Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) RaveForce válasza zola96 (#1444) üzenetére


RaveForce
veterán

Mert ez nem az a fajta publik dolog amit korbe kuldenek minden dolgozonak, mint vmi fontos infot.. :U

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#1452) RaveForce válasza csako (#1443) üzenetére


RaveForce
veterán

Mea culpa :B

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#1453) kellcucc


kellcucc
aktív tag

Valaki tudja, hogy a régi TMemo (jegyzetek) hogy tudom az S8-ra másolni? Kies nem segített (smart switchhez túl régi a másik). Gondolom a Samsung Notes-ba kellene, de teljesen más így kétlem hogy kompatibilis, de hátha tudtok rá megoldást.

(#1454) Mcomp


Mcomp
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget az enyém telekomos volt de független most próbálta ki az új tulaj 20 as karival tökéletesen működött sikerült értékesítenem
Üdv mindenkinek

(#1455) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Aktiv AOD mellett ha a home "gombra" duplan kattint az ember, akkor feleled a kinelzo. :)

(#1456) PeteePeti válasza Mcomp (#1454) üzenetére


PeteePeti
őstag

És miért adtál rajta túl ilyen hamar, ha szabad megkérdezni?

Ha valaki fél az a állandó home gomb helyén beégésre, annak mondom, hogy AOD alatt el tüntethető! Hátha nem tudja mindenki!

[ Szerkesztve ]

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1457) Freezee válasza kellcucc (#1453) üzenetére


Freezee
senior tag

Samsung cloud-ból nekem mintha képes lett volna visszahozni a note 3 ban mentett jegyezeteket. De a kiest nem tudom azt letöröltem.

(#1458) Sazsóti válasza LucentTwo (#1424) üzenetére


Sazsóti
tag

Köszi, akkor felejtős egy vagyonért.

( Huawei Mate 7 tudta.)

(#1459) Mcomp válasza PeteePeti (#1456) üzenetére


Mcomp
tag

Mert hűség meghosszabbításra kaptam de nekem van egy s7 edge amivel tökéletesen elégedet vagyok

[ Szerkesztve ]

(#1460) L.L.


L.L.
senior tag

AOD fényerejét lehet állítani? Nem találok ilyen lehetőséget.

(#1461) PeteePeti válasza L.L. (#1460) üzenetére


PeteePeti
őstag

Alkalmazkodik a környezeti fényekhez!

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1462) geri005


geri005
tag

Wifi problémával találkozott valaki? Nekem rendszeresen eldobja olyan távolságban ahol az S7E sosem dobja el.

(#1463) kellcucc válasza Freezee (#1457) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Úgy néz ki nem tud cloudozni az S advancem.

(#1464) ForRedGlory válasza L.L. (#1460) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem lehet.

(#1465) thebear007


thebear007
aktív tag

Mielőtt visszaviszi, akinek kijelző gondja van, nekem ma jött rá egy frissítés, manuálisan kerestem rá.

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#1466) Freezee válasza kellcucc (#1463) üzenetére


Freezee
senior tag

Hibát dob vagy nem talál semmit?

Bemész a notes-ba ott 3 pötty fent a job felsőben -> beállítások és átolod a csúszkát a "szinkronizálás a samsung clouddal" és onnantól leszedi ha volt

[ Szerkesztve ]

(#1467) kellcucc válasza Freezee (#1466) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Samsung cloud-ot próbáltam letölteni play áruházból. Azt írja az én régiómban nem fog működni. Az S8-on be van már állítva, habár azon alapból rajta van, illetve biztos nem ugyanaz a program, mert más a kettőnek az ikonja, ellenben az S8-as ikonos cloudot nem találom sehol, hogy le tudjam tölteni.
Még egy probléma. Hiába írok be egy névjegyet, nem találom (sajátgépben) sehol, hova menti. Krva jó, mert az S advance nem kezeli a cloudot, az S8 nem kezeli a kiest így nem tudok sehogy szinkronizálni.
Névjegyek, üzenetek és jegyzetek kellenének, de még ez sem megy...
Szakik help :Y :W

[ Szerkesztve ]

(#1468) kerxy válasza kellcucc (#1467) üzenetére


kerxy
senior tag

Galaxy Apps-ban esetleg?

(#1469) m1lan válasza kellcucc (#1463) üzenetére


m1lan
őstag

Beállítások/Fiókok alatt nincsen olyan lehetőség, hogy Samsung Cloud? S3 LTE-n arra bökve lehetett kiválasztani, hogy mit szinkronizáljon. Az mondjuk jó kérdés, hogy az S8-cal kompatibilis lenne-e a mentés, amit csinál...

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#1470) Ateszpapa válasza kellcucc (#1467) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Várj csak
A két telcsit össze kötötted USB kábellel?
Nekem a szifonról úgy mentette a cuccokat.
S8-ba OTG-be és bele dugtam a szifont.

Próbáltad össze dugni a két telcsit egymásba? :D

[ Szerkesztve ]

(#1471) Sanci789


Sanci789
aktív tag

Most vettem észre, hogy a kameránál nem lehet letölteni a gömb panorámát (tehát nem a sima, hanem a 360 fokos). Ezt még az S6 is tudta :F Miért szedték ki ebből????? Pedig használnám..

(#1472) thebear007 válasza kellcucc (#1467) üzenetére


thebear007
aktív tag

Playből a smart switchet telepítsd. Kábellel dugd össze, az s8-ba menjen az átalakító. Indítsd el mindkettőn a swithet.

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#1473) kellcucc


kellcucc
aktív tag

kerxy: mindjárt megpróbálom
m1lan: nincs, az S3 legalább 1 évvel fiatalabb az S advance-tól.
Ateszpapa: próbáltam, mivel az S8-at pc-re dugba smart switch nem működik, olvastam elvileg csak teló-teló között jó ez, de az SA-t az S8 lejátszóeszközként ismerte fel, és elkezdte tölteni :D wtf
thebear007: az SA-n nem működik a smart switch, túl régi (5-6 éves), az S8-on a Kies nem működik :)

Úgy nézem az SA-n még annó állítottam google accountot, most egy újabbra átállítottam, megpróbálom feltölteni és utána meg le, az S8-cal

(#1474) Cuccok válasza zola96 (#1376) üzenetére


Cuccok
tag

Olyan hogy függő rom olyan nincs. A simlock nem arajta lévő rom függvénye.

(#1475) kellcucc válasza kerxy (#1468) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Samsung apps-ra rámentem, telepítgetett valamit aztán eltűnt, megjelent a Galaxy apps.
Azon belül mit/hol? Úgy nézem hasonló mint a play áruház..a samsung cloud-ot (S8 logósat) nem találom a samsung apps-on belül se

(#1476) Freezee


Freezee
senior tag

Sokan panaszkodnak az akkuidőre. Nekem most 33 óra 7p és még 30%-on van amire azt írja még 12 órányi nafta a becsült. 24% kijelő 8% android 8% készenlét 7% mx player 2% fényképező stb. Szerintem teljesen jó. Energiatakarékos mód ki , WQHD+, AOD ki, Wifin és Mi bandel-el.

(#1477) #67656192 válasza Freezee (#1476) üzenetére


#67656192
törölt tag

Sima vagy plusz?
Sot?

(#1478) szoldzsor


szoldzsor
csendes tag

Aki esetleg még mindig a "kicsit pirosas a kijelzőm, vagy sem? " problémán forog,mint ahogy én is eddig, az nézze meg ezt a videót, engem megnyugtatott :[link]

(#1479) sipy888 válasza csako (#1443) üzenetére


sipy888
aktív tag

Swiftkey?

(#1480) csako válasza sipy888 (#1479) üzenetére


csako
veterán

Azt ismerem, 1-2 hónapja még nem volt benne ékezetes gomb.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#1481) sipy888


sipy888
aktív tag

Aod-nal nekem csak a home gombra lenne szuksegem, órára nem. Ilyen lehetőséget azonban nem talàltam.Vki ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#1482) ithomas válasza sipy888 (#1481) üzenetére


ithomas
őstag

AOD-ba lehet beallitani. Megjelenites :csak a kezdolap gomb.

Real eyes realize real lies!

(#1483) Freezee válasza #67656192 (#1477) üzenetére


Freezee
senior tag

Igen a lényeg megint lecsúszott :) 8 plusz. Viszont ha jó helyen nézem akkor Sot 5 óra 19 perc eddig.

(#1484) #67656192 válasza Freezee (#1483) üzenetére


#67656192
törölt tag

Ez akkor kb az s6e üzemdeje.
Köszi.

(#1485) heidrich


heidrich
senior tag

Késő estére így állok, Wifis itthoni használattal de volt ebbe játéktól kezdve volt minden. Sima S8.

Baromira meg vagyok vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#1486) joey04 válasza ForRedGlory (#1416) üzenetére


joey04
titán

ha egy éjszakára beragad valami, attól még nem fog véglegesen beégni.

többire: ok, akkor félreértettél én nem akartam kivetíteni meg ráerőszakolni a saját véleményem, de ezt írtam is: ettől függetlenül nem kell győzködni egymást, én készséggel elismerem, hogy valakinek megéri a plusz kiadást a biztonság, az extra garancia, de ez fordítva is elvárható, hogy ha valaki hoz egy példát, hogy 300 helyett 240-250 egy adott telefon,akkor ne legyen úgy beállítva, mintha az ott vett készülék a korlátozottabb garancia miatt valami selejt lenne. Igenis ugyanazt a készüléket kapja meg minden földi jóval, jóval olcsóbban. de részemről téma lezárva.

1420: ha tegyük fel minden nap pont annyit és pont azokat alkalmazásokat használom pont akkora napfényben (persze ilyen nincs, csak a vita miatt), akkor miért égne be 2 év 3 hónap alatt, ha mondjuk 7 hónap alatt nem?

1426: jó neked, de nem attól függ mennyit használod. ja egy nap 25 órát nyomkodod de nem mindig ugyanaz a felület látható, akkor nem fog beégni...

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1487) madgie válasza joey04 (#1486) üzenetére


madgie
titán

Ha mondjuk a Chrome-ot használod az esetek 80-90%-ában, akkor bizony kevésbé fog öregedni az AMOLED panel alja-teteje, ahol fekete minden... kivéve ugye a virtuális gombokat és státusz-ikonokat, amelyek az alig öregedő fekete tartalom közepén hófehéren világítanak. Na ilyen használatnál ha fél év után belefut ez ember egy homogén szürke képtartalomba, akkor az pont úgy néz ki, mintha beégés lenne... miközben technikailag csak eltérőképpen öregszik a panel, ahol gyakori képtartalom van rajta, ott sárgásabb színű és picit sötétebb lesz, ahol szinte végig fekete volt, ott ehhez képest kékesebb és fényesebb.

Ezt nem is tudom, miért kell hatvanadszor leírni (nem rád értem), minden AMOLED felhasználó kiszúrja ezt huzamosabb használat után.

(aki azt mondja, hogy nem, meg nem igaz, meg neki csodapanele van, az vagy olvasson utána a Samsung AMOLED működési elvének, vagy neki az LG rakott fehér alapú OLED-et a Samsung telefonjába :D)

(#1488) Halkow.


Halkow.
senior tag

Nagyon Jó lett, a dex is egy nagyon jó dolog, az ujjlenyomat olvasó helyét a kamera alá is rakhatták volna. A kamera nem sokat változott s7-hez képest. Ami az árat illeti, haza fizetésekhez képest drága, grat epöl... de ha azt nézem mennyivel többet tud egy i7-hez képest akkor nem ez a drága.

(#1489) madgie válasza Halkow. (#1488) üzenetére


madgie
titán

"de ha azt nézem mennyivel többet tud egy i7-hez képest"

Miért, mennyivel? Lefőzi a kávét reggel? :D

Objektív a kijelző felbontása az, amiben sokkal jobb az S8. A többi tényező szubjektív. Kinek ez, kinek az fontos, tetszik, kell.

(#1490) Deck válasza madgie (#1489) üzenetére


Deck
titán

Nem csak az S8, hanem a legtöbb androidos telefon többet tud

PS5

(#1491) jacis


jacis
nagyúr

Tényleg a Dex-ről is írhatna valaki hogy milyen. Nem nagyon láttam még hsz-t ezügyben.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1492) madgie válasza Deck (#1490) üzenetére


madgie
titán

Úgy érted, szubjektív, neked. Vagy szerinted az S8 mono hangszórója és idióra helyre száműzött ujjlenyomat olvasója pontosan lefedi a többet tud szinonimáját?

Kinek mi a fontos. Szerintem szép meg jó ez a kávamentes mánia, amíg nézegetem. Soha nem csináltam annyi hülyeséget, mint az S6 Edge-dzsel "élesben". Valahol meg is kell fogni azt a telefont. Az S8 CRT tévés sarkai meg tök jól visszarepítenek vagy 30 évet az időben.

Amúgy tényleg szép, de menekülőút. Mint az iPhone 7 is. Amíg nem oldható meg a képernyőn magán a fingerprint sensor, addig ilyen félmegoldásokkal jönnek a gyártók, mint a kamu-homegomb vagy az irisz szkenner.

(#1493) Deck válasza madgie (#1492) üzenetére


Deck
titán

Nem teljesen így értettem. Hanem az Android sokkal több mindenre használható, mint maga az ios. Aztán jönnek a hardveres dolgok, felbontás stb..
Iphone-nál még led sincs, szinte egy árban van egy S8-al.. Azért ne vicceljünk már :D

PS5

(#1494) bulikavagyok válasza madgie (#1489) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

A sokkal jobb kijelzőn kívül vízálló (legalábbis víz alatt sokkal tovább használható), van rajta jack csatlakozó, értesítő LED, AOD, íriszszkenner, jobb az üzemideje, jobb BT illetve jobb kamera van benne és nem mellesleg bővíthető a tárhely -ami így hirtelen eszembe jut. Ha az oprendszert nem veszed figyelembe (mert annak a megítélése valóban szubjektív), szerinted miben jobb az i7?

(#1495) madgie válasza Deck (#1493) üzenetére


madgie
titán

Szóval a led számít, a mono hangszóró nem? Vagy hogy van ez?

Miért lenne vicces, ha valaki nem az S8-at választja, hanem akár az i7-et? Megint beütött a kockafórumos csak az én preferenciáim léteznek módi?

Én például nem vennék S8-at. Már az S7E is nagy volt nekem. Nekem nem kell ekkora kijelző ilyen vékony kávával. Neked meg valószínűleg pont ez kell. Evvan :)

(#1496) Parallaxis válasza Deck (#1493) üzenetére


Parallaxis
addikt

Hanem az Android sokkal több mindenre használható, mint maga az ios.

:)) :)) :))

(#1497) consono válasza madgie (#1495) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, így, hogy egymás mellett láttam az S7E-t, meg az S8-at én S7E-t nem vennék már, annyival jobban kézre áll az S8. Pedig titokban arra gyúrtam még egy hónapja is céges telefonnak. Sokkal kisebb, illetve inkább más az "edge" az S8-on és marhára nem zavarta a készüléket, hogy ráfogtam. Nagyon tetszik a telefon.

"In God we trust. All others must bring data"

(#1498) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Ha vki mindenképpen el akarja csúfítani a telefonját ;] : Flossy Carter tesztelte az összes Spigen tokot.

[ Szerkesztve ]

(#1499) beremend válasza Deck (#1490) üzenetére


beremend
csendes tag

Igen,és tudjuk is,hogy ennek mi az ára....😉😏

(#1500) madgie válasza bulikavagyok (#1494) üzenetére


madgie
titán

Komolyan nem tudtok olvasni? Leírtam. Beleqrtak egy mono hangszórót. Flagshipbe, 2017-ben. Az ujjjlenyomatolvasó szar helyre került, erre beleraktak egy írisz szkennert, amit előnykent hozol, miközben kifogás.
Szerintem vállalhatatlan ez a mértékű lekerekítés a kijelző sarkaiban, öt éve az összes iPhone hater azon csámcsogott, hogy a szifon kábé három pixelnyit lekerekitett a kijelző sarkain. Most hirtelen jó a harmincpixeles rádiusz is...

Vízálló mindkettő, mindkettőnél ugyanúgy elhajt a szerviz, ha beázik.

A jobb kamera is szubjektív, minden teszt szerint. Jobb, jobb, miben jobb? Agyonélesítésben? Túlszaturálásban? Megint szubjektív, kinek mi tetszik ugye.

AOD nincs a szifonban, de ha előveszed, felold a képernyő. Én asztalon úgyse nézegetem a telefont, zsebből elővéve meg pont ugyanaz. Egyébként szerettem a Moto X-nél is anno a kezdetleges "AOD" megoldást, de az úgy pont jó volt, egy AMOLED-en hiába vándorol 3-4 pixelnyit ide-oda a kontent, fekete alapon világosat inkább kerülnék "always on" módban. Vagy 4 AMOLED kijelzős telefonom volt, imádom a kontrasztját, de mindnél jelentkezett fél éven belül a fix részek másképp öregedése. Direkt nem beégést írok, de a tünet ugyanaz. Szóval engem zavart. Lehet téged nem, mert nem vagy érzékeny erre.

Még egyszer megkérdezem: miért nehéz elfogadni, hogy másnak lehet mások a preferenciái? Nem érdekel már sem az iPhone, sem a Samsung, itt az a lényeg, hogy amint kijön valami aktuális flagship, azonnal szar lesz minden más. Meg megy az önigazolás ezerrel, miért adott ki az illető negyedmilliót egy telefonért. Meglövi kopp ugyanazt a dekomponált üres példafotókat, belinkel két hűha között olyan SoT időket, amelyeket tavaly is összehozott új rendszerrel az akkori telefonon... miközben nem kellene senkinek adatok és kifogások mögé bújnia. Miért vettem meg? Csak. Tetszett. Megtehettem. Oszt?

Részemről lezártam ennyivel a témát, lehet még keresgélni specifikációkat, miben jobb ez, vagy az, DxO meg gsmarena teszteket olvasni, csak épp általában köze sincs a valósághoz egyiknek sem, max támpontot adhatnak.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.