Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58001) Predatorr válasza Predatorr (#57993) üzenetére


Predatorr
őstag

Új "fejlesztés": mai kerékpártúra hossza: 0km mind2 alkalmazásban. :Y GFitneszben és sHealthben sincs térkép 09.30. óta, nemhogy útvonal. GPS pillanatok alatt helyet talál, azzal semmi gond. :F

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#58002) sgeza válasza Predatorr (#58001) üzenetére


sgeza
veterán

Egészen véletlenül nincs bekapcsolva az energiatakarékos üzemmód? Vagy az adott alkalmazásnak a háttérben történő működésének korlátozása?

[ Szerkesztve ]

(#58003) Predatorr válasza sgeza (#58002) üzenetére


Predatorr
őstag

Ezeken túl vagyok, leellenőriztem újra. Mindegyik futhat a háttérben és kivétel az energiatakarékosság alól. Meg hát nem állítottam el semmit a szeptemberi "biztonsági" frissítéssel.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#58004) sgeza válasza Predatorr (#58003) üzenetére


sgeza
veterán

De az a rendszerszintű energiatakarékosság sincs beállítva?

(#58005) coolpet válasza icemad (#58000) üzenetére


coolpet
senior tag

Szerintem nem is a telóval van a gond, mert ha elmegyek a hátsó szobába akkor gyakrabban akad be. Néha még connection lost-ot is kiír, ilyenkor teljesen megáll.

Pedig WIFI-n vagyok, és azzal nincs gond.
Használjam a mobilnetemet?

(#58006) Predatorr válasza sgeza (#58004) üzenetére


Predatorr
őstag

Optinalizált et. van. Adaptívot most lőttem be, nem.tudom, mi kapcsolta ki. Megadtam.minden programnál az et. és háttérben futás opciókat. Így működik évek óta. 29-én kaptam.meg a frissítést. Azóta nincs térkép a sH-ben és a gFitben sem Utóbbi néha kihagyta régebben is, azóta csak gps-érzékelési hibákat produkált, de úgy is, hogy pl. tökéletesen követte a futás első felét, hazafelé meg 2 további pontot látott csak. GFit extra szolgáltatása azóta, hogy a.legutóbbi edzésem a 09.27-i, a.többi (térkép nélkül) csak naplóra jön elő. Erre dobta rá ma a teló a 0km bringázást, de a kalóriákat szépen mérte.
Az mondjuk biztos, hogy a titkosszolgálatokból hülyét csinál. :F

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#58007) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!
Akinek digi-netje van, annak mi a véleménye? Most van egy akció, érdemes átváltani rá? Mennyire gáz a lefedettség?
Roaming résszel mi a helyzet?

(#58008) sgeza válasza xrvman (#58007) üzenetére


sgeza
veterán

Vagyis a digi mobilra gondolsz? Annak szerintem még azért gyenge a lefedettsége, de nyilván folyamatosan fejlesztenek.

[ Szerkesztve ]

(#58009) sebgutkopf válasza sgeza (#58008) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Főleg akkor fejlesztenének, ha lenne hozzá érdemi frekvencia tartománya a diginek. Nem rég többedjére is kizárták őket a frekvencia tenderből (nem értik hogyan működnek itt a "dolgok").

(#58010) sgeza válasza sebgutkopf (#58009) üzenetére


sgeza
veterán

Igen, ezt tudom, de ha jól tudom, a jelenlegi állapotban is tudnak még bővülni.

(#58011) sebgutkopf válasza sgeza (#58010) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Elvi síkon igen, közben meg megy a kiszorítósdi.

(#58012) Predatorr válasza Predatorr (#58006) üzenetére


Predatorr
őstag

Változarlanul nincs térképem sem gFitben, sem sH.-ben. :W De biztonságos, gondolom. :F

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#58013) icemad válasza Predatorr (#58012) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

És erre milyen választ vársz? De komolyan kérdezem. Többen ötleteltünk rajta, kb. minden lehetséges megoldást leírtunk, egyik sem segített.
Két lehetőség van:
1. Valamilyen hardverhiba. Nem sűrűn, de előfordul, akkor szervíz.
2. Factory reset. Erre viszont nem vagy hajlandó.
Mást igazából nem tudunk ezzel kezdeni.

(#58014) Predatorr válasza icemad (#58013) üzenetére


Predatorr
őstag

Valami 3. megoldás kéne, ha előjött valakinél és megoldotta esetleg. Gondoltam gps meghibásodásra, de az meg működik. Gfit már frissült, sh még nem, talán a következő biztonseggi frissítéssel visszacsinálják. :(((
Ezért jó, ha a szoftver „szolgáltatás”. :o

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#58015) icemad válasza Predatorr (#58014) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Google térképeknél a helyelőzményeknél sem látsz semmit?
Beállításoknál van a "Hely" rész, ami a GPS-el kapcsolatos dolgokat tartalmazza. Ott is lehet engedélyezni/tiltani programokat az "alkalmazásengedélyek" résznél. Ott nincs valami tiltva?

(#58016) Predatorr válasza icemad (#58015) üzenetére


Predatorr
őstag

G térképnél helyelőzményeket nem látok, viszont bejött egy "inkognitó mód kikapcsolása". De ezt vajon mi kapcsolta be? :F Az offline térképem meg nyomtalanul eltűnt. A helyengedélyek rendben vannak.
Helyadatkérésnél ott az SHealth, térkép, google play

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#58017) icemad válasza Predatorr (#58016) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Az inkognitó módot próbáld kikapcsolni, és majd teszteld úgy. Hátha megoldja. Egyébként én sem tudom, hogy az pontosan mit csinál, mire jó vagy mi kapcsolta be.

Rosszul írtam az előbb... A térképeknél nem helyelőzmények van, hanem idővonal. Elméletileg ott is visszalehet nézni, hogy merre jártál. Akár évekre visszamenőleg.

[ Szerkesztve ]

(#58018) sgeza válasza icemad (#58017) üzenetére


sgeza
veterán

...hacsak nem kapcsolod ki alapból, mint ahogy például én. :D

(#58019) Predatorr válasza icemad (#58017) üzenetére


Predatorr
őstag

Hát, elméletileg nem saját magam elől kéne rejtenie, merre járok. :U
Már kikapcsoltam, nemsokára elmegyek, meglátjuk.
Helyelőzmények kikapcsolva, szóval ott nincs semmi. Amíg nem vagyok demens, úgy is marad. Ha nem követnek élőben, nyomozgassák csak, merre jártam. :(((

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#58020) Predatorr válasza icemad (#58017) üzenetére


Predatorr
őstag

Inkognito off gfitben megjelent a térkép, de nincs útvonal. Shealthben semmi. :U

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#58021) Predatorr válasza icemad (#58017) üzenetére


Predatorr
őstag

Inkognito off visszajött minden, köszönök.mindenkinek minden5letet! :R
De ez ritka nagy balfaszság, hogy magam elől rejtem magam, erre nem gondoltam volna... :Y :W

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#58022) Palesz191


Palesz191
aktív tag

Sziasztok,
S8ra csak simple van érintéses fizetésre?
Más valami?
(ami nem tetszik, hogy csak havi 45ezerrel lehet "feltölteni" )

(#58023) Ludovicus válasza Palesz191 (#58022) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Nem, én a K&H banki alkalmazást használom. Vagy mindenképpen OTP-s kell?

(#58024) Palesz191 válasza Ludovicus (#58023) üzenetére


Palesz191
aktív tag

Amennyiben hozzá lehet adni OTPs kartyat is, meg nézem
Köszi

(#58025) trebrona válasza Palesz191 (#58024) üzenetére


trebrona
nagyúr

OTP-s kártyával miért töltögeted a simple-t? Hozzá kell rendelni a kártyát.

Ha meg mindenképpen töltögetni szeretnél, akkor Revolut.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#58026) sgeza válasza Palesz191 (#58022) üzenetére


sgeza
veterán

Ezt én sem értem. Ha OTP-s vagy, annak a simple a saját fizető alkalmazása, nem kell semmit töltögetned. Az csak azoknak szól, akiknek olyan bankjuk van, amelyiknek nincs saját fizető alkalmazása. A simple feltöltős módszerrel létrehoznak egy virtuális OTP-s kártyát, és feltöltik a bármilyen másik bankos kártyájukkal. De neked eleve OTP-s. Ilyen saját bankos fizetése van néhány mellett például a kolléga által említett K&H-nak is (nekem is az van), viszont azoknak nincs ilyen feltöltős szolgáltatásuk.

[ Szerkesztve ]

(#58027) Palesz191 válasza sgeza (#58026) üzenetére


Palesz191
aktív tag

Hmm köszönöm
Meg nézem újra mert sima kártyát hozzá adva semmi kepp nem engedett fizetest, hanem mi írta csináljak egy kártyát... Én is ugy voltam vele, hogy mégis minek... De akkor lehet valami el kerülte figyelmem

(#58028) Palesz191 válasza Palesz191 (#58027) üzenetére


Palesz191
aktív tag

kártya VISA, ezért akar simple kártyát csinálni..

(#58029) trebrona válasza Palesz191 (#58028) üzenetére


trebrona
nagyúr

Szerk: mégsem.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#58030) sgeza válasza Palesz191 (#58028) üzenetére


sgeza
veterán

A saját OTP-s kártyát szerintem hozzá kell tudnod adni minden gond nélkül, de javítson ki az, akinek az van! Nekem nem az van.

(#58031) trebrona válasza sgeza (#58030) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ha OTP Bank által kibocsátott MasterCard vagy Maestro bankkártyával rendelkezel

Írta, hogy VISA-ja van.
btw ez nekem is új volt, én sem gondoltam, hogy azzal nem megy.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#58032) sgeza válasza trebrona (#58031) üzenetére


sgeza
veterán

Mondjuk nem értem, hogy miért van ilyen korlátozás.

(#58033) trebrona válasza sgeza (#58032) üzenetére


trebrona
nagyúr

Osztrák Lidl-ben dombornyomott MasterCard-ot nem fogadták el, merthogy debit Card.
Sima, nem dombornyomott VISA szó nélkül mehetett... Persze mindkettő ugyanahhoz a számlához tartozik. Vannak megmagyarázhatatlan dolgok. :D

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#58034) sgeza válasza trebrona (#58033) üzenetére


sgeza
veterán

Hát ja, van ilyen.

(#58035) icemad válasza Predatorr (#58021) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szuper. Az inkognitó módot biztos nem te kapcsoltad be? :U

(#58036) Palesz191


Palesz191
aktív tag

Pedig eddig nem visa volt nekem se .... Újat kaptam, valamiért ilyet. Megint a macera, hogy azt írják személyesen lehetne másikat igényelni... :W otpdirektben se tudtam igényelni... Namindehy akkor kiderult minden
Köszönöm mindnekinek

(#58037) Predatorr válasza icemad (#58035) üzenetére


Predatorr
őstag

Hát nem. :B Nagyon sokat játszottam a biztonsági beállításokkal, nem rémlik. De a google is elállítódott valamikor, pedig egészen biztos, hogy pl. az offline térképet nem kapcsoltam ki, és az kezdte a problémákat randon hol jó, hol 2 vonalas, hol üres útjelölésekkel. És pont az utolsó bizt. frissítést követően.
Amúgy egy hirtelen akcióban megrendeltem az X3-at, Note 9 Pro árban nem hagyhattam ott rendes, garos forgalmazónál. A kis felület (értsd: állandó elgépelések) miatt kell a fablet.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#58038) izmike


izmike
tag

Sziasztok. Most váltottam S8-ra. Pie alatt megy valakinek a Netflix app?

Audio PC-Core Audio Spdif transport-Core Audio Dac-Stax

(#58039) #75501312 válasza trebrona (#58033) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nem is értem ezt a dolgot. Nekem is problémám volt dombornyomott MC debit kártyával, pedig állítólag feltétel külföldi fizetésénél és elégséges.
Spanyolban nem fogadta el az autópályán az automata. Sok kisebb üzletben sem.
Európa szerte viszont a benzinkutakon problémám van vele, nem tudok fizetni, kártya elutasítva, a benzinkutas meg vonogatja a vállát és mutogatja a hibaüzenetet.
Szánalmas és vicces egyszerre. Évek óta ez a problémám, ha külföldre megyek, kell minimum ojró kp-ben, amit szerettem volna mindenképpen elkerülni, máskülönben egyszerűen nem tudok vásárolni sokszor.
Nem értem miért.

(#58040) icemad válasza #75501312 (#58039) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Itt Hollandiában sem fogadják el sehol. Csináltattam mastercard credit kártyát, az működik.

(#58041) Predatorr válasza #75501312 (#58039) üzenetére


Predatorr
őstag

Vásárolj itthon! Ha mást nem, €-t! :U :(((

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#58042) viktorhu válasza trebrona (#58033) üzenetére


viktorhu
veterán

Az osztrákok a nem dombornyomott kártyákat szeretik, és azokat hívják debit kártyának, pedig azok igaziból atm kártyák. Ugyanez hollandoknál. Amikor sokat volt dolgom Ausztriában, külön tartottam egy maestro kártyát emiatt.

(#58043) Ludovicus


Ludovicus
aktív tag

Sziasztok! Két kérdés: az utóbbi hetekben több töltőfejre esetében is nagyon lassan indul a töltés, több órás feltöltési időt ír ki, de ki- és bedugás után már normál tempóban megy a töltés. Az usb-c csatlakozóval lehet valami gond?

A másik kérdés kevésbé lényeges. telekomosként eddig egy hd ikon jelent meg a 4g hanghívásoknál, mostanában viszont néha a hd+ is megjelenik, mi a különbség?

(#58044) anrab válasza Ludovicus (#58043) üzenetére


anrab
addikt

1; fogpiszkálóval szépen körbe kotord ki a szöszt. Nekem is ilyen volt. Most patent a csatlakozás.

(#58045) S@c@


S@c@
őstag

Nem tudjátok hol lehet venni kedvező áron kemény tokot s8-hoz, fekete színben?

(#58046) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Kölcsön adtam a telefonom nagymamámnak és úgy húzta le a töltőről, hogy jobbra-balra mozgatta a telefonban. Azóta, amikor felteszem tölteni mozog benne a töltőkábel. Milyen hardveres hiba lehet és körülbelül mennyiért lehet javíttatni?

(#58047) Predatorr válasza timelord1987 (#58046) üzenetére


Predatorr
őstag

Leszabta az alaplapról. A javítás ára, hát, éppen árulom a hibátlan S8-amat... :((( Ha csak nem.tudod megmaszekoltatni, amivel meg vsz. veszted a vízállást.

S@c@: van egy eladó Spigen Rough Armorom, mert már 360°-os szájlikon tokot használok.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#58048) ferenck válasza timelord1987 (#58046) üzenetére


ferenck
senior tag

Itt 12 ezret ír a cserére. Másik megoldás, hogy veszel pár ezerért egy wireless töltőt és azzal töltöd.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#58049) Predatorr válasza ferenck (#58048) üzenetére


Predatorr
őstag

Ez nekem új. Úgy tudtam, az ilyen cucc alaplapcserés. :U

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#58050) szubrutin válasza Predatorr (#58049) üzenetére


szubrutin
aktív tag

Csati csere nem bonyolult, olyat meg csinalnak.

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.