Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Amúgy keep calm, jövőre lesz jobb akksi és sztereó hangszóró

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#52) Robertoq


Robertoq
őstag

A hátlap éjfeketében, jeges szürkében, juhar aranyban vagy levendulaszínben pompázhat. Ezeket a fantázianeveket nyilván nem mi találtuk ki.
Egyrészt létezik Coral blue változata is hamár felsoroltátok, illetve érdemes megemlíteni, hogy itthon az juhar arany és a coral blue hivatalosan nem kapható.

a kisebbik S8 drágábban nyit, mint az S7, a nagyobbik pedig költségesebb az S7 edge-nél, és hát elég necces, ha innováció címszó alatt évről-évre feljebb kúszik az árcédula
2 éve a 64 Gb-os(!!!) S6 Edge hivatalos ára 300 felett volt, most 275. Azért illik figyelembe venni a technikai paramétereket.

(#53) kcsa válasza mjani1172 (#50) üzenetére


kcsa
veterán

Ha van egy csöpp esze, akkor nem áll bele a hormonálisan túl aktív tizenévesek kommentelésébe. És láthatóan van esze, mert ezt pont nem szokta csinálni. De nekem (és ahogy nézem másoknak is) égeti a retinámat ez a "jójó, írtál, tök jó meg minden, de bikinis kép, az nincs inkább?" dolog. No de be is fejeztem a témát, csak tényleg bánt hogy a cikkjei felénél ott vannak ezek a kommentek, amiket nekem (is?) kínos olvasni.

(#54) janeszgol válasza Robertoq (#52) üzenetére


janeszgol
félisten

Ott a pont. A 32 gigás S7 volt 240k. Az S8 meg 64-ről indul. (Plusz nagyobb kijelző, fejlettebb SoC stb.)

[ Szerkesztve ]

(#55) Richard


Richard
őstag

Szerintem igen jól sikerült készülék mindkettő. Méretre a sima S8 áll közelebb hozzám, remélem lesz ehhez is gyári battery case :)

(#56) Weeman1


Weeman1
veterán

Az aksiidőt sajnálom nagyon. :)
Kinézetre pedig tetszik.

Xiaomi 11T Pro

(#57) alex devil válasza kcsa (#53) üzenetére


alex devil
senior tag

+1000

S23

(#58) no more


no more
addikt

Gyönyörű lett! Ez a két telefon csúnyán feladta a leckét a többi gyártónak! Újabb Év telefonja díj a Samsungnak! :D Most ezek szerint kimaradt az ezer fps lassítás? Mert, hogy elvileg az S8-ak tudják.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#59) Hallosz


Hallosz
senior tag

Le a kalappal a technikai bravúr előtt! :R
Viszont azt bizton állíthatom, hogy eszemben sincs ilyen méretű készüléket birtokolni!
A kijelző 1/3-a kihasználatlan, már amire én használom, használnám.

Mert lakni, muszáj.

(#60) balintka válasza enginev3.0 (#45) üzenetére


balintka
addikt

Én is az akksi miatt választottam az S7 edge-t, ma érkezik, S9-ig tökéletesen el leszek vele.

S8-ak tetszenek, de én ennyit nem szánok telefonra, amennyit kérnek értük.

(#61) ECHO2235


ECHO2235
aktív tag

elnézve itt mennyien rinyálnak az akksi miatt..
2 eléggé megbízható teszt alapján, néhány felesleges app tiltásával / törlésével, bixby kikapccsal, fhd+ felbontással, kb 75%os fényerővel azért a +-ból simán kihoztak 6.5 - 7 óra kijelző időt, folyamatos wifi vagy net kapcsolattal, bő egy óra youtube-al, bő egy óra gammel stb + még nagyon az elején van, frissítések is majd dobni tudnak majd rajta.
azért az egyáltalán nem rossz, nekem kb a 2016-os A5-el egyezik, ami reggel töltőről levéve csak este kap újra hamit.
és azért bőven van nyúzva zenével, folyamatos nettel és játékkap is.
úgyhogy én kívárom ezt még.
nagyon bízok benne, rendkívül szép telefon és abszolút csúcskat.
majd hiszem a rossz vagy jó akksi időt ha látom és tapasztalom :)
persze, ez mind felhasználó függő is, hogy ki mit vár el a telefontól. ha nekem reggeltől estig nem rinyál a telefon és tudom mellette azért annyira használni mint a mostani 2016os a5öt akkor megleszek elégedve

(#62) batai15


batai15
félisten

Jó telefonok nem vitás, de rondák az s7hez képest , ráadásul az 5.5 coll akkor is az ha kisebb házban van.
Idén számomra a Samsung nem rúghat labdába.

(#63) Fiery


Fiery
veterán

Remek teszt, korrekt konkluzio, orom volt olvasni! :R :R

(#64) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Hálás köszönet! Nem is mertem hinni, hogy eljön az idő, mikor egy ilyen kaliberű cikkben is le lehet, írni, hogy ezeket a készülékeket már nem egy emberi kézhez készítik :R
Végülis még csak egy év várok/unk hogy androidos kihívót kapjon az iPhone SE, de úgy néz ki, sosem fog megtörténni.

[ Szerkesztve ]

(#65) Konflikt


Konflikt
addikt

ez nagyon popec lett. az 1000nit meg bamulatos

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#66) Norb€€€ válasza apaszka (#44) üzenetére


Norb€€€
aktív tag

"Szóval törékennyé teszik, hogy a fogyasztói társadalom meglegyen ......"

Everyone, prepare your tinfoil hat... :))

(#67) Pozitron


Pozitron
tag

Most komolyan, volt a tesztelő kezében ilyen telefon? Magára a telefon részére nem térnék ki, de volt szerencsém meghallgatni mit szól a hozzá csomagolt "AKG" fülhallgató, és a legutolsó kínai vacak szintjét sem üti meg. Nincs benne semmi dinamika, mély 0, közép 0, magas van egy kicsi. Először azt hittem hibás, de rá kellett jönnöm, tényleg egy ilyen szánalmas "fos"-t csomagolt a Samsung a csúcstelefonja mellé.

[ Szerkesztve ]

(#68) aelod


aelod
veterán

Minden új minden jobb (többnyire a kamerát leszámítva ugye) csak az üzemidő sz@rabb. Már megint. 5 óra kijelző idő újonnan visszafogott felhasználással? Könyörgöm ekkora készülékházba lehetett volna tenni 4e-s akkut is. Kíváncsi leszek egy fél év egy év múlva mennyi lesz az átlag SoT.

Mindenesetre ebben minden benne van amit most a Samsung tud. Forradalmi, szép, erős hardver stb. Le a kalappal.

Végülis még csak egy év várok/unk hogy androidos kihívót kapjon az iPhone SE, de úgy néz ki, sosem fog megtörténni.

One+ 3T mini? :DDD

(#51) enginev3.0

Sztereó hangszóró. Nem tudom miért ekkora gond, hogy nincs. Ki hallgat zenét kihangosítva telefonról egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#69) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Nesze Samy, fogd meg jól! 300-ért...

Felállva tapsolnak a kijelzőcseréből élők :DDD

(#70) fRooStzzZ válasza aelod (#68) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Lehet esetleg filmet is nézni rajta, nem feltétlen zenéről szól a sztereo hangszóró..
Tetszik nekem, hogy sógorkának is sztereóba nyomja..
Nekem is alul van a hangszóró, és mikor fogom a telefont, takarom.. Jó lenne a hangszóró is ha használható lenne, ha már ott van és zenehallgatás vagy film nézés közben úgy sem beszél senki a másikkal egyszerre..
Vagy tévedek?

(#71) gabber01


gabber01
addikt

Itt nem baj az ext4 fájlrendszer mint a HTC U Ultránál??...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#72) Segal


Segal
veterán

Irigyellek titeket :((
Az én S8+omért elméletbe holnapután mehetek :DDD
Nagyon remélem hogy bekerülök az első körbe és nem kell napokat vagy akár egy hetet is várni :)

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#73) adika4444


adika4444
addikt

Jó és érdekes teszt, de nem venném meg. Rohadt drága és nem is használnám ki. Na mondjuk egy próba erejéig birtokolnám azzal az ötletes dokkal, de utána eladnám:D
A dokkon egyébként milyen LAN van? Gigabites? Érdekesség képp jó lenne látni róla egy DIGI gigabites net tesztjét, hogy mennyit bír kihozni belőle ez a telefon.

iPhone SE-nek tényleg lehetne valami droidos kihívója, ha nem is 4" de 4,5" kijelzővel elfogadnék valami OP3T szintű gépet. Mondjuk nekem jelenleg is OP3T a nyerő, igaz a kijelző picit nagy, de a majdnem stock droid és az erős hw emberi áron nagyon vonzó...

Az mindenesetre biztos hogy a Samsung jól feladta a gondolkodnivalót az Apple-nek, és az is biztos hogy az Apple törheti a fejét hogy a konkurencia még mindig nem nyeste le a jack aljzatot, pedig szerintem erre számítottak. Így viszont én azt is elképzelhetőnek tartom, hogy végül visszarakják a kövi iPhone-ra. Kicsi az esélye, de én látok rá némi lehetőséget.

üdv, adika4444

(#74) aelod válasza fRooStzzZ (#70) üzenetére


aelod
veterán

Hát filmet nem nézünk közösen telefonon. Ha nézek akkor csak én de azt is fülessel teszem bkv-n vagy ha utazok. Nekem nem feltétel, hogy legyen rajta sztereo hang.

(#73) adika4444

Nem látok rá esélyt, hogy visszategyék a jacket a következő szifonba. Arra viszont igen, hogy a következő galaxy-ba ne legyen :DDD

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#75) Integrale válasza Egzee (#5) üzenetére


Integrale
veterán

Nem vagy egyedül, ráadásul a többi oldalon is vannak olyan kuszaságok, hogy szenvedés olvasni.

"Bad reklám is reklám too"

(#76) Csapoati válasza Egzee (#5) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ez nem blog, az összetett mondatok és a változatos szóhasználat újságírói alapkövetelmény. Szomorú, hogy ez sokaknál értelmezési nehézséghez vezet.

A telefonok nagyon komolyak, de egy ilyen hamar (1-2 év) "elavuló" készülék sem ér ennyit, legalábbis a középkategóriások és a flagship killerek mellett, illetve a magyar fizetések fényében. Ez utóbbiról nem a Samsung tehet, de itthon akkor is tényező.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#77) aelod válasza Integrale (#75) üzenetére


aelod
veterán

Igen de a nyelvezet néha nagyon irritáló:

Decens, motorháztető stb. kifejezésekkel.

A dokkolóról lehetett volna többet is írni, vagy a telefon után külön cikkben megjelentetni a kiegészítőket.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#78) Integrale válasza Csapoati (#76) üzenetére


Integrale
veterán

Nem a változatos szavakkal van a baj, sőt. Vesszőhiányból fakadó értelmezési nehézségek, szavak sorrendje és társai. Bognak és Bone123-nak megy.

"Bad reklám is reklám too"

(#79) envagyok


envagyok
veterán

Hát nem hiszem hogy lecserélem az S7-emet erre.
Semmi extra tulajdonságot nem látok..

Egy dolgot hiányolok a tesztből:
Az előlapi kamera képminőségének a leírása.
Az S7-en azért az az 5mp kamera annyira nem tökéletes (de nem is rossz), ahhoz képest mi a változás.
Illetve a hardver teljesítményeknél azért be lehetett volna dobni az S7 adatait is a könnyebb összehasonlíthatóság miatt.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#80) Parallaxis válasza adika4444 (#73) üzenetére


Parallaxis
addikt

Az mindenesetre biztos hogy a Samsung jól feladta a gondolkodnivalót az Apple-nek

Miben?
Teljesítményben a Samsung most érte be a tavalyi iPhone 7-et (bár tesztek alapján, főleg multitaskban és memóriakezelésben el is marad tőle [link]).

Tudásban?
Mégis mi az a valóban hasznos tudás, amiben az S8 előremutató?
Van pár feature, ami jónak tűnik, de Androidon ha nem a Google hozza azt ki, akkor nagyjából olyan mintha nem is lenne, mert a gyártón kívül szinte senki nem támogatja, vagy fejleszti. A Dex pl. jó ötlet, de nagyjából olyan támogatottság várható hozzá a külsős fejlesztők részéről, mint eddig bármelyik Samsungos egyedi fejlesztésnél, nagyjából nulla. Így meg nem sokat ér.

Design?
Embere válogatja, hogy kinek mi tetszik. A lekerekített kijelző jól néz ki, de inkább hátrány a használat közben, mint előny. Az első fecskénél a Note Edge-nél ennek még volt funkciója és haszna, mára már csak design elem, ami legtöbbször inkább hátráltatja a használatot, mint segíti (nem véletlen vannak már alkalmazások, amik letiltják ennek a területnek az érzékelését, mert zavaró, ha véletlenül beleérsz és bizony nehéz elkerülni, hogy ne tapicskolj bele, mikor kézbe veszed a készüléket).

A hátra rakott ujjlenyomat érzékelő meg kb. vicc kategória. A többi gyártó pont most hozza vissza előre, mert hátul nem éppen kényelmes a használata (egy asztalon fekvő, zárolt készülék feloldása nagyjából lehetetlen feladat).

az Apple törheti a fejét hogy a konkurencia még mindig nem nyeste le a jack aljzatot, pedig szerintem erre számítottak.

A Samsung pont azért nem vette ki a jack-et, mert reméli, hogy ezzel nyer pár vásárlót, de hidd el, jövőre már ők is el fogják hagyni.

[ Szerkesztve ]

(#81) Csapoati válasza Parallaxis (#80) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az asztalon fekve feloldod a szemeddel. A két érzékelő együtt már jó, ha csak ujjlenyomat olvasó van, akkor az oldalt a legjobb szerintem.

Integrale: Akkor én vagyok nagyon jó, hogy mindent értettem elsőre. ;]

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#82) natë


natë
nagyúr

Kamera szinte semmit nem változott, még mindig plasztikusak a fotók. Mint az olvadt rágógumi :)

(#83) ToniSoprano válasza Parallaxis (#80) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Tudásban?
Pl DEX jó dolog céges környezetben, fillérekért lehet kapni, és a tárgyalóba vesznek egy ilyet, pl. prezentációhoz nem kell laptopot hordozgatni.

(#85) ToniSoprano válasza natë (#82) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Nekem sokkal jobban tetszik a kamera, a színek jobbak szerintem, élénkebbek, a dinamikatartomány is jobb.

(#86) kovaszoskeny


kovaszoskeny
aktív tag

Kamera hatalmas csalódás túléslesít aztán arra arra "rásegítésként" szétolajfestményez...
Unalmas túlárazott készülék ....

Abe due dembella

(#87) kovaszoskeny válasza ToniSoprano (#83) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

android box prezentációra 15 ezerért akár 4K HDRben ban is...

[ Szerkesztve ]

Abe due dembella

(#88) tomboy0013


tomboy0013
veterán

"napi akár 20%-ot merítő mindig aktív kijelző..."
:Y Ezt azért elég nehéz elhinni, elvileg az energiatakarékosságról híres az AMOLED, hát ez nagyon nem azt mutatja.
Kár az akkuidőért is :( Azt hittem a 10nm-es gyártástechnológiának köszönhetően hozza a tavalyi szintet a SoC, de tévedtem.
A kamera viszont igencsak jó lett és a DEX is szimpatikus.

(#89) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Az edge megoldás miatt nem tükröződik zavaróan a kijelző a széleken? Főleg filmek, videók tekintetében kérdezem.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#90) #67656192


#67656192
törölt tag

Köszi a cikket mindkettőtöknek.

Az s7-et nagyon vártam az innovatív sd foglalat miatt.
Itt viszont nem érzek semmi kívánatos dolgot ami nagyon kellene, sőt számomra inkább kompromisszumos. Ettől függetlenül ősszel, télen ha már nagyon oda lesz az s7e lehet, hogy megveszem, addig gyülnek a tapasztalatok.

[ Szerkesztve ]

(#91) w333 válasza tomboy0013 (#88) üzenetére


w333
félisten

napi akár 20%-ot merítő mindig aktív kijelző

Amit ki lehet kapcsolni és akkor nem fog merülni ... nem kötelező ;)

Szerk.

Élőben fogtam és nagyon tetszik az új S8, már csak meg kéne rendelni ! :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#92) szakallasgy1


szakallasgy1
tag

Nekem volt s3/s5/s7 edge telefonom. Az a véleményem, hogy 2 évente érdemes cserélgetni ezeket a telókat, mert úgy már nagyobb értelme lenne a váltásokra, hacsak az egyel korábbi generáció nem lett nagyon pocsék, mert akkor kell a váltás. Igaz eddig a S szériák eddig elég jók voltak. De ezekben a cuccokban simán benne van 4-5 év is, ha az ember kellőképpen vigyáz rá. Az újabb készülékek már akkora brutál javulást az előzőkhöz képest azért nem hoznak, és simán helytállnak évekig.

Mindig használtan vettem telefont, mert ennek láttam értelmét. Olcsóbban hozzájutottam lényegesebben jobb termékekhez, kitűnő állapotban.

Az első és egyetlen új vadi új telefonom az s7 edge lett. Soha többet újat. Ha az S8+ jó árban lesz majd 1-másfél év múlva, és a tapasztalatok is jók lesznek, akkor valószínűleg ki fogom próbálni. ÉS használtan fogom megvenni. Sztem S7edge készülékről nincs értelme váltani.
Szerintem érdemes kivárni az s9-es szériát. Az s7 edge nagyon jó telefon lett. Sztem az egyik legjobb samus telefon.

A teszt nagyon jó lett. Az ujjlenyomat olvasó helye érdekes lett, ha ezt a kamera alá helyezik el, illetőleg ha nagyobb érintési felülettel látják el, akkor lehet sokaknak kézre állt volna. Az akksi mérete is érdekes, őszintén szólva nagyon időszerű lenne normális telepet belerakni ezekbe az eszközökbe. Inkább legyen 2 milliméterrel vastagabb. Talán a kamera sem hozott annyi újítást, az elődhöz képest.

A s8/s8+ készülék leginkább azoknak éri meg legjobban, akik ki akarnák próbálni a Samsungos telefonokat, illetve régebbi s-szériát használnak. s6-ról sem éri meg feltétlen váltani, ha csak alap feladatokra kell az eszköz. Ha lesz lehetőségem, én is megnézem majd :)

[ Szerkesztve ]

szakallasgy

(#93) ToniSoprano válasza ImACeltic (#89) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Én néztem élőben, nekem nem volt zavaró, mert sokkal kevésbé kerekített, mint az S7 edge, most így lett jó a kerekítés aránya, meg is lehet fogni oldalt van annyi káva.

"s6-ról sem éri meg feltétlen váltani" csak ha nagyon tré üzemidő nem zavar, az nem volt jó széria ilyen szempontból. Kár pedig az S6 kamerája nappal sokkal jobb szeirntem mint az S7/S7 Edgepé, csak a fránya üzemidő ne lenne.

[ Szerkesztve ]

(#94) w333 válasza ToniSoprano (#93) üzenetére


w333
félisten

+1 nekem is jobban tetszik hogy nem olyan durván kerekített a széleken :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#95) nyesix


nyesix
senior tag

a sivatagos háttérképhez tud valaki linket? a Hivatalos S8 wallpaper pack-nak ez nem része :(

(#96) Dare2Live válasza w333 (#91) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

legalább ne a mondat felét ragadd ki....

"Mindenesetre, a napi akár 20%-ot merítő mindig aktív kijelző kilövésével máris lehet nyerni egy óra képernyőidőt"

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#97) w333 válasza Dare2Live (#96) üzenetére


w333
félisten

Na igen ... csak ezt a kolléga elfelejtette odaírni :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#98) Blizzardking válasza mjani1172 (#50) üzenetére


Blizzardking
őstag

Igen, az iskolás lányoknak is tutira jólesik a füttyögető teherautósofőr rácsos atlétában. Oszt ha nem tetszik neki majd szól mi? A színvonal... Mutasd a telefonod megmondom ki vagy férfiaknál, mutasd a csöcsöd megmondom ki vagy nőknél. Szellemi bronzkor...

Az új néptelefonról - a Samsungnak sikerült megalkotnia a "telefonját a natív felbontás felén járató csúcstelefon használók" fogalmát. :C Mindezt alapértelmezetten. Mert a natív felbontásán 3 órát se bír ki :DDD
Single sim vs dual sim, ext4 vs F2Fs, 4 GB vs 6-8 GB ram, 3000 mAh vs 4-500, knox vs felhasználói szabadság, elülső ujjlenyomat érzékelő vs borzadály, fizikai gombok vs szívószál alakú képernyő alsó egyötöde - csak ennyi választja el attól hogy csúcstelefon legyen. Nyers erőben is kemény 6%-ot sikerült rávernie a tavalyi androidos élmezőnyre.
Persze vallási értelemben (babstepet bömböltetni a Mátyás téren) mindenképpen csúcs, csak akkor hol a sztereo hangszóró? :U Ja és van hozzá egy dokkoló (neemhisszem eeel!) és egy középszar 2500 Ft-os fülhallgató sorjás gumiharanggal.

Mobilarénának - légyszi tegyetek már be egy ilyen hanyatt fekve fetrengve röhögő emotikont, néha olyan jól jönne!

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#99) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Köszi a tesztet és a bemutató videót.

(#100) Tamás34


Tamás34
senior tag

Pár dolog amiért nem fogom megvenni ezt a telefont:

- üveg hátlap! Oké, hogy prémium telefon, de miért kell erőltetni az ujjlenyomat gyűjtő tükörfényes hátlapot, tokot rá tenni meg vétek.
- ujjlenyomat szenzor! Nagyon rossz helyen van, sokszor kell majd törölgetni a kamera lencsét és alig lehet elérni!
- üzem idő! Egy ilyen kategóriájú telefonnál biztos vagyok benne, hogy használva lesz rendesen, éppen ezért szerintem minden este töltőre kell majd rakni, hogy biztosan induljon a másnap!
- hosszúkás design! Nekem nem jön be ez a hosszúkás kinézet!
- infra hiánya! A mai világban ez igen hasznos lenne!

Dióhéjban nálam ennyi lenne!

A tesztért meg gratula! :C

[ Szerkesztve ]

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.