Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) beyruth82 válasza Kékes525 (#150) üzenetére


beyruth82
veterán

Akkora mint egy átlagos 5,5"-os telefon.Igaz ha 5"körüli méretet preferálod akkor valóban kicsit nagy lehet de sokan írják,hogy nagy a 6" nekik a jelenlegi 5,5-ös telójukhoz képest közben az az 5,5 ugyan akkora házban van mint a 6" ennél a telefonnál :)

[ Szerkesztve ]

(#152) Kékes525 válasza beyruth82 (#151) üzenetére


Kékes525
félisten

Bocs, ez elkerülte a figyelmemet. Így már sokkal szimpatikusabb. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#153) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Szuper lett

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#154) helixP válasza Bazsi84 (#143) üzenetére


helixP
nagyúr

Senki nem erőlteti. Akkor erőltetnék, ha levennék a Type C-t (bár lassan már az következik a Jack után...).
Én imádtam, amikor volt. Este csak rádobtam az éjjeliszekrényre, nem kellett a sötétben szórakoznom , hogy jófele áll-e a micro USB csati, vagy jó helyre dugom-e, reggel meg csak lekaptam róla. Napközben ugyanez. Ha láttam, hogy merül csak 5cm-vel arréb tettem az irodában, mint ahova szoktam és már töltött is.

(#155) gilfoyle


gilfoyle
őstag

A desktop módra lettem volna kíváncsi, vagy az csak a sima 10-ben van?

(#156) #04441088 válasza gilfoyle (#155) üzenetére


#04441088
törölt tag

Ebben is van.
Ezeket nézd meg:
Első link, illetve másik link.

[ Szerkesztve ]

(#157) vasi89 válasza #04441088 (#156) üzenetére


vasi89
addikt

kezdésnek nem rossz ez. És ebben az esetben lenne jó a vezeték nélküli töltés. Mert így hogyan töltöd? Gondolom van olyan usb-c dokkoló ami töltést is tud.

(#158) Prime110 válasza 7Heads Drago (#139) üzenetére


Prime110
aktív tag

Ami nem a Lite?
Mert arról gyakorlatilag felesleges cikkezni, nem lesz kapható idehaza, pedig amúgy pont beillene, akkor lenne teljes a Mate-család.

(#159) Azie válasza zoleeno1 (#75) üzenetére


Azie
őstag

nem egyeznek az igények, de azért az k. gáz, hogy a 3 éves 930-amnál szarabb képeket csinál egy mostani "csúcskészülék".

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#160) Azie válasza malor (#102) üzenetére


Azie
őstag

egy prémium terméknél (annak szánják ezt a f*st) nincs olyan, hogy majd rendbe rakják. Kifizetek x*100 eurót egy cuccért, amit azonnal akarok használni, úgy, ahogy azt bereklámozzák. Nem fél év múlva, nem 19,5 foknál 19,5% páratartalomnál 576m tengerszint feletti magasságnál. Nem, ez egy telefon és ha valami szar benne - márpedig látja a vak is, hogy a legtöbb fotó még sok több éves készülék szintjét sem hozza (p9?), akkor alap, hogy visszaviszi 2 nap után - és jó eséllyel soha nem vesz tőlük semmit és a haverjait is lebeszéli. :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#161) Azie válasza Aryon87 (#144) üzenetére


Azie
őstag

Én imádom a Qi-t, nagyon nem örülnék, ha a kövi telómban nem lenne, de sajnos esélyes. :( Kényelmes, nem kell dugozgatni, ha átmegyek másik szobába és vinnem kell a telefont, folyamatosan fullon van, ha mennem kell valahova, akkor nem kell gondolkodnom, hogy töltve van-e.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#162) vasi89 válasza Azie (#160) üzenetére


vasi89
addikt

ezt mondd el a többi gyártónak is :DDD de ha már említetted a lumiat, pont jó példa mikor a 950 használhatatlan szoftverrel jött ki aztán összefoltozták :)

[ Szerkesztve ]

(#163) joey04 válasza Prime110 (#158) üzenetére


joey04
titán

Nem hivatalosan biztos lesz.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#164) zoleeno1 válasza joey04 (#163) üzenetére


zoleeno1
addikt

Mar van is, tegnap lattam valamelyik sufni gsm oldalan, raadasul a szamomra szep, kek szinben. Az ara volt durva, asszem 279k :D

Szerk: telorol vagyok, probaltam rakeresni, de nem talalom... Pedig tegnap kajak lattam, de lehet csak eliras volt...

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#165) vasi89 válasza zoleeno1 (#164) üzenetére


vasi89
addikt

(#166) Jakesz válasza Azie (#159) üzenetére


Jakesz
őstag

Nem egy szimpla csúcskészülék, hanem egy kínai csúcskészülék. És kamerában az egyik sem az igazi, és belátható időn belül nem is fogják elérni a Samsung szintjét. Nem is lenne ezzel probléma, ha az árral nem szállnának el egyre jobban. Egy Oneplust vagy Xiaomit nem is bántanak, mert ott is megvannak a hibák, de ár/érték arányban kimagaslóak, a Huawei meg kb ugyanazt a színvonalat hozza, majdnem Samsung vagy Iphone-os árkategóriában. Nagyon elszemtelenedtek, sikerült felkapaszkodniuk a korábbi jó áron jó telefont üzletpolitikájukkal, most már könnyen megtehetik, hogy ők is lassan 300 ezerért adják. Csak a gond ott van, hogy amíg a Samsung tényleg csúcstelefon (különösen kamerában), és mint legjobban felszerelt telefon, okkal is a legdrágább, még ha így is bőven túlárazott.

(#167) beyruth82 válasza Jakesz (#166) üzenetére


beyruth82
veterán

Nekem is ugyan ez volt a véleményem a közelmúltig de mara teljesen megváltozott.Szerintem ugyan azt a minőséget adjak mindenben mint bármelyik másik hagyományos top gyártó.Rengeteg pénzt költöttek fejlesztésre,sajat processzort gyártanak a telóikba,marketingre és terjeszkedésre dollármilliókat költenek.Árban valamivel még így is alattuk vannak(ha nem is sokkal).Xiaomival ellentétben pl magyarországon jelen vannak hivatalosan,szervízhálózattal és normális garanciával,régióra szabott szoftverkészlettel.Ettől még nagyon messze van a xiaomi.Mondom ezt úgy hogy az utóbbi 3 készülékem xiaomi volt es most fogok váltani huaweire.Nem véletlenül.Kamerában a xiaomi utcahosszal lemaradva barmelyik huaweitől.Se normalis támogatás(mert a heti fejlesztői romok nem minősülnek annak)se normál garancia es a csúcstelóik itthon magyar webshopból szintén 200-tól indulnak(mi mix 2 200-250 ezer jelenleg).Én tavaly vettem 160 ezerért xiaomi mi 5s plust és még csak rendes magyar nyelv sem volt rajta nekem kellett romokat cserélgetni rajtamJelenleg is marshmallownal tart a magyar nyelvet is tartalmazó global romja.Sok apró szoftveres bug van amit jó lenne ha javítanának ha már stabil romnak hívják.Tudom a kínai rom az jó de az csak angolul és kínaiul tud.Köszi szépen!Szóval jó lenne a xiaomi ha jelen lenne hivataloaan normális használható rommal,szervízhálózattal de akkor már közel sem lennének ilyen olcsók(csak az alsó és közép kategóriában olcsók ezt hozzá tenném).

(#168) Azie válasza beyruth82 (#167) üzenetére


Azie
őstag

hát kamerában és nemzetközi fronton a xiaomi valóban nem teheti meg, hogy samuhoz árazza magát, sok középkategóriás készülék esetében a huawei megteheti, mert már szervíz, support is van rendesen és a készülék is jó ár/értékben még picit felárazva is, DE ennél a készüléknél és sok másik huaweinél köszönőviszonyban sincsenek a samsung által nyújtott szolgáltatásokkal és funkciókkal. lehet nagyot mondani, de hosszú távon nem érdemes

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#169) zoleeno1 válasza vasi89 (#165) üzenetére


zoleeno1
addikt

Azaz, tegnap meg tuti kék volt :D

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#170) Francia91


Francia91
veterán

A jpg motor durván elrontja a képminőséget, nagyon elmossa. A DNG-ből kinyert képek fényévekkel jobban néznek ki.
A Lumia 950-esem ennél sokkal, de sokkal jobb képeket csinál. És a jpg motorja sem cseszi el ennyire a képet.. :U

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#171) janeszgol válasza Azie (#159) üzenetére


janeszgol
félisten

A Lumiák a maguk kategóriájában kamerában mindig is a toppon voltak. Videófelvételben talán a mai napig ott vannak.

[ Szerkesztve ]

(#172) fogtunder


fogtunder
nagyúr

a podcast playerem, ha nincs letöltve a lejátszott anyag, hanem streamelem a kocsiban mondjuk, mikor elalszik a kijelző, egy darabig még játszik tovább, gondolom, ami még be van pufferelve, aztán leáll. feltétlezem, ilyenkor kinyírja az adatkapcsolatot is. azt is feltételezem, hogy részemről user error, hogy nem találom meg, hol kellene ezt megoldani, van valakinek konstruktív ötlete? :R

I hate morning people. And mornings. And People.

(#173) Plazmacucci válasza Francia91 (#170) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Kijavították már a sárgaságát? :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#174) Drakmusz válasza janeszgol (#171) üzenetére


Drakmusz
őstag

Köszönjük a tesztet!A kamera inkább csak az előzetes beharangozás miatt tűnhet csalódásnak,nagyok voltak az elvárások.
Amúgy tökéletesen illik a sorba,1,5-2 éve ezen a vonalon nagy dolgok nem történnek.
Mindenesetre ha a fotózás fontos szempont valakinek,akkor nem nagyon éri meg váltani mondjuk az elődmodellről.
Egy kicsivel jobb az esti produkció,nagyjából ennyi.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#175) Francia91 válasza Plazmacucci (#173) üzenetére


Francia91
veterán

Rég, a jpg képek is teljesen korrektek!

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#176) Crob


Crob
tag

hàt a francba...ez az egyik jelöltem jövö év elején cserélni a P9-et de nem vagyok meggyözve..
Nekem a jack hiànya jobban fàj, mint a vezeték nélküli töltés, ami lassu az lassu, kb ugyis csak éjszaka lenne hasznos, mivel hasznàlni ugyse tudom közben. Igy viszont zenehallgatàs közben nem lehet tölteni, ez a füles gondolom ugyanolyan szar, mint az eddigi Huawei-ek, àtalakitoval meg felejtös a minöség, szoval lehet beruhàzni egy uj wirelessre...
A kamera se egy nagy durranàs, azért többet vàrtam ezen a téren :U
Fura ez a nagy lelkesedés, szerintem az, hogy egy csucsmodell jol legyen összerakva, gyors legyen alapvetés kéne hogy legyen 2017-ben màr a Huaweitöl is, de a hozzàadott értékek oldalàn kb csak az NPU van itt, ami oké, hogy valoban jövöbe mutato, de a többi oldalon emiatt nekem tul sokat faragtak.
Ez a cucc LG V30-szintü audioval, meg a kamera helyrepofozàsàval lenne az igazi, igy nem vagyok megelégedve. :(
Nem baj, mire cserélhetek megjön a P11-csalàd, hàtha az...

(#177) malor válasza Drakmusz (#174) üzenetére


malor
aktív tag

Igen, vastagon benne az is, hogy a marketinget egy picit túltolják. Nekik nem a koreai vonal a követendő példa, hanem az amerikai. Nem csak szoftverben, hanem pr kommunikációban is.

(#178) 7Heads Drago válasza helixP (#154) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A type-c mindegy hogy dugod be. :)

Prime110: Semmit se jelent. Volt itt már nem egy teszt itthon nem kapható telefonról.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#179) Francia91 válasza Plazmacucci (#173) üzenetére


Francia91
veterán

Tessék! Pár minta :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#180) babosmiki válasza MMMMMM (#119) üzenetére


babosmiki
addikt

Ezt én sem értem, hogy miért... :F Nagyon részletes a teszt, de a számomra egyik legfontosabb dolog, és ami ugye még nem mondható megszokottnak a felső kategóriában sem, az kimaradt... Pedig szerintem van potenciál a Desktop módban..

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#181) 7Heads Drago válasza Azie (#168) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hát nem tudom te mit láttál vagy próbáltál, de rendesen el vagy tájolva. Én egy Honor 8-at használok és javaslom néz be a topikjába [link2], vagy a P10-P9-ébe. Esetleg a fotós topikba. Kevés fénynél verheti csak meg egy Samu. Az új Mate meg pont itt erősít.
Évekig szenvedtem a Samsung szoftverreivel valahogy nem vágyok már rá. Rövid idő után kellemesen belassul az egész telo. :)
És mivel telo, a kamera az csak sokadlagos tényező nekem.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#182) Azie válasza 7Heads Drago (#181) üzenetére


Azie
őstag

én csak a fotós topicot és fotós review oldalakat néztem. pont annyira vagyok eltévedve, hogy ha ott megnézed az iphone se, a nexus 6p és 5x képeit, a 3 éves lumiákat, esetleg a honor 8-9-eket, lg 3-4-6-okat, amik közül a nexus a legdrágább a maga 150k-jával, akkor elsírod magad, hogy ez (az itteni teszt alapján) milyen képeket készít. Nem, nem nagyítóval nézve, hanem sima 100%-os nézetben, vagy kicsinyítve is nevetséges amit ez mutat 200k körüli áron. Samsung szoftvereit nem ismere, S3 óta kerülöm a márka termékeit, de a végeredményeket látva mind videó, mind képek terén az S8 szerintem magasra teszi a lécet. A sony szoftverét hagyjuk, az körülbelül a mate10 szintje, de inkább még az se.

A flickeres + lightroomos raw képek pont nem az, amit egy átlag user fog készíteni, az remélem tiszta. Makrózott/közeli/tárgyfotókat azért nem nagy kunszt készíteni. Embert fotózni, félhomályban, vagy mozgó alakot szépen, túlszaturáltság nélkül, részletgazdagon - nagyjából itt vérzik el a legtöbb mobil, köztük a mate10 is.

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#183) #04441088 válasza Azie (#182) üzenetére


#04441088
törölt tag

De amúgy még hivatalosan nem is nagyon kapni a mobilt + 100 %, hogy fog rá jönni jó pár javítás... :U

(#184) Azie válasza #04441088 (#183) üzenetére


Azie
őstag

legyen így. ;)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#185) MMMMMM


MMMMMM
tag

„viszont zenehallgatàs közben nem lehet tölteni,”
van erre is megoldás:[link]

„Gondolom nem véletelen. Nem nagy durranás lett.”
Nem minden telo rendelkezik PC moddal, egy par sor es egy kép jo lett volna, abbol el lehet donteni h mennyire nagy durranas.

[ Szerkesztve ]

(#186) #04441088 válasza MMMMMM (#185) üzenetére


#04441088
törölt tag

Ezek 90 %-a lightning kábelen megy, nem usb type c...
De van ilyen megoldás type c-ben is. Pl: link vagy link.
Illetve ha beszúrsz egy linket, akkor kattints lent a 'Link' feliratra, oda illeszd be a linket. :R

[ Szerkesztve ]

(#187) MMMMMM válasza Jakesz (#166) üzenetére


MMMMMM
tag

„Nagyon elszemtelenedtek, sikerült felkapaszkodniuk a korábbi jó áron jó telefont üzletpolitikájukkal, most már könnyen megtehetik, hogy ők is lassan 300 ezerért adják.”
mate10pro 255ezer, az kozel 300ezer?

„amíg a Samsung tényleg csúcstelefon (különösen kamerában), és mint legjobban felszerelt telefon, okkal is a legdrágább, még ha így is bőven túlárazott”
note8 330ezerert nyitott, a mate10pro 255ezer. Tehat kevesebbet fizetsz egy mate10proért, de –szerinted- kevesebbet is kapsz, akkor hol itt a gond? Vagy szerinted a note8 megér 330ezret, de egy mate10pro talán csak 200ezret?

(#188) MMMMMM válasza #04441088 (#186) üzenetére


MMMMMM
tag

[link]

na most talán sikerül :)

"De van ilyen megoldás type c-ben is." köszi a linket!

[ Szerkesztve ]

(#189) fogtunder válasza MMMMMM (#185) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Megmondom, semennyire. Van egy mobilos böngésző, tudod rendezgetni a névjegyzéket és az üzeneteidet és kb ennyi. Nagyjából használhatatlan jelenlegi formájában, benne van, hogy 1-2 éven belül kikalapálják és akkor jó lesz, de ez tényleg pont ennyit érdemel a cikkben.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#190) MMMMMM válasza fogtunder (#189) üzenetére


MMMMMM
tag

ha mar filmnezesre és webbongeszesre alkalmas (min 10oldal egyidőben megynitasa nem okoz gondot), Word, excel fajlok szerkesztese letrehozasa, akkor az mar akarhogyis de egy hasznos plusz funkcioja a telonak.

(#191) fogtunder válasza MMMMMM (#190) üzenetére


fogtunder
nagyúr

akkor most húzd ki a kezed a biliből, ez nem a Dex. videó lejátszó nincs, Excel, Word, Powerpoint nincs, még mobilos sem, alapvetően semmi sincs, semmi sem telepíthető, ez egy Proof of Concept, nem egy Feature jelen állapotában. bele lehet álmodni dolgokat, csak nem nagyon érdemes, gondolom idővel fejlesztik majd és használható is lesz valamire.
én próbáltam a Dexet is amúgy melóra, de nagyon hamar bele lehet ütközni a mobilos excel korlátaiba, ha nem csak számológépnek használja az ember, plusz rájöttem, hogy ahol van monitorom, egerem, billentyűzetem, ott bizony akad egy laptop, vagy asztali gép is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#192) RaveForce válasza bedibazsa (#142) üzenetére


RaveForce
veterán

Ez tuti? Pont az idei csucshoz ne jarna?! Vagy eddig szolt a beetetes, es innentol nyista a 3+3+3?

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#193) MK VII válasza RaveForce (#192) üzenetére


MK VII
veterán

Bizony...
Ehhez nem lesz 3+3+3-as gari.. :(

(#194) fogtunder válasza RaveForce (#192) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én is úgy tudom, hogy már nem fogják adni a kiterjesztett gart, gondolom kiszámolták és nem igazán volt jó pénzügyileg. szóval nem arról van szó, hogy pont ehhez nem jár, hanem hogy innentől már nem lesz ilyen egyáltalán.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#195) Jakesz válasza MMMMMM (#187) üzenetére


Jakesz
őstag

Jelen esetben inkább az S8+-ra gondoltam, ami szinte ugyanaz, mint a Note 8, csak ceruza nélkül, ami a Mate 10-nél szintén nincs, szóval nyugodtan össze lehet őket hasonlítani. Az S8+ már 270 ezer forint, azt a plusz 15 ezret bőven megéri a szebb kijelzőért, sokkal jobb kameráért, meg a jackért, hogy csak a legfontosabbakat említsem.

(#196) MMMMMM válasza fogtunder (#191) üzenetére


MMMMMM
tag

"Excel, Word, Powerpoint nincs"
elhiszem, de ez a video mast mutat, legalábbis azt igen h azert vmi excel, PP és world van:
[link]

(#197) fogtunder válasza MMMMMM (#196) üzenetére


fogtunder
nagyúr

két hete a bemutatón demózták, én nem találtam meg, a hosztessznek meg ezek szerint fogalma sem volt arról, amit csinálnia kellett volna. ki kellene próbálni, csak nincs kéznél kábel hozzá.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#198) tibcsi0407 válasza fogtunder (#197) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem meg azzal voltál elfoglalva, hogy Kiss Ramónát nézegegesd.

https://utdetailing.hu/

(#199) fogtunder válasza tibcsi0407 (#198) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem nézett ki rosszul, az tény :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#200) tibcsi0407 válasza fogtunder (#199) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Hát ezt én látatlanban is megelőlegezném Neki. ;]

https://utdetailing.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.