Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Mans20 válasza Aryon87 (#298) üzenetére


Mans20
addikt

Ha nem lenne olyan sok mód (time lapse stb) a Huaweiben lehet nem is érdekelne annyira.

(#302) beyruth82 válasza tibcsi0407 (#296) üzenetére


beyruth82
veterán

A különlegest ugy ertettem,hogy rendhagyó.Egy 41 megapixeles ultrabrutal kamerat raktak egy olyan telefonba amire az akkor már halott symbianos oprendszert rakták es eleve el volt rendelve,hogy sosem terjed el széles körben.

(#303) tibcsi0407 válasza beyruth82 (#302) üzenetére


tibcsi0407
félisten

De miért nem lehet minden cikknél egy kamerabemutató, ami a technikailag is érdeklődő olvasónak elmagyarázza, hogy hogy is van a képalkotás?
Be is lehetne akár minden cikkbe ugyanazt másolni, hiszen hely azért van elég. :) De ez nagyon sok másra is igaz. Mindegy, engem már nagyon nem kötnek le ezek a cikkek.
Egy Notebookcheck, vagy Anandtech mélyelemzés sokkal izgalmasabb. De én kocka vagyok, lehet másnak más az igénye.

https://utdetailing.hu/

(#304) Jakesz


Jakesz
őstag

Fényképezés terén felesleges aggódni, ott hozza azt a szintet, amit egy mai csúcstelefonnak hoznia kell. Az eltérések annyira jelentéktelenek, hogy nem ezen fog eldőlni, hogy valaki Huaweit vagy Samsungot vegyen. Ellenben a videófelvételek az eddigiek alapján nagyon gázok, aki gyakran akar videózni, az inkább felejtse el.

(#305) beyruth82 válasza tibcsi0407 (#303) üzenetére


beyruth82
veterán

De nagyon jó lenne ha így lenne viszont az egyszerűsödésnek es felszínességnek az oka az emberek elbutulása felszínesedése.Ma már sokan képtelenek egy komoly mindenre kiterjedő szakmailag magas színvonalú írást elolvasni.Az embereknek sok kép kell és kevés olvasnivaló,lehetőleg az is nagyon egyszerű,bulváros stílusban.Az olvasók szama a nullához közelítene ha reszletes,színvonalas,kiterjedt cikkeket írnának.

(#306) tibcsi0407 válasza beyruth82 (#305) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én egy mérnökember vagyok. Most adjak ki mindig rosszabb rajzokat az ügyfeleknek, mert jobban pörög az építőipar? Mert körülöttem sokan azt csinálják, de én szar rajzokhoz nem adnám a nevem, ilyen egyszerű.

https://utdetailing.hu/

(#307) beyruth82 válasza tibcsi0407 (#306) üzenetére


beyruth82
veterán

Az kettő egészen más.Ha nem olvasnak egy (esetünkben elektronikus) sajtótermeket,újságot,szaklapot akkor nem reklámoznak rajta a cégek ergo nincs bevétel így nem tudjak fenntartani azt.Terjedelmes,részletes,mindenre kiterjedő cikket nem olvasnak el az emberek úgy mint régen.Ezért kell rövidíteni,egyszerűsödni.A te munkádban az a jó minnél precizebb,alaposabb az ember.Ott a felszínesség,összecsapottság kárt okoz(gondolom).

(#308) tibcsi0407 válasza beyruth82 (#307) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem más az, ha valaki odafigyel arra, hogy mit ad ki a kezéből. Ez szakmától független. Te sem hiszem, hogy félmunkát végzel a kórházban (ha jól emlékszem, akkor ott dolgozol, ugye?), függetlenül attól, hogy van-e jelentősége, hogy azt hogy végezted el.
Azt is értem, hogy nem ide kommentelnek elsősorban az olvasótábor nagy részéből az emberek, de attól még 1-2 esetben nekik is feltűnhet, hogy nem mindig van magasan a léc.

https://utdetailing.hu/

(#309) finu


finu
tag

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül hogy a Vodafone Single SIM, vagy Dual SIM verziót árul? Mert most beszéltem telefonon velük és nem tudtak információval szolgálni röhej.

EricssonGH337,388,T10,T28,Nokia8110,8210,6210,5210,6510,6310,8310,6230,6310i,7250i,6230i,6280,6288,8850,6300,LG4XHD,Optimus G,G2,G3,G4.Mate9,Mate10 Pro,P20 Pro, Mate 20 Pro.P30 Pro.P40 Pro.P50 Pro.13 Pro Max.14 Pro Max.15 Pro Max. 15 Pro

(#310) fogtunder válasza finu (#309) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Single SIM.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#311) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Sorry.
Fordítva raktam be a képet.
A vízjeles a 10 pro.
Automatán toltam velük 1-1 képet.
Ami viszont dicséretes, hogy az iPhone x mellett számomra állta a sarat a 10 pro. Legalábbis ezen körülmények között.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#312) finu válasza fogtunder (#310) üzenetére


finu
tag

Köszönöm. :O

EricssonGH337,388,T10,T28,Nokia8110,8210,6210,5210,6510,6310,8310,6230,6310i,7250i,6230i,6280,6288,8850,6300,LG4XHD,Optimus G,G2,G3,G4.Mate9,Mate10 Pro,P20 Pro, Mate 20 Pro.P30 Pro.P40 Pro.P50 Pro.13 Pro Max.14 Pro Max.15 Pro Max. 15 Pro

(#313) gyvince válasza 7Heads Drago (#311) üzenetére


gyvince
senior tag

Kijelzője tényleg szar :( iphone xhez képest??

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#314) fogtunder válasza finu (#312) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a Voda és a Telekom is single verziót hoz, a kékekről nincs infóm. ha kell a dual, akkor függetlenül kell megvenni, az tuti az lesz.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#315) malor válasza Aryon87 (#289) üzenetére


malor
aktív tag

A WestEndben kint van. Ma is a kezembe vettem és második benyomás jobb volt mint az első. 9mp-re állítottam a kamerát és 4:3 képarányra. A videózás is klasszisokkal simább volt.

(#316) Aryon87 válasza malor (#315) üzenetére


Aryon87
félisten

Akkor valoszinu az Europarkban is kint van.
Holnap mgnezem mindenkepp, ma nem volt erom hozza

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#317) malor válasza gyvince (#313) üzenetére


malor
aktív tag

Mondjuk úgy, hogy nagyon más. Az X kijelzője nagyon rendben van, igen jó ránézni.

(#318) fogtunder válasza gyvince (#313) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ez attól is függ, hogy mit nevezünk szarnak és hogy ki mondja :D Apple fanoknak nem hinnék ilyen témában, de nagyon nem tudom összehasonlítani őket, mert az X-et kb. két percig nyomkodtam csak.

szerintem teljesen rendben van a kijelző, mióta megtaláltam a színhőmérséklet beállítást, semmi bajom vele. van, aki szerint alacsony a max fényerő, én automatán hagytam, napközben mindig jól olvasható, kint is, direkt napfényben, éjszaka beltéren vissza is szoktam venni, mert nekem zavaróan erős.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#319) gyvince válasza malor (#317) üzenetére


gyvince
senior tag

Jó mondjuk olvastam itt ott hogy a legjobb kijelző az iphone xben van jelenleg...elég durva hasonlatott mondtam csak sokan írták itt hogy szar a kijelzője és hát elég fontoss dolog jelenlegi Mate 8nak sincs olyan rossz kijelzője

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#320) fogtunder


fogtunder
nagyúr

amúgy gratulálok annak a drága szoftverfejlesztő mérnöknek, aki az Always on Displayt képes volt a képernyőzár és jelszavak menüpontba eldugni :W ha nem beszélek ma a Huawei-esekkel, az életben rá nem jövök, hogy ilyet is tud.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#321) gyvince válasza fogtunder (#320) üzenetére


gyvince
senior tag

Oohh van benne az is jó tudni mert egy teszt sem írt róla semmit....

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#322) fogtunder válasza gyvince (#321) üzenetére


fogtunder
nagyúr

van, bár nem konfigurálható, mint a Samsungé, de van digitális óra, dátum, töltöttség, meg értesítő ikonok, és lehet ütemezni, hogy mikor menjen.

Biztonság és adatvédelem -> Képernyőzár és jelszavak -> Információ megjelenítése mindig

I hate morning people. And mornings. And People.

(#323) stemplar07


stemplar07
őstag

Support aptX/aptX HD and LDAC HD Audio ez viszont dícséretes, mert a HD-t az S8/+/Note8 sem tudja ! csak az aptX- et ( az LG 5/6/V20/30 ugyancsak tudja az aptX HD-t ) .. :D

már kezdtem elgondolkodni rajta, de az a memória bővíthetetlenség ... :-(

[ Szerkesztve ]

(#324) Prime110 válasza Aryon87 (#316) üzenetére


Prime110
aktív tag

Minden MM-ben kint van már, még a ma újranyílt Megapark-ban is.

(#325) zoleeno1


zoleeno1
addikt

Nos, én is nyomkodtam vagy 15 percet a mediaban, nekem nagyon pozitív volt. Nem tudom mi a bajotok a kijelzővel, lehet nincs szemem hozzá, de szerintem teljesen rendben van. Mellé téve a V10 QHD-ját sem mondanám azt semmivel jobbnak, sőt...
Gyors lőttem én is pár képet, a teljesség igénye nélkül:

20mp (ezt nem engedi ph feltölteni): [link] - igen, siettem, benne volt az ujjam :D

12mp:

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#326) ADAM1337 válasza Ricardo (#294) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Élőben nem ennyire szép sajnos, én ezért a feketét vettem.

(#327) Prime110 válasza ADAM1337 (#326) üzenetére


Prime110
aktív tag

Hol sikerült venned?

(#328) fogtunder válasza ADAM1337 (#326) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én láttam mindkettőt, nekem a barna jött be jobban, de hát ízlés kérdése, az az acélszürke is nagyon szép.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#329) zoleeno1 válasza ADAM1337 (#326) üzenetére


zoleeno1
addikt

Kinek mi :) Nekem eddig csak fekete telóim voltak, hallani sem akartam másmilyenről, de nekem határozottan tetszik, szerintem elegáns.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#330) ADAM1337 válasza Prime110 (#327) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ismerősön keresztül Westend Media.

(#331) beyruth82 válasza ADAM1337 (#326) üzenetére


beyruth82
veterán

(#308) tibcsi0407 igen jól emlékszel egészségügyis vagyok :)

Nagyon keskenynek tűnik.Remélem tényleg meg lehet szokni ezt az új képarányt... :F

[ Szerkesztve ]

(#332) kiszu


kiszu
senior tag

Ma en is megneztem újra,. Nekem is jobb volt a benyomásom, mimt elsőre,. Rakosgattam be mindenféle hatterkepet,de valahohy nem az igazi. Én fenyevekkel jobbnak latom egy Mate 9 kijelzőjét. Direkt melléraktam. Es ennél nekem inkább érződött valami olcsósítás féle ezzel a hátlappal,. NEKEM lenyegesen prémiumabb érzést ad a Mate 9. Pedig most ingyen lehetne a Telekomtol,de ezzel a kijelzővel nem merem megrendelni.

[ Szerkesztve ]

(#333) zoleeno1 válasza beyruth82 (#331) üzenetére


zoleeno1
addikt

Keskeny is, fura volt a 16:9-es V10 után, szinte kicsinek tűnt :D De meg lehet szokni, próbáltam gépelni vele üzenetet, nem volt zavaró, hogy keskenyebb. Szokni kell, de szerintem hosszú távon kényelmesebb lesz, jobban át lehet fogni.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#334) *RLaci*


*RLaci*
addikt

Nekem sajnos nagyon nem jön be ez az új képarány.Azért vettem a sima tízest.Mai tesztfotók,ha esetleg érdekel valakit.

(#335) ADAM1337 válasza *RLaci* (#334) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én is Óbudai vagyok. :DDD
Akárcsak a ph 70%-a, aki fotózik.

(#336) *RLaci* válasza ADAM1337 (#335) üzenetére


*RLaci*
addikt

Ja én nem,csak folyton jövök-megyek. :) De tényleg sok mobilfotós tolja onnan a képeket.

[ Szerkesztve ]

(#337) Aryon87 válasza ADAM1337 (#335) üzenetére


Aryon87
félisten

En kispesti :DD

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#338) ADAM1337 válasza *RLaci* (#336) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ha megjön a xiaomi tripod/selfie bot kombom és lesz időm én is megyek fotózni, föleg ha lenne idöm azt szeretném.

Pont beszereztem egy lumia 950et csak fotózásra, pluszba igaz nem mai technika de elég jó majd csinálok összehasonlítót

(#339) 7Heads Drago válasza *RLaci* (#334) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Milyen telod volt előtte? És mik a tapasztalatok ezzel?
És hol vetted és kaptál-e pluszba valamit hozzá? És persze mennyiért...
Nekem is elég lenne a sima.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#340) Goxi


Goxi
tag

Nekem is a sima 10 szimpatikusabb, de ettől eléggé megrettentem. Teszten nagyon gyengén hozza az akksi. Volt egy battery teszt is közvetlen a megjelenés után ahol szintén gyengusz volt a teló, de ott még az volt a remény, hogy a beragadt Google szolgáltatások miatt teljesített gyengén.
Most nagyon nem tom mi legyen. Az amoled azért biztosan kevesebbet kajálna.

(#341) ADAM1337 válasza Goxi (#340) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nálam az ip68 hiánya miatt esett ki a sima, plusz hogy csak 4gb ram van benne.

[ Szerkesztve ]

(#342) MK VII válasza Goxi (#340) üzenetére


MK VII
veterán

Mi a sorrend? Egyedül a két iphone-t ismerem fel annyira egy kaptafa mindegyik.
Elég béna videó. Honnan szopja ki az ember, hogy melyik melyik? :)

[ Szerkesztve ]

(#343) elekreg válasza Goxi (#340) üzenetére


elekreg
tag

Úgy nem stimmel az a teszt, ahogy van, de ezt nem (csak) a Mate 10 miatt gondolom, mert azt még nem használtam a gyakorlatban, ellentétben több, a videón látható típussal.

(#344) Blax válasza zoleeno1 (#325) üzenetére


Blax
tag

Detto ez a véleményem. Tegnap én is megnyomkodtam (Fészkesfehérvár, MediaMarkt) és egyáltalán nem volt semmi bajom a kijelző színeivel. Nem volt fakó, szép élénk színeket produkált. A fényerőt is állítottam rajta, szépen végigzongoráztam 10-15%-onként, én valahogy nem láttam az állítólagos fakóságot. Talán annyit jegyeznék meg, hogy a felbontása picikét lehetne nagyobb, a betűk alsó részénél haloványan fel lehet fedezni a pixeleket. (Azt azért meg kell jegyezzem, hogy a Samu telefonok kijelzőjétől hunyorognom kell, mert az a fajta panel kifejezetten bántja a szemem.)

A teló jól össze van rakva, a mocca szín is tetszetős, szerintem passzol ehhez a telóhoz, elegáns hatást kelt. A vas sebességébe nem tudtam belekötni, a kijelző is nagyon reszponzív, siklik mint a szappanozott hal egy vödör takonyban... Játékot persze nem próbáltam, az egy külön sztori lenne.

Lőttem pár képet is, a saját kijelzőjén néztem meg... Azzal viszont nem vagyok elégedett. Olyan... nem is tudom milyen. Nagyon plasztikus hatása van a képeknek, erősen belenyúl a software. Ezen lenne még mit kalapálni.

(Nagyon megy a vacila, hogy mi legyen a G2 után. G6 vagy M10Pro? Hmm... Hmm...)

(#345) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán


Az igért iPhone kép.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#346) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

276 hsz ben a másik 2 kép. Csak ugye rosszul cimkéztem meg őket. De a vízjel nem hazudik.
A fenti kép pedig egy iphone x-el készült ugyanott ugyanakkor.
Nekem tetszik a Mate 10 kijelzője. Ami látszik, hogy az iphone fényereje nagyobb. De jó lett volna ugyanazt a háttért beállitani rajtuk, csak ez nem egyszerű mutatvány lenne.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#347) leslien


leslien
nagyúr

Telenor árlistában

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#348) malor


malor
aktív tag

[Telenor] is beárazta mára.

Bocsánat, beelőztek.

[ Szerkesztve ]

(#349) tibcsi0407 válasza 7Heads Drago (#346) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem nagy különbség lehet a fényerőben.
Legalább is a GSMarena írása alapján:

https://utdetailing.hu/

(#350) malor válasza leslien (#347) üzenetére


malor
aktív tag

iPhone 8 árban kínálja a Telenor, ha a frissebb készülékeket nézzük. De az S8-nál és HTC U11-nél is drágább.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.