Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) jovás válasza Exelsior24 (#32000) üzenetére


jovás
aktív tag

Köszönöm a válaszodat.
Most nézem, hülyén fogalmaztam az előbb:
viszont se a képeket, se a videókat nem tudom megnézni a gépen, mert ENC kiterjesztésű fájlokat csinált belőle. Ezért kérdeztem, hogy ettől még működhet a dolog?

(#32002) cl.aci válasza jovás (#32001) üzenetére


cl.aci
aktív tag

Szia.
Visszarak mindent normálisan, azért enc a formátum mert jelszóval titkosított, viszaállításkor majd kéri ajelszót amit beírtál neki.

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#32003) jovás válasza cl.aci (#32002) üzenetére


jovás
aktív tag

Sejtettem hogy ez miatt van, köszönöm a megerősítést. :R

(#32004) jovás


jovás
aktív tag

Megcsináltam a mentést, de mi ez a 2 alkalmazás, valaki tudja?
Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#32005) cl.aci válasza jovás (#32004) üzenetére


cl.aci
aktív tag

Ha nem tudod akkor nem nem használod, ergo nem fontos. :)

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#32006) jovás válasza cl.aci (#32005) üzenetére


jovás
aktív tag

Ok, köszi. ;)

Megcsináltam a factory resetet, utána visszállítottam a mentést – jó sokáig tartott – most nézelődőm hogy sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#32007) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok! Szeretnék videót felvenni, de hang nélkül. Hiába állítom be a némítást, akkor is felveszi a hangot. Ugyan az MATE 20X-nél is.

[ Szerkesztve ]

(#32008) barm


barm
tag

Sziasztok. Nálatok is fagy a Chrome böngésző? Az enyém néha megáll, ki kell lépnem, hogy újra éledjen. De már a kilépés pillanatában látom, hogy magához tér.
Ismerős nektek? Van rá megoldás?

(#32009) jovás válasza barm (#32008) üzenetére


jovás
aktív tag

Ugyanez van nálam is, eddig nem találtam rá megoldást. :(

(#32010) barm válasza jovás (#32009) üzenetére


barm
tag

Amikor megy a YouTube és osztott képernyőn netezek, vagyis neteznék, még jobban fagy, szinte használhatatlan. Ezért gondoltam, hogy a memória kevés már ehhez. Nem lehet? Van értelme újra telepíteni mindent? Amúgy a telefon minden más szituban jól működik, de ez zavaró.

(#32011) jovás válasza barm (#32010) üzenetére


jovás
aktív tag

Én ez miatt újrahúztam a telót hátha segít, de maradt a fagyás, igaz visszaraktam a mentett rendszert, tehát nem tudom. :F

(#32012) Dictator^ válasza barm (#32010) üzenetére


Dictator^
veterán

Nálam nem fagy, bár Android 9-en vagyok még mindig.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#32013) jovás válasza Dictator^ (#32012) üzenetére


jovás
aktív tag

Lehet pont azért. :)

(#32014) barm válasza jovás (#32011) üzenetére


barm
tag

Most láttam, hogy korábban volt már ez téma, sokaknál van ez a hiba. Szóval nem nagyon van mit tenni úgy tűnik.

(#32015) 4D4M válasza barm (#32010) üzenetére


4D4M
aktív tag

Igazán nem fagyasról van szó, pláne nem memória miatti. Akár az ersitesi sáv lehuzasatol visszaáll (vagy a YouTube ablak megmozgatasatol). Mintha a megjelenítésért felelős részben lenne valami. Mert pl egy szövegbeviteli mező kitöltésekor is nyugodtan lehet tovább írni, ha nem is látod valójában gond nélkül fut az oldal csak a kép nem frissül. A "fagyás" alatt írt szöveg ugyanúgy oda került.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#32016) wrrs válasza barm (#32008) üzenetére


wrrs
tag

Detto! Iszonyat... Semmi másért nem cserélnék telefont, mert 5 éves létére makula akksi, és fólia nélkül is karcmentes kijelző és test. Mondjuk én vigyázok a dolgaimra, meg sutakezű se vagyok (na majd most fogom elejteni... :D ).

Valahol írták, hogy a sima böngésző gond nélkül megy, csak azzal meg nem vagyok kisegítve, ha a Chrome-ban van minden.

Én meg azt hittem, hogy az ADGuard az oka, de aztán rájöttem, hogy nem. Én is mindent próbáltam már, de semmi sem segít. Vicces, mert nova, reklámblokkoló, ikonpakk, stb. minden évek óta úgy van és csak ez az egy ami difis lett.

(#32017) teszt345


teszt345
tag

Sziasztok!
Elnézést, ha nem fogalmazok jól, de nem tudom mi a hivatalos elnevezése: lezárt képernyőt alulról felfelé húzva megjelennek ikonok (zseblámpa, AI Lens, időzítő, hangrögzítő). Ezeket hol, hogyan lehetne szerkeszteni, cserélni? Feltehetőleg gyárilag ott vannak, sosem babráltam még velük. BLA-L29 - EMUI 12.0.0 (Build .226)

(#32018) barm válasza wrrs (#32016) üzenetére


barm
tag

Az én akkum sajnos nagyon gyenge már. Most gondolkodom, hogy érdemes cseréltetni, vagy új telefont kell venni. Csak ez után nem tudom, mit érdemes, ami nem fel millió Ft, és nem gyengébb ennél (minőségben)

(#32019) barm válasza teszt345 (#32017) üzenetére


barm
tag

Szerintem az fix

(#32020) GEIL válasza barm (#32018) üzenetére


GEIL
addikt

Samsung vonalon "S22 ultra" minimum.
Xiaomi vonalon "MI 11T ultra" minimum.
Apple vonalon "Iphone 13 pro" minimum.

Ezek már egyik sem fél millio....és nem is a jelenlegi csúcsok, de még így is 250+ ezer és érezhető előrelépés...... :R

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#32021) rasotamas válasza GEIL (#32020) üzenetére


rasotamas
veterán

"érezhető előrelépés"
Miben? Jelenleg már P30 Prot használok, mivel felpúposodott a Mate 10 Pro akksi, és szükségem volt akkor a dual simre. De sok szempontból visszasírom a Mate 10 prot, ujjlenyomatolvasó, lapos nem ívelt, nincs noccs, jobban szerettem.
Amiben a P30 pro jobb, hogy van 50x zoom. melóhelyen gyakran használom, mert van egy golyóálló üveggel ellátott vizsgálóhelyiség, és ahányszor kinyitjuk az ajtót az plusz több perces procedúra, így meg zoommal látok olyat is az üvegen keresztül, amit szabad szemmel nem.
Én is nézegettem az iphone 13 pro-t, a simában nincs 120z, 60-ast én már tuti nem veszek. Meg egyel több kamerája van. De még egy 13 minin is elgondolkodtam. Annyira sokkal többet rá kéne fizetni, még ha egész jól ki is tudnék ebből szállni...

Még egy infó: Akkut cseréltem most magamnak. Kínából rendeltem, valóban úgy tűnik, hogy gyári jött, csak épp ugyanúgy 2018 gyártású, sőt 2 hónappal öregebb mint ami volt. Asszem 78% az élettartama.
Jó nyilván 10 euróért mit vártam, meg a mostani felpúposodva semmire nem volt jó, azért ez hozza annak a teljesítményszintjét felpúposodás nélkül.
Viszont a hátlap nem ragadt vissza tökéletesen, kicsit huppog az éle, most meg már hogy benne a új(abb) akksi nem merem nagyon hőlégfúvózni.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#32022) GEIL válasza rasotamas (#32021) üzenetére


GEIL
addikt

Előrelépés ezekben az esetekben "érezhető":

60 hz ---> 90 / 120 hz
ip67 ---> ip68
6 Gb RAM ---> 8 / 12 Gb RAM

+ a lényeg, a szoftver és biztonsági frissítés támogatás !!!

Még ma is használható a Mate10 pro....de a 60hz-et már darabosank érzem a kb 2 hónap 120 hz után...
...összességében még az A53 5G-ről sem térnék vissza....jó volt, de lefőtt a kávéja, eljárt az idő felette.... :R

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#32023) barm válasza GEIL (#32020) üzenetére


barm
tag

Xiaomit nem veszek, ismerősöknek van, sok a rossz tapasztalat. A másik kettő ezer euró, az nálam a fél milliós kategória. Legalábbis közelebb van ahhoz, mint a 250-hez. És iphonet elvből nem veszek
:R

(#32024) barm válasza GEIL (#32022) üzenetére


barm
tag

A biztonsági frissítés konkrétan miért fontos? Valós probléma a hiánya, vagy csak ez a duma, hogy vegyél új telefont?
Feltörhető a fiók stb?

(#32025) GEIL válasza barm (#32024) üzenetére


GEIL
addikt

Aki olyan komplex felhasználással tolja a telóját hogy a bankkártyái is hozzá vannak rendelve, NFC és társai....mellette netbankolás...stb stb...fontos hogy mindig a legfrissebb biztonsági frissítés legyen rajta és persze androidból se akarok maszatolni a 9.0 környékén, mert sebezhető, támadható, feltörhető...(microsoft fiók, google fiók, sony fiók, céges póstafiókom)...biztonságban szeretném tudni..ez fontos, nem véletlenül kell a régebbi hibákat és réseket orvosolni. :R

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#32026) name válasza rasotamas (#32021) üzenetére


name
kezdő

Minden telefonom úgy pusztult el hogy kiesett a kezemből a betonra. Én hordozható eszközt nem vennék százezrekért. 120hz? Üzenetíráshoz, meg fb-hez?

(#32027) GEIL válasza name (#32026) üzenetére


GEIL
addikt

facebook, fórumok...pont jó példákat hoztál..120hz-en vajsimán gördül...60 hz-en nekem "darabos" már. :C ;]

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#32028) barm válasza name (#32026) üzenetére


barm
tag

Én is így látom, de van, akinek fontos a 120hz. Különben nem lenne ilyen telefon. Nekem meg más mániám van, ami másnak érthetetlen.
Telefonban nekem az akku számít, és hogy ne legyen nagy. Ez a mate 10 pro méret pont jó.

(#32029) fericske válasza barm (#32028) üzenetére


fericske
addikt

Hasonlóképp.
Engem pl. a kamera nem érdekel.
Végzek is gyorsan a telefonos tesztek, ismertetők átolvasásán, ahol 80%-ban a fotós képességein kattognak a népek.
IP védelem, meg jobb minőségű (oled) kijelző az általad említetteken túl.

[ Szerkesztve ]

(#32030) deka10


deka10
senior tag

Mate 10 pro-ról váltottam samsung s20 fe snapdragonos verzióra tökéletes minden esetben, 158000 Ft-ért jutottam hozzá egy akcióban, független, egyedül az infra távirányító hiányzik.

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#32031) barm válasza deka10 (#32030) üzenetére


barm
tag

Ez a baj, ebben minden van. Lehet infra nélkül élni, de mégis visszalépés. Az üzemidő is jó volt az elején, nem tudom, melyik telefon tudja azt most (két nap), és a töltés is gyors.
És nem tömeg telefon...
Most, hogy erről írok, éppen tegnap fagyott le úgy az egész, mint még soha. Kikapcs gombbal újra kellett indítanom

(#32032) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!

A tegnapi napon a 2 éve felrakott fólia megadta magát a telón, szó szerint lerohadt :D

Célját elérte, mert a kijelző tökéletes állapotban van. Most elgondolkodtam rajta, tegyek-e rá egyáltalán. Ti hogy használjátok? Alapvetően vigyázok rá, de mindig tettem rá, "nehogy baj legyen" alapon.

Csak érdekelnek a vélemények :)

Köszi előre is a hozzászólásokat.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#32033) fericske válasza P1eTr0 (#32032) üzenetére


fericske
addikt

Én évek óta fólia nélkül használom.
Makulátlan állapotú a kijelző.
Különösebben nem vigyázok rá azon túl, hogy nem dobálom.
Egy műanyag tok van a hátulján, hogy ne legyen csúszós a fogása, és mégis védje valamennyire, ha elejteném.

(#32034) ystuc


ystuc
tag

Mai nap vettem észre, hogy vállalhatatlan képet lőtt a telefonom. Úgy egy hete fotóztam vele utoljára, akkor még jó volt. Meg akartam törölni a hátulját, hátha valamiért maszatos. És ekkor döbbentem meg: A lecse mozog, a védőüveg eltűnt. A felső kamerán rajta van, az alsón nincs, csak hát az alsó a fő kamera...
Vajon szervizben csak ezt a pici üveget tudják pótolni, vagy nyertem egy hátlapcserét? Ami amúgy teljesen karcmentes...
Több, mint 5 éves a teló, nem terveztem még a cseréjét én sem.

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#32035) Bubaaa válasza P1eTr0 (#32032) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Nekem kb 1 éve nincs rajta fólia,de karcnak nyoma sincs rajta.

(#32036) wrrs válasza P1eTr0 (#32032) üzenetére


wrrs
tag

4 és fél után a gyári fóliát egy uncsi értekezleten lepiszkáltam. :)
Azóta nincs rajta semmi. Hibátlan. Nillkin és Mofi tokot váltogatok, mikor milyen kedvem van. Van szuperfóliám, 2-3 féle, semmi kedvem felrakni és aztán erőlködni, megszokni, stb. Tokból kivéve piszokjól néz ki. Jól "átvertek" ezzel a kütyüvel. Visítva adtam érte a pénzt, ma meg oda nem adnám annyiért sem amennyiért vettem.

(#32037) edward2 válasza GEIL (#32020) üzenetére


edward2
addikt

Xiaomi 12T pro-t küldtem most vissza. Marad a mate 10 pro.

#32018 Barm
Sok sikert. Ha találsz valamit akkor jelezz légyszíves bár szerintem végigjártam már mindent oda vissza.

(honor 80 pro flat érdekelne de nem kapható csak kínában)

(#32038) GEIL válasza edward2 (#32037) üzenetére


GEIL
addikt

ehh...eleve szkeptikusan álltok hozzá....és túl sokat vártok egy új telótól....el kell engedni egy idő után....hibába volt jó......lejárt az ideje. :R :C

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#32039) rasotamas


rasotamas
veterán

Odaadtam most a már egy ideje tartaléktelefon státuszban lévő Mate 10 Pro-t, mert kimosta a P30-át, és azt mondja lassú, kidobálja alkalmazásokból.
Előtte csináltam egy teljes törlést. Én ilyeneket sosem tapasztaltam. Mitől lehet?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#32040) edward2 válasza GEIL (#32038) üzenetére


edward2
addikt

Semmi szkepticizmus nincs bennem. 12T pro teljesen jó telefon, de én nem tudtam hogy a xiaomi az az android Appleje.

Nova launcher nélkül és gesztus navigáció nélkül nem tudok létezni. Androidban meg az lenne a lényeg, hogy azt csinálhatok amit akarok.

(#32041) rasotamas válasza edward2 (#32040) üzenetére


rasotamas
veterán

"nem tudtam hogy a xiaomi az az android Appleje"
Ezt elmagyaráznád, hogy érted?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#32042) edward2 válasza rasotamas (#32041) üzenetére


edward2
addikt

Itt a launcher problémára gondolok. Az hogy novát használj meg gesztus vezérlést az sajnos nem működik.

MIUI 14ben az a vicces, hogy például a default launcher beállítás nem is létezik. Magadtól nem lehet megnyitni. Csak a nova amikor problémázik, hogy nem default launcher akkor onnan lehet csak beállítani...

[ Szerkesztve ]

(#32043) grafnet válasza edward2 (#32042) üzenetére


grafnet
veterán

Nova launchert használok a MIUI 12-n, simán van gesztus vezérlés!
Nem hinném, hogy visszafelé fejlesztenek a dev-ek.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#32044) Dictator^ válasza edward2 (#32040) üzenetére


Dictator^
veterán

Mi volt a baj a Xiaomival?

Én jelenleg a 13 Pro-val szemezek, igaz árban elég húzós, de más alternatívát nem találtam, amiben benne van minden.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#32045) edward2 válasza grafnet (#32043) üzenetére


edward2
addikt

Pedig nem működik. Amint launchert váltasz felugrik a 3 gomb alul. Amint gesztusra váltanál felugrik egy figyelmeztetés, hogy ehhez vissza kell váltanod a miui launcherre.

Pl miui13ban ahogy neten néztem videókat benne volt a default home app beállítás a display alatt. Miui14ben a 12t pro-n nincs ilyen beállítás. Tehát visszafelé mentek mindenképpen.

(próbálkoztam alternatív megoldással amit majdnem elfogadtam amíg a chromeban lévő gesztus például így nem működött)

#32044 Dictator
Amik nem tetszettek:
-nagyon erősen tolja kamerában az iso-t. Manuálisan jó ha utána állítasz
-RAW borzalmasan gyenge
-többször meghalt úgy a kamera modul, hogy újra kellett indítani (lehet egyéni probléma)
-nova nélkül én nem tudok telefont elképzelni
-12T pro nagyon fej nehéz, kézben eléggé instabil
-kamera modul borzalmasan vastag ami köszönő viszonyban sincs a hivatalos vastagsággal

(#32046) barm


barm
tag

Sziasztok, akkut csereltettem a telefonomban, gondoltam, megosztom veletek a tapasztalataimat röviden. Nekem megérte, megint jól bírja az aksi, ha nem is annyira, mint amikor új volt a telefon.
A Jókai téren csinálta a srác, hamar kész lett. Sajnos a hátlap alatti fólia egy kicsit lejött az üvegről a melegítés ellenére, ezért most úgy néz ki, mintha ott törött lenne a hátlap, de ez csak belül van. Ha előre mondja, akkor is megcsináltatom, mert így újra használható a telefon, csak már nem olyan szép. Szóval tudom ajánlani
Üdv

Ja, viszont mintha kicsit jobban melegedne a telefon. Legalábbis nem rémlik, hogy korábban navigáció miatt az egész tök forró lett volna bármikor. Elvileg ez lehetséges?

[ Szerkesztve ]

(#32047) Kiskutya válasza barm (#32046) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem még a gyári van és tud ez is melegedni elég szépen!

hmm...

(#32048) rasotamas válasza barm (#32046) üzenetére


rasotamas
veterán

Én is cseréltem akkut, magamnak csináltam, nem is lett annyira tökéletes az illesztés.
Kínai 10€ akku ment bele, valószínűleg eredeti csak épp 5 éves.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#32049) rasotamas


rasotamas
veterán

Úgy tűnik, búcsúzom a topiktól.
Egy barátom elejtette a telefonját így nekiajándékoztam a cserélt akksis Mate 10 Prot.
A gyereknél azért még ott van egy, ami az asszonyé volt, de arra már nincs nagy rálátásom.
Imádtam, mikor 2018 szeptemberben vettünk a feleségemmel 2 tök egyforma barna Mate 10 Pro-t, nem volt egyforma telefonunk a Sony Ericsson K660i óta

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#32050) wwhy


wwhy
veterán

Srácok, eSIM-et tud a kicsike :F

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.