Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Z.É.T. válasza kali (#1200) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Köszi, napi kapcsolatban vagyunk :D csak tegnap nem kommunikáltam velük, mert megörültem, hogy szállítás alatt van. De akkor ma futok egy újabb kört.

(#1202) Aryon87 válasza kali (#1200) üzenetére


Aryon87
félisten

Igy mar vilagos.
Mate9 nekem is bejott a brutalis uzemidejevel, az vert mindent. A Honor 8 volt ami adta azt a szintet, ill most a Honor 9 (is) karcolja.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#1203) kali válasza mumuss (#1199) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Nagyon változó, még a szolgáltatók egymáshoz viszonyítva is, hol az egyik adja ki valamiért előbb, hol pedig a másik, néha a nem szolgáltatós után, máskor meg korábban, nem nagyon van benne rendszer, most például a Telekomos mindenki más előtt kapott frissítést.
Az értesítést majd megnézem, mert talán kliense is válogatja, de nekem 1 vagy 2 sor és a semmi beállíthatósága rémlik.

Z.É.T.: Akkor zargatni kell őket, érezzék a törődést, ne sikkadjon sokáig a rendelés teljesítése.
Én éjszaka megrendeltem, akkor valami rendelés teljesítése folyamatban féle üzenet volt, délelőtt átváltott szállítás alatt opcióra és másnap délelőtt ki is szállították.

[ Szerkesztve ]

(#1204) Z.É.T. válasza Z.É.T. (#1201) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Közben megkaptam az SMS-t a kiszállításról, ezek szerint csak türelmetlen vevő vagyok. Így 9 nap után :D

(#1205) golan7 válasza szubence (#1196) üzenetére


golan7
tag

Hadd kérdezzem meg a Media Markt-ból rendelt teló az Dual Sim-es?

(#1206) kali válasza Z.É.T. (#1204) üzenetére


kali
legenda

Az jó, bár tudnak ők gyorsabbak is lenni, de jobb későn, mint soha. :)

golan7: Igen, az dual, csak a szolgáltatóknál van elvileg single verzió.

[ Szerkesztve ]

(#1207) zoleeno1 válasza kali (#1203) üzenetére


zoleeno1
addikt

Szerintem a telekom a rendszer frissitesekhez nem nyul hozza, tolja tovabb amit a huawei kiad,ha egyaltalan nem automatice jon, mert ugye fuggetlen a telo. Tegnap egy kulon csomagban adta ki a sajatjat a Tré.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#1208) kali válasza zoleeno1 (#1207) üzenetére


kali
legenda

A gyári rendszeréhez nem, de ami utána jött külön Telekomos frissítés, az gáz jelenleg, itt írtam róla bővebben: Link
Hiába független a telefon, ezzel a Telekomos egyéni verziós frissítéssel részint Telekomosítja a szolgáltató a rendszert. (Nem sokból tart persze a böngésző kezdőlapját bármire visszaállítani Telekomosról, meg eltávolítani azt a 2 - 3 Telekomos alkalmazást, ha nincs rá szükség, ezeket még kibírnám, most csak a VoLTE elvesztése miatt nem telepítem a Telekomos egyéni verziót, kell nekem a 4G hanghívás.)
A Huawei esetén még az is megszokott, hogy teljesen azonos verziós telefonok is eltéréssel kapják a frissítést, mert IMEI alapján engedélyezik.

[ Szerkesztve ]

(#1209) golan7 válasza kali (#1206) üzenetére


golan7
tag

Rendeltem tőlük én is, de kérdésemre ezt írták:

Köszönjük visszajelzését.

Megkeresésére hivatkozva tisztelettel tájékoztatjuk illtékes osztályunktól kapott információ alapján, melyszerint a jelzett Huawei Mate 10 pro készülék nem dual sim-es.

(#1210) zoleeno1 válasza kali (#1208) üzenetére


zoleeno1
addikt

Jaja, olvastam, csak azt nem ertem miért szedték ki, ha mukodik...

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#1211) szubence válasza golan7 (#1205) üzenetére


szubence
csendes tag

Igen, dual sim-es.

(#1212) kali válasza golan7 (#1209) üzenetére


kali
legenda

Én azért vitatom az információjuk pontosságát, a kiállított "DEMO" készülék valóban egy SIM-es volt, amit néztem, de mint írta valaki, ha azt ott a műszakis, sőt, még a Huawei promóter sem tudta megmondani (pedig csak a típusszámot kellett volna megnézni), akkor...
Dual lesz az, hidd el. :)

[ Szerkesztve ]

(#1213) Bzs90


Bzs90
csendes tag

Engedjétek meg, hogy a Sziget című filmből idézzek: "Egy újabb nap a paradicsomban"
Posta ma meghozta a telefont :DD
Viszont: A Telenor honlapján a 64 GB-osnak árult telefonból 128 GB-os telefon lett mire megérkezett aminek én azért kimondottan örülök. :))
Single SIM-es, BLA-L09

[ Szerkesztve ]

(#1214) #04441088


#04441088
törölt tag

Azért durva hogy ezek a gyökerek azt se tudják mit árulnak.

(#1215) mtm800 válasza Bzs90 (#1213) üzenetére


mtm800
senior tag

Fogalmuk sincs róla sajna mit árulnak.....legalább független a készülék?

(#1216) kali válasza #04441088 (#1214) üzenetére


kali
legenda

Sok ilyen előfordul sajnos, néha még az ügyfél van hülyének nézve, hogy mit okoskodik, aztán a végén mégis neki lesz igaza.

(#1217) Aryon87 válasza Bzs90 (#1213) üzenetére


Aryon87
félisten

:C
Jo szerencse ert :))

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#1218) Pepeninho


Pepeninho
őstag

Sziasztok! Lg g5rol valtanek a telefonra. Van esetleg olyan aki hasonloan valtott? Illetve a szokasos kerdeseim lennenek... Gyerekbetegsege van, megbizhato, kamera mennyire eros? Illetve en speciel nem szeretem tokba rejteni a telefonjaimat. Ez a body mennyire birja a mindennapi hasznalatot? Arra gondolok, hogy en a telefont nem ugy rakom az asztalra, hogy unikornisok sorenyszorebol font szonyeget rakok le elotte a helyere...

Ps4, p30 pro

(#1219) beyruth82 válasza Pepeninho (#1218) üzenetére


beyruth82
veterán

Én xiaomiról váltottam.Telefon dobozában átlátszó szilikon tok van.Hamást nem azt erdemes azért rá rakni.Elég masszív,jól összerakott telefon de azért üveg és biztos karcolódik,törik hamar

(#1222) DrJaka válasza kali (#1212) üzenetére


DrJaka
aktív tag

Így is van!

Engem győzködött a MM-ban a márkaképviselet kollégája, hogy márpedig egy sim-es a készülék...egész addig míg rá nem néztünk a dobozra, és két imei volt rajta.

Azzal sem volt tisztában hogy milyen színből van nekik raktáron... úgy tudta csak barnát kaptak...valójában volt szürke is.

Huawei Mate 20 prO

(#1223) Bzs90


Bzs90
csendes tag

Help.
Igen, androidos kezdő vagyok de segítsen valaki. Ha hívnak akkor van problémám.

Ha:
-Telefon 4G-n van és éber, akkor lehet hívni.
-Telefon 4G-n van és alszik, akkor "A hívott szám nem kapcsolható..."

-Preferált hálózati mód 3G/2G beállítást alkalmazva: lehet hívni mind2 esetben.

Többször visszaállítva, semelyik fiókba sem jelenkezek be így minden alapbeállításon van.
Telenoros kolléga telefonon azt mondta, hogy minden beállítást jónak lát távolról.
Régi telefonban tökéletesen működik minden :/

Ötlet? :F :F

(#1224) zoleeno1 válasza Pepeninho (#1218) üzenetére


zoleeno1
addikt

LG v10-rol váltottam, nem bántam meg. Nagyon szerettem a v10et is, de nem egy liga a 2, 10pro mindenben jobb.
A vedelem kerdes: uveg, gg5 védi, ami elvileg megovja a karcoktol, de úgyis karcos lesz... Toresrol nem is beszelve... En mindig rakok ra egy atlatszo szilikon tokot.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#1226) kali válasza Bzs90 (#1223) üzenetére


kali
legenda

Telenornál még VoLTE sincs pedig, hogy az bekavarhatna, de próba gyanánt kikapcsolhatod a 4G hanghívást: Beállítások -> Vezeték nélküli és egyéb hálózatok -> Mobilhálózat -> VoLTE hívások: KI

(#1227) Pepeninho válasza zoleeno1 (#1224) üzenetére


Pepeninho
őstag

Es jo esellyel hol tudnam megtapicskolni a telefont? A legtobb helyen csak p10eket latok. Van otletetek?

Ps4, p30 pro

(#1228) Bzs90 válasza kali (#1226) üzenetére


Bzs90
csendes tag

Nincs ilyen kapcsolóm nekem :/
Ötletem sincs már mivel lehetne megoldani... Ebből lehet csere készülék lesz. :(( :(((

(#1229) beyruth82 válasza Pepeninho (#1227) üzenetére


beyruth82
veterán

Mediamarktokban ki van téve a mate 10 pro.Budapestiekben mindegyik áruházukban

(#1231) Pepeninho


Pepeninho
őstag

Koszi sracok!

Ps4, p30 pro

(#1232) zoleeno1 válasza #45553408 (#1225) üzenetére


zoleeno1
addikt

Na igen, vegre Nillkin kiadott hozza valamit (ha 9h+ üveget sajna nem is :( ), szeretem a termekeit, rendeltem egy ilyet barnaban: [link]

Pepeninho: ahogy a tobbiek irtak, az osszes media markt-ban kint van szerintem.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#1233) kali válasza Bzs90 (#1228) üzenetére


kali
legenda

Az úgy még érdekesebb, mert furcsa anomális a tiéd, nem tűnik a készülék hardveres hibájának, inkább beállítási gond lehet.
A SIM kártyád nem vágott véletlenül?
Milyen telefonban működik jól, az is 4G képes?
Ilyened csak van: Beállítások -> Vezeték nélküli és egyéb hálózatok -> Mobilhálózat -> Haladó -> LTE nagy sebességű mód? Ezt ha kikapcsolod és újraindítod a telefont, utána mi a helyzet?
Ez az összevont (LTE-A/4G+) !G hálózatért felel, közvetve az is bekavarhat elméletileg, bár a gyakorlatban nem találkoztam még vele.
Másik SIM kártyával van lehetőséged kipróbálni az új telefont?
Éber 4G mellett történ híváskor láthatóan átkapcsol a telefon 3G vagy 2G módba?

[ Szerkesztve ]

(#1234) zoleeno1 válasza kali (#1233) üzenetére


zoleeno1
addikt

Egyebkent nalunk van ertelme ennek a nagy sebessegu lte modnak? Telekom cat mennyin megy?

Egyebkent tenyleg osszefo.om magam en is az akkutol, 3. toltessel jelenleg 61%-on vagyok, 3:40 SOT-al, folyamatos 4g mobilnettel, csomo jatekkal (mert keves melo volt ma, volt ido du. :D)

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#1235) kali válasza zoleeno1 (#1234) üzenetére


kali
legenda

Sok helyen van értelme, szinte minden nagyobb városban van LTE-A, Budapesten papíron csak 225 Mbps (a Keletinél meg valahol máshol is írt valaki gyorsabbat is, de én még nem próbáltam ott), viszont sok vidéki városban 300 Mbps, sőt, Gödöllőn (de azóta akár máshol is) 450 Mbps.
A Mate 9 eleinte külön ki is jelezte a 4G+ hálót meg volt ilyen LTE-A kapcsoló, aztán egy későbbi frissítéssel a kapcsoló eltűnt, de attól még kezelte, még későbbi frissítéssel meg a 4G+ kijelzés is eltűnt, de továbbra is kezelte, mert 180+ Mbps sebességeket mértem, ami csak LTE-A hálón lehetséges.
A Mate 10 Pro esetén most van LTE-A kapcsoló, de 4G+ kijelzés nincs, ettől persze kezeli.
A fentieket a Telekom kapcsán írom, a többi szolgáltatóknál minden más lehet, a sebesség, a kijelzés és a kapcsoló is. (Írom ezt azért, mert a Mate 9-nél is volt olyan, hogy a Telekomos SIM kártyámmal nem volt 4G+ kijelzés de kezelte a sebesség szerint, beletettem a Vodafone SIM kártyát és előjött a 4G+ ikon, de a sebesség nagyon nem azt tükrözte.)

(#1236) Viper26


Viper26
nagyúr

Gyári tok kapható rá itthon?

Pixel 7 | FR955

(#1237) zoleeno1 válasza kali (#1235) üzenetére


zoleeno1
addikt

Ertem, koszi, akkor marad bekapcsolva :R

Viper26: persze, pl speedshop 6k. Olcsóbb mint ebayrol.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#1238) beyruth82 válasza Viper26 (#1236) üzenetére


beyruth82
veterán

Igen.Speedshopban vettem én is 6 ezerért de itt 4300ft.Sajnos nem vettem előbb észre.[link]
Amúgy nagyon jó a gyári tok.Régen nem szerettem az ilyen kinyithatósokat de ez nagyon bejön.

(#1240) *RLaci* válasza #45553408 (#1239) üzenetére


*RLaci*
addikt

EZ esetleg? Bár lehet már nézted.

(#1241) Viper26 válasza beyruth82 (#1238) üzenetére


Viper26
nagyúr

Pont ezen gondolkoztam...annyira tetszik, hogy lehet meg tudnám szokni. :)
Mondjuk sajnálom, hogy nincs rá ilyen textil szerű amit a hátára kell pattintani mint a P10-nél.

(#1240) rlaci2.:

Ez is kéne, nagyon jól néz ki. :D

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#1243) Viper26 válasza #45553408 (#1242) üzenetére


Viper26
nagyúr

Vegyünk? :D

Pixel 7 | FR955

(#1244) Bzs90 válasza kali (#1233) üzenetére


Bzs90
csendes tag

A SIM kártyád nem vágott véletlenül? Nem, 1 éves.
Milyen telefonban működik jól, az is 4G képes? Lumia950, 4G-képes az is.
Ilyened csak van: Beállítások -> Vezeték nélküli és egyéb hálózatok -> Mobilhálózat -> Haladó -> LTE nagy sebességű mód? Ezt ha kikapcsolod és újraindítod a telefont, utána mi a helyzet? Semmi változást nem eredményezett.
Másik SIM kártyával van lehetőséged kipróbálni az új telefont? Kipróbáltam, úgyanúgy „elhagyja” a hálózatot alváskor.
Éber 4G mellett történ híváskor láthatóan átkapcsol a telefon 3G vagy 2G módba? Igen, gyönyörűen működik akkor, mutatja a kapcsolást.

Viszont. Munkahelyről hazaérve újra tesztelés alá vetettem és most tökéletesen működik. :Y Napközben többször ki és visszaköltöztem belőle és egyik sem oldotta meg. Informatikus vagyok így nem értem most mi történik… Semmi változás nem volt csak beraktam a dobozában és itthon kivettem... Ott nem működött, itthon igen.
Létezik, hogy Cellatorony váltás miatt oldódott meg(egyenlőre) a dolog?
Ha ez mással történik tuti azt mondom, hogy usererror

(#1245) *RLaci* válasza #45553408 (#1242) üzenetére


*RLaci*
addikt

Nekem még nem volt ilyen tokom,de valamelyik fórumban többen jó véleménnyel voltak róla.Azért mertem ajánlani.

Ma megjött EZ a tokom,illetve EZ a fólia.Mindkettő kapható PRO-ra is.A tok jó féle,kellemes anyagú szilikon.Nem növeli csak minimálisan a teló méretét.A fóliát még nem rakom fel,egyenlőre hagyom a gyárit.Hozzá mérve a kijelzőhöz szinte teljesen a széléig ér,1-1 mm marad körbe.Rendeltem Nillkin crystal cleart is de az sajnos nem ér ki teljesen .

[ Szerkesztve ]

(#1246) tibcsi0407 válasza Bzs90 (#1244) üzenetére


tibcsi0407
félisten

1 éves SIM akár már szarakodhat is. :) Volt már rá példa a fórumon.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1247) kali válasza Bzs90 (#1244) üzenetére


kali
legenda

Akkor lehet, hogy csak adott helyen volt gond a szolgáltató cellájával.

(#1248) Pepeninho


Pepeninho
őstag

Megtapicskoltam mind a ket telefont. Az az igazsag, higy most egy kicsit a Note 8 fele mozdultam el. Foleg a hang miatt. A Mate elegge recsegett-ropogott a November Rain alatt, pedog az meg nem is annyira zuzos zene. Viszontnkinezetben ez a kaves hatasu Mate nagyon cool.

Ps4, p30 pro

(#1249) HUTCHDB válasza Bzs90 (#1213) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Hat sajnalom, hogy nem dual simes... :(((

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1250) HUTCHDB válasza Bzs90 (#1223) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A telenor a hibas, tibb mas telefonon is hasonlo a problema.
Nalunk (mi mix 2) is a "szerviz" beallitasoknal kell atallitani a halozati csatlakozast, es ugy mukodik normalisan.
Este probalok segiteni majd.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.