Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) zoleeno1 válasza Aryon87 (#1697) üzenetére


zoleeno1
addikt

+apezka: azt vagom, de a maradek 4 ures oldalon nincs x:
[link]

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#1702) freemanone válasza zoleeno1 (#1701) üzenetére


freemanone
őstag

"húzd ki fentre" az üres lapot, vagy fogd hosszan esetleg? Most próbáltam, de nekem nem rejti el az X-eket...

[ Szerkesztve ]

(#1703) zoleeno1 válasza freemanone (#1702) üzenetére


zoleeno1
addikt

Egyik se mukodik sajna, sem hosszan nyomva, sem kihuzva :( na mind1, orok rejtely marad :)

Szerk: Na sikerult. Hozza adtam az osszes lapot ami lehetseges, utana a legszelsonel elkezdtem torolni oket, igy engedte az osszeset. :)

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#1704) kali válasza zoleeno1 (#1701) üzenetére


kali
legenda

Tárgytalan, látom, megoldódott közben.

[ Szerkesztve ]

(#1705) kano válasza #45553408 (#1700) üzenetére


kano
nagyúr

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1706) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Nalam a telenor kartyan nincs mobilenet. Mar csereltem sim helyet, 3x resettem, de nem mukodik.
A telekom kartyaval semmi gond.
A telenoros sim-em masik telefonban hibatlanul mukodik...
:W

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1707) DzsonKonor


DzsonKonor
tag

Üdv 10 pro Csapatnak!

Ma sikerült megrendelni a Drágaszágot!
Remélem összejön még ma a WestEndben!
:DDD :)) :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#1708) kali válasza HUTCHDB (#1706) üzenetére


kali
legenda

A Telenornál valami nagyon nem okés...
Emlékszel még az iPhone 4s-ek problémája, hogy sok Telenoros SIM kártyával nem működtek (megfelelően), de minden más szolgáltatóéval igen? Aztán született megoldás, a Telenornál újabbra (128-asra) kellett cserélni a SIM kártyákat.
A Telenor kamu nemzetközi tiltólistás kifogását és hasonlókat már nem is említek inkább..
Kíváncsi leszek a végkifejletre, de ez már a harmadik Telenoros probléma itt a topikban..

[ Szerkesztve ]

(#1709) fogtunder válasza kali (#1708) üzenetére


fogtunder
nagyúr

milyen nemzetközi tiltólista? akár privátban is jöhet, de ez érdekelne, akarok nevetni egyet :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1710) HUTCHDB válasza kali (#1708) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

En azt nem ertem, hogy akkor masnal hogy mukodik?

Vagyis nalam azt sem, hogy a telekom miert megy, illetve hogy ugyanaz a telenoros kartyam (amk friss, uj) masik telefonban miert hibatlan... :F

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1711) kali válasza HUTCHDB (#1710) üzenetére


kali
legenda

Lehet, hogy a Telenoros SIM kártya típusának a függvénye is, de sok egyéb paraméter is befolyásolhatja akár a szolgáltatói hálózaton is.

fogtunder: Érdekes sztori, a Telenor álláspontja elég sokszor változott, amíg fény nem derült a problémájukra: Link

[ Szerkesztve ]

(#1712) kano


kano
nagyúr

Ajjaj, nekem is Telenoros simem van. :)
230k szerintetek milyen ár egy 2év garos, bontatlan (2 simes) darabért?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1713) thebeegee válasza HUTCHDB (#1710) üzenetére


thebeegee
tag

Tegnap vodafone hálózatán jártam úgy, hogy nem volt mobilnet, illetve böngésző nem ment, de pl. facebook igen csak nagyon lassan. Gondoltam rossz a cella. Hazaérve ugyanaz. Újraindítás után javult csak meg...

(#1715) HUTCHDB válasza HUTCHDB (#1710) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A port beallitasok nem lwhetnek ludasok:

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1716) kano válasza #45553408 (#1714) üzenetére


kano
nagyúr

Nem, és nem is magánszemély...
Hogy vagy megelégedve a Note 8-hoz képest? A fényképezős topicban nagyon sokan dícsérik a Mate 10 Pro-t még a Note 8-cal összevetve is...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1717) fogtunder válasza #45553408 (#1714) üzenetére


fogtunder
nagyúr

dual SIM-est hűségre? a Telenornál az van?

(#1716) kano: napi használatban sokkal jobb készülék, az akkuidő különbség leírhatatlan, ez van, amikor két napig is elvan egy töltéssel, ha nem játszom, a Note 8 a másnap reggelt se nagyon élte meg. a kamera szerintem a Note-on jobb volt, de simán lehet vele együtt élni.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1718) csolaca68


csolaca68
tag

Sziasztok! Működő hívásrögzítő progit tudtok ajánlani?
köszi

(#1720) Viper26 válasza csolaca68 (#1718) üzenetére


Viper26
nagyúr

ACR

Pixel 7 | FR955

(#1721) csolaca68 válasza #45553408 (#1719) üzenetére


csolaca68
tag

Próbáltam, de nem működik. Esetleg ha segítenél a beállításban. Évekkel ezelőtt ezt használtam, megvásároltam.
köszönöm

(#1722) kano válasza #45553408 (#1719) üzenetére


kano
nagyúr

Ami kb 2 hét. :C :R
Azt hiszem Telenoros, de az sem lehet függő.
Flotta kapta a készülékeket, hűség nélkül.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1723) golan7 válasza #45553408 (#1700) üzenetére


golan7
tag

Én kértem nyitó kódot a Honor 7-hez és a Honor 8 pro-hoz is és ki is nyitottam a BL-t, de utána gond nélkül szervizelték garanciában mind a kettőt! Igaz mielőtt beküldtem, a Bootloadert visszazártam!

(#1725) SlayR


SlayR
senior tag

Nekem jelenleg is még megvan az S8+a Mate 10 pro mellett, az S8+ üzemidőben azért igencsak lájtosabban teljesített. Viszont a rendszere jobban átjött bizonyos szempontokból Háttérkép ügyileg ikonok használata főképernyő elosztódása. Ott is nagynak találtam sokszor az ikonokat, de ez a Huaweinél még inkább ott van ami miatt elég előnytelennek és kisebbnek tűnik a kijelző remélem rájönnek és beépítik az Emuiba a variálható ikonokat, és még egyéb dolgokat. Érzékelőkben, és egyebekben bőven erősebb a Mate....egyelőre még itt tartok majd még nagy teszteket beidőzítek főleg, hogy lehet meg is hagyom az S8+-t :D
....jah igen...valakinek tanácsa launchert illetően esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#1726) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Sziasztok!

Az üzemidővel kapcsolatban lenne kérdésem, panaszom.
Szerintem gyorsabban merül a telefonom, mint kellene. Főleg olyankor, amikor nem használom.
Tegnap éjszaka töltöttem fel 100%-ra, utána kicsit nyomkodtam, majd alvás volt. Reggelre már csak hetven valamennyi százalékon volt.
Ezen a képen látszik valami. Tegnap este és ma reggel.
A facebook szívta valamennyire, amikor már aludtam, de reggelig megmarad a lejtmenet, utána meg nem jelezte már a facebookot ahogy nézegettem.

De utána napközben, délutánra meg így nézett ki. Tegnap estétől ma délután 3-ig.
Munkában nem nagyon nyomkodtam, csak néha ránéztem, ha volt értesítés. De a lejtmenet megmaradt...
Így karcsú az egy napos üzemidő is. :D
Valakinek van valami tippje? Hogy kell wipe cache-t törölni?
Másoknál milyen az üzemidő?
Előre is köszönöm a választ, segítséget, tippet.

[ Szerkesztve ]

Értem a csíziót.

(#1727) SlayR válasza Nuada herceg (#1726) üzenetére


SlayR
senior tag

Aksinál még nekem is vannak ingadozások ugyanígy, de még úgy érzem betudható annak, hogy 3. töltés után vagyok

(#1728) kano válasza SlayR (#1725) üzenetére


kano
nagyúr

Egyértelműen Nova launcher.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1729) kali válasza Nuada herceg (#1726) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Valami folyamatosan pörög a háttérben, az tuti.
A facebook alkalmazás is lehet, hajlamos ilyesmire, ráadásul részint beépül az android folyamatba és nem is mindig látszódik, hogy ő a bűnös.
Arról tennél be képet, ahol a mobilhálózati jelet, az ébrenlétet, a képernyőt és a töltést (meg ha volt bekapcsolt kamera, wifi...stb., akkor azokat is) mutatja? (Beállítások -> Akkumulátor -> Akkumulátorhasználat)
Az lehet érdekes, hogy a bekacsolt képernyőhöz képest, mennyivel több az ébrenlét.
Nekem ha nincs ébren a kijelző, akkor nincs, vagy alig van ébrenlét - és olyankor szinte egyenes a merülési grafikon -, mert úgy van beállítva a rendszer, hogy olyankor ne sokat dolgozzon semmi, csak minimális és szükséges szinkronok futhatnak.
Ja, mondjuk nálam nincsenek hibalehetőséges alkalmazások, mint a facebook, messenger és társai, böngészőből használom ezeket.
Ha valamire, akkor az akkumulátoros üzemidőre pláne nem lehet panasz a Mate 10 Pro esetén, sok hozzászólást olvashatsz, hogy mennyire jó. (Elbújhat mellette a Mate 9, az S8+, a 7 és 8 Plus, hogy csak néhányat említsek.)

[ Szerkesztve ]

(#1730) kano válasza Nuada herceg (#1726) üzenetére


kano
nagyúr

Szedd le a Facebookot. Egy kalap...
Használj Simple for Facebook pro-t vagy Fella-t.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1731) Nuada herceg válasza kali (#1729) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Köszi a segítséget!
Szerintem ez az a kép, amire gondoltál.
Bár én nem sokat látok belőle...

kano:
Lehet az lesz a vége, hogy megválok tőle...

Értem a csíziót.

(#1732) kali válasza Nuada herceg (#1731) üzenetére


kali
legenda

Igen, erre gondoltam.
Jól látszik, hogy amíg te aludtál, meg a készülék kijelzője is, a rendszert addig is gyakran pörgette és ébren tartotta valami a háttérben.
Az a baj, hogy a facebook, messenger és társai ha alapbna is hibalehetőséget jelenetnek, akkor itt ez hatványozottan igaz, mivel Oreóra pláne nincsenek még optimalizálva, az gondolom eltart még egy ideig a facebooknak, de lehet nem is kapkodnak vele, mert arányában nem sok készüléken van még Android 8.
Nem tudom, hogy a wifi mennyire kell neked éjszaka, de ha nem állítottál be mindent külön, akkor wifi kapcsolaton alapban sokkal több alkalmazás szinkronizálhat, frissülhet...stb., mint mobilinterneten és az is közrejátszhat a dologban. Ezzel nem azt mondom persze, hogy csak mobilnettel etesd a telefont, de érdemes lehet megnézni a nem használt alkalmazások beállításait is, hogy wifi hálón mit csinálhatnak.
Erre érdemes ránézned a folyamatos wifi mellett: Helyhozzáférés -> Opciók (jobb felül a három pötty) -> Keresési beállítások -> Wifi-alapú keresés, ha et bekapcsolt állapotban van, akkor a Google asszisztens és társai folyamatosan monitoroznak és jelentenek a szerver felé, én mindig kikapcsolom.

[ Szerkesztve ]

(#1733) mumuss válasza apezka (#1685) üzenetére


mumuss
aktív tag

Ilyet akarok venni...

Mate 10 pro/Note 10

(#1734) Tybike81 válasza SlayR (#1725) üzenetére


Tybike81
őstag

Most gondolkodok pont a két készülék között. S8+ vagy Mate 10 Pro. Kamera lenne az elsődleges szempont. Tudnál véleményt mondani, akár itt akár privátba? Köszi ;)

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#1735) pusihusi válasza SlayR (#1725) üzenetére


pusihusi
addikt

Szia használj pl. Nova Prime launchert, úgy alakítod ahogy akarod. Szinte mindent.

Üdv. Feri!!

(#1736) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Gyari mail alkalmazashoz szeretnem a gmail fiokomat hozzarendelni.
Az istennek nem sikerul.
Minden adat, jelszo rendben van, de megse...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1737) Bzs90


Bzs90
csendes tag

Hívásrögzítős program:
[link]

Igaz furán viselkedik mert a mikrofonból rögzíti vissza a másik felet így kicsit halk, na meg pl ha fülessel beszélsz akkor a másik fél néma. De amúgy működik tökéletesen.
Kivéve ha hagyod, hogy a telefon kezelje az energiabeállítást mert akkor egy idő után letiltja.

Ha valakinek van jobb programja ne habozzon megosztani.

(#1738) kali válasza HUTCHDB (#1736) üzenetére


kali
legenda

A Gmail (Google) vagy E-mail klienshez próbálod?
Ír ki valami hibaüzenetet, vagy semmit sem csinál, eldobja, esetleg nem lép tovább?

[ Szerkesztve ]

(#1739) HUTCHDB válasza kali (#1738) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A gyari email-hez, es probaltam a gmail, es az egyeb resszel is.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1740) kali válasza HUTCHDB (#1739) üzenetére


kali
legenda

Mobilneten nem próbáltad esetleg a beállítást?
A t-email beállításkor szoktam néha belefutni, DNS-en vagy máson elbukik wifi kapcsolaton (bár ott az SMTP szokott problémázni), mobilneten beállítom és utána már megy wifi hálózaton is a szinkronizáció.

[ Szerkesztve ]

(#1741) thebeegee


thebeegee
tag

Jó ez a kamera. RAW, kicsi Lightroom CC igazítással: http://kephost.com/image/EsjW

(#1742) HUTCHDB válasza kali (#1740) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Megnézem, bár a telenor továbbra sem tud mobilnetet.. (de csakitt mate -en)

MÁS:
A fotók színtelítettségével nem lehet mit kezdeni?
Nagyon alulszaturáltak a képek!
Egy manuális beállítás jó lenn erre a célra, mert így a valósághoz semmi köze nincs az elkészült képeknek.
Az előre beépített (kis filmtekerccsel állítható) élénkítés még az alacsonyabbnál is azonnal átbillenti az egészet túlzásba... :(((

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1743) Nuada herceg válasza kali (#1732) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Köszönöm szépen a kimerítő választ!
Igazán rendes vagy, hogy segítesz. :R
Azért csodálkoztam, mert előtte a mate 9-et használtam, és annak tovább bírta az aksija. Pedig itt amoled kijelölző, újabb, takarékosabb soc.
De hát ennyit tesz az optimalizálatlanság...

Értem a csíziót.

(#1744) beyruth82 válasza Nuada herceg (#1743) üzenetére


beyruth82
veterán

Nekem továbbra is 1 óra kijelző idő 10%-os merülés átlagban.Szerintem ennél jobb nincs jelenleg a piacon. Kétlem hogy a mate 9 még jobban bírná.
Ez a mai:

(#1745) kali válasza Nuada herceg (#1743) üzenetére


kali
legenda

Jobban is bírja a Mate 10 Pro, bár a Mate 9-re sem volt panaszom, de ez látványosan jobb még attól is.
Akik bizonyos külsős, harmadik féltől származó alkalmazásokat használnak, azoknál ez van sajnos minden ilyen telefonnal, ami mondhatni új főverziós rendszert futtat.
A Nokia 8-at eladtam vagy 10 napja, közben arra is kijött az Oreo, haver hív, hogy készenlétben nagyon merül azóta a telefon, csinált gyári visszaállítást, de utána sem lett jobb, később nem telepített vissza semmilyen külsős alkalmazást és úgy jó, de amint telepíti néhány alkalmazást, megint merülődsi van, egyesével próbálja most kideríteni, hogy melyik a hunyó.
Küldtem is már neki képet, hogy 7.1.1 rendszerrel nagyon jó volt a készenlét (is), hiába ment két SIM kártyával: Link, de Oreóval már nem tudom kipróbálni, bár nekem nem is voltak rajta problémásnak titulált külsős alkalmazások.

A Mate 10 Pro szintén zenész nálam, ha nem csesztetem, nincs kijelzős használat, akkor ébrenlét sem jellemző és nem merül csak úgy, szinte egyenes a stat grafikonja, bár ennél a telefonnál több szinkront engedek a háttérben, mert több hasznos és okos integrált alkalmazás van alapban, de még úgy is csak max 2%-ot merül egy hosszabb éjszaka alatt is úgy, hogy végig 4G hálón lóg.

[ Szerkesztve ]

(#1746) HUTCHDB válasza beyruth82 (#1744) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nekem sajnos 5 ora koruli a SOT... en gyalazatosnak nevezem, a kikialtott akkubajnok joval alulmulja nalam az elvartakat.

kali!
Sajna mobilnettel sem megy az email beallitas.
Nem az IMAP a gond?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1747) kali válasza HUTCHDB (#1746) üzenetére


kali
legenda

Majd mindjárt megkapod itt is, hogy azért vetted a telefont, hogy fogást találj rajta és lehúzhasd, de tényleg csak a gondjaid vannak vele.
Még szerencse, hogy sok embernél nincsenek problémák és az akkumulátoros üzemidővel is elégedettek, így nem alakul ki általánosan rossz vélemény, olyan viszont kivétel nélkül minden telefonnál van, hogy néhány embernek nem jön be, ez van...
A Gmail úgy lefelé IMAP, esetleg titkosítás lehet még gond, csak SSL jó lehet, ha a TLS nem áll rendelkezésre, bár elvileg mind a kettő adott.
Én a Gmail kliensben állítottam be a Gmail címemet, úgy tökéletesen működik, az E-mail alkalmazásban pedig a t-email fut.

[ Szerkesztve ]

(#1748) nylacika válasza csolaca68 (#1718) üzenetére


nylacika
aktív tag

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appstar.callrecorderpro

nálam tökéletesen megyen

Samsung Galaxy S22 Ultra 512GB Black + Samsung Galaxy Watch6 Classic LTE + Garmin Forerunner 955 Solar

(#1749) fogtunder válasza HUTCHDB (#1746) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én nem tudom, mit csinálsz vele, nálam 38% ment le 2ó37p Sot mellett úgy, hogy ebből 37 perc waze + spotify volt BT-n átjátszva a kocsiban, meg 1ó23p Hearthstone. ezt semmi más nem tudta, amit idén használtam.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1750) Kerio válasza nylacika (#1748) üzenetére


Kerio
őstag

Ez sem jó. Az ingyenes változatot próbáltam. Ugyanazt csi nálja mint az összes többi. A telefon mikrofonjával próbálja felvenni a hangszóró hangját is. Ezért nagyon halk. Bluetooth headsettel pl. nem is hallani a felvételen a másik felet. Ennek nem így kell működnie. Másik androidos telefonon tökéletes.

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.