Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) yoshimitsu81 válasza aelod (#192) üzenetére


yoshimitsu81
tag

Én a note 8 at várom, imádom a nagy kijelzőt. :) Leszűrik a hibákat a s8-ból a visszajelzések alapján, továbbá ki fog derül az is, hogy ez az új kijelző mennyire lesz jó és csinálnak (reményeim szerint) egy tökéletes telefont.

(#202) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Köszönöm a részletes tesztet, mindent megtudtam amit akartam. Nem kétség most már nekem se hogy jöhet a csere erre, annak meg külön örülök hogy egy ilyen telefonhoz, végre egy normális fülest adnak. Én falra másztam attól amit az S6-hoz adtak, egy pillanatot nem használtam, oda is adtam ismerősnek. Bár nincs bóvli fülesem, mégis jó tudni hogy van a pakkban egy hasonlóan jó is.

All→M8

(#203) ToniSoprano válasza Parallaxis (#183) üzenetére


ToniSoprano
addikt

"Egy felsővezető max. telefonálásra használja a mobilját "
Na eddig olvastam. Nem tudom hol dolgozol, de nálunk levelezésre használják, már rég ott adják ki a feladatokat outlookban, mondjuk nagy cég.

(#204) yoshimitsu81 válasza zsoltyyy (#199) üzenetére


yoshimitsu81
tag

vr szemüvegnél jól jön ;) .

(#205) zsoltyyy válasza yoshimitsu81 (#204) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Van már olyan tartalom, aminél észrevehető lenne? :F

(#206) madgie válasza H.Istvan25 (#181) üzenetére


madgie
titán

Mármint az S8 néz ki úgy az óriási lekerekítéseivel, mint egy retro CRT? Ja, valóban :D

Már az S6 Edge-nél is "imádtam", hogy ha valaki elkéri valamiért a telefont (hadd nézzem már, jó lett-e a kép), akkor lehetetlen úgy átadni, hogy ne nyomkodná el. Fél évig használtam, egyszerűen zseniális a mai napig, ahogy kinéz, de használni... brrr, borzalom. De nosza, vigyük le alul-felül is a kijelzőt tökig, majd tapadókorongot növesztek a tenyeremre, mert már megfogni úgysem lehet ezeket :))

Ezzel együtt persze értem, mit szerettél volna mondani, a szifonból lehetne még faragni... de csak módjával, az értelmes használhatóság határáig.

[ Szerkesztve ]

(#207) syryus


syryus
tag

Most hivott helyi T, hogy holanp reggel 10tol atvehetem az s8-at.
Sajnos fel 3-ig melo van, ugyhogy holnap rendes stresszses lesz a reggel.
Amugy minden tiszteletem a boltte, meg hogy itt nalunk a faluban mar 19-en kezbe vehetem a kicsiket.

Nem vagyok kivancsi senki negativ beszolasara, az oromomet jottem megosztani

Meg jo, hogy penteken megjott hozza a tok es a folia, legalabb vedelmezhetem a kezdetektol :))

[ Szerkesztve ]

Technology will rise when humanity falls

(#208) WinstonWolf


WinstonWolf
senior tag

Egyre kevésbé érzem azt, hogy le kell cserélnem az S7 Edgem...

Ezzel egyetemben egyre inkább érzem azt, hogy visszamondom az előrendelésem...

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#209) yoshimitsu81 válasza zsoltyyy (#205) üzenetére


yoshimitsu81
tag

Most írtam hogy a vr szemüvegnél igen, nem lesz annyira pixeles a kép. ;)

(#210) yoshimitsu81 válasza WinstonWolf (#208) üzenetére


yoshimitsu81
tag

Én sem cserélném le a helyedben, azt a telefont nagyon eltalálták. :)

(#211) Snoop27 válasza syryus (#207) üzenetére


Snoop27
őstag

Hasznald egeszseggel :K

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#212) syryus válasza Snoop27 (#211) üzenetére


syryus
tag

Koszi! :DD

Technology will rise when humanity falls

(#213) moma


moma
őstag

Csak nekem tetszik jobban az LG G6 a képeken? :D Hihetetlen, hogy el kefélte ezt is az LG, van elvben egy ilyen telójuk, de hol is?

de ez a Dex ez zseni. Remélem minden gyártó rámegy erre. MS-nél nem tudom nincs e tele a gyatya. Ez az irány akár eltüntetheti az otthonokból a windowst.

szerk: Nem is értem, hogy lehet, hogy ezt a dex-et nem a google csinálta meg.

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#214) BenHans


BenHans
addikt

Szép és jó készülék...

Nagyon tetszik a jeges szürke szín, lehet csak képről de van egy kis acélkékes beütése. Futurisztikus és elegáns. Jól néz ki ez a kijelző készülékház arány.
Hardveresen mindent megad, erre azt hiszem nem is kell kitérni. Jelenleg összességében a legjobb készülék, de ismerve a körülményeket (S835) az LG-től a V széria új tagját kell majd hasonlítani nem a G6-ot, és a HTC csúcskészülékét, nem az U Ultra-t és Play-t.

De az az érzésem sokat áldoztak a külcsín oltárán. A lekonyuló kijelző nem tetszik és nem is kényelmes nekem. A funkcionalitása egyáltalán nem ér annyit, hogy ennek ellenére megszeressem.
Az akkumulátoron nem kéne ennyire spórolni.
Az ujjlenyomat olvasó nekem elöl a legpraktikusabb és kényelmesebb, így a kamera sincs állandóan összetaperolva.
Az üveg hátlap még mindig nem vonz, a fémet jobban szeretem. Ha üveg telefonom lenne az biztos hogy csak tokban hordanám és használnám. Irtózom a maszatosság látványától, hiába szép alapból a telefon és hiába látszik az említett világos színen kevésbé.

A kamera nem fejlődött, ezt a területet mintha a tervezőasztal fiókjában felejtették volna.

Végül az UI... Újrarajzolt, rengeteg kisebb nagyobb nyalánksággal... Kinézetről kár vitatkozni, nekem nem jön be. A Stock "puritánságát" kedvelem inkább, ezért szeretem legjobban a Sense-t. Pont annyit ad hozzá amennyit kell, funkcióban, teljesítményben is. A tapasztalataim szerint még mindig a legjobb bizonyos szempontból.
Azért jó, hogy szoftveresen is szépen fejlődött a Samsung.

Az árak nagyon magasak, fájt elolvasni. Persze nem a magyar pénztárcákhoz viszonyítanak...
Egyszerűen nem éri meg az irgalmatlan felárat tavalyi csúcshoz képest. Ez az az ár ami miatt inkább választanék valamiben gyengébb készüléket.

Szép, szép, de otthonra nem kéne.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#215) Burt1793 válasza moma (#213) üzenetére


Burt1793
veterán

Egyelőre nem megy tele a gatya, ennél jóval olcsóbban, többet tudó w10-es pc-t rak össze az átlag ember. Mint ahogy azt a nougat részesedésből megtudtuk (oké, tudott volt ez anélkül is), az emberek nagy része nem felső kategóriás telefont használ.
Plusz ilyen androidos "PC"-t 20-30 ezer forintért tudsz venni, ami ugyanezt tudja. Ezzel nem azt mondom, akinek ilyen telefonja van, annak nagyon jó, hasznos feature, főleg azért, mert egy helyen van mindene.

(#214) BenHans: Érdekes amit mondasz, az s7 még a szokásos samsung UI-val jött ki - ami nekem nagyon bejön -, januárban frissítettem kb. nougatra, hirtelen minden puritán lett, ha olyan témát rak fel az ember, simán elmegy Pixelnek a kinézet. Nekem ez igényelt megszokást, most már elviselem. :D

[ Szerkesztve ]

(#216) gabesz839


gabesz839
senior tag

Okés a teszt,de előre is megköszönném az előrendelők tapasztalatait leginkább az akkumulátorral kapcsolatban. ☺️
Nekem note 4 van és kemény folyamatos használat során - kivéve videó - napi 3 max 4,5 óra kijelző időt bír. Ha ezt hozza az s8 is akkor megveszem. Én amúgy is megszoktam az évek alatt hogy a nap végén a töltőn landol a teló.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#217) Anulu79


Anulu79
addikt

A plusz gomb-ot be lehet állítani kamera gombnak is? Eddig még nem jutottam el az olvasásban. Csak átfutottam a dolgokat.

(#218) aelod válasza yoshimitsu81 (#201) üzenetére


aelod
veterán

Úgy legyen.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#219) gyerecske


gyerecske
senior tag

Azért elég erős 275k-ért ajánlottnak minősíteni szerintem, főleg a tesztben is leírt használhatóságot érintő hiányosságok fényében.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#220) tomboy0013 válasza Burt1793 (#193) üzenetére


tomboy0013
veterán

Kössz a felvilágosítást.

(#221) stevve


stevve
nagyúr

Az S8+ nagyon tetszik, ki is próbáltam én is pár helyen mindkettőt és meg is volt az instant get érzés, amíg bele nem gondoltam, hogy
- normál használatnál felejtős az ujjlenyomat-olvasó
- valóban fogást kell váltani az értesítési sávhoz, amit pedig gyors elérésre használ egy felhasználó, hogy értesítéseit lássa és műveleteket végezzen velük.
- apróságnak tűnik, mert az S7 kamerája is nagyon jó és nekem bőven elég, de nem változott semmi tavalyhoz képest, ami szintén nem billenti a méleget a váltás felé

Szóval csak a nagyobb kijelzőért tesztek és gyakorlati tapasztalat nélkül nem váltottam.

Így lenne is pár kérdésem a tesztelők felé:

- Az írisz szkenner működik éjjeli lámpánál is? Vagy mondjuk egy szórakozóhelyen, bárban.

- Mozgás közben, napfényben mennyire pontos? Elég jellemző felhasználási mód, hogy tömegközlekedési eszközökön, gyalogolva oldjuk fel a telefont.

- A képarány miatt a videókba belezoom-ol a szoftver? Ezt hallani pár helyről a netről, ami csúnya trükk lenne.

- Mi a helyzet a játékokkal? Ha jól látom a videókon, ott figyel a fekete csík, ami így elég fura.

(#222) gyga


gyga
senior tag

Ez a DEX cuccos nem jön véletlen S7E-re? Eltudnám képzeni a telefonom alatt....

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#223) moma válasza Burt1793 (#215) üzenetére


moma
őstag

Nyilván nem konkrétan ettől. De ha a kínai gyártók is elkezdik kiszórni ezeket, ne adj isten úgy, hogy maga a dokkoló fizikailag nem telefon függő azaz bármilyet megeszik, ami szoftveresen felvan erre készítve, akkor az brutál lesz. Mert az fontos, hogy ha bárki ér haza az beletehesse a telóját. Ne kelljen minden telóhoz egy külön ilyen. annak aki nem játszik és dolgozik otthon pc-n, ami a lakosság nagy része, annak nagyon elegáns egy ilyen. szerintem jövő ilyenkorra lesz egy halom ilyen kütyü. Az MS most fizethet nagy árat az elbénázott mobil OS-ek miatt. Még van egy kis ideje, hogy összeszedje magát, de most ennek szerintem nagy tétje lesz, ki milyen gyorsan reagál itt.

szerk: az meg innentől szerintem esélytelen lesz az msnek, hogy otthonra majd előfizetéses szoftver nyomjanak, ami a tervük lehetett hosszabb távra. bár az lesz egy érdekes pont, ami szintén majdnem itt van, amikor már tényleg nincs szükség erősebb telókra ilyen sűrűn. Akkor ki miből fogja finanszírozni az egész ökoszisztémát. (Bár lehet mindig lesz valami új. Akkor meg valami chip a fejbe, ami idegsejtekre vetít :D és végtelen aksi van, mert te vagy az aksi.)

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#224) hroberto


hroberto
veterán

Kösz a tesztet.
Tetszenek a telefonok, de egyenlőre nem érzek késztetést az S7 Edge lecserélésére.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#225) Warrriorrr


Warrriorrr
csendes tag

Simán kéne bármelyik variáns csak az ára...
Csini vagy még mindig Alice !

(#226) L.L. válasza Anulu79 (#217) üzenetére


L.L.
senior tag

Külső appal igen, gyárilag nem.

[ Szerkesztve ]

(#227) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Azért látszik, hogy ezt a telefont a hosszú/nagy hüvelykűeknek gyártják. Érdekes összefüggések a hüvelykujjal kapcsolatban... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#229) Anulu79 válasza L.L. (#226) üzenetére


Anulu79
addikt

Köszi! Közben ezt találtam. Szégyen ha tényleg igaz!

(#230) tomboy0013 válasza stevve (#221) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nem lehet egy gyorsgombot hozzádobni a navi sávhoz amivel gyorsan le lehet húzni az értesítési sávot mint a Huawei-nél vagy az LG-nél? Vagy esetleg gesztusvezérlés alapból nincs ilyen célokra?

(#228) bulikavagyok: Ez mondjuk alap. Amennyi pénzt marketingbe öltek ennek így is kell lenni. Legalább értik a dolguk a marketingesek a Samunál, meg az előző generáció jól sikerült ezek a számok azt tükrözik.

[ Szerkesztve ]

(#231) L.L. válasza Anulu79 (#229) üzenetére


L.L.
senior tag

Igen, pont most olvasom én is.[link]

(#232) aelod válasza tomboy0013 (#230) üzenetére


aelod
veterán

NOVA launcher és kész. Bárhol a kijelzőn lefelé húzol lejön az értesítési sáv. Ha felfele tolod akkor alkalmazásváltó. :P

(#231) lzrlaca

XDA-n már hegesztik rá a moddolt funkciót :DDD

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#233) tomboy0013 válasza aelod (#232) üzenetére


tomboy0013
veterán

Vágom, nekem is úgy van beállítva a NOVA, ezért is furcsa nekem ez a nagy problémázás az értesítési sáv lehúzása körül.

(#234) Richie86


Richie86
senior tag

Brutális készülékek, le a kalappal... Ezekben aztán benne van, amit ma tudhat egy csúcskategóriás okostelefon. Na de szerintem a mérete (+dizájnja miatt) sok embernek kiesik majd, aki esetleg kisebb (illetve nem hajlított kijelzős) verzióban megvenné. Plusz az akksi ami még nem pozitív, minden másban durva.

(#235) xmaas


xmaas
őstag

Huh az a S8+ nagyon de nagyon csabit fene usson bele de azert varok meg egy kicsit legyen olcsobb mert per pillanat nem eppen a legokosabb kiadas

(#237) Burt1793 válasza tomboy0013 (#233) üzenetére


Burt1793
veterán

Na jó, de alkalmazásban (internet, zene, teljes képernyős dolgok, gps, stb...) nem működik ez gondolom, és igazából ott használja a legtöbbször az ember. Jó az az ujjlenyomatolvasós lehúzás, kár, hogy itt elérhetetlen...

(#238) Szilofon válasza moma (#213) üzenetére


Szilofon
tag

Ezt én sem értem,pedig tetszik a G6.Miért nincs piacon már,teszt sincs?Mondjuk nem a S8 mellé kell rakni,mert a s8 mellett minden telefon réginek tűnik :)

Remek napom volt, egészen addig, amíg fel nem keltem.

(#239) aelod válasza tomboy0013 (#233) üzenetére


aelod
veterán

Új telefon esetén a gyári launcher az első amit kilövök így ezt én sem értem. Igaz az LG G2-ön sokáig használtam a gyári launchert mert ésszerű, átgondolt és praktikus. De most NOVA van.
Most vagy én nem figyeltem nem tudom de az egy kezes használhatósági extrákra nem tért ki a cikk? Van ilyen benne egyáltalán?

(#238) kakix

Én is azt várom inkább :K

(#234) Richie86

Ezekben aztán benne van, amit ma tudhat egy csúcskategóriás okostelefon.

Erős HW, jó nagy ház, design feature-ök és még kevesebb üzemidő.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#240) RaveForce válasza aelod (#239) üzenetére


RaveForce
veterán

Van, ezuttal az also sarokbol kell atlosan huzni a kijelzot es tetszoleges meretu lesz, ahogy eddig :)

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#241) LaciGSM


LaciGSM
aktív tag

A Vodafone-nál rendelt elő valaki? Kapott visszaigazolást bármilyen módon?

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#242) aelod válasza RaveForce (#240) üzenetére


aelod
veterán

Az király viszont. Lehet megnyomkodom élőben majd valamelyiket. De ez nálam úgyis csak a lekváros üveg nyaldosása szokott lenni mivel nem áldozok ennyit telefonra és általában használt készülékeket vásárolok.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#243) Richie86 válasza aelod (#239) üzenetére


Richie86
senior tag

Igen, én is írtam a hsz utolsó mondatában, hogy az akku visszalépés nem túl jó dolog. Ehhez az erőgéphez kevés ez az akksi ebben egyetértek.

Szerk.: Már az S7 sem volt nálam akkubajnok, de azért azzal még meg voltam elégedve. Az üzemidőben történt visszalépés, és a hatalmas kijelző miatt ez a telefon nekem már biztosan kimarad.

[ Szerkesztve ]

(#244) bulikavagyok válasza LaciGSM (#241) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Igen, én. Szinte azonnal jött a visszaigazoló email a rendelés azonosítóval. Azóta sajnos törölték a rendelésemet, mert kiderült, h meglévő előfizetésnél nem működik az előrendelés. :W

[ Szerkesztve ]

(#245) LaciGSM válasza bulikavagyok (#244) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

Hogy hogy?? Visszaigazoló e-mail nekem is jött azonnal, meglévő előfizető vagyok 4 RED-del, de simán megcsinálták telón a rendelést, utaltam is az 1ft-ot nekik... A rendelésem aktív, de azóta nem jött semmi infó.. Lehet hogy csak a futár értesítő jön majd?

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#246) Ricardo válasza syryus (#207) üzenetére


Ricardo
félisten

Gratula. Használd egészséggel! Ha van kedved, tegyél be pár képet a fotós topicba.
Én nagyon kíváncsi vagyok mit tud a kamerája a felhasználók kezében.

(#247) bulikavagyok válasza LaciGSM (#245) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Passz. Legalább 4 Red asszisztenssel beszéltem és mind a négy mást mondott. A vége törlés lett sajnos, csak üzletben vehetem meg 8 nappal később. Gondolkozom is rajta, h panaszt teszek.

Szerk.: Lehet, h nálam bezavar a képbe, h van egy nem publikus kedvezményem.

[ Szerkesztve ]

(#248) zsoltyyy válasza yoshimitsu81 (#209) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Azt én értem, de ha a legtöbb tartalom 720p-1080p, akkor úgyis mindegy.
S6on kipróbálva a vr-t, maga a videó/játék volt szar minőségű...
Legalábbis amiket én próbáltam.

(#249) Dexar007


Dexar007
veterán

Lehetne vagy 600 ezer az ara,majd az S10-nel 1-1,5 millio. :K Siman megerne annyit.

Give me your cum,bull!

(#250) tomboy0013 válasza Burt1793 (#237) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nem működik csak kezdőképernyőn, igazából a legjobb szerintem a plusz kezelőgomb a navi sávon. Az a legkényelmesebb és leggyorsabb és mindenhol működik, de ezek szerint a Samsung-nál nem lehet ilyet beállítani. Mondjuk egy ilyen arányú kijelzőnél erre illett volna gondolni, az hittem van is benne ilyen. Én az ujjlenyomatolvasós lehúzást pl nem tudom megszokni, be van kapcsolva a telómnál de még úgy is fogást kell legtöbbször váltani vagy leginkább nyújtózkodni, hogy a kamera alatt van az olvasó. Itt meg gondolom enélkül esélytelen is lenne bármilyen műveletet intézni az ujjlenyomat olvasóval amilyen hülye helyen van. :(

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.