Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) GALARDO válasza no more (#114) üzenetére


GALARDO
addikt

mindenben totálisan elavult.

Igaz, de ez csak a kijelző miatt. Ami azért lássuk be, hogy nem sok. Semmi olyan egetrengető dolog nincs benne, amitől azt mondaná az ember, hogy basszus ezek újra alkották a mobilpiacot.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#152) mackoman válasza Aryon87 (#13) üzenetére


mackoman
tag

Igazad van,akkor már inkább egy LG G6.Emlékszem anno az iPhone azért nem kapott ajánlott plecsnit mert negyed millió forintba került ,ezzel érveltek...most S8 megkapta az ajánlott plecsnit.Amúgy ez egy fizetett plecsni volt?

(#153) Szilofon


Szilofon
tag

Korrekt és részletes teszt! A telefon szép (s8),az s8+ már nem annyira tetszik.Nem értem a Samsungot miért nem rakott be 6GB RAM-ot alapból :U

Remek napom volt, egészen addig, amíg fel nem keltem.

(#154) mrThomi


mrThomi
addikt

az akksi miatt bukó

Nothing Phone (2a)

(#155) no more válasza Blizzardking (#143) üzenetére


no more
addikt

Most komolyan ezt a készüléket a kínai telefonokhoz hasonlítod? Wtf? :DDDD

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#156) ityam


ityam
senior tag

én amondó vagyok hogy a 8gb ram sem lenne baj a samsungnál. Most azon szenvedek a a Samsung galaxy tab S emmel, amiben 3 gb van hogy ha minden folyamatot bezárok akkor eszik a rendszer 1.5 gigát. 300 mbot fenntart és marad 1 giga a játékoknak amikkel játszok. Az meg persze kevés arra hogy 4-5 játék között rendesen lépkedjek hogy ne kelljen újra betöltögetnie őket.... Persze még vagy 200mbnyi ram legalább elfoglalódik, amikor betöltődnek a kilőtt háttérérfolyamatok amiket sokat nem is tudom hogy micsoda de van olyan amit tudom micsoda csak nem tudom kilőni root nélkül.

Szóval memória fétis ide vagy oda én támogatom a sok ramot.

(#157) Ricardo válasza GALARDO (#151) üzenetére


Ricardo
félisten

Azért a 10 nanométeres lapka nem rossz dolog :U
Főleg, hogy a csíkszélesség mellett a felépítése is változott.

" big és LITTLE magok közötti váltás szintén saját, gyorsítótár koherens kapcsolási módszerrel (Samsung Coherent Interconnect) történik, a rendszermagok kapcsolása viszont már heterogén többmagos dizájnt követ a korábbi klaszterezett megoldással ellentétben."

[ Szerkesztve ]

(#158) Parallaxis válasza ToniSoprano (#83) üzenetére


Parallaxis
addikt

DEX jó dolog céges környezetben, fillérekért lehet kapni,

Kinek mi a fillér, de az S8 + DEX ára nem éppen az, annyiból prémium notebook vásárolható, vagy egy átlagos business notesz már projektorral együtt kijön :)

(#159) aelod válasza yoshimitsu81 (#144) üzenetére


aelod
veterán

Neked mi bajod van? És miről beszélsz? Vegyél be valamit nyugodj le.

Igaz, hogy egy (már nem tudom melyik) kínai gyártó elhagyta a jack dugót a telóról és aztán a szifon meglovagolta ezt később erre írtam, hogy trendet akar ezzel teremteni. Mint az ujjlenyomat olvasóval, vagy a samsung az edge kijelzővel vagy a NOTE széria méreteivel aminek köszönhetőek a mostani 5.5-6"-os monstrumok.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#160) w333 válasza Parallaxis (#158) üzenetére


w333
félisten

De a prémium notebook -t utcán nem tudod telefonálásra is használni ;)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#161) ToniSoprano válasza Parallaxis (#158) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Én vezetői szinten gondoltam ott a pénz nem számít, meg úgy gondoltam ott hozzájuk vágnak úgy is egy S8-at, persze közepes, vagy nagyobb cégeknél elsősorban. Csak ez egy érv lehet hogy miért S8-t vegyenek a vezetőknek pl.

Egyébként a DEX ára, az edigitalban 35 ezer Ft: [link] Valószínűleg akcióban ingyen odaadják a telefonhoz. Nehogy már egy céget ez földhöz vágjon.

Iphonhoz majdnem kétszer ennyi egy fülhallgató:[link] Kinek mi drága.

[ Szerkesztve ]

(#162) GALARDO válasza Ricardo (#157) üzenetére


GALARDO
addikt

Igen, de ez egy átalg usernek mit sem mond.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#163) papi77


papi77
addikt

Kár az kizárólagos ívelt kijelzőért.
Azért lehet kipróbálom...majd jövőre.

Az első: NOKIA 1611

(#164) Blizzardking válasza ak76 (#149) üzenetére


Blizzardking
őstag

Például alap a dual sim. Ez is egy erőltetett "prémiumkodás", hogy csak a proletárok használnak több simet, akik a csúcsot akarják azoknak csak egy jár. Lóf@szt, a kettő több/jobb mint az egy. Ez is egy vékony határ a "kínaizók" tekintetében, mert ugye a kínai telefonok kezdék ilyen mértékben elterjeszteni a dual simet. Ehelyett mindenféle mondvacsinált trendteremtő baromságokkal foglalkoznak, mint a jack dugó elhagyása. (A prémiumség erőltetett szemléletére írom mielőtt nekem esne mindenki).
Ez van amikor pszichológusok is részt vesznek a kampányban...

no more - ott van a gyártósorotok az övék mellett 3 méterrel :DDD

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#165) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Hiába a 10nm-es hardver, ha akksiban nem tudnak min. 4000-est beletenni, mint a kínaiak. Üzemidőben le vannak maradva a nagy gyártók és rengeteg potenciális vásárló ezért nem tőlük fog vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#166) sanyijedi


sanyijedi
őstag

"A másfél-kétnapos működést csak visszafogott használattal kockáztatnánk meg, és pont nem erre van ez a két szép telefon kitalálva, egész napos városnézéshez meg biztos magunkkal vinnénk a hordozható töltőt."

ez a vicc, hogy 2017-ben még itt tartunk..

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#167) RaveForce válasza Blizzardking (#164) üzenetére


RaveForce
veterán

Veletlenul se zavarjon, hogy ebbol is lesz dualSIM, ahogy az S7ekbol is volt, es a samsung mar akkor behozta a ket sim kartyat, amikor a kinai mtk-s 2palcas vackokon rohogtunk... ja es a jacket sem hagytak el, kevered oket massal.. bar tudom a tenyek teged nem erdekelnek... :U

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#168) kengyel


kengyel
nagyúr

Nagyon jók lettek, a kisebbik jobban tetszik. :)

kengyel

(#169) 8zabi válasza Cingáriusz (#165) üzenetére


8zabi
őstag

tudnának, de akkor 2mm-rel vastagabb lenne, ezáltal vége lenne a világnak... nevetséges ez a vékonyság mánia :(

(#170) WiZARD


WiZARD
addikt

Nem értem ezt a hisztit az ujjlenyomatolvasón.
(Mate8-am van, még ha annál 2 centivel feljebb van, akkor is tök kényelmes távolságban van)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#171) Blizzardking válasza RaveForce (#167) üzenetére


Blizzardking
őstag

Inkább lapos képernyős legyen, ha már ki akarnak hozni belőle egy használható verziót is. És persze dual simes. Minimum 4000-es aksival, minimum 6 GB rammal. És akkor lépnek arra a szintre, hogy nézzem az árat. Amíg képtelenek felnőni 2016 10+ sot-os telefonjaihoz, addig akkor sem érdekelne ha 70 rugóba kerülne.

"Ehelyett mindenféle mondvacsinált trendteremtő baromságokkal foglalkoznak, mint a jack dugó elhagyása. (A prémiumség erőltetett szemléletére írom mielőtt nekem esne mindenki RaveForce)"
így érthető? :)

"amikor a kinai mtk-s 2palcas vackokon rohogtunk..."
Nem akarlak kiábrándítani, de most is ezt csináljátok. :(

WiZARD - nem a távolsággal van a baj, hanem hogy teljesen lehetetlen helyen van. A kamerát is összetapicskolja közben óhatatlanul a júzer.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#172) tomboy0013 válasza WiZARD (#170) üzenetére


tomboy0013
veterán

Csak ott nincs eltolva jobbra és nincs közvetlenül mellette a kamera. Azért ez elég lényeges különbség a mindennapi használat során.

(#173) zsoltyyy válasza WiZARD (#170) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Neked lehet. :U

(#174) Wesder


Wesder
félisten

Olyan jó olvasni, hogy az egyes márkák fanboy-ai ölik egymást egy sz@ros telefon miatt :C "Enyèm a jó, tied sz@r! Nem! A tied sz@r ès az enyèm jó! Mindkettő sz@r, csak a Zapple jó!" :))

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#175) Parallaxis válasza yoshimitsu81 (#112) üzenetére


Parallaxis
addikt

Azért mert az apple mérnökei nem voltak képesek megoldani, attól még más cég mérnökei igen.

Hogy melyik cég mérnökei nem tudnak bizonyos dolgokat megoldani, azt hagyjuk. Az S8 ujjlenyomat olvasóját elnézve, ezt nem feszegetném :)

(#176) WiZARD válasza tomboy0013 (#172) üzenetére


WiZARD
addikt

Így Mate8-on próbálgatva nem érzem ezt akkora gondnak.
S8+ remélem csütörtökön meglesz, és kiderül. (Boltban nézve nem éreztem gáznak)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#177) Blizzardking válasza WiZARD (#176) üzenetére


Blizzardking
őstag

"csütörtökön meglesz" "nem éreztem gáznak"
így már értem :DDD Azért mikroszálas zsepi legyen nálad a powerbank mellett... ;]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#178) Kajt


Kajt
tag

A napokban megnéztem élőben az egyik rózsaszín üzletben.
Tény, hogy gyönyörű, de az én nagy tenyeremnek is (közel 2 m vagyok) túl messze volt az értesítési sáv. Kényelmetlen a fogásváltás mert alapból keskeny és jól lehet fogni.Mindenkinek ajánlom, hogy aki S8-ban gondolkodik, fogdossa meg élőben.
Értesítési sáv és vissza-gomb váltása szinte már akrobatamutatványt igényel. Hétköznapi viszonylatban ez már túlmegy nekem a használhatóságon.
G2-ről váltanék, de irány az S7.

(#179) ak76 válasza Blizzardking (#164) üzenetére


ak76
senior tag

Én konkrét készülékeket szeretnék tőled,mert a "ennél néhány jelenlegi csúcs készülék már most jobb"
azt feltételezi,hogy kapásból fel tudnád sorolni ezeket az ennél jobb készülékeket.

A dual sim opciónak ideális,de mint alapfunkció szvsz felesleges,egy kezemen meg tudnám számolni a napi szinten dual simet használó ismerőseimet,a jellemzőbb még mindig a két telefon használata,ha már feltétlen szükséges a több sim.

Én lassan egy éve kínaizok',pár tekintetben jobbak mint a prémium gyártók termékei,(egyik ilyen az akkumulátor mérete/ereje,a másik az hogy leszarom ha kirepül a kezemből,a harmadik meg hogy olcsó) de a nálam megfordult nem kevés kínai készülék egyike (Xiaomi,Lenovo/ZUK,OPO,Huawei,Meizu több típusai) sem voltak képesek felnőni egy G4-S6-S7-S7 Edge kamerájának a szintjére,egyik sem tudta előbbiek kijelzőminőségét akár csak megközelíteni,a supportjuk pedig kivétel nélkül problémásabb mint az Lg-Samsung duónak,legyen az OPO,Xiaomi,Lenovo,vagy a most használt Meizu-m,direkt nem említem a Gearbest-en vagy a többi csájníz' webshopban kapható,idehaza nagyon 'ZS' kategóriás gyártók termékeit,ezek nem rúghatnak labdába fentebbi 'A' brand-ek mellett.

A jack elhagyása (?) baromság,ez nyilvánvaló,de a tesztet újraolvasva,ez nem kimondottan a samu bűne ;)

[ Szerkesztve ]

(#180) RaveForce válasza Blizzardking (#171) üzenetére


RaveForce
veterán

"Amíg képtelenek felnőni 2016 10+ sot-os telefonjaihoz, addig akkor sem érdekelne ha 70 rugóba kerülne."
Netto hulyeseg mar megint. Egy csúcsmodell sem hozott ennyit 2016ban, tortenetesen pont az s7/e paros volt a legjobb uzemidoben. Masreszt valoszinuleg nagyon bena mernokok dolgoznak ott, de sztem jelentkezz nyugodtan, majd BlizzardKing rendet teremt koreaban.. ;]

"Ehelyett mindenféle mondvacsinált trendteremtő baromságokkal foglalkoznak, mint a jack dugó elhagyása. (A prémiumség erőltetett szemléletére írom mielőtt nekem esne mindenki RaveForce)"
így érthető? "

Tovabbra is hibas a peldad, amire hivatkozol, innentol semmi ertelme...

"amikor a kinai mtk-s 2palcas vackokon rohogtunk..."
Nem akarlak kiábrándítani, de most is ezt csináljátok. :("

Koszi a kiralyi tobbest, meg az uj infot.. :D azt mar meg sem emlitem, hogy mar kihaltak az mtk platformot futtato szornyusegek (nem osszekeverendo a pusztan mtk SoC- pel), dehat ez is teny, amik teged sose zavartak :))

lehet kritikat megfogalmazni, de legalabb megalapozott, szakmai es tenyszeru legyen mar konyorgom... :(

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#181) H.Istvan25


H.Istvan25
senior tag

Nem akarok flamelni, de ha az iPhone-t mellétesszük a nagy káváival, kb. olyan a különbség, mintha egy modern LED monitor mellé odatennénk valami régi CRT-t :D

Huawei Mate 9

(#182) viera válasza Wesder (#174) üzenetére


viera
őstag

+1
Minden új teló fóruma így kezdődik. :DDD
Majd kb.500 hsz után lesz érdemes vissza nézni. :))

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#183) Parallaxis válasza ToniSoprano (#161) üzenetére


Parallaxis
addikt

Csak ez egy érv lehet hogy miért S8-t vegyenek a vezetőknek pl.

Egy felsővezető max. telefonálásra használja a mobilját (kivéve, ha techbuzi).
Megnézem én, mikor megpróbálod rávenni, hogy a mobilján vacakoljon bármit is a notebookja helyett :)

Aki meg valóban mobilan rohangál egy cégnél, meg prezentál, annak nem vesznek ilyen árkategóriában sem mobilt, sem notebookot.

--

A DEX egyébként bár jó ötlet, de eleve halott dolog.

A koncepció akkor lesz valóban használható, ha a Google jön ki vele és alapból a rendszer része lesz és bárkinek elérhető lesz. Innentől a fejlesztők is foglalkozni fognak vele és elkezdenek desktop alkalmazások készülni erre a felületre. Addig, amíg a Samsung ilyen külön utakon jár és külsős fejlesztők nagy ívben tojnak rá, addig ez csak techdemó pár geeknek.

(#184) udna999 válasza H.Istvan25 (#181) üzenetére


udna999
tag

A felbontásról nem is beszélve...

Jaa, annak semmi köze a tartalomfogyasztás élvezeti értékéhez...

:D

(#185) Parallaxis válasza H.Istvan25 (#181) üzenetére


Parallaxis
addikt

A különbséget majd akkor érzékeltesd, miután az S8-at földhöz vágtad mérgedben, mert mindig mindenbe beleérsz és már appokat kell telepítgetned azért, hogy használni tudd a készüléket az öncélú design kiküszöbölése végett. (Ez már az S7 Edge esetén is igény volt, pedig ott még nem ennyire elszállt a design.)

-----

A felbontásról nem is beszélve...

Amíg a valós, alpixel szintű felbontásban alig van a két készülék között különbség, addig nem kéne ezt annyira emlegetni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#186) Wesder válasza viera (#182) üzenetére


Wesder
félisten

Egyszer majd kinövik :)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#187) sohajda90


sohajda90
tag

Szerintem ez tipikus esete annak amikor egy telefon "mutogatni" készült, nem használatra. Elhiszem, hogy futurisztikus és jól néz ki (bár ezt is egyéne válogatja, nekem ez a sarkoknál ilyen szinten lekerekített kijelző a nagyon nem bejövős kategóriába esik, továbbra az edge display-el is úgy vagyok még mindig, hogy addig szép, amíg el nem kezdem használni és folyamatosan látni rajta a két csíkot, ahogy megtörik a fény a curve-ön) és megfordulnak utána az emberek kézben tartva, de mint az aku kapacitás csökkentése, mind az ujjlenyomat olvasó hihetetlenül szar helyre kerülése olyan bakik amik a helhasználói élményt csökkentik az S7-es szériához képest. Ráadásul én ennek a képaránynak sem vagyok a híve, mivel filmek és fényképek nem ebben a képarányban készülnek, ezért engem zavarna, hogy a videók és a kamera kereső képe nem töltik ki a képernyőt, valamint ha egy fekvő formátumú 16:9-es képet szeretnék beállítani háttérképnek, akkor abból mégis mennyi látszana ezen a képernyőn? Ha egy két emberes középre pozíciónált portréból indulunk ki, szerintem pont mindkét ember fejének max 1/4-e lenne a képen, a többiért meg lehet görgetni oldalra a főképernyőt...

Ráadásul az előlről futurisztikus dizájnt, hátulról pont maradiság jellemzi, az egy kamerás modulból kiindulva. Félreértés ne essék, nem arra célzok, hogy a két kamerás mobilok mindenképp jobb képeket lőnek, sőt szerintem tényleg egy S8 összehasonlításban lenyomna egy P10-et, pusztán arra akarok utalni, hogy ha valaki tényleg trendiségből és "muti"-ból választ S8-at (hangsúlyozom, én nem ilyen vagyok, de vannak ilyen emberek), annak azért a trendi faktort lecsapja, hogy hátul csak "egy kamera" díszeleg. Főleg ha a Note 8-ba tényleg már a Samsung is dupla lencsés rendszert fog építeni. Akkor tényleg fokozottan igaz lesz, hogy ez az a telefon, ami nagyot akart szólni, de kevés volt a puskaport: az ergó teljes előlapos kijelző dícséretes, de amíg nem sikerült az ujjlenyomatolvasót beleintegrálni a képernyőbe, addig tényleg csak "villantásra" érdemes, mintsem praktikus, vagy "forradalmi", ha meg a dupla kamera rendszer se készült el időre, vagy csak direkt tartalékolják a Note 8-ra, akkor meg ez tényleg az a telefon amit "felesleges" volt kiadni, mert akkor még csak nem si a jelenlegi csúsz technológiát képviseli, hanem tényleg csak egy "filler" amíg be nem fut a Note 8, ahhoz pedig drága ajánlat, hogy "3 napig tartó csoda" legyen csak...

Off: Kíváncsi vagyok milyen lesz az új iPhone, remélem hiába a Samsung szállítja az AMOLED display-t nekik és ők is épp leradírozni készülnek a home gombot, ők megmaradnak a 16:9-es képaránynál és inkább a készülék méreteiből faragnak, vagy ha tényleg még nem áll készen a kijelzőbe integrálható ujjlenyomat olvasó, akkor addig nem akarnak valami félkész megoldást ránkerőltetni csak azért, hogy lekerülhessen az előlapról a home gomb... (megint hangsúlyozom, ez nem egy Apple-Android vita-szító bejegyzés akar lenni, jelenleg én is Huawei Mate8-at használok, de mivel az idén cserélni szeretném és a Mate9 nem lett akkora előrelépés Mate8-hoz képest, a P10 megint nem lett az igazi, az S8/G6 nállam a képernyőarány miatt nem játszik, remélem legalább az i8 személyében befut egy méltó utód...)

(#188) yoshimitsu81 válasza aelod (#159) üzenetére


yoshimitsu81
tag

Semmi bajom nincs, nyugodtan írtam. A trend teremtése nem abból áll, hogy elhagyok egy kényelmi funkciót, hanem behozok valami újat. Edge kijelző, vagy elhagyom a jacket azért van különbség. De hidd el nekem, hogy nem trendet akart teremteni azzal ,hogy nem rakták bele, csak erre fogták(szerintem elkapkodták).Érezték ezt ők is és ezért raktak bele egy átalakító kábelt. Arra fogták, hogy elavult. Igazuk van én sem szoktam már látni sehol vezetékes fülest az embereknél. :D Na de hagyjuk ezt.

(#189) H.Istvan25 válasza Parallaxis (#185) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Szerintem is zavaró lehet az elején ez a hajlított cucc, de nagyon jól néz ki. Az iPhone kávái nagyon ódivatúak. Ennek ellenére ha veszek idén telefont, akkor valószínüleg nem S8-at veszek, hanem Huawei Mate 9-et.

Huawei Mate 9

(#190) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Kb mikorra várható ennek a készüléknek (s8+) a kiszállítása MM-ból? Egyelőre nem kaptam semmi infót.
Azt látom, hogy a hivatalos megjelenés 28, de vajon az ténylegesen mit jelent(het)?

(#191) Pozitron


Pozitron
tag

Az ujjlenyomat olvasós commentekre reagálnék egy kicsit.

1. önmagában az hogy hátulra került az ujjlenyomat olvasó, nem rossz. (Sokáig használtam Huawei P9-et, és pont ott volt az ember mutatóujja, az ujjlenyomat olvasón, nagyon kényelmes és gyors megoldás)

2 Samsungnak sikerült olyan hihetetlen pocsék módon pozicionálnia a leolvasót, hogy kb. lehetetlen elérni átfogás nélkül. Na innentől értelmét vesztette az ujjlenyomat olvasó.

(#192) aelod válasza yoshimitsu81 (#188) üzenetére


aelod
veterán

Én sem érzem ezt akkora újításnak, hogy rohanjak a boltba érte. Hidd el. Csak szerintem ez lehetett.

De ha engem kérdezel akkor a samu is elkapkodta a telefont mivel a kijelzőbe akarták építeni az ujjlenyomat olvasót, de majd az s9-ben lesz. Elvileg...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#193) Burt1793 válasza tomboy0013 (#111) üzenetére


Burt1793
veterán

Óránként 1%-kal többet fogyaszt AoD-vel az S7, mint nélküle, így végülis kijön a 20%, ha nem használod a telefont, de folyamatosan megy az AoD (mellesleg ez leáll, ha sokáig mozdulatlan a telefon, vagy ha két percnél tovább zsebben van a telefon), a fényereje S7-en is változik (még a LED-é is) a külső fényviszonyok függvényében.
Én azt tapasztalom S7-tel, hogy kijelzőhasználat nélkül (tehát mondjuk 1 óra kijelzőidő/nap, szóval elég kevés), de mobilnettel, AoD-vel lemerül 70%-ra 18 óra készenlét alatt, de ha használod a kijelzőt (nem durva játékokra, azokkal nincs tapasztalatom), akkor kijön a 6 óra SoT.
Szinte ugyanúgy merül bekapcsolt kijelzővel, mint nélküle, jól fogyaszt ez az amoled. :)

Nálam 90%-ban ki van kapcsolva az AoD, van óra a kezemen, a teló zsebben van, ha nyomkodni akarom, bekapcsolom a kijelzőt, de ahogy mondtam, 10%-ban használom, inkább csak a móka kedvéért. ;)

[ Szerkesztve ]

(#194) Gilberto


Gilberto
aktív tag

Én Note4-röl váltok S8+-ra. Kíváncsi leszek, de sztem nem lesz gond a mgeszokással. Csak küldené már a Voda, már viszket a tenyerem.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#195) ΞΔGLΞ válasza Gilberto (#194) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

És szerinted az hányadika felé lesz?

(#196) yoshimitsu81 válasza Parallaxis (#175) üzenetére


yoshimitsu81
tag

Igazad van. :) Bár én nem használom az ujjlenyomatolvasót és attól még van rá pár megoldás, hogy felnyisd a telefont, azért erre figyelhettek volna. Én keveslem a 4 gb ramot is, legalább 6 ot, hanem 8-at rakhattak volna bele. Nagyobb aksi mondjuk egy 4000 es. Az s 7 ege-nek 3600-as akkumulátora van, ennek 3500?????. 4k-s kijelző. És akkor azt mondom nekem ez kell.

(#197) natë


natë
nagyúr

RAW ok. Automatában viszont ez szerintem még mindig gáz. Viasz effekt.

(#198) Gilberto válasza ΞΔGLΞ (#195) üzenetére


Gilberto
aktív tag

Német Voda, szerintem már holnap a kezemben lesz. Ma küldik el elvileg.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#199) zsoltyyy válasza yoshimitsu81 (#196) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Minek a 4k? :U

(#200) viera válasza Parallaxis (#185) üzenetére


viera
őstag

Engem egyáltalán nem zavar az edge kijelző,nem szoktam belenyúlni.Az i7-nél viszont nagyon zavart a kijelző felbontás,igaz az 750p-s de egyből feltűnt a különbség.Mar ideje,hogy az Apple is OLED-et tegyen a telóiba. :C

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.