Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) Deck válasza Mr.Silkó (#20000) üzenetére


Deck
titán

Elég szép eredmény :D
Egy nap alatt is rengeteg hozzászólás jön, mindig van mit olvasni.

PS5

(#20002) csabicska


csabicska
senior tag

Egy kis érdekesség :
[link]

-Galaxy S20 - The best-

(#20003) icemad válasza Mr.Silkó (#20000) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Hát nem rossz, csak ennek kb fele tok, fólia, vagy battery Stat hsz...

(#20004) Mr.Silkó válasza Deck (#20001) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

:K

icemad

Mit találnál hasznosabbnak egy telefonos topikban? :)

[ Szerkesztve ]

(#20005) Mr.Silkó válasza csabicska (#20002) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Jöjjön csak! :)

(#20006) icemad válasza Mr.Silkó (#20004) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Pl. Dex-ről nem sok szó esett még... Romolás vagy egyéb szoftveres okosságok sem kerültek szóba. Pl. engem érdekelne a windows telepítés is erre a telefonra, de erről sincs semmi konkrét tapasztalat. ( Nekem nem sikerült...) Ilyesmik is jöhetnének. Mert sokat tud a telefon, de én még nem ismerem a határait. Szeretném jobban kihasználni.

(#20007) Mr.Silkó válasza icemad (#20006) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Teljesen érthető, amit mondasz. Azt gondolom, hogy a felsorolt infók hiányának, a fenti témák háttérbe szorulásának az lehet az oka, hogy vagy nem rendelkeznek a fórumozók az említett eszközökkel, vagy kisebb létszámot foglalkoztatnak a fenti kérdések.

De persze minden ilyen téma jöhet nyugodtan, elférnek egymás mellett itt a fórumon. :)

[ Szerkesztve ]

(#20008) hunluigi válasza icemad (#20006) üzenetére


hunluigi
senior tag

Volt valami DeX cikk külön. Az alatti topicban biztosan megy a diszkurzus. Amúgy készülök én is egy alternatív megoldásról szóló összefoglalóval. Már csak a postásnak kéne ideérnie... A windows telepítéssel nem vacakolnék a helyedben. Ott a TeamViewerer ami sok szempontból előremutatóbb megoldás szerintem.

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#20009) viera válasza Mr.Silkó (#19998) üzenetére


viera
őstag

+1
Már én is akartam tanácsolni.90%-ban mobilról követem a topikot és arról is szoktam linkelni az általad leírtak alapján.Megmondom őszintén ha valaki nem linkel csak bemásolja én rá sem nézek. :N

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#20010) Aszi10


Aszi10
tag

Üdv srácok! Esetleg valakinek valami ötlete hogy miért van az ág anomalia hogy nálam a parancsikonok mellett nem jelzi a gyári launcher ha van ertesitesem...mitől lehet ez? Nagyon durván idegesít mert ha nem lépek bele a programba akkor nem látom az értesítéseket... :W

"A stílus az egyetlen olyan igazi luxus,amit mindenki megengedhet magának,függetlenül attól, hogy mennyi pénze van." Giorgio Armani

(#20011) Mr.Silkó válasza hunluigi (#20008) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

A DeX cikk asztali nézetben látható innen is, betettem anno a témához kapcsolódó anyagok közé, jobb oldalra. :)

Bár még nem annyira pörög a topikja, egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#20012) DarthFater válasza DarthFater (#19891) üzenetére


DarthFater
tag

Mr. Silkó, köszönöm a választ, de én mégis szeretnék rá, valami normálisabb fajtát :D

Valaki más pár javaslatot tudna adni, akinek van az S8/S8+-án edzett üveg? :)

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#20013) Mr.Silkó válasza viera (#20009) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Picit bonyolultabb is úgy megnyitni egy linket, ha csak be van másolva. :K

(#20014) viera válasza Mr.Silkó (#20011) üzenetére


viera
őstag

Néha benézek én is ide de sajnos nem valami aktív a topik. :(
#20013: Igen,ezért nem is foglalkozok vele. :N

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#20015) Mr.Silkó válasza viera (#20014) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Majd idővel, ha több DeX felhasználó lesz, akkor talán beindul. :)

[ Szerkesztve ]

(#20016) Mr.Silkó válasza Aszi10 (#20010) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Milyen appokról van szó?

(#20017) viera


viera
őstag

Majdnem bővült a topik egy S8-cal de aztán mégse.Páromnak szerettem volna venni múlt héten de azt mondta,hogy most nem akar telefont cserélni.Majd talán jövőre. :))

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#20018) Aszi10 válasza Mr.Silkó (#20016) üzenetére


Aszi10
tag

Mindegyikrol... Egyik parancsikon sem mutatja az új értesítéseket... Se Viber se Messenger meg az alao uzenetek sem...

"A stílus az egyetlen olyan igazi luxus,amit mindenki megengedhet magának,függetlenül attól, hogy mennyi pénze van." Giorgio Armani

(#20019) ollie válasza icemad (#20006) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mivel majdnem mindenkinek garanciális készüléke van (ugye még az 1 év sem telt el), ezért nem sokan romolgatnak, mert nem akarják elveszíteni a garanciát. De amúgy sem látom sok értelmét, mert nagyon jó az alap szoftver, nem igazán hiányzik belőle semmi. Windows van az S8-ra?

***

(#20020) icemad válasza ollie (#20019) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Windows van mindegyik droidos eszközre, kérdés, hogy mennyire használható. Dexxel már lehet értelme is akár... Arról is volt szó, hogy az s8 nativan is tudja futtatni majd a windows 10et, legalábbis a snapdragon verzió. Nem kell emulátorral szórakozni. Én próbáltam emulátorral egy alap windows XP-t telepíteni, de nem jött össze.

(#20021) doe2


doe2
tag

Sziasztok!
Az mitől lehet hogy este 7 óra alatt 6%-ot merült az s8+?
100%-on vettem le töltőről. Wifit, mobilnetet, gps-t bluetoothot kikapcsoltam és kifisztítottam a ramot. AOD kb 2 órát ment ebben az időintervallumban és reggelre 94en volt.

(#20022) icemad válasza doe2 (#20021) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Óránként 1% nem vészes. Szerintem normális.

(#20023) ollie válasza icemad (#20020) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem elfelejtheted a natív windows futtatást. Az MS hivatalosan is bejelentette, hogy teljesen abbahagyta a mobilos windows fejlesztését, és nem is lesz több windowsos mobil sem. Emulátorral meg nagyon lassú lenne.

(#20021) doe2: ezt a merülést nem mondanám soknak, talán egy kicsit több, mint az átlag, de nem kiemelkedő

[ Szerkesztve ]

***

(#20024) Mr.Silkó válasza viera (#20017) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ilyet se hallanál egy techmániástól! :D

(#20025) Mr.Silkó válasza Aszi10 (#20018) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Az elég érdekes. Persze vannak appok, mint például a Gmail, ami alapjáraton nem mutatja az értesítéseket az ikonja feletti számmal, de hogy nálad mind..?

(#20026) arn


arn
félisten

osztrak saturn 499/599 eur! minden szin... epp tegnap rendeltem az amazonrol :D
milyen hibakat/dolgokat erdemes keresni/megnezni rajta, hogy minden ok e?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#20027) ollie válasza arn (#20026) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egyedül a kamera fókusz elvesztését lehet szériahibának nevezni, de persze nem minden készüléknél jön elő, és általában nem rögtön, hanem sokszor hónapok múlva. Amúgy ez nagyon jó ár.

***

(#20028) viera válasza Mr.Silkó (#20024) üzenetére


viera
őstag

Az biztos. :K
De azért mondtam neki,hogy én viszont valószínűleg lecserélem az S9-re. :DD

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#20029) arn válasza ollie (#20027) üzenetére


arn
félisten

tudom, aktualisan 580 eur a hivatalos forrasbol, mar vettem is egyet. :)

kijelzo fade?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#20030) kengyel válasza csabicska (#20002) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ez nem lenne hülyeség, jó lenne megkapni. Reméljük, a 8-android elhozza.

kengyel

(#20031) Zsoltesz93


Zsoltesz93
tag

Sziasztok!
2 nappal ezelőtt én is S8 tulaj lettem. Sokat gondolkoztam az iPhone 7-en is, nem bántam meg, hogy végül emellett döntöttem.
Nézegettem a Clear View tokokat és itthon 12k-t kérnek el érte, amit én sokallok. Így hát az lenne a kérdésem, hogy az Ebay-en található 5 fontos Clear View tokok eredetiek?

"A marketing az az eszköz, amelyhez akkor nyúlunk, ha rossz a termékünk."

(#20032) icemad válasza ollie (#20023) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Rendes windows verzióról beszélek, nem a mobilosról. Olyanról, ami laptopon, tableten is van.

(#20033) ollie válasza Zsoltesz93 (#20031) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csodálkoznék, ha eredetiek lennének. A Samsung féle tokok nagyon minőségi anyagokból készülnek, nem véletlen annyiba kerülnek, ráadásul még garanciát is kapsz rájuk. A hamis tokokat nem ismeri fel a telefon, és nem úgy fog működni a kijelző, mint az eredetinél, amikor lecsukod a tokot.

***

(#20034) EnterR válasza Mr.Silkó (#19998) üzenetére


EnterR
veterán

Vagy rögzüljön a "[ L:http://weboldal.com][link][ /L ]" forma.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#20035) arn válasza Zsoltesz93 (#20031) üzenetére


arn
félisten

amazonon nezzel korul, ott van ertekeles, tudod mit veszel.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#20036) Mr.Silkó válasza viera (#20028) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Mindenképpen! :D ;]

(#20037) Mr.Silkó válasza EnterR (#20034) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Akár. :K

(#20038) Kils


Kils
csendes tag

Sziasztok!

Galaxy s8 telefonom van, nagyon jól megvoltam vele egy hónappal ezelőttig. Gyors, okos, stb. stb... volt.

Mostanában viszont, azt vettem észre hogy lassúlt... Az újlenyomat olvasó van amikor másodpercekig semmi visszajelzést sem ad, se nem old fel, se nem mondja, hogy nem ismeri fel az újlenyomatomat az olvasó.
Az alúlról felhúzható navigáció is néha nem akar megjelenni, feljönni. Hiába húzom bőszen felfelé az ujjamat alúlról. Alkalmazás navigálás közben döcög, érezhetően romlott a felhasználió élmény, főleg a barátnőm Note8 -ához képest, pedig elvileg nem sok különbség van (tudom több a memória, de a 4GB -nek is elégnek kellene lennie, nem?).

Bőszen nyomkodom a gyári Eszköz karbantartás névre hallgató kis memória és egyéb okosságok törlésével, frissítésével, gyorsításával foglalkozó alkalmazást, de azon túl hogy kiírja, hogy kiváló, nem sok minden változik.

Egy dolog volt ami kicsit segített a dolgon, ha kikapcsoltam a telefont, majd újra bekapcsoltam (az újraindítás nem segített, csak a tényleges kikapcsolás). Ti milyen gyakran indítjátok újra, kapcsoljátok ki a saját telótokat? Ilyen szinten is kell még ezzel foglalkozni?

Van esetleg valami ötlete valakinek hogy mit tehetnék ez ellen?
Nem telepítettem semmi hülye alkalamzást. Vagy ha igen, akkor az az első bekapcsolás után rákerült, és fura (bár előfordulhat) lenne ha két hónapig még nem okozott gondot, most meg esetleg a memória szemeteléssel lassítaná a telefont... (de ha memória szemetelés, akkor meg az eszközkarbantartó segített volna, elvileg...)

Előre is köszönöm az ötleteket, segítésget és elnézést ha volt már róla szó a topikban, de hirtelen ahogy ránéztem nem találtam ilyen jellegű tanácskozást.

[ Szerkesztve ]

(#20039) Aszi10 válasza Mr.Silkó (#20025) üzenetére


Aszi10
tag

Na közben megvan a hibás ... Én voltam ...tiltottam valami olyan folyamatot ami ezt hivatott mutatni ... Most engedelyeztem vissza párat és már mutatja is minden az új értesítéseket :))

"A stílus az egyetlen olyan igazi luxus,amit mindenki megengedhet magának,függetlenül attól, hogy mennyi pénze van." Giorgio Armani

(#20040) Mr.Silkó válasza Aszi10 (#20039) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Jólvan akkor. :)

(#20041) ollie válasza Kils (#20038) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Próbálkozz meg egy Cache partíció törlésével a recoveryből. Így léphetsz be oda:

1. kikapcsolod a mobilt
2. Bixby + hangerő fel lenyomása egyszerre (tartani kell), és bekapcsolás közben
3. elindul a recovery, itt csak a cache partíciót töröld, ez nagyon fontos!

***

(#20042) icemad válasza Kils (#20038) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én 2 dologra gondolok. Az egyik,hogy valamelyik program kavar be. Nem kell, hogy új program legyen, néha a frissítések is inkább rontanak pár dolgot. A másik valamelyik energiatakarékos módot bekapcsoltad.

(#20043) #67656192 válasza viera (#20017) üzenetére


#67656192
törölt tag

Jövőre megkapja a klónodat, Te meg veszel egy s9-cet. :D
Megoldottam? :D

[ Szerkesztve ]

(#20044) Kils válasza ollie (#20041) üzenetére


Kils
csendes tag

Köszönöm a tanácsokat.

ollie : Tudsz mondani valamit arról, hogy milyen következményei lesznek egy ilyen törlésnek?

icemad : A programokat átnézem, hátha... A takarékos üzzemód meg ki van kapcsolva, ha csak egy takarékos üzzemód van, és jót néztem :) ( de ha be is lenne, akkor a kikapcsolás bekapcsolás miért segít?).

(#20045) ollie válasza Kils (#20044) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Olyan adatokat törölsz így, melyeket átmenetileg használ a rendszer, így a törlésük nem okoz problémát, viszont a meglétük időnként okozhat.

***

(#20046) Róby


Róby
csendes tag

Sziasztok!
Telenoros vagyok és hónapok óta nem kaptam frissítést. Július 1.-én kaptam az akkori biztonsági csomagot plusz a navigációs sáv eltűntethetőségéért felelős frissítést és azóta semmi.. :(
A telefonommal van baj vagy a telenornál akadt el a frissítés szerintetek?

A telefonom erősebb mint a laptopom.. mi lesz itt tíz év múlva?!?! Mikor a galaxy nexus volt a legerősebb mobil, nem gondoltam volna hogy ennyire gyors lesz a fejlődés! :D (Iphone Xs)

(#20047) ahnaelei


ahnaelei
tag

Sziasztok! Tud valaki olyan app-ot, amivel időzíteni lehet a net, hang, stb. ki-be kapcsolását. Vagy esetleg tud ilyet a telefon? Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#20048) viera válasza #67656192 (#20043) üzenetére


viera
őstag

Köszi az ötletet,de már megvan a gazdája az S8+ -nak. ;) Neki amúgy is túl nagy lenne,a sima S8 is határeset. :))

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#20049) dkovizoli válasza Róby (#20046) üzenetére


dkovizoli
addikt

Szerintem a telefonoddal. 👹 persze, hogy a telenor nem adta ki. De ha nyugtat a többi szolgáltatós is a napokban kapott augusztusit. Már aki kapott.

[ Szerkesztve ]

(#20050) k0c2k4


k0c2k4
tag

Hello, gondolkozok egy s8 beszerzesen. Kerdesem a kovetkezo lenne, kamera fokusz problema mennyire jellemzo?

"Growing old is inevitable. Growing up is optional"

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.