Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11601) E.Kaufmann válasza bambano (#11600) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mik voltak a tünetek, amiért memtestelni kellett és csak ennyi idő után jött ki? Sima mezei modul vagy téged ismerve valami szerveres/ munkaállomásos cucc?

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#11602) bambano válasza E.Kaufmann (#11601) üzenetére


bambano
titán

egy első generációs 3650 volt, fbdimm ramokkal. már nem emlékszem, miért teszteltem, de használtan vettem a gépet is, a ramokat is, lehet, hogy ezért indítottam tesztet. utána egyébként jól szolgált a gép, még mindig megy, és használjuk is, pedig durva életkora lehet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11603) hcl válasza bambano (#11600) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az is szép :D Mondjuk átlagos használatban az ilyen hiba ki se szokott jönni, mert azért 1-2 hetente kikapcsolják a legtöbben a gépet. Szóval tudom hogy van ilyen, de hétköznapi cuccokban elég ritkának tartom.

Mutogatni való hater díszpinty

(#11604) bambano válasza hcl (#11603) üzenetére


bambano
titán

nem hiszek az általános dolgokban :)
például az 5.10.x-es kerneleket másodpercek alatt meg lehet fektetni a klasszikus kernelfordítással :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11605) hcl válasza bambano (#11604) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem hinni kell benne, csak azt mondtam, hogy a legtöbb home usernél ezek a hibák ki se jönnének :D
Mire gondolsz a megfektetéssel? 5.1-es kernelű gépen elkezdesz kernelt fordítani?

Mutogatni való hater díszpinty

(#11606) bambano válasza hcl (#11605) üzenetére


bambano
titán

nem 5.1, 5.10.x
make -j 30 bzImage modules
ettől lefekszenek az 5.10.x-es kernelek (a legutolsót nem próbáltam, abban már állítólag javították a hibát)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11607) hcl válasza bambano (#11606) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

LOL
De ez egy sima bug, van ilyen.

Mutogatni való hater díszpinty

(#11608) Rimuru válasza bambano (#11606) üzenetére


Rimuru
veterán

Mennyire szamit a jobok szama? Esetleg valamelyik modulban van(/volt) a hiba?
Nekem semmit se fektetett meg. 5.10.x-en forditott 5.10.x-es kernelen irom ezt. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#11609) bambano válasza Rimuru (#11608) üzenetére


bambano
titán

számít, mert 20 jobnál nincs gond, 30-nál megfagy az X és csak akkor tér észhez, amikor végzett.
nem esetleg, ismert bug, az amd ütemezője nem jó.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11610) hcl válasza bambano (#11609) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na várjunk. Csak a make, vagy bármi kifekteti, ami sok szálat tol? (Értsd rá.)
Asszonynál kifejezetten ilyet csinált nemrég a Fedora. Mondjuk az a gép olyan szinten szénné van terhelve, hogy nem csodálkozok, de azért ilyen szinten megálló X az nem gyakori. (Update : 5.8-as kernel.)

A céges gépen pedig érdeklődve nézem, ahogyan a vírusirtó (Windows-os gép) 100%-on tekeri mind a 8 magot, miközben hozzá se nyúlok :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#11611) bambano válasza hcl (#11610) üzenetére


bambano
titán

a make biztos nem fekteti meg, csak az a 30 gcc, amit elindít :)
mással nem teszteltem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11612) Rimuru válasza bambano (#11609) üzenetére


Rimuru
veterán

24 jobot hasznalok. Azert irtam esetleget mert ha en nem hasznalom/forditom az adott modult akkor se erintene.
Bar az X se erdekel. ;]

Vigyázat, csalok!

(#11613) Lord Myn válasza headhunter (#11591) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Szerintem inkább ő a szakbarbár, mivel nincs tisztában a szó fogalmával... :U (Amit keresett szó, az a kókler vagy a kontár)

"War does not determine who is right - only who is left."

(#11614) bambano válasza bambano (#11609) üzenetére


bambano
titán

úgy látszik, backportolták a javítást, mert a legutolsó debianos kernellel már nincs ilyen gond. most fordítottam egy 5.11.0-t -j 30-cal és ennyi idő ment el rá:
real 5m33,568s
user 143m51,281s
sys 18m37,020s

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11615) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Csak a szokásos
-Sziasztok, van itt egy duális képzéses diák, van neki gép?
-Senki nem kért tőlünk gépet mostanában...
-Akkor nincs?
-...

Mutogatni való hater díszpinty

(#11616) Diabolis


Diabolis
tag

User: - De minden alkalommal kijelentkezik a gép, miután felállok mellőle!
Én: - Nem, nem jelentkezik ki, csak zárolja a képernyőt.
- De kijelentkezik, mert újra be kell írnom a jelszót!
- És miután beírtad a jelszót, ugyanaz a félig megírt word lesz ott, ugye?
- Akkor nem értem mi a különbség.
- Fekszel otthon, eszedbe jut, hogy le kellene menni kenyérért, amíg megy a mosógép. Kimész, bezárod az ajtót, a mosógép dolgozik. Hazaérsz, kinyitod az ajtót, a mosógép nem állt meg amiatt, hogy te kimentél a lakásból és bezártad az ajtót. Ugyanúgy dolgozik, és zabálja az áramot. A jelszavad a lakáskulcs. Attól, hogy használod, a folyamatok még működnek, és zabálják az erőforrásokat. Érted?
- De mondom, hogy kilép a gép öt perc után!!!

Hétfő b+, hétfő.... Valakinek valami egyéb ötlet, hogy lehetne egyszerűbben, szemléletesebben elmagyarázni ezt a dolgot?

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#11617) Lenry válasza Diabolis (#11616) üzenetére


Lenry
félisten

- De mondom, hogy kilép a gép öt perc után!!!
- ez van, szándékos. szokd meg.

kár ezt túlgondolnod, ha ennyiből nem érti meg, akkor veszett ügy

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11618) wintikek válasza Diabolis (#11616) üzenetére


wintikek
tag

Nagyon egyszerű, kapcsold ki az office auto savet, várd meg amíg dolgozhatott valamit és jelentkeztesd ki távolról.
Mutasd meg neki, hogy az előző x óra munka kuka, mert most kilépett a gép.

Ha zárolja magát ez nem történik meg. ;]

(#11619) E.Kaufmann válasza Diabolis (#11616) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Rádugták a nagy kijelzőt a lapstopra és elkezd panaszkodni az illető, hogy nem látszik az, ami a laptop monitoron. Mondom, biztosan kiterjesztve van, nem tükrözve a monitor. Válasz:
- Mondjam magyarul :W

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#11620) Diabolis válasza Lenry (#11617) üzenetére


Diabolis
tag

A probléma, hogy nem tudja a különbséget. Azt elmondtam neki, hogy szándékos :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#11621) Diabolis válasza wintikek (#11618) üzenetére


Diabolis
tag

Nagyon nagy darab ember :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#11622) hcl válasza E.Kaufmann (#11619) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezt sosem értettem, hogy miért nem lehet értelmezni magyar szavakat :D Vagy ha nem tudja, mi az, megkérdezni :D

@Diabolis : Keresni neki valami hivatalos oktatóanyagot... :D Vagy ha van oktatás a cégnél, akkor hozzájuk :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#11623) Silverboy válasza Diabolis (#11621) üzenetére


Silverboy
aktív tag

"Ez van aranyapám. Szereted vagy nem szereted, nem fogok rajta változtatni. ;) "
Már nem magyarázom túl, úgy is tufa a többség, hogy megértse.

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#11624) wintikek válasza Diabolis (#11621) üzenetére


wintikek
tag

Annál jobb, könnyebb előle futni :C

(#11625) KROK640 válasza hcl (#11622) üzenetére


KROK640
veterán

Azok sértődnek meg a leginkább amikor elküldöd őket oktatásra, akiknek a legeslegjobban kellene.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#11626) KROK640 válasza hcl (#11615) üzenetére


KROK640
veterán

válaszom :
-Akkor nincs?
- Akkor nincs.
(és itt vártam volna, hogy kér-e gépet a diáknak, vagy csak megérdeklődte az egészen nyilvánvalót? )

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#11627) Intelligencs válasza Diabolis (#11616) üzenetére

Szerintem nagyon jól elmagyaráztad, ennél nem kell jobban. Ő egyszerűen azt akarja, hogy ne történjen semmi, amikor elmegy a géptől, ne lockolódjon le. Meg kell mondani, hogy ez a céges policy és kész, és akkor nincs vita. Vagy kérvényezze a főnökétől, hogy rá ne vonatkozzon ez a szabály... :)

Egyébként valószínűleg az téveszti meg, hogy kéri a jelszót a gép, ugyanúgy, mint amikor reggel bekapcsolja. Mert ha egy otthoni gépnél mondjuk bekapcsol a képernyőkímélő vagy standby-ba megy a monitor, akkor ha az ember megmozgatja az egeret, akkor nem feltétlenül kéri a jelszót a gép.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#11628) KROK640 válasza Diabolis (#11616) üzenetére


KROK640
veterán

Esetleg tovább bonyolíthattad volna azzal, hogy egyébként hogy a félbehagyott ebédje sem készül el, de el sem fogy, ahogy a word dokumentum sem írja magát tovább, még zárolva van a cucc.

"- De mondom, hogy kilép a gép öt perc után!!!" - jó és hol ezzel a probléma? Beírod a jelszót és minden ott van előtted (ha kilépne indíthatnál el mindent előről, ami beláthatóan kellemetlenebb lenne, de jól van hagyjuk, tőled csak ennyi telik).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#11629) KROK640 válasza Intelligencs (#11627) üzenetére


KROK640
veterán

Na mondjuk ez a legvalószínűbb.
Bár abból indultam ki, hogy a lockolódás céges policyságával tisztában van. De igazad van, koránt sem biztos ez, ezen a szinten.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#11630) Pötyi válasza hcl (#11615) üzenetére


Pötyi
őstag

Eskü nem értem az első kérdésre adott választ!

Arra a kérdésre, hogy van-e neki kiadható gép, arra _neked_ kellett volna IGEN-t vagy NEM-et mondanod. Nem értem, hogy jön ide az a mondat, hogy "senki nem kért tőlünk mostanában"! Hát most akar kérni egyet, azért ment oda hozzád! Vagy én értek félre valamit?

:F

QNX is cool!

(#11631) hcl válasza KROK640 (#11626) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A HR-es csajjal jött be, de az meg nem kérhet neki, csak a főnöke :D
(A helyes válasz : ha leveszed a pólód, máris ;] )

@Pötyi : Nem, kiadható gép az van pár, csak nem kértek új embernek belőle. Tehát nem úgy néz ki a dolog, hogy idejön valaki, hogy "kéne egy gép", hanem pl. ticket van róla, főnöke kérte, ilyesmik. Puszira nem adunk, ki, különben már régen elhordták volna a céget...
De mintha egy főnök se kért volna még semmit a beosztottainak, rengeteg úgy küldi ide az emberét, hogy hozz egy izét az IT-ról.

@Rimuru : Megfelelő csapatban gyorsan megtanulja :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#11632) Rimuru válasza Intelligencs (#11627) üzenetére


Rimuru
veterán

hogy ne történjen semmi, amikor elmegy a géptől - inkabb azt kell megtanitani hogy mielott elmegy a geptol lockolja le.

Vigyázat, csalok!

(#11633) SityiSXT válasza Diabolis (#11616) üzenetére


SityiSXT
őstag

Javasolni neki, hogy tegyen vekkerórát az egér alá, amikor elmegy, számlappal felfelé. Aztán lebuktatni, hogy meghackelte a céges biztonsági policyt. :DDD A fegyelmi tárgyalásból csak érteni fogja.

[ Szerkesztve ]

(#11634) Intelligencs válasza SityiSXT (#11633) üzenetére

Ez itthonra kell home office-hoz. Ha a movemouse.exe-t nem lehet installálni mert nem vagy rendszergazda a gépen. Elég idegesítő X-Akta nézés közben időnként megmozgatni az egeret, főleg ha valami izgalmas rész megy. :DDD

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#11635) Pötyi válasza hcl (#11631) üzenetére


Pötyi
őstag

Hát akkor én éreztem jól, hogy a helyes válasz valami olyasmi kellett volna legyen, hogy: "VAN, kérd hivatalos úton és máris kiadjuk a paripának."

Vagy valami ilyesmi.

Or something like that.

:DDD

QNX is cool!

(#11636) hcl válasza Pötyi (#11635) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó, hát úgy is lehetett volna, de pontosan tudja még a HR-es is, hogy minden hardvert igényelni kell...

@intelligencs : Én régi egeret játszok be úgy az asztalon, hogy rángassa magát. De Arduinora is lehetne fake egeret csinálni...

Mutogatni való hater díszpinty

(#11637) Lenry válasza Diabolis (#11620) üzenetére


Lenry
félisten

az innentől lényegtelen, hogy érti-e a miértjét, azt kell felfognia, hogy ez direkt van így és nem fog változni, szóval hagyjon békén a hülyeségeivel

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11638) pn4hvq válasza hcl (#11631) üzenetére


pn4hvq
senior tag

"A helyes válasz : ha leveszed a pólód, máris ;]"
Pontosítsunk kérem, mert nem mindegy, hogy ki veszi le a pólóját: KROK640 vagy a HR-es csaj ;] .

(#11639) Top cat válasza Diabolis (#11621) üzenetére


Top cat
őstag

Te meg az ördög vagy! :D

Megmondod neki, ha nem tudja felfogni, várja odalent egy nagy üst. ;]

(#11640) hcl válasza pn4hvq (#11638) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Utóbbi... :DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#11641) Syl válasza hcl (#11640) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem KROK640 ott a HR-es? ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11642) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Aú. Pedig asszem van is rá átalakító :D
https://www.reddit.com/r/techsupportgore/comments/ceybnp/im_pretty_sure_a_customer_tried_to_do_a_sas_to/

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#11643) koby11h válasza hcl (#11640) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ma hallgattam két németet akik arról vitatkoztak, hogy az egyik headsetnek rossz a hangja.
Kb. 1 perc után meguntam, és szóltam, hogy sorry de jó, csak az zavarja, hogy két gépen is bejelentkeztették a usert - a sajátján és a távirányított gépen is - webexre, ezért baromira visszhangzott. Ha nem haragszanak kiléptem a távirányított gépen a webex-ből, így most én tisztán hallom Őket.
Két IT-s volt akinek az volt a dolga, hogy ellenőrizze miért rossz a hang. Meg se kérdezték a usert mi a baj, meg sem nézték a képernyőt ahol látszott a duplán bent lévő user és meg sem kérdezték a kollégájukat aki jelezte a hibát - láttam a levelet, leírta szerinte mi lehet, csak megerősítést kért, mert ugyan ez a két majom írta le, hogy így kell. Elkezdtek állítgatni visszhangcsökkentést, meg zajszűrést meg mindent amit értek..
Nagyon szégyelltem magam, hogy elvileg ugyan azért kapjuk a fizetést!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#11644) bambano


bambano
titán

húú, ma olyat csináltam, amit legalább 20 éve nem :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11645) Lenry válasza bambano (#11644) üzenetére


Lenry
félisten

exe-t indítottál?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11646) bambano válasza Lenry (#11645) üzenetére


bambano
titán

:)) :R

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11647) hcl válasza koby11h (#11643) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D :D :D :D :D
Mi meg mit szoktunk szívni azzal, ha a user RDP-n akar Teams meetingelni, és nemmegyátahaaaang :D

Meg nagy része elfelejti, hogy van egy helyi gépe is, és fogalma nincs, hogy honnan jön fel a felugró ablaka a Teams-nek (kajak be kéne állítani valami más színsémát...)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#11648) bambano válasza bambano (#11644) üzenetére


bambano
titán

na ha nincs nagy találgatás, elmondom: buszra szálltam :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11649) Rimuru válasza hcl (#11647) üzenetére


Rimuru
veterán

Kollega otthonrol meetingel a benti gepevel. Mi is hallottuk a(z asztalon piheno) fejhallgatojan keresztul, odamentem levettem a hangerot... aztan a tuloldalon volt meglepetes hogy mi tortent, ki halkitotta le es miert nem hall semmit. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#11650) Lenry válasza bambano (#11648) üzenetére


Lenry
félisten

én azt akkor szoktam, ha szerelőnél van a kocsi

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.