Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) Mr.Silkó válasza Tomiii258 (#18998) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Beállítások, kapcsolatok, adathasználat, mobiladat-használat, Google Play-szolgáltatások, alkalmazás beállítások megjelenítése. - Itt meg tudod nézni, hogy mi ette az adatot pontosan. Lehet a ludas például a helyadatok lekérése.

[ Szerkesztve ]

(#19002) Puculo


Puculo
aktív tag

Akkor ez 1 szuper teló!

" Aki nem áll ki valamiért, elveszik a semmiért "

(#19003) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Érdekes dolgot tapasztaltam az előbb: használni akartam a több ablak módot, de sehogy nem engedte az alkalmazásváltó hosszú lenyomására a funkciót a telefon. Először azt hittem, hogy meghülyültem, és rossz kombót használok ehhez a módhoz, de aztán belépve a beállításokba, a speciális funkciónál inaktív volt a több ablak mód. Pedig a BK Disablerben nincs tiltva.

Na mindegy, egy újraindítás helyrehozta a dolgot, mostmár működik rendesen, csak meglepődtem. :)

[ Szerkesztve ]

(#19004) frischmannak válasza concrete86 (#18994) üzenetére


frischmannak
csendes tag

Köszönöm és neked is hanczurs3, elsíklottam ezen beállítás felett.

[ Szerkesztve ]

(#19005) DoubleW


DoubleW
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem az s8 plus-al kapcsolatban hogy nova launcher-el használom és az felső értesitősávot eltüntettem és ha kiteszek egy fekete háttérképet akkor valamiért a felső sávtban marad egy csik és mintha nem nyújtaná ki a képet teljes képernyőre és ott szürke szinű de ez csak a fekete háttérképekre vontakozik ha más szinű a kép akkor ott nem jelentkezik ez a probléma. Lehet hülyeséget kérdeztem de előre is köszönöm a válaszokat.

Csatolok még egy screenshotot az esetről de csak ha jobban rázomolsz a képre akkor látszik ott egy kis szinváltozás

[ Szerkesztve ]

(#19006) sgeza válasza gaijin09 (#18970) üzenetére


sgeza
veterán

Be volt nyomva a mobilnet kapcsoló? Be kell, hogy legyen az mms-ezéshez!

(#19007) ollie válasza DoubleW (#19005) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A képet módosítva (a világosságot felvéve) látszik, hogy ilyen a háttérkép, nem teljesen fekete, amit te annak gondolsz.

***

(#19008) DoubleW válasza ollie (#19007) üzenetére


DoubleW
csendes tag

Igazad van de most fogtam ezt a képet és photoshopban teljesen újra festettem feketére és akkor is ugyan az a helyzet. Sőt a te képeden látszik is felül hogy vizszintes csikok vannak és azzal a részel van gond.

[ Szerkesztve ]

(#19009) Mr.Silkó válasza DoubleW (#19008) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ha meggebedek, sem látom a fekete képeden a csíkot fent. Nagy fényerőnél sem.

(#19010) ollie válasza DoubleW (#19008) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor 2 eset van.

1. a Nova launcher módosítja a háttérképet
2. maga a telefon módosítja a háttérképet

Könnyen lehet ellenőrizni, kapcsold át a launchert a gyárira, és úgy állíts be a teljes fekete háttérképet, majd nézd meg az eredményt.

mod: Lementettem amit ide belinkeltél, nincs semmi a feketén kívül.

[ Szerkesztve ]

***

(#19011) bezz válasza EnterR (#18955) üzenetére


bezz
tag

A szemed csinálja, nem a kijelző.

(#19012) Mr.Silkó válasza ollie (#19010) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Én sem látom.

(#19013) Zsozsoka 74 válasza Mr.Silkó (#19012) üzenetére


Zsozsoka 74
senior tag

Én is tök feketét látok csíkok nélkül.

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#19014) DoubleW válasza ollie (#19010) üzenetére


DoubleW
csendes tag

Vissza állitottam a gyári launchert és ott is megmarad ez a probléma hogy az értesitési sáv szine nem fekete hamem szürkés. Most töltöttem le a samsung themesben egy sötét háttérképet és ott a gyári és a nova launceral is fekete az a sáv de amit nem onnan töltök le azzal baszakodik

[ Szerkesztve ]

(#19015) janosibaja válasza ollie (#19010) üzenetére


janosibaja
őstag

Képtelenségnek hangzik a dolog, de nekem a bxActions egyik beállítása produkálta ugyanezt a minap. Aztán persze nem állítom, hogy a kollégánál is ez van.

(#19016) DoubleW válasza DoubleW (#19014) üzenetére


DoubleW
csendes tag

Töltöttem google-ról több amoledes képet is és mindegyiknél ott probléma hogy felül nem fekete akkor se. Ha gallériába nyitom meg a képet természetesen fekete tetőtöl talpig.

(#19017) Den Hadnagy válasza frischmannak (#18989) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Az app play storeos hozzászólásaiból az derül ki, hogy teljes képernyős módot engedélyezve a hiba megszűnik.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#19018) Den Hadnagy válasza DoubleW (#19016) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Nekem ugyanezt a problémát a Nova Launcher okozta, már azt hittem, hogy a kijelző van beégve. Megnyugtatlak, nem: túrd át a beállításokat a Novánál, van egy olyan, hogy árnyékolás, azt kell ki vagy bekapcsolni, már nem tudom biztosan.

Asztal - Haladó -Árnyék megjelenítése

Nekem ez oldotta meg anno.

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#19019) DoubleW válasza Den Hadnagy (#19018) üzenetére


DoubleW
csendes tag

Gondoltam hogy nem a készülék a hibás mert a gallériában szép feketén mutatja a képet gond nélkül és mindenhol máshol csak a hattérképnél ilyen. A Novanál a show shadow beállitásra gondolsz? Mert az kivan kapcsolva. Ha bekapcsolom akkor egy része fekete lesz de még mindig van világosabb rész benne akkor is

[ Szerkesztve ]

(#19020) HaliGab23


HaliGab23
senior tag

Na az én S8-am "megrogyott", most csinálok teljes újratelepítést.

Panaszkodtam korábban, hogy laggol, erre kb. 20 perce totál belassult, a chrome pl. el sem indult, meg egy-két progi.
Kikapcsoltam, utána meg a Recovery alig akart elindulni...

[ Szerkesztve ]

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#19021) bezz válasza HaliGab23 (#19020) üzenetére


bezz
tag

Mitől?

(#19022) HaliGab23 válasza bezz (#19021) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Hát lövésem sincs, kb. 3-4 éve ugyanazokat a programokat használom.

Néha kipróbáltam persze egy-két újat, de mindig azonnal leszedtem, viszont most hónapok óta még csak nem is próbálgattam semmit...

Simán a használtauto.hu-t nézegettem, és egyszer csak lefagyott az egész teló... vagy 10 másodpercig meg sem moccant, aztán be tudtam zárni a progikat, utána meg a fele nem működött.

[ Szerkesztve ]

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#19023) Den Hadnagy válasza DoubleW (#19019) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Igen, nekem annak bekapcsolása oldotta meg a gondot.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#19024) DoubleW válasza Den Hadnagy (#19023) üzenetére


DoubleW
csendes tag

Értem. Köszi, nekem ez úgy félig megoldotta...kisebb az a rész ami világos. De mint irtam a gyári launchernal is ott van az a világosabb rész és csak azoknál a képeknél tiszta fekete a háttérkép amit a samsung theme-böl töltök le.

(#19025) bezz válasza HaliGab23 (#19022) üzenetére


bezz
tag

Fasza!
Legalább tudnánk, hogy mitől. De ez így nem valami megnyugtató.

Megmondom őszintén, nem vagyok elájulva a Z3 után. Jó: szebb, gyorsabb, a kijelző napon is nagyon tuti, de annyival nem nyújt többet, amennyivel drágább. Meg vannak benne bosszantó dolgok. Most pl még mindig nem tudok mit kezdeni azzal, hogy nem szinkronizálja a névjegyzéket a google-val. Már minden alkalmazás adatot töröltem, ami összefüggésben lehet, átnéztem minden beállítást, telón, google-ban, mégis elakad félúton.
pontosabban úgy tűnik csak kiírja, hogy elakad, de amúgy megjelennek az újólag beírt számok a gépen is.
Csak tartok tőle később nehogy valami problémát okozzon. Nem normális működés ez így.

Ami még szintén bosszant, hogy ha jön valami értesítés, addig kolompol, amíg meg nem nézem, vagy ki nem kapcsolom. A Sony egyszer jelzett, aztán kirakta az értesítő panelt, meg villogott a led, oszt jónapot. Ez nem hagy békét még meg nem nézem. Ezt lehet valahol állítani? Hátha csak én vagyok a béna.
Ha még az sms-ekkel is gond lesz, akkor lehet a következő frissítésig visszaváltok az "öregre"

[ Szerkesztve ]

(#19026) Tomiii258 válasza Mr.Silkó (#19001) üzenetére


Tomiii258
tag

Ott nincs semmi extra.
Vegyes 2 mega, helyadatok 0,5 mega, a többi meg csak pár KB, vagy egyenesen 0.

Ráadásul nem is frissítés volt, mert már tegnap este jelezte, hogy a Táblázatokra érhető el új frissítés, de nem töltöttem le. Most ránéztem, kézzel frissítettem, úgyhogy nem azt frissítette le (meg mást se, mert megnéztem a frissítéseket)

Szóval passz és nem értem a dolgot :F

Tomiii258

(#19027) gery14 válasza HaliGab23 (#19022) üzenetére


gery14
senior tag

Nekem igy kezdet paneles lenni a note4 em ujratelepites uttan is laggolgat es oszeomlottak az alkalmazasok ne legyen igazam es csak a droid bolondult meg nalad remelem.

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#19028) bezz válasza Tomiii258 (#19026) üzenetére


bezz
tag

Nekem a samsungos böngésző zabált ma 60 megát úgy, hogy meg se nyitottam. Na legyalultam a fenébe, amúgy se használtam.

(#19029) dkovizoli válasza bezz (#19025) üzenetére


dkovizoli
addikt

Ott valami nálad lehet. Én több telót is használok és ha valamelyiken mentek egy számot a google fiókba, akkor az mindegyiken megjelenik. Az értesítések pedig nem kolompolnak amíg meg nem nézem őket. Szerintem túrd át a beállításokat jó alaposan, mert ott állítódhatott el valami.

(#19030) HaliGab23 válasza gery14 (#19027) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Szomorú lennék nagyon... remélem csak valamelyik programfrissítés kavart be.. elég gyakran frissülnek a programok, de a gyári samu dolgok is.

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#19031) Den Hadnagy válasza bezz (#19028) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Kár érte, a Samu böngészője hosszú idő óta a legjobb, amit használtam, pedig megrögzött Operás vagyok minden fronton.
Nem minden bloatware, ami gyári :) Majd adj neki egy esélyt.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#19032) gaijin09 válasza sgeza (#19006) üzenetére


gaijin09
csendes tag

persze. be van... :DD

(#19033) bezz válasza dkovizoli (#19029) üzenetére


bezz
tag

Azzal nekem sincs baj, hogy megjelenik mindenütt ha beírok valamit, csak mégis ha szinkronizálnám (de csak a névjegyeknél van ez) félúton kiírja, hogy hiba van és majd később folytatja, de soha nem folytatja, hanem így marad és a dátumnál se írja ki, hogy szinkronizált volna.

(#19034) bezz válasza Den Hadnagy (#19031) üzenetére


bezz
tag

Operát használok. én is. Az tette be a kaput a Samsungosnál, hogy meg se nyitottam és mégis levett 60megát.

(#19035) david.magony


david.magony
csendes tag

Sziasztok! Friss S8+ tulajdonos vagyok és lenne két kérdésem. Az edge lightingot és az always on displayt lehet valahogy egyszerre használni? Úgy értem, hogy az always on display körvonala is elkezdjen villogni, feloldott állapotba működik és úgyis ha lezárom a telefont, természetesen akkor az AOD-t lekapcsolva. Van megoldás hogy ez a 2 funkció egyszerre működjön lezárt állapotba?

LG G2 után nagyon hiányzik, hogy a lefordított telefonnál is lássam ha esetleg jön valami értesítés.

Másik kérdésem az a képernyő beégésével kapcsolatos, az edge panel folyamatos "füle" illetve az always on display használata mennyire növeli a képernyő beégésének esélyét?

Előre is köszönöm az okosítást :)

(#19036) Den Hadnagy válasza bezz (#19034) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Nekem az volt a bajom az Operával, meg minden nem-Samu böngészővel (FF, Chrome), hogy az igazi smooth, "60fps" :) görgetést csak a Samsung browser hozta.

Mondjuk korlátlan netcsomagom van, spórolni anno az Opera volt a legjobb, az tény.

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#19037) dkovizoli válasza david.magony (#19035) üzenetére


dkovizoli
addikt

Az első kérdésedre nem tudok mit mondani. A másodikra, az aod folyamatosan változtatja a helyét. Az edge fül nálam csak bekapcsolt kijelzőnél van, tehát nem folyamatos. De tudod változtatni a helyét és méretét is.

(#19038) Memmaao válasza DoubleW (#19019) üzenetére


Memmaao
addikt

Most megnéztem én is a Note 8on, Nova fut, és a full fekete hátlap nálam is szürke a felső sávban. Ha bekapcsolom az árnyék mutatasat, akkor fekete.

De ha felül tök fekete a kép, akkor ha a megjelenítés és működés menüben kikapcsolod az átlátszó értesítési sávot, akkor eltűnik a szürke csík.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#19039) david.magony válasza dkovizoli (#19037) üzenetére


david.magony
csendes tag

Ohh, tehát az aod mégse annyira akkumulátor barát, mint gondoltam ha folyamatosan változtatja a helyét?

(#19040) sgeza válasza HaliGab23 (#19030) üzenetére


sgeza
veterán

Az a baj, hogyha valóban már a recoveryvel is probléma volt, az nem jó jel. Annak semmi köze semmilyen beállításhoz és telepített alkalmazáshoz.

(#19041) Mr.Silkó válasza Den Hadnagy (#19031) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nincs az égvilágon semmi gond a gyári böngészővel, a Chrome sokkal-sokkal több energiát és adatot zabál.

(#19042) Mr.Silkó válasza david.magony (#19039) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Az AoD kábé 10-15%-ot lezabál az aksiból egy nap alatt, szóval ha spórolni akarsz a naftával, akkor lődd ki.

(#19043) david.magony válasza Mr.Silkó (#19042) üzenetére


david.magony
csendes tag

Milyen (samsung) bloatware-t érdemes leállítani jobb teljesítmény/akkumulátor idő érdekében?

(#19044) frischmannak válasza bezz (#19025) üzenetére


frischmannak
csendes tag

Van egy ilyen beállítási lehetőség, hogy az értesítéseket ismétli amíg el nem olvasod őket, legalábbis S4-en még volt, gondolom itt is megmaradt. Ez lehet bekapcsolva neked, mert nálam csak egyszer jelez utána már csak a led villog.

(#19045) Snoop27 válasza david.magony (#19035) üzenetére


Snoop27
őstag

Szia.latom nemreg vettel S8+-t, arra lennek kivancsi nem zavar-e a merete? Nekem is volt G2-m s Note 5-om is de megis tartok a + meretetol, kicsit nagyobb a Note-nal is.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#19046) bigdady válasza david.magony (#19035) üzenetére


bigdady
nagyúr

Edge lighgningot kapcsold mindig de ennyit tudsz.
A gondot ne itt keresd hanem az appok nem támogatják. Pl Viber tudja de nagyon más alig

(#19047) SkyS1gn válasza Snoop27 (#19045) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nexus 6P ugyan ekkora volt tehát nem. 10e Ft volt a 2 teló között annyit megért a + akksi meg kijelző, én is a kisebbet akartam.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#19048) Mr.Silkó válasza david.magony (#19043) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Én ezeket tiltom, persze amire szükséged van, azt nem kell. Amennyiben nem ismered a BK Disablert, akkor javaslom az összefoglalót ezügyben. :)

[ Szerkesztve ]

(#19049) Mr.Silkó válasza frischmannak (#19044) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Beállítások, kisegítő lehetőségek, emlékeztetők.

(#19050) lanszelot


lanszelot
addikt

Ezt hasznalja vki?
Jol nezki igy videon.
A videot nezzetek meg, ne a kepeket.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.