Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36001) Pötyi válasza hcl (#35998) üzenetére


Pötyi
őstag

Tudod, mint az idevonatkozó harminc éves viccben, amikor a rendszergazda kéri, hogy a telefonon hibát bejelentő kolléga olvassa már le a nem működő gépe gyári számát - de az nem tudja, mert sötét van, mivel az egész épületben nincs áram...

:DDD

QNX is cool!

(#36002) hcl válasza Pötyi (#36001) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez lenne IRL :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#36003) totron válasza Pötyi (#36001) üzenetére


totron
addikt

És minden a cégé, még a monitor is...

(#36004) E.Kaufmann válasza totron (#36003) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ezt a viccet elba... Szóval Elba szigete ebben az időszakban nagyon szép :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#36005) TESCO-Zsömle válasza E.Kaufmann (#36004) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az a sziget merre van? :F Referenciapontként használhatod a Járda szigeteket, ott már jártam. :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#36006) E.Kaufmann válasza TESCO-Zsömle (#36005) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Feripédia asszondja:

Elba (latinul Ilva) sziget a Földközi-tengerben, az Olaszországhoz tartozó Toszkán-szigetek közül a legnagyobbik. Lakosainak száma meghaladja a 30 000 főt. Közigazgatási központja Portoferraio.

Koordinátái: é. sz. 42° 46′ 48″, k. h. 10° 16′ 30″

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#36007) KROK640 válasza qnadam (#35943) üzenetére


KROK640
veterán

A WinME az egy remek rendszer volt, messze a legjobb Win9X alapú, és mellesleg kifejezetten szép is volt, nem csak a maga idejében, még mai szemmel is :) (mondjuk úgy a Win 10 se nagyon szebb)
Vista nekem sajátba sosem volt, néha másnak rakosgattam fel, tetszett, hogy milyen szép meg minden, de akkoriban elég kemény gépet kért (nekem meg egy erősen korosodó Athlon XP 1700+ -osom volt 2669MHZ-en járatva, 1GB RAMmal és GeForce 3-al, szóval nagyon nem ugrálhattam. )

Már Win7-et sem lehet offline feltenni? :Y Na, ez nekem is felértékeli az összes oprendszer backupot (de jó pont 7-esről nincs, pedig a C2D-re az lenne a legjobb, meg a 4th gen I5-ösön is az van még).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#36008) KROK640 válasza totron (#35944) üzenetére


KROK640
veterán

SATA alapon megvolt :D
Sőt, emlékszem, hogy egy időben az XP telepítő (még az első kiadás) rendszeresen nem látta a SATA HDD-ket, úgyhogy lehetett kis floppyval driverezni, amíg meg ahol volt. Szerencsére pár hét alatt jött integrált SP1 és azzal már ment frankón az ilyen telepítés, de pár hétig rosszul voltam a SATA gépektől. Persze, hogy mindenki akkor tért át SATA-ra.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#36009) KROK640 válasza hcl (#35949) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, jó is lehet, de nem feltétlenül egy LAN kártya esetén, és csak és kizárólag akkor, ha van egy offline installer is, ahogy mondod.

#35947 Pötyi : Akkor pedig hátra vinni és ... leköhögni! MINDET ;]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#36010) KROK640 válasza BiP (#35953) üzenetére


KROK640
veterán

na igen, marha előnyös, de a LANos nincs Wifis esteben :
Magyarázd meg a gépe felett táncoló Usernek, hogy :

1. Vagy hazamész kiránagtod a hálókártyát a gépedől, - már ha van - vagy X ft-ért veszel egyet (ami neki lesz extra költség) és a garanciális matrica eltépése után beépíted a házába kb 5 percért, utána lesz nete, (meg talán egy fölösleges hálókártyája is) de cserébe a garanciája ugrik a gépről

2. Fogja magát, visszaviszi oda ahonnan vette, és ha nem garanciában akkor külön zsebből, de intézi a helyzetet. Ezesetben nyilván ugrott a munkadíjad.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#36011) KROK640 válasza Lenry (#35964) üzenetére


KROK640
veterán

+1
Teljesen egyetértek, maximum az a pár MB amin tárolják. De nehezen hiszem el, hogy egy Intel méretű cégnek nagy kihívás lenne egy 6-8TB-os HDD erre a célra. Arra azért igencsak sok driver felmenne.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#36012) hobizoli válasza KROK640 (#36008) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nekem volt egy Asus notim, A64 X2 mobile CPU-val
SATA-s HDD volt benne es nativ latta a XP telepito kulon driver nelkul is

pedig 2007-8 korul az meg eleg uj cucc volt

több drón kell ;P

(#36013) hobizoli


hobizoli
nagyúr

...ugyanekkor ha intel gepet telepitettem, kellett a SATA driver hozza

pont ezert is volt egy USB-s floppy meghajtom :DDD

aztan csinaltam olyan SP3-s XP telepitot az nLite-l, hogy beleintegraltam a AMD/intel chipset, meg a popularisabb EIDE Raid, SATA, LAN drivereket is, amikkel a legtobb alaplapot szereltek

ugyhogy telepites lefutasa utan mindent IS latott egybol
max a par drivert kellett update-lni
de nem voltak sarga felkijaltojeles ismeretlen hardverek

nehany havonta csinaltam egy ujabbat az aktualizalt driverekkel
egy ~200MB-s mini CDRW-re ki is fert az egesz

azokat a SCSI nyomoreksagokat meg kiszedtem belole
sosem eretettem az minek van benne annyi abbol, amikor az egyszeri homejuzer kb nem is vette azokat a tobbletkoltsege miatt
eleve dragabb volt a HDD is hozza, mint egy EIDE/SATA egyseg, meg kellett hozza egy "rendesebb" SCSI vezerlo zsuga is, ami csak tovabb dragitja az egeszet...
1-2 HDD-nel meg qrva mind1 igazabol
Adaptec ISA/PCI SCSI izekbol volt benne vagy 20-25 alapbol
egy PCI-s 2940UW zsuga volt 30-40k ujan, ha jol emlexem
azert az akkor eleg soknak szamitott, meg az ugyanannyi GB-s HDD is 20-30%-l tobbe kerult hozza

vallalati IT-s az meg csak megtudna oldani, ha arra telepiti

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#36014) hcl válasza KROK640 (#36010) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

USB-s hálókártya. Akár egy mindenhol működő 10/100-as.

Intel méretű cégeknél nem kicsit komolyabb infráról jön a driver, mint egy HDD, de egy akkora helyen tényleg nem spórolásból nincs kint az összes minden, amit valaha csináltak :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#36015) KROK640 válasza koby11h (#35967) üzenetére


KROK640
veterán

LOL, ezt épp tegnapelőtt hajnalban olvastam

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#36016) hobizoli válasza hcl (#36014) üzenetére


hobizoli
nagyúr

amugy ja, vmi naggyon oldschool chip-l, amit minden ismer nativba
100 megabit nem a vilagvege ma mar, letolteni par drivert siman eleg az is

több drón kell ;P

(#36017) qnadam válasza KROK640 (#36007) üzenetére


qnadam
veterán

nekem az aero tetszett nagyon.
elírtam, w10 volt gyárilag :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#36018) KROK640 válasza hcl (#35991) üzenetére


KROK640
veterán

Valószínűleg aki a kérést megfogalmazta, nem tudta, hogy az új épület még nincs kész.
Az más dolog, hogy bennem felvetődik, hogy hogy végzi a munkáját?

" a webes Gmail brutál erőforrás-pazarlás" - nem tudom milyen gépen. Nekem pl 24/7 nyitva van, és észre sem veszem.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#36019) KROK640 válasza hobizoli (#36012) üzenetére


KROK640
veterán

Hát én azért korábbról beszélek, a SATA konfigok mintha emlékeim szerint már hamarabb is lettek volna errefelé, de tény, hogy 2007-re már szinte mindegyik SATA volt, de addigra a Win XP telepítők is rég ismerték :)
Hidd el nekem, hogy ez egy 2004 őszén egy S754-es Athlon 64 mellett mondjuk, sokkal izgalmasabb feladat volt.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#36020) KROK640 válasza hcl (#36014) üzenetére


KROK640
veterán

Most épp HDD-t írtam, de írhattam volna simán "tárhely"-et is. így van, nehogy már egy Intel méretű cégnél ennyi probléma legyen.

#36017 Qnadam : nekem is nagyon tetszett, és sajnálom, hogy ma már nincs :( Azok az átlátszó ablak sarkok, meg úgy az egész, eszméletlen jól nézett ki.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#36021) hcl válasza KROK640 (#36018) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Az más dolog, hogy bennem felvetődik, hogy hogy végzi a munkáját?"
Azért az építkezésért felel :D

A webes Gmail egy offline levelezőhöz képest eszik sokat, és ha nem egy erőmű előtt ülsz, akkor számít. (Nekem jellemzően van egy csomó olyan hardverem, amin nincs sok erőforrás, mert nem olyan cucc, amin van - de ilyen alapdolgok, hogy levelek jöjjenek, chat legyen, kellenek rá. :) )

Mutogatni való hater díszpinty

(#36022) KROK640 válasza hcl (#36021) üzenetére


KROK640
veterán

"Azért az építkezésért felel :D" - akkor át kell vinni mindent, mert tudja, hogy mnit csinál. Ha meg nem, akkor kiderül.

"Nekem jellemzően van egy csomó olyan hardverem, amin nincs sok erőforrás" - ma már egy belépő mobil CPU is elég erre, de ettől még eltudom képzelni :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#36023) hcl válasza KROK640 (#36022) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, erre is jutottunk, ld. fent :D

Az meg nem művészet, hogy drága erőművön fut minden jól :D
Csináld meg, hogy egy z5-ös Atomon menjen a fullHD filmlejátszás, up to date oprendszerrel... :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#36024) qnadam válasza hcl (#36021) üzenetére


qnadam
veterán

építkezés... egyik ügyfélnél volt egy hosszabb távú projekteépm, épületfelújítás dokumentálása. nem kis felújításocska, hanem épület teljes kicsontozása falakig (és azon túl), komplett gépészet, minden. volt egy megérzésem, hogy ez a projekt esetleg el fog húzódni hónapokkal is, ezért úgy szerződtünk, hogy x pénz a projekt tervezett végéig, ebben benne van a time lapse, y darab helyszíni forgatás és fotózás, z darab milestone videó, nagy videó a végén, részletezve tételenként is, hogy ha hosszabb lesz a projekt, ki legyek fizetve. ez egy okos döntés volt.

a projekt alatt először O-t jelölték ki kapcsolattartónak, titulusa szerint marketing munkatárs, aztán valamikor a második felében érkezett egy "marketing szakértő", T., ennek a két nőnek olyan sikeres volt a működése, hogy mindkettőt kirakták a projektátadás után :D T rövidebb ideig tartott a cégnél, mint a projektem alvállalkozóként.

az egész eleve azzal kezdődött, hogy a bontás jelentős részéről semmi anyag nincs, addig balfaszkodott a cég a munkám kezdésével. aztán külön harc volt, hogy kapjak internetet a time lapse kamerához (megoldottam volna mobilnettel is, de annyira mondták, hogy lesz net). aztán kértem volna egy darab portforwardot, nem is kell belső vlan, semmi, csak egy internetkapcsolat... neeeeem, azt biztos nem. akkor vpn? az kizárt. végül a helyi it-val abban maradtunk nemhivatalosan, hogy berakok egy kicsi gépet a szerverszobába, azon megy egy anydesk, és mindenki boldog. amúgy akkora a biztonság, hogy rádugtam a gépem egy switchre, és rögtön kaptam netet...

O egyik feladata az volt, hogy szóljon, ha történik valami látványosabb, és akkor megyek forgatni. ehhez képest néha én kérdeztem meg, hogy ne menjek-e esetleg, csak mert látom a timelapse képén, hogy közben berakták az új ablakokat. néha a helyszínen lelkesen kísérgetett engem (gondolom addig se kell dolgozni), olyankor rácsodálkozott, hogy nahát, már így előrehaladt az építkezés, dejóóóó... egyébként minden nap befelé és kifelé is elment az épület előtt. néha meg úgy hívott oda, hogy valójában mégse készült el, ami érdekes lett volna, csak nem kérdezte meg senkitől. néha szóltam, hogy nagyon szívesen megyek, de ez így drága lesz ám. egy idő után a főnökei is szóltak, hogy ez így drága lesz...

aztán érkezett T, aki azzal hívott fel, hogy lesz valami eseményük, akkor ezen a napon kellene menni fotózni, aztán csodálkozott, amikor mondtam, hogy ráérek, szívesen küldök árajánlatot. ő ugyanis olyan hatékonyan vette át a dolgokat, hogy fogalma nem volt, mire szerződtünk, miért járkálok oda, mi közöm az egészhez, és se a szerződéseket nem olvasta el, se nem hívott fel megkérdezni :D utána amikor vállalkozási formát váltottam, és szerződést kellett módosítani, elkezdett ragaszkodni ahhoz, hogy a szerződésen egy konkrét végösszeg szerepeljen csak, majd hosszas telefonbeszélgetéseken keresztül látványosan nem értette, hogy miért kellene többet fizetniük, mint ami az eredetiben volt. mástól közben megtudtam, hogy azért, mert ez a szellemi hintaló az egész éves marketingköltségvetést az eredeti projekthosszal számolta és fogadtatta el, és nem akarta a pályafutását azzal kezdeni, hogy ő hibázott. csúful járt, mert valamelyik egészen nagy főnök baszta le, hogy ez nem így működik, a követelés jogos, a munka el van végezve, mi rendesen ki szoktuk fizetni az alvállalkozóinkat. kellemetlen :))
ami engem nem érintett, hogy valami eseményt úgy próbált megszervezni, hogy megbízott a komplett lebonyolítással egy eseményügynökséget. finoman felhívták a figyelmét, hogy ő ezért kapja a fizetését, és ha külső céggel akarnák intézni az ilyesmit, akkor azt nélküle is meg tudják csinálni. de szerintem az tette be a kaput, hogy az átadóeseményen a sátrat szépen berajzolta a térképen, hogy hol legyen, csak épp nem sétált ki a helyszínt megnézni (50 méter a másik épülettől, és ő is naponta kétszer ment el előtte). pedig érdemes lett volna, mert akkor látta volna, hogy a sátor közepén van egy frissen odatelepített lámpaoszlop :D

és amivel a történet ide kapcsolódik: az egész cég kiköltözött az épületből, iroda, laborok, minden. a szerverszobát kivéve. az a két négyzetméteres helyiség két racknyi szerverrel, telefonközponttal, mindennel végig ott volt az építkezés közepén, egy darab csukott(!) ajtó mögött egy olyan épületben, aminek hónapokig egyáltalán nem volt kapuja se. konkrétan az egész it infrastruktúrát ki lehetett volna hordani gond nélkül. az ajtóra akkor került lakat, amikor valamelyik jómunkásember kihúzta a kamerához tartozó usb töltőmet, és elvitte magával, és akkor is a külsős építésvezető érezte meg, hogy az ilyesmiből nagyobb problémák is lehetnek :C

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#36025) hcl válasza qnadam (#36024) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Biztos volt ISO certjük, ha nem tudták, hogy zárható helyen kell lennie az infrának :D
Ez a külő cucc lerakása nálunk is problem mindig, de nekünk direkt erre van klső hálónk, aminek semmi köze a céges eszközökhöz. A rázós dolgok azon mennek, nem véletlenül.
Hogy kaptál netet, az egy dolog, nem is lehettél volna ott, pláne nem dugdozhattál volna semmit senki tudta nélkül :) (BTW ha kényelemből user hálóra tették az össze sport azon a switchen, akkor jóhogy kaptál hálót. Más kérdés, hogy a SoC-on esetleg helyből riasztott-e valami.) Portforward sincs nagyobb helyen (annál azért normálisabb megoldások szoktak lenni).

A kapcsolattartók teljesen illeszkednek abba, amit én láttam rendezvényes macerákon, meg ismerősöknél. Meg az egész abba, ahogy bárhol megy egy projekt, és fogalmatlan emberek viszik... :D
De azért az eseményügynökség vicces... :D Az is, hogy felvettek arra egy állandó embert, amit valószínű külsős olcsóbban és jobban megold :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#36026) qnadam válasza hcl (#36025) üzenetére


qnadam
veterán

van nekik. de az se lepne meg, ha ők is tudnának adni ilyesmit másoknak... lehet, hogy az illetékesek nem is tudtak erről, fogalmam sincs.

bármi megoldás jó lett volna, tényleg csak annyi lett volna a cél, amit el is mondtam minden alkalommal, hogy szeretném elérni a kamera adminfelületét. az is lehet, hogy a külföldi anyacég szabályai nem engedték, és senki nem akart harcolni, de a végeredmény vicces volt, hogy nem és nem és nem, aztán meg bementem a nyitott ajtón, rádugtam egy gépet anydeskkel, és az meg simán működött :D

nem csak az eseményeket csinálta volna ez a nő, lett volna értelme a tevékenységének, ha lett volna egy kis agya, csak hát nem volt :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#36027) hcl válasza qnadam (#36026) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hülyékkel nem lehet működő szervezet építeni :D De ha ez tanúsító szervezet, az még gázabb :D

"az is lehet, hogy a külföldi anyacég szabályai nem engedték"
Az tuti, de egy nagyobb cégnél rengeteg beszállító van, akinek vannak ilyen igényei. Szóval érdemes csinálniuk erre policyt. Nekünk is van. 2022-ben kiküldte a helyi gyárra az igazgató, hogy kötelező, de azóta is jönnek, hogy akkor Teamviewer? Ember, az igazgatód küldte ki, hogy azt nem :D (Meg nemrég jöttek hogy Zoom :D )

"aztán meg bementem a nyitott ajtón, rádugtam egy gépet anydeskkel, "
Akkor a tűzfal is jó lehetett amúgy :D
Illetve amin még el szokás bukni, az a nem standard eszközök. Mindig rengeteg van, mindenhol (főleg, ha nem csak irodai meló zajlik). Ha azt mondja rá a belső szabályozás, hogy nem lehet, akkor valaki valahol kerülőutat fog keresni, ami biztonsági balhét fog jelenteni. Szóval normális helyen erre kitalálnak valami értelmes megoldást, hogy mindenkinek jó legyen, de ehhez olyan hozzáállás is kell.

"lett volna értelme a tevékenységének, ha lett volna egy kis agya,"
:D Gyakori :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#36028) Lenry


Lenry
félisten


aszongya a feribók, hogy "ha majd ők helyt adnak a tiltakozásnak"
és tényleg, ott a link, ahol írhatok kisesszét, hogy miért nem akarom, hogy ők akármit csináljanak az adataimmal.
baszki, ennek egy gombnak kellene lennie, hogy "nem, kösz"

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36029) E.Kaufmann válasza Lenry (#36028) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

De akkor miből termelnéd ki nekik a hawaii bunker/sörgyár/marhatelep rezsijét? Még itt egy világégésnél valami baja esne szegény Márkó gyereknek :D
Olyan szívtelen vagy :DDD

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#36030) koby11h válasza Lenry (#36028) üzenetére


koby11h
aktív tag

Írd be, hogy GDPR, hátha ismerik a fogalmát :)

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#36031) KROK640 válasza qnadam (#36024) üzenetére


KROK640
veterán

Húúú, eléggé meredek volt a cég hozzáállása, de különösen T barátunké. :D
De legalább a te rendes kifizetésedhez ragaszkodtak, és jó szerződést kötöttél.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#36032) qnadam válasza hcl (#36027) üzenetére


qnadam
veterán

nekem így teljesen jó volt (persze eggyel kényelmesebb lett volna, ha közvetlenül el tudom érni a kamerát plusz gép nélkül), aztán ha balhé volt belőle, az nem az én dolgom. de szerintem nem volt, onnan annyi látszott valószínűleg, hogy plusz egy windowsos vas megjelent a hálón. lehet, hogy ez ott rendszeres :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#36033) qnadam válasza KROK640 (#36031) üzenetére


qnadam
veterán

a cég teljesen normálisan állt hozzá (régi barátom, Á vitt oda eleve), csak a projekt vezetőjének normális esetben nem nagyon lenne velem dolga, főleg nem egy adminisztratív szerződésmódosítás miatt.
viszont T sunnyogása hozott pár vicces dolgot. egyik alkalommal szombaton mentem volna forgatni, mert akkor nincsenek munkások a helyszínen (nem kell egymást kerülgetni, meg az volt a cél, hogy őket ne lássuk a filmben), O pedig kifejezetten ragaszkodott hozzá, hogy ő is jöjjön oda a szabadnapján. mondtam, hogy nem kell, be tudok jutni, nem tévedek el, feltalálom magam. deee ő azért jönne. oké, ha ennyire kedved van szombaton egy órát utazni meg egyet vissza, akkor ki vagyok én, hogy megakadályozzalak benne...
ezt elmeséltem Á-nak, ő meg vigyorogva mondta, hogy persze, T küldte oda, mert mindent megpróbál, hogy ne kelljen kifizetnie a kiszállásokat, mert biztos nem dolgozom rendesen :D szegény odáig nem gondolkozott, hogy minden alkalom után kapnak egy kupac képet, de a nyersanyagokat is szívesen megmutatom, tehát teljesen felesleges odarendelnie valakit. ráadásul a szerződésben egy betű nem volt arról, hogy egy kiszállásnak mennyi ideig kell tartania, mennyi videónak kell készülnie, és hány képet kell átadnom :))

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#36034) totron válasza E.Kaufmann (#36029) üzenetére


totron
addikt

Marhatelepje is van?

(#36035) koby11h válasza totron (#36034) üzenetére


koby11h
aktív tag

Könnyebb felsorolni, hogy mije nincs... :((

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#36036) itldj válasza totron (#36034) üzenetére


itldj
aktív tag

Mije nincs? :U :U :((

(#36037) Pötyi válasza itldj (#36036) üzenetére


Pötyi
őstag

Józan észen kívül? :DDD

QNX is cool!

(#36038) bambano válasza Lenry (#36028) üzenetére


bambano
titán

Amikor valaki jogos érdekre hivatkozik veled szemben, akkor első dolog, hogy megnézed az érdekmérlegelési tesztet és annak eredményét. anélkül nincs jogos érdek.
ha nem akarsz az arckönyvvel vitázni, írj a naih-nak.
én biztos beleírnám a panaszomba, hogy nem lehet jogos érdeket alapozni olyan cselekményre, aminek a jogi alapját éppen vitatják különböző bíróságokon.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36039) bambano válasza itldj (#36036) üzenetére


bambano
titán

jogalapja :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36040) hcl válasza qnadam (#36032) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amikor kitaposni a hivatalos utat büdös, és maguknak is workaroundolnak :D

Szerződés LÖL :D Biztos olyan profi rta, mint az architectjeik :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#36041) qnadam válasza hcl (#36040) üzenetére


qnadam
veterán

15 éve vagyunk barátok azzal, aki vitt a projektbe, benne megbízom. a rugalmas szerződés nekem is jó volt, de nekik is, mert így nem kellett feleslegesen helyszínre mászkálnom, időt töltenem, nekik meg nem kellett felesleges dolgokat kifizetniük. a projekt végén ők is elégedettek voltak azzal, amit kaptak, én is. a vitás rész meg pont egy olyan dologról szólt, ami teljesen egyértelmű volt a szerződésben :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#36042) hcl válasza qnadam (#36041) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"ráadásul a szerződésben egy betű nem volt arról, hogy egy kiszállásnak mennyi ideig kell tartania, mennyi videónak kell készülnie, és hány képet kell átadnom "
:D

Mutogatni való hater díszpinty

(#36043) BiP válasza Lenry (#36028) üzenetére


BiP
nagyúr

Én kitöltöttem, tiltakoztam a right to object (baszki, ezt nem bírták lefordítani?) nem írtam kisesszét, mégis azt írták, hogy ok, elfogadták.
Más kérdés, hogy soha nem fogom megtudni, hogy valójában felhasználják-e vagy sem. (no nem mintha olyan sok dolgot megosztanék)

[ Szerkesztve ]

(#36044) koby11h válasza BiP (#36043) üzenetére


koby11h
aktív tag

Majd 10 év múlva kiderül...
Ha tudnak a név, város, szül. év alapján bármit csinálni, akkor hajrá! Pár mit vegyek a boltból, meg hétvégén otthon leszek-e üzenet sem érdekel :)

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#36045) hcl válasza koby11h (#36044) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Engem kezd zavarni :)
De mondjuk elég jól működnek a blokkolásaim, általában fogalma nincs semminek, hogy mit dobáljon fel :D (Tehát nem célzott.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#36046) koby11h válasza hcl (#36045) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nem vagyok "Putyin", nem érek annyit :)
Célzott hirdetéseket én sem szoktam kapni, most pl. egyetlen hirdetés sincs FB egyik oldalán sem. De máshol sem szoktam látni, Ok, HA-n van, itt ki van kapcsolva a blokkoló...
Azt, hogy hol vagyok a mobil cellainformációi alapján lehet megtalálni, a net kapcsolat alapján a hol vagyok olyan hülyeségeket mutat, mint Szentes, Tata, Budapest, Miskolc...
Egyszerűbb megnézni, hogy eladóként milyen helyet adok meg itt átvételhez :)

[ Szerkesztve ]

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#36047) frescho válasza hcl (#36045) üzenetére


frescho
addikt

Bár csak nyilvánosan is elérhető dolgokat, de írtam a hivatalos részről... Azóta nagyon sokat fejlődött a technika és ezt a hirdetési ipari mókát is bitközelből követhettem... Már nagyon régen nincsenek illúzióim és nem paranoid vagyok, hanem óvatos.

https://frescho.hu

(#36048) hcl válasza koby11h (#36046) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pont ez az, hogy ha nem is vagy az, akkor is meredek az egész.

Ld. @frescho.

@frescho : Hasonlóképpen... Valamilyen keresőt muszáj használni, valamilyen telefont... de azért ahol lehet, akadályozom az adatgyűjtést.

Mutogatni való hater díszpinty

(#36049) koby11h válasza hcl (#36048) üzenetére


koby11h
aktív tag

Akadályozom én is ahol tudom, csak ahogy nektem sem, nekem sem ez az "életem".
Ott van már baj, ha ez elharapózik és alufólia sisak, utcai telefon, rádióhallgatás net helyett, csak kp, de az sem bankszámláról levéve, hanem a helyett, költözés 2 évente...

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#36050) hcl válasza koby11h (#36049) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen :D

"költözés 2 évente..."
Nálunk ezt megoldották a főbérlők... :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.