Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) zack válasza Ricardo (#444) üzenetére


zack
nagyúr

Hosszú idő óta a Note5 az egyetlen telefonom, ami közel 1 éves, és eszem ágában nincs cserélni.
Sőt. Bevallom őszintén, ha nem fogyott volna el idő előtt a 64Gb verzió, idén vettem volna egy másikat.
Van az a korszak, amikor az újdonság és a változás ereje gyönyörködtet, aztán jön az is, hogy az gyönyörködtet, hogy kiforrott, stabil, és nincs nyűgje, és nem feltétlen szempont a legújabb hardver.
Tehát ha a Note8-cat megvárom, és jó lesz, azt is hosszú ideig tudom majd használni.
Nem mindig a legújabb a legjobb, lásd Note7 blamázs.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#452) hroberto válasza bulikavagyok (#435) üzenetére


hroberto
veterán

Ha az S8+ akkuideje is gyengébb mint az Edge, akkor ezt kicsit elcseszték...

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#453) Robertoq válasza hroberto (#452) üzenetére


Robertoq
őstag

Amikor még 39%-on áll az S8 Plus amikor az iPhone 7 Plus már kikapcsol, akkor az nem lehet olyan rossz.

(#454) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Aprón már árulnak S8+-t :)

(#457) Tamás34: remélem csak pletyka...

[ Szerkesztve ]

(#455) total90 válasza moleculez (#440) üzenetére


total90
veterán

Ha ezt nezed, akkor csak varsz es varsz es varsz... mert 3-4 havonta jon valaki egy uj telefonnal.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#456) buvartacsko válasza Robertoq (#453) üzenetére


buvartacsko
addikt

ezért nem is értem mire fel megy a rinya hogy nem lettek nagyobbak az aksik. 7000mAh telefon is le tud merülni 2-3 óra kijelző idővel hogyha iszonyat szar az energiagazdálkodás, és egy 3000mAh is tud több mint 4 órát csinálni. de örülök hogy nem csak az iPhone topicban megy ez az ostoba hozzáállás.

[ Szerkesztve ]

(#457) Tamás34


Tamás34
senior tag

[link] Még meg sem jelent, de máris elvesznek egy nagyon jó lehetőséget!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#458) madgie válasza buvartacsko (#456) üzenetére


madgie
titán

4 óra SoT azért elég soványka.

(#459) tomboy0013 válasza Tamás34 (#457) üzenetére


tomboy0013
veterán

Pf... Kicsit hasznosabb dolgokra is lehetne pedig használni azt a totál felesleges plusz gombot. De milyen jó az mikor helyetted eldöntik mire használhatod, kicsit alma szagot érzek.

(#460) buvartacsko válasza madgie (#458) üzenetére


buvartacsko
addikt

nézd végig a videót, 4:3x telt el, és ~40%-on maradt a telefon úgy hogy 3D játék ment rajta, meg 4K videó felvétel. nem vágom ezen mi a sovány, ha nem ilyen megterhelő dolgokat csinálsz folyamatosan akkor simán van az 5,5-6 óra is.

(#461) hroberto válasza Robertoq (#453) üzenetére


hroberto
veterán

Engem az iPhone üzemideje hidegen hagy.
De mondjuk ha lecserélném az S7 Edge-t egy S8-ra, akkor biztos zavarna a karcsúbb üzemidő.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#462) Silenzio


Silenzio
addikt

Érdekes ez a kamerasztori. Azt eddig is gyanítottam, hogy az S7-ben is többféle kameraszenzor van, de azt óriási kamunak tartom a részetekről, amit anno korábbi tesztekben is leírtatok, hogy az ISOCELL és a Sony közt nincs különbség. Vettem egy szolgáltatói S7 Edge-et, a fotói nem is hasonlítottak arra, amiket tesztekben látni. Zajosak voltak, részeiben homályosak, a sötét képek túlélesítettek és túlexponáltak. Túl is adtam rajt'.

Most találkoztam egy barátnőmmel, neki is szolgáltatói S7-ese van, egy bárban fotóztunk, az eredmény nappali világot idézett a félhomály helyett, túlszaturált volt, túlexponált és rendkívül zajos. Én előkaptam a G5-öt, és automata módban olyan fényt és színeket kaptam vissza, mint amit a saját szememmel látok. Ugyanez működik a nappaliban felkapcsolt asztali lámpa gyenge fényénél és szikrázó napsütésben. LG G5 ftw, ezt más telefon eddig nem tudta. De nem is ez a lényeg: 2 db S7-ből 2 kamerája köszönőviszonyban sincs a tesztekkel. Hol a hiba a képben?

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#463) moleculez válasza total90 (#455) üzenetére


moleculez
veterán

Igen, ez tény, mindig van mire várni, ez igaz. Viszont szerintem nagyobb hype van körülötte, mint az összes eddigi S széria körül együttvéve (meg tudom érteni), és ha az embernek viszket a zsebe (új teló kell) akkor belátható időn belül kell valami, szóval azért nem végtelen a kör, akiknek opció a még hátralévő pár teló, érdemes várni, nem ráugrani erre. (Nehéz ügy)Fentebb írták, hogy nincs tökéletes telefon, csak a kedvenc márkának elnézzük a hibáit. Abszolút egyetértek, kicsit olyan, mint a párválasztás.
(#462 Huawei P10 ről kiderült, hogy különbözik a memória benne eMMC, UFS2.0 UFS2.1, mindenféle megkülönböztetés nélkül, na azért menjenek már a 'csába)
#457 nem kell felrakni a frissítést

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#464) madgie válasza buvartacsko (#460) üzenetére


madgie
titán

Én már rég lesz@rom ezeket a műteszteket, nekem csak az a fontos, hogy hétköznapi használatban, nálam mit bír a cucc. 4 és fél órát csak böngészve rommá merül nálam a kisebb akkus cuccok nagy része, nemhogy még 40%-on álljon

[ Szerkesztve ]

(#465) Navaren válasza A 2. Vesztes (#424) üzenetére


Navaren
aktív tag

Ha megengeded a gondolat továbbfűzését:

Nem hiszem, hogy a hitellel, mint koncepcióval lenne baj.
Kellő tudatossággal és megfontolással vehető fel olyan hitel, ami tényleg megkönnyíthet egy komolyabb kiadást, beleértve a párszázezres tételtől a (több)milliósig.

A probléma a hitelképesség felmérése szerintem, itthon ez valahogy nagyon nem megy, de valahogy még bank szinten sem igazán.

Sokszor saját magunk sem tudjuk reálisan felmérni, belefér-e a havi költségkeretbe a törlesztő, de sajnos a marketing sokszor nyer a józan ész felett, hiszen csak hozzájut a lelkes, telefonok esetében nem egyszer rajongó fogyasztó a sokszázezres kütyühöz az árához mérten nevetségesen alacsony kezdő-kiadásért, ennek pedig nehéz ellenállni,a racionalitás vesztes csatát vív a vágy ellen.

Sokszor beszélgettünk barátokkal arról pl., hogy ha most szétnézel az utcán mondjuk Budapesten, nem igazán rosszabb az utcakép autók szempontjából, mint mondjuk Düsseldorfban, Londonban, vagy épp Genfben, holott az átlagkeresetekben nagyságrendi különbségek vannak, az itthoni piac pedig értelemszerűen tele van törlesztés hiányában lefoglalt autókkal.
A magyar emberben egyébként lehet valami, mert nagyon rég óta szeret látszatra sokkal jobban élni a valós szinthez képest. Mindegy.

Nem mondom, lehet, és sajnos itthon KELL is hitelből fedezni dolgokat, de baromi megfontolt, tudatos döntés után még relatíve kis összegnél is, mert ha elindulnak a dominók, nagyon gyorsan komoly eladósodás jöhet.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#466) aelod válasza buvartacsko (#460) üzenetére


aelod
veterán

4K-ban miért van limitálva a videórögzítés?

(#465) iBalu

Aki azért vesz fel hitelt, hogy telefont vegyen az nem normális...

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#467) buvartacsko válasza aelod (#466) üzenetére


buvartacsko
addikt

fogalmam sincs, ezt egy S7/S8 tulajdonos biztosan hamarabb megmondja, én alapvetően iPhonet használok, de az S7 óta figyelemmel követem ezt a szériát is mert szerintem nagyon klasszul sikerülnek a Samsung új telefonjai pár apróságot leszámítva. :K

(#468) buvartacsko válasza aelod (#466) üzenetére


buvartacsko
addikt

Azért szerintem akinek pl van havi 2-300 ezres fizetése, és tudja nagyon jól hogy havi +10k kiadás nem üti meg, és nagyon is belefér, nem annyira gáz berakni a Telekom oldalán a pipát a "kamatmentes részletfizetés" rublikába, és akkor a mobil számlája megnövekszik +10 ezerrel kamatmentesen, és nem egyszerre ad ki 2-300 ezret. Szerintem ebben nincs kivetni való.

Ha kamatos lenne a buli, azt mondanám, hogy gáz, de így egyáltalán nem vészes. Képmutatás ezen hisztizni ameddig kamatmentes részletről van szó. Pontosan ugyanannyit adsz ki a telefonért mintha egyben vennéd, egy forintal sem többet, ráadásul még olcsóbban is jutsz hozzá. Egy jó barátom pl i7 128GB-hoz jutott hozzá így 230 ezerért, szokott előre is utalni részleteket amikor úgy érzi, és simán jól el van emellett, már nincs meg a tartozás fele sem, és fél éves sincs a telefon. Cserébe nem nullázta le magát az 1 hónapban. Nem akkora baromság mint sokan hiszik.

Gondolom nyilván azok hiszik ezt ördögtől valónak akiknek 0 tapasztaltuk van ezzel, itt nem kell semmilyen cetelemes meg faszomtudja milyen 50% THM bank papírjait aláírni, egyszerűen csak több lesz a számlád, még mindig jobb ez mintha cigire vagy piára kúrná el valaki a pénzt, nem? Álszenteskedni, képmutatni könnyű. A legtöbb ismerősöm aki így vásárolt telefont THM-el nem venne fel semmilyen kölcsönt, hitelt, szóval lehet ezt okosan csinálni, de itt olyan könnyű ítélkezni, meg papolni, hogy "én pénzügyes vagyok, jobban értek a pénhez mint bárki más, ha kamatmentes részletre veszel telefont pár hónap és heroin függő leszel!!!444". :U

[ Szerkesztve ]

(#469) viera válasza buvartacsko (#467) üzenetére


viera
őstag

+1
Én is így látom,pedig régebben nagyon utáltam a Samsung-ot.S7 Edge óta használom,de az S8 nekem jobban tetszik.Az akkuról annyit,hogy bírja ki nap végéig.Nálam esélytelen,hogy bármelyik tovább bírja.

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#470) aelod válasza buvartacsko (#468) üzenetére


aelod
veterán

Szolgáltatónál kamatmentes részletre más. Én áru vagy más hitelre gondoltam, hogy felveszik és abból meg a drága telefont.

És van benne tapasztalatom, mivel a párom is így vett egy huawei p9 lite-ot és qrvára megérte.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#471) #72042496


#72042496
törölt tag

Kameránál jellemzően írjátok/írják másutt is a neten, hogy nemigen fejlődött az S7-hez képest, gyakran hozzátéve hogy ez nem baj, mert az S7-ben is milyen jó kamera volt.

Hát, az S7-ben úgy látszik már elfelejtődött, hogy mennyire torzít a kamera. A múltkor lefotóztam vele szemből a síkképernyős tévémet, és úgy néz ki, mintha ívelt modell lenne. Vannak helyzetek amikor ez bőven zavaró, és nem, nem a négyzetrácsos lapokra gondolok. Az S8-ban a keresővel a pult élét végigpásztázva mintha ez nem, vagy kevésbé lenne jelen. Ha ezt javítják, az számomra már önmagában egy jelentősebb (és elvárt) minőségi ugrást jelent a kamerában.

Egyébként nagyon tetszik az S8, és az S8+ is, ezek mellett az S7 kőkorszakinak tűnik. A használhatósággal, estleges hibákkal kapcsolatban viszont megvárom a leendő tulajok beszámolóit. :)

(#472) buvartacsko válasza aelod (#470) üzenetére


buvartacsko
addikt

Az a baj hogy itt a kamatmentes hitelt szapulják, nyilván senki nincs olyan hülye, hogy másfajta hitelt vesz fel, ha meg igen az így járt.

(#473) fogtunder válasza Navaren (#465) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nagyjából ez a helyzet, igen. ha amúgy megvehetné egyben, de valamiért van egy olyan részletfizetési konstrukciója, amivel a TCO (Total Cost of Ownership) alacsonyabb beleszámolva a két év alatt realizálható kamatot (ami perpill mondjuk kb. 0 itthon), akkor nyilván van értelme a részletfizetésnek. én is vettem már így iPadet részletre, olcsóbb volt a cellular verzió, mintha vettem volna egyben egy WiFi only-t az iStyle-ban.

a probléma abból adódik, hogy egyrészt a lakosság nagy részének nincs hozzáférése ilyen konstrukciókhoz, másrészt a legtöbben egy amúgy számukra elérhetetlen eszköz birtoklására használják fel, aztán nyögik a törlesztőket két évig egy olyan telefon (tv, számítógép, stb) miatt, amit amúgy nyilvánvalóan nem engedhettek volna meg maguknak, és mire ténylegesen az övék lesz és nem a folyósító cégé, addigra az újkori értékének talán 50%-át éri majd.

(#472) buvartacsko: kamatmentes hitel nem létezik, ez csak marketing szöveg, maximum keresztfinanszírozott hitel. ingyen senki nem fog idegeneknek pénzt kölcsön adni, vagy ha igen, akkor kérem az elérhetőségét :D

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#474) Ijk válasza aelod (#470) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kifizeted te a kamatot, csak a készülék árában meg a havi számladíjban. Ingyen ebéd nincs.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#475) buvartacsko válasza fogtunder (#473) üzenetére


buvartacsko
addikt

Galaxy S8 a Telekom oldalán:

Egy összegben: 198 960 Ft

Kamatmentes részletre: 24x8290 Ft. (segítek: ez pontosan annyi mint egy összegben.)

Lehetőséged van előre kifizetni. Ezen felül a csomagod árát kell még kifizetni, meg tudod mutatni hol a buktató?

Ijk: olcsóbb a telefon a szolgáltatónál, és ha függetlenül veszek telefont akkor is pontosan ugyanazt a csomagot választom, akkor miről beszélsz?

[ Szerkesztve ]

(#476) udna999 válasza Robertoq (#453) üzenetére


udna999
tag

Jó kis teszt, bár véleményem szerint ez inkább csak farokméregetés a Samsung-Apple párharcban. A korábbi verziókkal kell összehasonlítani, mivel a fő vásárló közönség belőlük tevődik ki. :)

[link]

Az azonban érdekes, hogy mennyivel halványabb az Iphone kijelzője.

(#477) A 2. Vesztes válasza Navaren (#465) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

Persze, senkit sem ítélek el, aki hitelt vesz föl.

Ám nem tartom bölcs döntésnek. A hitel bizonyos szempontból rabszolgává tesz, ha pedig bedől jönnek az álmatlan éjszakák és a stresszes nappalok.

Én éppen azt nézem az utcán, hogy mennyivel lerobbantabb a magyar gépkocsiállomány, mondjuk Olaszországhoz képest.

A megfontoltság szerintem is nagyon fontos, ha már az ember mégis hitelre adja a fejét.

Csaó, szép napot!

Vuff!

On: Félek, ha leejteném az S8-at összetörne a kijelzője!

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#478) Ijk válasza buvartacsko (#475) üzenetére


Ijk
nagyúr

Aztán fizeted a havi 20k-s számladíjat, 2 év alatt 480 ezret.
Persze a független telefonra is kell számlás előfizetés, de az emberek 99%-nak elég lenne a féláron elérhető csomag is.

Biztos vagyok benne hogy a nagy többség nem csomagot választ, hanem telefont.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#479) fogtunder válasza buvartacsko (#475) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a funkcionális analfabetizmus gyógyítható ám :D

mikor ezt az opciót bekattintod, egyben vállalod, hogy te azt a csomagot két évig fizetni fogod, akármi is történik, maximum nagyobbra térhetsz át. tehát ha kijön időközben egy kedvezőbb konstrukció, te nem köthetsz velük új szerződést, hogy csökkenjen a havidíjad, több adatod legyen, nem válthatsz szolgáltatót, ha akarnál se. és az előfizetési díjadban ott van szépen beépítve ennek a "kamatmentes" hitelnek a kezelési költsége, kamata. ezt hívják keresztfinanszírozásnak, amire nem túl burkoltan utaltam.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#480) Navaren válasza buvartacsko (#468) üzenetére


Navaren
aktív tag

Akárhogy nézzük, ~300e HUF sok pénz, de ha ennyit megengedhetsz magadnak, akkor lényegében mindegy, hogy hogyan fizeted ki; egyben, hónapok alatt spóroltál össze rá, vagy pedig előre beleszámolod a havi törlesztőt a havi költségekbe.
A probléma a részletfizetés lehetőségének a marketingértékéről szól.

Hány műszaki cikk reklámja kezdődik ma is azzal a TV-ben, hogy ha csak itt és csak most rendeled meg, akkor 0 Ft kezdőrészlettel elviheted, és 'n' hónapig el sem indul a törlesztés, stb, és hányan dőlnek be ezeknek?

300e HUF részletekben kifizetve is sok pénz(nek számít), de ez nem mindenhol tudatosul elsőre sajnos. ha nagyon alacsony kezdőrészlettel hozzájut az ember valamilyen "ezmostkell" cucchoz, és csak később kapcsol, hogy az a havi 10,15, vagy 20e forint elmehetne, rosszabb esetben kellene valami sokkal hasznosabbra, fontosabbra is.

Én mindössze erre próbáltam rávilágítani picit, de nagyon elkanyarodtunk már a témától. Csak tetszett, hogy ~50 hozzászólással feljebb pedzegették a témát.

Szerk.: Fogtündér éppen ezt írta le lényegében két fórumra pillantásom között. Bocs.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#482) Tomekgabi válasza buvartacsko (#475) üzenetére


Tomekgabi
csendes újonc

Igazad van, de azt azért érdemes belekalkulálni, hogy készülék vásárlás nélküli előfizetésnél, olcsóbb a havidíj, csomagtól függően. Pl. az én csomagomnál, készüléket is vásárolva, ez 1500 Ft havonta, így viszont ezt akár tekinthetjük kamatnak is.

Szerk: Megelőztek :D

[ Szerkesztve ]

(#483) #40359168 válasza buvartacsko (#475) üzenetére


#40359168
törölt tag

Pl. nem tudod hivatalosan függetleníteni, csak miután kifizetted (nálam ez szempont), nem tudod eladni, ha másik készülékre váltanál, mert a vevőjelöltek aggódnának, hogy mi van, ha nem fizeted és tiltják stb. Több készüléket vettem amúgy kamatmentesre a Telekomnál, Nokia X6, i4S, Lumia 735, i5c, de mostanra inkább átálltam a használt függetlenekre.

(#484) aelod válasza Ijk (#474) üzenetére


aelod
veterán

Persze, ezek bele vannak kalkulálva. Szerencse, hogy mi flottások vagyunk és nem így veszek telefont.

(#483) skitter

Én kifizettem már így egy Iphone 2G-t. Drága tanulópénz volt. :W

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#485) csako válasza buvartacsko (#475) üzenetére


csako
veterán

Azért azt nézni kell milyen díjcsomag összeállításban jön ki a 198 960 Ft.
Telekomnál egyáltalán nem éri meg telefont venni a mindenhova korlátlan Mobil XL díjcsomaggal, mert elveszted a havi 4000 Ft kedvezményt...

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#486) ithomas válasza Ijk (#478) üzenetére


ithomas
őstag

Ne beszéljél már hülyeségeket.
Ahhoz, hogy kamatmentes részletre elhozd a telefont NEM kell drágább előfizetést bevállalni, mint amit amúgy is kihasználnál.
Vehetsz akár 3 ezres előfizura is telefont részletre, ha neked arra van igényed.
Az a baromság meg hogy a telefon árába bele van kalkulálva a kamat...miről beszélsz?
Ha Samsung boltba veszed meg az S8+ -t az 299e, telekomnál a legótvarabb 3 ezres csomaggal meg 260.
Az átlag ember viszont 6-8 ezret amúgy is eltelefonál, és ilyen csomaggal meg még olcsóbb.

Szóval jahh..tök igazad van. :W

Real eyes realize real lies!

(#487) Takashi válasza fogtunder (#479) üzenetére


Takashi
aktív tag

És ha pl. egy elektronikai áruházban vásárolsz mondjuk 10 havi 0% THM-re bármit, amihez NINCS drága előfizetés vagy további vásárlási kötelezettség, abban hol a "keresztfinanszírozás"?

七転八起

(#488) Silenzio válasza Ijk (#478) üzenetére


Silenzio
addikt

Azért azt nem hiszem, hogy a teló drágább lenne egy 7000-es csomagban, mint függetlenül. A 24 havi T-s törlesztőn pedig tényleg nincs kamat. Én most vettem Honor 8-at csomaghosszabbítással. A csomagom hálózaton belül korlátlan, kaptam mellé 150 percet és 4GB netet 7000 Ft-ért (Telekom Otthoni kedvezménnyel ennyi). Ugyanazzal a csomaggal (és kb. erre a csomagra van szükségem) az S8 204960 Ft a T-nél. 258260 Ft az árgépen legolcsóbban. Nem rossz ajánlat.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#489) buvartacsko válasza fogtunder (#479) üzenetére


buvartacsko
addikt

Vizsgáljuk meg újra akkor:

Én általában olyan csomagot választok ami nagyon sok ideig jó számomra, de 2 évig biztosan. Jelenleg is tökéletesen elégedett vagyok a választott csomagommal pedig 1,5 éve megvan.

Ha most kötnék új előfizetést mindenképpen 7500 forintot fizetnék havonta, mert ez a csomag számomra megfelel.

Tehát eddig 24x7500Ft 180.000 HUF eddig.

A Telekomnál ehhez a csomaghoz 268.560 Ft-ért adnak nekem egy fekete iPhone 7-et 128GB kapacitással.

Ha kamatmentes részletet választok akkor: 24x11.190 = 268.560 Ft

Ez így akkor összesen: 448.560

Ehhez hozzátartozik hogy így akárhol vagyok az országban, bárhol le tudom adni a telefont szervizbe, mert kb mindenhol van Telekom üzlet.

Vagy!

Elmegyek az Apple.hu-ra és veszek függetlenül egy iPhone 7-et ami 294.990 Ft.

A csomagom ugyanolyan, tehát 180.000 HUF 2 évre.

Ez így összesen: 474.990 HUF (és csak Budapesten van szerviz, ráadásul a szolgáltatónál ha gond van, új telefont adnak és még a garancia is újraindul +1 évvel)

Tehát, a gonosz szolgáltató által jól átbaszva fizetek 448.560-et, míg ha nagyon okos vagyok és tudatos, akkor fizetek 474.990-et. 26430 Forint a különbség a szolgáltató javára. Ebből kijön 2 év után a függetlenítés, és még marad mindig kicsivel több mint 10 ezer forintod.

Hozzáteszem, hogy 2-3 évente váltok telefont, és olyan még sosem volt hogy csomagot szerettem volna váltani a 2 év alatt, mert jött egy húdesokkal jobb ajánlat.

Szóval akkor ezután jelentsük ki általánosan hogy hülye aki kamatmentes részletre vesz telefont. A fenti kalkulációban mutassátok meg a kamatokat, meg a buktatókat kérlek. :) :R

(Bocs az Apple példa miatt, csak szemléltetni szerettem volna, hogy ez nem annyira rossz biznisz mint ahogy sokan - szerintem - fogalom nélkül állítják.)

[ Szerkesztve ]

(#490) udna999 válasza csako (#485) üzenetére


udna999
tag

Pont ezt beszélgettük az egyik fórumtárssal.
Nekem a Telenornál van céges előfizetésem. 12X18915Ft-ba kerül az S8 (226990Ft). Erre jön rá a csomag díja, ami 3235Ft havonta, 3Gb mobilnettel. Egy éves hűségem van (egy év után bontható, újraköthető). Tehát egy év alatt a jelenlegi csúcskészülék 265810Ft-ért az enyém lesz. Ami még mindig kevesebb, mint a bolti (igaz gyárilag független) készülék ára. :)

(#491) w333 válasza buvartacsko (#489) üzenetére


w333
félisten

Pontosan, attól függetlenül ha valaki vásárol telefont kamatmentes részletre vagy nem a havídíjat ugyan úgy fizetni kell amit lebeszélsz, akár egy Nokia 3310 -el :)

(#490) udna999

De az előfizetés díját miért is számoljátok bele a költségekbe ? :U

Ennyi erővel akkor nyugodtan azt is lehet számolni ha valaki vásárol egy TV -t hogy havonta mennyi havidíjat fizet a csatornákra, akkor a 200 ezres TV mindjárt 300 ezer lesz ... szolgáltatás nincs ingyen ezt mikor fogjátok már megérteni :F

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#492) csako válasza Silenzio (#488) üzenetére


csako
veterán

Neked havi 1500 Ft kedvezmény ment csak a levesbe, szóval a két év alatt összesen 36k "pluszt" fizetsz. Tehát végül is még mindig olcsóbb, csak nem olyan sokkal :) 54k helyett "csak" 18k
Semmi, már megint kimaradt egy szó az értelmezésből -> "csomaghosszabbítás" vagyis nem egy új Mobil L díjcsomagod lett, ha jól gondolom...

(#491) w333: Én nem az egészet számolom bele, hanem csak azt a kedvezményt, amit kapni az új Telekomon Mobil díjcsomagoknál, ha nem veszel telefont. Ami tulajdonképp csak az XL méretűnél döntő mértékű, a többinél nem olyan magas.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#493) WiZARD válasza buvartacsko (#468) üzenetére


WiZARD
addikt

Lehet, hogy a havi 10-20k belefér, bár ha nincs a bufferben az adott 300k, hogy bármikor egy telefont vegyen belőle a user, és ténylegesen 1 hónapra lenullázná egy ekkora kiadás, akkor szerintem nyugodtan kimondható, hogy a részletfizetés max abban segít, hogy tovább nyújtózkodjon mint a takaró ér...

Ha egyben is simán beleférne, csak így kényelmesebb (nem kell valami lekötött/befektetett félretett pénzt "feltörni", stb) akkor önmagában a részletfizetéssel nincs gond szerintem.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#494) udna999 válasza buvartacsko (#489) üzenetére


udna999
tag

Én kevesebbet fizetek a Samuért, ergó az Apple szar!
Itt a buktató...

:D :D :D

(#495) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Nekem a részlettel csak egy bajom van amit az S4-nél tapasztaltam.
Az, hogy idővel a felét sem érte a készülék, én meg fizethettem még az akkor is kb 9 ezres részletet. :D

Igaz, nem tanultam belőle, azóta is mindig részletre veszem a készülékeket a legolcsóbb díjcsomagban. :)
Bár a 6s ára nem esett akkorát, remélem az S8 sem fog.

(#496) buvartacsko válasza udna999 (#494) üzenetére


buvartacsko
addikt

Nem azon volt a hangsúly hogy iPhone, csak egy példa volt. Ha majd lesznek értelmes áron S8-ak függetlenül és nem csak feketén, akkor azzal is meg lehet csinálni ugyanezt az összehasonlítást.

(#497) udna999 válasza w333 (#491) üzenetére


udna999
tag

Azért számolom bele, mert az én esetemben szorosan hozzátartozik a konstrukcióhoz. 30ezerért is kapsz egy S8-at, de lehet hogy a csomaggal együtt több, mint fél millióra jössz ki a második év végére.
Ha veszel egy autót (részletre vagy kp-ra), az árába bele kell kalkulálnod az átíratás, kgbf meg minden franc költségét.

(#498) w333 válasza csako (#492) üzenetére


w333
félisten

Igen ez így teljesen más ... de még így is dominóban olcsóbb :)

(#495) Ateszpapa

Ezt sajnos pontosan így van de nem csak a telefonnal hanem kb. mindennel, ismerősöm az autóján még kb. 1 év hitel van és mire kifizeti lesz 5 millió, és maximum 1 milliót ér most :))

(#497) udna999

Persze ez így van ... viszont ha havonta így is úgyis lebeszélem a 4000 Ft -t az 1GB internettel ha veszek telefont ha nem, akkor nem leszek saját magam ellensége hogy 50 ezerrel drágábban vegyem meg máshol, ettől függetlenül a havidíjam havonta ugyan annyi, ha van új telefon, ha nincs :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#499) udna999 válasza buvartacsko (#496) üzenetére


udna999
tag

Csak poén volt, véletlen sem flame. Peace. :D

(#500) fogtunder válasza buvartacsko (#489) üzenetére


fogtunder
nagyúr

látom továbbra sem sikerül elolvasni, amit írok.

nem létezik kamatmentes hitel. ennyit írtam, semmi többet. ha olvasnál láthatnád, hogy leírtam, vannak olyan konstrukciók, ahol megérheti részletre vásárolni, ha amúgy megengedheti magának az ember. de nincs az a cég, aki annyira idióta lenne, hogy kompenzáció nélkül odaad 2-300K értékű cuccokat random embereknek részletre.

(#487) Takashi: nem tudom, konkrétan miről van szó, de nagy valószínűséggel aláírsz egy hitelkártya szerződést, aminek a későbbi tervezett díjaiból (itt most lényegtelen, hogy pont te nem fogsz nekik fizetni, mert egyénre nem lehet tervezni konstrukciót, csak tömegekre) finanszíroznak. illetve ha maga az üzletlánc adja, akkor az vagy eleve benn van a készülék árában, vagy a gyártó ad bele támogatást a nagy tételben vásárolt eszközök után. de erről nincsen első kézből infóm, rég dolgoztam már gyártónál, akkor se barna árun és mobilban nem volt még divat az ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.