Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11851) koby11h válasza rgeorge (#11842) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én is köszi, ilyet még nem próbáltunk, de jó tudni!

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#11852) BiP válasza Elemental (#11849) üzenetére


BiP
nagyúr

Igen, a tanárnak (aki kiírja a meetinget).
Ha pl. naptárban írja ki, vagy scheduled meeting-et indít, akkor a meeting options-ben van ilyen, hogy "Allow attendees to unmute". Ezt a kapcsolót át kell billenteni No-ra.
Érdemes a "who can present"-et (Ki tarthat értekezletet" opciót is csak magára korlátoznia.

Azonnali értekezletnél is be lehet állítani, de azt csak indítás után a menüben.

[ Szerkesztve ]

(#11853) Lenry válasza KROK640 (#11850) üzenetére


Lenry
félisten

Ez nekem azért fura, mert általában egy nyomtató meg egy olló kell egy új kaputelefon címke legyártásához, a beszereléshez meg egy csavarhúzó.
Szóval nem arról van szó hogy hajtóművet kell cserélni egy csillaghajón...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11854) Elemental


Elemental
addikt

Köszönöm!

(#11855) hcl válasza KROK640 (#11850) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Filctoll :D

Itt, meg ahol korábban laktam, cserélték, ha kérted, néhol külön szám volt kiírva hozzá, néhol a közös köcsög, de ha kérted, mindenhol megoldódott.

Mutogatni való hater díszpinty

(#11856) opr válasza Lenry (#11853) üzenetére


opr
veterán

Nem bizony! A tapasztalatok szerint hajtóművet (raptor) cserélni egy csillaghajón (starship) sokkal, de sokkal gyorsabb művelet. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11857) BiP válasza Lenry (#11853) üzenetére


BiP
nagyúr

Ezt én se fogom sose megérteni.
De én is hallottam már ilyenről, hogy azzal a címszóval, hogy programozható a kaputelefon, csak a telepítő cég nyúlhat hozzá a közös képviselő megbízásából.
De hogy ez miért jelenti azt, hogy cimkét sem lehet cserélni, nagyon jó kérdés.
Gondolom az, hogy senki ne babrálja, mert
1. úgy nem jön be a kiszállásért a pénz.
2. nem vállal garanciát a cég, ha más hozzányúlkál.

(#11858) hcl válasza BiP (#11857) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

1-es pont a tuti
Olyan is volt, ahol simán kipattintható volt a névtábla plexije, senki nem szólt érte.
De szoktak rá filccel is írni, meg matricázni is, azt' akkor sem kell kihívni senkit :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#11859) BiP válasza hcl (#11858) üzenetére


BiP
nagyúr

Ismerősnél, ahol ez a tiltás volt, ott a matricára, filcre az volt a magyarázat, hogy azt ne csinálják, mert akkor nem lesz egységes a kinézet.
Új építésű társasház volt akkor, és így még kényes volt rá a közös megmondómócsing.
Egyébként tényleg tré, amikor össze-vissza van ragasztva, firkálva. Bár ugye cél szentesíti az eszközt. Meg egy idő után úgyis megunják az emberek, és ez lesz a sorsa. Meg kb. 1-2 év után senkit nem érdekel, hogy néz ki.

#11860 KROK640 : Pontosan :)
Mert ugye minden egyes szarért kirángatni a céget sok-sok pénz, úgyhogy fél-1 évig nincs névcsere.

[ Szerkesztve ]

(#11860) KROK640 válasza Lenry (#11853) üzenetére


KROK640
veterán

Hát nem úgy van az ... a közös képviselő egy isten, aki e rendkívül bonyolult műveletet csak akkor végzi el ha épp kedve van hozzá, és a halandók ne zaklassák ilyenekkel...
Majd ha a fél ház elköltözik akkor nagy tételben új listát ír xD

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#11861) KROK640 válasza BiP (#11859) üzenetére


KROK640
veterán

Ilyenkor kéne azt megcsinálni, hogya neveket és számokat tartalmazó excell táblázatbanátírni az ominózus nevet, kinyomtatni, kivágni (2 percnél se járunk), kicserélni (ez lehet hosszabb) és akokr nem lesz ragaszgatva. Ez azért csak belefér a munkaidőbe mondjuk 7 napos határidőn belül, nem?

Mondjuk ha a közös képviselő sem cserélgetheti, mert ne nyúljon hozzá, akkor marad a rá matricázás...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#11862) hcl válasza BiP (#11859) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tré hát, de ha nem cserélik normálisan, akkor...

Mutogatni való hater díszpinty

(#11863) BiP válasza KROK640 (#11861) üzenetére


BiP
nagyúr

Itt általában nem az exceles kinyomtatós megoldás a szűk keresztmetszet. Hanem, hogy "el a kezekkel" a policy.

(#11864) Lenry válasza BiP (#11857) üzenetére


Lenry
félisten

azzal a címszóval, hogy programozható a kaputelefon, csak a telepítő cég nyúlhat hozzá

az előző társasház, ahol laktam a cég tulajdona volt, ezért természetesen ott is én lettem a mindenes, beköltözéskor kaptam egy papírt a mesterkóddal meg egy oldalas leírást hogyan kell programozni a Codefon kaputelefonokat.
addig nagyobb truvájnak hittem a dolgot, de a termosztát időzített programját tovább tartott összeraknom, mint a 10 lakás kódját legenerálni, meg beállítani hogy mennyi ideig nyisson meg milyen hangosan búgjon, stb.
még egy postáskódot is létrehoztam, amit leadtunk a Postán, úgyhogy olyan sztorik se voltak, amiket itt fentebb írtak a kollégák, hogy a postás felcsöngette a fél házat, hogy valaki engedje be.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11865) hcl válasza Lenry (#11864) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az is sok helyen van, nálunk még én is tudom :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#11866) Top cat válasza KROK640 (#11847) üzenetére


Top cat
őstag

Alkatrészeket venni ilyen árak mellet. Megtollasodtál? :D

(#11867) vince válasza Top cat (#11866) üzenetére


vince
őstag

Zoltán fizetett ;]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#11868) Top cat válasza vince (#11867) üzenetére


Top cat
őstag

Erre a reakcióra számítottam. :D

(#11869) koby11h válasza Top cat (#11868) üzenetére


koby11h
aktív tag

Amikre a Milyen asztali gépet vegyek topicban javaslatot kért, azokra MINDENKINEK kellett fizetnie :)
Én is olyasmit szeretnék, de nem mostani árakon...

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#11870) Top cat válasza koby11h (#11869) üzenetére


Top cat
őstag

Az enyémet is már cserélni kellene egy újabbra. De ilyen árak mellett, amíg megy, ez marad.

(#11871) Moleman válasza Top cat (#11870) üzenetére


Moleman
addikt

Én most ssd-t nézegettem, német amazonról ilyen euró mellett is olcsóbb, mint nálunk. :D

(#11872) dugo_ válasza Top cat (#11870) üzenetére


dugo_
veterán

2019 tavaszán írtam össze a vágyott új konfigot... :D

Ráadásul még az RX580-at is eladtam, hogy a "már csak pár hét, pár hónap" gépcseréig beérjem a GT1030-cal. Na ez azóta is tart... ;]

(#11873) Top cat válasza Moleman (#11871) üzenetére


Top cat
őstag

SSD árak még hagyján. RAM, proci, alaplap már jobban drágult. A videokártya árakról meg jobb nem is beszélni. :W

#11872 dugo_
Most kellene eladni azt az RX580-t.
Úgy vagyok vele, ha nyerek a lottón akkor veszek valami brutál gépet. De ennek az esélyét nagyban csökkenti az, hogy nem lottózok. :DDD

(#11874) koby11h válasza Top cat (#11873) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ezért nem fogunk soha nyerni... :DDD

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#11875) Moleman válasza Top cat (#11873) üzenetére


Moleman
addikt

A memóriával mi a baj? 3 éve 52-ért vettem 16 giga 3000 MHz-es DDR4-et, most 30. :D A többi alkatrész ára nem nagyon változott azóta. Tudom, én is pont drágaságban vettem, de muszáj volt.

(#11876) Top cat válasza koby11h (#11874) üzenetére


Top cat
őstag

Majdnem ugyanannyi az esélyünk így is nyerni. ;]

AMD-s konfigban gondolkodtam. Ezt a RAM-ot néztem ki hozzá. Nem olyan rég még 56K volt. Sőt fehérben volt 50K is.

De azt is megértük, hogy az AMD már drágább mint az Intel.

(#11877) Pötyi válasza Top cat (#11876) üzenetére


Pötyi
őstag

Ha ennyire megdrágít mindent, amire csak rákenik, akkor fekete festéket fogok árulni.

:DDD

QNX is cool!

(#11878) --ka válasza Moleman (#11875) üzenetére


--ka
senior tag

...

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#11879) E.Kaufmann válasza --ka (#11878) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én örültem a 24 ezres kitnek is múlt tavasszal, igaz addig, amíg meg nem láttam, hogy az a borda biza matrica :DDD, de müxenek.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#11880) Moleman válasza Moleman (#11871) üzenetére


Moleman
addikt

Tévedés történt, miután sikerült bejelentkezni, 6 ezerrel drágább lett. :DDD Az amazon is bekaphassa.

(#11881) --ka válasza E.Kaufmann (#11879) üzenetére


--ka
senior tag

...bocs' eltévedtem, azt hittem más topikban vagyok, ezért töröltem.
De, ha már olvastad és válaszoltál, akkor leírhatom, hogy kb. én is vettem annyiért, olyat is, és én is csak kézbevételkor csodálkoztam rá, hogy az matrica. (Nem kit volt, de 2 db egyforma G.Skill Aegis modul.)
...és most is vennék, annyiért.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#11882) E.Kaufmann válasza --ka (#11881) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Azaz nekem is. De azért egy kicsit csak megtévesztő, nem?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#11883) Elemental válasza BiP (#11852) üzenetére


Elemental
addikt

Bocs az ismételt offért!

A tanár lefotózta, hogy hogyan kezdi az értekezletet. Itt mit kell csinálnia? Vagy eleve rossz a megközelítés?

(#11884) BiP válasza Elemental (#11883) üzenetére


BiP
nagyúr

A kik tarthatnak értekezletet az jó Csak én-nek, mert akkor az csak a tanár.
A némítás meg az a Visszahangosítás engedélyezés a résztvevők számára. Azt kell Nem-re állítani.

(#11885) --ka válasza E.Kaufmann (#11882) üzenetére


--ka
senior tag

Igen, megtévesztő. De mégsem tudok rájuk haragudni, mert a memória jó, másrészt meg nem írták sehol, hogy fém.
Ennél a vásárlásnál a saját előítéletem, prekoncepcióm áldozata lettem; azóta mindig rákeresek, szóval tanultam az esetből. :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#11886) Elemental válasza BiP (#11884) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi!

(#11887) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Valaki az Utolsó Vacsora designer-es mémjét pls linkelje, mert nem találom, és kéne :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#11888) robogo81 válasza hcl (#11887) üzenetére


robogo81
aktív tag

Valami ilyesmire gondolsz?

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#11889) hcl válasza robogo81 (#11888) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, csak a magyarra.

...nekem meg ez jutott eszembe :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#11890) Jofi81 válasza --ka (#11885) üzenetére


Jofi81
őstag

Bakker, azt hittem, csak én vagyok ilyen láma. Pontosan így jártam én is ezzel a memóriával. A kép alapján azt hittem, hogy hűtőborda, kézbe véve aztán konstatáltam, hogy matrica... :DDD

(#11891) E.Kaufmann válasza Jofi81 (#11890) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Na már alapíthatnánk is egy klubot :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#11892) Syl válasza E.Kaufmann (#11891) üzenetére


Syl
nagyúr

Memóriaspílerek társaságát? :P ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11893) --ka válasza Syl (#11892) üzenetére


--ka
senior tag

Ja.
Bár a nagy spíler ebben az esetben a G.Skill.
Azért írtam és gondolom, hogy kicsi átverés azért van a dologban, mert meg sem fordult a fejemben, hogy az matrica lenne, ép ésszel az ember nem feltételezi, hogy nem fém.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#11894) Top cat válasza --ka (#11893) üzenetére


Top cat
őstag

Na majd legközelebb videót is néztek, nem csak képet. :)

(#11895) --ka válasza Top cat (#11894) üzenetére


--ka
senior tag

Jogos, mondtam, tanultam a dologból.
Szerinted normális, hogy egy pár memória modul vásárlásához videót kelljen nézni, hogy kiderüljön a turpisság!? :D
De tényleg nem esett nehezemre lenyelni a békát; jól néz ki, a memória nagyon jó, és akkor még normálisabb áron jutottam hozzá. ...és még vennék belőle ma is, csak ne lenne vagy 30%-kal drágább, mint akkor.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#11896) Top cat válasza --ka (#11895) üzenetére


Top cat
őstag

Nekem egyértelmű volt, hogy az nem hűtés. Mondjuk megfordult már egy-két RAM a kezeim között.

Ha valami ismeretlen számomra, akkor utánanézek. Nincs olyan aki mindenhez ért.:)

(#11897) --ka válasza Top cat (#11896) üzenetére


--ka
senior tag

..hát, ez az! 27. éve építek PC-t, eddig matrica hűtéssel nem futottam össze, főleg nem a G.Skill-től számítottam erre, főleg mivel anno már ilyenhez is volt szerencsém. :DD
De nagyobb bajunk sose legyen! :R

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#11898) jokeph válasza --ka (#11897) üzenetére


jokeph
nagyúr

Létezik matrica-szerű fém hűtés, NVMe SSD-n. :D
A G.Skill Aegis sorozat matricája az csak télleg matrica, de nincs is mit hűteni, alap 1,2 Volt-os üzemi feszültség mellett. ;]
Január elején volt szerencsém vételezni 44k-ért (ingyenes szállítással) 2*16 GB G.Skill Aegis 3200CL16-os KIT-et. :U
Ezzel ki is fulloztam az ITX projektet a következő 100 évre, ram ügyileg. :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#11899) Syl válasza jokeph (#11898) üzenetére


Syl
nagyúr

100 év múlva nem lesz kevés az a 32 giga? ;] Ja, persze a 640K is mindenre elég. :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11900) Top cat válasza --ka (#11897) üzenetére


Top cat
őstag

Akkor a megszokás áldozata lettél.

Ez a szép a számítástechnikában. Mindig van mit tanulni. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.