Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) ForRedGlory válasza joey04 (#1348) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Biztos megéri az az 50-60.000 Ft spórolás és az 1 év GSM "garancia" a 2 év gyári helyett, amikor pl egy kijelző csere (ha beég vagy egyéb gondja van 1 év után) 100.000 Ft nagyságrendileg.

(#1352) WiZARD válasza babosmiki (#1329) üzenetére


WiZARD
addikt

Ennyiert vettem a MediaMarktban, rendes garival...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1353) thebear007 válasza madgie (#1350) üzenetére


thebear007
aktív tag

Tedd hozzá, hogy a szürkeimportos note7-eknél volt para a visszavétellel is.

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#1354) babosmiki válasza WiZARD (#1352) üzenetére


babosmiki
addikt

:Y

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1355) PeteePeti válasza WiZARD (#1352) üzenetére


PeteePeti
őstag

Azért a te eseted több, mint szerencsés volt :) Amúgy én sem panaszkodom, Telekomnál 261 volt és gyári független a készülék! :)

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1356) #67656192


#67656192
törölt tag

(#1357) madgie válasza thebear007 (#1353) üzenetére


madgie
titán

Azt nem tudtam.

Mindenesetre van pár ember innen az apróról, akiktől hamarabb és szívesebben veszek telefont, mint az árgépbajnok géesemesektől.

(#1358) Lami66


Lami66
őstag

A kijelző szinesedéssel kapcsolatban téved aki azt hiszi, hogy 100 %-ig egyforma minden kijelző. A hardver bár ugyanolyan de nem tökéletesen egyforma.
A kijelző színeit kb. 4-5 féle anyag határozza meg. Ezeket a komponenseket nem tudják tökéletesen egyformára gyártani főleg az eltérő gyártási sorozatból származó szórás miatt. Ha +- 1 %-on belül van az összetevők tűrése, szélsőséges esetben a 4 komponens miatt a végeredmény akár +- 4 %-al is eltérhet az ideálistól. Aki dolgozott már sorozatgyártás környékén az ismeri ezt a jelenséget. Az így létrejövő eltéréseket a kijelzők kalibrálásával küszöbölik ki. Minél sűrűbben vesznek mintát a gyártásból, annál pontosabbra tudják kalibrálni a kijelzőket. Ez persze időigényes, és normál gyártásnál legtöbbször van erre idő, ezért egyforma fehérek általában a telefon kijelzők. Az S8 esetében is volt rá idő?
A Samu a kijelzőgyártást a végsőkig halasztotta, mert az eredeti terv az volt, hogy a kijelzőbe építik az ujjlenyomat olvasót. (Vártak rá ameddig lehetett, de ez nem készült el ezért kellett hamar valami helyet találni a hagyományos ujjlenyomat olvasónak....oda tették ahová egyáltalán fizikailag be lehetett nyomorítani.)
Volt egy hír arról, hogy 20 milliós készlettel indul az S8 értékesítése. Vagyis rohamtempóban le kellett gyártani legalább 20 millió kijelzőt. Ekkora mennyiség gyors legyártására senki nem tart kellő gyártási kapacitást. Választhattak: vagy készlethiány, vagy a darabszám érdekében módosítottak bizonyos, gyártást lassító lépéseket, pl. a kijelzőkből ritkábban vettek mintát a sorozatok kalibrálásához (mondjuk nem 10 darabonként végezték, hanem 1000 darabonként). Ebből adódóan sok kijelző kicsúszott az emberi szem által nem érzékelhető színeltérés tűrésből, vagyis látható lett a gyártási szórásból fakadó színesedés. Van amelyiknél csak 2 % az eltérés, azokon alig látszik a rózsaszín beütés, a 4%-osak pedig már nagyon szembetűnőek. Ezt utólag lehet korrigálni (ahogy látszik jön is rá frissítés), bár biztosan macerásabb, mintha gyárilag lenne jól kalibrálva.

(#1359) vtibcsi


vtibcsi
csendes tag

Sziasztok! Az s5-ben volt egy olyan funkció, hogy ujjraaktiválás tiltás, s8-ban nem találom. Köszönöm.

(#1360) zola96


zola96
senior tag

Nem tudom volt e már de a kijelzoszinezodest javítani fogják sw updatel. "Belsős" info, de valamelyik portál már még is írta. Én két hete használom és semmi baja btw.

(#1361) zack válasza Lami66 (#1358) üzenetére


zack
nagyúr

"Van amelyiknél csak 2 % az eltérés, azokon alig látszik a rózsaszín beütés, a 4%-osak pedig már nagyon szembetűnőek. Ezt utólag lehet korrigálni (ahogy látszik jön is rá frissítés), bár biztosan macerásabb, mintha gyárilag lenne jól kalibrálva."

Baromságot írtál (a szó jó értelmében). :)
Ha úgy van, ahogy írod, és egy általános kijelző kalibrációs SW frissítést rátolnak az összes S8-ra, az sem lesz jó. Hiszen nem mindegyik azonos mértékben vörösödik. Tehát van egy tól-ig tartomány, és ahhoz hogy mindegyik fehér legyen, egyéni kalibráció kellene, egy általános update nem lesz jó, hiszen minden telefonnál más lesz a kiindulási alap, mivel különböző mértékben vörösödik a fehér.
Tehát nincs egységes kiindulási alap.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#1362) LaciGSM


LaciGSM
aktív tag

MA reggel érkezett egy 512mb frissítés ! A leírás szerint DEX, Bixby, stabilitási,és egyéb javításokat tartalmaz! S8 plus vodafone

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#1363) Vangelis válasza zack (#1361) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Vagy majd mind vörös lesz ;]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#1364) PeteePeti


PeteePeti
őstag

S8+ Telekomnál is van frissítés, 352 mb!
Vagy most akkor nincs is Telekomos, mert az is független? Vagy azokra ki adja a frissítést? :)

[ Szerkesztve ]

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1365) kocsij válasza LaciGSM (#1362) üzenetére


kocsij
tag

Telekomnál ugyanez a frissités jött csak 352 megás.

Galaxy S23 Ultra

(#1366) zack válasza Vangelis (#1363) üzenetére


zack
nagyúr

A valóságban ez úgy nézne ki, hogy ami eddig vöröses volt, az fehérebb, vagy fehér lesz, ami pedig fehér volt az lehet, hogy a kalibráció miatt egy 3. színben fog "pompázni". :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#1367) somogyib válasza zack (#1366) üzenetére


somogyib
őstag

"egy általános kijelző kalibrációs SW frissítést rátolnak az összes S8-ra, az sem lesz jó"

link

(#1368) negroo


negroo
aktív tag

Nekem borzasztóan bepirosodott szélén jobb oldalt és több ember is mondta, hogy oda tapasztja az ember szemét. Mikor össze csomagoltam látszik, de nem feltünően van jelen szóval nem zavaró kategóriában. Én tegnap boltban nem tudtam elmenni de most meg adaptivban sem zavaró ? Ez akkor most mi a tehendö, mert hihetetlen, hogy nem csináltam róla fényképet de 3 embernél hűztam le a samut. Ők se hittek, de mutatom nekik és bevalották őket is zavarta. Most meg nincs jelen.:(

(#1369) WiZARD


WiZARD
addikt

S8+ akku első nap után:
Optimized mód, max felbontás, auto fényerő - többnyire elég fényesen használva, AOD kikapcsolva, wifi, 4g, gps, facebook, viber, messenger, whatsapp - semmi sincs külön tiltva, vagy korlátozva, tipikus első napos nyomkodás, sok fényképező próbálgatás, tegnap este még egy 600 megás frissítés is jött, és telepítettem.
27:34 totál idő a töltés óta, 5:41 SOT, most 4%-on áll az akku.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1370) Ateszpapa válasza PeteePeti (#1364) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Telekomos rom van rajta. Telekom adja a frissítést.

(#1371) Fehercsoki


Fehercsoki
aktív tag

A gyári fólia sima fólia vagy vastagabb üvegfólia? Esetleg képet tudna valaki felrakni róla? Jelenleg S6 Edge-em van, és mindig zavart hogy nem találtam rá normális fóliát a szélek miatt, viszont a gyári S8 fólia szimpatikusnak tűnik.

(#1372) #67656192 válasza WiZARD (#1369) üzenetére


#67656192
törölt tag

Ez nem rossz, de gondolom lesz jobb is.
Nem akartam az s7e után megint ilyen nagy telefont de az akku miatt valószínűleg nekem is a plusz lesz. Kíváncsi vagyok, a kisebb s8 hozze e a sima s7 üzemidejét.

(#1373) WiZARD válasza Fehercsoki (#1371) üzenetére


WiZARD
addikt

Sima fólia, vékony, 5 perc után tiszta zsír, és undorítóan néz ki.
A szélén körben van kb 0.5mm perem ahol nem tapad, és minden szöszt, koszt, port begyűjt.

Muszáj lesz valami rendes üveget találnom rá.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1374) Gergőke88 válasza WiZARD (#1352) üzenetére


Gergőke88
addikt

Cetelem kártya?

(#1375) WiZARD válasza Gergőke88 (#1374) üzenetére


WiZARD
addikt

Glamour kupon ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1376) zola96 válasza Ateszpapa (#1370) üzenetére


zola96
senior tag

Rosszul tudod. Független ROM van rajta, mert a készülék is független.
Btw 2 hét után az s8+ átlag 5 óra SOT-okat hoz, nem 2k felbontáson,automata fényeron.

[ Szerkesztve ]

(#1377) Zolik


Zolik
senior tag

Na most reggel rá néztem, T-nél jött egy új firmware. Már telepítem is. Elvileg javították benne az iris olvasót.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#1378) no more


no more
addikt

Örüljetek az Exynosnak, mert a Snapis S8 -szokás szerint- szar. :D

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#1379) L.L. válasza negroo (#1368) üzenetére


L.L.
senior tag

Most lehet nekem van a szövegértéssel bajom, de ezt nem teljesen értem. :F

(#1380) heidrich válasza zola96 (#1376) üzenetére


heidrich
senior tag

Telekom (TMH) régió az, nem XEH. :)

De szerintem mindegy is, gyorsan jönnek is az update-ek. Annyi, hogy a függetlenek alapból QDD-vel jöttek (valaki írta mert kérdés volt), Telekomosak egyel régebbi QC9-el de ma reggelre azok is frissültek QDD-re. (áprilisi biztonsági csomaggal együtt)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#1381) zola96 válasza heidrich (#1380) üzenetére


zola96
senior tag

Köszi aztán rájöttem. Nekem mondjuk független XEH, de frissítés sehol és QD9 van rajta:D

(#1382) apaszka válasza somogyib (#1367) üzenetére


apaszka
veterán

[link]

Vagy sikerül, vagy nem, de az bukás lenne...
A fenébe, Note 8 pedig izgat...... Csak nem ez a kijelző lesz benne 1az egyben.

Egyre jobban .......samu. :(((

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#1383) geri005 válasza Zolik (#1377) üzenetére


geri005
tag

Nekem a frissítés óta úgy néz ki jó.

BTW nekem ~620 MB-os frissítés jött, független készülék

[ Szerkesztve ]

(#1384) HUAFBANDITA


HUAFBANDITA
tag

Sziasztok!

A bluetooth 5.0 szabványt tesztelte már valaki? Elvileg korlátlan számú BT-s hangszórót tud meghajtani, és a hatótáv, illetve a kapcsolat is stabilabb!?

Köszi!

(#1385) Keksz03


Keksz03
senior tag

Valakinek LED Flip cover vagy esetleg Alcantara? Mennyire jók illetve mennyire vastagitja meg ezt a remekművet? :)

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#1386) LaciGSM válasza Keksz03 (#1385) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

Nekem Alcantara van a 8+ on. nagyon kellemes fogása van, nem csúszik, ujjlenyomat olvasó szépen hozzáférhető.. nem nagyon vastagítja a telót!

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#1387) kocsij válasza Keksz03 (#1385) üzenetére


kocsij
tag

Nekem ma jött meg a LED Flip cover tok, szerintem tökéletes, kicsit vastagabb a teló, de egy toknál ez normális. https://www.bestmarkt.hu/ itt vettem, olcsóbb mint máshol.

Galaxy S23 Ultra

(#1388) Keksz03 válasza kocsij (#1387) üzenetére


Keksz03
senior tag

Note 4-en az volt azon imádtam de videókon úgy láttam h kicsit vastag meg szögletes a bal szélén meg nem fekszik rá olyan szépen az előlapra. Te h érzed?

Megmondom őszintén túl szép ez a teló ahhoz h eltakarjam azért gondolkoztam el az Alcantarán. Muszáj valami tok mert elég csúszós ez az üveg hátlap!

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#1389) kocsij válasza Keksz03 (#1388) üzenetére


kocsij
tag

Kicsit talán szögletes, de teljesen passzol az elején is mindenhol. Csak azért vettem rá tokot, mert még szokni kell ezt a telót és nem lenne jó összetörni.

Galaxy S23 Ultra

(#1390) w333


w333
félisten

Kijelzőösszehasonlítás ... S8 vs S7E ! :)

[link]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1391) Fehercsoki


Fehercsoki
aktív tag

Egyébként itt írta valaki, hogy a minimális rózsaszínes képernyő S6-nál is jelen volt és normális, azonban ez nem igaz, itt a kezemben az S6 Edge és bármit állítok illetve bárhogy forgatom a képernyőt nem lesz rózsaszínes.

(#1392) S e t h válasza w333 (#1390) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem írok véleményt mert meglincselnek.
De amúgy ízlések és pofonok.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1393) w333 válasza S e t h (#1392) üzenetére


w333
félisten

Nyugodtan írhatsz :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1394) Ijk válasza w333 (#1390) üzenetére


Ijk
nagyúr

Visszalépés egy kicsit S7E-hez képest, keskenyebb a kijelző, de feleslegesen hosszabb.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1395) w333 válasza Ijk (#1394) üzenetére


w333
félisten

Szerintem pedig tartalom szempontjából pont hogy sokkal kényelmesebb, több minden jelenik meg egy weboldalon stb. :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1396) viera válasza S e t h (#1392) üzenetére


viera
őstag

Ez így igaz,mivel nekem jobban tetszik az S8 nyújtott kijelzője. :K

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#1397) Keksz03 válasza LaciGSM (#1386) üzenetére


Keksz03
senior tag

Oldalsó gombok mennyire használhatók Alcantarával? Tudsz esetleg csinálni pár képet és elküldeni nekem e-mailben? :B

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#1398) jacis


jacis
nagyúr

katt
Minden tesztben rinyálnak hogy nem valami jó az s8 párosnak az üzeideje. Nem tudom akkor a többi teletont higyan lehetne értékelni. A fenti videó nagyon jól mutatja mire képesek.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1399) w333 válasza jacis (#1398) üzenetére


w333
félisten

Nálam is nagyon jól bírja ... pedig nekem a kisebb S8 van ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1400) jacis válasza w333 (#1399) üzenetére


jacis
nagyúr

Minimális különbség van a kettő között a youtube-os tesztekből kiindulva. Samsung jól optimalizálta mind a két eszközt az akksi méretéhez. 👍

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.