Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) kazanka válasza krics (#27000) üzenetére


kazanka
őstag

Azért egy telefont megér ingyenes.(06 80 482 934). És ha azt mondják hogy nem vonatkozik rá a garancia,megkérdezném hogy akkor miért írják ki hogy vízálló? Amúgy nem ázott el,csak egy pillanatra beleesett a kádba! :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#27002) mirci18 válasza krics (#26998) üzenetére


mirci18
addikt

Majd számolj be mi lett a vége.
Minden esetre érdekes hogy vízálló telefon létére így járt.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#27003) Gerybut válasza mouzrr (#26999) üzenetére


Gerybut
tag

Igen, 220, 246, 249 most :DD

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#27004) Gerybut válasza robee19 (#26996) üzenetére


Gerybut
tag

Az a baj ez kb csak új korára igaz, párszor leesik már nem egy életbiztosítás..

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#27005) krics válasza kazanka (#27001) üzenetére


krics
tag

Felhívtam a számot, "törésre és beázásra nem vonatkozik a garancia, mivel ez nem a gyártó hibája, a telefon nem vízálló (IP68), csak cseppálló (IP67)". Hogy mennyibe kerül a javítás, azt majd a szervízelő kollégák tudják megmondani.

(#27006) kazanka válasza krics (#27005) üzenetére


kazanka
őstag

Hát ez nem jó hír.Szárítani próbáltad esetleg?

(#27007) ΞΔGLΞ válasza AlfaGyuri69 (#26991) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A kiskutya aranyos, jó fej. :) A képek minősége, kb fos...
Meg a többi is, ami ide beraktok, konkrétan szét van esve a képek többsége, a színek ocsmányak, inkább festmény a legtöbb, kb pontosan ilyen trágya képeket tudok én is lőni ezzel a telefonnal. Ami a telefon kijelzőjén még úgy ahogy jól mutat, az egy frankóbb monitoron rossz nézni is.

Pl itt van ez a kép, elővesz és lő kép, a mate 10 pro a közelébe nem tud ilyet...már sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#27008) mouzrr válasza Gerybut (#27003) üzenetére


mouzrr
őstag

Akkor én jól lemaradtam szokás szerint :DDD

(#27009) Gerybut válasza mouzrr (#27008) üzenetére


Gerybut
tag

Semmiről nem maradtál le...csak bizt.friss.

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#27010) Gerybut válasza ΞΔGLΞ (#27007) üzenetére


Gerybut
tag

És ez a kép mivel keszult?

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#27011) ΞΔGLΞ válasza Gerybut (#27010) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

MI9

(#27012) Gerybut válasza ΞΔGLΞ (#27011) üzenetére


Gerybut
tag

Van vmi app amivel lehet javitani m10pn?
Meg pl lattam teloteszteknel, hogy ugy fenykepez alapboly hogy az ember szines a tobbi szurke, ennel a telonal ioyet nem talalok..

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#27013) ΞΔGLΞ válasza Gerybut (#27012) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én nem tudok róla, nem is szoktam keresgélni ilyeneket, csak szerettem ezzel a készülékkel fotózgatni, de amikor megláttam, hogy szinte az összes egy katyvasz lett a 8-hoz képest, utána már nem vittem magammal. Én nem szeretek mókólni semmin. Mobilnál, előkap és lő, van nekem nagyon durva canon szörnyem is, ha tényleg az igazi minőség kell, de amióta ennyire feljöttek a mobilok, a családi fotózásokra nekem ez bőven elég, meg a 4K 60 fps videók.
De amit a mate 10 pro-val csinált a hüvely ezzel az frissítéssel kamerailag, nahát szépen elmehetnek a halál náthás f......szóval oda.

(#27014) blt.62


blt.62
őstag

Szio! Az alsó ikonok sorrendjét lehet változtatni? A visszalépő háromszög ikont szeretném bal szélről jobbra rakni ha lehet.

MegtorloXp

(#27015) Gerybut válasza blt.62 (#27014) üzenetére


Gerybut
tag

Hi!

Beallitasok-rendszer-rendszernavigacio

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#27016) KZP válasza krics (#27005) üzenetére


KZP
őstag

Tudom, nem vonatkozik a beázásra a garancia, de legalább ne hazudnának, mert az IP67 szabvány közel sem csak cseppállóságot jelöl:

IP-védettség kódjai
Az első számjegy a szilárd anyagok, a második a vízzel szembeni védelemre, az esetleges harmadik a szilárdságra vonatkozik. A magasabb szám minden esetben magasabb védelmi szintet jelent, pl. IP55 (dőlt betűvel). A védettségi érték hiányát gyakran X betűvel jelzik. Kiegészítő betűk is lehetségesek. Lehetséges hogy kis képekkel (is) hivatkoznak a védettségre.

Szilárd tárgyak szerkezetbe jutása elleni mechanikai védettség
0: Nincs védelem
1: Nagyméretű szilárd tárgyak ellen védett (>50 mm)
2: Közepes méretű szilárd tárgyak ellen védett (>12 mm)
3: Kisméretű szilárd tárgyak ellen védett (>2,5 mm)
4: Apró méretű szilárd tárgyak ellen védett (>1 mm)
5: Por ellen védett (nem károsító mértékű behatolás megengedett)
6: Teljes mértékben védett por ellen

Víz elleni védettség
0: Nincs védelem
1: Függőlegesen cseppenő víz ellen védett (pl. kicsapódó víz)
2: Fröccsenő víz ellen védett (függőlegestől max. 15 fokban)
3: Fröccsenő víz ellen védett (függőlegestől max. 60 fokban)
4: Fröccsenő víz ellen védett minden irányból (nem károsító mértékű szivárgás megengedett)
5: Kisnyomású vízsugár ellen védett minden irányból (nem károsító mértékű szivárgás megengedett)
6: Erős vízsugár és vízbe merítés ellen védett (rövid ideig tartó merülés, nem károsító mértékű szivárgás megengedett)
7: Vízbe merülés ellen védett korlátozott ideig (0,15–1 m között 30 percig)
8: Víz alatt folyamatosan használható (egyedileg a gyártó által meghatározott értékek szerint, általában 1 és 3 méter közötti mélységben 30 percig)
9K : Magasnyomású víztömeg, 14-16 liter/perc 10-15 cm-ről magas nyomáson.

[ Szerkesztve ]

(#27017) kazanka válasza KZP (#27016) üzenetére


kazanka
őstag

Erre gondoltam én is.Írásban szerintem támadható,ha nem a Huaweinél akkor a fogyasztóvédelemnél.Esetleg ha kiszárad,és rendbejön a garanciát elveszti mert a vízérzékelő papír biztos elszíneződött.

(#27018) Klaya1986


Klaya1986
aktív tag

Még mindig fotó téma. Kíváncsi vagyok így első blikkre kinek melyik kép tetszik. pingvin 1 vagy 2, septo 1 vagy 2, hűtő 1 vagy 2

(#27019) quint válasza Klaya1986 (#27018) üzenetére


quint
aktív tag

Még másodikra is a Honor 9 Lite képei tetszenek jobban.

(#27020) hm10p válasza Gerybut (#27012) üzenetére


hm10p
kezdő

A galérián keresztül kiválasztasz egy általad fotózott képet, alul belépsz a szerkesztés opcióba. Ott, azon belül megtalálod a "Locsoló"-t és alkothatsz kedvedre .... :Y

(#27021) Klaya1986 válasza quint (#27019) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Siralmas a mate 10 pro ezzel a 9.0val. Jól látszik, hogy egy alsó középkategóriás telefon is elveri, színekben mindenképpen. Vasárnap végre lesz időm, megy is szépen vissza a 8.0. Ez siralmas... Az csak másodlagos, hogy pl nálam aksiban is kB 20%al kevesebbet bír a telefon. Decemberben vásároltam a honor 9 lite-ot, 60 e Ft volt. A mate 10 pro akkor 200 ezer.

(#27022) Iomega válasza Klaya1986 (#27018) üzenetére


Iomega
őstag

A felső képeknél a fehéregyensúly, nagyon gyatra.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#27023) Gerybut válasza hm10p (#27020) üzenetére


Gerybut
tag

Baszki, na ennyit foglakoztam ezzel eddig.. ;) thx

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#27024) quint válasza Klaya1986 (#27021) üzenetére


quint
aktív tag

A 8-astól sem voltam elájulva, akkoriban említettem is, hogy a HW és SW fejlesztésnél sokkal olcsóbb és hatékonyabb tesztelőket venni. Erre nem is panaszkodhattunk :D

Egyébként valószínűleg az okozta a bajt, hogy a tesztek alapján vártnál gyengébbet teljesített 8 alatt, és az elégedetlenségüket szóvá is tették. Egy igazán kreatív, fogyasztóbarát gyártó akár még posztumusz elégedettséget is tud kelteni: nesztek, itt a 9-es, és majd nyálcsorgatva fogtok emlékezni a 8-asra :DDD

Amit viszont végképp nem tudok értelmezni, hogy miként fordulhat elő az, hogy házon belül egy alsó-közép készülékük (bármilyen körülmények között) ennyire lenyomja a Mátét... Abszurd.

(#27025) blt.62 válasza Gerybut (#27015) üzenetére


blt.62
őstag

Köszi szépen.

MegtorloXp

(#27026) Biggabi76


Biggabi76
tag

Sziasztok! Időnként a hangerő felugrik maxra. Leggyakrabban újraindítás után. Van valakinek ötlete, hogyan orvosolható? Azon kívül, hogy manuálisan halkabbra veszem. Elég bosszantó, ha üvölt csörgéskor a telefon.

(#27027) coyotex


coyotex
tag

Ha visszaállok 8-ra pontosan miket kell letiltani hogy még véletlenül se frissüljön 9-re?

(#27028) mirci18 válasza ΞΔGLΞ (#27013) üzenetére


mirci18
addikt

Akkor marad a kérdés mit vegyünk.
Samsungot almát?
Dühítő ahogy visszaélnek nagy cégek az átlagvásárlók kihasználásával.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#27029) Iomega válasza mirci18 (#27028) üzenetére


Iomega
őstag

Alma van itthon a kosárban, az már nem kell. :((

:D

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#27030) ΞΔGLΞ válasza mirci18 (#27028) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Passz, ez az erősebb kutya b..ik hozzáállás. Mi semmit nem tudunk tenni, de ha most bekrepál a hüvely, nem fogom sajnálni őket. Ez a telefon megjelenéskor 300 ezer volt, ezzel a kamera minőséggel meg ér kb 30 ezret.
Én nem azért vettem 300 rongyért, meg nyilván senki sem, hogy egy frissítéssel ezt lenyomják a torkán.

(#27031) Buckey válasza ΞΔGLΞ (#27030) üzenetére


Buckey
senior tag

Én is teljesen egyetértek veled.

Sajnos mindegyik gyártó készüléke x idő után (talán szándékosan) nem hozza a megjelenésekori minőséget.
Egyik belassul, a másiknak az akkumulátor kapacitását korlátozzák feleslegesen, a harmadiknak (ennek látványosan, hirtelen) a kameráját rontják el.
Ami meg használható marad, ott a frissítések hiánya miatti biztonságról kell lemondani, illetve egy idő után az appok használhatatlansága miatt lesz kuka a telefon.
A fogyasztó nem számít, csak a pénz!

Kiváncsi leszek, hogy a pl. Simple mikor reklamál, hogy a tavalyi (októberi) biztonsági frissítés van a telefonon, ugyanis én is visszaálltam 8-ra.

(#27032) mirci18 válasza ΞΔGLΞ (#27030) üzenetére


mirci18
addikt

Ezért örülők hogy én tavaly 100 k-ért vettem.
Gyakorlatilag pro mód nélkül használhatatlan a fotó tudás pro módban is vannak viszont hibák.
Pl sokszor pontatlan fókusz.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#27033) blt.62


blt.62
őstag

Szio!
Reggel 6-kor vettem le a telóm a töltőről és most délután fél 4-kor 67%-ön van. Jó ez így? Nagyon sokat nem nyomogattam. Valami merítheti? A helymeghatározó és Bluetooth WiFi folyamatosan bevolt kapcsolva.

MegtorloXp

(#27034) Ádyka


Ádyka
őstag

HICARE-ben lévő chatben írtam a Huaweinek a kamera problémáról 9 alatt.

Elég hamar kaptam emailt Lucától az Androidtól :N Nagyon jó megoldást javasolt a jobb képminőség érdekében, érdemes megfogadni! :D

"Tisztelt Ádyka!

Köszönjük megkeresését.
Luca vagyok én fogadtam üzenetét.

Sajnálattal olvastuk a készülékkel kapcsolatos problémáját.
Ebben az esetben kérem kövesse az alábbi lépéseket, hogy optimalizáljuk készülékén a kamerát.

Első sorban kérem törölje a készülék kamerájának gyorsítótárát melyet a következő menüpont alatt tud megtenni:
Beállítások>Alkalmazások>Alkalmazások>Kamera>Tárhely>Gyorsítótár törlése

Amennyiben a probléma továbbra is fenn áll, úgy kérem végezze el a telefon visszaállítását.
(Beállítás>Rendszer>Visszaállítás>Telefon visszaállítása)
Amennyiben ezt végre hajtja úgy kérem elötte mindenképpen végezzen adatmentést, hogy a visszaállítás után is minden adata meglegyen.

Ha az alábbi lépések után sem működik a készülék kamerája rendeltetés szerűen, kérem küldje el a készülék S/N számát, hogy tájékoztatni tudjuk a szervizelés folyamatáról.
Az S/N számot a Beállítások>Rendszer>A Telefon névjegye>Állapot>Sorozatszám

Amennyiben bármi másban tudunk Önnek segíteni, forduljon hozzánk bizalommal.
Üdvözlettel,
Luca"
:))

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#27035) Buckey válasza Ádyka (#27034) üzenetére


Buckey
senior tag

Ha ez valakinek bejön, akkor holnap megyek templomba. :DDD

(#27036) Gerybut válasza Klaya1986 (#27018) üzenetére


Gerybut
tag

Az első képek M10P??
Mert egyértelműen a 2. Képek a jobbak.

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#27037) Klaya1986 válasza Gerybut (#27036) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Igen, minden második kép honor 9 lite-al készült. Vicc...

(#27038) Buckey válasza Klaya1986 (#27037) üzenetére


Buckey
senior tag

Én épp ezért nem sajnálom őket, menjenek nyugodtan a lecsóba, szivassa csak őket amerika, ahogy csak tudja.
Eléggé lesz@rják a vásárlóikat, ebből is látszik.
Biztos tudják, hogy milyen lett a kamera, de nem tesznek semmit. Pedig lett volna rá idejük.

(#27039) Gerybut válasza Klaya1986 (#27037) üzenetére


Gerybut
tag

Nemár... :W

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#27040) Iomega válasza Gerybut (#27039) üzenetére


Iomega
őstag

Tölthetnél fel egy sorozatot: Honor 7 vs Mate 10 P. :D

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#27041) stnorcy


stnorcy
aktív tag

Helló.
Én vissza álltam 8.0-ra.
Medencébe csináltam fotókat. Bele is esett a vízbe. Semmi beázás. Minden tökéletesen működik. És 8.0 - al baromi jó képeket csinál.
Mérlegelni kell nem nyavajogni. Vissza kell tenni a 8.0-át és minden gond megoldva. Üzemidőben is elenyésző a különbség a 9-hez képest. Kb 1 óra hossza.... Az még ló fax... :Y :DD

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#27042) andreas49


andreas49
senior tag

Hali,
Harmadszor álltam vissza a tegnapi nap folyamán a 8.0-ra.
Csak ne minden nap azzal fogadna, hogy van újabb (9.0) verzió. Képtelen vagyok megtalálni, hogy ezt hol lehet kikapcsolni.
Az automatikust le tudtam korábban is tiltani.
Ma reggelre megint csontra lemerült a telo (este kb. 30%-on volt), lehet hogy akksit kellene cserélni? Júliusban lesz 1 éves, ez még lehet garis?

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#27043) Gerybut


Gerybut
tag

Ebben az ótvar melegben jobban merülnek az akksik..

Azért egy egykamerás Honor 7 nél jobb képeket lövök (remélem) :U

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#27044) kazanka válasza andreas49 (#27042) üzenetére


kazanka
őstag

Egy éves koráig cserélik az akkumulátort.

(#27045) hacki87 válasza kazanka (#27044) üzenetére


hacki87
senior tag

Anno mintha azt írták volna itt, hogy 2ev van az akksira is.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#27046) kazanka válasza hacki87 (#27045) üzenetére


kazanka
őstag

Nincs kizárva,minden esetre még neki ki kell hogy cseréljék.

(#27047) Bodor


Bodor
veterán

Én is szerencsésen visszaálltam 8.0.0.157(C432)-re, (a kolléga leírása alapján), egyelőre minden szépen fut, pár alkalmazást kellett csak újra feltenni. Teljesen látható, hogy szebb képeket lő a kamera alap beállításokkal is, és úgy tűnik, hogy végre a naptár esemény emlékeztetők és a messenger üzenet értesítések is időben jönnek!

Nagyon nem szeretném, hogy automatikusan frissítsen a készülék pitére, ezért a Beállítások/Rendszer/Rendszerfrissítés alatt az éjszakai frissítést kikapcsoltam, ahogy a fejlesztői beállításokban a redszer automatikus frissítést is. Az alkalmazások között a Rendszerfrissítés alkalmazásnál megtagadtam az engedélyt, hogy hozzáférjen a telefonhoz, valamint kikapcsoltam az értesítéseket is, és megtagadtam tőle a redszerbeállítások írását is! :)
Szerintetek ez elég, vagy van még valami amit be lehet/kell állítani, hogy ne frissítsen soha? Számítógépen HiSuit-ban sem találtam erre utaló beállítást.

Másik kérdésem, hogy hogyan lehet a gyári automatikus hívásrögzítést előcsalogatni? Tárcsázó és hangrögzítés alkalmazásban én nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#27048) ΞΔGLΞ válasza stnorcy (#27041) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah, a lófaxt! De főleg erre a kommentre.

Itt nincs semmilyen mérlegelés, nyavalygás meg aztán végképp nem!
Ez ugyanis jogos felhördülés, egyszerűen ez a buzi cég rákényszeríti a tulajokat, hogy visszalépjenek egy "elavultabb" rendszerre, ha jó képeket akarnak csinálni, holott 9-re a kamera minőségének tovább kellett volna javulni, nem egyenlővé tenni alsó-közép kategóriás gagyi mobil képességével.

Tehát, nem elég, hogy elcseszték a kamerát, de feleslegesen rabolják a tulajdonosok idejét, a 8-ra való visszatelepítéssel, és a telefon újra belakásával, ami nem két perc, ráadásul a 9-cen a dac minősége is tovább romlott, mondjuk soha nem volt az élbolyban, de legalább azt is sikerült elb...niuk DIREKT!

Vagyis, már bocs, de a tkm fog itt mérlegelni, ahogy írod, egyszerűen megérdemlik, hogy totálisan ki legyenek irtva, még ha nem is ez az ok, amiért folyamatosan seggbe rakja őket lassan mindenki.

Ha neked van időd erre, hogy ezzel szopassanak, hogy egy régebbi rendszert használj csak a kamera miatt, akkor telepítsd újra és újra egy darabig..., merthogy megtalálják a módját, hogy egyik nap a háttérben frissülni fog, az hétszentség. Tehát, aki ezt szóvá tette, az nem nyavalyog, hanem elvárja, hogy ez a telefon még mindig frankón működjön és ne a hüvely döntse már el, hogy kb meddig használd ezt a készüléket, vagy ha ezek után mégis használod, mert nem veszel újabbat, akkor használd így... direkt elcseszve...

[ Szerkesztve ]

(#27049) Bodor válasza ΞΔGLΞ (#27048) üzenetére


Bodor
veterán

Azt gondolom, hogy nagyrészt egyetértek az álláspontoddal, elmehet a huawei a búsba, ha tudom hogy ez lesz, nem veszek egy évvel ezelőtt 210.000 forintért tőlük, akkor még szinte flagship telefont. 8-on szerencsére azért nem alsó-közép kategóriás gagyi mobil képessége van a kamerának.

Viszont stnorcy kolléga szapulása szerintem nem jogos, mert sokan vagyunk úgy, hogy nem feltétlenül szeretnénk, vagy nincs anyagi lehetőségünk csak azért telefont cserélni, mert a 9-es verzióval elrontottak egy csomó mindent. Személy szerint egyébként nekem semmi olyan fontos újítás nincs a kilencesben, amiért hiányozna a 8-as után...
Ha valaki a jelenlegi feltételek, állapotok szerint a legtöbbet szeretné kihozni a telefonjából, akkor eléggé ajánlott visszatérni a 8-as verzióhoz, és a kolléga csak ehhez nyújtott ( többek között nekem is) segítséget, amit köszönik is neki!

(#27050) ΞΔGLΞ válasza Bodor (#27049) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én pontosan ezt írtam, amit most te, csak épp odaírtam, hogy a nyavalygás elég erős azoknak, aki ezt szóvá tette. Senki nem ezért vett ilyen telefont!
Nekem se a hüvely, se egyik cég se döntsön úgy, hogy telefont kell cserélnem, vagy az időmet elcseszve, visszalépve egy korábbi OS-re használjam a telefont, mert ott még jó volt.
Ez nálam minimum 3 óra belakással, ennyi idő alatt én megkeresem ennek a telefonnak az újkori ára "nagy részét".

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.