Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11951) KROK640 válasza Diabolis (#11936) üzenetére


KROK640
veterán

AZ SSD a korábbi gépemben nem cisnált ilyet. De mint írtam ott volt más hozzá köthető hiba.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#11952) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

1.
Hétvégén jött a ticket, hogy megállt a nagyonfontos mérőgép, ami nélkül nem tud menni a gyár. Persze hétvégén se ügyelet, se semmi. Reggel lemászok, kék halál, el se indul.
A szokásos dupla Windows Boot Manager jelenség, ami a múltkor is volt egy másik gépen.
Elindítom a 2. rekorddal, folytatja a frissítést... aha, szal a winupdate okozta. Levél az image-s csapatnak, hogy ezt azért nem kéne.
Nagy nehezen lement az update, visszaadtam nekik, hogy dolgozzanak, majd egy karbantartáskor csinálok backup + rendberakom a loadert. (Mondjuk ez a gép is miért mezei desktopnak van behúzva...)
Mire felértem a helyemre, csörög a telefon, hogy vissza tudok-e menni, mert újraindították :D
Mondjuk szépítettek, mert mire leértem, már ment újra (le lett írva a főnöküknek, hogy hogyan kell elindítani, ha senkit nem érnek el :D)

2.
User kap új gépet.
- "Húdegyors! Ezek már 2GB RAM-mal vannak szerelve? "
- "Ja. 16-tal..."

Mutogatni való hater díszpinty

(#11953) koby11h válasza hcl (#11952) üzenetére


koby11h
aktív tag

2.
Nem lehet, hogy az SSD DRAM cache-ére gondolt? Lehet érzi, hogy abban ott már nem 512MB hanem 2GB cache van... ;]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#11954) KROK640 válasza hcl (#11952) üzenetére


KROK640
veterán

2. Ciprus 2015 : Kosta kolléga lelkesen meséli, hogy ők itt a szigeten tartják ám a lépést a nagy világgal (aha, a Cyta-s csávó mikor elmondta h Cyprus internet is very well... up to 1Mbit" akkor már sejtettem, hogy csak hiszik, hogy tartják a lépést). Lelkesen mesélte, hogy milyen gépe van (valami 2GHZ-es P4 alap Celeron, 512MB RAM talán stb, ami egy ilyen géphez dukál), és ő már a legmodernebb oprendszert használja a Windows XP-t. Mindezt teljesen komolyan fapofával adta elő, látszott, hogy hitt benne. Kérdezte milyen gépem van? Core I3 4330, 2 mag 4 szál (ezt kapásból nem tudta értelmezni) 16GB RAM, itt kijavított, hogy rosszul mondtam, az nem a RAM hanem a HDD biztos, nem győztem mondani neki, hogy az a RAM, a HDD pedig 1TB... ezt nem értette, úgyhogy azt mondtam neki, hogy 930GB... erre mosolyogva : aha, 3db 300-as winyó van a gépemben ... majd kiakadt,hogy akkor ha tényleg annyi RAM van a gépemben akkor az mégis mire jó??? mire tuudom én azt használni? jah meg mi az a Windows Seven?
nem erőltettem nagyon a témát onnantól ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#11955) hcl válasza koby11h (#11953) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D

@KROK640 : Ilyen idiótát mindenhol találsz :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#11956) KROK640 válasza hcl (#11955) üzenetére


KROK640
veterán

Rendes meg jófej gyerek volt, csask 2015ben ő ég informatikailag 2005-ben járt. Mellesleg leheet, hogy nem ő tehet róla, mert akkoriban arrafelé eléggé levoltak maradva IT téren.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#11957) GEIL válasza KROK640 (#11954) üzenetére


GEIL
addikt

:DDD :Y ;]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#11958) E.Kaufmann válasza KROK640 (#11956) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Azért az 1mbit nem olyan kevés, hogy csak a P4 tesztekig jusson el. Nem időalagút ;]
Nekem 56k-val is bejöttek az aznapi Index hírek 2005-ig, amíg be nem gyütt hozzánk a reszeld magad DSL, a GTS DataNyet-től, ha valakinek rémlik még :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#11959) Diabolis válasza hcl (#11952) üzenetére


Diabolis
tag

2: Rejtő Jenő (Azaz Wagner Ú) örök mondata:
"Nincs annyi pénz, fiam, amit itten mondasz… Az csak tíz font!" :DD :DD

Saját: Egyik kedvenc userünk (Te mész oda! Nem, Te mész oda! Nem b+ én nem megyek, te mész oda!) ismét kizárta magát, AD-ból. Meg is lepődött amikor vittem a papírt, hogy "Itt írd alá a hibajegyet". Amin már a főnöke aláírása is rajta volt. Jeleztem neki, hogy mivel túl gyakran hagyja el a jelszavát, innentől papíron fogja kérelmezni, nehogy szó érje a házunk elejét. Van is sértődés :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#11960) Pötyi válasza E.Kaufmann (#11958) üzenetére


Pötyi
őstag

De nekem már öt évvel azelőtt, 2000-ben volt ADSL-em, bi-be-bőőő!

Szóval? Időalagút?

:P

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy szerintem vannak szerencsésebb történelmi fejlődésű országok/régiók/cégek ahol _fussa_ az újabb technikára - és van, ahol meg nem. Akinek nincs része a jóban, azt én sajnálom, de nem nézem le emiatt. Majd előbb-utóbb begyűrűzik hozzájuk is a gyorsabb net.

QNX is cool!

(#11961) hcl válasza Diabolis (#11959) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem baj... Az eszébe jutott már, hogy jobban odafigyeljen? :F

Mutogatni való hater díszpinty

(#11962) BiP válasza E.Kaufmann (#11958) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem olyan kevés, de nem is sok. Ma már olyanok a weboldalak, hogy 1mbitnél már néhány oldal be sem tölt rendesen, mert timeoutol.
Anyóséknál 5Mbit van, szenvedés. Persze lehet, hogy csak hozzászoktam a jóhoz, és csak türelmetlen vagyok. És ha épp semmi más nem használja a netet, akkor az az 500kbyte/sec az óvatos netezéssel belecsúszik a használhatóba.

(#11963) koby11h válasza BiP (#11962) üzenetére


koby11h
aktív tag

7-5Mbit mobilnet, 14 éve küzdök jelenlegi helyen vezetékesért... ha nem lenne covid talán már lenne vodafone (ami a szomszédban szakadozik mint állat mióta nem upc) szóval nem tudom örüljek-e ha sikerül

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#11964) Diabolis válasza hcl (#11961) üzenetére


Diabolis
tag

Aha... Szerinted nem ajánlottuk neki még ezt az opciót? Ő odafigyel, a gép a hibás :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#11965) KROK640 válasza E.Kaufmann (#11958) üzenetére


KROK640
veterán

Szerintem nem volt az a tech oldalakat látogató fajta.
Egyébként az az 1Mbit az "akár" volt, de gyakorlatban nagyon sokszor a felének is örültünk.
Én 2004 dec 28-án kaptam meg az ADSL-t fél Mbittel, amit egy nap múlva ingyenesen bedupláztak 1Mbitre (volt hatalmas öröm ugyanis) előtte ISDN-el nyomultamamisok esetben 128K helyett 64K maximumot jelenetett mert az egyik telefonvonalat szabadon kellett hagyni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#11966) BiP válasza KROK640 (#11965) üzenetére


BiP
nagyúr

Én is emlékszem, amikor anno 2008-ban a UPC megduplázta 4Mbit-re 2-ről, sőt, nagyon anno a 33.6k-s betárcsázós után az 56k-ssal is már vertem a seggem a földhöz.
De akkor az volt elérhető, én is fiatalabb és türelmesebb voltam. És a weboldalak sem igényeltek akkora erőforrásokat, nem volt annyi letöltenivaló sem. Szóval akkor épp elég volt, más világ volt.
Ma a technikai meg az emberi igények is megnőttek.

(#11967) KROK640 válasza Pötyi (#11960) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, eleve egy kis mediterrán sziget, ahol az emberek mentalitása a "jóvanazúgy"-ig terjedt (a helyi nyelven "Daxi" ) ezen belül a második legelmaradottabb régió, szóval az nem úgy ment az, hogy megveszem a legújabb technikát.
Mikor laptopot akartam venni mert hogy az enyém lassú (Dothan 1700-as Celeron, 768MB RAM, 320GB HDD) akkor rá kellett jönnöm, hogy ez nem is olyan rossz gép helyi viszonylatban, és hogy 3-400 euroból jobbat garantáltan nem szerzek.

De úgy vettem észre, kicsit másképp álltak a dolgokhoz, és nem érdekelte őket annyira

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#11968) hcl válasza Diabolis (#11964) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja jajaja igen. Mindenki helikopter :D

@KROK640 : Előző helyen voltak mindenfelé szervereink a világban.
Arab régiókban egyre gyatrább vonalak voltak, ahogy mentünk dél felé, mert gondolom a világ pénzéből sem lehet normálisan üzemeltetni az infrát azokban az országokban :D

De olyan is volt, hogy az egyik afrikai site-on elment a háló, mert a site tetejét szétkapták a majmok, és megsérültek az antennák :D

Görögben meg valami olyan helyet sikerült bérelnie a cégnek, hogy azon a gépen munkaidőben a ssh terminálban gépelni is alig lehetett :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#11969) Lenry válasza hcl (#11968) üzenetére


Lenry
félisten

hasonló nálunk is volt pár éve:
a szerverüzemeltetős kollégák panaszkodtak a céges közös chatben, hogy az iraki szerverek nem érhetők el, de rövid úton kiderült, hogy valami kisebb felkelés robbant ki, ezért egyrészt nincs internet a környéken, másrészt mivel lőnek is, így egy darabig lehet nem is lesz :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11970) hcl válasza Lenry (#11969) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D Jó hogy nem vitte el valaki a cuccot közben :D

Nekünk az ukrán local volt ilyen, hogy valami segítség kellett volna.
Ráírok, hogy figyu, ezt kéne tenni azzal a géppel
Mondja, hogy OK, de kicsit ráér? Mert ez az első napja, tegnap jött vissza a kelet-ukrajnai frontról.
Mondom OK, akkor k*vára ráér, ember, örülünk, hogy élsz :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#11971) szebe válasza BiP (#11966) üzenetére


szebe
őstag

"Én is emlékszem, amikor anno 2008-ban a UPC megduplázta 4Mbit-re 2-ről"

Valamikor akkoriban érkezett meg a lépcsőházba a Digi. Nem tudom pontosan, mi volt előtte, de a 100/100 egy teljesen új világot nyitott. Végre nem kellett egész éjszaka mennie a gépnek, ha kellett valami.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#11972) KROK640 válasza BiP (#11966) üzenetére


KROK640
veterán

igen, ott a kulcs, hogy régenn me igényeltek akkora adatforgalmat a weboldalak. Sok-sok statikus oldal volt, kis képekkel, (kis monitoron nem volt feltűnő), az egész estés filmek is ráfértek egy 650MB-700MBos CD-re ...

nekem egyébként az ADSLben kezdetben nem is a sebessége tetszett a legjobban, hanem hogy annyit vagyok online amennyit akarok. mert ISDN-el napi 1 órát lehetettünk csak fent ... ("40 ingyen óra" járt az előfizetési díjért, utána nagyon keményen fiztetős volt, valami 10-20ft percenként, szóval érdemes volt 10 órát bent hagyni "puffer"ként, de ami a legrosszabb h ráadásul öcsémmel kellett ezen osztozni, és hát félóra alatt mem sok mindent tudtam csinálni.
Általában betöltögettem, a fórum oldalakat, majd go offline. TXTben megírtam mindre a választ, GO ONLINE válaszok elküld, offline. Néha esetleg 1-1 mp3 volt a termés, és akkor közben semmit sem tudtál ám csinálni.

Emlékszem hogy irigyeltem haveromat, neki a városban 384-es ADSLje volt, és megtehette hogy filmet tölt le. Igaz 1 napig jött lefelé, de hogy egész nap online lehetett akár ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#11973) KROK640 válasza hcl (#11968) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, tudom, hogysok helyen sokkal rosszabb a helyzet mint nálunk.
De én németországban sem voltam elájulva, a "szupergyors" internet 90MBit volt, amikor nekem itthon 300-as volt ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#11974) hcl válasza KROK640 (#11973) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ott is régiónként változik. Pl. itt a budai hegyeken is néhol csak DSL-t tudnak adni a rózsaszínek, más meg nincs. 2008-ban a T is valami 5Mbit-et tudott adni Pécs belvárosában, a kertvárosi panelekben meg szaggatott a UPC többszörösével.
USA-ban sincs a sivatagban mobilháló, paff.

Viszont kicsit odébb meg kapsz optikát hazáig...

Itthon kifejezetten jól állunk amúgy nettel, ami nem baj.

Mutogatni való hater díszpinty

(#11975) Diabolis válasza Lenry (#11969) üzenetére


Diabolis
tag

Elképzelt Főnök mondata:
"Te kocka vagy, szoktál lövöldözőset is játszani, szóval irány irak a hátadon egy 4U méretű zsákkal!! Csinálj netet!! Call of Server!!" :D

[ Szerkesztve ]

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#11976) b0bcat válasza hcl (#11920) üzenetére


b0bcat
addikt

"...Windows-szal..."

Fun fact: helyesen úgy kell írni, hogy "Windowszal", ugyanis "vindóz"-nak kell ejteni, tehát a toldaléka "-zal" lesz, és nem kötőjellel kell írni. :)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#11977) hcl válasza b0bcat (#11976) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És tényleg, sry.

@Diabolis : :D :D :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#11978) qnadam válasza KROK640 (#11972) üzenetére


qnadam
veterán

anno már a telefonos netet (aztán gprs-t is) megosztottuk húgommal, hálókábel a két gép közé, egyiken ment valami proxy, másikon meg azon át net. ircelni kiváló volt :) a megváltó 384 kilobites adsl mellé meg már vettünk egy routert. még mindig megvan a kis kék ovislink csoda, nemrég kipróbáltam, valami 40-50 mbps átmegy rajta wan felé.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11979) Syl válasza b0bcat (#11976) üzenetére


Syl
nagyúr

Minek ennyit variálni? :D Írjuk, ahogy ejtjük: vindózzal ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11980) Lenry válasza hcl (#11974) üzenetére


Lenry
félisten

a szegedi lakásomban gigabites Digi volt aprópénzért, óriási érvágás volt, amikor felépült a házam a Faluban és 25/3 Mbps volt a max, amit elbírt a kettővel korábbi, rég megszűnt telefontársaság vezetéke.
aztán a Telekom behúzta az optikát, most megint szimmetrikus gigabitem van, nem sok pénzért.

az irodaház tetőkertjében kávéztunk a főnökömmel, meséltem neki, hogy behúzták hozzánk az optikát, miközben a Szeged belvárosi irodaházunkban koaxon tudott szolgáltatni a rózsaszín, és ekkor kérdezte meg a főnököm elgondolkodva, hogy vajon mi volt abban az üzleti érdek, hogy behúzzák a gigás optikát egy akkora faluba, ahol nem él annyi ember, mint amennyit ebben a pillanatban is látunk a tetőkertből, közben meg egy megyeszékhely közepén lévő irodaházban 50 megás uploadot tud adni ugyanez a szolgáltató?
"biztos, látták, hogy sokat seedelnék, én nem tudom :D"

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11981) ElektrikusDE válasza b0bcat (#11976) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

"Windowszal"

Sajnos igy biztos nem írhatom le, mert pirossal aláhúzza a Chrome! :)

Mert szerinte ez a helyes:

"Windowssal"

És emiatt ez az írásmód ki is fog kopni, a helytelen meg marad...

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#11982) b0bcat válasza ElektrikusDE (#11981) üzenetére


b0bcat
addikt

Hogyhogy nem írhatod le? Mi vagy ki tiltja? :) Pláne, ha az aktuális helyesírási szabályzat szerint így helyes? ;) A Chrome helyesírás-ellenőrzője téved.

Tudom, hogy a többség "Windows-szal" formában írja, de attól még nem helyes, hiszen a "Windows" kiejtése vindóz, nem pedig vindósz.

Szerk.:

Mert szerinte ez a helyes:
"Windowssal"

:Y :W

Szerintem itt a Chrome a teljes hasonulás szabályát alkalmazza, de helytelenül, ugyanis a "Windows" nem magyar szó, és semmiképpen nem "s" az utolsó ejtett hangzó benne.

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#11983) qnadam válasza ElektrikusDE (#11981) üzenetére


qnadam
veterán

emiatt terjed beteges mértékben a különírás is, meg emiatt távolodnak az igekötők is, mert azt meg nyilván nem húzza alá.
meg az ilyesmi miatt (is) ír egyre több idióta, aki a számoknál egyszerűn kihagyja a ragozást, mert azon még esetleg gondolkodni kellene, és akkor jönnek az olyan szörnyszülöttek, hogy "kapok 10% az eladás után".

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11984) qnadam válasza b0bcat (#11982) üzenetére


qnadam
veterán

irónia?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11985) koby11h


koby11h
aktív tag

Hivatalosan "Winfossal"! Akár aláhúzza akár nem :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#11986) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Szerintem Windows-zal.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11987) Moleman válasza szebe (#11971) üzenetére


Moleman
addikt

Kispesten 2008-ban még csak 2 Mbites DIGI volt, később megduplázták, de kb 4 évet kellett várni rá, hogy optikai is legyen. Miközben a szomszéd háztömbben végig ott volt. :D

Az nekem is érvágás volt, mikor elköltöztünk, és most kétszer annyit fizetek a szakadozó 500-as UPC-ért, mint régen a gigabitért.

Ausztriában még rosszabb lesz a helyzet, sok helyen még nagyvárosokban is csak max 150 Mbitet adnak, azt is havi 60 euróért. :D

#11988 hobizoli
Az szép! Akkor én még örülök is, hogy ennyi jut Wr. Neustadtban. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11988) hobizoli válasza Moleman (#11987) üzenetére


hobizoli
nagyúr

tesomeknal 20 megabites eleres 45EUR es megy 3.5Mbps-l

Vorarlberg tartomany a Bodensee-nel

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#11989) b0bcat válasza Vakegérke (#11986) üzenetére


b0bcat
addikt

Én is pontosan így gondoltam, amíg meg nem néztem a hivatalos szabályzatot, amely szerint ilyen esetben nem használatos az elválasztás. :N

@qnadam:

A hozzászólásom melyik része tűnt iróniának? :) (Egyik részét sem szántam annak.)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#11990) Vakegérke válasza b0bcat (#11989) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mindaddig nem érdekel semmiféle hivatalos szabályzat, amíg a józan paraszti ész mást diktál.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11991) qnadam válasza Vakegérke (#11986) üzenetére


qnadam
veterán

miért?
mármint a te véleményed diktál mást :)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11992) qnadam válasza b0bcat (#11989) üzenetére


qnadam
veterán

a tiednek egyik része sem. ElektrikusDE hozzászólásában viszont van bőven.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11993) Vakegérke válasza qnadam (#11991) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mert kimondva "vindóz", ahhoz meg a "zal" végződés illik. A kötőjel azért kell, mert egybeírva furán néz ki.

Igazad van, egyéni vélemény, de (szerintem) nem butaság. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11994) bLaCkDoGoNe válasza qnadam (#11992) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Muszáj az aláírásodra reagálnom:
egy kosút díjas paraszt!

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#11995) b0bcat válasza Vakegérke (#11993) üzenetére


b0bcat
addikt

Teljesen egyetértek veled. :K "Windows-zal" formában lenne szerintem is a legpraktikusabb, mert a "Windowszal" alaknál zavaró az "sz".

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#11996) Pötyi válasza bLaCkDoGoNe (#11994) üzenetére


Pötyi
őstag

FiRG rulez!

:DDD

QNX is cool!

(#11997) qnadam válasza bLaCkDoGoNe (#11994) üzenetére


qnadam
veterán

valahogy most aktuálisnak éreztem...
örülök, hogy műértő közönségre talált :K

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11998) bambano válasza b0bcat (#11976) üzenetére


bambano
titán

fun fact: a helyes írása: windows-zal.
mivel a szó végén néma hangok vannak (az a rakás sz...r :P ) ezért kell kötőjellel írni.

ha most nem akarok viccelődni, akkor a helyes írása: windows-zal, mivel kivétel érvényesül: magyarban szokatlan betűkapcsolat van a végén.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11999) bambano válasza Lenry (#11980) üzenetére


bambano
titán

a szupergyors internet projektnek nevezett nagy uniós "támogatási" "projekt" szabálya az volt, hogy ahol nem elérhető szélessávú szolgáltatás, ott uniós pénzre lehet pályázni szolgáltatás kiépítésére. ezért bőven lehet, hogy korábban elmaradottabb területek átléptek közepesen fejlett területeket. tehát lehet olyan, hogy x szolgáltató csak 50 megát tud adni, másik meg kicsivel többet, és akkor már nem adnak fejlesztésre támogatást, így ócska marad.

a másik fontos szempont, hogy egyes városok úgy gondolják (én csak a sajátomról tudok ennél lényegesen konkrétabbat :) ) hogy a szolgáltató arra jó, hogy megfejjék. Tehát lehetnek olyan szabályok, hogy egyszerűen lehetetlen hálózatot felújítani miattuk. vagy észnél volt időben a szolgáltató, és megcsinálta a szükséges előmunkákat, vagy megszívta. vagy megszivatták, ilyen is van. például ha jó viszonyban van a szolgáltató meg a város, akkor a város időben szól, hogy x utcából sétáló utca lesz, ami melót nem csinálnak meg a díszkövezés lerakása előtt, az a következő 50 évben nem lesz megcsinálva. és akkor a normális szolgáltató telerakja üres csővel a díszburkolat alatt az utcát, hogy ha fejleszteni kell, legyen hol. vagy lehet olyan is (hagy ne mondjam, hogy hol), hogy a szolgáltató a felújítást végző cégnél megrendeli, hogy rakják tele csővel a területet, az telerakja, de úgy, hogy használhatatlan lesz. És akkor marad a régi.

egyébként egy csomó helyen volt dupla internet fejlesztési projekt is. az azt jelentette, hogy előbb fejlesztettek, azután visszafejlesztettek. például az önkormányzat szerződött x szolgáltatóval, hogy közösen építenek hálózatot és majd lesz a településen jó szolgáltatás. Elkészült a hálózat, a műszaki átadás-átvétel és a megnyitás között az önkormányzat kitalálta, hogy milyen frankó ötlet megadóztatni a hálózatot. az isp meg kiszámolta, hogy az adót sem tudják kitermelni, szilveszterkor kimentek és levágták a kábeleket. a frissen kiépített vadiúj hálózat kábeleit, mert az önkormányzat a szokásos szintnél is ostobább volt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12000) b0bcat válasza bambano (#11998) üzenetére


b0bcat
addikt

"Az idegen írásmódú neveket és szavakat ugyanúgy toldalékoljuk, ahogyan a magyar szavakat, illetve tulajdonneveket, azaz kötőjel nélkül (AkH. 215). Kivételt képez, ha az idegen írásmód szerint írt név vagy szó hangérték nélküli betűre végződik, vagy ha a magyar írásrendszer számára ismeretlen betűegyüttes jelöli (AkH. 217)."

Forrás: https://e-nyelv.hu/2015-08-02/idegen-szavak-es-nevek-toldalekolasa/

A "Windows" szó utolsó ejtett hangzója az "s"-nek írt "z". Ez nem "a magyar írásrendszer számára ismeretlen betűegyüttes" (a "w"-t nem ejtjük kvázi semminek), és nem is "hangérték nélküli betű", tehát kötőjel nélkül kell toldalékolni az idézett szabály szerint.

Közben megtaláltam ezt is: https://e-nyelv.hu/2014-03-18/airwaveszel-windowszal/ ;)

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.