Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32101) GEIL


GEIL
addikt

üdv mindenkinek !

Szerintetek mennyit érhet egy Telenoros, első tulajos Mate10 pro ?

Makulátlan, még a gyári vékonyka fólia is rajta van....gyári szilikon hátlapvédő, gyári karcmentes hibátlan doboz, simtű, bontatlan Usb C - Jack átalakító...

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#32102) edward2


edward2
addikt

nálam most olyan probléma van, hogy egy ideje minden értesítés 3-4 másodpercenként folyamatosan értesít megint. Először történik így gőzöm sincs mi változott a telefonon...

(#32103) fericske válasza edward2 (#32102) üzenetére


fericske
addikt

és #32099kajlamacska

Előfordul néha, hogy beragad egy app, meg egyéb anomália.
Nekem egy sima újraindítás eddig mindig segített a problémán.

(#32104) Kiskutya válasza GEIL (#32101) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szerintem max 30!

hmm...

(#32105) GEIL válasza Kiskutya (#32104) üzenetére


GEIL
addikt

:DDD Akkor megmarad asztalt kiékelni vagy ajtót kitámasztani :C :R

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#32106) edward2 válasza fericske (#32103) üzenetére


edward2
addikt

Valami változott. Tasker sem hajlandó például már az eye comfortot kapcsolni ha a kijelző nem aktív... Érthetetlen. Tényleg találnom kell egy új telefont.

(#32107) Kiskutya válasza GEIL (#32105) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én a páromnak adtam mert nem tud vigyázni semmire amire neki kell még túl jó is! :DD

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#32108) Exelsior24


Exelsior24
aktív tag

Sziasztok!

Bár lehet már nem sokan használunk Mate 10 Pro-t, (nekem is megvan már a cserekészülékem, csak még nem laktam be teljesen), de mai napig tökéletesen működött ez a jó kis Huawei telefonom.
Viszont sajnos a héten nekiállta azt csinálni a Mate 10 Pro-m, hogy fogja magát és kikapcsol a telefon, majd 15-20 másodperc után újraindul, illetve használat közben is 4-5-ször is előfordult a héten, hogy lefagyott az egész telefon, majd némi idő után magától kikapcsolt és újraindult. Ez előfordult különböző appok használata közben is, illetve csak simán a beállításokba belépve is miközben a bluetooth fülhallgatómat akartam rácsatlakoztatni a telefonra.
Elsőre valami hibás app frissítésre gyanakodtam, de mostanában semmi új appot nem telepítettem rá, bekapcsoláskori 2 gombos Dalvik Cache Cleaning-et is csináltam, de ez sem segített, ugyan úgy lefagyogat, illetve magától újra indulgat a készülék.

Járt már esetleg valaki így közületek? :F

Külföldi oldalakon rákeresve se találtam semmi konkrét megoldást, ami segített volna. Amire én gyanítok az az, hogy az akkumulátor haldoklik benne, és ez okozza a lefagyás és kikapcsolásokat, főleg mert kb 2-3 hete a telefon Huawei Assistant programja is kiírogatta már kb 3-4 alkalommal is, hogy erősen romlik az akkumulátor állapota, és ajánlott lenne a cseréje.
Igazából nem tudtam még eldönteni, hogy egy ennyi idős telefonban megérné-e még az akksicserét, főleg, hogy a Huawei márkát továbbra is szívatják ahogy csak lehetséges.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#32109) olajbogyo válasza Exelsior24 (#32108) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Ugyan így csinálgat az enyém is! Igaz már 5 éves is elvan azt hiszem...
Nem segít rajta az akkucsere sem, nálam legalább is nem segített. Bár nem eredeti gyári akku ment bele, hanem utángyártott. Nem tudom mit vegyek helyette, mert megkedveltem ezt a telót, de csak veszek majd valami strapatelefont helyette.

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#32110) nmkopasz


nmkopasz
csendes tag

Sziasztok! 5év 3hónap használat után úgy gondoltam váltok. Mate 10 prót jól eladom és átnyergeltem 1 honor magic 5próra. Remélem ez is elfut majd pár évet!

HonorM5p-HuaweiM10p-XiaomiA1-LgG3-HuaweiY3

(#32111) ystuc válasza nmkopasz (#32110) üzenetére


ystuc
tag

Ugyanígy tettem még a nyáron. Szerintem jól döntöttem, nagyon jó kis kütyü!

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#32112) versionen


versionen
csendes tag

Nekem még kitünően működik a Mate 10 Pro.
2023 Októberben volt 5 éves.
Az akku még eredeti és jól bírja a terhelést.
A kijelzőn az üveg el van repedve de nem zavaró.
Nagyon jó, hogy van rá gyári hangrögzítő ami kiválóan
működik.
Ezért nem cserélem le.

(#32113) 4D4M válasza versionen (#32112) üzenetére


4D4M
aktív tag

Nagyon jó, hogy van rá gyári hangrögzítő ami kiválóan működik.
~
Nekem is ez a kulcsmomentum, amiért sosem fogalmazódik meg a csere gondolata. És van még egy a fiókban is (:

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#32114) Ádyka válasza 4D4M (#32113) üzenetére


Ádyka
őstag

És nekem is ez a legfontosabb benne.
Gyári akksi egy nap alatt 5 óra kijelző időt bír, 2 nap alatt 2,5 öt.
Mióta nincs 3G azóta ilyen trágya. 4G nagyon szipkázza.

Elvileg S23 ra is van tökéletesen működő hangrögzítés. Valszeg az lesz az utód. Majd egyszer....

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#32115) grafnet válasza Ádyka (#32114) üzenetére


grafnet
veterán

Nem a 4G szipkázza, hanem a 2G - 4G folyamatos váltogatása. :(((

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#32116) ystuc válasza Ádyka (#32114) üzenetére


ystuc
tag

Bármilyen androidos telefonra van. True Phone a neve (app gallery tartalmazza), én hónapok óta használom. Még a tárcsázó és a telefonkönyv is jobban néz ki, mint a gyári. Ráadásul bejövő hívás esetén teljes képernyős a hívó fél fotója, úgy mint régen, eleinte a Mate 10 Pron is volt. Nekem ez jobban tetszik, mint a kis kör.
Amúgy én is néztem a Samut utódnak, de végül nem az lett.

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#32117) Dictator^ válasza Ádyka (#32114) üzenetére


Dictator^
veterán

CSC code váltással van?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#32118) versionen válasza ystuc (#32116) üzenetére


versionen
csendes tag

A Huawei hívásrögzítés egyedi mert nem blokkolja a Google.
Más gyártmánynál viszont nem lehet a hívásrögzítést aktiválni
a beállítások alatt.
Ott van az opció de halvány szürke és a csúszkát nem lehet
mozdítani aktív állapotra.
Pont ilyen bajom van a Realme GT Master telefonon.
Sok hívásrögzítőt kipróbáltam de a droid 13 telepítése után
már nem működnek.

(#32119) Decske válasza versionen (#32118) üzenetére


Decske
aktív tag

Samsungnál régiókód váltással van gyári hívásrögzítő. Csak EU és US régiónál van tiltva.

A Huawei féle hívásrögzítőt is csak a kínai romból kiszedett apk-t felrakva lehet használni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#32120) intuicio


intuicio
aktív tag

Sziasztok!
Na valamiért behalt a Cube ACR telefonhívás rögzítő app. Van esetleg valakinek bevált programja? Sok az ingyenes, de nem kísérleteznék kétes appok telepítésével. Köszi!

(#32121) ystuc válasza intuicio (#32120) üzenetére


ystuc
tag

True Phone, de ne Play áruházból, hanem App Galleryből. És ne engedd Play áruházból frissíteni!

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#32122) 4D4M válasza intuicio (#32120) üzenetére


4D4M
aktív tag

Miért nem a gyári hívásrögzítőt használod?

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#32123) intuicio válasza 4D4M (#32122) üzenetére


intuicio
aktív tag

#32121 ystuc: :R kipróbálom ezt is.

Melyiket kell letölteni? EMUI 9.0 , EMUI 10.0 , EMUI 10.1
Mert nem látom hogy lenne 12.0.0, ami van nekem.

(#32124) versionen válasza intuicio (#32123) üzenetére


versionen
csendes tag

Huawei CallRecorder EMUI12 app jól működik.
Régen ezt használom.
https://data.hu/get/14105514/CallRecorder_EMUI_12.apk

(#32125) -Fly- válasza intuicio (#32123) üzenetére


-Fly-
tag

Ha visszaolvasol, linkeltem a tökéletesen működő verziót...

(#32126) Bazsi84


Bazsi84
tag

Sziasztok

Tudom,pont azért van,hogy ne lehessen ilyet csinálni,de hogyan lehetne meghekkelni a telót a pin kód nélkül?
Betört a kijelzőm nagyjából két éve,már volt másik telóm,ugyh nem érdekelt akkor különösebben. Drága is volt még anno,ugyh gondoltam majd cserélem később. Most sikerült jó áron kicserérelnem,müködik is minden rendben,csak éppen időközben elfelejtettem a pin-t. Nem a lock screent,nem pattern,hanem a minden újraindítás után kért pin-t. A cloud-hoz hozzáférek,de sajnos az csak 5 gb tárhely volt,így 2020 közepén betelt. A google fotókba mentett de nem mindent sajnos,ahogy látom.Ugyh nagyjából egy év képei hiányoznak.

Ha valakinek van ötlete,barátja,ismerőse aki ért ehhez,ne tartsa magában.

Köszi

(#32127) edward2 válasza Bazsi84 (#32126) üzenetére


edward2
addikt

Szerintem adatvesztés nélkül ez megoldhatatlan.

(#32128) Iomega


Iomega
őstag

Sziasztok! Hamarosan fiókba helyezném a telefonomat, de egy próbát viszont tennék a 10-es számú verzióval. Jelenleg még a 8-as fut a telefonon. Aki még figyelemmel kíséri a topikot, kérdezném, hogy véleményetek szerint milyen pozitvumok vannak a 10-es verzióban, ami miatt érdemes váltani 8-as verzióról?

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#32129) Vovi1 válasza Iomega (#32128) üzenetére


Vovi1
aktív tag

Régebben gondok voltak a frissítések sorrendjével, a rendszer nem engedte a 2-3 -al korábbi verziószámról - alszámról - a frissítést, folyamatosnak kellett lennie. pl 8-ról 10-re nem lehetett. Mókolással talán meg lehet oldani, de veszélyes.
A kamera - amiért sokan maradtak a 8-nál - korának legjobbja volt. Ezt a H lerontotta a 2018 decemberi frissítéssel, újabb telók miatt M20, M30 stb. 23-ban egy szoft frissítés alkalmával visszaállították a kamerát közel az eredeti állapotra, bár még mindig nem érte el az eredetit. Én ezért cseréltem le, M20pro-ra, majd azt P60pro-ra (az valóban a csúcs).

(#32130) Iomega válasza Vovi1 (#32129) üzenetére


Iomega
őstag

Köszönöm válaszodat! 👍🏼
Én is a kamera miatt maradtam 8-as verzión a mai napig.
Csak gondoltam, mielőtt letenném parkolóba, kíváncsi lennék, hogy milyen a 10-es v. ezen a telefonon, hogy fut rajta, milyen újítások történtek. Azzal számoltam, hogy először a 9, 9.1, majd ezek után mehetne fel a 10-es.
De, ha nincs nagy különbség, a kamera szempontjából csakis visszalépés, akkor nem biztos, hogy érdemes vele foglalkozni, időt tölteni. 🙂

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#32131) jovás


jovás
aktív tag

Sziasztok!

A telóban megtelt a tárhely (99%-ban), töröltem több mint 10 GB videót, már nem is lehet őket látni, a tárhelynél írja is hogy ~70 GB helyett 60 GB lett, viszont úgyanúgy 99%-ot ír ki, mint ha nem is töröltem volna semmit. :W
Gondoltam kukába helyezi mint a Samuknál, de itt ilyet nem találok. Valamit tudnátok ajánlani, amivel végleg (láthatóan) ki tudnám törölni a videókat? :F

Újraindítottam, semmi változás. :F

[ Szerkesztve ]

(#32132) deka10 válasza jovás (#32131) üzenetére


deka10
senior tag

Próbáld meg a gyári telefonkezelőn belül a tisztítást.

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#32133) jovás válasza deka10 (#32132) üzenetére


jovás
aktív tag

Az optimalizálóra gondolsz? Ha igen, akkor ott is 60 GB-ot ír a videókra, amiket kitöröltem azokat nem is látja, mégis 99% a felhasznált tárhely. :W

(#32134) GEIL válasza jovás (#32133) üzenetére


GEIL
addikt

:DDD :O :o engedd el....megette a kenyere javát.
egy 20 ezres ajtóék már.... :(

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#32135) jovás válasza GEIL (#32134) üzenetére


jovás
aktív tag

Ebben igazad van, de nekem még megfelelne, meg sajna (nagyon) nem vagyok az 5 évvel ezelőtti anyagi színvonalon (ápolási segélyen vagyok), és nem tudnám (akkori) hasonló tudásúra lecserélni. :(((

[ Szerkesztve ]

(#32136) deka10 válasza jovás (#32133) üzenetére


deka10
senior tag

Igen arra gondoltam, esetleg egy újraindítás és utánna helyre áll a tárhely.

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#32137) jovás válasza deka10 (#32136) üzenetére


jovás
aktív tag

Sajna nem. :(((
Lementem a képeket meg a videókat, meg még szanálok belőlük, és egy gyári visszaállítás lesz belőle. Csak meg akartam spórolni ezt a hercehurcát. :((

(#32138) Iomega válasza jovás (#32137) üzenetére


Iomega
őstag

Ilyet keress a fotók mappa között, nálam kukába helyezi, addig foglalja a tárhelyet. Görgess le az aljáig, nemrég törölt mappát ürítsd.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#32139) olajbogyo


olajbogyo
aktív tag

No, megválok szeretett telómtól 6 év után, vettem egy galaxy s23ultrát, meglátjuk milyen lesz. A s24 ultra még brutál áron van, ezért vettem a tavalyi csúcs készüléket. Egyenlőre bejövős, majd meglátom belekva mi fog történni. Sziasztok!

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#32140) jovás válasza Iomega (#32138) üzenetére


jovás
aktív tag

Köszönöm szépen. :R
Bár azóta rákötöttem gépre, és ott tudtam törölni, de ez így tényleg könnyebb.

(#32141) mouzrr


mouzrr
őstag

Valakinek volt olyan hibajelensége mostanában, hogy rengeteg appot nem indít el a telefon? Újraindítás sem segít, egy appra rábökve elkezdődne a betöltés és visszadob a főmenübe.

(#32142) fericske válasza mouzrr (#32141) üzenetére


fericske
addikt

Haldokló akkucella okozhat ilyet.
Egyébként nem csinál ilyet az enyém.
Még minden eredeti rajta - 7 éves -, 12 emui, 10 android.

(#32143) Ádyka


Ádyka
őstag

Sziasztok!

Egy hete egy reggelre behalt a telón a gyári telefonáló app. Nem lehetett vele felvenni a hívást, ha kimenőt indítottam, akkor meg nem lehetett lerakni, csak a teló kikapcsolásával / újraindításával.
Másik telefon appal simán ment.
Igenám de így nincsen beszélgetés felvétel ami nekem fontos.
Ezért is maradtam ez idáig Android 10 / Emui 10 pároson. Olvastam, hogy a huawei call recordel lehal az Emui 12 -től.
De hát nincs veszíteni való, telefonálni csak kell. 4 Gigás emui 12 felrak, telefon app is rendbejött, hurrá. Mondanom sem kell, hogy szerintem mindenben bénább lett a teló. (Minden értesítés ugyanúgy rezeg. Nem lehet megkülönböztetni érzésre hogy viber, messenger, vagy bármi más jelez e. Osztott képernyő behozása kényelmesebb volt régen. Fentről két legördülő menü is pfuuj...)

De a legfontosabb, hogy a call recordernek annyi. A menüben ott van, h hívások rögzítése, de nem rögzít semmit. Appok közül törlöm a call recordert, felrakom a legfrissebb 12 höz valót, de így sem működik.

Mit tudok tenni ezzel?
Gondoltam váltok S23/24 re, ott régió váltással szintén van natív rögzítés.
Köszönöm

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#32144) eurolac válasza Ádyka (#32143) üzenetére


eurolac
senior tag

Szia! Régen volt ilyen telóm, ezért néha néha visszanézek nosztalgiázni a topikba....

A hívásrögzítőddel kapcsolatban: anno én is belefutottam ebbe a hibába, hogy a frissített rendszerhez való újabb apk nem működött.
Talán még ha ebbe a csoportba is visszakeresel, de talán a P30 pro topik biztosabb lenne....van valahol egy menüpont, ahová a régi call recorder betette magát és ott maradt uninstall után is. Ezért nem működik a frisebb call recorder apk. Arról a helyről el kellett távolítani és utána az újabb ver. apk már jó volt. Sajnos már nem emlékszem mi a pontos menete a dolognak, vagy 3-4 éve játszottam végig a dolgot. De ha a keresőt használva rábukkansz valamelyik csopiban a leírásra, egy gondoddal kevesebb. Nagyon könnyű volt megoldani csak már nem emlékszem rá mit hol kellett törölnöm!

Hátha tudtam segíteni.....

Eurolac

(#32145) ystuc válasza Ádyka (#32143) üzenetére


ystuc
tag

Szia! App Galleryből töltsd le a True Phone applikációt, és ne engedd, hogy Play áruházból frissüljön! Nagyon jó a gyári tárcsázó helyett és van benne hívásrögzítő, ami tökéletesen működik. A teljes verziót érdemes megvenni, ha próba után beválik. Én lassan egy éve használom nagy megekégedettséggel.

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.