Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) Long1 válasza stnorcy (#13984) üzenetére


Long1
csendes tag

[link]
Ez most a hivatalos álláspont.

[ Szerkesztve ]

(#14002) scofield87


scofield87
csendes tag

Sziasztok.
Szeretnék a közeljövőben vásárolni egy Mate 10 Prot-t csak vannak aggályaim, mégpedig hogy a kijelzője ugye OLED, sok helyen olvastam már hogy az AMOLED kijelzők hajlamosak a beégésre, valakinek 1-1,5 év után már jelentkezik a dolog, sőt valakinek hamarabb is, aztán én nem 1-2 évre szeretnék vásárolni telót. Kérdésem lenne hogy nektek mi a véleményetek ezzel a témával kapcsolatban, megéri AMOLED-es telót vásárolni vagy inkább IPS lenne a jobb választás hosszú távra. Mate 9 is bejönne de inkább a 10 Pro fogott meg jobban.
Köszönöm előre is a válaszaitokat.

(#14003) szabyka95 válasza scofield87 (#14002) üzenetére


szabyka95
őstag

Nekem beegett az s8, emiatt lecsereltem mate 10 prora.

(#14004) kali válasza scofield87 (#14002) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Valóban beéghet, felhasználója és használati módja válogatja, hogy mennyi idő után, ellenség ilyen tekintetben a gyakran/folyamatosan használt magas fényerő és a statikusan megjelenített elem a képernyőn, pláne bizonyos színeknél.
A (legtöbb) gyártó úgy alakította a feltételeket, hogy a manuális maximum fényerő alacsonyabb, mint az automata maximum, ezzel is védve van valamennyire, mert auto módban csak szükséges esetben és ideig kúszik fel maximumra, illetve jobbára a színek is úgy vannak megválogatva a gyári témákban...stb. hogy minél kevesebb legyen az adott irányú hibalehetőség, ezért van az, hogy többségében nem találkoznak beégéssel, még hosszabb távú használat után sem.
Akik bizonyos külsős témákat és olyan alkalmazásokat használnak, ahol nagyobb a hibalehetőség, ott hamarabb megmutatkozhat a jelenség.
Van olyan, aki általános használat mellett nem is veszi észre a minimális beégést, csak tesztprogrammal és bizonyos külön színeket megjelenítve szúrja ki, ha nagyon nézi.
A gyártói jótállás azért is van, hogy ha komoly szinten jelentkezik adott intervallumon belül, akkor élni kell a kijavítás/kicserélés lehetőségével.
Az IPS esetén is vannak hibalehetőségek, például ha sokat megy maximum fényerőn, illetve ha sokat van hajtva a telefon, akkor a meleg hatására sárgulhat vagy foltosodhat például a ragasztó...stb., illetve az IPS is képes beégni, lásd: LG G4, szóval mindegyik technológiánál adottak a hibalehetőségek, így hosszabb távra garantálni semmit sem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#14005) gusthy válasza zoleeno1 (#13993) üzenetére


gusthy
veterán

Nos, a 8.1-es EMUI-ról kezdve a Firmware Finder nem támogatott sima appként, csak system appként. Úgyhogy ha akarod használni, kénytelen leszel bootloadert nyitni abban a pillanatban, ahogy kapunk olyat.

[ Szerkesztve ]

(#14006) zoleeno1 válasza gusthy (#14005) üzenetére


zoleeno1
addikt

Akkor nem hasznalom, megvarom meg kijon OTA-n, kb 2-4 nap kesessel:)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#14007) TomPack válasza kali (#14004) üzenetére


TomPack
őstag

Reméljük a BOE tartós kijelzőket gyárt. És remélem, hogy a gesztusvezérlés is hamarosan elérhető lesz, mielőtt beégnének a gombok. Az értesítősáv opcionális elrejthetősége meg csak a hab lenne a tortán... Bilibe lóg a kezem?

(#14008) kali válasza TomPack (#14007) üzenetére


kali
legenda

A gombok eltüntethetők - gyári opció van rá -, ha valaki annyira fél a beégéstől, akkor éljen a lehetőséggel.
Igazi gesztusvezérlést az Android P fog általánosságban hozni.

(#14009) szabyka95


szabyka95
őstag

Kapunk 960 fps modot is :) [link]

[ Módosította: koxx ]

(#14010) Roland861010 válasza szabyka95 (#14009) üzenetére


Roland861010
addikt

Nem semmi ! :D

Csak várjuk ki :) :Y :Y :Y :Y

(#14011) #04441088 válasza szabyka95 (#14009) üzenetére


#04441088
törölt tag

Királyság. :DD :B

(#14012) tipuka válasza Roland861010 (#14010) üzenetére


tipuka
addikt

verjük*

;]

(#14013) golyós válasza szabyka95 (#14009) üzenetére


golyós
őstag

Na ne b.sssszzzzz :-D

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#14014) bodeesz


bodeesz
tag

Sziasztok. Többször olvastam már itt hogy vannak akik nem igazán elégedettek az akksi idővel.
Most én is csatlakoznék. Szerintetek ez normális így, ultra energia takarékosban, kikapcsolt hely és szinkronizálással, kikapcsolt mobilnet és wifi mellett eldob nem egészen 8 óra alatt 5-6 %-ot?
Egyébként single sim vodás, jelenleg 142-n van az FW, volt wipe cache, de a 137-es fw-n is ezt éreztem hogy nem túl izmos az üzemidő, akkor fr is volt. Szvsz ennyit tud az akksi. Valaki hasonló?

(#14015) gusthy válasza szabyka95 (#14009) üzenetére


gusthy
veterán

Egész szépen alakul a telefon :)

(#14016) gusthy válasza bodeesz (#14014) üzenetére


gusthy
veterán

Hát ez attól függ. Pl kérdés, hogy mennyit jöttél-mentél, milyen volt a hálózati térerő, mennyi üzenetet kaptál, még ha nem is nézted meg, stb.

(#14017) bodeesz válasza gusthy (#14016) üzenetére


bodeesz
tag

Hát az a szép hogy semennyit. 0 db üzenet, 0 hívás. Asztalra lerakva, térerő 4g-n fullon Az ébren töltött vonalnál látszik is hogy a teló úgy gondolja hogy ő alvó állapotban volt végig.

(#14018) gusthy válasza bodeesz (#14017) üzenetére


gusthy
veterán

Amúgy belegondolva nem tűnik így se annyira extrémnek. Ez hat és fél nap készenléti időt jelent.

(#14019) bodeesz válasza gusthy (#14018) üzenetére


bodeesz
tag

Nem mondom hogy rossz, lehet más telefonokhoz mérten még jó is, nincs összehasonlítási alapom. Ez az első high end telóm, előtte egy snapdragon 410-es ascend g7-em volt. És az is tudta ezt az időt. Igazából csak a netes üzemidő ájuldozások miatt picit többet vártam.

(#14020) gusthy válasza bodeesz (#14019) üzenetére


gusthy
veterán

Jó, az általában arra az esetre vonatkozott, ha csinál is valamit a telefon :D

(#14021) ferenc0006


ferenc0006
csendes újonc

Sziasztok hangerő eu korlátot hogy lehet kikapcsolni? Auxal hangfalon elég halk a teló😔

(#14022) bodeesz válasza gusthy (#14020) üzenetére


bodeesz
tag

No egen, ez a kérdés, hogy TELJESEN tétlen állapotban ez normális-e.

(#14023) gusthy válasza bodeesz (#14022) üzenetére


gusthy
veterán

Teljesen tétlen akkor van, ha kikapcsolod, a mobilhálózaton fenn van így is, és az is fogyaszt. Amúgy normális, azt írtam az előbb, ez >6,5 nap készenléti idő.

[ Szerkesztve ]

(#14024) kali válasza bodeesz (#14014) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Az összefoglalóban találsz leírást, hogy miként lehet megnézni az akkumulátotos statisztikában az "i" piktogramos módszerrel, ha készenlétben futott valami alkalmazás a háttérben, azt érdemes ellenőrizni.

ferenc0006: Szia, A megfelelő hangerő növelésekor felugrik a figyelmeztetés, okézni kell:

[ Szerkesztve ]

(#14025) ferenc0006 válasza kali (#14024) üzenetére


ferenc0006
csendes újonc

Még ugy is halkabb mint más teló 😔

(#14026) kali válasza ferenc0006 (#14025) üzenetére


kali
legenda

A gyári átalakítóval viszed ki a hangot, vagy más módon?

(#14027) ferenc0006 válasza kali (#14026) üzenetére


ferenc0006
csendes újonc

Gyárival igen

(#14028) bodeesz válasza gusthy (#14023) üzenetére


bodeesz
tag

A tétlenséget úgy értettem hogy semmi nem futhatott a háttérben. A kikapcsolás és a repülőgép üzemmód azt gondolnám már a szélsőséges tétlenség kategória. :)

(#14029) bodeesz válasza kali (#14024) üzenetére


bodeesz
tag

Néztem, semmi. De nem is lehetett, mert ultra takarékosban néztem. Extraként én is kikapcsoltam amit lehetett.

(#14030) Plazmacucci válasza bodeesz (#14029) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Minek neked okostelefon? :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14031) quint válasza bodeesz (#14014) üzenetére


quint
aktív tag

Szerintem viszont pokoli jó az üzemideje. Most épp sokat voltam offline, de 1 nap és közel 3 óra aktív képernyő (semmi komoly, nagyrészt olvasás, jegyzet és hasonlók) után meglehetősen elégedett vagyok a fogyasztással. Nincs semmi energiatakarékosság, viszont az indításoknál majdnem minden kézin van.

(#14032) zoleeno1 válasza Plazmacucci (#14030) üzenetére


zoleeno1
addikt

+1, sosem ertem ilyen hasznalat melle minek okostelo:D Ahogy azt sem, hogy amikor 1 ora alatt 100-ra lehet tolteni a supercharge-al, akkor minek sirni az uzemido miatt, ami egyebkent kimagasloan jó:)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#14033) kali válasza ferenc0006 (#14027) üzenetére


kali
legenda

Ha a média hangerejét növelted és engedélyezted a védett szint fölé is, akkor passz, nekem úgy a keverő kijelzése szerint jó, csak a túlvezérelt CD-k tolják látványosan feljebb.

bodeesz: Nekem nincs Ultra Energiatakarékos módban, csak sima Energiatakarékosban és folyamatos 4G-n, időjárás...stb. szinkronizációval nem merül annyit, bár ez nem viszonyítási alap, mert attól még sok dolog eltérhet a tidéhez képest, beállítások, környezeti tényezők...stb.
Ennyire jól egyik korábbi okostelefonom sem bírta, pedig voltak jó akkumulátoros üzemidejűnek kikiáltottak.

[ Szerkesztve ]

(#14034) Kiskutya válasza quint (#14031) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem is simán megy 2 napig átlag használat mellett.

hmm...

(#14035) bandigyerek válasza bodeesz (#14014) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Ha csinálsz egy Gyári visszaállítást, akkor az alap beállításokkal meg programokkal is ennyit merül használat nélkül?

(#14036) gusthy válasza zoleeno1 (#14032) üzenetére


gusthy
veterán

Szerintem a kolléga nem sírt, csak próbálta értelmezni, amit látott. Egyébként gondolom, simán lehet, hogy valakinek egy nap kétszer kell az okosteló, de akkor nagyon.

(#14037) kp78 válasza quint (#14031) üzenetére


kp78
addikt

Ez a kézi indítás mire is jó és merre találom? Korábban biztos, h néztem, de most sehogy sem találom. :U

[ Szerkesztve ]

(#14038) #04441088 válasza kp78 (#14037) üzenetére


#04441088
törölt tag

Beallitasok -> Akkumulator -> Inditas

(#14039) kali válasza kp78 (#14037) üzenetére


kali
legenda

Beállítások -> Akkumulátor -> Indítás: Itt amit nem szeretnél, hogy automatikusan vagy AI által induljon, fusson a háttérben, hanem csak ha te direkt indítod, akkor kikapcsolod az automatikus vezérlést és kézin beállítod, ha nem kell a háttérben sem futnia...stb. (esetlegesen feleslegesen), akkor mindenhonnan kiveszed a pipát és csak akkor indul, fut és ténykedik, ha te úgy szeretnéd és elindítod

[ Szerkesztve ]

(#14040) zaphod78 válasza DrJaka (#5593) üzenetére


zaphod78
tag

Köszi a leírást, már egy ideje ezt kerestem (messenger) :R

(#14041) quint válasza kp78 (#14037) üzenetére


quint
aktív tag

Beállítások - Akkumulátor - Indítás
Három opciója van:
Automatikus indítás, Másodlagos indítás, Futtatás háttérben (mindegyiket megmagyarázza).
Ha kilövöd őket, akkor nem fog feleslegesen elindulni az alkalmazás, csak akkor, ha te is akarod. Én csak pár olyannak engedtem meg a futkározást (pl. Digitális headset, Samsung internet, Térkép...), amiknél számomra jó, ha egy esemény bekövetkezésénél kényelmes, ha a beavatkozásom nélkül el tud indulni az adott program.

(#14042) kp78


kp78
addikt

Mindenkinek :R
Ezek szerint érdemes itt mazsolázgatni, és pár dolgot kézire tenni. :U

(#14043) bodeesz válasza zoleeno1 (#14032) üzenetére


bodeesz
tag

Zoléno és Plazmacucc. Poszt újból elolvas, értelmez. Az értelmes válaszokat köszönöm a többieknek. Úgy tűnik valami akkor nálam indokolatlanul húzza az akksit, de a battery stat-ban ez nincs jelezve. Debugolom még mi lehet.

(#14044) bodeesz válasza bandigyerek (#14035) üzenetére


bodeesz
tag

Kipróbálom fr-t 142fw-n. Aztán meglátom.

(#14045) fl1973


fl1973
csendes tag

Sziasztok.
Nem régen láttam, hogy a gyári G-mail appnál nem jelenik meg jelvény, és így nem lehet látni az olvasatlan üzenetek számát.
Aki erre keres megoldást annak : unread badge a javaslat az áruházbol.
Ez csak egy minialkalmazás!
De jól működik nekem.

(#14046) wwhy


wwhy
veterán

Ha gyorstölt a telefon, azt jelzi valahol :F Illetve a Q2-es gyortöltővel is megy a gyorstöltés? egy Blitzwolfot használok, Q2, de 2,5 órát ír --- ez nem gyostöltés :)

Illetve kipróbáltam egy Ugreen Q3-al is: 2,15h full charging :(, 14%-ról.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14047) hacki87 válasza wwhy (#14046) üzenetére


hacki87
senior tag

Szerintem a qc az snapdragon prociknal működik kirinnel nem. A gyári toltonel írja a szuper töltést.

(#14048) Sly189


Sly189
senior tag

Nekem már az eleje óta az a problémám, hogy ha bluetooth on kapcsolódik a telefon az autók kihangositojahoz elindul a gyári zene app. Pedig minden hozzáférés le van tiltva. A legaggasztobb, hogy a tarhely hozzáférés is ki van kapcsolva és mégis a tarhelyrol játszik zenét...

(#14049) RCKZSTFU


RCKZSTFU
csendes tag

Üdv.Olyan kérdésem lenne hogy ha az alkalmazásoknal kikapcsolok mindenfele folyamatot akkor ha kapok pl messengeren üzit akkor nem fog jelezni?
Meg lenne még egy olyan gondom hgy ha irnak nekem messengeren kapok uzit de ha ranyomok nem a messengerbe visz hanem fbre online ezt hogyan lehetne beállitani hogy messenger induljon?

(#14050) spanyoll


spanyoll
addikt

Másnál is rosszalkodik az asszisztens?azt írja hogy ezzel a nyelvvel nem elérhető az ébresztés ok googlelal, amit kétlek mert angolra van állítva a teló. Van valami megoldás?

"Super perfundo on the early eve of your day."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.