOD-t, amit jó nézni egy ferde tartóból. Így meg van oldva a kényelmes, vezeték nélküli töltés, és a világító számlapos ébresztőóra kérdése is. :)

(#1255) csako válasza udna999 (#1253) üzenetére


csako
veterán

Én is így csinálom, este töltöm a telefont legtöbbször.
Nem kampányolok a vezetékmentes töltés ellen, csak leírtam, hogy nem mindig az a legelőnyösebb. :R

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#1256) Ricardo válasza Zolik (#1244) üzenetére


Ricardo
félisten

Próbáld meg valaki mással. Ha megy akkor nem az érzékelővel van a gond. Hirtelen más ötletem nincs. Esetleg egy reset,

(#1257) RaveForce válasza csako (#1248) üzenetére


RaveForce
veterán

"már csak 5-10% van az aksiban, de még használná folyamatosan huzamosabb ideig, akkor a vezeték nélkülivel nem megoldható kényelmesen."
Ezekben a kiveteles helyzetekben fogod es a toltopad hatuljabol kihuzod a kabelt es a telefonba dugod. Problem solved ;) ezt mondjuk visszafele kabelessel nem lehet eljatszani :D es azert ezekre a veszhelyzetekre viszonylag ritkan van pelda, ha megsem akkor vagy powerbank javallott a usernek vagy vmi oukitel :))

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#1258) somogyib válasza sipy888 (#1250) üzenetére


somogyib
őstag

"1. regisztráld a szemed 2. beálításokban állítsd be alapértelmezett feloldásra az íriszt 3. zárd le a képernyőt 4. nyisd fel vagy az oldalsó vagy a virtuális home gombbal 5. megjelenik felül egy selfie kamerakép két karikával, tartsd úgy, hogy a karikák a szemeden legyenek"

Hirtelen azt hittem, hogy ezzel a vörös-képernyő hiba megoldását írod le. :D "állítsd be az íriszedet, akkor jó lesz" :DDD

bocs...

[ Szerkesztve ]

(#1259) RaveForce válasza Parallaxis (#1249) üzenetére


RaveForce
veterán

Viszont a HVG csinalt belole halalmadar clickbaitet.. azt hittem ez lejott magadtol is
Masreszt az iFixit meg mindig csak egy lelkes szet/szerelo csapat, nem komplett profi mernokgarda, es hogy ok abbol hogy kivulrol hogy nez ki es meg a kapacitas is egyezik, nem igazan kene messzemeno kovetkezteteseket levonni... dehat mivel erre ugrik a nep, persze hogy bedobjak... :)

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#1260) boksz válasza ollie (#1232) üzenetére


boksz
senior tag

jóvanna bocs 2 éve :)

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#1261) w333


w333
félisten

Megjött a Spigen Liquid Air tok, kib*szott szép benne és a fogása sokkal jobb :)

13 és 14 óra között ki volt a SpeedShop -ban ? S8 -al láttam ! :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1262) Zolik válasza sipy888 (#1250) üzenetére


Zolik
senior tag

Ez szép és jó, de a dolog már ott elbukik, hogy nem tudja regisztrálni sem. A kis kép ahol a karikák vannak elképesztően kásás (nem, nem foltos a front camera 1 napja vettem ki a dobozból). Mindjárt rajok fel képet is.

[ Szerkesztve ]

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#1263) udna999 válasza csako (#1255) üzenetére


udna999
tag

Ennyi. Én is csak éjszaka raknám rá a vezeték nélkülire. Akkor úgysem nyomkodom. :)
Nappal ott a power bank, vagy ha irodai munka akkor a vezetékes töltő. Úgyis fel kell kapkodni 5 percenként... :)

(#1264) Harlequin


Harlequin
tag

Sziasztok!

Tegnap óta csavargatom én is, semmi baja a kijelzőnek.
Az én történetem meglehetősen prózai, miután összetörtem a kiváló Z3C-t, lett egy S6 edge-em , amit valamiért nem annyira éreztem a magaménak, úgyhogy eladtam, visszamentem sonyba (Z5C) és rögtön hiányozni kezdett az S6 edge, csak az a fix tárhely nem volt megfelelő, ezért vártam. A 7edge az nem volt annyira átütő nekem, a sima 7 se, úgyhogy most ezt hasnyálom, én elégedett vagyok vele.
Én "Ringke" tokot vettem rá átlátszót, de rendeltem csomó félét, majd meglátom melyik a megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#1265) Quqesz válasza RaveForce (#1259) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Zack(Jerry Rig everthing) is csak egy hülyegyerek volt, aki hajlítgatta a telefonokat, aztán most már rá is odafigyelnek.....az ifixit is ilyen. A mérnökökről meg annyit, hogy az almánál is a mérnökök szerint nem hajlott az I6+........ :B ;)

ez nem azt jelenti, hogy most aztán háborút kell indítani az aksi miatt a samuval.....és megmarad kacsa hír szinten.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#1266) geri005


geri005
tag

Fél óra és otthon.

(#1267) dAnky


dAnky
aktív tag

Sracok egy olyan kerdesem lenne hogy az elejen felajanlott valami javitast a telefon a videokra ami youtube alatt is mukodik. Hatranya hogy leveszem este a fenyerot belepek a youtube alkalmazasba es az egekig emeli a fenyerot automatikusan. Ezt nem tudjatok hogy a beallitasokban hol tudom kikapcsolni? Koszonom :)

(#1268) bulikavagyok válasza dAnky (#1267) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

S7-esen beírom a beállításokon belül a keresőbe, h "videójavító", és bedobja. Szerintem ennek S8-on is mennie kell. :)

Szerk.: Beállítások -> Speciális funkciók -> Videójavító

[ Szerkesztve ]

(#1269) Harlequin válasza dAnky (#1267) üzenetére


Harlequin
tag

Beállítások/kijelző->legalul

(#1270) Ricardo válasza udna999 (#1263) üzenetére


Ricardo
félisten

És este mennyivel jobb megoldás csak odatenni, mint szórakozni a csatlakozóval a sötétben. :K

[ Szerkesztve ]

(#1271) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Most akkor arról lehet tudni valamit, hogy a szolgáltatós verziók függetlenek-e vagy sem? Nincs erre valami tárcsázóba be írható kód amin meg lehetne nézni a sim lockot? Sajnos nincs itthon más sim csak Telekom, hogy meg tudjam nézni! :)

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1272) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

S6-ot tervezek s8-ra cserélni. Van egy Samsung qi autós tartóm. Ez kompatibilis az s8-al, illetve tudnátok ajánlani olyan ebay eladót, aki normális áron eredeti Samsung asztali qi töltőt árul?

[ Szerkesztve ]

(#1273) RaveForce válasza PeteePeti (#1271) üzenetére


RaveForce
veterán

Telekomosbol az elso szallitmany fuggetlen. A masik ket szolgaltatorol nem tudok. Allitolag a vodasok fuggoek.. de ezt csak itt olvastam talan

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#1274) bulikavagyok válasza PeteePeti (#1271) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Nincs se kód, se alkalmazás amivel ezt ellenőrizni tudnád. Csak egy másik kártyával..

(#1275) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

És vajon egy frissítéssel le tudják zárni a SIM lockot? Érdemes xeh romot rárakni?

(#1276) soko70


soko70
aktív tag

Tettem fel egy másik topikba egy kis összehasonlítást három készülékkel. irodai fotó Sony XZ, Iphone 7 Plus és samsung S8+

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1277) PeteePeti válasza bulikavagyok (#1274) üzenetére


PeteePeti
őstag

Csak azért kérdezem, mert Huawei készüléken egy tárcsázóba be írt kóddal elő jön egy menü ahol meg lehet nézni ezt, gondoltam hátha itt is van olyan!

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1278) Keksz03


Keksz03
senior tag

Beregisztráltam MySamsung-on de csak 1 év garanciát ír merthogy "Nem a Samsung Magyarország Zrt. által
forgalomba hozott termék!" :F
Eddig SGS3, SGS4, Note 4 mind Telekomos volt és mindig 2 évet adott nem értem mi változott, valaki?

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#1279) geri005


geri005
tag

Az Íriszszkenner nálam sem valami fényes... ha nagy nehezen be is regisztrálja, 10ből 9 alkalommal nem oldja fel... Remélem nem hardveres probléma, addig jobbhíján marad az arcfelismerő.

(#1280) soko70 válasza Keksz03 (#1278) üzenetére


soko70
aktív tag

Megnéztem a Telekom oldalán, az az érdekes, hogy az S7 edge ott 1 év garancia, és gondolom erre jött rá az extra. Az S8-nál már két év van kiírva, nagy a valószínűsége, hogy nem kell regisztrálni.

(#1281) RaveForce válasza Keksz03 (#1278) üzenetére


RaveForce
veterán

Turelem tornaterem. :) Megkapod te is, elorendeles miatt meg az adminisztracio nem toltott fel minden telefont az adatbazisba. Szokvanyos "jelenseg" ilyenkor

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#1282) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Hazafelé pár random kép automata módban :)

(#1283) #67656192 válasza ForRedGlory (#1282) üzenetére


#67656192
törölt tag

Nincs ezzel gond:)

(#1284) zack válasza bulikavagyok (#1195) üzenetére


zack
nagyúr

Erre kíváncsi leszek.
Hogy a bú bánatba lehet ez szoftveres? Több régióban van hibás, és jó is, a szoftver verziójuk pedig azonos.
Ha még is megoldják, akkor igen összetett lehet a probléma, ami jelentheti akár azt is, hogy a hardver komponensek eltérőek. Gondolok itt például egy OLED vezérlőre, ami különbözik a telefonokban, és másképpen működnek azonos szoftverrel hajtva.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#1285) geri005 válasza zack (#1284) üzenetére


geri005
tag

Ha így is van, az azonos szoftver fel tudja ismerni a másik vezérlőt, és aszerint kalibrálja, ha ez lenne a gond.

(#1286) bulikavagyok válasza zack (#1284) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Passz. Ezzel szerintem csak a piacot nyugtatják. Ha szoftveresen javítható lenne, akkor miért nem javították az előző generációknál is (S6/S7)? :F

Most csak annyi történt szerintem, h a N7 baki miatt a sajtó felkapott egy eddig is létező problémát.

De ne legyen igazam, és hátha tényleg tudják így orvosolni! :)

[ Szerkesztve ]

(#1287) dAnky válasza Harlequin (#1269) üzenetére


dAnky
aktív tag

Koszontem szepen sracok :)

(#1288) ForRedGlory válasza bulikavagyok (#1286) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Én még kivárom ezt a frissítést (de szerintem csak annyi fog történni, hogy a frissítés fogja leszedni a színhőmérsékletet, meg amit USSD kóddal lehet :D), aztán ha nem jön be, dobom vissza 14 napos elállással és veszek másikat. Ha az sem jó, akkor dobom vissza azt is.

Ma délelőtt hívtak a Samsungtól, miután beírtam egy durcás hozzászólást a facebook oldalukra. Elmondtam ugyanezt, mondták, hogy 1-2 hét és itt a frissítés, relaxáljak. Mondom, OK....

(#1289) w333


w333
félisten

Na ilyen a Spigen Liquid Air tokban ... szuper ! :)

[link]
...
[link]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1290) #67656192 válasza zack (#1284) üzenetére


#67656192
törölt tag

A pécsi telenor üzletben ki van téve a két modell.
Úgy néz ki mind a kettő mint valami lekváros üveg :) annyira össze vannak zsírozva de fehér a kijelzője mindkettőnek. Rákérdeztem a promotőrnél, a redgate-re de természetesen tőlem hallja először.
Pont szoftverfrissités volt mindkettőn.

[ Szerkesztve ]

(#1291) w333 válasza #67656192 (#1290) üzenetére


w333
félisten

És ha kamu az egész ... lehet hogy csak a trollok szórakoznak ? :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1292) #67656192 válasza w333 (#1291) üzenetére


#67656192
törölt tag

Mi kamu?

(#1293) ForRedGlory válasza w333 (#1291) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Megis mi kamu? Ha szerinted az, szivesen cserelek veled telefont.

Kesobb csinalok kepet S6 mellett...

(#1294) somogyib válasza zack (#1284) üzenetére


somogyib
őstag

Ilyen telefonoknál nem lehetséges: link ?

(#1295) kerxy válasza #67656192 (#1290) üzenetére


kerxy
senior tag

Ha nem követi magától a témát, tényleg tőled hallja először, mert hivatalosan semmi infót nem mondtak egyelőre az ügyről...

(#1296) S e t h válasza w333 (#1291) üzenetére


S e t h
nagyúr

Akkor ebben a topikban is sok troll lenne?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1297) gabipaci


gabipaci
addikt

Üdv mindenkinek. Ezt a brexit vagy brikszi vagy bixby hülyeséget le lehet szedni az oldalsó gombról? Vagy csak kisflex játszik? Kicsit idegesítő.
Köszönöm

Logitech hardware tester

(#1298) #08176384


#08176384
törölt tag

Sziasztok. Valaki meg tudná nézni milyen cs kódok vannak a magyar firmwareben? G950FOXM1AQDD.
Független telefont kaptam a t-től, de mégis a cs kódom thm xeh helyett. Felraktam a sima firmware-t odin-nal, de a cs kód maradt annak ellenére, hogy nem a home cs használtam.

(#1299) Keksz03 válasza gabipaci (#1297) üzenetére


Keksz03
senior tag

Úgy tudom a legutóbbi frissítés óta már nem lehet remapolni. :(

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#1300) Motyi válasza S e t h (#1296) üzenetére


Motyi
senior tag

Naná, mindenki csak kitalálta mert tök jó poén :P

Amúgy ma visszavittem T boltba a telefont, az ügyintézőnek annyit mondtam, hogy garanciális cserét kérnék a telefonra és a kezébe nyomtam. Ránézett és csak ennyit mondott (nem mondtam még akkor mi a gond): "De szép magenta kijelző". Szó nélkül bevette, lepapíroztuk és jövő hét pénteken kapom az újat, amit természetesen kipróbálhatok mielőtt átveszem. Szóval a Samsung dugja fel a CEO seggébe a szoftverfrissítést amit készítenek...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.