Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) Kerio válasza kali (#1487) üzenetére


Kerio
őstag

A Firmware Finder most is mutat 125(C635 és C636) -t. 126 viszont nincs.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#1502) kali válasza Kerio (#1501) üzenetére


kali
legenda

A 126-ot gondolom néhány nap múlva teszik fel a FF-re, - bár attól telepíthető még nem feltétlenül lesz -, először a fizetősre szokták, a 125-ös eltávolítását a FH kapcsán írta valaki, megkeresem a hozzászólást, ha kell.
Nekünk C432 kell.
A FF-t azért nem szerettem már Mate 9-en sem, mert hiába mutatta az újabb firmware verziókat, egyik sem volt telepíthető, amíg azonosító alapján arra a készülékre nem engedélyezték, de akkor meg már jött gyorsan OTA is.

thebeegee: Én eddig is nyugodt voltam, mert egyrészt már jött a 120-as frissítés, azótal pláne semmilyen hibát nem tapasztalok, másrészt ügyfélszolgálat nélkül is tudható, hogy nyomni fogják a frissítéseket, új telefon, új főverziós android, ha a kettő már teljesen stimmelne, biztonsági frissítésekre akkor is szükség lesz a jövőben, valamint a külsős alkalmazásokat is illene gyorsan rászabni az Oreóra.
A Mate 9-nél 5 OTA frissítést kaptam 8 hónap alatt.

[ Szerkesztve ]

(#1503) Kerio válasza kali (#1502) üzenetére


Kerio
őstag

Így már értem. :R

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#1504) zoleeno1 válasza kali (#1489) üzenetére


zoleeno1
addikt

Nos, bekapcsoltattam a telekommal a VoLTE-t, fent a telekomos frissites is (mindenfele bele nyulas nelkul) meg a 120 is. Kapcsolo ott maradt, kiprobaltam, tokeletesen mukodik a szolgaltatas :)

Feltettem kivancsisagbol ezt a firmware findert, de L09-et nem talal, csak a 2 simes L29-et.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#1505) kali válasza zoleeno1 (#1504) üzenetére


kali
legenda

Szuper! :C
Megoldottam már én is, csak nekem körülményesebb volt a már korábban is aktív VoLTE-s előfizetés miatt.

(#1506) pamesz


pamesz
tag

Sziasztok! Az imént jött egy messenger frissítés, elmúlt a youtube közbeni kifagyás. De annyira megszoktam a csetfejtelenséget, hogy már furcsa amikor ott van, így ki is kapcsolatam ismét :D

(#1507) thebeegee


thebeegee
tag

kali: akkor csak én izgulom túl :) még sosem volt ennyire friss telefonom, amire most jött ki a szoftver is.

A bluetooth hibát közben kinyomoztam. Sajnos a szeretett hangszóróm és a telefon nem kompatibilis együtt. Kétszer hangosabban recseg, mint a zene, kb. 1-3 percenként és ez nagyon zavaró. A telefon másik bt hangszóróval nem produkálja, a hangszóró másik telefonnal sem. Valahogy a kettő együtt nem szereti egymást. Ami igazán fáj, hogy ez egy nagyon jó hangszóró, psyc monic, angliából rendeltem tavaly. A PC Advisor magazin 100 hangszórót tesztelt tavaly a 100 GBP alatti kategóriában, és ezt hozta ki tesztgyőztesnek 40 fontért. Idén a második lett, az első 99 fontba kerül... Iszonyat jó a hangzása, brutál a mély, stb. Itthon 30-40 ezres JBL tud csak ilyet. De így hogy a telefonommal nem megy, így sajna lehet csereérett lesz. Esetleg egy későbbi szoftverfrissítés hátha javít rajta, majd még kivárok.

(#1508) kali válasza thebeegee (#1507) üzenetére


kali
legenda

Sajnos nem csak előnye, hanem némi hátránya is van az új telefon + új főverziós androidnak, de a telefontól függetlenül is megtapasztalták már régebben is például a Nexus tulajok, hogy ha kijött az új főverziós android, akkor egy ideig sok külsős alkalmazással probléma volt, de sorra javítgattak mindent, mint előttem is írja pamesz, a facebook messenger is javítva lett, pedig az első napokban valaki emiatt itt még a telefonját is cseréltetni akarta, hogy azzal van gond.
Bluetooth probléma nálam nincs, bár én nem külső hangszóróval teszteltem, hanem házimozival bluetooth kapcsolaton. Azóta az NFC működést is azzal teszteltem le, meg a feleségem telefonjával.

zoleeno1: Erre a telefonra már nem is tettem fel a Firmware Finder alkalmazást, meguntam azzal a kínlódást már a Mate 9-en (abból DS verziót adott a Telekom).

[ Szerkesztve ]

(#1509) thebeegee válasza kali (#1508) üzenetére


thebeegee
tag

A hangszóróm csak BT 4.0-t tud, valahol olvastam, hogy abba a 4G LTE belezavarhat, a 4.1-ben javították ki ezt. Viszont a hangszóró másik telefonoknál nem produkál hibát. Ezért is érdekes, hogy csak ezzel. Ez viszont ment másik BT hangszóróval, ami viszont régebbi BT verziós, talán 2.1 esetleg 3.0... Valami kóddal előhívható szervíz menüben nem lehet beállítani a telefonban, hogy mondjuk csak BT 3.0-val kommunikáljon? Hogy tudjam tesztelni.

(#1510) zoleeno1 válasza kali (#1508) üzenetére


zoleeno1
addikt

Töröltem én is a pékbe :)

(#1506) pamesz: nálam már tegnap vagy tegnapelőtt települt a messenger frissítés (145.0.0.25.203), de ki sem próbáltam a youtubebbal, most teszteltem és valóban működik, nem akad már össze

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#1511) kali válasza thebeegee (#1509) üzenetére


kali
legenda

Nem néztem még a fejlesztői beállításokat sem ezen a telefonon, hogy a BT kapcsán állítható egyáltalán valami, vagy sem, kód meg hirtelen csak olyan ugrik be, amivel ellenőrizhető, de módosítani nem nagyon lehet.

(#1512) zoleeno1 válasza kali (#1511) üzenetére


zoleeno1
addikt

Tobb fele beallitasi lehetőség is van, de nem tudom orvosoljak e a problémát:

Mas:
Nem tudja valaki ez a "rendelkezo uzenet" app mire jo? Szerintem ez nem volt ott, most telepulhetett valamikor... Legalabbis nem remlik...

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#1513) kali válasza zoleeno1 (#1512) üzenetére


kali
legenda

Nem is aktiváltam még a fejlesztőit, mert a HDB óta még az USB kapcsolatot sem kell ott módosítgatni.
A rendelkező üzenet a Telekomos frissítőben van, a régi sablon tartalmazza, célirányos szükség már régen nincs rá, de nem törölhető.

[ Szerkesztve ]

(#1514) zoleeno1 válasza kali (#1513) üzenetére


zoleeno1
addikt

kcsgök, látszik sokat foglalkoztak ezzel a frissítéssel, ráhúzták valami régi sablonra :D
köszi!

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#1515) thebeegee válasza zoleeno1 (#1512) üzenetére


thebeegee
tag

Köszi, isten vagy, ez a developer mód eszembe sem jutott, pedig valami kettővel ezelőtti telefonomon babráltam vele. Biztos vagyok benne, hogy meg fogja oldani a problémámat, ha lejjebb veszek a bitrátából. Sajna most nem tudom tesztelni, de majd jelentkezem a fejleményekkel, hátha másnak is érdekes lesz a későbbiekben.

(#1516) zoleeno1 válasza thebeegee (#1515) üzenetére


zoleeno1
addikt

Igazan nincs mit, de kalinak koszond, az Ő otlete volt a fejlesztoi menü. :)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#1517) apezka válasza kiskiraly6 (#1467) üzenetére


apezka
tag

Az az érdekes, hogy eddig nekem is bekapcsolt gond nélkül. 3 nap után "romlott el". A kikapcsolása nincs gond, csak reggel nem jelent meg az óra. De pár kapcsolata után működött. Az is meg fordult a fejemben, hogy nem-t egyszerre az Engedélyezés most és az Engedélyezés időzitéssel is bekapcsolva kell legyen. De annak semmi értelme. Mármint, ha jól gondolom akkor az Engedélyezés most az ütemezett időn belül bekapcsolva van, azon kívül ki van kapcsolva.
(Kali, néztem és nem láttam ott azt hittem azért mert el sem próbált indulni és nem azért mert alapból nem jelenik meg a listában.)
Frissítés téma: Nekem két kártyás független van és frissítés meg nem jött.
Garancia idő: Előbb-utóbb mindenkinek vissza ugrik 2 teljes évre. :(
+1: Tök jó, hogy ha valamiben Nem vagyok biztos amit ide írok, akkor a telefonnak meg sem kotta, hogy átváltok és megnézem, majd vissza. Bár a Honor 7-l sem volt gond de mintha itt gördülékenyebb lenne. :D

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#1518) Spricccer


Spricccer
tag

Ezt hogy a recoveryt hogy lehet kiloni?

kép

Magyar vizslák, Xiaomi 13t pro

(#1519) Criton válasza Spricccer (#1518) üzenetére


Criton
veterán

Ez engem is érdekelne.

(#1520) Tomtotom


Tomtotom
senior tag

Sziasztok! Nagyon megszoktam a Mate 8-on a BlackLabel témát. Szerintetek honnan tudnám leszedni. Köszi szépen előre is

Samsung Galaxy Watch, OnePlus 8t

(#1521) Viper26 válasza Spricccer (#1518) üzenetére


Viper26
nagyúr

Honor 9 is csinálta, ha Nova volt fent.

Pixel 7 | FR955

(#1522) Spricccer válasza Viper26 (#1521) üzenetére


Spricccer
tag

Most mukodik. Egyedul ha a gyari idojaras widgetet teszem ki akkor csinalja

Magyar vizslák, Xiaomi 13t pro

(#1523) csatoth79 válasza kali (#1494) üzenetére


csatoth79
tag

Mivel a többi szolgáltató támogatja a 4g hálózat alatti telefonálást,így ott biztos nem okoz problémát.
S8-ról váltottam,de eddig egy telefonnal sem volt ez gond.
Bejövő hívásnál egyszerűen átállt a sima hálózatra,ezt nem teszi meg ez a telefon,sajnos helytől függetlenül ez már biztos...
Telefon amúgy valóban független.
A fényképező miatt választottam,ami szerintem nagyon nagyon jól sikerült,persze szoftveresen még fognak rajt javítani ez biztos,eléggé rosszul tömörít jpg-be raw-ban egész jók a képek.
VISZONT a videó felvétel az sajnos még gyalázatos és az biztos,hogy nem a kamera miatt,látszik,hogy szoftveresen nagyon rosszul tömörít a telefon.
Lassított felvétel pl szinte felismerhetetlenek az emberek.
Ez másnál is így van?link:
https://photos.app.goo.gl/OxmcqDhy46es6Omn2

(#1524) kali válasza csatoth79 (#1523) üzenetére


kali
legenda

Csak a Telekom támogatja a 4G hanghívást és még ők sem minden előfizetésen, Domino és sok flotta esetén nincs (még).
Bármilyen Vodafone-os előfizetéssel, vagy olyan Telekomossal kellene kipróbálni, amin nem aktív a VoLTE, vagy az is elég, hogy kikapcsolod a telefonon a VoLTE funkciót és akkor hiába van benne akár VoLTE képes Telekomos előfizetés, csak 3G62G hálón megy a telefonálás, tehát tesztelésre úgy is alkalmas.
A videózás kapcsán én is írtam korábban, hogy a Mate 9-nél is így volt, szoftveresen nem volt az igazi eleinte a stabilizálás, későbbi firmware verzióban javítottak rajta.

(#1525) csatoth79 válasza kali (#1524) üzenetére


csatoth79
tag

Na kérek kölcsön akkor bele egy aktív kártyát és kipróbálom.
A pixelesség a legnagyobb baj,nagyon elmosódott a kép.
Bár igazából tényleg a fényképezés miatt vettem,abban viszont nagyon jó,azért remélem hamar javítanak ezen.
Talán a sony xperia z5-nél láttam utoljára ilyen szétmosódott videót...
Szóval ez nagyon nagy csalódás,mert egy samsung a3-nál is jobb a videó :W

(#1526) kali válasza csatoth79 (#1525) üzenetére


kali
legenda

Feltétlenül csinálj tesztet más szolgáltatós SIM kártyákkal, mert úgy hamarabb kiderül az igazság, nem lehet véletlen, hogy csak Telenorosoknak van probléma és ott sem mindenkinek, itt legalábbis csak ketten vagytok.
Ha fővárosi vagy és Újpest környékén jársz, akkor tudok segíteni, van Vodafone-os és Telekomos SIM kártyám is.
Ilyenkor eszembe jutnak az olyan esetek, amikor például bizonyos iPhone-ok csak a Telenor hálón nem működtek (megfelelően), először hárított a Telenor, de aztán megoldották a hálózati konfigurációt, mert ment a háborgás, jogosan persze.
Nekem azzal nincs gond, pláne nagyobb felbontásokon, csak a stabilizálás nem az igazi még szoftveresen.

[ Szerkesztve ]

(#1527) Viper26 válasza Spricccer (#1522) üzenetére


Viper26
nagyúr

Akkor ikon ki, és úgy használd. :)

Pixel 7 | FR955

(#1528) Bzs90 válasza csatoth79 (#1478) üzenetére


Bzs90
csendes tag

Szia.
Nekem is van ilyen problémám. Viszont nekem csak egyenlőre munkahelyem környékén jön elő a probléma. Most 2 napig Pesten, majd ahol lakom Baján semmi probléma.
Készülékcserét kértem, de azzal is ugyan az a hiba. Ha előbb találom meg, hogy más is ezzel szenved akkor nem cseréltetem ki :)
Jobb ötletem nincs... várunk és meglátjuk mikor jön ki valami frissítés ami hátha megoldja.

(#1529) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Sziasztok!
Ma este beléptem hozzátok a klubba.
Mate 9-et cseréltem le. Illetve még nem tudom, a lényeg, hogy vettem egy 10-est. Hazajöttem, bekapcsolnám, semmi. Többszöri próbálkozásra sem. Utána feltettem töltőre. Csak villogott a piros led. Majd annyira bírtam bekapcsolni, hogy rezgett. Aztán mutatta pirosan az aksi, vagy a töltés ikont. A led csak villogott. Után egyszer magától bekapcsolt, az aksi egy százalékon. Most hagyom tölteni.
Igazából kicsit elszomorodtam.
Nem úgy van, hogy ha teljesen lemerül az akku akkor károsodik véglegesen? Nem legalább félig töltöttnek kellett volna lennie, és úgy megkapnom?
Telekomnál vettem egyébként.
Nyugtassatok már meg légyszíves, h nem lesz rossz az aksi.

Értem a csíziót.

(#1530) kali


kali
legenda

Nagyon jó a fogása a készüléknek a keskenyítés miatt, de talán emiatt van az is, hogy nem tudok rábukkanni egy igazán jó méretű becsúsztatós bőrtokra.
A fix tokokat nem szeretem, felülről becsúsztatós kellene, ami minőségi, vékony anyagú, belül kellően puha és méretileg is a lehető legideálisabb.
Sok helyen megnéztem már, olyan üzletekben is, ahol elég nagy kínálat van, a Mate 9-hez is tudtam venni korábban, de erre nem találok sehol.
Neten nem merek látatlanban rendelni, mert üzletekben is amire biztosra mondták, hogy jó rá, egyik sem volt az, többnyire nagyok, illetve szélesek voltak és harangozott bennük a telefon.

The Nuke: Szia, Sokan így kapták - többek között én is - és nem csak a Telekomnál.
Más telefont is vettem már így át és utána egy évig használtam - a feleségem egy így kapott iPhone-t egy évnél is tovább -, hibátlanul teljesített úgy az akkumulátort szóval nem kell aggódni. (Írtam is róla anno itt a fórumon is.)
Ha nem kapcsol be, akkor nem kell erőltetni, hagyni kell tölteni, bekacsol majd, ha eléri a megfelelő töltöttségi szintet és ilyenkor érdemes teljesen feltölteni, addig pedig nem terhelni húzósan, bár a Super töltés olyan erővel nyomja, hogy minimális szintű használat sem okoz gondot a töltés közben.
Úgy vannak paraméterezve a Li-XX akkumulátorok, hogy ha nem kapcsol be, vagy kikapcsol az alacsony töltöttségi szint miatt, akkor is van még benne megfelelő szintű töltöttség, csak a védelem nem engedi aktívan használni, mert a teljes lemerülés probléma lenne.

[ Szerkesztve ]

(#1531) *RLaci* válasza csatoth79 (#1523) üzenetére


*RLaci*
addikt

Én a lassított videót még nem próbáltam, de normál videó sztem nem olyan tragikus.Mondjuk lehet én vagyok ilyen téren igénytelen.Nagyon ritkán videózok.Amennyire érdekel a kamera fotós része,annyira nem érdekel a videós képesség.

Ezek tényleg annyira fosok?Mondjuk mindkettő gyenge fényben készült.

link

link

[ Szerkesztve ]

(#1532) mjani1172 válasza kali (#1524) üzenetére


mjani1172
addikt

Ne haragudj, én az elsők között vettem a Mate 9 -et, sokat fotózom és videózom, de nem javult az sajnos semmit.
És nem is javították.

[ Szerkesztve ]

(#1533) beyruth82 válasza *RLaci* (#1531) üzenetére


beyruth82
veterán

A másodikat tudtam megnézni.Szerintem teljesen rendben van

(#1534) kali válasza mjani1172 (#1532) üzenetére


kali
legenda

Nem csak szerintem, a topikjában is többen írták, hogy javult a videó stabilizálása, ha szükséges, akkor visszanézem, hogy melyik firmware verziónál volt ez.
Szeptemberben adtam el, pont akkor jött ki a 194-es firmware, de a kapcsolódó javítás korábban volt néhány firmware verzióval, tavasszal, vagy nyár elején valamikor.

rlaci2: Az első link nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#1535) szubence válasza kali (#1530) üzenetére


szubence
csendes tag

Ha találsz valami jó tokot az általad leírt paraméterekkel, akkor azért majd oszd meg itt is légyszi! Én is valami ilyesmit szeretnék hozzá.

(#1536) kali válasza szubence (#1535) üzenetére


kali
legenda

Okés, jelzem majd.

The Nuke: Amikor teljesen feltöltötted, akkor nézz rá a *#*#2846579#*#* kóddal az akkumulátorra,, hogy megnyugodj.

[ Szerkesztve ]

(#1537) szubence válasza thebeegee (#1495) üzenetére


szubence
csendes tag

A MediaMarkt-ban pl. ezt az ajándék kamera dolgot valahogy úgy oldották meg a számlám, hogy kiszámolták hány százalék kedvezményt kaptál a 40 ezres ajándék kamera miatt (ugye 255 ezerért megkaptad a kettőt a 295 ezres listaár helyett). Ez kb. 14% kedvezmény, ezt a kedvezményt pedig mindkét tételre alkalmazták a számlán. Szóval a számlán a telefon szerepelt valami 220 500-zal, a kamera pedig 34 500-zal. És nyilván az 1 éves garancia is járt hozzá.
Én ráadásul visszavittem a bontatlan kamerát és szó nélkül visszavették és a kezembe nyomták a 34 500 ft-ot.

kali: Köszi, ha látok valamit én is beírom majd.

[ Szerkesztve ]

(#1538) *RLaci*


*RLaci*
addikt

Na most már megy,ha minden igaz.

[link]

(#1539) Nuada herceg válasza kali (#1536) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Köszönöm szépen! :R

Értem a csíziót.

(#1540) beyruth82 válasza *RLaci* (#1538) üzenetére


beyruth82
veterán

Szerintem tök jó minőségű

(#1541) *RLaci* válasza beyruth82 (#1540) üzenetére


*RLaci*
addikt

Ennél rosszabb sosem legyen.Meg lehet,tényleg még javítanak rajta valamicskét.

[ Szerkesztve ]

(#1542) Nuada herceg válasza kali (#1530) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Neked is köszönöm szépen a kimerítő választ! :R
Csak kifutottam a szerkesztési időből...

Értem a csíziót.

(#1543) Dave69


Dave69
tag

nekem fügetlen vodás 1-sim-es en 115(c432) van fent és nincs frissités még..

Az élet olyan, hogy mindig másképp történik minden, mint ahogy elgondolta előre az ember.

(#1544) Viper26 válasza freemanone (#1150) üzenetére


Viper26
nagyúr

Megvan.:

Beállítások->Alkalmazások és értesítések->Alkalmazások->Beállítások->Speciális hozzáférés->Optimalizálás mellőzése

Aztán.:

Akkumulátor->Indítás->Automatikus kezelés OFF

Nálam így nem lövi ki aminek futnia kéne. :)

Pixel 7 | FR955

(#1546) freemanone válasza Viper26 (#1544) üzenetére


freemanone
őstag

Áhh! Köszi szépen! :) :R
Az első hiányzott, a "special access" menu felett valamiért eddig átsiklottam.... be is tettem 1-2 appot.
Így minden meg is van ami nekem must have, ez volt a puzzle utolsó darabja, minden más csak extra.
Nagyon meg vagyok elégedve a telefonnal!

[ Szerkesztve ]

(#1547) Viper26 válasza freemanone (#1546) üzenetére


Viper26
nagyúr

:R

Szintén, egy évig biztosan marad. :)

(#1545) Bodrik.:

Jók lettek, mondjuk ettől a telefontól lassan megszokjuk. :)

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#1548) HUTCHDB válasza #45553408 (#1545) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Azt hittem, hogy mar eladtad a telefont, oly regen nem szoltal hozza a forumon...

A kepek teljesen jok!

MAS!
Debrecen, vagy kornyeki forumtars nincs itt?
Egy proba erejeig szeretnek osszefutni valakivel!

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1550) csatoth79 válasza *RLaci* (#1531) üzenetére


csatoth79
tag

Hát ami linket feltettem azt nézd meg,lassítottnál tiszta szemcsés és felismerhetetlen.
Normál videónál egy fokkal jobb,kb mint a tied.
Csak nem ehhez szoktam.
Normál videó elegendő nekem is,de ez a lassított ez katasztrófa.
nem is értem,talán javítanak még rajta...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.