Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Burt1793 válasza udna999 (#999) üzenetére


Burt1793
veterán

Teljesen jó, szerintem a sok kukacoskodástól az emberek szeme káprázik már... :D Oké, nem egy fehér papírlap, de nekem már tényleg belefárad a szemem a sok kijelzővizslatásba. :B

(#1002) udna999 válasza stevve (#1000) üzenetére


udna999
tag

Lóf.szt se látok én se, nem hogy pirosodást... :D :D

Csupán a szemléltetés kedvéért szúrtam be gyorsan egy fotót, hogy mennyire töri a fényt az edge szél. :)

(#1003) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Ha valakit nagyon dühít akkor én felajánlok egy s7-et cserébe :DDD

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#1004) Leslie1966


Leslie1966
senior tag

Ezért nem szabad első szériás készüléket megvenni, várni kell fél évet legalább. :(((

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#1005) udna999 válasza Burt1793 (#1001) üzenetére


udna999
tag

Persze, ha sokat megnézel, akkor azt a színt látod oda,amilyet akarsz... :D

(#1006) stevve válasza udna999 (#1002) üzenetére


stevve
nagyúr

:DD

Az, hogy az AMOLED nem lesz hófehér sosem, már ismert, de remélem, ez a pirosodás azért elmúlik vagy cserélik őket. Az első széria sok gyártónál volt már hasonló cipőben sajnos.

(#1007) Motyi


Motyi
senior tag

Még mielőtt kiderül, hogy ez nem is hiba:
- Páromnak rendelt S8 plus nem rózsaszínes, normális képe van (tehát csak egyes darabok érintettek)
- Szemből nézve a képernyő szélei piroslanak, bármilyen más szögből nézve az egész
- Semmilyen beállítás nem segít rajta (fényerő, kékfényszűrő, felbontás, képernyőmód, színegyensúly)
- Laikusoknak odaadva, úgy hogy semmi célzást vagy említést nem tettem a problémáról, ez volt az első
kérdésük: Miért ilyen rózsaszínes a kijelző?

Az alábbi képeket készítettem egy S7 Edge-el összehasonlítva (sajnos csak gyenge kamerájú teló volt kéznél, a valóságban sokkal erősebben jelentkezik és kifejezetten zavaró is az elszíneződés!):

[kép]
[kép]
[kép]

Bár fólia van még az S8+ -on, de az nem zavar be, eltávolítva is ugyan olyan szar.

(#1008) Quqesz válasza Motyi (#1007) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Azt nézd meg hol gyártották őket. Made in......egyezik a kettő?

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#1009) fairi válasza Motyi (#1007) üzenetére


fairi
addikt

Mikor kb 1 éve megvettem az s7 edge, annak is fura volt a kijelző és két hétre rá meghalt egy pixel is benne, végül egész kijelzőt cserélték és jó lett a dolog.

nem tudom mi lesz ennek a vége de problémás kijelzők úgy tűnik érintik a korai szériás vásárlásokat a samsungnál.
Még mindig jobb mint a kigyulladó akksik :DDD

(#1010) Burt1793 válasza Motyi (#1007) üzenetére


Burt1793
veterán

Én nem látok különösebb eltérést így képen, sőt, ha leveszel a pirosból, még talán ugyanolyan is lehet.

AMOLED - fényképen vagy alapvetőn többet lehetne látni, hiszen azok szabvány szerinti beállítások, adaptívon lehet, hogy az s8 alapból máshogy hangol, hiszen ilyen beállításon folyamatosan változtat szoftveresen a színezésen.

[ Szerkesztve ]

(#1011) kippi86 válasza fairi (#1009) üzenetére


kippi86
tag

Honnan tudod hogy ezek nem fognak kigyulladni :D
Minél pirosabb a kijelző annál közelebb áll hozzá :D

[ Szerkesztve ]

(#1012) KoNZoLik@ válasza Motyi (#1007) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Itt azért dúrván látszik a különbség, aki pedig nem látja sürgőssen menjen el szemészetre!

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#1013) Motyi válasza Burt1793 (#1010) üzenetére


Motyi
senior tag

Engedd meg, hogy magamat idézzem:
"- Semmilyen beállítás nem segít rajta (fényerő, kékfényszűrő, felbontás, képernyőmód, színegyensúly)"

Megmondom őszintén, volt már rengeteg AMOLED kijelzős telefonom (S1-től S8-ig, Note 1-től Note 7-ig). Tudom milyennek kell lennie a kijelzőnek, a színeknek, ismerem a gyengeségeit is, de amit az én S8+ -am kijelzője produkál az nem normális. Főleg, hogy mint írtam több laikus kollégámnak is a kezébe adtam úgy hogy nem szóltam a problémáról és mindenki elsőre kiszúrta. Tudod amikor egy 65 éves "bácsi" aki 10 éves Nokia telefont használ, elsőnek azt kérdezi, hogy miért ilyen rózsaszínes a kijelző...

[ Szerkesztve ]

(#1014) ForRedGlory válasza Burt1793 (#1010) üzenetére


ForRedGlory
félisten

A kepek nem adjak vissza.

Amugy nekem ugy javult sokat, hogy a piros szint lehuztam minimumra, a zold maradt maxon, a kek meg 2-es 3-as kornyeken van.

(#1015) Sazsóti válasza stevve (#1006) üzenetére


Sazsóti
tag

Bocs..

Az első szériát nem meózzák?

Ez a g.ci Samsung tényleg vakokkal teszteltetett.

De hogy hülyének néz mindenkit, az biztos.

( Azért vigyázni kell a kijelzővel. Addig pirul, míg az akksi helyett fel nem robban...)

(#1016) beremend


beremend
csendes tag

Hát srácok, kinek hol az ingerküszöbe, nekem nem kellene egy ilyen drága teló ezzel a rózsaszínű kijelzővel. Nagyon durca teló, de ez komoly hiba. Remélhetőleg egy sw frissítéssel orvosolják...

[ Szerkesztve ]

(#1017) Motyi


Motyi
senior tag

A videóban szereplő képeken elég jól látszik a különbség a "pirosas" és a normális S8 kijelző között.
[link]

(#1018) LucentTwo


LucentTwo
tag

Végre én is kezembe vehettem a készüléket. Kb 10-15 perce több beállítás-fényerő mellett is megvizslattam és nekem nem pirosodik be. Egy szögben mikor döntés közben picit mintha megváltozna a színtónus, de azt be lehet tudni a panelnak a "sajátos" viselkedésének.

Nem tartom magamat az ilyen dolgokhoz vaknak.

DE egy-két nap alatt kiderül használat közben.

(#1019) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Kipróbáltam ma mindkét S8-at. A design bejön, de a nagy képátló csalóka, és számomra kicsit csalódás is. Mert pl. az S8+ esetében kizárólag a megváltozott képarány miatt lett más az átló az S7 Edge-hez képest. Ha az S7 Edge kijelzőjére tennénk 400 vertikális pixelt, ugyanaz lenne a képaránya, mint az S8+ -nak, és pontosan ugyanakkora lenne horizontálisan és vertikálisan is. Tehát szélesebb nem lett a kijelző, csak "hosszabb", úgyhogy aki igazi, nagy gambi kijelzőt várt, az csalódni fog. Az S8+ ennek ellenére eléggé bejött, 3 kilót persze sosem adnék érte. Ha S4-ről, S5-ről jönnék, elgondolkodnék a váltáson (amint beesik 250 ropi alá). De pl. S6-ról már úgy érzem nem érné meg váltani.

(#1020) somogyib válasza beremend (#1016) üzenetére


somogyib
őstag

Mindenkinek köszi a képeket. Hát... Burt1793-nak van igaza, ezt az elszíneződést képeken keresztül elég nehéz eldönteni, élőben kellene látni.

Ráadásul az se mindegy, hogy milyen kijelzőn nézegeti az ember ezeket a képeket,
Itt van pl. (#999) udna999 képe: telón ilyen, monitoron ilyen.

Most látom, udna999 a 999. hsz-re gyúrt :D

[ Szerkesztve ]

(#1021) Tamás34 válasza bulikavagyok (#989) üzenetére


Tamás34
senior tag

Ennél biztos, h sokkal jobb az arány. Rengetegen kapták meg a napokban a telót, így vmennyire érthető, h sok a hibás darab.

Miről beszélsz? :W Mi érthető? :W Egy ilyen ismert cégnél ahol nem rég volt egy nagy bukta ( Note 7 ), ilyennek NEM szabadna előfordulnia!!! Képek alapján amiket itt és máshol posztolnak ez NAGYON gáz!

Szánalmas és vicces, én agy görcsöt kaptam volna az biztos! :W

[ Szerkesztve ]

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#1022) apaszka válasza LucentTwo (#1018) üzenetére


apaszka
veterán

Ez jó hír, hogy van jó darab is. Persze még erről kellene szólnia egy új típus topiknak...

Szerk.

A Note 7 bukás után ez nem jó....

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#1023) negroo válasza ForRedGlory (#987) üzenetére


negroo
aktív tag

egy szar dell szebben adja le mint ez a samu.:)

(#1024) udna999 válasza somogyib (#1020) üzenetére


udna999
tag

Igen, próbáltam valami ürügyet találni, hogy a 999-es hozzászólásban a magam egyik hozzászólására válaszoljak, de semmi értelmes nem jutott az eszembe...
De sebaj, majd az S9-nél... :D :D :D

(#1025) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Nálam nincs semilyen rózsaszín elszíneződés! Legalább is eddig nem vettem észre, pedig be raktam egy full fehér hátteret, de azon se látom!
Amúgy méretben az S8+ is nagyon jó, sokkal robusztusabbra számítottam, szerintem abszolút kezelhető a mérete! AKG füles nagyon jó szerintem! Eddig használt TDK a kanyarban sincs ehez képest! S7 Fast Charge QI töltőbe szépen bele lehet rakni, és tölti is rendesen! Eddig tökéletesen elégedett vagyok vele! Igaz pár órája nyomkodom még csak, de az első benyomás jó! Aztán puding próbája az evés, a napokban ki derül mennyire marad pozitív ez az érzés! :)

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1026) Shamat


Shamat
aktív tag

Nekem is megjött az S8. :K Két napja rendeltem a Telekomtól, elvileg 24-én érkezett volna. Meglepett, de örülök. Ja igen, a kijelzô nem pirosodik, hibátlan a cucc.

DEAD LIKE ME

(#1027) Peter0077


Peter0077
csendes újonc

Én nem bántam meg hogy vissza is küldtem ma.

Az enyém durván magenta színű volt mint a Telekom.
270.000Ft-os áron én nem akarok ilyet látni.
Ennyi pénzért csakis hibátlant. Ezért aztán várhattuk a telót :( kb 3óra hosszát volt nálam.
Majd azt mondja a samsung hogy mi nem látjuk jól és azért ilyen mert éppen naplemente közben néztük.

Én azt javaslom azoknak akik ilyet telót kaptak hogy küldjék vissza vagy cseréltessék ki ,mert ez a piros hatású kijelző idővel rosszabb lesz. Ezt szerintem frissítéssel nem lehet helyrehozni. Nem lett a kijelző tesztelve rendesen... vagy a gyári tesztelő munkások vakok.....

Kár ezen bosszankodni van lehetőség a cserére ill. A visszaküldésre is. (vagy ezt is visszahívja a gyártó de akkor nekik végük!) Note 7 után ilyet kiadni felháborító.
No name gyártónál nincs ilyen hiba... nem kellet volna ennyi új funkció ha nincs tesztelve az alap dolgok... a samsung visszafele fejlődik... az rendben lenne ha 100ból 3-4 hibás. De ahogy olvasom a kiküldött telefonok 90%-!!a redes kijelzőjű...

(#1028) #72042496 válasza Peter0077 (#1027) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha rózsaszín, az tényleg probléma. De azt hol olvasod, hogy az S8-ak 90%-a ilyen? Maximum a fórum alapján látszik ez, de ilyen helyeken durván felülreprezentáltak azok, akiknek gondja van az adott készülékkel.

(#1029) udna999 válasza Peter0077 (#1027) üzenetére


udna999
tag

Tényleg nem akarok samu-szifon vitát, de egyből a 4-es iphone antenna gate ugrott be.
Ott ugye, mikor előjöttek a bajok, az volt a hivatalos válasz, hogy nem jól fogod a készüléket, és azért zárod rövidre az antennákat... :D

(#1030) zazenke válasza PeteePeti (#1025) üzenetére


zazenke
őstag

nézd meg a színegyensúlyt nehogy úgy árulják hogy előtte lehuzgálták a pirosat nullára mert az állítólag elfedi a bajt. csak minden mást is borít

(#1031) zazenke válasza #72042496 (#1028) üzenetére


zazenke
őstag

na azért ha ilyen rövid idő alatt ennyi jelentkezés volt a világon és itt is az nem kevés számú hibát jelent

(#1032) Peter0077 válasza udna999 (#1029) üzenetére


Peter0077
csendes újonc

Igen nekem is ez ugrott be elsőnek ezért is írtam rá azt a hülye példát a nappal. 😀ugye a vásárló a hülye nem a gyártó.

Ha nem is 90% de 10ből 7 hibás. Ezt magyar és külföldi oldalak is megerősítik

(#1033) Sazsóti válasza Motyi (#1017) üzenetére


Sazsóti
tag

A linkelt videó alapján vannak jó, és kevésbé jó, pirosas tónusú kijelzők.

Itt bizony kemény hardveres problémáról van szó.

A Samsungnak ez szerintem végleg betett.

Jó középkategóriás készülékeket képes gyártani.

Persze árazásban minden szegmensben igen szemtelen.

(#1034) bulikavagyok válasza Tamás34 (#1021) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ez a probléma már az S6 óta fennáll (lehet, h régebben), így sanszos volt, h nem mostanra fogja a Samsung orvosolni. Az sem kizárt (inkább valószínű), h az i8 kijelzője is pont ugyanilyen lesz.
"Miről beszélsz? :W Mi érthető? :W" - Arra próbáltam rávilágítani, h ma több ezren (globálisan akár több millióan) kapták meg a készüléket, ezért érthető, h sok a hibás darab. Tegyük fel, h ma megkapták egymillióan a telefonjukat, és ebből "csak" 1% volt a hibás -az is tízezer csalódott vásárló. Így nem csoda, h ennyien panaszkodnak különböző fórumokon. Ráadásul a sajtó is felkapta a témát, így most jó eséllyel azok is észreveszik akik amúgy boldogan használták volna évekig anélkül, h rájöttek volna, h selejtes kijelzőt kaptak. Már az S6-nál is fennállt ez a probléma (volt a fórumon olyan aki 3 vagy 4 telefont próbált mire kapott egy hibátlan darabot), de mégsem kapta így fel a sajtó. Nyilván az N7 baki miatt most több figyelmet kapnak Samuék, de ezt akkor sem nevezném égbekiáltóan nagy problémának.
Egyébként te érdekelt vagy, h ennyire felhúztad magadat?

Balika911: +1. Pontosan!

[ Szerkesztve ]

(#1035) Peter0077


Peter0077
csendes újonc

Még azt azért leírnám és üzenném a samsungnak hogy nehogy már én kalibráljam be itthon a hibás kijelzőt hogy valahogy kinézzen. Legközelebb ha olyan telót küldenek aminek beéget a képe akkor én cseréljem ki?? Ne vicceljünk már....

(#1036) csutkaa


csutkaa
senior tag

Nekem is megjött S8+ :) Telekomos! Jelentem jó a kijelzője :) nincs az a pirosas beütés :C szóval marad nálam a kicsike :DD

(#1037) soko70 válasza csutkaa (#1036) üzenetére


soko70
aktív tag

Szia, nekem is az S8+ megérkezett, nincs színeződés, nagyon rendben van. Sőt kényelmesen elérek mindent. Mondjuk lapát kezű vagyok. Azt hittem nagyobb lesz, kellemes csalódás. Kártyafüggetlen!!!

[ Szerkesztve ]

(#1038) udna999


udna999
tag

A gyári facebook applikáció megy mindenkinél gond nélkül?
Az enyémen frissítette magát (addig be sem tudtam lépni). Elindul, minden f.sza, viszont ha a negyedik ikonra kattintok, hogy időrendbe rendezzem az eseményeket, akkor csak homokórázik fehér (véletlen sem rózsaszín) kijelzőnél. Próbáltam letörölni, visszarakni de ugyanaz.

(#1039) zazenke válasza bulikavagyok (#1034) üzenetére


zazenke
őstag

vicces lennek ha egy ekkora múlti 1% os hiba aránnyal dolgozna ez megengedhetetlen lenne akármelyik cégről is van szó

(#1040) Tamás34 válasza bulikavagyok (#1034) üzenetére


Tamás34
senior tag

Rengeteg telefonom volt már, imádom őket "sajnos" ( sok pénzembe került már )! Nyomon követem a telefonok alakulását, az emberek véleményét a telefonokról, mert érdekel a téma és ezek alapján választom ki a következő típust. Most még nem vagyok érdekelt a témában egyenlőre, csak felszívtam magam, hogy ez én szerintem bődületes baki, akár mennyi is a rózsaszín kijelzők száma, annak meg aki megvette szívinfarktus állapot! Ebben az árkategóriában nem történhetne ilyen, főleg mint említettem ( Note 7 ) bukása után!

Peter0077 +1

[ Szerkesztve ]

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#1041) #72042496 válasza zazenke (#1031) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem azt állítom, hogy kevés ilyen van, hanem azt, hogy nem tudjuk, mekkora a hibásak aránya. Lehet X arányú hibás sorozat, lehet, hogy minden sorozatban Y arányú a rózsaszínes, ezeket nem látjuk. Azt igen, hogy darabra valószínű sok a hibás.

Ez a gond sajnos már az S6-nál is előjött, ha nem korábban.

[ Szerkesztve ]

(#1042) Sazsóti válasza Peter0077 (#1035) üzenetére


Sazsóti
tag

+1

(#1043) joefasalasso válasza soko70 (#1037) üzenetére


joefasalasso
aktív tag

Telekomtól jött neked is, függetlenül?

(#1044) kippi86


kippi86
tag


Bocsi :D

(#1045) Peter0077 válasza kippi86 (#1044) üzenetére


Peter0077
csendes újonc

De szép színes. :W

(#1046) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Ez a piros képernyő most tényleg ekkora probléma? Itt azt írják ennyi a megoldás:

"If needed, users can manually adjust the color range of the display to change the appearance of white tones, through ‘Settings > Display > Screen Mode > Color balance’.”

(#1047) #67656192 válasza Burt1793 (#996) üzenetére


#67656192
törölt tag

Én nem birtam elviselni, pláne, hogy kettőt vettem és egy pár nap múlva nem csináltam mást mint hasonlítgattam egymással őket.

(#1048) Peter0077 válasza Fitzgerald (#1046) üzenetére


Peter0077
csendes újonc

Nálam ez nem segített. Meg olvastam hogy másnál sem nagyon. Most mit mondjanak nagy hirtelen? Hogy megint nem sikerült alkotni??

(#1049) #72042496 válasza Fitzgerald (#1046) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez jól fel is borítja a színek egyensúlyát. Ilyen hibával érdemes szerintem elállni a vételtől, de mindenki eldönti magának.

(#1050) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Én kivártam a vásárlással szándékosan, de ez a rózsaszín kijelzőprobléma azért aggasztó. Amoledes kijelzővel szerelt prémium telóm van de az abszolút nem produkál még hasonlót sem.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.