Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) w333 válasza fogtunder (#500) üzenetére


w333
félisten

Pedig van ... 1 Ft -al sem fizetek rá többet mint ha készpénzért venném !

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#502) Ijk válasza ithomas (#486) üzenetére


Ijk
nagyúr

A havi díjadban van benne amit fizetsz biztosan 2 évig.
Nagyon jó ha biztos ott vagy 2 évig, biztos tudod fizetni, stb.

Teljesen mindegy milyen okból, de ha 1 év múlva el akarod hagyni a csomagot (nem felfelé), szolgáltatót, nem tudod, vagy kifizeted a kötbért. Ha nem tudsz fizetni, letiltják, még a telefont is. Persze nyilván ez sokaknak elképzelhetetlen de megtörténhet.

Szóval mindaddig baromi jó üzlet, amíg biztosan tudod hogy 2 évig te ebben az előfizetésben leszel. Onnantól kezdve te a szolgáltatónak biztos havi díjas bevétel leszel, 2 év alatt befizeted a több száz ezret. Míg egy független telefonba bármikor beleraksz egy másik kártyát, bármikor eladhatod függetlenként, bármikor felmondhatod a számlás csomagot.

Itt nem arról van szó hogy a gonosz szolgáltató téged kihasznál, hanem hogy bizonyos szempontból mindketten jól jártok, mindaddig amíg tudod tartani a szerződésben foglaltakat. Csak ezt a 2 évet mindenki olyan készpénznek veszi, hogy úgy is benne lesz. Pedig egyfajta kockázat a te oldaladról, amivel nyersz pár tízezret esetleg, de pont annyival kevesebbet fog érni a készüléked mint egy független.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#503) Ateszpapa válasza fogtunder (#500) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Telekomnál van.
Dominó áron veszem, de részletre. A készülék egy fillérrel sem kerül többe.
3 ezres előfizetéssel ami készülék nélkül is meglenne.

[ Szerkesztve ]

(#504) Silenzio válasza fogtunder (#500) üzenetére


Silenzio
addikt

csako: egy árban van a kettő, kedvezményt azért adnak, ha ott a tévé, net, telefon is.

fogtunder: Te valami ügyvéd vagy könyvelő lehetsz, hogy belekötsz a terminus technicusba. Esetleg valami pénzügyi/közgazdasági területen dolgozol. Azért hívják hitelnek, mert 24 havi törlesztést von maga után technikailag. A hozzáadott érték a díjcsomag, a készüléket azért biztosítja a cég, hogy odakössön. Van díjcsomag- és készülékkötbér, mindkettőre külön van. Fölösleges chatvitában autistát játszanod, ha nem vagy az, mivel THM-ről, kamatról, ügyleti díjakról nincs szó, az ügyfél részéről a törlesztés kamatmentes, azt meg egy percig se gondolta senki, hogy a szolgáltató bukna a készülékek árán...

És nem random emberek, új ülgyfélnek nem jár részletfizetés, csak előlegfizetés után, ami egy S8 esetében, feltételezem, hatszámjegyű összeg. Minimum 6 hónapos ügyfélmúlt kellett makulátlan előélettel, mikor még ott dolgoztam.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#505) buvartacsko válasza Ateszpapa (#503) üzenetére


buvartacsko
addikt

Nembaj, az én példámon látszik hogy majdnem 30 ezerrel olcsóbbra jövök ki, de akkor sem létezik ilyen!444 Benne van a havidíjamban, az persze nem érdekes hogy ugyanazt a havidíjat fizetem ki akkor is ha független telefont veszek drágábban. :D

Tehát hülye vagy mert ha kamatmentesre veszel telefont összességében olcsóbban, (a példám szerint 26 ezer forinttal) akkor is átbasznak mert benne van a csomagban a kamat (!!!!4444).

Viszont szuper jó ha veszel 26 ezer forinttal drágábban független telefont, teljesen ugyanazzal a csomaggal amiért teljesen ugyanannyit fizetsz, tehát ezek szerint itt is kifizeted a kamatot. (!!!!!!!4444) :C :R

Mindenki levonhatja a következtetést. :)

(#506) csako válasza Silenzio (#504) üzenetére


csako
veterán

Lehet félreértjük egymást, én erről a kedvezményről beszélek.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#507) Ateszpapa válasza buvartacsko (#505) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Ezt bizti nekem szántad?
Hisz én is részletre szoktam náluk venni...

(#508) buvartacsko válasza Ateszpapa (#507) üzenetére


buvartacsko
addikt

Igen, téged erősítettelek meg a hozzászólásommal. :K

[ Szerkesztve ]

(#509) viera


viera
őstag

Na gyerekek.
Megvan az 500 hsz. :C
Most már foglalkozhatnánk a telóval is,úgyis holnap sokan megkapják.Én csak üzletben tudom sajnos megvenni 28-tól. :B

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#510) Ateszpapa válasza buvartacsko (#508) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Bocs, kómás vagyok. :D

(#511) fogtunder válasza buvartacsko (#505) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha aláírsz 2 év hűséget egy előfizetésre úgy, hogy nem veszel készüléket és ugyanannyit kér érte a szolgáltatód, mintha vettél volna, akkor igen, téged átb*sztak.

(#504) Silenzio: dolgoztál retailben? milyen cuki :C akkor te mindent tudsz az operátori árazási struktúráról, taníts még kérlek. mondj még többet a hozzáadott értékről, esetleg dobj be újabb kifejezéseket, amiről fogalmad sincs.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#512) Gee_-


Gee_-
tag

Valaki kapott valami infót a telekomtól, mikor várható a kapcsolat felvették? vagy esetleg hamarabb is kitudják adni a telefont?

[ Szerkesztve ]

(#513) udna999 válasza viera (#509) üzenetére


udna999
tag

Igenigenigen :D

Ki milyen tokot szán a mobilnak? Alapból egy átlátszó vékony szilikont akarok venni, plusz toronybamászóshoz egy UAG Plasma-t. Ez utóbbiról van valakinek tapasztalata?

(#514) komi77


komi77
senior tag

Húúú. Kicsit leforrázott ez az árszínvonal. Kettős érzés kerülget - az árat ismerve hármas. Egy részt nagyon ott van a technikai rész - akksit kivéve. Másfelől nem értem Samu-ékat miért nem tudnak egy designer csapatot megbízni. Elölről még talán csak szépike hátulról meg olyan semmilyen. Ennyi pénzért általában iparművészeti alkotásokat szoktak adni. Ott vannak az almás telók vagy az oppo find 9 - még meg nem jelent verziója, stb. kinek mi. Szóval lehetne már kicsit egyedibb a forma - nem pedig attól, hogy tök uncsi. Az egészet összefoglalva: drága, jó tech, kicsi akksi, uncsi forma. Nem tudom, hogy mennyire lesz kapós, drukkolok Samu-éknak :D

Szegény ember kézzel nőz.

(#515) ollie válasza komi77 (#514) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Semmivel sem szebb egy iPhone, sőt...

***

(#516) buvartacsko válasza fogtunder (#511) üzenetére


buvartacsko
addikt

Értem, nem tudod megmagyarázni hol fizetjük azt a bizonyos kamatot, mind1 is... csak dobálózol hogy okosabbnak tűnj. :)

(#517) viera válasza udna999 (#513) üzenetére


viera
őstag

Én ilyen tokot rendeltem hozzá.
Nem bírom elviselni a fix tokot,meg aztán simán a legszebb a teló. :))
Rendeltem egy másikat is,majd eldöntöm melyiket tartom meg. ;)

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#518) Takashi válasza ollie (#515) üzenetére


Takashi
aktív tag

Persze nyilván ez a kijelentés is erősen szubjektív... :))
Amúgy feleségemnek S6 Edge készüléke van, onnantól kezdve szerintem a Samsung jó pályára állt rá, az S8 pedig kifejezetten tetszetős darab - számomra.

[ Szerkesztve ]

七転八起

(#519) Ricardo válasza komi77 (#514) üzenetére


Ricardo
félisten

Unalmas forma? Pont ez a készülékpáros az (Még az LG G6 hasonló) ami változtatott az eddigi trendeken.

" Nem tudom, hogy mennyire lesz kapós, drukkolok Samu-éknak :D" [link] ,[link]

(#520) komi77 válasza ollie (#515) üzenetére


komi77
senior tag

Nyilván ízlés kérdése, írtam is, hogy kinek mi... Azért az oppo-t nem véletlenül említettem meg. Lehet a végleges formája nem az lesz amit most mutogatnak de találtak még fantáziát a tepsi telefon külsőben. Valami hasonlót tudnék elképzelni ilyen brutál vas alá. :K

Szegény ember kézzel nőz.

(#521) komi77 válasza Ricardo (#519) üzenetére


komi77
senior tag

Én a készülék hátuljára gondoltam - ahogy írtam is. Az olyan semmilyen lett. Amúgy néztem a link-ekekt egész jól halad a szekér. :C

Szegény ember kézzel nőz.

(#522) Tulku


Tulku
veterán

APT-X HD belefért volna a büdzsébe...ha már bekebelezett lett a CSR is...

(#523) madgie válasza ollie (#515) üzenetére


madgie
titán

Az lehet, de én már a sütőből kivett tepsi belső sarkaiban is ezt a hülye ívet látom, mint az S8 kijelzőjénél :D

(#524) Burt1793 válasza hroberto (#461) üzenetére


Burt1793
veterán

Pár hónapja vetted használtan az s7e-t, nem cserélnéd le most egy s8+-ra amúgy se, nem kell folyamatosan ezt leirogatni...
Nem azt mondom, nem kell rnnyiért telefont venni.

[ Szerkesztve ]

(#525) fogtunder válasza buvartacsko (#516) üzenetére


fogtunder
nagyúr

magyarázhatnám még oldalakon kersztül, de reménytelen esetekkel nem foglalkozom. én tudom, hogy értek ahhoz, amit írok, nincs szükségem a te elfogadásodra. de az én hibám, mindig megfogadom, hogy megjelenés előtt nem jövök mobilos topikokba a szakértők közé, aztán csak nem tudom betartani.

(#519) Ricardo: feketében iszonyatosan unalmas. idén visszatér a régi jó Samsung világ, csak most szappantartó helyett kavics lesz minden telefonjuk. ha végignéz az ember egy A3-A5-S8-S8+ sormintát feketében, mire a végére ér, elalszik. az ezüst már sokkal jobban néz ki, de legjobb szín szerintem az Orchid Grey. éppen egy pici levendula beütés van a szürkében, egyáltalán nem feminim, de valami kis extrát dob a kinézetre.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#526) buvartacsko válasza fogtunder (#525) üzenetére


buvartacsko
addikt

pedig én nagyon szívesen elhiszem neked ha részletesen kifejted, hogy mivel fizetek többet, hogyha 26 ezer mégis a zsebemben marad. fentebb egy fél A4-es oldalt írtam erről, de te csak annyit írsz le hogy nincs igaza senkinek csak neked. ha kifejtenéd részletesen, lehet hogy hitelesebb lenne mint így..

(#527) w333 válasza viera (#517) üzenetére


w333
félisten

Én pedig egy ilyen normálisabb tokot rendeltem hozzá :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#528) udna999 válasza viera (#517) üzenetére


udna999
tag

Ja, ismerős.
Az egyik mobilomra is ilyen tokot vettem. Egy picit szűk volt az alja, és magától kintebb mászott belőle mindig. Egyszer mikor vettem elő, kicsúszott a kezemből és lepottyant. Hát persze, hogy a másfél millire kilógó sarkára esett és be is repedt az előlapja...
Azóta csak olyat veszek, amit körbe rá lehet pattintani. :)

(#529) udna999 válasza fogtunder (#525) üzenetére


udna999
tag

Egy kicsit megnyugodtam. Pont erre gondoltam mikor rendeltem. Fél órába telt, mire ki sikerült deríteni, hogy az itthoni "levendula", az a gyári "orchid grey". :)
A feketét rém unalmasnak találtam, ezért egy levendulát rendeltem. Azóta folyton azon gondolkozok, hogy mennyire lesz rózsaszín a mobil... :D

(#530) fogtunder válasza w333 (#527) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ezeket néztem én is, egyedül amiatt aggódom, hogy az eleve kényelmetlen ujjlenyomat olvasót még kevésbé lehet majd használni tőle.

(#529) udna999: egyáltalán nem, élőben inkább szürke, ahogy esik rá a fény, van egy minimális levendula beütése.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#531) w333 válasza udna999 (#529) üzenetére


w333
félisten

Én éj feketét rendeltem ... szerintem ez a legelegánsabb szín :)

(#530) fogtunder

Biztos hogy nem fogom használni, arcfelismerés vagy iris leolvasó jobb !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#532) ztoldy válasza fogtunder (#479) üzenetére


ztoldy
senior tag

Kamatmentes részlet esetén semmiféle kezelési költség nincsen.
Hitelnél mindig a THM-et nézzük, mert abban minden benne van, tehát plusz költség nem merül fel véletlenül sem, ha 0% THM van.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#533) fairi válasza zazenke (#442) üzenetére


fairi
addikt

Ez az s8+ értéke, ami megegyezik az s7 edge értékével, és akksi is kb megegyezik. Kijelző fizikai mérete nagyobb, de pixelszámban nagy különbség nincs.
Ha belepakoltak volna egy nagyobb aksit akkor 120-130h tesztidő nem lett volna szebb?
Ami problémás lesz a sima s8,amiben a s7 akksimérete van. Ám az s8 vetélytársa az s7 edge, a méreteket nézve.
Az s8 egyértelműen rosszabb lesz az s7 edgénél.

(#534) Parallaxis válasza Ijk (#474) üzenetére


Parallaxis
addikt

Kifizeted te a kamatot, csak a készülék árában meg a havi számladíjban. Ingyen ebéd nincs.

Persze, de akkor te is kifizeted, akkor is, ha egy összegben perkálsz :)

(#535) Parallaxis válasza aelod (#484) üzenetére


Parallaxis
addikt

Én kifizettem már így egy Iphone 2G-t. Drága tanulópénz volt.

AT&T-s előfizető vagy? Csak mert az iPhone 2G kizárólag az USA-ban, náluk volt kapható :D

(#536) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Most már kezd unalmas lenni ám ez a ki milyen konstrukcióban vette, vagy veszi a telefonokat! Nem vagyunk egyformák, mindenkinek más az igénye! Hagyjátok már ezt a végét nem érő témát! :)

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#537) fogtunder válasza w333 (#531) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát, erről megoszlanak a vélemenyeink :D majd amikor este nem ismeri fel az arcod, meg 5 másodperce selfie-zel az írisz szkennerrel, akkor lehet át fogod értékelni a dolgot. tegnap ez volt a téma, teszt jelleggel bekapcsoltam az íriszt délután, este inkább visszaálltam arcfelismerésre, az sokkal gyorsabb, de kell mellé az ujjlenyomat is, vagy pedig a kódot pötyögöd ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#538) Gee_- válasza udna999 (#529) üzenetére


Gee_-
tag

Nagyon szép lesz, én élőbe néztem meg őket és nekem is a levendula szín tetszett a legjobban.
Szép árnyalatai vannak nagyon.

(#539) Cuccok válasza w333 (#491) üzenetére


Cuccok
tag

"Pontosan, attól függetlenül ha valaki vásárol telefont kamatmentes részletre vagy nem a havídíjat ugyan úgy fizetni kell amit lebeszélsz"

És a jelenlegi Telekom lakossági tarifákat figyelembe véve kb 2x annyit fizetsz havidíjban mint amit prepaidben vagy könnyen, magánszemélyként is elérhető flottás csomagban azonos használati szokások mellett.
Mint amit azt már más is említette itt, az emberek nagy része nem tarifát választ, hanem telefont, és meggyőzi magát hogy neki a 10.000Ft-os havidíj (a telefontörlesztőn felül) felel meg. Az ugye 24 hóval számolva 240.000Ft, pedig lehetne jóval kevesebb is.

Nem véletlenül nincs szinte semmi készülékár kedvezmény a flottás, vállalati csomagoknál. Mivel ott a havidíjból nem lehet fedezni a nyújtott kedvezmény költségét.

(#540) w333 válasza fogtunder (#537) üzenetére


w333
félisten

Akkor már a kód gyorsabb, még jó hogy van miben válogatni :D

(#539) Cuccok

Én csak saját magamból tudok kiindulni, eddig 2000 Ft havidíjat fizettem amit általában túlbeszéltem és a lebeszélhetősége ennek 45 perc, internet csak 30mb volt ami semmire nem elég, most váltottam 4000 -s havidíjra amivel 80 percet telefonálok és ebbe benne van 1GB net is, szóval én ezekkel a díjcsomagokkal jobban jártam :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#541) Parallaxis válasza fogtunder (#500) üzenetére


Parallaxis
addikt

nem létezik kamatmentes hitel.

Pedig van. Pl. Euronics, Mediamarkt, Edigital elég gyakran akcióz 0% THM-es 12-14 hónapos hitelt, ott te egy fillérrel sem fizetsz többet a futamidő végén, mintha a vásárlásnál egyösszegben perkáltál volna.

de nincs az a cég, aki annyira idióta lenne, hogy kompenzáció nélkül odaad 2-300K értékű cuccokat random embereknek részletre.

Pedig hármat is felsoroltam :D

nem tudom, konkrétan miről van szó, de nagy valószínűséggel aláírsz egy hitelkártya szerződést

Nem, nem kell.

Az, meg, hogy a gyártó támogatja, az lehet, de ez engem mint vásárlót hol is érdekel, ha sokszor akcióban, az alapárnál olcsóbban, 0% THM-es hitellel el tudom hozni az adott eszközt?

(#542) viera válasza w333 (#527) üzenetére


viera
őstag

Na ez viszont nem rossz. :K
De akkor sem tudom elviselni,nem tehetek róla. :P

unda999: az S7 Edge-hez is ilyen tokot rendeltem és méretpontos,nem lóg ki sehol.9 hónap alatt egyszer sem ejtettem le.Samsung előtt Sony-k voltak,(Z1-Z3-Z5)azoknál is ilyet használtam és karcmentes maradt az összes. :))

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#543) Zolik válasza A 2. Vesztes (#424) üzenetére


Zolik
senior tag

Ez igen, a füvezést és az agyatlan hitelre való vásárlást összehasonlítani! Gratulálok! Na ezért tart itt ez az ország hogy az emberek még mindig hitelre vesznek egy tv-t!

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#544) Cuccok válasza Ateszpapa (#503) üzenetére


Cuccok
tag

Nagyon jó akkor most számold ki hogy 2 év alatt mennyivel fizetsz ki többet havidíjban mintha megvetted volna Dominóban és Domino fix/most-ban használnád. A kapott összeg a kamatmentes hitel rejtett kamata ☺️
Ha többet beszélsz mint 80 perc akkor ez a szám még magasabb lesz. Meg különben is mennyire jó dolog már hogy lehet figyelgetni hogy a legoptimálisabb 80 perc körüli értékre gyere ki hó végére 🙄
Arról nem is beszélve hogy a havi 3.000-et akkor is kell fizetned ha egy előre nem látható esemény miatt 0 percet es 0 Mbyteot forgalmazol egy vagy akár több hónapban is.

(#545) LaciGSM


LaciGSM
aktív tag

Nincs moderátor ebben a topikban? Másról sem olvasok csak a hitelekről, meg az előfizus konstrukciókról! szakadjunk már le a hitel témáról mert rohadt unalmas!

Inkább beszéljünk arról hogy kinek igazoltak már vissza , hogy holnap megkapja az előrendelését??

Én a vodafone-tól vettem, a rendelésem státusza: csomagolás alatt !

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#546) viera válasza w333 (#531) üzenetére


viera
őstag

+1
És is az éjfeketét fogom választani. Még esélyes volt a jeges szürke is.De már az i7-ből is inkább a Jet Black-et vettem meg.Amúgy az ujjlenyomat olvasó engem is hidegen hagy,inkább írisz vagy kód.Az S7-et is sokszor kóddal oldom fel.

velekeio: már én is rohadtul unom. :(
Én a Telekomnál veszem,de sajnos csak üzletben tudom.
Nem is tudom,hogy fogom kibírni. :DD
Nem baj,holnaptól 28-ig nem olvasom a topicot. :DDD

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#547) LaciGSM válasza viera (#546) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

Én a Jeges szürkét választottam( Bár vodának csak a szürke van jelenleg 8+) A fekete valahogy nem jött be, pedig az S7 edge-nek a black onyx valami csodaszép....

Szerintem az ujjlenyomatolvasó helye szokható, bár az íriszszkenner elég kényelmes! A Note 7 ben is kiválóan működött, szerettem azt a funkciót!

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#548) buvartacsko válasza Cuccok (#544) üzenetére


buvartacsko
addikt

Bocs de egy bizonyos kor felett nem mindenkinek fér bele, hogy "már csak visszahívó SMS-t tudok küldeni". :)

(#549) viera válasza buvartacsko (#548) üzenetére


viera
őstag

Juj :)) :DD :D
Nekem 4 GB van az előfizumba de sokszor az sem elég. :N

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#550) Parallaxis válasza LaciGSM (#545) üzenetére


Parallaxis
addikt

Pedig aki vásárlás előtt áll, annak lehet hasznosabb infók ezek, mint az, hogy neked már becsomagolták a készülékedet. :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.