Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) zoleeno1 válasza malor (#95) üzenetére


zoleeno1
addikt

"a te képeid lesznek a legkínosabb minőségűek 2017-ben" - Ez így persze nem igaz. Tény, mint ahogy azt a tesztben is írják, hogy sokkal jobb képeket lő 12-ben, mint 20-ban. De szerintem azok teljesen korrektek, jpg-ben is. - Hozzáteszem, semmi féle fotós múltam nincs, jövőm sem lesz, de "józan paraszt" szemmel nézve nem látok akkora durva dolgokat azokon a képeken, amit máshol ne látnék.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#102) malor válasza beyruth82 (#97) üzenetére


malor
aktív tag

A kamerát majd rendbe rakják később, mint a Mate 9-nél. Azért várd meg, élj vele együtt, aztán összehasonlíthatod az eredményeket. Nekem az a bő egy óra nyomkodás azt mutatta, hogy nagyon könnyű vele rossz fotót készíteni. Sokkal de sokkal könnyebb, mint jót. Ez az átlag felhasználók rémálma tud lenni. Főleg, amikor a képeket nem egy mobilméretű képernyőn viszontlátják.

[ Szerkesztve ]

(#103) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Mi az az anomália, a portré fotóknál Alice feje és a szemüveg szára között?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#104) vicze válasza fornettisuti (#103) üzenetére


vicze
félisten

Az a jól működő AI. :D

[ Szerkesztve ]

(#105) Jakesz


Jakesz
őstag

Ez a kamerateljesítmény ebben az árkategóriában nagyon gyenge eresztés. Már csak azért is, mert manapság a 200 ezer forint feletti telefonoknak a kamera szokott az ütőerejük lenne, amiben lényegesen jobbak a jóval olcsóbb társaiknál. A sebességbeli eltérések jelentéktelenek, hiszen ezt a sebességet egy feleennyibe kerülő Oneplus vagy Xiaomi is hozza, hasonló kamerateljesítmény mellett. És elvették a jacket is, szánalom. Ennyiért már S8+-ot is lehet venni, ami az üzemidőt és az ujjlenyomatolvasó helyét leszámítva mindenben jobb. Ennek fényében nem is értem, hogy mitől ez a nagy istenítés a tesztben. Persze ezzel nem azt mondom, hogy nem jó telefon, csak ezt a szintet a Oneplus is hozza majdnem feleennyiért. És a Huaweinek még annyi előnye sincs vele szemben, hogy legalább elmondhatná magáról, hogy nem "gagyi" kínai.

(#106) bigrock válasza malor (#102) üzenetére


bigrock
addikt

OK, én meg majd akkor fizetem ki a teljes árat, ha rendbe rakták a kamerát. Így korrekt, nem? :DDD

(#107) malor válasza bigrock (#106) üzenetére


malor
aktív tag

A Huawei el van kényeztetve mostanában a sok "elnéző" teszt miatt. Itt lenne már az ideje, ha legalább a vásárlók a sarkukra állnának. :DDD

(#108) Lami66 válasza kiszu (#99) üzenetére


Lami66
őstag

Idézet a tesztből: "mert az OLED előnyei tagadhatatlanul szembeötlőek: jó a kontrasztarány és a betekintési szögekre sincs panasz, a színek pedig kirobbanóan élénkek, bár van pontosabban kalibrált séma."

(#109) beyruth82 válasza bebuci (#96) üzenetére


beyruth82
veterán

Ugyan az a kijző is.Csak néhány pontnyi eltérés van fehér fényerôsségben de az is az s8 javára....

(#110) Decske


Decske
aktív tag

Köszi a tesztet. Maga a telefon nem lett rossz, de a Mate 9-hez képest nem sokat fejlődött. Ha ma kellene választani, szerintem akkor is azt venném. Plusz ez a 2:1-es kijelző annyira taszít, hogy szinte biztos a 9-es lenne a befutó.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#111) beyruth82 válasza Decske (#110) üzenetére


beyruth82
veterán

Mindenben fejlődött a mate 9-hez képest.Processzor,ram,vízálló,kamera,szoftver,intelligens npu.Ez szintlépés egyértelműen.

(#112) vasi89 válasza bebuci (#100) üzenetére


vasi89
addikt

Mint írtam a Note8 jó telefon de kevesen használják ki a dolgokat. Szerintem kicsit rétegtelefon mert a mérete miatt inkább az veszi akinek tényleg szüksége van rá, aki divatolni akar az veszi az s8+ot.

malor: igazat adok neked is, ez az én véleményem h az én elvárásaim nem olyan túlzottan nagyok kamera terén. Ha telefont veszek akkor a kamera nálam sohasem szempont.

(#113) kiszu válasza Lami66 (#108) üzenetére


kiszu
senior tag

Kirobbanó színek.... Ahha. Esetleg egy Samsungon,de,hogy nem ezen az tuti.
Írom ezt úgy,hogy eddig honor 8 at hasznaltam és annak a kijelzőjét imádtam,.

Ennél még a Mate S képe is klasszisokkal jobb volt ami szintén oled. De azon is kevés volt a fenyerő,ezen is az

[ Szerkesztve ]

(#114) Swinegod


Swinegod
őstag

Se Bt 5.0, se 2k se Jack, kiáll a kamera, de legalább úgy néz ki, mint a Hunter Slime

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#115) malor válasza Lami66 (#108) üzenetére


malor
aktív tag

Meg ilyet is írnak, ami valamilyen szoftveres okosságra utal, amit nem lehet felhasználóként befolyásolni:

"A fényerő trükkösebb, mivel szobabelsőben a kézi maximum elég alacsony, de ott nem is kell több, odakint pedig jár napfény alatti rásegítés, ami bár nincs a legjobbak szintjén, bőven elegendő."

(#116) janeszgol válasza beyruth82 (#91) üzenetére


janeszgol
félisten

Engem sem zavar, mert az egy külön kategória. Táblagépeknél is van az Apple-nek ceruzása is, azt is teljesen külön kategorizálom.
Ugyan így külön kategória a strapatelefonok. Más szemmel nézem.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#117) S e t h


S e t h
nagyúr

A kamera kicsit gyengébb lett az elvártakhoz képest, bár az is igaz, hogy korábban volt szó 280-290 ezres árról is, nos ahhoz képest azért mérsékeltebb az ár, de maga a telefon teljesítménye is.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#118) bebuci válasza beyruth82 (#109) üzenetére


bebuci
tag

Ezek szerint az s-pen használható az s8-s8+ esetében is, mivel a képernyő ugyanaz? A kérdésem retórikus volt...

[ Szerkesztve ]

HTC Diamond, Desire, Incredible S, Sensation, One X, One M7, One M8, Samsung Note4, Samsung S8, HTC U11 +, Samsung Galaxy Note 8

(#119) MMMMMM


MMMMMM
tag

A tesztbol kimaradt a PC mód.
https://i1.wp.com/stadt-bremerhaven.de/wp-content/uploads/2017/10/Huawei-Mate-10-Pc-Mode.jpg

(#120) beyruth82 válasza janeszgol (#116) üzenetére


beyruth82
veterán

Én úgy értelmeztem a külön kategóriat mintha nem is tudom mennyivel jobb lenne a note 8 mint az s8 közben ugyan az csak s pennel és annak funkcióival.

(#121) Mike81


Mike81
senior tag

Köszi a tesztet jó lett. Elgondolkodtató hogy erre kellene váltani. Esetleg arról van valami infó hogy a Telenor árusítani fogja?

(#122) gyvince válasza Mike81 (#121) üzenetére


gyvince
senior tag

Erre én is kiváncsi lennék...

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#123) Bog válasza Mike81 (#121) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Lesz. Pommost kérdeztem meg. Nov 15 után.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#124) zoleeno1 válasza Bog (#123) üzenetére


zoleeno1
addikt

Esetleg arról biztos infó, hogy jár e hozzá a 3 éves arany szintű vip gari? Hívtam huaweit ez ügyben, de aki felvette az nem tudta, azt ígérte vissza hívnak, de ma nem sikerült nekik...

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#125) nrg_52 válasza zoleeno1 (#124) üzenetére


nrg_52
addikt

Elvi okokbol nem vennem meg + nagy is nekem, de egyebkent marha jo lett, nagyon tetszik.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#126) beyruth82 válasza nrg_52 (#125) üzenetére


beyruth82
veterán

Mik azok az elvi okok?

(#127) Sanki válasza beyruth82 (#126) üzenetére


Sanki
addikt

Nem engedi az asszony. :D

(#128) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Az a portré mód gyalázat. Mint egy 20 évvel ezelőtti bluebox filmtrükk. :U Tiszta szégyen ilyet kihozni egy flagship készülékben manapság. A nemrég tesztelt budget kategóriás Xiaomi Mi A1 körberöhögi ezen a téren.

(#129) mjani1172 válasza malor (#102) üzenetére


mjani1172
addikt

A Mate 9 nél semmit nem raktak rendbe.

(#130) jacis válasza MMMMMM (#119) üzenetére


jacis
nagyúr

Gondolom nem véletelen. Nem nagy durranás lett.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#131) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Nézegettem a képeket és nekem egy jött le: gyönyörű szemei vannak AliceWake-nek!!:Y

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#132) zoleeno1 válasza sing1ep1ayer (#128) üzenetére


zoleeno1
addikt

Kérlek magyarázd el, vagy akár valaki más is, aki ért hozzá, mert tényleg nem értem...
A szerinted gyalázatos portré fotó: [link] miért olyan rossz és miben jobb ez, ami szerinted körbe röhögi?: [link] Elmondom én mit látok: Az első kinagyítva tűéles, még Alice pólusai is látszanak, meg az a kis seb az arcán. A másik meg egy zavaros, életlen fos. Köszönöm a felvilágosítást!

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#133) Juhaszatti válasza zoleeno1 (#132) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az elsőnél az elmosás siralmas. A háttér és Alice haja több ponton összemosódik. A szemüvegnél szintén.
A fotó egyébként jó lenne, az élesség és a részletesség kiváló, csak pont a portrémód lényege, az elmosás borzalmas.

(#134) zoleeno1 válasza Juhaszatti (#133) üzenetére


zoleeno1
addikt

Ahhha értem, köszi, így már látom. Ezért mondom, hogy nem értek hozzá, mert nekem az a lényeg, hogy a személy, aki rajta van élesen látszik. Pont lesz.rom, hogy a háttér hogyan mosódik össze :D

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#135) sing1ep1ayer válasza zoleeno1 (#132) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Nem az érzékelők minőségével van gond, csak konkrétan mindegyik Mate 10-es portrén olyan az alanyok körvonala, mintha ollóval kivágták volna őket egy másik papírképről. De ha szerinted ez rendben van, hát lelked rajta, nincs mit vitatkozni ezen. Neked tetszik, én viszont két forintot nem adnék egy készülékért, ami ilyen fotókat produkál. Akkor már inkább legyen kicsit életlen, vagy kevésbé részletgazdag a kép.

(#136) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Se qi, se jack...
Felejtős, pedig amúgy gyönyörű készülék lenne.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#137) zoleeno1 válasza sing1ep1ayer (#135) üzenetére


zoleeno1
addikt

Ezért kérdeztem, kinek mi, félreértés ne essék, tényleg eszem ágában sincs vitatkozni ezen. Én egy ilyen fotón magát a személyt nézem, az arcát, ennek a részletességét, hogy ne legyen pixeles, homályos, életlen. Mint amit a másik produkál. Hogy milyen a háttér, hogyan mosódik össze pár helyen a haja meg a szemüveg, az engem nem érdekel. De mondom, ehhez én nem értek, nem is akarok, meghagyom a profiknak, hogy pixeles képeket nézegessenek jobb körvonalakkal :D

(#138) Juhaszatti: Értem köszi, selfiet sem csináltam életemben 5-nél többet szerintem, azt is csak az asszony unszolására, magától a selfie szótól is feláll a hátamon a szőr valamiért :DDD

Köszönöm a kiigazítást és a segítséget, világos mi a baj vele.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#138) Juhaszatti válasza zoleeno1 (#134) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Jó selfieket biztos lehet vele csinálni egyébként. De a selfie és a portréfotó nem ugyanaz.
A portré azért újdonság, és azért több mint az eddigi selfiek, mert kiemeli a rajta szereplő embert a környezetéből. Azzal hogy ő éles, a háttér pedig el van mosva. Ebben az esetben pedig pont az elmosással van komoly probléma, rosszul emeli ki a képen szereplőt a háttérből. Ezért rossz ez a portréfotó.
Nyilván lehet a portréfunkció nélkül is selfiet csinálni a telefonnal, azok biztosan jó minőségűek.

(#139) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

A sima Mate 10-ről mikor lesz teszt?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#140) Aryon87


Aryon87
félisten

Meglepoen jol vegzett a teszten. Szurkeben, vagy ha esetleg lesz kekben is valamikor, siman cserelnem ra a Honor 9-et, persze elobb nyerjek a lotton is :))

Kameraresznel csak en erzek egy pici csalodottsagot a sorok kozt?

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#141) kiezTe90


kiezTe90
senior tag

Gyönyörű telefon lett SZERINTEM!
Tuti Mate 8 utód lesz.
A kamerát amennyit használom Nekem elég, mire meg nyaralni megyek addigra szerintem rendberakják. Jó lesz ez... :)

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#142) bedibazsa válasza zoleeno1 (#124) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Huawei-es belsős kollégával beszélgettem és azt mondta, 2 év lesz rá, ezekre már nem érvényes a plusz 1 év sajnos.

(#143) Bazsi84


Bazsi84
tag

Azt amugy elarulja nekem vki,h miert eroltetik a qi toltest? Lehet kimaradtam vmibol,javitsatok ki ha igy van..De.Jelenleg toltom a telom kabellel,kozben hasznalom,olyan tavon belul,amilyen a kabel hossza.Ha vezetek nelkul toltom,akkor pedig fekszik a tolton es fel sem emelhetem.Ez miert jo? Ertem,kenyelmesebb,ha csak rarakom este es tolt.De nekem az a plusz 2 mp,amig bedugom a kabelt, meger annyit,h tudom hasznalni.

[ Szerkesztve ]

(#144) Aryon87 válasza Bazsi84 (#143) üzenetére


Aryon87
félisten

Mert az irodistaknak (irodaban dolgozok) es uzletembereknek igy kenyelmes. Atlagembernek meg jampiskodni jo hogy tud ilyet.
Mikor S7edgem volt eleinte jo buli volt. Aztan rajottem hogy baromi kenyelmetlen, mert kb 3 percenkent emeltem le a padrol..
Jo ha van, de kenyelmetlen, legalabbis napkozben

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#145) rep3at


rep3at
őstag

Bog, nem csalódtam benned _O_

Forward thinking. كرر

(#146) Mike81 válasza Bog (#123) üzenetére


Mike81
senior tag

Köszönöm az infót. Ez örvendetes👍

(#147) #67656192


#67656192
törölt tag

Ez most megint kevés lett pár (többször leírt, sd, qi,jack,ip stb, stb) dologban. Nehéz lesz igy utolérni a Samsungot.
:)
Sokallom az "ajánlott" plecsnit.

A teszt viszont a szokásos tisztességes munka.:R

[ Szerkesztve ]

(#148) S e t h válasza #67656192 (#147) üzenetére


S e t h
nagyúr

arra vagyok inkább kíváncsi mit kap majd az x ?

Egyébként korrekt iparosmunka ez, nem sok hiányzik már, mondhatni nüansznyi dolgok, hogy valóban a legkomolyabbak versenytársa legyen.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#149) #04441088


#04441088
törölt tag

Telekomra visszatérve Mate 10 Pro esetén.
Többször beszéltem ügyintézőkkel ezzel a telefonnal kapcsolatban, hogy most dual vagy single sim-es lesz, amit ők árulnak.
5-ből 3 nem tudott válaszolni rá, 2 pedig azt mondta, hogy 1 sim-es, mert a honlapon azt írja, hogy SIM-kártya típusa: Normál.

Nem kötöttem beléjük, hogy ott a méret van feltüntetve. :DDD

(#150) Kékes525


Kékes525
félisten

Jó készülék, csak nekem kicsit nagy.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.