Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Pedy1225 válasza kali (#1642) üzenetére


Pedy1225
tag

Billen a mérleg a Máté felé..... :B

(#1652) fogtunder válasza Aryon87 (#1647) üzenetére


fogtunder
nagyúr

tudom, hogy az egy másik topik, de ha nem tudsz előre lerakni 40-et, akkor valószínűleg a havi 14K-val is túlvállalnád magad, az kevesebb, mint 3 havi részlete a telefonnak, amit ugye utána jóvá is írnak a számláidból.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1653) Aryon87 válasza fogtunder (#1652) üzenetére


Aryon87
félisten

Igen, ez a gondom csak. A reszlet mar kevesbe megterhelo, itt az egyosszegben valo kifizetes a fo problemam. Sebaj, almodozok inkabb, es olvaslak titeket :D csak az ujdonsag varazsa hat ram, a jelenlegi 2vel is boven elegedett vagyok.

Csak egy mellekes erdeklodes: a kek szin az csak sufni valtozatban lesz?

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#1654) fogtunder válasza Aryon87 (#1653) üzenetére


fogtunder
nagyúr

tudtommal itthon senki nem listázta be, idén szerintem már nem is fogják, mert elég durva hiány van gyártói oldalon, barna se lesz elég.

a részletfizetős témára meg annyit, hogy én részemről részletre csak akkor veszek meg elektronikai cuccot, ha egyébként egy összegben is ki bírnám fizetni, mert egyébként pénzügyi teher, de kocsival ugyanez. ha ez a helyzet, inkább rakj félre havi 10K-t, jobban jársz, ez csak egy telefon.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1655) Aryon87 válasza fogtunder (#1654) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem is csodalom, elkepeszto nepszerusege van ennek a modellnek, rengetegen vagytok a megjelenest kovetoen. Samun kivul mas modellnel nem is lattam meg ilyen aktivitast felsokategoriaban. (Szifon mas tema :D)
Ha nyaron meg birtam volna ulni a valagamon, en is aktiv tulaj lennek szerintem.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#1656) fogtunder válasza Aryon87 (#1655) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ja, a szifon az másik téma, de azért a Samsunghoz képest is még mindig van egy nagyon nagy lépcső lefelé, ha Huawei felirat kerül a telefonra, a többiek meg, Sony, LG, HTC egy harmadik ligában fociznak. a Huawei pont azt csinálja, mint a Samsung 6-7 éve, rettenetesen agresszívek, öntik a pénzt a piacba és meg is látszik a számaikon.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1657) Bzs90 válasza Aryon87 (#1647) üzenetére


Bzs90
csendes tag

Szia.
Telenornál már volt készleten, most már nincs a központi logisztikának sem...
Vagy keveset kaptak, vagy keveset kértek...

(#1658) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Ma delutan tobb oran keresztul tudtam egy mate 9-et hasznalni, kipro alni, tesztelni.
Mondjatok azt, higy a mate 10 pro sokkal jobb, mert nekem a 9 nagyon nem adta.
Mar bocsanat a mate 9 tulajoktol, nem akarom ledagralalni, de nekem most nagyon lefele konyul a szam.
A kamera szerintem csalodas, a beszed hangminosege szinten, mind normal, mind kihangositottan, es az ui is tobb helyen laggol, akad.
Nem, nem hibas darabot probaltam, es a tulaj is azt mondta, hogy nagyon elegedett, mert gyors a telefon.
De engem nem igazan a gyorsasag izgat, hanem az, higy smooth, lagmentes, akadozasmentes legyen.
A crhome szerintem gyatra a samsung bongeszot feltettem azzal mat jobb volt, de kategoriakkal elmarad a jelenlegi mi mix 2 telefonomtol.
En abban remenykedem, hogy a gyenge gpu is hozzajarul a 9-nel ehhez, es a kirin 970 mar ebben azert sokkal sokkal jobb lett.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1660) HUTCHDB válasza #45553408 (#1659) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Igen, ezt beszéltük már, nekem a mate 9 okozott nagyon nagy csalódást.
A mate 10 pro-t csak a MM-ban tudtam megnyomkodni, de ugye az nem egyenlő a tüzetes próbával.
A bajom az, hogy ketten is felajánlották a tesztelési lehetőséget itt helyben Debrecenben, de sajnos nem jött össze a próba.
A fotós képesség (a médiaban lőtt tesztképekkel) nem győzött meg a 10-nél, ugyan, azon 113-as rom volt, ahhoz képest szerintem már 2 frissítés is volt, és biztos van javulás.
Képek

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1662) *RLaci* válasza HUTCHDB (#1660) üzenetére


*RLaci*
addikt

De ha ennyire elégedett vagy a Mixel,jobb a kamerája,smoothabb a rendszere akkor miért cserélnéd el erre a gyengébb telefonra?

(#1663) HUTCHDB válasza #45553408 (#1661) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Az első kamera nem érdekel, nem szelfizek... :N

(#1662) rlaci2!
Mivel nem ismersz, így nem tudod, hogy én szeretem a telefonokat kipróbálni, így pár hónap után cserélem.
Lehet ezt hobbinak, vagy akár betegségnek nevezni...de vagyunk itt páran ilyenek. :B

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1664) kali válasza HUTCHDB (#1658) üzenetére


kali
legenda

Anélkül, hogy bántani akarnálak, ez a kör többször is lefutva már részedről, többek között az iPhone témában korábban, ott is olyan akadásokat láttál, amikre a felhasználók nagyobb hányada írta, hogy nem látja - pedig olyanok is voltak közöttük, akik azért szóvá tették előtte és azóta is, ha problémát láttak a rendszerben -, szóval neked valamilyen szinten más az értékrended, ez élvez prioritást nálad, amivel nincs is gond, csak akkor ez alapján is kell telefont választanod, cserébe más téren lehetnek problémák azzal a típussal, mert olyan telefon meg nincs, ami minden szempontból tökéletes és mindenki elvárásainak maradéktalanul megfelel.
Nekem korábban a Mate 9 is megfelelt, nem akadt, az én prioritásaim szerint akkor az volt a jobb a többi csúcshoz képest, most meg a Mate 10 Pro képviseli ezt a szintet (rá is tett egy lapáttal, vagy inkább kettővel a 9-re), ha te vagy bárki más azt mondaná, hogy akadást lát a 10 Pro-n, csak én nem veszem észre, akkor is azt mondanám, hogy számomra nincs jobb telefon, mert minden más jelenlegi csúcsnál sokkal több olyan negatívumot látok, amik problémásabbak számomra, mint az az akadást, amit sokan nem is vesznek észre, pláne ha én sem, így nem is foglalkozom más telefonokkal, nem kínlódok a próbálgatásukkal, nem csapongok kételyek között más típusok topikjaiban, hogy jobb vagy rosszabb, meg mi a helyzet, hiszen minek kínozzam magam?
Amint látok egy jobb telefont, azt vagy kipróbálom és megveszem, vagy sokszor látatlanban is megrendelem - így voltam például a Nokia 8-cal -, használom és eldöntöm, hogy megfelel nekem vagy nem, de még ha előtte olvasgatok is a fórumon tapasztalatokat - már ha olyan telefonról van szó, aminél ez adott -, akkor sem veszem 100%-os alapnak az ott olvasottakat, pont a korábban leírtak miatt, mivel mindenkinek más az értékrendje és a prioritása, így az én szemszögemből nem mindig kapnék valós képet mások tapasztalatai alapján, kivéve azt a néhány ember, akik hozzám hasonlóan gondolkodna és használják a telefont, netán jól ismerik az én elvárásaimat és fontossági sorrendemet.
A Note 8-ról is egy jelenlegi tulaj beszélt le, mert tudja, hogy annak az akkumulátoros üzemideje nem tetszene nekem, kevésnek tartanám, de ezt pláne elmondhatom például a Mi Mix 2-ről is.

[ Szerkesztve ]

(#1665) Aryon87


Aryon87
félisten

Budapesten nincs valaki, aki ram aldozna 1-2 orat, hogy tuzetesebben szemugyre vehessem a telefont. Legfokepp a kamerakepessege mozgat, amit sajat kezuleg szeretnek tesztelni egy adott helyszinen.
Mert felmernem, hogy megerne-e bealdozni a jelenlegi 2 hibatlanomat erre vagy sem.
Privatban nyugodtan irhattok.
Halas lennek erte.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#1666) beyruth82 válasza kali (#1664) üzenetére


beyruth82
veterán

Én is tapasztalok laggolást a telómnál azért.Pl:messenger chat fej időnként,voda alkalmazás betöltéskor meg ilyen apróságok

(#1667) kali válasza beyruth82 (#1666) üzenetére


kali
legenda

Ezek viszont nem direktben a telefon problémája, külsős, harmadik féltől származó alkalmazások, azok fejlesztőinek (Facebook, Vodafone...stb.) kell optimalizálni a rendszerre, amit új főverzió (adott esetben az Oreo) esetén még lassabban tesznek meg, mint általában.

[ Szerkesztve ]

(#1668) HUTCHDB válasza kali (#1664) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Igen, én a laggokra vagyok allergiás.
Nyilván más probléma is zavarna, és folyamatosan keresem a tökéletest, de ugye ilyen nincs, ahogyan azt te is írtad.
A preferenciák egyéniek, próbálom a számomra legjobb megoldást megtalálni.

A MI MIX2 akkumulátorával kapcsolatban tévesek az infóid, mert ha a mate 10 ennyit tud, akkor már az nagyon jó! [link]

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1669) Viper26 válasza beyruth82 (#1666) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ez pont rossz példa, az a bithulladék mindenhol képes ilyenekre.

Pixel 7 | FR955

(#1670) beyruth82 válasza HUTCHDB (#1668) üzenetére


beyruth82
veterán

Mate 10 többet tud akksiban
Itt van 7 óra 14 perc sot 30%-nál ami azt jekenti teljes merülésig 10 óra lenne.Átlagban elmondható az 1 óra kijelzőidő 10%%-os merülés.

(#1671) kali válasza HUTCHDB (#1668) üzenetére


kali
legenda

Nem tévesek, a GSM Arena oldalát használom összehasonlításra, az mióta létezik, nekem midig bejött, mivel azonos feltételek mellett tesztelnek.
Mi Mix 2: Link
Mate 10 Pro: Link
Amennyi neked a Mi Mix 2 hozott, attól a Nokia 8 is többet tudott nálam a kis akkumulátorával, 2 SIM kártyával, még 20% volt az akkumulátorban és úgy volt benne 54 óra készenlét és 8.5 óra kijelzős használat, végig mobilinternettel (4G/4G+ és 3G), sok böngészéssel, stat itt: Link
Ebből hoztam ki: Link, a Mate 10 Proa fentiek szerint is bőven efelett hoz, de nekem is, csinálok majd erről is statisztikát, ha szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#1672) HUTCHDB válasza kali (#1671) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nekem a legjobb üzemidőt eddig a mate 8 hozta, kb 8 óra kijelzőidőt.
Ezt ugrotta meg a Mi Mix2 is.
Pl. egy samsung s8 max 4-5 órát tudott.
Holnap megveszem a 10 pro-t, (ráadásul szürke színben dual sim-est! :C ) és majd megnézem, hogy a saját használatom alapján mennyit bír.

Ezek a tesztek nem hoznak lázba, mert számomra nem autentikusak, hiszen mindenki másképp használja a telefonját.
Itt pl. a mate 10 hamarabb lemerül, mint a note 8... :Y

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1673) kali válasza HUTCHDB (#1672) üzenetére


kali
legenda

Én meg ezeket a youtube videókat nem nézem semmibe, egyrészt nem ismertek a feltételek, beállítások...stb. - a GSM Arena teljesen azonos feltételek mellett tesztel, ráadásul beállíthatod a csúszkákat a saját szokásaid alapján, hogy mennyit telefonálsz, netezel...stb, szóval lehet az teljesen autentikusak. -, másrészt azon a tesztes videón még adott volt a Google folyamat beragadós hiába, de gyorsan javítva lett, mert sok teszt után panaszkodtak a gyorsan merülő akkumulátorra, még szerencse, hogy kiderült a hiba oka és villám módjára javították.

[ Szerkesztve ]

(#1674) zoleeno1 válasza HUTCHDB (#1672) üzenetére


zoleeno1
addikt

Ez a teszt még akkor készült, amikor nem jött ki a frissítés a play services problémára, ami egyfolytában szívta az akksit...

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#1675) HUTCHDB válasza kali (#1673) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

(#1673) kali és(#1674) zoleeno1!

Nem követtem még akkor a mate 10 útját, mondjuk ennél a tesztnél igazából nem tudott beragadni semmi, mert nem volt idő rá... :B

Holnaptól már okosabb leszek.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1676) kali válasza HUTCHDB (#1675) üzenetére


kali
legenda

A bekacsolástól pörgött folyamatosan az előtérben a Google Play Services és egy több órás teszt alatt az nagyon sok hátrányt jelent.
Mindegy, szerencsére gyorsan javították.
Azért leszel még bajban egy ideig a Mate 10 Pro-val, mert az Oreo-ra sok külsős, harmadik féltől származó alkalmazást nem faragtak még rá rendesen, azok akadása miatt ne a telefont szidd majd! :N

[ Szerkesztve ]

(#1677) HUTCHDB válasza kali (#1676) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nem használok semmi külsős dolgot, csak a vibert.
A böngészőt lecserélem gyorsan a samujéra, és nekem már kész is! ;)

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1678) fogtunder válasza HUTCHDB (#1675) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nem tudok olyan felhasználást elképzelni, ahol a Mate 10 hamarabb lemerülne, mint a Note 8, az irgalmatlan csalódás volt üzemidő szempontból.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1679) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Google camera hdr+ mukodik mate 10-en?

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1680) Mike81 válasza Aryon87 (#1655) üzenetére


Mike81
senior tag

De te soha nem tudsz megűlni a hátsodon😈

(#1681) *RLaci* válasza HUTCHDB (#1663) üzenetére


*RLaci*
addikt

Értem én ezt.Pláne kb. 50 telefonnal a hátam mögött.Valahogy mégis az az érzésem a hsz-dal kapcsolatban,hogy a Mate10/Pro megjelenése óta folyamatosan próbálsz fogást találni/bele állni ebbe a készülék párosba.

[ Szerkesztve ]

(#1682) HUTCHDB válasza *RLaci* (#1681) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Tevedsz, nagyon is vartam ezt a telefont, mert igen is szeretem a huawei keszulekeket.
Az mas kerdes, hogy en kesobb is le fogom irni a velemenyemet akkor is, ha az negativ lesz.
Kritikus vagyok, de ugyanakkor, ha valami jo es szeretheto, a melle teljes mellszelesseggel kiallok.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1683) Aryon87 válasza Mike81 (#1680) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem hat :C
Kattog a kis agyacskam, mikent lehetne beszerezni ezt a monstrumot :DD

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#1684) pusihusi


pusihusi
addikt

Üdv. mindenkinek, látom sok ismerős átnyergelt 10 Próra. Én is várom szerdára. :C :R

Üdv. Feri!!

(#1685) apezka


apezka
tag

Tegnap óta az edigital-nál Band 2 Pro karkötőt adnak ajándékba.

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#1686) ADAM1337 válasza apezka (#1685) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Jobb akció, mint a vissza adottnál volt. :D
Bár a xiaomi mi band 2-nél gps-el többet tud.

(#1687) Bzs90


Bzs90
csendes tag

Android auto-t használ valaki?
Magyar playről nem lehet letölteni, így a hivatalos oldalukról töltöttem le: [link]
Nekem nem működik... Oero lehet a gond? Ha valaki tesztelné azt megköszönném :) :R

(#1688) fogtunder válasza Bzs90 (#1687) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha adsz hozzá egy fejegységet, akkor én letesztelem :D maga az apk elindul apkmirrorról telepítve, de hogy a kocsival összekapaszkodik-e azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1690) Bzs90 válasza #45553408 (#1689) üzenetére


Bzs90
csendes tag

Nekem nem indul el. Nálad működik?

fogtunder: Nekem már el sem indul... Milyen verziójú és honnan szedted le ami elindul?

(#1692) fogtunder válasza Bzs90 (#1690) üzenetére


fogtunder
nagyúr

írtam, apkmirror

a 2.5.728604 van fent, ez jött át korábbi telepítésből.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1693) Bzs90 válasza fogtunder (#1692) üzenetére


Bzs90
csendes tag

Ez akkor ugyan az amit én linkeltem.
Hát nekem: "Something went wrong, Úgy tűnik, hogy a Google Play szolgáltatások most nem működik"
:W

(#1694) HXY


HXY
addikt

A kamera éles kávája senkit se zavar?

(#1695) zoleeno1


zoleeno1
addikt

Sracok, biztos banalis, de nem talalom... A fokepernyot hogyan lehet 1 laposra tenni? En csak 1 oldalt hasznalok, elfernek rajta a gyakran használt ikonok. De, ha balra lapozok, ezen kivul meg van 5 ures lap. Ezeket hogyan tudom eltuntetni? Nem talalom...

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#1696) apezka válasza HXY (#1694) üzenetére


apezka
tag

Miért? Éles? Mármint, nekem nem tűnik annak... :F

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#1697) Aryon87 válasza zoleeno1 (#1695) üzenetére


Aryon87
félisten

Csipteto mozdulattal huzd osze a kepernyot, es akkor mar lehet torolni a felesleges oldalakat

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#1698) apezka válasza zoleeno1 (#1695) üzenetére


apezka
tag

Két újjal összehúzod a kijelzőt. Az üres lapokat az X-el tudod törölni.

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#1699) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!

Erősen gondolkodom egy Mate 10 Pro beszerzésén.
Az lenne a kérdésem, hogy a Huawei mennyire tolerálja a BL nyitást és a rootot (garvesztő, eltűntethető nyom nélkül)?
(Egyik feltétel lenne, hogy meg legyen a root a saját telefonomon.)
Köszönöm! :R

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.