Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) gyvince válasza Z.É.T. (#400) üzenetére


gyvince
senior tag

Hát eléggé...néztemva note 8at is...hát nem tudom mit vegyek...

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#402) Z.É.T. válasza gyvince (#401) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Note8 nekem drága előfizuval is.
S8+ itt van előttem, nem jön be.

Ismerősöm 12 napja használ M10Pro-t S8 után és elégedettebb vele..

(#403) S e t h válasza beyruth82 (#396) üzenetére


S e t h
nagyúr

Belenagyítva nagyon nem.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#404) beyruth82 válasza ADAM1337 (#390) üzenetére


beyruth82
veterán

Eszerint azert szelesebb a mate 10 pro mint az s8 az pedig nagyon jó mert az s8-at fogtam többször a kezembe és ha annal szelesebb egy kicsivel akkor már nekem jó is es meg tudom majd szokni.A jelenlegi telóm 77,7 millimeter széles A mate 10 pro 74,5 millimeter széles.Ha ez mind a színtiszta nettó kepernyőben is lenne az sem veszes hiszen csak 3 milliméter a különbség köztük.Az alig észrevehető a gyakorlatban nem?Vagy képernyő méretnél szembetűnő még ilyen kis különbség is?

(#405) Jakesz válasza S e t h (#403) üzenetére


Jakesz
őstag

Belenagyítva is csak a zaj megy a Mate 8 rovására, de a rekeszértékek közötti különbség miatt ez nem csoda. Ellenben élénkebbek rajta a színek, mint a 10-nél.

(#406) ADAM1337 válasza beyruth82 (#404) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én honor 8 ról váltottam, és azért nem zavaró a 6col, mert a felső sávot letudod húzni az emuinál, ujjlenyomatolvasóval is, vagy az alsó sávra beállítod a funkció gombot, így kb nem zavaró hogy nem érem el.

(#407) beyruth82 válasza ADAM1337 (#406) üzenetére


beyruth82
veterán

Igen engem nem a magassága zavarna hanem hogy esetleg túl keskenynek találálom ezt az új képernyő arány típust de ahogy láttam nem annyira keskeny a mate 10 pro mint az S8.Valamivel szélesebb es lehet pont annyira mint a jelenlegi telefonom ami 3 milliméterrel szélesebb papíron mint a mate 10 pro de lehet ez a gyakorlatban a netto kepernyőt tekintve még kevesebb,tehat fel sem fog tűnni ,hogy keskenyebb...

Valami ilyesmi :D

(#408) malor válasza beyruth82 (#407) üzenetére


malor
aktív tag

Emiatt ne aggódj. Az S8-nál rosszabb aránya egy telefonnak sincs. A Mate 10pro méretben és formában is teljesen más élmény.

[ Szerkesztve ]

(#409) beyruth82 válasza malor (#408) üzenetére


beyruth82
veterán

Ez tök jó! :)
Megnyugodtam.

(#410) Jakesz válasza malor (#408) üzenetére


Jakesz
őstag

Szubjektív, hogy kinek mennyire jó vagy rossz az S8 aránya. A Samsungnak nem az volt a célja, hogy phabletet csináljon az S8-ból, mert akik korábban S7, S6, S5.... telefonokat használtak, jó eséllyel elpártoltak volna, ha a korábbi 5 colos kijelzőméretet megnövelik 16:9-es 5,8 colra, ami sokaknak már használhatatlan,
főleg azoknak, akik az 5 colhoz szoktak és ragaszkodtak. A Samsung mindössze annyit csinált, hogy fogta az S7-et, és alul-felül kinyújtotta a kijelzőt a káva helyére, és így lett belőle az S8. Miközben fizikailag a telefon szinte semmivel nem lett nagyobb, szélességre semennyivel, magasságra is csak egy minimálisan. Megértem,
hogy sokakat zavar, amikor a legtöbb tartalom 16:9-ben jelenik meg, és ott van a 2 oldalon a fekete üresség, de gyakorlatilag az van, hogy ezekben az esetekben az üres rész felel meg korábbról a káváknak, csak itt adva van a lehetőség, hogy bele is lehet nagyítani, hogy kitöltse, illetve netezésnél és bármely álló helyzetű használatkor hasznos tud lenni a hosszabb kijelző. Persze azt ez nem vigasztalja, akinek alapból nem tetszik, hogy fizikailag hosszúkásabb a telefon, illetve, ha valakinek a Mate 9 mérete volt az optimális, akkor nyilván kicsinek fogja érezni a 10 Prot.

(#411) fogtunder válasza Jakesz (#410) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ez részben igaz, szerintem simán szokható a 18:9 képarány, engem az S8-ban az zavart, hogy a kijelző két oldalán a kerekítés miatt egy csomó kvázi holttér keletkezett, mert ott már olvasni nem volt túl jó, és játék közben se volt az igazi, mikor ott kellett csinálni valamit. A Note 8-nál egyáltalán nem volt zavaró már, de a lapos kijelzős telefonokon sem, mint a Mate 10.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#412) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Akinek van smart tv-je meglesné nekem, hogy miracast-on is átmegy az EMUI desktop vagy csak mhl kábellel ?
Nekem szimpla vmi fullhd-s samsung tv-m van, most rendeltem hozzá miracast dongle-t.

Tippre, tuti nem megy úgy.
Mivel más a software és a touch irányítás sincs meg úgy.

[ Szerkesztve ]

(#413) beyruth82


beyruth82
veterán

Elmentem a budapesti west endben lévő mediamarktba és ott is ki volt rakva a telefon. Abszolúte nem túl keskeny, nagyon arányos, szép telefon. A kijelzője gyönyörű sokkal szebb mint az én telóm 5,7-es full hd ips panele. Erős fénye van és nagyon szépek a színek rajta. A kamerájával lőttem pár képet de csak egyet sikerült átküldenem a saját telefonomra. Nem tudom milyen beállításokon volt azt nem néztem csak fotóztam gyorsan mert sokan voltak. Agyon is volt taperolva mindenhol a lencséje is ettől függetlenül elsőre én sem vagyok elájulva tőle de erre már nem adok majd ha a sajátom a kezemben lesz azzal tesztelhetek eleget és akkor tudok róla végleges véleményt mondani. Mindenesetre külsőre, fogásra, elsőre tetszik, nagyon prémium teló.
Mivel 7,53 mega a kép ezért át kellett konvertálnom jpg-re de valami miatt úgy sem tölti fel ezt a hibaüzenetet kapom: 500 Internal Server Error
A RIOS R6 motor a kérés végrehajtása közben hibát észlelt.
ITT jelentheted a hibát az oldal alján lévő debug adatokkal, hogy mihamarabb javíthassuk.
Kár mert kiváncsi lettem volna ti mit szóltok hozzá.....

(#414) tibcsi0407 válasza beyruth82 (#413) üzenetére


tibcsi0407
félisten

[link]

https://utdetailing.hu/

(#415) beyruth82 válasza tibcsi0407 (#414) üzenetére


beyruth82
veterán

Köszönöm szépen. :R Elvileg sikerült [link]

(#416) tibcsi0407 válasza beyruth82 (#415) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Igen. Mire fókuszáltál? Az alja picit túl világos lett, míg a háttérben túlzottan mosottak a részletek. Szerintem ettől sokkal több van a telefonban. Bár ilyenkor siet az ember, szóval nem lehet jó képeket lőni.

https://utdetailing.hu/

(#417) beyruth82 válasza tibcsi0407 (#416) üzenetére


beyruth82
veterán

Középre nagyjából.Sietnem kellett.Csináltam még de nem jött át bluetoothon valami miatt.Szerintem sem ennyi van benne.Az durva lenne
Lényeg hogy nagyon jól néz ki nem tul keskeny és szép a kijelzője nagyon.Jelenlegi telómnal egészen biztos hogy jobb képeket csinál(el nem tudom képzelni hogy ne),normális hivatalos magyar rom van rajta,vízálló,frankó garancia,támogatás,legfrissebb android,stb.Szóval minden mellette szól.

(#418) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Azt hiszem ezek - itt - nem szerepeltek.

(#419) beyruth82 válasza Z.É.T. (#418) üzenetére


beyruth82
veterán

Ez sima mate 10 vagy mate 10 pro?Jó lenne ha az utóbbi lenne mert ezek nagyon jó képek :D

[ Szerkesztve ]

(#420) tibcsi0407 válasza beyruth82 (#419) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Sima, de a kamera teljesen ugyanaz.

https://utdetailing.hu/

(#421) Z.É.T. válasza beyruth82 (#419) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ez sima, de elvileg nem szabadna rosszabbnak lennie a Pro-nak sem.

(#422) zoleeno1 válasza Z.É.T. (#418) üzenetére


zoleeno1
addikt

+1, ezek nekem is meggyőzőek, illetve bőven elég az én ingerküszöbömnek :K

a kutya nagyon jó fej, volt lakótársamnak is ilyen van :D azok a szerencsétlen zsír új renaultok meg ott porosodnak, inkább adják ide őket :D

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#423) *RLaci* válasza beyruth82 (#419) üzenetére


*RLaci*
addikt

Sima,megint az enyémek.Nem rossz a kamera ne fossatok. :D A Nejem Pixelével szemben is megállja a helyét.Volt az idén S7,S7/E,Pixel XL-em is,egy hétig S8 is.Szóval van mihez viszonyítanom.

[ Szerkesztve ]

(#424) beyruth82 válasza *RLaci* (#423) üzenetére


beyruth82
veterán

A tiednek lehet jó(sőt biztos mert látom)de ez nem biztos a mate 10 prora is vonatkozik.Fizikailag lehet ugyan az a két kamera de szoftveresen szet tudja ganyolni a rendszer.Nem?

[ Szerkesztve ]

(#425) *RLaci* válasza beyruth82 (#424) üzenetére


*RLaci*
addikt

Elképzelhető,mivel más rom van rajta mint az enyémen.

[ Szerkesztve ]

(#426) beyruth82 válasza *RLaci* (#425) üzenetére


beyruth82
veterán

Pl xiaomi mi 5s plusban(ilyenem van most)és a g6-ban is sony imx 258-as kamera van.A különbséget zongorazni lehet a g6 javara pedig ugyan az a fényképező van bennük.Szóval nekem azért vannak fenntartásaim

(#427) zoleeno1 válasza beyruth82 (#424) üzenetére


zoleeno1
addikt

Ugyanaz a kamera rendszer, ugyanaz a szoftver, ugyanúgy oreo, mégis miben különbözne olyan nagyon? :D

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#428) beyruth82 válasza zoleeno1 (#427) üzenetére


beyruth82
veterán

Remélem,hogy semmiben. :)

(#429) beyruth82


beyruth82
veterán

Mate 10 vs mate 10 pro speedtest [link]

(#430) zoleeno1 válasza beyruth82 (#429) üzenetére


zoleeno1
addikt

Itt lehet kicsit elő jön a 6 csiga ram előnye, de nem számottevő. Egyébként, elvileg a note 8-at is veri: [link]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#431) gyvince


gyvince
senior tag

Nekem is sikerült meg nyomkodni....nagyon szép nekem jó a fogása kisebb mint a mate 8am képtesztett linkeltem már szerintem ezen még javítanak de viszont iszonyat gyors kijelzővel nekem nincs semmi bajom tény hogy a samsungé szebb ( saját vélemény) de nagyon Gyors

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#432) Aryon87


Aryon87
félisten

Megnyomkodtam, lottem 4 kepet vele (+U11 es H9-el is).
A telo bszott gyors, gyonyoru. Finoman kicsuszott a szamon a "kell" szocska :))

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#433) Goxi válasza *RLaci* (#425) üzenetére


Goxi
tag

EU, vagy kínai rom?

(#434) *RLaci* válasza Goxi (#433) üzenetére


*RLaci*
addikt

Kínai.

Nem tudom néztétek e már,EZ egy elég jó,új részletes teszt.

(#435) *RLaci* válasza Aryon87 (#432) üzenetére


*RLaci*
addikt

H9 megy a levesbe :DDD

(#422) zoleeno1 Köszi a kutya (Joey) nevében. :)

[ Szerkesztve ]

(#436) Aryon87 válasza *RLaci* (#435) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem lenne rossz ;]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#437) #04441088 válasza *RLaci* (#434) üzenetére


#04441088
törölt tag

Köszi, hogy linkelted a tesztet.
Ezek után csak mégjobban várom a jövőhét közepét, hogy végre megjöjjön az enyém is. :B

(#438) Goxi válasza *RLaci* (#434) üzenetére


Goxi
tag

Származik bármi probléma, kényelmetleség a kínai verzióból? A 6/128GB miatt gondolkozom ebben. Frissitések, play, kínai appok? Mert úgy nézem a B20-at abba is bepakolták nem csak az EU modellbe.

[ Szerkesztve ]

(#439) *RLaci* válasza Goxi (#438) üzenetére


*RLaci*
addikt

Szerintem semmi hátránya nincs.Max a gari.Ki kell küldeni ha gond van vele.Amúgy simából is van 6/128-as verzió,+150 dodó.Törtem rajta én is a fejem,de mivel én nem játszok nekem így a 4/64 is bőven elég.Tibcsi kolléga szerint(tapasztalt csájnafonos),még jobb is a kínai verzíó, frissítések szempontjából.

staker Nincs mit.

(#440) zoleeno1 válasza *RLaci* (#439) üzenetére


zoleeno1
addikt

Az biztos, hogy jobb, foleg a szolgaltatosoknal. Mert huawei kiadja, aztan meg a szolgaltato is ul rajta fel evet... Mondjuk nekem ezek a frissitesek is olyanok mar, hogy nem esek hasra tőlük... V10 ugyanolyan fluid volt 6-os droiddal, mint a 7-el, kb semmi valtozast nem vettem eszre.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#441) elekreg válasza zoleeno1 (#440) üzenetére


elekreg
tag

A Huawei telefonok esetében nem minden szolgáltató ilyen, a Telekom például nem nyúl bele, függetlenül és érintetlen gyári szoftverrel adja, így nem kell külön várni a szolgáltatóra.
A Mate 9 dual-om a Telekomtól volt, abba sem nyúltak bele egyáltalán, jöttek is rá szépen a frissítések, 9 hónap alatt 5 OTA.

(#442) zoleeno1 válasza elekreg (#441) üzenetére


zoleeno1
addikt

Hoppa, ezt nem tudtam, de jo lenne, ha megtartana ezt a szokasat es nem lenne tele sz.r tremobilos programokkal, meg bootlogoval.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#443) elekreg válasza zoleeno1 (#442) üzenetére


elekreg
tag

Megtartja, független és érintetlen lesz a Telekomnál a Mate 10 Pro is.

(#444) zoleeno1 válasza elekreg (#443) üzenetére


zoleeno1
addikt

:C remek, koszi

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#445) magicbox válasza zoleeno1 (#444) üzenetére


magicbox
senior tag

Megnéztem a telefont élőben a pécsi Telekomnál, nagyon tetszett. Szerintem átlendülök a jack dugó hiányán. Nagyon szép ebben a barnában és amitől féltem, hogy nem 16:9-es az sem zavaró. Nagyon kellemesen áll kézre. A kijelző meg kifejezetten szebb mint a mate 9. Szóval januárban csere.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#446) *RLaci*


*RLaci*
addikt

Kezd beállni az akkuidő. Így,hogy az utolsó töltésnél levettem az autobrightnesst egyből hozott két napot 8 óra SOT-al. Mondjuk most kapott kb,negyedszer enni,amúgy is most állna be teljes kapacitásra.Szóval nem lesz ez rossz.

(#447) pamesz


pamesz
tag

Már csak 4-et kell alduni, és ha a T nem hazudik, akkor csütörtökön hozza a futár:) Végig olvastam a topikot, de 1 dolog még mindig nem tiszta. T-nél most akkor single, vagy dual simes lesz kapható?

(#448) zoleeno1 válasza pamesz (#447) üzenetére


zoleeno1
addikt

Single sajnos, megerositettek nekem a Tré-tol is, meg a huawei magyarorszag is. Nekem 17-en hozzak, ha igaz.

rlaci2: A 8 ora sot nekem egyenesen a mennyorszag lesz a V10 utan, ez nekem 3.5- max 4 :D

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#449) elekreg válasza zoleeno1 (#448) üzenetére


elekreg
tag

Én még reménykedek, hogy a Telekom dual Mate 10 Pro-t ad, a Mate 9-ből is az volt nekik és amikor már forgalmazták, az ügyintézők egy része még akkor is bőszen mondogatta, hogy nem dual, meg függő, holott független is volt.
A Huawei képviselet sem készpénz, amit mond, a Mate 9 topikban írták, hogy aki cseréltette a Telekomos dual Mate 9-et, az single verziósat kapott, mert a Huawei úgy tudta, hogy a Telekonál is olyan van, mint a többi szolgáltatónál és utólag kellett még egyszer cseréltetni megfelelőre.
Mindegy, majd kiderül szerdán.

[ Szerkesztve ]

(#450) Viper26


Viper26
nagyúr

Nálunk melyiket kapni hivatalosan 4/64 vagy 6/128?

Bár ha jól látom az utóbbi nem EU-s.

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.