Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11451) bambano válasza hcl (#11449) üzenetére


bambano
titán

én azért vettem meg életem első mobilját, mert meguntam, hogy amikor dolgozom, akkor nem dolgozom.
mindig mindenki a helyemen keresett, az első ilyennek elmentem a szobájába javítani valamit, akkor a többi üres szobát talált, vagyis nem dolgozom. akkor lett mobilom, hogyha annyira fontos, hívjanak fel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11452) qnadam


qnadam
veterán

üf küldött egy zoom konferenciát, hogy vágjam meg. a nézőktől nyilván nincs, tehát ők nem látszódhatnak. a videó egy 5x5-ös osztott kép kevesebb, mint fél mbps méretben és 1280x720px felbontásban, tehát egy emberre 256x144 pixel jut. és most csodálkozik, hogy miért rossz a videó minősége :D
most az az ötlet, hogy rendezzem át az egészet úgy, hogy csak az előadók látszanak.
- oké, de azzal azért van munka.
- kifizetjük, az nem gond!
- azt értem, de időbe is telik.
- mikorra lenne meg?
- hát olyan estére.
- *levegőkapkodás* *szívinfarktus* de én tegnapra ígértem!
- mégis csak most délben hívtál fel azzal, hogy ezt meg kellene oldani...

ja meg persze a tartalom. bő egyórás konfból szeretnének úgy 10 percet. pénzügyi téma, rögtön mondtam hogy oké, találják ki, hogy melyik szövegdarabok kellenek, az alapján összerakom. ó, nincs kiscriptelve (persze, mert lusta vagy), de küld egy doksit, amiben le vannak írva a főbb dolgok. aha, három mondatban le vannak írva, hogy milyen témákról lesz szó... levágtam a sallangokat, 80 percből lett 52. most scripteli szorgosan, hogy mi kell neki ;]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11453) hobizoli válasza qnadam (#11452) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem ertem amugy mit ruppotlankodnak egy normalis webcam-n cegek
itthon 3+ eve egy HD 1080p-s egyseg van, de egy 4K-s sem egy fuha ossze manapsag mar

foleg nem egy cegnek
eleve a netto aran jutnak hozza es lekoltsegelhetik a gyaszba

több drón kell ;P

(#11454) hcl válasza bambano (#11451) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azóta már tudod, hogy hiba volt? :D

@qnadam : De amúgy nem is igazán értem, mi volt a terv. Magadtól kitalálod, mi lesz neki fontos? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#11455) qnadam válasza hobizoli (#11453) üzenetére


qnadam
veterán

ha csak egy 5x5-ös 720-as osztott képet rögzítenek, akkor arra a kevés pixelre tökmindegy, milyen kamerát használnak, nem ez volt a szűk keresztmetszet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11456) hcl válasza qnadam (#11455) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, de a 4K-s kép 4 osztással pont FullHD lenne :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#11457) qnadam válasza hcl (#11454) üzenetére


qnadam
veterán

gondolom valami ilyesmi. viszont az ilyet vagy időkód alapján vágom, vagy ember elkezd beszélni -> in point, ember befejezi -> out point, insert, haladjunk.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11458) qnadam válasza hcl (#11456) üzenetére


qnadam
veterán

a konf elején amikor a host egyedül volt, teljesen jó volt a kép, még 2x2-nél is, viszont vagy a zoom rögzít mindenképp 720-as képet, vagy nem tudták beállítani rendesen. főleg hogy a távoli emlékeim szerint a zoom az osztott mellett olyan streamet is rögzít, amin csak a beszélő látszik épp, de azt mondják, hogy olyan nincs.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11459) szebe válasza hobizoli (#11453) üzenetére


szebe
őstag

A covid miatt elszálltak a webcam árak, elmebeteg pénzeket kérnek egy normálisabb darabért.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#11460) koby11h válasza hobizoli (#11453) üzenetére


koby11h
aktív tag

Úgy, úgy! Javasolnék nekik egy Logitech PTZ Pro 2-t vagy hasonlót. Ügyfélnek azt vittünk, nagy TV-k, i5-ös mini PC alatta sok rammal, asztalon Jabra a hangnak. Pár száz Mbit net hozzá.
Amit így felveszel az egész kezelhető. Letöltöd OneDrive-ról, megvágod és kész.

qnadam: nekem egyszer megpróbálták elmagyarázni, hogy ha odaadsz egy 30 diás előadást 12 embernek akkor a 12 ember 90%-ban ugyan azt a lényeget szűri le belőle! :O
Javasoltam egyszer próbálja ki, de mi nem vállaljuk, hogy 15-20 oldalas spec. műszaki dokumentációt kivonatoljunk a weboldalukhoz.

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#11461) hcl válasza qnadam (#11458) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

WTF. Mondjuk vannak jobb alternatívák is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#11462) qnadam válasza koby11h (#11460) üzenetére


qnadam
veterán

az értelmesebbje megérti, miért nem jó, ha én dobom ki az anyag háromnegyedét... dehát mindig kell valaki, akihez képest a többiek okosak lehetnek.

hcl: vannak, de ha az esemény előtt rendesen átnézik a beállításokat és pinnelik az épp beszélőt, megspórolják a plusz munkaidőmet meg a nemszeretemfelárat. evvan.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11463) hobizoli válasza szebe (#11459) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az is, meg a EURHUF is 360korul lebzsel mar jo ideje

de egy cegnek ez ne fajjon mar, amikor mar egy atlag mobil is tud 4K 30fps-l rogziteni videot, amiket meg 2 evente lecserelnek tucatszamra

több drón kell ;P

(#11464) hobizoli válasza qnadam (#11455) üzenetére


hobizoli
nagyúr

lehet, de szarbol sem lehet varat csinalni.... :U

több drón kell ;P

(#11465) qnadam válasza Moleman (#11415) üzenetére


qnadam
veterán

ott még a szintkülönbségek, telefon kéretlen eq-ja meg "hangjavítása" is játszhat, de nem akarlak meggyőzni, elvégre te hallottad, nem én :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11466) qnadam válasza hobizoli (#11464) üzenetére


qnadam
veterán

nem is kellett, mert nem ez volt a probléma, az előadók képei külön teljesen korrektek voltak.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11467) hcl válasza hobizoli (#11463) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

+++++
Amikor a manager összetöri a féléves telót, akkor van jóváhagyás, amikor bármi egyebet kell venni, akkor van cost saving :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#11468) BiP válasza hcl (#11454) üzenetére


BiP
nagyúr

Az volt a terv, hogy neki egy percet se kelljen vele dolgozni, de a végén a kezébe kapjon egy tökéletes képminőségű, kellően változatos, tartalmilag követhető, jól összefoglalt anyagot 10percben. Hogy azt hogyan, azt nem tudja, nem látja át, nem is érdekli, legyen meg.
Aztán valaki majd csak felébreszti az álomból.

#11467 hcl : úgy-úgy :)

[ Szerkesztve ]

(#11469) Moleman válasza qnadam (#11465) üzenetére


Moleman
addikt

Én sem tudom, mi volt a probléma valós oka, az asszony telefonja volt, nem saját projekt, ezért nem próbálkoztam sokat (vezetés közben főleg nem szerencsés). :D
Magamnak biztos kinyomoztam volna, hogy miért nem szól jól.

(#11470) freemanone


freemanone
őstag

Haver vett egy gépet.... rámír, hogy mi lehet a gond, nem ad képet... :U

#11468BiP: jaja, az a fránya Reality! :DDD Kemény amikor beüt!

[ Szerkesztve ]

(#11471) tope válasza freemanone (#11470) üzenetére


tope
addikt

Legalább Codegen tápegység van benne? :D
Ki volt az aki így ad el gépet?... Magától nem esik az ki

(#11472) freemanone válasza tope (#11471) üzenetére


freemanone
őstag

Nemtudok ilyen részleteket, csupán azt, hogy miután rámutattam arra ami világít, megtalálta a kábelt betűrve hátra....
A tápegység? háááát dönts Te :D .... [link]

(#11473) tope válasza freemanone (#11472) üzenetére


tope
addikt

Hát ő, jujj, igaz nekem az a táp ismeretlen, lehet egy top 3 a kategóriában :)

Hátul volt betűrve, érdekes, és hogy indult el az eladónak, így adta el? :Y :W

(#11474) freemanone válasza tope (#11473) üzenetére


freemanone
őstag

Kaptam képet arról is, TOP -3 esetleg..... :DDD

Igen ezen én is furcsán néztem, azért haver sem egy szaki a témában és már azon törte a fejét, hogy lehet átverték és valami hibás? De tényleg csak a PCI-e táp hiányzott...

(#11475) quailstorm válasza freemanone (#11474) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tápcserét azért ajánlj neki, mert egy mindössze 384W-os, azt is két ágon tudó, egyébként is noname táp nem életbiztosítás olyan VGA mellé, ami kéri a 6PIN-t.

(#11476) koby11h válasza freemanone (#11474) üzenetére


koby11h
aktív tag

Olyan az egész, mintha kivették volna az eredeti (márkásabb?) tápot, berakták ezt, és elfelejtette volna a PCI-E tápot rádugni mert pl. sietett.
Nekem ez jutott eszembe...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#11477) freemanone válasza quailstorm (#11475) üzenetére


freemanone
őstag

Igen mondtam neki, én dobtam egy hátast amikor megláttam a képet. Viszont amíg a mostani config marad benne so-so elfér.....
AsRock B450M Pro4
Ryzen5 5600x
1x16GB DDR4 2400 - szintén cserés, szegény ryzen csak szöttyög vele... :U
RX570
240 sata SSD + 500GB hdd
Mindez egy CM Q300L házban 200 jómagyar birodalmi ruppóért...... hát izé... tuti nem vettem volna meg.

(#11478) BiP válasza quailstorm (#11475) üzenetére


BiP
nagyúr

Úgy érted 8pint. Főleg.

(#11479) KROK640 válasza freemanone (#11477) üzenetére


KROK640
veterán

Nos akkor tényleg gyorsan kivették a márkásabb tápot, és ezt tették bele :P

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#11480) tupacamaru válasza freemanone (#11474) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ez egy legalja 10k-s tápegység, én nem biznék gépet rá. :(

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#11481) freemanone válasza KROK640 (#11479) üzenetére


freemanone
őstag

nem nyert, Ő kukázta össze ...... :DDD csak tudnám mért mindig mindenki utólag kérdez?

(#11482) KROK640 válasza freemanone (#11481) üzenetére


KROK640
veterán

Jah, hát az utólag kérdezés az tényleg alap sokaknál.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#11483) SunyaMacs válasza qnadam (#11452) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

AI-val azt lehetne upscalelni, de a végeredmény minősége nem garantált ;]
Néha heteket vagy hónapokat töltenek el az emberek egy pár perces klipp javításán...

(#11484) hcl válasza quailstorm (#11475) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

@koby11h : Szerintem is tápcsere történt :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#11485) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Magyarázom az indiainak, hogy a nyomtató NEM szerver, és nem lehet rajta olyan beállításokat tenni, mint amit ő olvasott, hogy az SCO-Unix-on az úgy van... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#11486) Lenry válasza hcl (#11485) üzenetére


Lenry
félisten

erről jut eszembe, hogy tegnap aktiváltam volna egy Windowst. lekaparom a sorsjegyről a bevonatot, beütom az aktiválókódot, erre kiírja a Windows, hogy nem nyert, mert ezt már egyszer felhasználták.
dafuq? :F
mindegy, úgyis rég beszélgettem a Microsoft indiai magyar telefonos ügyfélszolgálatával, úgyhogy felhívtam őket.
komoly meglepetés ért, hogy nem tudom hogy egyszerűen átszervezték a üfszolgot Romániába vagy ennyit fejlődtek a korábbi tapasztalataimhoz képest, de már nem borzalmas hundiaiul beszélt a nő, hanem már egy igazi erdélyi román vendégmunkás tájszólással :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11487) Zolás válasza Lenry (#11486) üzenetére


Zolás
addikt

Biztos kiutazott az embered indiába, hogy munkához jusson :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11488) wintikek válasza Lenry (#11486) üzenetére


wintikek
tag

Nem szerveztek azok át semmit :D
Tegnap fél 10-kor hívtam őket ugyanúgy aktiválás miatt, indiai néni volt :D
Szerencséd(?) volt csak :DDD

(#11489) qnadam válasza qnadam (#11462) üzenetére


qnadam
veterán

elkészült az anyag, és jeleztem, hogy ha egy osztott képen 5 embert akarunk látni, akkor lesz egy üres luk a képen. úgyis kértek logót a kép sarkába, osztott képnél az sokat takarna valakiből, tegyük a hatodik helyre. oké, de meg kell kérdeznie a nemtudomkit, akinek előző napra ígérte az egészet. elküldtem.
annyira sürgős volt, hogy már másnap kora délután jött a válasz: nem jó a logó, a logónak a jobb felső sarokban kell lennie, de még kisebb méretben, hogy ne lógjon a beszélő arcába (tehát 5x3 pixel, oké - egy szöveges logóról beszélünk), az üres lukba pedig kerüljön a webcím, de a logó betűtípusával és színével. semmi gond, milyen betűtípussal van írva a logó? hát azt nem tudjuk. néhány órával később már tudták, hogy még a grafikus se tudja, mert már ő is csak körvonalként kapta meg... így lett a cím végül segoe ui, és most mindenki boldognak tűnik...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11490) Lenry válasza qnadam (#11489) üzenetére


Lenry
félisten

az ilyen sztorikat olvasva mindig örülök neki, hogy nem nagyon kell ügyfelekkel interaktálnom.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11491) qnadam válasza Lenry (#11490) üzenetére


qnadam
veterán

szerencsére az ilyenek ritkák. meg segít, hogy egy ideje már nem idegesít, ha hasonló dolgok miatt csúszik az átadás (azért van hely a fejlődésnek, mások hülyesége még igen :D ) . találja ki időben hogy mit szeretne, adja ide a szükséges anyagokat, és akkor lesz termék időben. nyilván ha értelmes ügyfélnek sürgős valami, akkor tudunk értelmes kompromusszumot kötni hogy mindenkinek jó legyen, de ilyen hülyeségek miatt nem fogok mindent félredobni és agybajt kapni. ez a mostani is annyira sürgős volt, hogy a konferencia még január végén ment le, de mostanra álmodták meg, hogy ha már megígérték a résztvevőknek, akkor vágni kellene belőle valamit :)
persze ebből néha alakulnak vicces pillanatok, amikor átadok valamit, majd két nap múlva jön az igény, hogy még az eztmegazt változtassuk, nagyon kellene. semmi gond, most mást csinálok, de holnapután meg tudom csinálni. holnaputááááán? :Y ja, nem gondolod komolyan, hogy egy félnapos meló miatt még napokig otthon üldögélek, hátha méltóztatsz még valamit kitalálni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11492) Syl válasza qnadam (#11491) üzenetére


Syl
nagyúr

Ilyen "emberek" engem is rendszeresen elérnek, csak én nem videóra, hanem papírra dolgozom. Itt is vannak ám olyan igények... Ajjaj... :Y

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11493) koby11h válasza qnadam (#11491) üzenetére


koby11h
aktív tag

Tudunk jól - gyorsan - olcsón dolgozni. DE a háromból egyszerre csak kettő választható!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#11494) qnadam válasza Syl (#11492) üzenetére


qnadam
veterán

sejtem... a videó szépsége, hogy legalább anyagpazarlás viszonylag kevés van :)
ismerős fotós megcsinálta egy magyar divatmárka aktuális katalógusát, mondta az ügyfélnek, hogy kellene nyomni egy proofot belőle. jaaaj dehogy kellene, az drága. úgyhogy elkészült sok-sok példányban jó sötéten... végül a fotós saját pénten csináltatott egy színhelyes printet jelezvén, hogy nem ő rontotta el.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11495) hcl válasza Lenry (#11486) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Idén nyitom a 3. vagy 4. panaszt a Tének arról, hogy az adategyeztetős oldaluk nem eszi meg a személyimet. Tavaly lett új személyim, azt sem eszi meg :D Egyszer már fizettek is ilyen miatt, de még mindig nem jó :D
Idén már az is benne van, hogy miért nem lehet értelmesen elérni az adategyeztetős vonalat.

@Lenry : Valaki legenerálta, vagy kilopta :D

@qnadam : LOOOOOLLL
Ez már az a szint, amikor már azért nem mondják, hogy jó lesz úgy, mert nem mondhatnak ilyet egy külsősnek :D
"amikor átadok valamit, majd két nap múlva jön az igény, hogy még az eztmegazt változtassuk, nagyon kellene. semmi gond,", csak fizesd ki, ha azonnal kell, akkor 2x ár...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#11496) qnadam válasza hcl (#11495) üzenetére


qnadam
veterán

hát de nem is lett jó az úgy :D
nincs 2x ár, ha nem érek rá, akkor nem érek rá. ilyenkor elmondom, hogy az ő előre megbeszélt munkáját se dobom félre másik ügyfélre hivatkozva, ezt meg szokták érteni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11497) hcl válasza qnadam (#11496) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha mondasz neki egy megfelelő árat, akkor nem is kell ráérned :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#11498) Syl válasza qnadam (#11494) üzenetére


Syl
nagyúr

Tízen éve, megyeszékhely, heti reklámújság, x tízezer példány. Jön ügyfél, itt van a kész reklám, oké.
Újságot kinyomták, ment a terjesztőkhöz, közben jön a telefon ügyféltől, hogy nem-e lehetne-e módosítani a hirdetést -e :U Mert elírták a dátumot.
Hogyne lehetne :U :Y

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11499) Lenry válasza qnadam (#11494) üzenetére


Lenry
félisten

hogy kellene nyomni egy proofot belőle. jaaaj dehogy kellene, az drága. úgyhogy elkészült sok-sok példányban jó sötéten...

nálunk van erre nyomdász múltú kolléga, aki gépindításkor ott áll a nyomdában a gép mellett a nagy piros gombon támaszkodva, hogy ha nem úgy néznek ki a lapok, ahogy azt ő megálmodta, akkor le tudják állítani, mielőtt kijön sokezer színhibás példány.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11500) qnadam válasza hcl (#11497) üzenetére


qnadam
veterán

van amikor tudom, hogy nem fog annyit fizetni, amennyiért szívesen érek rá. azt nem kell mindenkinek tudnia, hogy miért nem jó az időpont... esetleg alszom, boltba megyek, filmet nézek...

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.