Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) Deck válasza beremend (#1499) üzenetére


Deck
titán

Na mi?

PS5

(#1502) beremend válasza bulikavagyok (#1494) üzenetére


beremend
csendes tag

Abban,hogy az működik mókolás nélkül is. Gyönyörű az S8,nagyon tetszik, de egy 6S plus is sokkal gyorsabb. Az,hogy a szifon nem maszírozza meg az ember fülcimpáját, lehet nélküle élni. Az S8 egy dizájnbajnok, csúcsharverrel, de ettől még androidos. Ez az egy dolog ami aggasztó és nem merek váltani. Pedig nagyon csábító...👌

(#1503) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Nekem több mint egy éve volt iphone 6s pluszom, mondom adok egy esélyt neki, ha már ennyire hipeolva van! Mondanom se kell, egy hónapot bírtam vele! Android után olyan, mintha egyik kezedet hátra kötnék! Nagyon zárt az a rendszer, még egy csengő hangot sem egyszerű rá varázsolni! Na meg, hogy nem volt értesítési led, hát ne bazd már! Filléres dologról beszélünk és nem rakják bele, annak ellenére sem, hogy lenne rá igény! Annyira más utat követ az Apple, hogy aki Androidot használt évekig annak kényelmetlen lesz a használata! Nem azt mondom, hogy rossz készülék, mert szó se róla baromi prémium masina! De a Samsung a száraz tényeket nézve is köröket ver rá már a Galaxy S6 szériával is, nem hogy a S7 vagy S8! Szal soha többé IPhone! Bármennyire is menő még mindig az Apple logó! :)

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1504) Deck válasza beremend (#1502) üzenetére


Deck
titán

S7 is megy mókolás nélkül. Tuti az S8 is.

PS5

(#1505) bulikavagyok válasza madgie (#1500) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Tehát hangszóróban és az ujjlenyomatolvasó elhelyezésében jobb az i7. Köszi a kimerítő választ!

beremend: Ne félj tőle! :) Én sem "mókolom" és mégis tökéletesen működik a Samu már az S6 óta. Előtte tényleg voltak vele kisebb-nagyobb problémák, de azóta szinte tökéletes ez a széria.

[ Szerkesztve ]

(#1506) ForRedGlory válasza beremend (#1502) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Hagyjuk mar ezt a sokkal gyorsabb dumat... szanalmas

(#1507) Deck válasza bulikavagyok (#1505) üzenetére


Deck
titán

Na majd ha következő iphoneba hátra kerül.. ;]

Telefonon hangosan zenét hallgatni pl vicces, nfcs vagy bluetooth hangszóró azt kész :D

[ Szerkesztve ]

PS5

(#1508) tomboy0013 válasza beremend (#1502) üzenetére


tomboy0013
veterán

Javaslom a váltást szifonról már csak azért is hogy levetkőzd ezeket az "Android lassú és megbízhatatlan" közhelyeket,. Semmi aggasztó nincs az androidban, legalábbis semmivel sem több mint az iOS-ben, mókolni sem kell :) Tudom a megszokás nagy úr a félelem meg mégnagyobb, de egyáltalán nem kell már parazni a droid-tól, stabil és fürge, ráadásul a saját elképzelésed alapján használhatod nem pedig az anyacég kényszerei alapján mint az apple termékeit. Legalábbis szerintem sokkal jobb a kényelem mint a megszokás.

(#1509) ForRedGlory válasza beremend (#1502) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Hagyjuk mar ezt a sokkal gyorsabb dumat... kit erdekel a gagyifon ebben a topicban? :U

(#1510) viera válasza beremend (#1502) üzenetére


viera
őstag

Tavaly novemberben volt egy i7-em az S7 Edge mellett és nem éreztem SEMMI különbséget a kettő között.
Mind a kettő ugyanazt tudta csak másképp.Pedig nem volt új az iOS mert akkor már megvolt az iPad Pro 9.7-em amit nagyon szeretek. :K Csak nekem nagyon gyenge volt az akku meg a kijelző sem tetszett.Ennek ellenére nem tartom kizártnak,hogy egyszer lesz újra iPhone-om,végre ők is beleteszik az OLED kijelzőt. :R

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#1511) tomboy0013 válasza ForRedGlory (#1509) üzenetére


tomboy0013
veterán

Még a tavalyi csúcsdroid-ok is legtöbb esetben állva hagyják sebességben az I7-et maximum játékindításban gyorsabb ezt kismillió youtube videó bizonyítja. Ebből is látszik, hogy a magas bencsmárkt pontszámok lópikulát sem érnek. Az S8 meg még rá is tesz egy picit a gyorsaságra, szóval nem is értem, hogy gondolják ez a "jóval gyorsabb" jelzőt...

(#1512) Viktor0610 válasza Deck (#1507) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát jah. A tömegközlekedésen telefonról zenét hallgatókon kívül szerintem nem sokakat érdekel a sztereó hangszóró... ;]
Bár, lehet, madgie is ebbe a csoportba tartozik... :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1513) Deck válasza Viktor0610 (#1512) üzenetére


Deck
titán

Lopott telóhoz nincs headset.. ;]

PS5

(#1514) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Szerintem nagyon jó az írisz szkenner.
Kipróbáltam és egy szemmel is villám gyorsan beenged.

Az újjlenyomat olvasót alig használom.

(#1515) madgie válasza Deck (#1507) üzenetére


madgie
titán

Csak nem bírom ki: ha nfc vagy bt hangszóró, akkor miért baj, hogy ha lekerül a jack? :DDD

tomboy0013: hú, most hirtelen nem vágom, mi is a TouchWiz épp aktuális neve, de az S6 óta jól néz ki, jól is működik, sok helyen szerintem szebb, átgondoltabb, mint az iOS. Az iOS-re szerintem egy ordas reform ráférne... na nem testre szabhatóság terén, működés és dizájn terén. Van egy csomó jó újításuk, ami szépen beépül a rendszerbe (pl force touch) de maga a rendszer már agyon van toldozva-foldozva. Szvsz sokkal szellősebb, tágasabb érzetet kelt az Android a Material óta, droidról ájfonra váltva beszűkül, sűrű lesz minden. Mint az íróasztalod takarítás után majd vizsgaidőszak végén :D

bulikavagyok: hát most ide lehet venni még az alu hátlapot, de azzal ellentétbe lehet állítani az üveget, mert ugye kinek mi tetszik. A kávánál ugyanezt leírtam, nekem millió mellényomásom, elállításom volt már Edge telefonnál, szóval részemről az sem előny.

Viktor0610: tömegközlekedésen pont nem hallod, sztereó-e. Én itthon YT videókat (fényképező bemutatók, tutorialok, stb) telefonon nézek, ott meg azért előny a sztereó. Nyilván nem halok bele, ha nem az, de érted, amíg a szifonban mono volt, addig ment a köpködés, amint az S8-ban le lett spórolva, azonnal "ponjó"?

[ Szerkesztve ]

(#1516) viera válasza Ateszpapa (#1514) üzenetére


viera
őstag

Ennek örülök mert én is inkább az íriszt használnám. :K

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#1517) beremend válasza tomboy0013 (#1511) üzenetére


beremend
csendes tag

Ne vedd támadásnak az érveimet, nekem nagyon id tetszik az S8 és az android nyíltsága, csak vannak fentartásaim a svájcióra ios-hez viszonyítva. A sebességről pedig kár vitázni, abban klasszissal jobb az ios, de nem ez alapján döntök.
https://youtu.be/pn-2B82B1mg

(#1518) viera válasza madgie (#1515) üzenetére


viera
őstag

Mondjuk ezt én is elismerem,hogy az i7-ben baromi jó volt a sztereó hangszóró amit én kicsit sajnálok,hogy nem került bele az S8-ba.Mondjuk annyira sokat nem használtam de tényleg jó volt.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#1519) Deck válasza madgie (#1515) üzenetére


Deck
titán

Pl ha buszon, metrón, utcán megyek akkor fülessel hallgatom és nem hangosan. Én kulturált ember vagyok, persze tudom van csoport akit ez nem érdekel.. ;]

[ Szerkesztve ]

PS5

(#1520) bulikavagyok válasza madgie (#1515) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ha már alu hátlap: az előbb kifelejtettem a felsorolásból, h az i7-ben Qi töltés sincs.

Illetve még vmi: az S8-nak kevésbé lekerekített kijelzője van mint az elődmodelleknek, ezért állítólag (még sajnos nem volt alkalmam kipróbálni) jóval kevésbé érzékeny a véletlen érintésekre.

[ Szerkesztve ]

(#1521) madgie válasza bulikavagyok (#1520) üzenetére


madgie
titán

Na de kávája sincs. nem tudnám odaadni másnak, hogy nézd csak ezt a fotót!, hogy ne nyomkodná el átvételkor :DD

Qi hiány jogos, bár nekem az S6-érából annyi maradt meg sajnos, hogy ahhoz kellett is a Qi töltés, mert csak úgy bírta ki nap végéig, ha folyamatosan töltőn volt :D

dekrer: és ez hogy jön ide? én otthon hallgatom kihangosítva, buszon, gyalog fülessel. Xiaomi fülessel :))

(#1522) Deck válasza madgie (#1521) üzenetére


Deck
titán

Énis.

PS5

(#1523) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Információ morzsa:

1, sok év alatt nem láttam olyat, hogy egy készülék függetlenül ment ki és egy software frissítéssel függővé vált volna

2, Ha a Telekomos vásárlási számlán /SL jelölés nélkül szerepel a telefon cikkszáma, akkor azt már nem is fogják lezárni... Egyszerűen kizártnak tartom.

Ha mégis ilyen történne, akkor díjmentesen kérhető függetlenítés arra való hivatkozással, hogy a számlán /SL (SIM LOCK) jelölés nélkül szerepel a készülék, ergo, függetlent vásárolt a vevő. (ez utóbbi csak az előfizetőnek , a vásárlási számla bemutatása mellett áll fent)

KB 2-3 hét múlva én is S8 tulaj leszek :) Sok megmondomtutit helyett jöjjenek inkább a tartalmas beszámolók a készülékről :D Köszi ;) :))

[ Szerkesztve ]

(#1524) Shamat válasza Ateszpapa (#1514) üzenetére


Shamat
aktív tag

+1
Hihetetlen gyors és precíz ez az írisz cuccos, két napja használom a telót, már vagy ötszázszor biztosan feloldottam és eddig egyszer sem hibázott.

DEAD LIKE ME

(#1525) S e t h válasza Shamat (#1524) üzenetére


S e t h
nagyúr

Alvásidőt is figyelembe véve az 3-4 percenként feloldási átlag, te aztán aktív felhasználó vagy! :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1526) PeteePeti válasza Soulfly842 (#1523) üzenetére


PeteePeti
őstag

Enyém Telekom és nincs SL jelölés se a számlán se a garancia jegyen! Meg néztem egy másik készülék papírjait is, ami szintén Telekomos (Huawei P9 Plus), na ott már mindkét papíron ott szerepek a készülék neve mögött a SL! Huawei P9 Plus/SL pontosabban! Szal igazad lehet ebben! :)

[ Szerkesztve ]

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1527) tomboy0013 válasza beremend (#1517) üzenetére


tomboy0013
veterán

Jah klasszisokkal jobb... Mint visszább írtam a játékok megnyitási sebessége jobb, de a hétköznapi használat során elvérzik sebességben az I7 még a tavalyi Snapi 821-es telókkal szemben is legtöbb esetben ha nagyon szigorúan nézzük a dolgot, bár itt nyilván roppant elenyésző sebességkülönbségekről beszélünk, ha nem tesszük egymás mellé a telókat észre se venni. Egyiket a másiktól klasszisokkal jobbnak nevezni enyhén szólva is nevetséges ma már. Az Apple telók gyorsabbak ha játék megnyitásról van szó, de mind közösségi app-ok mind böngészés használata közben lassabbak és bizony ez pont a főbb felhasználási területek közé tartoznak.
Az I7+ meg az S8 közötti különbségekre meg felesleges is kitérni, ehhez nem kell fanboynak lenni, hogy az ember lássa az Always on Display, az értesítési led, a DEX, a vezeték nélküli töltés, a memóriabővíthetőség, a marha jó kijelző/káva arány és a Jack csatlakozóból származó előnyöket. Még talán az AMOLED kijelzőt is ide sorolhatjuk, bár én is inkább IPS párti vagyok, de az emberek zöme előnynek tekinti az AMOLED kijelzőt, nem véletlenül teszi az Apple is azt az I8-ba. Ami az előnye az I7+-nak az a kamera, mert a samu marha túlszaturált képeket csinál olajfestmény effektussal. És kb ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#1528) geri005


geri005
tag

Valakinek esetleg infója arról, hogy a mediamarktban tartanak-e már s8 tokokat?! Kellene valami mégis amíg meg nem érkeznek a rendeltek. A web áruházban nem láttam, de az ne m jelent semmit.

[ Szerkesztve ]

(#1529) #67656192 válasza bulikavagyok (#1520) üzenetére


#67656192
törölt tag

Annyira utáltam az edge kijelzőt, hogy nagyon. Most viszont, hogy átmenetileg újra flat s7 van nálam ezt utálom. :D

(#1530) kocsij


kocsij
tag

Most teszteltem én is a telót másik kártyával és az enyém is független a számlán nekem sincs rajta az SL míg a másik telónál rajta volt.

Galaxy S23 Ultra

(#1531) Shamat válasza S e t h (#1525) üzenetére


Shamat
aktív tag

Az újdonság varázsa komoly szorzó jelen esetben. ;)

DEAD LIKE ME

(#1532) kocsij válasza geri005 (#1528) üzenetére


kocsij
tag

https://www.bestmarkt.hu/ én innen rendeltem tokot pénteken megrendeltem szombat reggel már itt is volt a picpak ponton.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 Ultra

(#1533) Soulfly842 válasza PeteePeti (#1526) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nem csak lehet ;)

Nem találgatásként, hanem tényként írtam, h. ne erről szóljon a topic :D

(#1534) #67656192 válasza Soulfly842 (#1533) üzenetére


#67656192
törölt tag

Azt akarod mondani, hogy bemegyek egy T-be és simán dominóval kihozok egy függetlent?

[ Szerkesztve ]

(#1535) Soulfly842 válasza #67656192 (#1534) üzenetére


Soulfly842
addikt

Az üzletekbe még nem érkezett, vszínüleg jöv héten már ott is lesz.

Egyelőre csak a jelenről és nem a jövőről írtam ;)

[ Szerkesztve ]

(#1536) Tomcy7 válasza beremend (#1502) üzenetére


Tomcy7
tag

Azért azt megnézném, hogy egy 6s plus mikor gyorsabb ennél az S8-nál...

Amúgy a android mára már sokkal megbízhatóbb és problémamentesebb mint az ios, sokkal több szifont hoznak vissza szoftveres gonddal mint csúcs androidot.

No de hogy ne csak off legyen.

Szerintem az S8 és a Plus is egy ergonómiai csőd.
Idétlen és suta helyre került gombok. Konkrétan ha fényképezel, és elfordítod a telót(mert fényképet úgy kell készíteni nem állítva) akkor pont a bixby gombot nyomom ha egy jó és tabil fogást akarok rajta(hogy ne tudják kiverni a kezemből véletlenül sem) és nem úgy akarom fogni mint szűz leány a faszt.
Ha másik oldalra fordítom, akkor meg a hangerő gombokat nyomom a mutató ujjammal. Plusz nagyon könnyen belóg az ujjam is a kamera elé.
A hangszórót nagyon könnyen le lehet fogni, és csak egy mono vacak van rajta.
Sony Z2-met leváltani még ma sem egyszerű, mert máig az etalon minden téren, de a P10 Plus az egyetlen értelmes alternatíva, noha az sem tökéletes, mert egy ip68-as védelem nagyon kellene neki.

(#1537) tomboy0013 válasza #67656192 (#1534) üzenetére


tomboy0013
veterán

Szerintem az üzletekbe már a függő példányokat viszik, az első szállítmányokat valószínűleg sosincs idejük vagy kapacitásuk lock-olni.

(#1538) PeteePeti válasza #67656192 (#1534) üzenetére


PeteePeti
őstag

Szerintem csak az előrendeltekre lesz ez igaz az idő szüksége miatt! Később már biztosan rá kerül a sim lock! Hogy mikor az kérdéses!

[ Szerkesztve ]

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1539) ForRedGlory válasza geri005 (#1528) üzenetére


ForRedGlory
félisten

SES-ben van mar egy rakas tok es kiegeszito. (Westendben lattam tegnap)

(#1540) viera válasza #67656192 (#1534) üzenetére


viera
őstag

Elvileg jövő héten csütörtökön lesz ott is,én ott veszem meg.Örülnék ha az is független lenne. :K

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#1541) Soulfly842 válasza Tomcy7 (#1536) üzenetére


Soulfly842
addikt

Minden Samunál beállítható volt a hangerő gombra is a kamera. Az nem jelentene megoldást neked?

(#1542) zola96 válasza PeteePeti (#1538) üzenetére


zola96
senior tag

Telekomnál dolgozom.. belsős info alapján: szeretnénk elindulni a független készülékek értékesítése fele. Nem csak az előrendelők kapnak függetlent. Az értékesítés az üzletekben akkor kezdődik amit a Samsung bejelentett.

(#1543) geri005 válasza ForRedGlory (#1539) üzenetére


geri005
tag

Köszi, akkor megnézem ott! :R

(#1544) Soulfly842 válasza zola96 (#1542) üzenetére


Soulfly842
addikt

*bal kézzel a homlokára csap*

:F

(#1545) Richard válasza Tomcy7 (#1536) üzenetére


Richard
őstag

Aha.. :) Itt van egymás mellett egy S8 egy egy i7. Én örülnék a legjobban ha olyan folyamatos és smooth lenne az S8 mint az i7. De nem az, sőt a közelébe sem ér sajnos. Multitaskrol nem is beszélve. Elvárná azért az ember hogy egy vadonatúj új flagship ne darabos animációkat produkáljon, nem beszélve a gondolkodásról nagyobb appok indítása előtt.

Arról már nem is beszélek, hogy a play szolgáltatások leállt kétszer egymás után amikor meg egy alkalmazás sem volt fent.

Na mindegy majdcsak lesz ez jobb is. Ilyen olcsón ezek teljesen elfogadható hibák.. ;]

A telefon amúgy overkill csak hát na. 200-at kb meg is ér.

[ Szerkesztve ]

(#1546) ForRedGlory válasza Tomcy7 (#1536) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Szerintem meg pont jo, hogy a hangero es a bixby gombbal fogod a telefont fotozaskor, mert sokkal stabilabban lehdt tartani es nem csuszik annyira, mint az oldalanal.

Richard: milyen darabos animacio? Iphone topicba irogasd be a fals hulyesegeket, ne ide... Megjegyzem, az iphone 7 alkalmazasnyito animacioi kozel sem olyen smoothak, mint az S8/S8+. Ha nem erted, videozd le lassitott felvetellel mindkettot es nezd meg.

[ Szerkesztve ]

(#1547) kerxy válasza geri005 (#1528) üzenetére


kerxy
senior tag

Egyelőre még nincs, legalábbis nálunk a Duna Plázában biztos nem.

(#1548) moleculez válasza zola96 (#1542) üzenetére


moleculez
veterán

Ebben mi a buli a T-nek?

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#1549) Richard válasza ForRedGlory (#1546) üzenetére


Richard
őstag

Fokepernyon húzod fel a kis ujjad és hozza be az app drawert. Ha az neked smooth akkor a Te szemed bizony mást lát mint az enyém. És ez csak egy a sok közül.

Amúgy meg tudjad már hanyas a kabát. Ezzel a stílussal engem hanyagolj.

(#1550) madgie válasza ForRedGlory (#1546) üzenetére


madgie
titán

És akkor már videózza le azt is slomo-ban, hogy villog az AMOLED? :D

Egyébként az i7 multitask nem olyan fényes, egy FB olyan hamar újratölt, hogy öröm nézni.

Szerintem már igazán lassú telefon nincs a középkategóriában sem, Redmi Note 3 SE-t használtam novembertől, kellőképp gyors volt. Igen, a kamerája cefet, az építési minősége cefet, de a szoftver korrekt.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.