Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) zoleeno1 válasza Viper26 (#1147) üzenetére


zoleeno1
addikt

Olvass vissza, van ra egy app, ha arrol beszelsz, tegnap linkeltek. De ezt hol irja amugy? Mert nekem nincs ilyen... Legalabbis nem latom...

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#1152) DrJaka válasza #45553408 (#1129) üzenetére


DrJaka
aktív tag

Swiftkey-nél van olyan beállítási lehetőség, hogy a magyar ékezetes betűket is kitegye? (ne kelljen hosszan nyomnom az ékezet nélkülieket)

Huawei Mate 20 prO

(#1154) HUTCHDB válasza fogtunder (#1117) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Akkor továbbra sem vagy megelégedve a kamerával?
Itt tegnap üdvrivalgás volt néhány Nyugati Pu. környékén készült képek alapján.
Mondjuk azokkal nekem sem volt különös bajom.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1156) fogtunder válasza HUTCHDB (#1154) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Egyelőre nem vettem észre nagy változást, de sokat nem is fotóztam vele, mert a dual SIM, amit napi szinten használok, még nem kapta meg, plusz daráló van melóban, mire hazaérek sötét. Holnap itthon leszek, majd kimegyek a kertbe és megnézem.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1157) Dave69


Dave69
tag

én még semmi frissitést nem kaptam 1 simes-re

Az élet olyan, hogy mindig másképp történik minden, mint ahogy elgondolta előre az ember.

(#1158) beyruth82 válasza Dave69 (#1157) üzenetére


beyruth82
veterán

Én se szintén egy simesre...

(#1159) HUTCHDB válasza #45553408 (#1155) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Azt hallottam én is, hogy nincs a helyzet magaslatán...

(#1156) fogtunder!
Várom a képeket, véleményedet!

MÁS:
Telenor nem tudja, hogy 1, vagy 2 sim-es a készülék. :F

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1160) Bzs90


Bzs90
csendes tag

(#1159) HUTCHDB:
"Telenoros Kislány" a telefonban nem tudta megmondani. Holnap délelőtt írok ha megjött.
Véleményem szerint 1 SIM-es csak, mert sehol sincs utalás, hogy Dual lenne...

(#1161) zoleeno1 válasza DrJaka (#1152) üzenetére


zoleeno1
addikt

Nincs ilyen beallitas.

moderálva

HUTCHDB: bog azt irta, hogy az osszes szolgaltatos 1 simes lesz.

[ Módosította: #45553408 ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#1162) HUTCHDB válasza Bzs90 (#1160) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Én annyit kérdeztem, miután erre nem tudott választ adni, hogy legyen szíves a típusszámot megmondani. (Ugye abból látható, mert ha 29 akkor dual, ha 09, akkor pedig szimpla sim-es.)
Azt mondta, hogy nem tudja megkérdezni, mert a készlet az más részleghez tartozik.
Mondtam, hogy kapcsoljon oda, vagy hívjon vissza, ha ez megvan.
Azt mondta, ilyen adatnak ők nem tudnak utána járni, és kapcsolni sem tudnak... :(((

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1163) bokarcsi71 válasza #45553408 (#1142) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Köszi.Azt tudom, de ez a sima mate 10.

(#1165) thebeegee


thebeegee
tag

duplakoppos kijelző feloldás itt kimaradt? nem találom. sokszor amikor az asztalon van laptop mellett kényelmesebb lenne ránézni az értesítésekre a zárképernyőn duplakoppal, mint oldalt a gombot megnyomni, mert akkor ellen is kell neki tartani a másik oldalról, hogy ne menjen arrébb...

(#1166) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Megnezne valaki, hogy ez a bongeszo telepul/mukodik-e?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1168) Viper26 válasza HUTCHDB (#1154) üzenetére


Viper26
nagyúr

Pedig mind "point and shoot"-ként készült, szóval én teljesen elégedett vagyok. :)

Pixel 7 | FR955

(#1169) HUTCHDB válasza #45553408 (#1167) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

:R
Nagyon megszerettem S8-on, nagyon smooth bongeszo!

(#1168) Viper26!
Mint irtam, a tegnap posztolt kepek nekem is tetszettek.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1170) kali


kali
legenda

Sziasztok,

1.5 éves (önkéntes) fórumos hallgatásomat töröm most meg ezzel a hozzászólással, ami picit a Mate 10 Pro-nak is köszönhető, péntek óta van a tulajdonomban egy Telekomos (de független) BLA-L09 példány, amivel nagyon elégedett vagyok.
Volt korábban Mate 9 is, amit nagyon szerettem, ~8 hónapig használtam, ami nálam már soknak számít, ez eleve nagy pozitívum egy telefonnak, ennek fényében, szinte látatlanban is vevő voltam az utódra, így is lett.
Igaz, a mai Telekomos hálózati frissítés (ami a 120-as firmware frissítés után érkezett) felbosszantott kicsit, mert megszűnt működni a VoLTE funkció, nem megy a 4G hanghívás, illetve a VoLTE kapcsoló is eltűnt a beállítások közül. Jeleztem ezt egy Telekomos ügyintézőnek, felvette a bejelentést és továbbítja az illetékesek felé, de már reggel tudtak a problémáról és nem csak ez a típusú telefon érintett, hanem másmilyenek is. (Tudom, nem mindenkinek tűnt el a Telekomos frissítés után a VoLTE kapcsoló, de akinek nem aktív az előfizetésén a funkció, mert olyan flottás, Domino előfizető...stb., annál nincs jelentősége.)
Ettől függetlenül, nagyon bejött a telefon, jóban leszünk, pláne ha a Telekom nem fog ilyen hálózati frissítésekkel babrálni a firmware frissítés után. :)
Akkumulátoros üzemidőben frankó, kamerában, kijelzőben és úgy általában mindenben jó, sok tekintetben jobb az elődjénél, de akár más csúcstípusokhoz viszonyítva is, mert elég sokkal összehasonlítottam, birtokoltam/használtam többet is a Mate 9 mellett és után is, például már jóval a hazai hivatalos megjelenés előtt a még most sem túl elterjedt Nokia 8-at, de annak a ZEISS optikás kamerája sem lövi meg ezét.

beyruth82: Amit látsz 702 Mbps wifi sebességet, az az 5 GHz AC kapcsolat sebessége, 2 * 2 MIMO 80 MHz esetén felmehet 867 Mbps-ig, Mate 9 még csak 433 Mbps kapcsolatot tudott, de a 10-nél nem csak a 4G, hanem a wifi is gyorsabb lett.

thebeegeeŰ: Az előd(ök)nél sem rémlik, hogy lett volna direktben duplakopp.

[ Szerkesztve ]

(#1171) bébi67 válasza kali (#1170) üzenetére


bébi67
aktív tag

Üdv. újra itt. Üzemidőben mi a sorrend a Mate 8, 9, és 10 között?

(#1172) Dave69


Dave69
tag

ha jön értesítés hogy tudom beállítani hogy jellezen az a kis led? mert csak a facen jelzni ha írtak zölden de semmi mást nem jelez.... illetve a zároltképernyőn csak a nemfogadott hívást mutatja meg az idő dátum aksi se face üzenet semmi más

Az élet olyan, hogy mindig másképp történik minden, mint ahogy elgondolta előre az ember.

(#1173) zoleeno1 válasza kali (#1170) üzenetére


zoleeno1
addikt

Nem is tudtam, hogy (itt) nemasagba vonultal :D
Udv itt, volte engem nem erint, szoval nem fáj :)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#1174) kali válasza bébi67 (#1171) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Mate 8 nem volt nekem, így saját tapasztalatos hármas sorrendet nem tudok felállítani, 9 volt az első Huawei, telefonom, ahhoz képest jobb érezhetően (és a tesztek szerint is) a Mate 10 Pro (pedig a 9 sem volt rossz), a számomra megbízhatóbb tesztek és a hallottak, olvasottak alapján pedig a 8 jobb ebben a 9-től, szóval a 9 az biztos utolsó, a 8 és a 10 helyezése pedig passz.

zoleeno1: Pedig de, 1.5 éve nem szóltam hozzá a fórumon.

Dave69: LED: Beállítások -> Alkalmazások és értesítések -> Értesítések és állapotsáv -> Villogó jelzőfény
Zárképernyős értesítések: Beállítások -> Alkalmazások és értesítések -> Értesítések kezelése -> Opciók (jobb felül a három pötty) -> Zárképernyő értesítések -> Itt tudod kiválasztani, hogy Minden, Semmi, vagy elrejtett tartalmú értesítés jelenjen meg
Ha külön akarod beállítani minden alkalmazásnál: Beállítások -> Alkalmazások és értesítések -> Értesítések kezelése -> kiválasztod a konfigurálandó alkalmazást -> Zárképernyő értesítések

[ Szerkesztve ]

(#1175) kiszu válasza kali (#1170) üzenetére


kiszu
senior tag

Mate 9 nél miben jobb? Most nem a gyorsasagra gonolok. Engem a kijelzője tart vissza a vasarlastól. Sokkal gyengébbnek érzem fényerőben ezt az uj oled panelt. Ami nekem a Mate 9 en 50-55% fenyeron minden szép, A mate 10 pro-n egy elfogadható latvany nekem csak max fenyeron van,ami nem tenne jót az olednek hosszú távon. És az uzemidonek sem.
Most egy Mate 9 et hasznalok egy hete. Csodas készülék.

(#1178) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

A 1176-os hozzászólónak:
Törölték, mert szabályzatba ütközik.
Tedd fel hardverapróra, ha pedig szeretnéd, hogy itt is értesüljenek róla, akkor tedd az aláírásodba, az nem tiltott.

(#1179) kali válasza kiszu (#1175) üzenetére


kali
legenda

Erősebb hardver (Chipset, CPU, GPU...stb.), dupla tár, több RAM, gyorsabb 4G modul, gyorsabb, jobb MIMO képességű wifi, USB 3.1, jobb kamerák, jobb audio chip, jobb bluetooth, van IP védelem, jobb CGG, jobb felbontású kijelző, adott a HDR is - hirtelen ennyi jut eszembe, de lehet persze még más is.
Az IPS kontra OLED harc passz, nekem mind a kettő bejön, ha minőségi kijelzőről van szó, fényerőben sem érzem annyival gyengének a 10 Pro-t, (bár szinte sosem használom maximum fényerőn), illetve ha valakit zavar az élénkebb színvilág, akkor az is alapra állítható.
Szubjektív lehet, de nekem a kisebb ház (jobb a fogása a vékonyság miatt), illetve a ház - kijelző méret jobb aránya is bejön, tovább az anyaghasználat is szimpatikusabb.

[ Szerkesztve ]

(#1180) beyruth82 válasza kiszu (#1175) üzenetére


beyruth82
veterán

Azokon kívűl amiket felsorolt az előttem szóló forumtárs még a kijelzője is szebb a mate 10 pronak

(#1181) #04441088 válasza kali (#1170) üzenetére


#04441088
törölt tag

Érdekes, mert nekem a VoLTE nem megy és nem is ment. Pedig van itt 4 G. De ha telefonálok konkrétan nem átvált 3 G-re vagy marad a 4 G, hanem teljesen elmegy a mobilnet.
Felhívtam T-t, hogy kapcsolják már be erre a számra a VoLTE-t, de azt a választ kaptam, hogy annak mennie kellene automatikusan, nem tudják ki/be kapcsolni.

(#1182) kali válasza #04441088 (#1181) üzenetére


kali
legenda

Nem kell mennie automatikusan, külön bekapcsolást igényel minden előfizetésem, már amelyiken engedélyezett és technikailag megoldható a bekapcsolás, illetve megfelelő telefon is kell hozzá.
Néhány szolgáltatós ügyintéző nincs teljesen képben a dolgokkal, de ha olyat fogok ki és nem tudom normális hangnemben meggyőzni, akkor telefonálok később, másodszorra vagy harmadszorra már akad olyan, aki érti a dolgát és megcsinálja a kért módosításokat.
Én bekapcsoltattam korábban az ügyfélszolgálattal, utána szükség volt a telefon újraindítására - erre fel is hívta az illetékes a figyelmemet -, a mai Telekomos hálózati frissítésig működött is, 4G-n maradt a telefon a hívások alatt is.
Mindegy, majd javítják, ha már tudnak a hibáról.
Van ott 3G is, vagy csak 4G és 2G? Mert utóbbi esetben lehetséges hívás közben a mobilinternet hiánya, mivel 2G hálón nem megy egyszerre a hang és az adat.

[ Szerkesztve ]

(#1183) #04441088 válasza kali (#1182) üzenetére


#04441088
törölt tag

Én is ebben a tudatban voltam, és már vicc kategória számomra, hogy a Telekom egy olyan szinten elbaszott cég, hogy az valami hihetetlen. Komolyan az ember már kb. semmi értelmes dolgot nem tud velük normálisan elintéztetni, mert vagy az ügyfelet nézik hülyének, vagy egyáltalán nincsenek képben, mert 10 ből 9 ügyintéző mindig mást mond, ha telefonálok. Abba, hogy a weboldal egy szarhatár és appjuk is, inkább nem mennék bele.

Van itt 3 G is, azt tudom, legalább is 2-3 éve még H+ és 3 G között váltakozott a hálózatom mobilneten.

(#1184) kiszu válasza beyruth82 (#1180) üzenetére


kiszu
senior tag

Hát,nem vagyunk egyformák. Nekem pomt a kijelzője tűnik gyengének. A tōbbi tulajdonsagat elismerem

(#1185) Juliuska válasza kali (#1170) üzenetére


Juliuska
senior tag

Üdv újra itt a Fórumon, kali! :R
Vásár előtt állok; 2 befutóm van ez és az U11. Neked ez van, pls mondj nekem pár konkrétabb észrevételt a 10 Pro-ról.
Írtad, hogy "akkumulátoros üzemidőben frankó, kamerában, kijelzőben és úgy általában mindenben jó, sok tekintetben jobb az elődjénél, de akár más csúcstípusokhoz viszonyítva is, mert elég sokkal összehasonlítottam, birtokoltam/használtam többet is..."
A "csúcstípusok" nem volt véletlen egy U11 is...? :)

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#1186) kali válasza Juliuska (#1185) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Volt nálam egy rövid ideig U11 régebben, de ez az egy olyan telefon, illetve gyártó, amivel kapcsolatban általában nehezen tudok elfogulatlan véleményt alkotni, valamiért ellenszenves, még ha nem is mindig tudom megfogalmazni magamban sem az okát, egyszerűen nem fognak meg valamiért.
Egy dolgot el kell viszont ismernem, kamerában nagyon jó az U11, részemről a Mate 10 Pro is csak úgy nyer ellene, ha a két kamera által adott előnyöket is nézem (portré mód, 2x optikai zoom...stb.), mert azt egy kamerával nem lehet szoftveresen arra a szintre hozni. (A magam részéről, egy ideje már csak két hátlapi kamerával rendelkező típusokat veszek, mert megszerettem az általuk adott többletet.)
Tetszett még az U11-nél a nagyon pörgős rendszer és a QHD kijelző, de nagyjából ennyi, mert hamar kedvemet szegte a számomra gyenge akkumulátoros üzemidő - pedig akkor még nem is a Mate 10 Pro-hoz mértem, hanem kicsivel gyengébbhez.
Ha most kellene döntenem a két telefon között, akkor egyértelműen a Mate 10 Pro lenne a befutó - attól függetlenül is, hogy már megvettem -, akkor kezdenék csak mérlegelésbe, ha a hamarosan megjelenő U11+ lenne a másik oldalon, mert abban már nagyjából Mate 10 Pro szintű akkumulátor lesz.
Nem tudom, hogy U11-ből melyik verziósat vennéd, de ha a 64/4 GB-ost, akkor a jövőre nézve pláne előny lehet a Mate 10 Pro 128/6 GB-ja is.
A kijelző technológiája nézőpont kérdése, nekem egyikkel sincs bajom, probléma nélkül vettem Samsung (SAMOLED) után iPhone-t (IPS), aztán fordítva, egyik napról a másikra ráállt a szemem a változásra, de biztos nincs mindenki így ezzel, így valakinek ez is döntő(bb) tényező lehet.
Egy dolgot viszont nagyon javaslok, ha még nem tetted meg és szándékozol megnézni, kipróbálni Mate 10 Pro-t, akkor ne az MM és társaiban kiállított "DEMO" telefon legyen az alany, mert tévútra vezethet. :)

(#1187) csokisüti válasza bebuci (#100) üzenetére


csokisüti
csendes tag

Érdekes én is ezt tapasztaltam csalódás pedig meg akartam venni de szerintem mate9 lesz most mate8 van ennyi pénzért biztos nem.

István

(#1188) #04441088


#04441088
törölt tag

Az új Huawei frissítéssel hova tűnt a képernyő felvétele az eszközök közül? :DDD :R

(#1189) kali válasza #04441088 (#1188) üzenetére


kali
legenda

Rolózzál, ott figyel :)

R

(#1190) Juliuska válasza kali (#1186) üzenetére


Juliuska
senior tag

Köszi szépen a tapasztalati úton gyűjtött infóidat, tanúlságos volt végigolvasni.

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#1191) gyvince válasza #45553408 (#1177) üzenetére


gyvince
senior tag

Nekem mate 8as van a mai napig nem igazán érzek lassulást ha cserélek is mate 10re az a.kijelző az ip védetség és a kamera miatt valamint az infra amit használnék...

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#1192) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Aki Telekomtól rendelt:
Onnan számítva, hogy megjelent a "szállítás alatt" státusz, nektek mennyi idő múlva vitték ki?

13.-a óta volt már az összes webshopos hiba, tegnap végre szállítás alattira került, de 24 óra alatt sem kaptam semmilyen értesítést a tényleges kiszállításról, sem a Telekomtól, sem a futárszolgálattól. :(
Miközben a kiszállítás dátumának még mindig a november 17. péntek van a rendeléseim adatai között... :D :(

(már kezdek agybajt kapni az Elephone P7000-től, ami a tartalékos játékosom)

(#1193) Aryon87 válasza kali (#1186) üzenetére


Aryon87
félisten

Gyenge akksin mit ertesz? Nekem a 3ezres kibirja 05-21ig atlag hasznalattal, ebben 5 ora SoT benne van, ugy, hogy csak mobilnetet hasznal a telefon, nagy ritka a 6 ora is.
Van mikor gyengebb, de akkor pl a hotspot is aktív, vagy a BT.

Nyilvan a 4000-es aksis telok erosebbek, ebben a Huawei a legjobb.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#1194) beyruth82 válasza Aryon87 (#1193) üzenetére


beyruth82
veterán

10%-os merülés 1 órakijelzőidő mate 10 pro.Vegyes wifi,mobilnet de a wifi azért több volt.Ez a tegnapi:30%-nál raktam töltőre ekkor járt 7 óra fölötti kijelzőidőnél autofényerőn

(#1195) Aryon87 válasza beyruth82 (#1194) üzenetére


Aryon87
félisten

Szép teljesitmeny. Az a bazinagy szakadas mi a diagramban? LG-nel jellemzo ez leginkabb

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#1196) szubence


szubence
csendes tag

Na végre megjött az enyém is (titanium grey, MediaMarkt előrendelés). Sajnos csak hétvégén lesz időm belakni, nem tudom hogy fogom kibírni, hogy nem játszadozok vele addig :).
Amúgy nekem is totál lemerült akksival jött és frissítés se érkezett még rá.

Egy kérdés:
Ez az always on display funkció mennyire okos? Pl. mozgatja az órát a beégés elkerülése miatt? Vagy ez nem lehet probléma ennél a funkciónál?

(#1197) beyruth82 válasza Aryon87 (#1195) üzenetére


beyruth82
veterán

Éjjel vagy kikapcsolom vagy repülő üzemmódba rakom.

(#1198) Aryon87 válasza beyruth82 (#1197) üzenetére


Aryon87
félisten

Ja vagy ugy :K

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#1199) mumuss


mumuss
aktív tag

Sziasztok
Rég volt szolgáltatótól vett telefonom, de a Mate 10 pro az. A gyárilag kiadott frissítésekre mennyit kell általában várni, mire megérkezik?
Illetve arra nincs megoldás, hogy a zárképernyőn mondjuk gy email teljes tartalmát el tudjam olvasni?
Vagy mondjuk több viber üzenet szövegét?

[ Szerkesztve ]

Mate 10 pro/Note 10

(#1200) kali válasza Z.É.T. (#1192) üzenetére


kali
legenda

Kérdezz rá telefonon a webshoposokra (+36306363630), hátha tudnak segíteni, mert ott már nem stimmel valami.
Az elmúlt héten szerdáról csütörtökre virradó éjszaka adtam le a Mate 10 Pro rendelést és pénteken délelőtt már hozta is a futár. (Budapest, vidékre egy munkanappal több szokott lenni.)

Aryon87: Azt értem, hogy az én elvárásaimhoz és az akkori telefonjaimhoz képest is gyengébben telkesített, bár az átlagos használat mindenkinél mást jelent(het), de esetemben (az én beállításaimmal és felhasználói szokásaimmal) a jobb telefonok hozzák a 2 nap készenlét melletti 8 óra kijelzős üzemidőt, az iPhone 6s Plus, Mate 9...stb. adta is, de még legutóbb a kis Nokia 8 is (pedig annál nem számítottam rá, de tudta: Link), a Mate 10 Pro viszont most ettől is magasabbra tette a lécet, mert érezhetően és láthatóan az eddigiek felett teljesít, nem is csak kicsivel.

szubence: Mozog kicsit, hogy ne égjen be, de amúgy nem annyira okos még a konfigurálhatóság szempontjából, mint azon néhány készüléknél, ahol ezzel már előrébb járnak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.