Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17051) GhettoChild


GhettoChild
tag

Hello ! Azt szeretném kérdezni hogy az s3 8gb-al ez mennyire elegendő mai életbe ? Mondjuk zenék és még mi tud sok memóriát foglalni ?
Mert néztem az 5s-t és azért 4x-es a memóriája növekedés jelentős.
Szóval ?

(#17052) Laox válasza GhettoChild (#17051) üzenetére


Laox
aktív tag

Én S5 LTE-t vettem 2 napja, de csak azért, mert az S3 nem volt nekik raktáron. Igazából ez egy egyszerű rendszer, nem hinném, hogy bármiben lassabb lenne a régi. Netes tesztek alapján sem az. Persze nem tudni, mit hoznak a következő frissítések. Mindenesetre én meg merném venni, szerintem az Apple sem azért forgalmazza még mindig, mert 1-2 év után használhatatlan lesz.

[ Szerkesztve ]

(#17053) tuzpenge válasza Laox (#17052) üzenetére


tuzpenge
őstag

Nem hát, hanem mert sok maradt a nyakukon.....valakinek csak el kell adni. ;]

ˣ

(#17054) moleculez válasza GhettoChild (#17051) üzenetére


moleculez
veterán

Ha itt a tárhely a kérdéses, akkor ne legyen, csak a zene foglal, az appok pár mb.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#17055) btudos válasza Laox (#17052) üzenetére


btudos
veterán

Egyszer nézd meg őket egymás mellett, én S3-ról váltottam S4-re (amiben ugyanaz a proci mint az S5-ben), bőven érezhető a sebességkülönbség, ha tényleg akarsz is csinálni valamit az órán, és akkor még nem is tartunk ott, hogy a szenzorok mennyivel kevesebb energiát fogyasztanak, látványosan jobban bírja akkuval edzés közben az S4 (és gondolom az S5 is), mint az S3. Ha tényleg csak órának meg értesítésekre használod, úgy persze kevésbé jön ki a teljesítménykülönbség, de hiába egyszerű rendszer, a legelső app megnyitásánál érezni, hogy az újabb modellek más szinten vannak.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#17056) GhettoChild válasza Laox (#17052) üzenetére


GhettoChild
tag

Meg az lenne a kerdesem, hogy ha LTE modelt vesszek, ezek halozat fuggetlenek ? pl. ha van egy magyar telekom szamom az mukodni fog egy olyan oraval amit nemetbe vesszek akkor is minden klappolni fog ?

(#17057) szabogabor10 válasza GhettoChild (#17056) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#17058) Laox válasza GhettoChild (#17056) üzenetére


Laox
aktív tag

Igen, de azt is érdemes tudni, hogy ezek eSIM-mel működnek, itthon pedig egyedül a Telekom tud eSIM-et adni. Másik szolgáltató nem.

(#17059) btudos válasza GhettoChild (#17056) üzenetére


btudos
veterán

Arra kell figyelni, hogy a felsorolt modellek egyikét vedd meg, az iPhone-okkal ellentétben a cellular Watch-oknál vannak eltérő hálózati képességekkel bíró modellek.

Series 5 Cellular - Model A2156 (40mm)
Series 5 Cellular - Model A2157 (44mm)
Series 4 Cellular - Model A2007 (40mm)
Series 4 Cellular - Model A2008 (44mm)
Series 3 Cellular - Model A1889 (38mm)
Series 3 Cellular - Model A1891 (42mm)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#17060) ckaresz122


ckaresz122
tag

Sziasztok,
2 hete van egy watch 5-öm. Samsung után nem tűnik reálisnak a lépésszámláló, aktivitásmérő eredmények. Sokkal többet mutat, mint amit valóban csinálok.
Ez tapasztalható nálatok is? Köszi.

(#17061) B-L-A-C-K válasza ckaresz122 (#17060) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

És honnan tudod hogy a samsungnak pontos volt?

(#17062) ckaresz122 válasza B-L-A-C-K (#17061) üzenetére


ckaresz122
tag

Egész nap döglök jo ideje. Autoztam sokat viszont. Sztem azt érzékelte gyaloglásnak a rázkódás miatt. Létezik?
atlag 3 km setat ir naponta az egészség app. Kizart dolog volt az elmult 7 napban

(#17063) moleculez válasza ckaresz122 (#17062) üzenetére


moleculez
veterán

Kerekítve az kb 3k lépés, annyit eltotyogsz simán a házon belül, nem beszélve ha kimentél boltba, autóból ki-be etc.
Nekem ma 3100 pedig csak a gyerekért mentem iskolába, meg a kutyával a parkban egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#17064) Stard72 válasza moleculez (#17063) üzenetére


Stard72
tag

3000 lépés házon belül nagyjából sci-fi kategória. Nekem napi 10000 a kitűzött cél,de ehhez rettenetesen sokat kell menni, Ha nem mennék ki a házból 1000 lépés se jönne össze

(#17065) tboldi válasza Stard72 (#17064) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kérdés, kinek mekkora a háza. :))

(#17066) Laox válasza Stard72 (#17064) üzenetére


Laox
aktív tag

Akkor elég nyugis vagy, nekem csak munkában napi 8000-13000 az átlag vásárlószámtól függően, utána még az edzés, vagy valami mozgás... 20000-30000 sem ritka.

(#17067) -Solt- válasza Stard72 (#17064) üzenetére


-Solt-
veterán

1600 lépésem volt vasárnap úgy a lakásban, hogy még az állás gyűrűt sem zártam be.

www.smart-bus.hu

(#17068) moleculez


moleculez
veterán

Normál munkanap 12-15k. Amíg Gear Fit2-m volt, aszerint 18-20k.
Nekem amíg Samsungom volt az szerintem többet mért. Meg is lepődtem mennyire keveset megyek, mikor AW-re váltottam. Az AW reálisabbnak tűnik. De most az van, hogy a tanctípusokat megkülönbözteti egymástól majd az Watch OS7, sima lépésszámlálás gondolom csak megy. :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#17069) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!
Eléggé rossz állapotban van a gyári Apple bőr szíjam. Szeretnék a gyári konzolra új szíjat venni. Lehetőleg most kerülném a kínai rendelést, mivel nem szeretnék több hónapot várni rá. Van ajánlott hazai bolt, eladó, aki ilyenekkel foglalkozik? :) Esetleg lehet EU-n belüli rendelés is. Nagyon köszi!

(#17070) bigdady válasza moleculez (#17068) üzenetére


bigdady
nagyúr

Normál munkanap kocsival irodába meg haza 5-6000..
Samsung szerint ez kb 4000 volt

[ Szerkesztve ]

(#17071) Ck. válasza moleculez (#17063) üzenetére


Ck.
addikt

Légyszíves ne akarjátok már bemagyarázni, hogy minden tökéletes a lépés számlálással, amikor én is ugyanezzel a vezetési pontatlansággal küzdök már hónapok óta, végre kiderült hogy szenzor probléma és garanciális csere lesz. Igenis valós probléma, és nem kizárt hogy nem én vagyok az egyedüli eset.

[ Szerkesztve ]

(#17072) moleculez válasza Ck. (#17071) üzenetére


moleculez
veterán

Relax, lélegezz mélyeket. :U Simán lehet, hogy hibás a termék, de normál esetben nem szokott vele gond lenni, olvass vissza a fórumban, elég kevés ilyen volt, lehet pont Te vagy a következő.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#17073) b.kov válasza koxkids (#17069) üzenetére


b.kov
senior tag

Szia,
Nomad szíjakat tudnám (vagy tudnánk sokan) ajánlani. Horween bőr, nagyon jó minőség. Itthon is forgalmazza őket az iCentre, pl: NOMAD Apple Watch prémium bőrszíj.

Van többféle, sima bőr, vagy ilyen félig-meddig sportoláshoz is alkalmas "active" leather. Illetve szín szerint is kategorizálva vannak. A gyártó oldaláról rendelve sem sokkal olcsóbbak ezek a szíjak, ha jól emlékszem.

szerk.: Csak kíváncsiságból kérdezem: mennyi ideig bírta kb a gyári szíj? Vagy mikortól tituláltad rossz állapotúnak?

[ Szerkesztve ]

(#17074) -Solt- válasza Ck. (#17071) üzenetére


-Solt-
veterán

Semmi bemagyarázás nincs, ez nem olyan mint a kalória számolás amit nem lehet ellenőrizni... beülsz az autóba, mész vele, ha növekszik a lépés szám akkor az nyilván szar. Fogod magad, lépsz százat, megnézed mennyit számolt, pont.

Nálam nem számol egy lépést sem, ha autóban ülök és vezetek, a 100 lépéses tesztet pedig egyszer 97, egyszer 102, egyszer pedig 99 lett. Azt hiszem, ez tekinthető "tökéletesnek".

Minden kötekedés nélkül, de az ennyire egyszerűen ellenőrizhető dolgokra való rákérdezéseket sem igazán tudom megérteni.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#17075) koxkids válasza b.kov (#17073) üzenetére


koxkids
őstag

Volt Nomad szíjam de a felfogatása nem tetszett. A gyári szij konzol nekem jobban bejön. :)
Emiatt is szeretnék csak szíjat konzol nélkül mivel az Apple konzol szétszerelhető.

Én használtan vettem ami van nekem, ebayen jó pár eladó foglalkozik ilyen szíjakkal. A fő gondja hogy fog. Ahogy bebújtatom a megfelelő lyukba a szíjat, akkor a csat részt megfogja a szij anyaga. Tegnap a fehér pólómat is szépen összekente. :(( Emiatt akarok újat.

Igaz jó áron volt, csak szeretném használni ha elegánsabb megjelenésre van szükség.

[ Szerkesztve ]

(#17076) IOX


IOX
tag

Sziasztok! Az EKG mérés eredményét magyar nyelven magyarázza el (S4)?

(#17077) Serpiko válasza IOX (#17076) üzenetére


Serpiko
addikt

Igen

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#17078) ans válasza koxkids (#17075) üzenetére


ans
aktív tag

Szerintem meg kell mérni, hogy milyen széles a szíj. A 20 - 22 mm járatos méret, de kaphatóak páratlan szélességűek is, órásnál vagy óraboltban érdemes nézelődni, adapterre is rá lehet próbálni a szíjat, ha szét tudod szedni.

[ Szerkesztve ]

(#17079) ckaresz122


ckaresz122
tag

Csak jelzem, hogy 14 napon belül elálltam. (Nekem mért a lépésszámláló gyanúsan sokat. Még kajálás közben is mentem szerinte 😂
vettem egy másikat. Hibátlan. Akinek ilyen az gariztassa,cserélje,stb.

(#17080) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Sziasztok!

Jól sejtem, hogy a telefonhoz való Qi töltő nem jó Watch-hoz mert annak kisebb a tekercse? Airpods-os töltővel sem boldogul csak a Watch-ossal?
Az a bajom az utóbbival, hogy feleslegesen nagy és Airpods-om biztos nem lesz...

⭐ Stella

(#17081) tboldi válasza radi8tor (#17080) üzenetére


tboldi
nagyúr

Yep, a Watch-hoz csak Watch töltőt lehet használni, mást nem.

(#17082) radi8tor válasza tboldi (#17081) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:R Akkor jó lesz a gyári ha egyszer elszánom magam Watch-ra. :D

⭐ Stella

(#17083) lacy86


lacy86
addikt

Hello,

Szemezek már pár honapja az apple watch-al.
Az S4 es S5 kozott “akkora” kulonbseg nincs, ugye?
( vagyis en nem olvastam 😊 )

(#17084) tboldi válasza lacy86 (#17083) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nincs. :N

Viszont ha eddig nem vettél, akkor szerintem várj még egy kicsit, szeptember-október táján jön a Series 6.

(#17085) lacy86 válasza tboldi (#17084) üzenetére


lacy86
addikt

Akkor addig ráér :)
Annyira nem surgos, csak erdekelne milyen 😅
Az LTE verziot kizartam mert engem az nem “vonz”.

(#17086) radi8tor válasza tboldi (#17084) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen? És miben lesz jobb elvileg? Vagy még nincs semmi hírmorzsa?

⭐ Stella

(#17087) tboldi válasza radi8tor (#17086) üzenetére


tboldi
nagyúr

Egyelőre csak a pulzoximéterről szólnak a pletykák, de az Apple beadott egy tervet egy kör alakú Watch-ról is, de hogy lesz-e ebből idén valami, nem tudni.

(#17088) moleculez válasza tboldi (#17087) üzenetére


moleculez
veterán

A pilzioximeter hardveresen van gen1-től, csak szoftveresen nincs aktiválva, és os7-tel sem tűnik úgy hogy engedélyeznék. Kör alakú AW idén kizárt (meg úgy általában is), ahhoz rengeteg UI változtatás kellene, rengeteg appban, és annak már az OS7-ben lenne nyoma.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#17089) radi8tor válasza tboldi (#17087) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az oximéter az jóó. Akartam olyat venni tavasszal. Én is megvárom a szeptembert, ráér nekem ha már eddig ráért. :D

⭐ Stella

(#17090) tboldi válasza moleculez (#17088) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tudom, hogy képesek rá a régiek is, de tudod, hogy valamivel el kell adni az új generációt is. :D

(#17091) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Amúgy relatív kevés nyomkodás mellett mennyi időnként kell tölteni?

⭐ Stella

(#17092) Gergőke88 válasza radi8tor (#17091) üzenetére


Gergőke88
addikt

Attól függ melyik.
s5 aod azért jobban meríti.
szerk: de 1.5-2 nap kevés nyomkodassal sport nélkül meglehet.

[ Szerkesztve ]

(#17093) radi8tor válasza Gergőke88 (#17092) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De az nagyon meríti? Fekete háttérnél elvileg alig fogyaszt a kijelző nem? 2 napot nem bír ki?

⭐ Stella

(#17094) Gergőke88 válasza radi8tor (#17093) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nekem nincs, de a tesztekben 1-1.5 napról volt szó.
MCS videó érdekes lehet számodra is, ha meg nem láttad.

(#17095) radi8tor válasza Gergőke88 (#17094) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Megnézem thx!

⭐ Stella

(#17096) Mela Kehes válasza radi8tor (#17093) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Nem elég ha egy napot kibír? Este feltöltöd. Ha másfél napig bírná nagy valószínűséggel akkor is töltenéd esténként.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#17097) radi8tor válasza Mela Kehes (#17096) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jogos. Kell venni hozzá extra töltő sticket melóhelyre és akkor nincs para.
Mennyi a töltési idő? :)

⭐ Stella

(#17098) -Solt- válasza radi8tor (#17097) üzenetére


-Solt-
veterán

Ha az alváselemzés része nem érdekel, akkor este felrakod a töltőre, reggel leveszed és egész nap simán elvagy még edzéssel és AOD-l is. Amennyiben az alváselemzés is érdekel, akkor találnod kell egy napi cirka 1-1,5 órás intervallumot amikor töltöd és ennyi.

Én 20:00-kor felteszem tölteni az S5-t, amíg tölt (~1 óra) addig fürdés - vacsora és másnap este cirka 45-55%-ig merül edzéstől függően AOD nélkül. Ezelőtt kb 20 évig nem volt óra a kezemen, szóval az a napi 1 óra még jól is esik amíg nincs rajtam.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#17099) radi8tor válasza -Solt- (#17098) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja én se hordtam már nagyon régen órát. :DD

Alvás során kikapcsolja a Wifit/BT vagy sugároz akkor is?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#17100) Mela Kehes válasza radi8tor (#17099) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Repülő mód, színház mód és csá.

[ Szerkesztve ]

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.