Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) henrik1 válasza mjani1172 (#50) üzenetére


henrik1
tag

valójában az ilyen hozzászólások mindössze egy lépésre vannak az "istentelenül megk*rnám"-féle konmentektől.

(#102) Csapoati válasza Blizzardking (#98) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem vagyok biztos abban, hogy elolvastad a cikket... Milyen 3 óra kijelzőidő? Milyen "szar, 2500 ft-os" füles?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#103) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

akkor pár gondolat tőlem is:

DEX tetszik ez a "jövő". Csak ez az első iteráció kiforratlan. No meg ha desktop méretben lehet szorakozni, dolgozni rajta oda baromira kell a HW, mind proci, mind ram. Lehet pár év múlva egy ilyenen fut vmi vékonykliens, mellette meg photoshop+10böngésző ablak+zene? Sanszos. Újabb szög a PCbe.

Az aksi, SOT nincs rá jobb szó de gáz. Aktív használat mellett S7et hazafele már fel kell rakni autós töltőbe ez pedig annál rosszabb. Nálam az S7->S8 csere itt bukott el, kb ez az egy amivel S7nél elégedetlen vagyok. Ha nem lesz SOT növekedés, nagyobb aksi akkor nálam S9 is ki fog maradni.

Másik - a kijelző. Mint közepes kézméretű egyén nekem se ér fel az ujjam. Baromi zavaró. Csináljanak vele vmit swsen, gesztusra jöjjön le vagy fogalmam sincs mert ez így baromi idegesítő.

Az árazás nagyon elszállt.

Fene se gondolta volna elég negatív lett....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#105) S e t h


S e t h
nagyúr

Szóval kicsit lagzott a tw.
Meg a kamerában sincs nagyon fejlődés.
Az aksi meg hurrá hogy csak ennyi, de legalább cserélni sem tudod magadnak, ha idővel a gyenge még gyengébb lesz.
300-ért mi többet várhatna az ember?
Simán must have.

Viszont mire 200 ezer köré ereszkedik az ára, tuti nem lesz lag, mert addigra csiszolják a szoftvert, vagy még mindig ott van a Nova, vagy Apex.

Dexért piros pont jár, feltéve, ha kompatibilis lesz majd a későbbi prémium telefonjaikkal is, bár szerintem minden évben abból is kijön vmi jobb.....

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#106) Zolik


Zolik
senior tag

Az egy dolog, hogy már nincs hivatalosan MA! Tv de a készült videos tesztekről miért nem tesztek be egy linket??

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#107) pengwin válasza Bog (#7) üzenetére


pengwin
addikt

Az a DeX-es felület eléggé hajadzik a Remix OS-féle PC-s androidra.
Legalábbis nekem az jutott róla eszembe, nem a Windows.
A dokkoló koncepció egyértelműen a Microsofttól jön, de maga a felület szerintem nem.
Remix Mini prohardver teszt.

Üdv, pengwin

(#108) akooos


akooos
veterán

Gyönyörű telefon lett. Nagyon gondolkodom egy sima S8-on. Mikor megjelent a G6, nehezen hittem, hogy lesz nála szebb telefon. Szép a G6, nagyon csinos, de a Samsung igen durván odatette magát ezzel a párossal. Már csak arra vagyok kiváncsi, hogy a való életben a Sony vagy az Isocell szenzor a jobb. Jó lenne egy DEX-es csomagot megkaparintani :))
A 140 éves Samsung R210 után idén úgy néz ki, újra Samsungom lesz :)

(#109) janeszgol válasza Blizzardking (#98) üzenetére


janeszgol
félisten

Nevezz meg akkor egy csúcskészüléket!

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#110) #65193216


#65193216
törölt tag

fura, hogy páran még ennek is szidják a kameráját. egyrészt nem értem. ha azért vennék s8-at, mert imádok király képeket lőni, akkor gondolom kenem vágom a dolgokat, és kézi módban fogom használni rawba. úgy pedig nem nagyon tudok belekötni a tesztben látottak alapján, végre visszavettek az s7 túlélesítéséből, és még több részletet csal elő a sötétből. a zaj meg gondolom az ilyen aprócska telós szenzorok sajátossága, de még mindig 100x inkább az, mint a mosott festmények.
másrészt viszont értem. ez egy mobil, és lehetne nagyon király auto módban is. na de hát ez van :)

(#111) tomboy0013 válasza Dare2Live (#96) üzenetére


tomboy0013
veterán

És aki használni szeretné mert mondjuk egy baromi jó és hasznos funkció? Azért nem emeltem ki a mondat végét mert számomra AMOLED-en ez egy alap funkció lenne. Meg ha már benne van a telóba akkor azért ne azt nézzük már mennyit lehet a hiányával spórolni az akku időn... Ennyi erővel netet se használj mert azzal meg mégtöbbet spórolsz... sőt a kijelzőt se kapcsold be csak tedd a zsebedbe és akkor nyúlj hozzá ha hívnak, azzal mégtöbbet spórolsz a kijelzőidőn...

Ha van itt S7 tulaj attól kérdezem, hogy tényleg ennyire sokat fogyaszt a mindig aktív kijelző? Mert ez tényleg kicsit durva azért... Az IPS-en Nexusom meg Lumián sem eszik közel sem ennyit ezért hihetetlen kicsit számomra ez a dolog. És mielőtt a torkomnak ugranak a szokásos emberek kihangsúlyozom, hogy ez a dolog tényleg érdekel.

(#112) yoshimitsu81 válasza Parallaxis (#80) üzenetére


yoshimitsu81
tag

Miért hagynák el a jack aljzatot? Azért mert az apple mérnökei nem voltak képesek megoldani, attól még más cég mérnökei igen. Sok ismerősöm nem váltott hetesre emiatt, maradtak a hatosnál. Ez egy balfasz lépés volt valljuk be. Nem hiába raktak bele kábelt, hogy tudd a vezetékes fülest csatlakoztatni(mint a régi szép időkben, szánalmas).Szerintem az apple a 8-ba már bele fogja rakni, vagy lehet ez még mindig túl nagy feladat számára?

[ Szerkesztve ]

(#113) mackoapo11 válasza Blizzardking (#98) üzenetére


mackoapo11
aktív tag

Samsungról kritikát itt nem szabad írni,mert rögtön ugranak az elvakult fanok

(#114) no more válasza Blizzardking (#98) üzenetére


no more
addikt

Tudsz egyetlen egy telefont mondani, ami ennél jobb? Nem, én sem. Akkor? 2017-ben ez a jelenlegi csúcs, az ellenfele az iPhone 7 pl egy nevetséges vicc kategória ez mellett, mindenben totálisan elavult. A másik ellenfele a G6, ami szintén nevetséges az S8 mellett.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#115) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"...2x2 MU-MIMO, VHT80, 1024QAM..."

Asszem eljött a szingularitás ideje...

https://www.coreinfinity.tech

(#117) Crafter32


Crafter32
őstag

" az utóbbi meg még mindig gördülékenyebben működik és telés kamerája is van. " : Mit jelent, h telés kamera? :F

Én úgy érzem ez egy látványos telefon, de nagyon nem praktikus napi használatra. Az ára sokkoló, még akkor is ha mostanában ilyen árak vannak. Nincs ilyen telefonra szükségem és zavarna, hogy nincs rajta fogás vagy egy kézzel nem tudom használni.

(#118) Pozitron válasza Csapoati (#102) üzenetére


Pozitron
tag

Mint írtam korábban, kipróbáltam azt a fülest... és bár rá van írva hogy AKG, 2500 ft-ot sem ér.

(#119) Blizzardking válasza Csapoati (#102) üzenetére


Blizzardking
őstag

"A panel tűéles, bár alapból 1080 x 2220 pixeles, azaz FHD+ felbontás van beállítva, amit a menüben készséggel QHD+-ra varázsoltunk, mert hát az a natív, nem is értjük a gyártót, miért nem ez az alapvető. (Sem üzemidőben, sem sebességben nem tapasztaltunk változást.)" <---- ezt simán nem hiszem el. A sebességet igen, az üzemidőt nem, játékok esetében egyiket sem. Valamiért alacsonyabb felbontáson árulja maga a Samsung is. Nyilván mert a nép (akiknek ez készült) nem szúrja ki a kisebb felbontást, de ha futva sem ér el a konnektorig, azt igen.

Fülhallgató - Samsung által mellékelt "csúcs fülhallgató" vs 9 rugós kínai fülhallgató
Kámón Samsung, vallásról beszélünk, minden a külcsínről szól. A pozitív hozzászólások 99%-a úgy kezdődik hogy "milyen gyönyörű". Hogy dugjon bele a fülébe valaki, aki "teljesen más mint a többiek, mert van stílusa, tudja mit akar, és az utcán ez nem fog szembejönni ötméterenként" egy műanyag, lötyögő kábeles sorjás sz@rt?

janeszgol - leírtam a paramétereit.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#120) aelod válasza no more (#114) üzenetére


aelod
veterán

Miért is lenne nevetséges?

Nézd meg a tesztet amit a kolléga linkelt. Sebességre még mindig messze veri a szifon a samut - androidot.

G6? Kamerában agyonveri a csamcsungot. Üzemidőben is szerintem. Kényelmesebb a fogása is és használhatóbb a design. Vagy ár érték bajnok one+3T.

(#118) Pozitron

AKG-Harman-Samsung ennyi. A név miatt elalélnak tőle. Minőség meg hát...

(#112) yoshimitsu81

Meg tudták volna oldani csak ez a trend. Vagyis próbálják teremteni.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#121) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Köszi a megatesztet, nagyon jól sikerült -méltó ezekhez a telefonokhoz. :B
És külön köszönet Bognak a videóért!

Ja! És végre közös topikban a két csúcs Samu! :P

(#122) zsoltyyy


zsoltyyy
senior tag

Kár, hogy ekkora... Nem lesz ebből valami kisebb kiadás?
S6ot már ideje lenne lecserélni.

(#123) Dare2Live válasza tomboy0013 (#111) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem tudom mire a felháborodás én annyit írtam, hogy ha vki idéz akkor ne a mondat felét...

Nekem S7em van, nekem nem evett ennyit, mondjuk egy jó 10%ot eszik meg aksiból, de 20%ot tuti nem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#124) kcsa válasza zsoltyyy (#122) üzenetére


kcsa
veterán

Konkrétan kisebb mint az S6.

(#125) mackoapo11 válasza no more (#114) üzenetére


mackoapo11
aktív tag

Huawe Mate 9,LG G6,Sony XZ például az A brandek közül és akkor még meg se említettem az OnePlus 3T,Le Eco,Mi Mix-et,stb. Miben jobbak? Ár/érték arányban mindenképp!!! :K

(#126) #21346560


#21346560
törölt tag

Én már a 6-ost is tök fölöslegesnek találom, ez meg már...

(#127) zsoltyyy válasza Dare2Live (#123) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Nap végére így hány %?
Kb hány órán át megy az always on display?

(#128) slimshady


slimshady
senior tag

Nem rosszak, de engem nem győztek meg. Azt hiszem lehet megint kihagyok egy generációt és hű társam lesz az S 7 edge még egy jó darabig.

üdv.: SlimShady

(#129) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Tetszik a készülék, bár ennyi pénzért nekem egyelőre sok.
A DeX jó ötlet, örülök, hogy használható.
A tesztet jó volt olvasni :)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#130) janeszgol válasza Blizzardking (#119) üzenetére


janeszgol
félisten

Csúcskészülék, nem a tökéletes készülék. :)
Amit a teszt után negatívumként vettem: fogás, ujjlenyomatolvasó helye. A többi kiderül az elkövetkező hetekben, hónapokban.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#131) Dare2Live válasza zsoltyyy (#127) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Aktív használat mellett nap végén rá kell dugnom a kocsiban lévő töltőre. kb ez az S7 egy hibája számomra. Ezért bajos nekem, hogy az S8 rosszabb aksiban.

Nekem már nem megy, pár hónap után rájöttem nekem fölös.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#132) zsoltyyy válasza kcsa (#124) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Az oké, de így se érem el a kijelző tetejét, ez meg még magasabb...
Örültem volna, ha ugyanilyen jó helykihasználtsággal maradt volna 5" körül.

Dare2Live: Nekem mondod? S6... Örülök, ha délután 5re 10% felett vagyok :DDD
Számomra is érthetetlen az aksi... Így nem lesz ebből megint samsung.

[ Szerkesztve ]

(#133) Matada2.3 válasza no more (#114) üzenetére


Matada2.3
veterán

Azért én nem gondolnám nevetségesnek az S8 mellett a G6-ot. Mind a két telefon más téren próbál szerencsét és máshol vannak hiányosságai.

Finn the human

(#134) udna999


udna999
tag

Üdv,

az előrendelés mit jelent konkrétan? Elvileg 8 nappal korábban kellene megkapnom a készüléket. Az egyik ügyintéző azt monda, hogy 20-án kiszállítják, a másik meg azt, hogy 20-án átadják a futárszolgálatnak. Nem mindegy. :)

Köszi

(#135) ToniSoprano válasza janeszgol (#130) üzenetére


ToniSoprano
addikt

A fogás szerintem teljesen rendben van, lány tetsztelte, lehet neki kicsit nagy, nekem tökéletes volt.

(#136) Ricardo


Ricardo
félisten

Az üzemidő valóban nem túl acélos. A képek alapján nagyon tetszik ez a páros. Amint lehet megnézem őket élőben. A felhasználók által készített képekre leszek kíváncsi.

(#137) yoshimitsu81


yoshimitsu81
tag

Azért nem tudom néztétek-e a telekom árlistáját. 234-e és 261-e kerülnek a készülékek dominóval. Nem azt mondom még ez is sok egy telefonért, de mikor kijöttek az apple 7-ek 300 fölött voltak bőven hanem 400. Sőt a 7 plusz 256 os dominóval még most is 376-e úgyhogy ne beszélgessünk itt apple árakról. És ha a sa,sung túl van árazva akkor az apple-ről mit mondjunk? És mivel jobb az apple mint egy csúcskategóriás android? Semmivel sőt még le is van maradva.

(#138) aelod válasza yoshimitsu81 (#137) üzenetére


aelod
veterán

És mivel jobb az apple mint egy csúcskategóriás android?

Abban, hogy más. :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#139) viera


viera
őstag

Nagyon tetszik mindkét teló,de inkább a sima S8-ra cserélem az S7 Edge-et.A + már túl nagy nekem.Az üzemidőre annyit mondok,hogy majd ha meglesz a teló akkor mondok róla véleményt.Nálam esélytelen,hogy bármelyik teló kibírjon egy napnál többet.Ha a 8-as kibír egy napot akkor nekem már elég.Tavaly pont ezért küldtem vissza az i7-et mert délután 2-re lemerült teljesen.Néztem ezt az i7 Plus összehasonlítást aminek szerintem semmi értelme.A mindennapi használatban én nem vettem észre különbséget az S7-i7 között.Senki sem fogja így használni ahogy a videóban van.A fizikai Home gomb eltűnése kifejezetten tetszik,szerintem jobbak az S8-as szoftveres gombjai.A kijelző meg a legjobb,kíváncsian várom az új iPhone-t is mert végre abban is OLED lesz.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#140) fogtunder


fogtunder
nagyúr

örülök, hogy nem csak engem zavart iszonyatosan az S8+ ujjlenyomat szenzorának pozíciója. egyszerűen elérhetetlen helyen van, ha az embernek nincs lapátkeze, de akkor meg egyszerre fogja le a kamerát és a szenzort is.

és lehet ám azzal jönni, hogy de van arcfelismerés, ami az esetek többségében gyors és jól működik, egy ilyen árú készülékben ciki ez az ergonómiai baki. elve az sem világos, a Samsung miért nem bír a hátlapon, ahol egyébként van egy valag hely kör, vagy négyzet alakú szenzort alkalamazni, mint az összes értelmes gyártó. erre nem fekszik fel rendesen az ujj, többször kell fogást váltani rajta. a kisebbiknél valóban nem zavaró, de ott is lehetne a kamera alatt, nem haragudnék érte.

a sima S8 amúgy elég kellemes társ, az AOD-t ki kell lőni, akkor extenzívebb használat mellett is kihúzza a napot, a nyújtott kijelzőt is elnézem a kompakt méret miatt, a nagynál ez is zavart a Mate 9 és a Note 7 után.

de amúgy részemről még mindig azt mondom, hogy kérem vissza a Note 7-emet egy jó akksival.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#141) noro79 válasza yoshimitsu81 (#137) üzenetére


noro79
tag

Persze. 2gb rammal se fagy le. Itt meg 6gb- ból 5 a táccs vízre kell. Nem csinál olyan amit más kitalált azt magáénak érzi. Stb.... Jah nem gyulladt ki

(#142) jacis


jacis
nagyúr

De vártam már ezt a tesztet..... 👍😁

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#143) Blizzardking válasza no more (#114) üzenetére


Blizzardking
őstag

Az "ennél jobb" számodra és számomra nem ugyanazt jelenti. Közepes mennyiségű ram, halovány üzemidő, közepes aksi, elbaltázott ujjlenyomat olvasó, jelentéktelen előrelépés nyers erőben, egy sim - ezekben rengeteg jobb ajánlat van. Erre jön rá a Samsung "fejlesztése", ami azt célozza, hogy a lehető legtöbb garanciális problémát rád tudják verni, szemben egy olyan fejlesztéssel, hogy szoftveresen tönkretehetetlen legyen a telefon. Mindezeket figyelembevéve ez egyáltalán nem csúcskészülék, inkább csak látványos. Ez inkább csak azoknak csúcskészülék, akik megállnak a "wow faktor"-nál. Aztán mikor a kínai telefonok hasonló wow faktorral elárasztják a piacot, ugyanilyen erejű, ugyanilyen csíkszélességű chipsettel, dual simmel, dupla üzemidővel, nyitható bootloaderrel, dupla rammal, akkor lehet roamingolni azok topikjában, mindenhová beírni hogy "ilyen meg olyan koppintás"*. Simán arról van szó, hogy műszaki dolgokban nem vagyok vallásos, és azt nézem inkább ami benne van. (És mögötte). És ebben a Samu sosem metszette az elképzeléseimet :N
Mindazonáltal amit a Note botránykor tanúsítottak, az szimpatikus volt, nem próbálták meg elsumákolni, ez tökös dolog volt a részükről.

* ez egy hatalmas Mi mix koppintás, csak mellélőttek az ujjlenyomat olvasóval. De az irányt az jelölte ki ;]
(csak vicceltem, pontosabban ironizáltam)

janeszgol - igen, bizonyos értelemben egy csúcskészülék. Nincs "A" csúcskészülék, épp ezt fejtegettem. Mégis sokan úgy csinálnak. :)

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#144) yoshimitsu81 válasza aelod (#120) üzenetére


yoshimitsu81
tag

Milyen trend? Az a trend, hogy ajzat helyett belerakok egy kábelt??? Ezt kivel akarod megetetni?Tudod mikor volt ez trend 10 évvel ezelőtt.

(#145) samu74


samu74
addikt

Köszi a tesztet!
Részletes és gyorsan kijött. :)
A telefon szerintem hozza amit kell,az aksi meg az ujjlenyomatolvasó ami nem tetszik,tavaly az aksi miatt vettem s7-et és nem más márkát/típust (Htc10 lett volna a másik).
De a Dex is frankó cucc, az legalabb akkora innováció mint maga a telefon.

-----------

(#146) zsoltyyy válasza yoshimitsu81 (#137) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Legalább megpróbálnak javítani az aksin, nem pedig beleraknak egy s7 aksit, egy s7edge-nél nagyobb képernyőhöz...
Nekem ez itt bukott meg. (ja, meg azon, h nem tudnám biztosan kezelni 1 kézzel, de ez a kisebbik gond :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#147) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Képek alapján nekem a G6 egyelőre jobban tetszik, ami a külsőt illeti. Majd élőben is szándékozom megnézni őket, bár nem tervezem a Mate9-esem cseréjét idén.

(#148) Wesder


Wesder
félisten

Szèp, de nem estem tőle hasra.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#149) ak76 válasza Blizzardking (#20) üzenetére


ak76
senior tag

"Ennél néhány jelenlegi csúcs készülék már most jobb."

Például melyik néhány jobb,pláne miben jobbak?

(#150) DonaldJames


DonaldJames
tag

Köszi a tesztet!Szép telefon csak az ára... :R

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.