Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11501) qnadam válasza Syl (#11498) üzenetére


qnadam
veterán

naná hogy lehet. ki kell nyomni ugyanannyi matricát a helyes hirdetéssel, és toborozni egy kis droidsereget, amelyik szépen beragasztgatja ;]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11502) hcl válasza qnadam (#11500) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaja :D

Újsághirdetés meg, ja, adnak neki egy hibajavítót meg egy tollat és a 10 ezer példányt... :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#11503) KROK640 válasza qnadam (#11489) üzenetére


KROK640
veterán

Na, az ilyentől tudok kiakadni. Mikor van egy amúgy jó ötlet (itt, hogy a 6ik helyére kerüljön a logo, ami akár lehetne a jobb felső sarok is rosszabb esetben) és akkor el van kaszálva. Cserébe persze senkinek sincs fogalma se a betűtípusról, amit szintén oldjál meg te.
(Hál' istennek) jó régen nem kellett weboldalt csinálnom senkinek, de amúgyis kivoltam attól, hogy simán átlépnek egy kreatív jó ötletet, és csinálj egy kevésbé jó, de nehezebb / bonyolultabb megoldást, mert neki úgy jó.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#11504) KROK640 válasza koby11h (#11493) üzenetére


KROK640
veterán

Mikor a számítógép szervizben dolgoztam (telefonos és számítógépes bolt volt, saját szervizzel) akkor a gyorsan és olcsón általában kizárták egymást. Ugyanis kb 2 hetente ürült a szerviz, így többnyire amikor behozott valaki egy gépet, akkor volt előtte 8-10 gép is nemritkán. így aki gyorsan akarta, az hamar rájött, hogy Mátyás király / Bethlen Gabi / netán sürgős esetben akár Széchenyi képmását is a gép mellé kell csúsztassa a gépnek, ha az gyorsan is kell.
Egész jó kis házhoz járós klientúrám is alakult ki ebből egy időben, na mondjuk az, hogy én este 7kor a zárás után még felkerekedjek és - adott esetben a - a város másik végére eltömegközlekedjek, ott szenvedjek egy ismeretlen hibájú géppel (előtte záráskor saját költségen felhívjam, hogy akkor otthon lesz? menjek?) ismeretlen időt (volt amikor a 22:40-es buszomat alig csíptem el), akkor az nincs ingyen! Mégis sokan választották egy idő után, mert kényelemesebb volt engem kirendelni, és nem nekik elcipelni a gépet, ráadásul akkor azonnal az ő gépével foglalkoztam, és még tetejébe a szerviz árnak is alá tudtam menni esetenként (bár ezt inkább csak törzsvevőknek).

Helyenként egyébként a jól és gyorsan is kizárja egymást, mert vannak esetek amikor jól nem lehet gyorsan megcsinálni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#11505) qnadam válasza KROK640 (#11503) üzenetére


qnadam
veterán

ilyenen rég nem akadok ki, egy hasonló fontot kiválasztani nem nagy idő, az meg hogy nem úgy lesz, ahogy szerintem szép, az nem érdekel, nem én fogom nézni. a kedves ügyfél megkapja amit (és ahogy) kért, boldogság.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11506) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Usernek viszek cuccot.
Mellett egy asztalon egy kábel
Mondom, ez kié? Mert ha nem kell, viszem.
2 sorral arrébbról valaki, hogy ja, volt ott egy dokkoló, azt hazavitte a céges géphez, ez ahhoz volt.
Mondom tök jó, engedélyed volt?
Ja, nem
Fasza, jó hogy nem kaptak el a portán, mert kirúgnak :D
Kicsit lefagyott... (WTF, ezt oktatáson is elmondjuk.)

Aztán ledokumentáltuk, hogy nála van egy eszköz pluszban a céges géphez.

Mutogatni való hater díszpinty

(#11507) E.Kaufmann válasza hcl (#11506) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ti miben tartjátok nyilván az ilyen engedélyeket?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#11508) hcl válasza E.Kaufmann (#11507) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Van egy egészen hivatalos céges adatbázis, ami az ipari park biztonsági szolgálatának is szolgáltatja az adatokat :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#11509) Syl válasza hcl (#11508) üzenetére


Syl
nagyúr

Magyarul: kockás füzet ;] :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11510) hcl válasza Syl (#11509) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem, annál komoJabb :)
Mekkorát nézett volna, ha megállítják táskaellenőrzésre... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#11511) koby11h válasza hcl (#11510) üzenetére


koby11h
aktív tag

Azt láttad volna, mikor mindenki ment haza HO-ba 2020.03 hó közepén és vitték az asztali gépeket (Ryzen 2600X, 16-32GB, SSD, 1050TI, 24" monitorok) meg a laptopokat + 24" monitorral, vezeték nélküli cuccok, headsetek, szkenner, nyomtató...
Vártam délig, akkorra már vagy 30 gépet kiengedtünk, aztán lementem a portára, hogy valaki engedély nélkül elvitt egy 24" monitort, nem láttak véletlenül valami gyanúsat??? ;]
A két őr olyan zavarba jött - mivel nem kértek senkitől semmi papírt, hogy csak na.
Mondtam, nem kell beszarni, mi papírozunk mindent, csak nem tudtam szóltak-e az IT-től...
Rendesen megkergetett a fiatalabb, hogy ilyesmivel szórakozom velük :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#11512) hcl válasza koby11h (#11511) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az még semmi, de visszahozatalkor mennyi minden fog hiányzoni :W

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#11513) koby11h válasza hcl (#11512) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nálunk nem, mi korrektül papíroztuk, jeleztük, hogy nem ajándék... és év végén volt egy gyors ellenőrzés is. Kb. 1 egér és 2-3 tápkábel, egy wifi stick ami hiányzott. Ja meg keresnek egy töltőt.
Csak nem tudtam szóltak-e Nekik a portán, hogy mi papírozunk és Nekik már csak a papírra kell nézni - amúgy nem néztek. De nem bírtuk kihagyni olyan nyugodtan ücsörögtek a portán. :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#11514) hcl válasza koby11h (#11513) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De jó nektek :D Hány user? Itt majd' 1000. Mármint az, aki vihetett haza valamit. :D

Itt tuti lesznek majd érdekes dolgok.

Mutogatni való hater díszpinty

(#11515) koby11h válasza hcl (#11514) üzenetére


koby11h
aktív tag

Á, nálunk töredéke. Irodaiak általában kb. 30%-a vihet haza, akkor megugrott 50%-ra, de az is max. 100 fő. Nekünk könnyebb, ez még jól kezelhető! 1000-nél én sem bíznék benne, hogy minden épségben ér vissza. Semmi rossz gondolat, sima statisztika...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#11516) Syl válasza hcl (#11514) üzenetére


Syl
nagyúr

1000 ember? Gyufásdobozt nem szabadna rájuk bízni :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11517) hcl válasza koby11h (#11515) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaja, 100 fős site-on én is voltam egyedül :)

@Syl : A többi 1000 meg dolgokat gyárt a telephelyen :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#11518) KROK640 válasza koby11h (#11511) üzenetére


KROK640
veterán

Egy haverom kint dolgozik külföldön, IT szektorban. Vett magának (nem most, évekkel ezelőtt) egy 500GB-os HDD-t, meg egy külső házat és abban hordozgatta amit kellett. Eleinte a biztonságiak folyton megállították, ő meg számlával igazolta, hogy ezt ő vette. Főnökségen is rábólintottak, hogy tudják, igen.
Aztán kapott egy matricát a házra és magára a HDD-re is. Aztán eleinte még a házat felnyitva is ellenőrizték, hogy a HDD-n is legyen matrica. Utána már ismerték, és kezébe a házzal is kisétált, csak látták a matricát a külsőházon és engedték is tovább.
Fél évvel később volt vagy 10 eladó HDDje :D Ki érti ezt? ;]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#11519) hobizoli válasza KROK640 (#11518) üzenetére


hobizoli
nagyúr

egy ismi regen azt csinalta, hogy bedoglott HDD-ket vett, amikre itthon 1 ev gari volt a forgalmazo altal, a gyarto meg adott ra 3 evet
nyilvan olyanokat, amin a kinti garo meg elt
kemeny 1-2k-t adott erte

aztan a gyartoval le "RMA"-zta, ami 2-3 het alatt megvolt
utana volt hogy ugyanannak eladta a visszaerkezett HDD-t kicsit okositott aron a bolti ujhoz kepest, mint akitol 1k-ert megvette a doglottet


:DDD

több drón kell ;P

(#11520) hobizoli válasza koby11h (#11460) üzenetére


hobizoli
nagyúr

amugy kajakra
van egy ismi, o ilyen teruleti kepviselo egy cegnel, ami futes- viz- gazcsocsatlakozasokat es ezekkel kapcsolatos mas alkatreszeket forgalmaz, keringteto szivattyukat is
kb Dunatol nyugatra es a Bakonytol delre az o terulete van, 4-5-n viszik az egesz orszagot

na o autoval jarkal az orszagban, de ilyen horribilis km futasokkal per nap is, mert lemegy a vevokhoz, szo szerint mindenhova
de nem erted, hogy mi a zanyame', amikor van tobb olyan partner cege, akik 6-8 eve rendelik toluk szogugyanazt a pakkot 3-4 hetente

es lemegy nekik Bp-rol 150 meg 200km-ket "felvenni" a rendelesuket, napi 5-600km-t levezetve
amit email-ben is fel tudna venni, vagy akar a ceg a sajat webshop-jaba -ha lenne- az ugyfel sajat maga egy ugyfelkoddal belepve is meg tudna csinalni visszamenolegesen megnezni a rendeleseit evekre

es maris nem kell havi boven 6 szamjegyert tankolni az autoba, meg szervizelni evente kurva sok szamjegyert, es ha TÉNYLEG olyan szitu van es be kell mutatni vmi uj prototipus akarmit, meg szerzodest kotni uj partnerrel, akkor lecaplat odaig hozza, es megcsinaja
ezen kivul ez egy akkora felesleges koltseg igazabol...
egy ilyen webcam-l meg az sem kene, mert amig vezet sem tud rendelest felvenni,
es kozben nincs kiteve annak se, hogy utkozben baleset eri
beul az irodaba, es kenyelmesen megbeszelve az ugyfellel a dolgokat elvegzi ugyanazt a melot, es meg a Balatonig sem erne le M7-n a cegvassal veretve az elso ugyfelhez, amikorra a 4. ugyfelen van tul online


PC-s boltoknal ez a webshop tema eleg jol mukodik mar par eve

több drón kell ;P

(#11521) KROK640 válasza hobizoli (#11519) üzenetére


KROK640
veterán

Hehe, ez sem rossz, főleg ha újra eltudja nekik adni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#11522) hcl válasza hobizoli (#11520) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Valószínűleg azért rendelik tőle ugyanazt évek óta, mert jó kapcsolatban vannak :D BEjön az üzleten.
Persze lehet, hogy tök felesleges, és tényleg csak pazarol :)

@KROK640 : LOL :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#11523) flegga92 válasza hobizoli (#11520) üzenetére


flegga92
senior tag

Faterom is ezt csinálja, muszáj menni. Na nem azért, mert a rendelést nem lehet leadni emailen, hanem a jó kapcsolat miatt.
Ő is kiépítette a vevőkörét 4-5 év alatt, majd próbálta az utazásokat minimalizálni, ugyanis ő vállalkozó és nem a cég fizeti az üzemanyagot, csak akkor ment be, ha új partneri lehetőség volt a környéken. Fél év után egyre kevesebben rendeltek. Megint elkezdett járni havi rendszerességgel és újra rendeltek. Szimplán elfelejtik, más cég megkeresi és váltanak, míg ha megvan a folyamatos személyes kontakt akkor emlékeztetve vannak. Régebben sokat jártam vele, sokszor ő kérdezte, hogy ez meg ez nem kell, mert kb ilyenkor szoktak rendelni. Persze, hogy fogyóban volt egyből kellett minden.

(#11524) koby11h válasza hobizoli (#11519) üzenetére


koby11h
aktív tag

Tudok rosszabbat.
A srác amíg ki nem rúgták vásárolta a hibás hdd-ket, behordta és cserélte még működőkre amit vagy használt vagy adott el.
Megbukott amikor egy garis hdd-vel játszotta el. Kollégája meg rájött, hogy mi a szitu, visszamenőleg ellenőrizte az Everest-el készült leltárakat és láss csodát volt 5 hdd ami úgy lett leadva hibásként, hogy a cég egyik gépében sem volt soha.
Volt némi kártérítési igény a cég részéről fizetésből visszatartva, illetve jelezték a srácnak, hogy ne kérjen ajánlólevelet és ne is adja meg a céget referenciaként.
Mondjuk utána pár hónapig egyedül voltam, de végül vettek fel egy tök ügyes lányt a helyére.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#11525) hcl válasza koby11h (#11524) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pfff, elég jól megúszta :D

Mondjuk kemény, hogy a winyók is leltárban voltak, de hát ezért jó az automatizálás :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#11526) HummeRC válasza koby11h (#11524) üzenetére


HummeRC
senior tag

"de végül vettek fel egy tök ügyes lányt a helyére"...
Ó ilyenért mit nem adnék. Több mint 25 év alatt soha, seholsem kaptam lány munkatársat, még srácból is ritka volt a használható. Nagyon irígyellek. :B

(#11527) Diabolis


Diabolis
tag

Anno műanyag fröccsüzem:
Tesztgyártás. Aranyos kis konyhai mérőedény, literes, átlátszó. Új szerszám, új gép, kell tesztelni. Termelésvezető úgy három óra múlva akadt ki egy kicsit (nagyon), hogy most már biztosan leteszteltük (talán 10mp volt a gép ciklusideje), ugyan állítsuk már le a gépet. Utána két órával már le is jött, akkor már lekapcsoltuk. Szerintem Fertőd környékén azóta is mindenki olyan edényt használ :D Főni nem kezdte el keresni a selejtet :D
Másik: Karácsony előtt kértem papírost, ugyan had vigyek már haza irattartót. Főni rendes volt, valami 10 darabra kaptam is papírt. Pár nap múlva feltűnt neki, hogy megyek ki a dobozzal a hónom alatt a portán. Megkérdezte, hogy eddig miért nem vittem? Hát mert nem olyan színben gyártottuk mint amilyenben kell... Soha nem gyártottuk más színben. De addig a napig minden nap papírral vittem ki. De a főni a portán már visszakérte a papírt :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#11528) Moleman válasza koby11h (#11524) üzenetére


Moleman
addikt

Egyszer dolgoztam egy nagy elektronikai gyártóüzemben, ott keringett egy legenda egy korábbi dolgozóról, aki huzamosabb időn keresztül a cipője talpában hordta haza a bondológépből az aranyszálat. :D Le se bukott volna, ha nem jelenik meg egyik napról a másikra egy zsír új Honda Accorddal a parkolóban. :DDD

(#11529) hcl válasza Moleman (#11528) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

LOOOOLLLL
Ahol én voltam, ott volt olyan IQ fighter, aki a telefonkijelzőt a cipője talpában akarta kivinni. Ha nem kapják el sem sokra ment volna a törött cuccal... :DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#11530) koby11h válasza HummeRC (#11526) üzenetére


koby11h
aktív tag

A lány tényleg nagyon ügyes volt, tudott az emberekkel kommunikálni (én néha nem mert leüvöltöm Őket), előtte IT-t oktatott, végponti support pozícióban a legjobb volt. Végtelen türelme volt mindenkihez.
Idővel megtanult sok szerver oldali dolgot is, és semmitől nem riadt vissza, így szinte mindent rá lehetett bízni.
Még vagy 17 éve volt, hogy egyik cég akinek dolgoztunk vírust kapott, én ismeretem azt a vírust, volt is direkt ahhoz eltávolítóm. Mondtam neki, hogy állítsa le a usereket, szervereket, hogy ne terjedjen, mindenre mondja, hogy én mondtam. Bontsa le a gépeink oldalát, készítse fel, hogy minden hdd-t ki kell szednünk és egyesével átvizsgálnunk. Mivel péntek dél van aki nem tud gép nélkül dolgozni azt küldjék haza, vasárnapra végzünk. Én pedig indulok át hozzá.
Ezt megcsinálta, sőt magától a lezárt területeken (anyag és késztermék raktár) kiszedte a hdd-ket, feliratozta, felhozta, és úgy várt.
Aztán amíg ellenőriztem a hdd-ket, addig járta az irodákat és ki-be szerelt mindegyikből, aztán tesztelte a gépet... tök önállóan, hiba nélkül. Szombaton végeztünk.
Aztán persze férjhez ment és elment gyesre...

Utána egy srác volt helyette, Ő is tök ügyes volt! Szóval nekem az elmúlt 25 évben jó kollégáim voltak és vannak!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#11531) bambano


bambano
titán

Hofi humor a cuccializmusból:
figura minden nap egy letakart talicskát tol ki a gyárból.
munkaidő végén megy a kapuhoz, portás felemeli a takarót, talicska üres. ez így megy hosszú időn át, mikor a portás nem bírja már tovább, könyörgőre fogja:
- ember, mondja már meg, mit lop maga, nem jelentem fel, de már nem alszom, annyira pörög rajta az agyam
- én kérem, talicskát...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11532) hobizoli válasza koby11h (#11530) üzenetére


hobizoli
nagyúr

anno a kozepsuliban egy no volt a rendszergizda

vmi olyan rendszer volt a suliban, hogy a belepesi jelszot a gep mar a P.O.S.T. kepen kerte oprendszer betoltodesenek kezdese elott, es attol fuggoen volt elerheto a halozat, volt RAMdisk, meg halozat melyik meghajtoja erheto el R/W, meg stb

de ez meg ilyen 90-s evek eleje-kozepe idoben 286-s eromuveken

több drón kell ;P

(#11533) E.Kaufmann válasza hobizoli (#11532) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Novel Network? Vagy mi tudott ilyet?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#11534) koby11h válasza bambano (#11531) üzenetére


koby11h
aktív tag

Na így kell fiam biciklit lopni! :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#11535) koby11h válasza E.Kaufmann (#11533) üzenetére


koby11h
aktív tag

Aha, Novell Netware alatt lehetett ilyesmit. Néha Windows szerver előtt ülve visszasírom.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#11536) hcl válasza bambano (#11531) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

+++++

@hobizoli : Novell?

Mutogatni való hater díszpinty

(#11537) GEIL válasza hobizoli (#11520) üzenetére


GEIL
addikt

Anno 2004 körül egy Mobiltelefon akksikat gyártó multinál voltam vezető beosztásban.
Az a típusú akksi boltban és garival kb 6-7 ezer Ft volt. ( a teló kb 28-30 ezer )

Fémdetektoros kapu a csarnok bejáratnál és kint a portán is......szalagra / kosárba kellett kitenni és letenni minden fémtárgyat.....protézis esetén orvosi papir felmutatása.
Irdatlan lopások mentek ott......az őrök közül is voltak benne páran.....de senkivel össze nem játszó halandó is tudott okosban kivinni ha akart.....acélbetétes zárt bakancsokat kaptunk...talpbetét alá befért 3-3 db feltűnés nélkül ( kis faragás a cipőn).....persze acélbetétes besípolt, így előre levettük....átsétáltunk sipolás nélkül, majd a letett fémtárgyakat és bakancsot kézbevéve mehettünk öltözni.....portán ugyanezt eljátszottuk pepitában....mivel a részlegünkön volt kb 125 ember, akiből 75-80 acélbetétes bakancsban járt haza, így az őröknek nem volt feltűnő hogy a kinti portán is levesszük a lábbeliket.

kis matek:

akkori operátori fizu legyen kerek 100 ezer Ft volt ( klasszik 3 műszak)
1 hónap = 20 műszak X 6 akksi = kb 120 db, amit a környékbeli mobiltelós kisboltok átvettek csendesen 2.000 ft körül...de volt ahol 3.000-t is adtak érte....szóval alaphangon plusz 1 havi fizut mellé lehetett tenni, de inkább 1,5X annyit. ;] :DDD

De ez semmi nem volt ahhoz képest amit a raktárban csináltak...Legdurvább esetben előfordult 1x, hogy ott 12 paletta volt szállítózva, de Németországba már csak 11 paletta ért oda. ( 1 paletta valami 45.000 db akksi volt.) :U :Y

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#11538) hcl válasza GEIL (#11537) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Raklapos lopást én is láttam, volt melóhelyről :D
De olyan is volt, hogy a managerhez szállítottak ki olyan építőanyagot, amiből a csarnoknak kellett volna épülnie :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#11539) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Egy lopkodós kollégám mesélte, hogy megromlott a viszonya az asszonnyal (hogy miért azt nem), az meg még utolsó kis szívatásként felhívta a telefonjáról a főnökünket, hogy van némi cégesnek tűnő munkaeszköz a közös lakásukban. Kicsit gyanús lett, mert nem olyan munkaköre volt, amit home office-ban lehet végezni. :D

(#11540) koby11h válasza hcl (#11538) üzenetére


koby11h
aktív tag

A tárgyaló felújítása volt számlázva, de a menáger otthoni épülő palotája lett bekábelezve...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#11541) bambano


bambano
titán

valami történhetett itt is a helyi "vaskereskedésben", mikor megnyílt, mert nyitás után egy hónappal volt leltár, másnap lecserélték a komplett őrzést...
az például nagyon ment, hogy polcok között sunnyogva kicserélték a dobozok tartalmát, így egy olcsóbb gép vonalkódjával egy drágábbat vittek a pénztárhoz...

szerk: de nekem még mindig a teszkógazdaságos munkatárs által leírt módszer a csúcs... ha nem ment az eladás annyira, amennyire akarták, maradt csomó áru a raktárban. amikor jöttek ellenőrizni, meg leltározni, az nem mutatott jól. ezért ledumálták a szállítást végző céggel, hogy 2-3 napra kapnak kölcsön három kamiont, amibe kihordják a felesleges árut, lemegy a leltár meg a negyedéves zárás, mindenki boldog, majd visszapakolnak. így is történt.
csak volt egy csavar a történetben, kipakoláskor vigyáztak rá, hogy két kamionba az értéktelen áru került, egybe meg a drága, értékes, és az az egy kamion soha nem jutott vissza a bótba... :)

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11542) hobizoli válasza hcl (#11536) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nemtom, lehet, hogy az volt
de user es pw-t a mai napig vagom :DD
a 0-s koddal ment minden, azt meg siman leneztuk a tanar kezet, ahogy begepeli egy ujjal



mi AutoCAD10-l rajzoltunk egy emulalt 80287 FPU-val, mert igazabol kellett volna hozza az is
gondolhatod milyen zoral lassu volt
ha csak egy pixelnyit odebb mozditottad az egeret ujra rajzolta 24db 15fokos szegmensbol a kört 3-4sec alatt
ugyhogy egy ido mulva parancssorbol rajzoltunk vele, meg a INT meg a tobbi rajzolas segito kodokat is inkabb beirtuk, es a ket vonal metszespontjahoz csak odavittuk az egeret nagyjabol, +klikk

ora vegen be kellett adni a rajzot 3.5"-s FDD-n
nem olvashato, bad sector-s lemez = 1

több drón kell ;P

(#11543) hcl válasza hobizoli (#11542) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

LOL a 0-s jelszó :D
Az Autocad amúgy nem kicsit épített a parancssoros rajzolásra, azt akkoriban érdemes volt úgy.

@Kisgépkezelő : Ez se rossz :D

@bambano : Megvan mind a 2 könyv :D Egy kicsit dolgoztam Tacskóban is, és volt, ami tényleg igaz :D

@koby11h : Nálatok? :)
Nálunk az volt, hogy a gyárba kért valamit az egyik ügyfél cég, meg lett neki ígérve, majd nem lett belőle semmi.
Aztán kiderült, hogy az egyik fejesnek pont akkor, pont olyan anyagból épült valami a házához :D Az ügyfél kérése meg másképp lett megoldva.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#11544) BiP válasza koby11h (#11530) üzenetére


BiP
nagyúr

Aztán persze férjhez ment és elment gyesre...
Akkor a magánéletben is ügyes volt, nem csak a munkában :)

(#11545) koby11h válasza hcl (#11543) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nem nálunk, én akkor még a sokadik albérletben laktam...

BiP: sőt jól is főzött, vagy háromszor hozott nekem is!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#11546) HummeRC válasza koby11h (#11545) üzenetére


HummeRC
senior tag

Na jólvan már. A végén meg majd közlöd, hogy Te vetted el, csak hogy pukkadozzunk. ;) :P :D

(#11547) koby11h válasza HummeRC (#11546) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nem, sőt a szemem is levettem róla (külső kényszer hatására), miután összebarátkozott a feleségemmel... :K
A feleségem annyira foglalkozik a laptopjával, hogy ha nem megy akkor odateszi az asztalomra :D

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#11548) nullpoint válasza BiP (#11544) üzenetére


nullpoint
senior tag

"semmitől nem riadt vissza" Nem véletlen hogy elvették. ;]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#11549) koby11h válasza nullpoint (#11548) üzenetére


koby11h
aktív tag

De gonoszak vagytok :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#11550) Top cat válasza koby11h (#11549) üzenetére


Top cat
őstag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.