Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) kali válasza Tybike81 (#3000) üzenetére


kali
legenda

A gyári visszaállítás/Wipe data/Factory reset mindent töröl.

(#3002) aprokaroka87 válasza kali (#3001) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Csak az FRP-re kell figyelni.

(#3003) imi4199 válasza kali (#2997) üzenetére


imi4199
tag

A chrome-nál nem találom amit említesz (bocsi, biztos béna vagyok), illetve mit érdemes még kikapcsolni?

(#3004) kali válasza imi4199 (#3003) üzenetére


kali
legenda

Chrome -> Opciók -> Beállítások -> Adatvédelem -> Fizikai web
A "Nincs nyomon követés"-t bekapcsom, a Használati és hibajelentéseket meg ki.

(#3005) Tybike81


Tybike81
őstag

Na elment az S7E-m remélem holnap már Mate 10 Pro tulaj leszek :)
Olyan kérdés, hogy gyorsan mozgó babát, lehet vele normálisan fotózni? Ennyiben sajnálom a S7E-t mert félhomályban is jó képeket tudtam babócáról csinálni. Remélem nem csalódok.

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#3006) Dákónvágó válasza kali (#2990) üzenetére


Dákónvágó
csendes tag

Köszönöm szépen a felvilágosítást.
Szerintem bepróbálom aztán meglátszik :) :

(#3007) imi4199 válasza kali (#3004) üzenetére


imi4199
tag

Köszi! Már nyomom is!'

(#3008) voncci


voncci
aktív tag

Aki fel rakta a BLA-L29 - re a frissítést tapasztal valami változást? Nekem eddig különös probléma nincs a telefonnal, a frissítéssekkel meg nincs nagyon jó tapasztalataim. Eddig bármilyen frissítés raktam fel, csak rosszabb lett a telefon! Igaz ez a Samsungokra vontakozik. Mindig az volt a legjobb, amivel ki jött. Nekem eddig az akuidő is tökéletes, nem szeretném elrontani...

(#3009) Viper26 válasza voncci (#3008) üzenetére


Viper26
nagyúr

Semmi bajom vele. :)

Pixel 7 | FR955

(#3010) beyruth82 válasza voncci (#3008) üzenetére


beyruth82
veterán

Youtubeozás közben ha Messenger üzenetet kapsz és rányílik a chat fej akkor nem fagy le a telefon vagy ezt még nem is próbáltad?

(#3011) voncci válasza Viper26 (#3009) üzenetére


voncci
aktív tag

Túl új még! Várok még pár napot azért😛

(#3012) voncci válasza beyruth82 (#3010) üzenetére


voncci
aktív tag

Passz! A chat fej az első amit kikapcsolok 😏

(#3013) Pandimakaay


Pandimakaay
tag

Sziasztok, két kérdésem lenne. Van egy bloom nevű alkalmazás az alkalmazás értesítésekben, viszont a sima alkalmazások között nem találtam. Mi a fene az. A másik, hogy mate 8 ról költöztem át ilyen phone clone progival. Még a mate8 on beállítottam, hogy a képernyő sose sötétüljön el, itt se sötétül, viszont beállításokban nincs ilyen opció, csak perceket lehet választani, tehát valahogy mégis átvitte, de beállítani meg nem lehet :DDDD na ebben tudtok e segíteni ezt hol találom, mert a kejelzőnél ott csak max 20 perc vagy vmi ilyesmi.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#3014) Pimpa válasza kali (#2938) üzenetére


Pimpa
tag

Nem a betűk méretét akarnám nagyítani, hanem a fonttípus úgy tűnik hogy vékonyabb vonalakkal csinálja a betűket. De lehet csak illúzió s a nagyobb képernyő miatt látom másképp a Mate 10-n.

A OnePlus-n Google billentyűzet van, s szerintem akkor az képes arra, a Swiftkey pedig nem tudja ezt az elég jó dolgot, hogy átjavított szót visszaállítja egy backspace-re.
Nekem nem több ékezetes karakter kellene hanem hogy a default betű hosszú nyomásra ékezetes legyen, ne pedig még egy mozdulattal kelljen kimásolni. Tök jó a OnePlus-nál hogy le akarom írni hogy "áll" pl akkor egy hosszú nyomás a, és l l
Mate-nál hosszú nyomás a, majd nyomva tartás közben ki kell választani az á karaktert, mert a default a @, majd l l . Sokkal kényelmetlenebb.

Ja és a Hotspot megint szarakodik, nem osztja a netet, nem értem miért nem. Ötlet?

(#3015) Pimpa válasza CJ4567 (#2957) üzenetére


Pimpa
tag

Jó lenne ezt valahogy kikapcsolni, mert a Beállítások nézegetése közben is módosítgatja a fényerőt s időnként észreveszem hogy az Auto módra visszaáll a fényerőszabályozás, pedig én nem állítottam vissza.

(#3016) Pimpa válasza kakuk100 (#2965) üzenetére


Pimpa
tag

Ezzel nem vagy egyedül, nekem se volt még Huawei telefonom :)
Egyelőre nincs meg még a hűha érzés, vannak jó dolgok, pl ez a 2* zoom tényleg hasznos vagy a 16:9-s képernyő a sok 18:9-s vonalzótelefon mellett, WQHD felbontás

Tök jó ez az okostokos dolog is, van rajta egy átlátszó rész s ott látni az időt, meg eseményeket.

[link]

De ez a Hotspot probléma, meg a fényerőállítgatás zavar.

A fotók minősége "más" mint a OnePlus.

Mate:

[link]

OnePlus 3T:

[link]

Szerintetek melyik a jobb? A Mate mintha élesebb lenne, de azon meg nem látni hogy zöld a növényzet oldalt.
A kép már félhomályban készült.

(#3017) freemanone


freemanone
őstag

Ha esetleg valakit érdekel valakit nillkin 2,5D 9H 0,2mm üveg, teljes felrakó szettel, hátlap kamera védő fóliával, írjon 1 privit.
Nem méretpontos, így inkább fel se teszem, későn vettem észre, hogy ez is lekerekített szélű kijelzős.

(#3018) imi4199 válasza Pimpa (#3014) üzenetére


imi4199
tag

Próbáltad már a Swype+Dragon-t próbáltad? A gyári Huawei-től én is frászt kaptam...

(#3019) csatoth79


csatoth79
tag

Sziasztok!
Megpróbálnék egy gyári visszaállítást,viszont nem nagyon szeretnék bíbelődni a telefonnal,melyik progit ajánljátok rá?
Ami miné többmindent visszaállít a telón.
Van valakinek tapasztalata?
Köszi előre is

(#3020) imi4199


imi4199
tag

A gyári Translator (optimized for Huawei) nagyon durva. Offline fordít, kamerakép, hang, pötyögés alapján... Szinte azonnal...Munkához nélkülözhetetlen lesz!

(#3021) kali válasza Pandimakaay (#3013) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A rendszerfolyamatok megjelenítésével teszed láthatóvá az alkalmazásoknál, szerintem a témákhoz lehet köze.
30 perc a maximum, a fejlesztői menüben lehet beállítani, hogy soha ne kapcsoljon ki a kijelző például töltőről...stb.
Bátor dolog korábbi főverzióról újabbra klónozni, adódhatnak anomáliák és problémák.

Pimpa: Nem csak a kijelző mérete, hanem inkább a nagyobb felbontás miatt lehet.
Letöltöd a google billentyűzetet, ha a swiftkey nem jön be és probléma megoldva, mert egyik sincs sem a korábbi, sem pedig az újabb telefonod típusához kötve, a ki szemszögünkből csak a véletlen műve, hogy melyik telefonra milyen billentyűzet van alapban telepítve, de attól bármilyen más is rátehető.
A hotspot az szór, ha megfelelően van beállítva, de úgy kell konfigurálni a frekvencia, csatorna...stb. tekintetében, hogy az ellenoldal azt tudja is kezelni.
A fényerőt csak a Chrome újabb verziói állítgatják, de nem csak ezen a telefonon, más alkalmazás és a telefon önállóan viszont nem csinálja, ha nem auto mód van beállítva.

imi4199: Használtam korábban egy régebbi verziót, az sem volt rossz, de erre most nagyon megcsinálták.

csatoth79: Szia, Kezdésnek a HiSuite lenne javasolt.

[ Szerkesztve ]

(#3022) szlaci888 válasza finu (#2968) üzenetére


szlaci888
aktív tag

Nekem most frissül!

(#3023) kali válasza Dákónvágó (#3006) üzenetére


kali
legenda

Kaptam közben speciális gyártói leírást, úgy működik a dolog, hogy ha 1200 Mbps 4G+!LTE-A sebesség helyett megelégszik az ember 600 - 600 Mbps sebességgel, tehát kikapcsolásra kerül a 4G+/LTE-A nagysebességű mód, akkor a két külön SIM foglalat megkapja külön osztva az antennákat, azért mehet úgy egyszerre adat a két SIM-en egyszerre.
Itt jegyzem meg, hogy Magyarországon jelenleg 450 Mbps a leggyorsabb háló, ez a Telekomnál van néhány városban, amúgy 300 és 225 Mbps a jellemző (előbbi vidéki városok, utóbbi Budapest jelentős része, bár a fővárosban is van több helyen is gyorsabb, de nem mindenhol), illetve nagyon vidéken 150 Mbps, a többi szolgáltatónál meg talán 300 Mbps a maximum, de sok helyen inkább kevesebb azoknál is.

[ Szerkesztve ]

(#3024) kakuk100 válasza Pimpa (#3016) üzenetére


kakuk100
őstag

Szia! Nekem is megvannak azok a problémák amik neked, de remélem idővel ha jobban megismerjük a telefont megszűnnek, illetve rájövünk hogy hol mit kell beállítani.Mindenhez idő kell. :R

(#3025) kakuk100 válasza Pimpa (#3016) üzenetére


kakuk100
őstag

Közben úgy vettem észre, hogy ha kikapcsolom a szemvédelmet akkor nem mozdul el a fényerő beállítása. Nekem egyenlőre nem változott.

(#3026) álarc válasza csatoth79 (#3019) üzenetére


álarc
aktív tag

Egy Xiaomi ról költöztem wifin a Huawei költöztetős progijával. (Phone Clone) . Megéri egy teljes visszaállítás! A hisuit pc n mindent ment, még az app beállításokat is! Bejelentkezés stb. Ettől egyedül a waze fagyott ki. A face és hasonlók csak figyelmeztető emailt küldtek az új belépésről. Most egy hete, hogy ezt tettem, de üzemidő minden helyreállt. Megéri! Nem lesz gond!

[ Szerkesztve ]

(#3027) zoleeno1


zoleeno1
addikt

A draga nillkin uvegnek, amit mindig is preferaltam, ma reggel berepedt a bal sarka ugy, hogy eppen neki koccantottam az asztalnak... Nem vagom, hogy ennyire szerencsetlenul utodhetett oda, vagy mi a szösz volt, mert ennel azert sokkal tobbet kene birnia...

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#3028) Pimpa válasza kakuk100 (#3025) üzenetére


Pimpa
tag

A szemvédelem ki van kapcsolva kezdettől fogva, nem az okozza.
Írták hogy a Chrome újabb verziói állítgatják a fényerőt. Lehet mert a Puffin browserben nem állítódik el.
Viszont Oneplus 3T-n a Chrome se állítja el.

(#3029) Bilux válasza zoleeno1 (#3027) üzenetére


Bilux
veterán

de legalább nem a kijelző tört meg....

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#3030) kali válasza kakuk100 (#3025) üzenetére


kali
legenda

A szemvédelem nem nyúl a fényerőhöz, csak kiszűri a kék színt és a színhőmérsékletet módosítja.

zoleeno1: Inkább az sérüljön, mint a készülék kijelzője.

[ Szerkesztve ]

(#3031) kakuk100 válasza Pimpa (#3028) üzenetére


kakuk100
őstag

Akkor biztosan így van. Nekem most egyenlőre jó.

(#3032) Pimpa válasza kali (#3021) üzenetére


Pimpa
tag

Próbáltam már 2.4 és 5 GHz-en is, nem oldódott meg. Szerintem megírom a Huawei-nek hogy ezen a verzión a Hotspot bizonytalan.
Billentyűzetből meg valóban azt rakom fel amit akarok, de a Google verzióban meg nincsenek nyílbillentyűk, ami a SwiftKeyben van, nagyon hasznos tud lenni.

(#3033) kali válasza Pimpa (#3032) üzenetére


kali
legenda

Nem bizonytalan az egyáltalán, csak sok tényező befolyásolja a telefontól is függetlenül - de így van ez router, AP...stb. esetén is, heti több alkalommal lefutom ezeket a köröket, szidják a routert, hogy nem jó a wifi, pedig csak nem tudják megfelelően beállítani (néhányan felhívják a gyártói ügyfélszolgálatot és megsértődnek, amikor azt kapják vissza, hogy beállítás kérdése), kimegyek, belövöm és furcsa módon onnantól működik tökéletesen -, például ha nem a megfelelő csatornát választod ki, hanem olyat, ami ütközik elérhető idegen hálózattal, már gond lesz, de erről senki sem tehet, ezért van a megfelelő beállíthatósági tartomány, környezeti tényezők függvényében neked kell az ideálisat kiválasztani és belőni.
Ha leírod, hogy pontosan milyen típusú ellenoldali eszközzel szeretnéd használni, akkor megpróbálok részletesen segíteni a beállítások tekintetében.

[ Szerkesztve ]

(#3034) zoleeno1 válasza Bilux (#3029) üzenetére


zoleeno1
addikt

+ kali: Persze, csak tényleg egy kisebb koccanás volt, semmi durva dolog... Nagyon szerencsétlenül sikerülhetett, mert ennyitől tuti nem kéne repednie :)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#3035) nylacika


nylacika
aktív tag

Nem tudom, hogy másnál mi a helyzet, de a 29-es frissítése óta kicsit szarabb lett az üzemidő...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra 512GB Black + Samsung Galaxy Watch6 Classic LTE + Garmin Forerunner 955 Solar

(#3036) voncci válasza nylacika (#3035) üzenetére


voncci
aktív tag

Na, pont erről írtam! Nem hiszem el! Ez miért van mindig így?! Én hülye tegnap fel raktam és azt hittem, hogy csak beképzelem,hogy szarabb lett az üzemidő, de ezek szerint még sem 😖

(#3037) nylacika válasza voncci (#3036) üzenetére


nylacika
aktív tag

nem, határozottan és érezhetően sokkal rosszabb lett... :W :W :W

Samsung Galaxy S22 Ultra 512GB Black + Samsung Galaxy Watch6 Classic LTE + Garmin Forerunner 955 Solar

(#3038) voncci válasza nylacika (#3037) üzenetére


voncci
aktív tag

Igen! Én már minden csináltam. Először, csak azt hittem beragadt valami,de újraindítás sem wipe nem segített. Most meg, hogy olvasom amit te is írsz😡

(#3039) nylacika válasza voncci (#3038) üzenetére


nylacika
aktív tag

pedig már minden automatikus indítást letiltottam, alig fut valami a telefonon és mégis... ilyenkor ugyanilyen használat mellett bőven 80% felett szokott lenni az akku és most 64-en áll... Pedig 1 órával tovább is aludtam! :D

Samsung Galaxy S22 Ultra 512GB Black + Samsung Galaxy Watch6 Classic LTE + Garmin Forerunner 955 Solar

(#3040) voncci


voncci
aktív tag

Ugyan ez a helyzet nálam is! Szét b@sz az ideg 😵

(#3041) kali válasza voncci (#3038) üzenetére


kali
legenda

Akkor nyomjátok rá a teljes gyári visszaállítást - korábbi főverzióról, más telefonról...stb. áthozott mentést mellőzni -, ha több nap után is ezt tapasztaljátok, mert a frissítés után egy ideig még többet tekerhet a rendszer, indexel...stb.
Nem valószínű, hogy csak az L29-en külön rosszabb lett bármi is a frissítéssel, mint az L19-nél, márpedig utóbbinál nincs ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#3042) nylacika válasza kali (#3041) üzenetére


nylacika
aktív tag

Na ja, ezzel csak az a bajom, hogy megint kezdhetem belakni az egész telefont és valahogy nagyon nincs erre pár napom karácsony előtt... :K

Samsung Galaxy S22 Ultra 512GB Black + Samsung Galaxy Watch6 Classic LTE + Garmin Forerunner 955 Solar

(#3043) voncci válasza kali (#3041) üzenetére


voncci
aktív tag

Én pont 2 napja nyomtam egy gyári visszaállítást, nem szívesen szarakodnénk megint!

(#3044) Pimpa válasza kali (#3033) üzenetére


Pimpa
tag

A Oneplus 3T telefonra akarom most mert arra majd csak januártól terveztem mobilnetet aktiválni valamelyik kártyán.
Akkor a történet újra:
Megvettem a telefont, nem jó a megosztás.
Jött egy frissítés, telepítettem s jó lett
Majd másnap újraindítás után megint rossz lett, s azóta nem jó.
Próbáltam 2.4 és 5Ghz-n is, a Oneplus ismeri mindkettőt, de nem jó.

Akkor itt vannak a telefonfotók:

Mate:
[link]

[link]

[link]

Oneplus:
[link]

A Mac címből látszik, hogy a Oneplus csatlakozik

(#3045) kali válasza nylacika (#3042) üzenetére


kali
legenda

és voncci: Akkor marad a hibakeresés, mert olyan nincs, hogy csak néhány embernek van gondja a sok közül, olyankor valami egyéni probléma után kell kutatni.
Anélkül, hogy bárkit is bántani akarnék, ha valakinek több telefonnal is ilyen gondja van, amíg azonos telefonokkal sok másik embernél nincs gond a frissítéseket követően, akkor elgondolkodtató, hogy olyan beállítást, alkalmazást...stb. használ, ami külön problémát okoz.
Sajnos a legtöbbször csak utólag derülnek ki a részletek, mert általában nem írják le kellő részletességgel, vagy csak későn, hogy eleve hordozta a hibát és/vagy a hibalehetőséget egy korábbi mentés, egy korábbi főverzióra buherált alkalmazás...stb., így pedig nehéz a dolgok mögé látni elsőre.

Pimpa: A telefonoktól/eszköztől független wifi szabályok:
- jelszó nagy- és kisbetűk + számok kombinációja legyen, ékezetes betűt és nagyon speciális karaktert ne tartalmazzon
- a csatorna értéke alapban 2.4 GHz esetén 1 - 11, 5 GHz-nél pedig 36 - 48 tartományba essen (ne automatikus legyen, ha aez külön állítható, de 5 GHz-en nem mindig befolyásolható manuálisan)

A Mate ha kijelzi csatlkozott eszköznek a másik telefont, akkor az sem biztos, hogy ő a hiba forrása, lehet gond a OP3T oldalán is.
A fentiek szerint próbálj rá először 2.4 GHz-en, megfelelő jelszóval, ha a gyárival nem megy, akkor sajáttal, az írt tartományban valamelyik köztes csatornán.

[ Szerkesztve ]

(#3046) nylacika válasza kali (#3045) üzenetére


nylacika
aktív tag

nekem csak az a bajom ezzel a rosszabb akkuidővel, hogy a vásárlás óta nem buheráltam semmit sem a telefonnal, nem csináltam vele semmit sem az ég világon, mégis ugyanazok az appok, ugyanazok a beállítások jobban húzzák a rendszert... na persze az is lehet, hogy egy olyan alkalmazás a hibás, amit nem optimalizáltak az oreohoz és sok ember használ...

Samsung Galaxy S22 Ultra 512GB Black + Samsung Galaxy Watch6 Classic LTE + Garmin Forerunner 955 Solar

(#3047) voncci válasza kali (#3045) üzenetére


voncci
aktív tag

Tegnap, tehát a frissítés óta nem telepítettem semmit ergo ezzel nem lehet összefüggésben a romló üzemidő. A korábbi telefonokról meg annyit, hogy ez köztudott, hogy a gyártók érdekében az áll, ha Te mindig az úi az aktuális modellt vedd meg . Én S7 Edge-ről jöttem és ott is ugyan ez volt a helyzet. Minden egyes frissítésel romlott az üzemidő és nem csak ez, hanem egy csomó más dolog is. S8-at ki is hagytam a gyengébb aku miatt. Nálam nagyon fontos az üzemidő! Sokat utazom, így nem tudok állandóan konektort keresni. Az új csúcs mobilok közt is az aku vegett döntöttem a Mate 10 pro mellett. Erre már itt is kezdődik a dolog. Az meg, hogy eddig még csak ketten jeleztük a problémát, betudható annak is, hogy csak tegnap jött a frissítés. Úgyhogy még szerintem lesznek további jelentkezők is.

[ Szerkesztve ]

(#3048) kali válasza nylacika (#3046) üzenetére


kali
legenda

Az akkumulátoros statisztikában nézz rá az "i" segítségével, hogy mi tekeri (feleslegesen) a rendszert, az támpontot adhat.
Előfordulhat olyan is, hogy egy utólag telepített alkalmazás problémázik, amivel telepítés után nem volt gond, de a frissítés nem tudta rendesen felülírni, ilyenkor az alkalmazás eltávolítása és újratelepítése is segíthet.

voncci: Egyrészt lásd fent, másrészt ez butaságnak tartom, az új telefonoknál pláne nem áll ilyesmi a gyártók érdekében - mert nincs mire váltatni, ellenkezőleg, ezt akarnák megvetetni, tehát direkt biztos nem rontanak rajta, sőt! - és nem is kezdődik szerintem itt sem semmi, csak egyedi problémát látok egyelőre, azt is csak elvétve 1 - 2 embernél.
A nagy számok törvénye alapján, mindig és minden gyártó, illetve típus esetén lesznek olyanok, akiknek problémája lesz, de ha nem mindenkinek, akkor nem összességében van gond, ezt minden telefonnál...stb. lefutott kör és így lesz a jövőben is.

[ Szerkesztve ]

(#3049) nylacika válasza kali (#3048) üzenetére


nylacika
aktív tag

Lehet, hogy igazad lesz, az Angry Birds pár órával korábban frissült, mint a rendszer.... lehet, hogy ez lesz a ludas, ez áll az információs lista élén....

Samsung Galaxy S22 Ultra 512GB Black + Samsung Galaxy Watch6 Classic LTE + Garmin Forerunner 955 Solar

(#3050) voncci válasza kali (#3048) üzenetére


voncci
aktív tag

Természetesen nem azt gondolom, hogy itt is most direkt b@szták el a frissítést csak az idegesít, hogy a telepítés után rosszab lett az üzemidő...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.