Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Mr.Silkó válasza thebear007 (#3996) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ez a mostani Mi Band 2-mön is így van, én kifejezetten szeretem, hogy mindig érzem, ha keresnek, emailem jön, stb. Pont ezért is vettem, mivel elég vastag a munkavédelmi ruhám, amiben dolgozom, így a napközben lenémított, ráadásul a behatások miatt dupla tokban lévő telefon rezgése nem mindig érezhető benne. Viszont hiába az alapfunkciós képességek, ha nem mutat messze olyan jól, mint mondjuk az S3 Frontier, épp ezért érdeklődök iránta.

[ Szerkesztve ]

(#4002) balika333 válasza #67656192 (#3998) üzenetére


balika333
tag

Csak kb mennyi lesz fél év múlva? Olyan 170-180 környéke? Lehet várni kellene még egy kicsit. Gondolkodóba estem :F A bolti garancia különösebben nem érdekel, ezt a kockázatot ígyis úgyis futni fogom. A mostani S7 edge DS 2 hét múlva 1 éves lesz. Vajon jobban járok ha most adom el, mint később?! Átrágom még magam rajta. :)

Samsung Note 22 Ultra

(#4003) poli27 válasza thebear007 (#3996) üzenetére


poli27
veterán

engem nem idegesít :) jó hogy nem kell elővennem a telót!

(#4004) Ateszpapa válasza balika333 (#3997) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Szia!

Ha neten rendeled meg, lesz 14 napod kipróbálni, de vigyázz egy karc se legyen rajta ha mégis vissza viszed.

Hivatalos forrásból idehaza dual simest nem fogsz kapni a Samsungnál sem, úgyhogy kénytelen leszel máshonnan beszerezni.

(#4005) madgie válasza Ateszpapa (#4004) üzenetére


madgie
titán

A partnero ilyen téren rafkós, a honlapon nem lehet rendelni, elvileg csak telefonon, vagy személyesen. Nem akarok senkit meggyanusítani, de ha nem tudsz online rendelni, akkor nem is él a 14 napos elállási jogod...

(#4006) Mr.Silkó válasza Ateszpapa (#4000) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Magam is erre a lehetőségre jutottam, csak mivel most hoztam el az S8+-t is tőlük, kicsit pihentetném a dolgot, a másik 2 éves előfizum téli lejártáig. :)

(#4007) sipy888


sipy888
aktív tag

Tudja valaki hogy kell aod - t úgy beallitani hogy a home gomb és óra látszódjon csak, háttér ne? Nekem bármilyen óra estére tesz hátteret is és nem akarom.. Köszi

(#4008) Ateszpapa válasza madgie (#4005) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Nem ismerem őket, de ez elég szemétség.
Valóban ha nem online rendeli akkor nem él a 14 nap.

Érdemes akkor másik boltot keresni.

Oktogonon nyílt a firstphone pláza, eddig csak neten láttam, de jónak tűnik, hátha online tőlük lehet rendelni.
2008 óta nem vettem GSM boltból készüléket. :B

(#4009) wong kok wah válasza #67656192 (#3995) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Itt ugyanezt a tokot 1680 Ft ért tudod megvenni. ebay
A hozzá járó screen protector nagyon keskeny, 8-8 mm marad el a szélétől. Használhatatlan.
Viszont tok az tényleg jó!

(#4010) balika333 válasza Ateszpapa (#4008) üzenetére


balika333
tag

Az a baj, hogy a FirstPhone is csak gyári samu garis telefont árul. Tehát ott sincs Dual Simes készülék. Valószínűleg nem is lesz. A garancia különösebben nem érdekel, személyesen venném át a boltban a készüléket, így a piros/recsegős kijelzőt legalább tudnám tesztelni. Túl sok jót nem hallottam a Partnero-ról, viszont kb 10 éve mikor Nokia telefont vettem tőlük akkor minden rendben volt.

Samsung Note 22 Ultra

(#4011) Mr.Silkó válasza wong kok wah (#4009) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ez csak annak opció, aki bír várni 15-20 napot. Én inkább megveszem egy magyar forgalmazótól kicsit drágábban, és másnap már meg is kapom. ;)

sipy888

Beállítások 》 Zárolt képernyő és védelem 》 AoD 》 Óra stílusa (digitális vagy analóg). Itt rákattintasz a neked tetszőre, majd az alul megjelenő 3 csoportban választhatsz óra stílust, színt, és ami a lényeg, hátteret. Ha ez utóbbira rámész, és a "Nincs"-et választod, és már csak le kell okéznod.

[ Szerkesztve ]

(#4012) #67656192 válasza wong kok wah (#4009) üzenetére


#67656192
törölt tag

Azt hiszem, ha jól emlékszem a Telekomnál is 2000 ft körül mérték:) (s6-hoz)

(#4013) Ateszpapa válasza balika333 (#4010) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Ezt nem tudtam, köszi.
Akkor olyat kéne keresni ami megbízható és lehet online.

Sajna nem tudok,mert rég vettem GSM boltból telefont.
Mostanában inkább a Telekomtól veszem részletre. :B

Mr.Silkó:
Rendben.

[ Szerkesztve ]

(#4014) balika333 válasza Ateszpapa (#4013) üzenetére


balika333
tag

Köszönöm azért a segítségét! :) Alszok rá egyet

Samsung Note 22 Ultra

(#4015) jacis


jacis
nagyúr

Ma újra megnéztem az S8-akat a firstphone oktogoni új boltjaban. Hát egyelőre nem tudom hogy kicsi vagy nagy lesz majd ha odajutok. Mind a kettő nagyon bejön.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#4016) #67656192 válasza balika333 (#4014) üzenetére


#67656192
törölt tag

Rendes garancia nélkül sokat nem adnék érte.

(#4017) #67656192 válasza jacis (#4015) üzenetére


#67656192
törölt tag

Mid volt előtte?

(#4018) jacis válasza #67656192 (#4017) üzenetére


jacis
nagyúr

S7e van.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#4019) leslien válasza jacis (#4018) üzenetére


leslien
nagyúr

akkor mindenképp S8+...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#4020) #67656192 válasza jacis (#4018) üzenetére


#67656192
törölt tag

Nekem van mindkettő de s7e után a pluszt ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#4021) heidrich válasza madgie (#4005) üzenetére


heidrich
senior tag

Én küldtem már vissza 14 napon belül Partneronak (telefonon rendelt, futárral kaptam meg) simán visszavették.

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#4022) psajti


psajti
aktív tag

Abban esetleg tud valaki segíteni, hogy van-e rá valami mód, hogy a raw képeket külön mappàba pakolja a telefon?

(#4023) madgie válasza heidrich (#4021) üzenetére


madgie
titán

Akkor jó. Nekem nincs tapasztalatom ezügyben, csak furcsállottam, hogy nincs netes rendelés náluk.

(#4024) gilfoyle válasza bulikavagyok (#3965) üzenetére


gilfoyle
őstag

:R :D A lényeg, hogy független. ;)

(#4025) balika333 válasza madgie (#4023) üzenetére


balika333
tag

Tálaltam van a honlapon netes rendelési lehetőség. Csak a bolt tulajdonosa egy amerikai cég, ami a kinti nyilvántartások szerint nem működik. Ez tart még vissza. Bár lehet bemegyek holnap és személyesen átnézem a telefont van e hibája. Ha nincs akkor még eldönthetem megveszem e.

Samsung Note 22 Ultra

(#4026) Ákkk válasza balika333 (#4025) üzenetére


Ákkk
addikt

Most még nem ajánlom az s8-at nem hivatalos helyről.
A másik a sima s8 akuidőben nagy csalódás s7 e után de te tudod....

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#4027) jacis válasza #67656192 (#4020) üzenetére


jacis
nagyúr

Ok megfogadom 👍

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#4028) Shkiz0 válasza kellcucc (#3992) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

"Jól néz ki, azért számomra furcsa hogy vesztek egy szürke telefont és fekete hátlappal elfeditek :F :U"

Arra nem gondolsz, hogy sokszor nincs választási lehetőség?
Pl én vodánál vettem az S8 plus-t és nem volt csak 1 színben. Igaz ez sem csúnya és tetszik, de sima s8-ba volt jobban bejövős :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4029) StarKiller89


StarKiller89
senior tag

sziasztok

arra mi az ésszerű magyarázat, hogy újraindítás után csak mintával tudom feloldani a telefont, ujjlenyomat helyett? ezt írja is a telefon, hogy újraindítás után mintával kell először, de ebben mi a logika? nem biztonságosabb itt is ujjlenyomattal feloldani, mint egy mintával amit bárki leleshet?

Samsung Galaxy S23

(#4030) ForRedGlory válasza Shkiz0 (#4028) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Miert ne lenne valasztasi lehetoseg? Senki nem fog fegyvert a fejedhez, hogy a Vodafonenal vedd meg...

(#4031) sipy888 válasza Mr.Silkó (#4011) üzenetére


sipy888
aktív tag

Ha a "nincs" et választom akkor is a gyári alaptéma lesz a háttér az aod óra mögött.

#forredglory: visszacserélted a telefont? Most már jó a kijelző?

[ Szerkesztve ]

(#4032) Ákkk válasza StarKiller89 (#4029) üzenetére


Ákkk
addikt

A samsung biztonsági házirenje ilyen más semmi.
Egyébbként minta helyett alkalmazhatsz jelszavat és akkor azt kéri.☺

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#4033) mchawer válasza bulikavagyok (#3943) üzenetére


mchawer
tag

TP-Link Archer C5 router, 5 GHrz wifi, Galaxy S8+ Ennyi :)

[ Szerkesztve ]

MC Hawer - az igazi... - Galaxy Z Flip 3 5G - Watch3 Titan - Watch Active2 - Buds Pro

(#4034) L.L.


L.L.
senior tag

Van valamilyen beállítási lehetőség arra, hogy zárolt képernyőnél ne szalagban jelenjen meg pl. a viber bejövő hívás, ébresztő stb? Elég bosszantó, ahhoz hogy tudjam fogadni, vagy elutasítani, a power gombbal fel kell éleszteni a kijelzőt előtte.

(#4035) Mr.Silkó válasza sipy888 (#4031) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Akkor lehet, nem értettelek meg pontosan. Mit is szeretnél? Nem jó a fekete háttér? Vagy jó lenne, csak berak helyette mást a telefon?

(#4036) #67656192 válasza mchawer (#4033) üzenetére


#67656192
törölt tag

Nekem egy c7 van, jó is az csak arra érdemes odafigyelni, hogy a 2,4gh beépitett antennákon jön. A külső három antenna 5gh.( én a középső antenna pinre forrasztottam az egyik belső 2,4-et mert onnan kábellel van tobábbitva egy emeletnyit, az 5gh amire nekem kell alkalmatlan).
Azt meg mindenki tudja, hogy csomag függő, hogy mi mennyi.

[ Szerkesztve ]

(#4037) #67656192 válasza jacis (#4027) üzenetére


#67656192
törölt tag

Én első látásra sokkal nagyobbra (a feleségem is ezt mondta anno:D) számítottam, meglepődtem mennyire kezelhető méret a plus, nem nagyon kellett gondolkodnom. Telefonálásra amúgy is kb napi 1,5 órát használom ellenben tartalom fogyasztásra jóval többet.
Ha csak telefonálni kellene akkor már rég egy iPhone 5s vagy se lenne.

(#4038) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Nekem is lenne pár kérdésem.
1. Lehet e változtatni az ébresztő hátterét? S6 edgen fekete volt, itt meg kék.
2. A GPS nektek is pontatlan? Néha az autópályáról ledob valami szervíz útra. Nem sűrűn, de zavaró. S6 edgel nem volt ilyen.
3. A kijelző háttérvilágítása automata, és amikor változik, akkor nem folyamatos. Olyan mintha 10%-os lépésekben változtatna.
Kb. ennyi, majd írok még ha eszembe jut valami.

(#4039) #67656192


#67656192
törölt tag

Samsung tw frissítés van a Samsung store-ban(már aki használja a tw-t :) )

[ Szerkesztve ]

(#4040) akod


akod
újonc

naszoval leirom a velemenyem ezzel a telefonnal kapcsolatban.

Figyelem, nem kell vele egyeterteni, szigoruan sajat tapasztalaton alapul.

Naszoval, kb 10 eve cask es kizarolag fuggetlen telefonokat veszek. Mindig megbizhato hivatalos boltbol, szamalaval.

Szemelyemrol annyit hogy havi 2x minimum repulovel utazom, es szamomra fontos hogy egy jol mukodo multimedias eszkoz legyen a kezemben, ami megfelel zenehalgatasra es fenykepek keszitesere is.

Az elsoSamsung telefonom egy S4 volt. Ez kb tokeletesen mukodott 14 honapig.. ezutan elszallt benne a rezgomotor. Ugyhogy szinte fillerekert tudtam eladni, garanci lejarta utan 2 honappal.
(Ezutan vettem egy Oneplus1 telefont ami meg a mai napig megvan es tokeletes masodtelefon.)
Ezutan let egy S5. $-5 honapig felhotlen boldogsag, aztan pedig annyira belassult hogy legszivesebbn falhoz csaptam volna naponta 3x. Szervizben azt mondtak hogy ez ilyen, a tobbi sem jobb. Mivel ceges a telefon, kertem es kaptam egy masik S5 keszuleket. Ugyanez kezdodott elorol.
S6 kimaradt.
Ezek utan vettem egy S7 telefont. Felhotlen boldogsag ugy 5 honapig. Aztan egyszercsak elkezdett ujraindulni... random, mindenfele elojel vagy rendszer nelkul. Ez mondjuk Cambodia Angkor Wat romjain kisse kellemetlen volt, mivel alapvetoen a telefont hasznalom fenykepezonek.
Aztan egyszer cask megszunt ez az ujraindulasos betegseg kb 3 hetre, aztan kezdodott elorol. Termeszetesen telefon ujrainstallacio, miegymas.
A drag aztan 13 honapos koraban egyszer cask nam volt hajlando bekapcsolni... szervizbe el, ott mondtak egy olyan szamot hogy kirohogtem a boltost.
Ugyanezzel alendulettel bementem egy Samu boltba ahol mar kint volt az S8 es az S8 plus. Mivel tartalomfogyasztasra kell e gep, ezert inkabb az + fele kacsingattam. Aztan kb 2 percnyi nyomkodas utan azt vettem eszre hogy SZAGGAT a telefon..egy laptop araban adott telefon NEM smooth... egybol otthagytam mindent.

Roviden es tomoren: eletemben nem volt olyan Samsung telefonom ami kibirt volna. 15 havi hasznalatot. Lehet bennem van a hiba, nem tudom. De 4 csucskeszulekre nem lehet azt mondani hogy veletlenul belenyultam.

Eldobhato szar telefon, ez az igazsag. Illetve pontositok: vedd meg, aztan 6 honapos koraban add el. Addig talan kihuzza.

Amugy vettem mas gyartotol "csucs" gepet, meglatjuk.

(#4041) ECHO2235


ECHO2235
aktív tag

Telenoros tulajok! :)
érdemes frissíteni a legújabb rendszerre?
nekem még a legelső van fent, mert ez nagyon jól működik, ezért is félek felrakni :D de ha jó és rontani nem rontott senkinek, akkor feltolom

(#4042) bulikavagyok válasza akod (#4040) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

"naszoval leirom a velemenyem ezzel a telefonnal kapcsolatban." - Az S8-ról nem sokat írtál. :B Szaggatott az üzletben? Ez tényleg nagyon gáz. Őszintén sajnálom, h ennyire rossz emlékek fűznek a Samsung telefonokhoz! Szerintem jól döntöttél, h nem vetted meg ötödszörre is az aktuális Samu csúcsmodellt ennyi csalódás után. Mondjuk azon is csodálkozom, h ezek után egyáltalán vetted a fáradságot és bementél egy üzletbe, h megnézd.

Hawer: Köszi Neked is! :R Azóta normalizálódott a helyzet. Most már normális értékeket mérek.

ECHO2235: Frissítsd bátran, rosszabb biztosan nem lesz. :B Egyébként ebben a frissítésben van a részletes képernyő-kalibráció.

[ Szerkesztve ]

(#4043) torrente777 válasza akod (#4040) üzenetére


torrente777
tag

Gratulálok! :Y :W

(#4044) viera válasza bulikavagyok (#4042) üzenetére


viera
őstag

Nem értem néhányan mit csinálnak a telefonnal.Nálam még az S7 Edge-el sem volt semmi gond.Sőt amikor megvolt mellette az i7,nem vettem észre SEMMI különbséget a két rendszer között.Ugyanolyan stabil volt mind a kettő,csak azért az S7 Edge-et tartottam meg mert ott többségben voltak a számomra fontos dolgok.Pedig a tabletem iPad,de azt viszont nem cserélném le másikra.Pedig múlt héten úgy lefagyott,hogy csak kényszerített újraindítással tért magához.De ez előfordul mindenhol,nincs tökéletes rendszer.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#4045) sipy888 válasza Mr.Silkó (#4035) üzenetére


sipy888
aktív tag

Fekete háttér kellene az aod-ra, de hiába választom ki hogy ne legyen háttér mégis automatikusan beteszi a fokepernyo hátterét és folyamat világít az is.

(#4046) ECHO2235 válasza bulikavagyok (#4042) üzenetére


ECHO2235
aktív tag

tudom, csak mondjuk nekem sok szükségem a kalibrációra nincs, mert jó most is a kép :)
de azért meglátom még, hétvégén lehet veszem a "fáradtságot"
csak érdekes, mert nekem még az első update-t jelzi, az újat nem.
lehet azt csak akkor fogja ha felfrissitek az előzőre

(#4047) DaveHutt válasza akod (#4040) üzenetére


DaveHutt
őstag

Jártam már más gyártó csúcskészülékével így, a tervezett elöregedés sajnos ilyen.

Én csak annyit tennék ehhez hozzá, hogy a boltban kiállított készülékeken rendre 2+ játék, 20+ alkalmazás fut a háttérben, miközben egy lefutott szoftverfrissítés után sem indul újra a telefon (kiütik). Érdemes egy újraindítást és memóriatisztítást csinálni, mielőtt véleményezel egy telefont. Láttam én már kiállított, akadozó iPhone 7-et is. Tudjuk, hogy arra a telefonra sem jellemző ez.

[ Szerkesztve ]

(#4048) Mr.Silkó válasza sipy888 (#4045) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ez érdekes, ilyet még nem tapasztaltam se S7-nél, se a mostaninál. Gondolkodom rajta, és írok, ha rájöttem az okra és a megoldásra, bár lehet a fórumtársak megelőznek addigra. :)

Esetleg egy fotót tudsz készíteni másik eszközzel erről a jelenségről?

Ötlet:

Közelítsük meg másképp a dolgot. Menj a beállításokba, alkalmazás beállítások, majd jobb felül katt a 3 pöttyre, rendszeralkalmazások megjelenítése, keresd meg az AoD-t, katt rá, tárhely, és töröld az adatokat és a gyorsítótárat. Szerintem segítenie kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#4049) akod válasza bulikavagyok (#4042) üzenetére


akod
újonc

igen, valoszinuleg nem volt szerencsem soha a markaval. Pedig komolyan mondom ha mukodik a telefon, akkor nagyon szeretheto.

A boltban az S+ rettentoen kivanni valo dog. Ehhez ketseg nem ferhet. Igazi nyalcsoragto. Aztan mukodesbe lep az agy "jozan" fele es felteszi a kerdeseket hogy:

- aztan kepernyo folia hogyan kerul ra. marmint olyan ami 100%ban takar es ved.. nem 95%, hanem 100%
- foli+tok. na ez az amit egyaltalan nem tudtam elkepzelni lelki szemeim elott. Max ugy hogy valamelyik a ketto kozul csorbul. Akkor meg minek a "nyalcsorgatos" dizajn
- DEX.. hmmm szuper. eloszor azt kellene megoldani hogy 100%ban mukodjon egy premium termek, nemhogy monitorra kotni aztn szamitogepnek hasznalni .. :)
- az ujjlenyomat olvaso bena elhelyezese
- retina scan.. hja, ez inkabb face scan amit egy keppel at lehet verni.
- az egesz telefonon erzodik hogy maximalisan ramentek a kulcsinre, es kb csillardokat koltottek/koltenek marketingre. Az hogy XY tecnologiaval gyartott proci van benne.. na bum. mukodjon, es ne szaggasson.

Ettol foggetlenul ha kiforrja magat az uj vonal, es bizonyithatoan stabil a rendszer, siman befizetek majd az S9re

(#4050) bulikavagyok válasza viera (#4044) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Azt azért vedd figyelembe, h sokszor olyan ember szidja a Samut akinek még mondjuk egy OnePlus-nál jobb telefon soha nem volt a kezében. ;]

sipy888: Ez szerintem az infinity háttérképek jellemzője! Próbálkozz egy "sima" háttérképpel, és akkor fekete lesz az AOD!

bodry123: A tervezett elavulás sajnos tényleg létezik, csak nem 13 hónap az időtartama. Plusz ha hivatalos magyar garisan vette volna az S7-et akkor 24 hó garanciája lett volna, tehát nem kellett volna egy 13 hónapos telót kukáznia.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.