Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) ADAM1337 válasza zoleeno1 (#500) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Az elég piti lenne. :DDD
Nyílván szoftware-esen is belekelll nyúlni a két kártyás beállításokba is.

(#502) fogtunder válasza zoleeno1 (#500) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az első mintán, ami nálam volt, mégcsak nem is rövidebb a SIM tálca, csak van bele egy kis műanyag kereszt préselve, hogy ne férjen be a kártya. este ha nem felejtem el, csinálok képet, elég vicces :D

hogy fizikailag ott van-e a második slot és megeszi-e a DUAL szoftvert, az egy jó kérdés, kevés volt a minta és nem kísérleteztek a srácok, volt már, hogy működött a dolog, volt, amikor DUAL-os telóra (chipset, stb ugyanaz volt) felrakták a single szoftverét és totális téglázás lett a vége.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#503) tibcsi0407 válasza fogtunder (#502) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A Kirin SoC-s telefonok rebrandelése amúgy sem egyszerű feladat. Honor 8 Pro-t csináltam a V9-emből, egy durva tégla azért beszaladt közben. DC Phoenix kellett a feltámasztásához. :D
Utána sikerült a dolog, de B20 nem lett rajta például. Mivel az az NVRAM-ban van bekódolva, vagy még annaál is mélyebben valahol,amihez nehezen fér hozzá átlagember.

https://utdetailing.hu/

(#504) fogtunder válasza tibcsi0407 (#503) üzenetére


fogtunder
nagyúr

OK, de ezt nem átlag user nem tudta feltámasztani, hanem a Huawei :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#505) tibcsi0407 válasza fogtunder (#504) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Persze, de pont ez a lényeg, hogy még kisebb dolgokat is nehezebb benne mélyen megpiszkálni, nem pedig komolyabbat. Azok a források a Huawei-től nem fognak kikerülni.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#506) szubence válasza Sly189 (#480) üzenetére


szubence
csendes tag

Köszi.

Közben nézegettem még hol lehet jelenleg előrendelni és a SpeedShop-nál megakadt a szemem, hogy 3 év gari van kiírva. Rá is kérdeztem és megerősítették, hogy 3 év GYÁRTÓI garanciát vállalnak.
Ez azért nekem kicsit fura, hogy mindenhol 2 év gyári gari, náluk pedig 3...

Mellesleg pixelhiba esetén tényleg csak 3 felett cseréli a Huawei? Vagy OLED-nél ez nem is valós probléma?

(#507) #04441088


#04441088
törölt tag

Telekomnál vásárolt Mate 10 Pro-ra érdemes telekomnál biztosítást kötni?
Vagy az alap 2 év garancia egy része cserél/javít törés, leejtés esetén?(Bár gondolom nem...) :R

(#508) szubence válasza beyruth82 (#492) üzenetére


szubence
csendes tag

Amúgy ez a plusz 360-as kamera promó hogy működik? Mindenhol odaírják apróbetűben, hogy az előrendelési akció végéig vagy a készlet erejéig. Mondjuk jó magyar hozzáállással berendelnek 2 kamerát és az első két megrendelő megkapja, a többi meg csak a készüléket?

(#509) kornel1000


kornel1000
tag

Sziasztok!
Szerintettek érdemes megvenni most Mate10pro -t 255 000Ft-ért ,vagy várni kellene december közepéig , jövő év január-ig ,amikor ajándék kamera nélkül esetleg meg lehetne kapni 200 000Ft körül ? Tudom ezt nem lehet előre megmondani, de ha valakinek volt tapasztalata a múltban az akkori csúcs készülékkel kíváncsi lennék a véleményére...
Köszönöm.

(#510) beyruth82 válasza szubence (#508) üzenetére


beyruth82
veterán

Nem.Ameddig a huawei keszlete tart mert a kamerát ő adja.Ha már elfogy a kamera de telefont még rendelnek akkor már nem tudnak adni hozzá.Addig adnak kamerat telefon mellé ameddig el nem fogy.Az előrendelés pedig a hivatalos megjelenésig tart ez nem tudom hányadika.

(#511) #04441088 válasza beyruth82 (#510) üzenetére


#04441088
törölt tag

Elvileg meg holnap lehet elorendelni.

(#512) zoleeno1 válasza szubence (#506) üzenetére


zoleeno1
addikt

Az tuti elírás és még ők sem tudják... Vagy akkor a huawei nem tudja mit beszél, mert telefonon nekem azt mondták, erre a modellre már nem él a 3 éves arany gari...

(#502) fogtunder: Na, mondom én, pedig csak poénból írtam :DDD

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#513) szubence válasza zoleeno1 (#512) üzenetére


szubence
csendes tag

Én is elírásnak gondoltam, ezért kérdeztem rá direktben, mire az ügyintéző állítólag utánakérdezett és megerősítette.
De ettől függetlenül én is reálisabbnak tartom, amit neked mondtak a Huawei-nél. Nem hinném, hogy a SpeedShop akkora viszonteladó lenne, hogy csak ők kialkudtak egy 3 éves gyártó garanciát...

(#514) dutrás válasza beyruth82 (#488) üzenetére


dutrás
őstag

Nézd meg az első képen a háttérben a patronok dobozát. Teljesen élesek a kontúrok kis túlzással. A többi messze nem.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#515) Viper26


Viper26
nagyúr

Sandstone tok lenne már a telóra, vagy csak én nem találom?

De lehet korai még ilyet keresni.

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#516) zoleeno1 válasza Viper26 (#515) üzenetére


zoleeno1
addikt

Nagyon kevés kiegészítő van még hozzá ahogy látom, de már több mint pár napja. Beindul ez szépen lassan.

Én most ezen gondolkozom: Aluminum Metal Bumper + Brushed Back Hard Case

(#517) ADAM1337: köszi, akkor el is dőlt :R

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#517) ADAM1337 válasza zoleeno1 (#516) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ilyen tokot ne, olyan szépen szedi le a festéket a telefonról+ árnyékol is.

(#518) #04441088 válasza szubence (#513) üzenetére


#04441088
törölt tag

Biztosítást ti fogtok rá kötni ?

(#519) Goxi válasza kornel1000 (#509) üzenetére


Goxi
tag

December közepéig?? Akkor lesz 1 hónapos forgalnazásban, tuti hogy nem fog még beesni 200 alá :(
A diagramon látható hogy változott a Mate 9 ára (fölső a boltok átlag ára). Ezek ugyan gsm boltok árai nem szolgáltatóké és multiké, de a tendencia látható.

[ Szerkesztve ]

(#520) Prime110 válasza Goxi (#519) üzenetére


Prime110
aktív tag

True, mire itt árcsökkenésről lehet beszélni, rügyezni kezdenek a fák tavasszal.

(#521) elekreg válasza fogtunder (#499) üzenetére


elekreg
tag

Nem véletlen az, mert több éve függetlenül ad a Telekom minden Huawei készüléket (illetve egy ideje nem csak azt, most meg már szinte mindent), továbbá nem is csak a hűség lejárta után függetlenít díjmentesen, hanem hűség közben is, akár a részletre vett készüléket, még a részletek fizetése alatt is (ezt követendő példának tekinthetné a többi szolgáltató is, akik nem így tesznek).
Az előd Huawei függetlenségek alapján úgy vélem, a közben hatályba lépet kapcsolódó szabályozás nélkül is független lett volna a Mate 10 Pro is, számomra már tényleg csak a single - dual SIM a kérdés, mert a Telekomos Mate 9-em dual volt, de már nem kell sokat várni, 2 nap és kiderül.
Valahol olvastam, hogy valamelyik korábi szolgáltatós single SIM Huawei készülék kétkártyásítható volt, nem tudom, hogy ez mennyire igaz.

(#522) beyruth82 válasza elekreg (#521) üzenetére


beyruth82
veterán

Még a részlet alatt függetlenítik ha akarod?De miért?Mi az oka ennek?Van olyan teló amit alapból függetlenként árulnak?Akkor hogy tiltják le ha valaki nem fizeti?

(#523) fogtunder válasza elekreg (#521) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én is régóta azon az állásponton vagyok, hogy az iPhone-okat leszámítva nem sok értelme van a SIMlocknak, mert aki direkt fraudra veszi a készléket, az úgyis meg fogja oldani a függetlenítést, de ez láthatóan nem sokat jelent. ugyanakkor felmerül a kérdés, hogy ez valóban egy érték-e a felhasználónak? nekem 10 éve csak független telefonjaim vannak, ugyanakkor az évre sem emlékszem, amikor valaki más kártyáját raktam volna bele. a hűségidő lejárta után jó, hogy lehet ingyen kérni, mert könnyebben eladható a készülék, egyébként meg hivatalosan el sem adhatnád.
a sinlge-t pont a Telekom mondta itt valakinek, nyilván akkor fog kiderülni, ha valaki már megkapta, elvileg kérhettek Dual verziót is, a Huawei leszállítja szívesen. azt mondjuk sokkal kevésbé értem, hogy a piacvezető szolgáltatónak miért állna érdekében kétkártyás készüléket árulni, szóval én arra gyanakszom, hogy egykártyás lesz.
simán lehetett olyan telefon, amit lehetett Dualosítani, mert gyakran nem éri meg két külön hardvert csinálni, és csak letiltják a másodlagos foglalatot, de van olyan is, hogy másik chipsetet kap a dual verzió.

(#522) beyruth82: mindenki csak a saját hálózatáról tudja letiltani, az meg IMEI alapon megy, szóval letiltani simán tudják, csak ha lockolt, akkor ugye bármilyen más kártyával lehet használni.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#524) elekreg válasza beyruth82 (#522) üzenetére


elekreg
tag

A Telekom igen, a topikjában is sokan írták, hogy hűség és még esedékes részletfizetés alatt is simán megkapták a feloldó kódot.
Régebben is sok független telefon volt náluk, egy ideje egyre több, az újak meg már szinte mind, ez az 5 oldalnyi garantáltan: Link
A tiltáskor nincs jelentősége, hogy függő vagy független a készülék, azonosító alapján mind a két esetben simán kitiltják a hálózatról.

A Mate 10 pro is ott a listán, így az is garantáltan független lesz.

(#525) elekreg válasza fogtunder (#523) üzenetére


elekreg
tag

A szolgáltatótól vásárlónak előny a függetlenség (használat és eladás tekintetében is), a használtan, vagy új készüléket kéz alól vásárlónak viszont hibalehetőség, ha nem eléggé körültekintő, mert eladják függetlennek (pláne iPhone esetén, nem adnak papírt, nem látható, hogy szolgáltatós, aktiválástól hiszik indulni a jótállást), aztán egyszer csak letiltódik. (Az iPhone 8, 8 Plus és X már független a Telekomnál, ilyeket óvatosan kell venni, utána kell járni az eredetének, bár egy ideje más gyártós független, de amúgy szolgáltatós készülékekre is igaz ez.)
Ahogy korábban is írtam, amikor már régen forgalmazta a Telekom a független és dual Maze 9-et, néhány Telekomos ügyintéző még akkor is állította, hogy függő és nem kétkártyás, szóval bárkinek nem lehet sajnos hinni, ezért reménykedek még a Mate 10 Pro esetén is, hátha dual lesz.
A Telekom régóta árusít kétkártyás telefonokat (én is többet vettem már tőlük magamnak és a feleségemnek is), régebben csak Huawei és Honor volt náluk, aztán más gyártósak is, pont ma néztem, hogy már a Note 8 is dual náluk, pedig eleinte nem az volt.
Megszoktam már sajnos a kétkártyásat, jó, ha nem kell két eltérő szolgáltatós előfizetés miatt két telefont hurcolászni, ezért lenne jó a Mate 10 Pro is dual verziósban, de ha nem, akkor sem tragédia, veszek máshol kétkártyásat.
Talán P10-ről vagy P10 Plus-ról olvastam, hogy csak buherálnii kellett a SIM tálcát, meg szoftveresen engedélyezni a második foglalatot és működött.

(#526) wzannus


wzannus
újonc

A vodál egyik ügyintèzõ azt mondta, hogy dual simes lesz a másik pedig azt, hogy single...sajnos abban sincsen egyetértés, hogy két szolgàltató kártyájával fog e működni :F errõl van infótok esetleg? :R

szőke a nő, ne bántsd!

(#527) #04441088


#04441088
törölt tag

Úgy néz ki megjött a telekomnak a Mate 10 Pro készlete.

[ Szerkesztve ]

(#528) Szoke1982


Szoke1982
aktív tag

Sziasztok!
Samsung g. Note 8 és mate 10 pro között vacilálok ,szerintetek melyik a jobb választás?
Köszi előre is!

(#529) Crob válasza zoleeno1 (#268) üzenetére


Crob
tag

A V10/20 nekem valami elviselhetetlen batàr, a V30 megtetszett, de ott meg a szar kijelzövel tönkrevàgtàk az egész mobilt.... :( nem igaz, hogy idén nem tud senki telibetalàlni...

(#530) ADAM1337 válasza Szoke1982 (#528) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Egyikkel se lősz mellé.
Ebben a topikban a mate 10 pro-t ajánlja majd mindenki.
De szerintem mind a 2 nagyon jó telefon.

technikai összehasonlító [link]

röviden:
note 8 ha kell nagyobb felbontás, ceruza, bővíthetőség, jobb videó minőség.
mate 10 pro, jobb kamera, kisebb kompaktabb méret, emui, és az npu előnyei.(ami kb kamerában kimerülnek)

[ Szerkesztve ]

(#531) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

A telenoros verzioról van valakinek infoja?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#532) mtm800 válasza HUTCHDB (#531) üzenetére


mtm800
senior tag

[link]Háááááttttt.....honlapjuk szerint 64 gigás verzió :D ....szóval az sem biztos hogy egyáltalán tudják e milyen az a mate 10 pro

[ Szerkesztve ]

(#533) Szoke1982 válasza HUTCHDB (#531) üzenetére


Szoke1982
aktív tag

Elvileg holnaptól.. lesz kapható!
Legalàbbis ha leszeded, az árlistàt (pdf) ott nov.15-től.. írja.

ADAM1337: a note 8 topicban, meg note 8 nak mondjàk, jobb a kamerája . :) Nekem fontos a kamera, de gondolom üzem időben is, lehet jobb a mate? Amúgy köszönöm !

[ Szerkesztve ]

(#534) HUTCHDB válasza mtm800 (#532) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Igazabol a fuggetlemsege, es a dual mivolta erdekelne...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#535) #04441088 válasza HUTCHDB (#534) üzenetére


#04441088
törölt tag

Telekomnál ahányszor telefonáltam be, ahányszor más ügyintézővel beszéltem annyiszor kaptam más és más infót. Gondolom Telenornál se megy másképp. Volt ügyintéző, aki arra hivatkozott, hogy a honlapon a SIM kártyánál az van írva, hogy normál és nem dual, viszont több telefont megnéztem a weboldalon, kiderült, hogy a csók a SIM kártya méretét mondta nekem, azzal keverte.

(#536) HUTCHDB válasza #04441088 (#535) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Igen, sajnos ez tendencia...
Egy belsos info lenne jo, aki ert is a dologhoz.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#537) zoleeno1


zoleeno1
addikt

Jott sms telekomtol, hogy megerkezett a telo, elvileg 17-re szallitjak ki. Valamint aktivaltak az uj csomagot, ami rendeltem.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#538) ADAM1337 válasza zoleeno1 (#537) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Üdv, a klubban. :R

(#539) SzaboDeGergo


SzaboDeGergo
csendes tag

Én a Speedshoppal váltottam pár emailt. Tényleg 3 év gyári garival adják csak a náluk vásárolt Mate10Pro-t és ha minden jól meg 15-én kézhez kapom legrosszabb esetben pedig 16-a.

(#540) Prime110 válasza SzaboDeGergo (#539) üzenetére


Prime110
aktív tag

Arra azért kérdezz rá még egyszer, mert ha mindenhol 2 évet adnak, miért lenne a SS a kivétel 3 évvel...?

(#541) beyruth82 válasza Prime110 (#540) üzenetére


beyruth82
veterán

Gondolom gyári 2 plusz az ő bolti 1 év garijuk :DDD

[ Szerkesztve ]

(#542) ADAM1337 válasza Prime110 (#540) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nincs rá 3év szerintem, csak a prémium garis huawei-ekre volt.
De az a szolgáltatás megszünt.

(#543) beyruth82 válasza ADAM1337 (#542) üzenetére


beyruth82
veterán

De miért?Ráfizetés volt nekik?Túl sok telefon ment tönkre 3 év alatt,túl sok kijelző tört be 3 hónap alatt?

[ Szerkesztve ]

(#544) Prime110 válasza beyruth82 (#543) üzenetére


Prime110
aktív tag

A P9, P10, Mate 9 topikokon belül is jó páran voltak, akik úgy voltak vele, hogy lesz bármi, meghajtják a készüléket hiszen "3 hónapig nincs veszítenivaló". Nem volt gond, hogy berepedt a kijelző, mert a Huawei úgyis cseréli, stb. És ez csak azok voltak, akik bevallották, de ki tudja, hogy valójában pont hányan voltak ugyanígy? Biztos vagyok benne, hogy ilyen mentalitás miatt itthon ezt a szolgáltatást nem érte meg futtatni.

(#545) *RLaci* válasza SzaboDeGergo (#539) üzenetére


*RLaci*
addikt

Nagy volt a dilemma.Hogyhogy mégis Máté mellett döntöttél?

(#546) elekreg válasza Szoke1982 (#533) üzenetére


elekreg
tag

Akkumulátoros üzemidőben jobb lesz a Mate 10 pro, mint a Note 8, íme egy korrekt teszt:: Link - Link
Összességében is számít az a 4000 mAh - 3300 mAh különbség, de készenlétben és böngészéskor pláne megmutatkozik külön, nekem ezért is esett ki a Note 8, pedig amúgy nagyon bejönne, de sovány az az akkumulátor bele.
Videózásban jobb a Note 8, nem tudom, hogy a Mate 10 Pro esetén mikor javítják a stabilizálást, a Mate 9-nél is hónapokat kellett várni rá, de fényképezésben már nem ilyen egyszerű a helyzet, ott nincs nagy különbség, legalábbis szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#547) kiskiraly6


kiskiraly6
csendes tag

Csütörtöktől én is boldog telekomos tulaja leszek végre :)

(#548) magicbox


magicbox
senior tag

Aki már esetleg beszerzett egy példányt a gyári védőtokról tud valamit mondani, hogy mennyire használható? Mert a Spigen jó isten tudja mikor ad majd ki hozzá. Mate 9-nél is volt vagy 3 hónap.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#549) szubence válasza beyruth82 (#541) üzenetére


szubence
csendes tag

Én is rákérdeztem és nekem is 3 évet mondtak és azt hogy gyári garancia. Aztán lehet nincsenek vele tisztában hogy ez mit is jelent...

Egyébként a Speedshop-pal milyenek a tapasztalatok? Korrektek, ha esetleg a 3. év tényleg csak bolti gari, akkor milyen a garanciális ügyintézésük?

Ma este megrendelném és köztük meg a MediaMarkt között vacilállok.

(#550) ADAM1337 válasza magicbox (#548) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Teljesen jó, addig míg nem jön meg amit rendeltem. :DDD
Viccet félre téve, kb olyan mint a honor8-amhoz kapott, kicsit laza, nem annyira passzos mint egy spigen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.