Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17351) stuckart válasza jófejsrác (#17350) üzenetére


stuckart
csendes tag

jó fej vagy, köszi! ;)

(#17352) SharpSA válasza SharpSA (#17348) üzenetére


SharpSA
veterán

Ki milyen megoldást talált arra, hogy ha az óra használaton kívül van, akkor a lehető legkevesebbet merüljön?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17353) Tibee86 válasza SharpSA (#17352) üzenetére


Tibee86
veterán

Kikapcsolás?

(#17354) -secret- válasza SharpSA (#17352) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Takarékos mód?

(#17355) SharpSA válasza -secret- (#17354) üzenetére


SharpSA
veterán

Ezt kipróbálom.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17356) SharpSA válasza Tibee86 (#17353) üzenetére


SharpSA
veterán

Ez viszont túl sokáig tartana minden alkalommal.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17357) trobi28 válasza -secret- (#17354) üzenetére


trobi28
addikt

Évek óta használok Watchot, de még sohasem kapcsoltam be ezt a funkciót, na mondom kipróbálom. Bekapcsolás még ok, de a kikapcsolás az egy kicsit vicces. Konkrétan újra kell indítani az órát. Hát ez nem váltja ki nekem sem az éjszakai használaton kívüli kikapcsolást, mert kb ugyan ott vagyok vele :F

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#17358) B.i.L válasza trobi28 (#17357) üzenetére


B.i.L
senior tag

Hogy kell restartolni? Sehogy nem találom.
Más : Mindkét óránknál W3/38 Lte gyári soft + 42 Lte beta,beragadt valami,ugyanis nem töltött egyik sem.Megvártam míg lemerült mindkettő majd fel tettem a töltőre és láss csodát töltött.Furi.

[ Szerkesztve ]

Horgászni mentem...B.i.L

(#17359) SharpSA válasza trobi28 (#17357) üzenetére


SharpSA
veterán

Na akkor ki sem próbálom...
Egyszerűen nem értem, hogy miután tegnap napközben feltöltöttem az órát 100%-ra és ma reggel volt rajtam kb 30-60 percet időzített mérés miatt és most a telefonon látom, hogy 39%-on van az óra. Mi a f.szomat csinál, hogy használaton kívül így merül, mint az a bizonyos hajó, míg a telefon meg 75%-on van kevés használattal?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17360) trobi28 válasza B.i.L (#17358) üzenetére


trobi28
addikt

Bekapcsolod a takarékos módot, majd ha ki akarod kapcsolni, akkor addig nyomod a ki/be kapcsoló gombot, amíg látod az Apple logót. Nem túl elegáns megoldás :(
Nem értem, hogy egy ilyen funkció kikapcsolásához, miért kell újraindítani egy eszközt :F

SharpSA: Igen, sajnos ebből a szempontból rosszul van optimalizálva az óra szoftvere. Én is inkább kikapcsolom ha éjszaka lerakom, mert ugyan annyit fogyaszt, mintha használnám. Nem értem, hogy miért? Nem használja az érzékelőket, nem kapcsol be a kijelző....érthetetlen. Én inkább kikapcsolom.

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#17361) odrif válasza trobi28 (#17360) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Így van.
Én is egyszer és utoljára próbáltam ezt ki. :(

20 éve a Prohardveren

(#17362) B.i.L válasza trobi28 (#17360) üzenetére


B.i.L
senior tag

:R Kifogom próbálni.

Horgászni mentem...B.i.L

(#17363) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Én is kikapcslom mindig ha le fekszem.

(#17364) Clemi


Clemi
veterán

Vettem egy ilyen Baseus kábelt és az a gáz, hogy az S4-et gyakorlatilag nem tölti, mert állandóan eldobja, majd felveszi a töltést és nagyon nagyon lassan töltődik.
Tudtok ennél megbízhatóbb működésűt ami még azért nem a gyári árán van?

(#17365) V.Stryker válasza Clemi (#17364) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ha visszaolvasol, akkor pont hasonlóval küzdöttem, az utángyártott kábellel nem tudtam tölteni.

Mondom az áthidaló megoldást: lepattintottam az utángyártott töltő tetejét (lásd lentebb a képen). A karcok elkerülése végett egy kis darab szigetelő szalagot tettem rá és így teszem rá az órát. Azóta nálunk megszűntek az ilyen jellegű gondok, normálisan, de nyilván a gyárinál lassabban, de szakadozás nélkül tölt.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#17366) Marci6 válasza SharpSA (#17359) üzenetére


Marci6
tag

Szerintem a telefon kb. 10x nagyobb aksija miatt ott sokkal kevésbé feltűnő, hogy mennyit esznek az alap rendszerfolyamatok, de az órán ez rendesen meglátszik aktív használat nélkül is.

(#17367) SharpSA válasza Marci6 (#17366) üzenetére


SharpSA
veterán

Viszont ha a telefont nem használom, akkor jelentősen kevésbé merül annak akkumulátora. Ha százalékosan összehasonlítjuk az órával, akkor jól látható a különbség. Szerintem ha az óra használaton kívül van, akkor azon kb semminek sem kellene működnie és frissülnie.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17368) Marci6 válasza SharpSA (#17367) üzenetére


Marci6
tag

Lehet, hogy a watchOS az iOS-nél kevésbé optimalizált, de ha csak a hardver oldalt nézed, az 5-ösben van 1GB RAM és talán 2magos 64bites processzor. Ez nem túl régi iPhone specifikáció is lehetne :)
Ezek fogyasztása biztosan nem 10-ed része a telefonnak, még ha csak "készenléti" állapotban is van, így a kis aksiból gyorsan fogy az a kevés milliamper.
+egy csomó komponens és szenzor az órát levéve is aktív marad (pl. a Find My miatt biztosan, de talán a mozgásérzékelő is), így ez sem egy teljesen inaktív mód.

(#17369) Laox válasza SharpSA (#17359) üzenetére


Laox
aktív tag

Én ma reggel 8-kor vettem le az órát a töltőről, véletlenül itthon hagytam a telefonomat, most 18:40-kor értem haza és 55%-on van az óra, LTE kiadás, egész nap önmaga fent volt a hálózaton és telefonáltam is vele. Szerintem a tiédnek elhasználódott az akksija.

(#17370) SharpSA válasza Laox (#17369) üzenetére


SharpSA
veterán

Az érdekes lenne kb 2 hónap alatt... Átlagos használattal elmegy kb 2 napot. Nekem a standby fogyasztásával van bajom, de úgy látom másnál is így van ez.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17371) jófejsrác válasza SharpSA (#17370) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Én tavaly szeptemberben vettem, kb áprilisig néha (4 alkalommal) csinált olyat hogy reggelre csutkara vagy 10-20%ra leszivta az akksit 100rol.
Jeleztem is itt fórumon van e ilyen probléma másnak. Végül valahogy magától megjavult :DDD .

Sosem kapcsolom ki éjjel, feltoltom százra és reggel felveszem 98%osan. S4 44mm.

Én sem értem mi volt a baja anno.

(#17372) SharpSA válasza jófejsrác (#17371) üzenetére


SharpSA
veterán

Nekem is S4 van, a nagyobb. Ezek "az igazság odaát" van jelenségek...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17373) szaki04


szaki04
senior tag

Nekem S5 van, és a jelenség fenn áll nálam is, merül mint a nyeletlen fejsze. Ez van, ez ilyen. Én inkább a 3 napos működési időket gondolom "soknak". Én akár mit csinálok, 2 munkanapnál többet nem megy el a ketyere. Napi 10-20 értesítés, AoD bekapcsolva, éjjel repülő mód. :O

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#17374) syIex válasza szaki04 (#17373) üzenetére


syIex
veterán

Szerintem nincs gond egyáltalán azzal, ha naponta egy órára rá kell tenni a töltőre, míg mondjuk az ember meg fürdik vagy elolvas pár hírt. Szerintem simán bele fér! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#17375) r3dsnake válasza szaki04 (#17373) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Replülő mód csak a wifit kapcsolja ki, telefonnal megmarad ugyanúgy a kapcsolat bluetooth-on.

(#17376) tuzpenge válasza r3dsnake (#17375) üzenetére


tuzpenge
őstag

Kivéve ha egyszer mikor repülő módba kapcsolod és még plusz a beállításokban kikapcsolod a bluetooth-t. Mert innentől megjegyzi és utána már azt is kikapcsolja. Viszont az üzemidőben semmi, de semmi jelentősége nincs! Ugyan annyit fogyaszt repülőben is mint nem repülőben.....

ˣ

(#17377) Madwe válasza SharpSA (#17359) üzenetére


Madwe
nagyúr

Jön az új óra. Persze nyilván idén is tök véletlen, h minden apple termékem a bejelentést megelőző 1-2 hónapban jobban merül, mint mindig, tuti csak véletlenül esik egybe az akku degradációval és esetleges pár beragadt appal ;] ;] Eddig mint a telefonom, órám, ipadem kibírt bőven 2 napot ráhyagással, most érdekes mód 1 nap után 40% körül vannak...

[ Szerkesztve ]

(#17378) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Van valami 3rd app amivel a gyári edzés appban végzett edzésekről lehet jó statisztikákat csinálni? Próbáltam a Nike appot is, de valahogy nem az igazi, néztem a strava-t, de egyszerűen a gyári edzés app, ami minden szempontból jó edzés közben. Viszont utána elég fos az adatfeldolgozása. Jó lenne valahová áttölteni és ott látni jó kis statisztikákat. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#17379) ckaresz122


ckaresz122
tag

Ha már akksi idő: legnagyobb blama, hogy semmivel sem merül hamarabb, ha folyamatos megjelenítésre van állítva a kijelző.
Csak, hogy legyen valami pozitív is :R
(5-ös watch)

[ Szerkesztve ]

(#17380) V.Stryker válasza ckaresz122 (#17379) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nálam 30%.ot jelentett +ba, hogy kikapcsoltam az állandó kijelzőt.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#17381) szaki04 válasza ckaresz122 (#17379) üzenetére


szaki04
senior tag

Amikor kikapcsoltam az Aod-ot, szvsz. sem merült jobban az óra.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#17382) jófejsrác válasza syIex (#17374) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Én zuhanyzáskor sem veszem le az órát. Párszor aludtam is benne, ha 100%-osan veszem fel este másnap estig simán kihúzza. Arra a fél órára meg simán túlélem amíg tölteni kell.

Nekem nincs rá igényem, hogy tovább bírja amíg egy intenzív napot túlél. Főleg úgy hogy Balaton körbe tekerést kibír aktív edzéssel. (10-12 óra).

Más: Valaki feltette a public bétát az órára? Sajnos én nehezen tudom megállni, hogy ne próbáljak ki újdonságokat, de az óránál necces visszaállítani. Így ezt nem merem.

[ Szerkesztve ]

(#17383) syIex válasza jófejsrác (#17382) üzenetére


syIex
veterán

Pontosan így gondolom én is.
Ha egy napot kibír nekem tökéletes.
Zuhanyzáskor én a tusfürdő miatt levettem mindig amikor volt, viszont aludni szinte mindig benne aludtam az alvás figyelés miatt! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#17384) tuzpenge válasza jófejsrác (#17382) üzenetére


tuzpenge
őstag

Nemhogy necces de otthon Te tuti nem rakod vissza az OS6-ot. Max egy szervízben kint a cseheknél (mivel ha jól tudom akkor az itthoniak sem tudnak downgradelni), ha egyáltalán megcsinálják...

ˣ

(#17385) Marci6 válasza V.Stryker (#17378) üzenetére


Marci6
tag

Futáshoz én workoutdoors-t használom, és azt exportálom strava-ba, a webes app nagyon részletes. Nekem sokkal jobban bevált, mint a gyári (főleg térkép és intervallum miatt). De mindkettő fizetős.

(#17386) Marci6 válasza jófejsrác (#17382) üzenetére


Marci6
tag

12 órás track-et rögzített aktív gps használattal??
Az AOD kikapcsolás nekem is megdobta az aksiidőt edzés közben, de 3-4 óra tracking a max.

(#17387) jófejsrác válasza Marci6 (#17386) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Itt kicsit ferdítettem, mert a tisza tavat tekertem körbe 2 hete az 65 km volt 3 óra alatt. 24%ot merült az óra ez idő alatt. Idén még nem tekertem körbe, de az én időm az 10-11 óra szokott lenni a Balaton körül. Így jött ki nekem hogy kibírja :B

(#17388) r3dsnake válasza jófejsrác (#17387) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Akkor ugyanott voltunk. :)

(#17389) Marci6 válasza jófejsrác (#17387) üzenetére


Marci6
tag

Köszi, így értem, és gondolom a gyári workout app-ot használod.

(#17390) tl-x


tl-x
őstag

Nagyon vennék már egy Watch 3-at de félek, hogy szeptemberben kijön az új és akkor kiadják újra a 4-et vagy olcsóbb lesz az 5 és akkor :W

[ Szerkesztve ]

(#17391) -secret- válasza tl-x (#17390) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ha már eddig kibírtad akkor még 1 hónapot ráér nem?

(#17392) tl-x válasza -secret- (#17391) üzenetére


tl-x
őstag

Kénytelen leszek várni :R szeptemberben jön az új?

(#17393) Norbi. válasza tl-x (#17392) üzenetére


Norbi.
őstag

Október előtt biztos nem lesz itthon.
De, szerintem annak is inkább a második fele.

(#17394) -secret- válasza tl-x (#17392) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Akkor mutatják be igen.

(#17395) tl-x válasza -secret- (#17394) üzenetére


tl-x
őstag

Köszönöm. Hát addig nem biztos, hogy kitartok. :DD

(#17396) syIex válasza tl-x (#17395) üzenetére


syIex
veterán

Mivel annyira nem "izgattak" fel a pletykák a 6-ról én is megrendeltem az S5 SS-t, aztán az jó lesz egy darabig (október :DDD)!

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#17397) Zozo®


Zozo®
tag

Volt már?Lesz Google Térkép az Apple Watchra

[ Szerkesztve ]

 iPhone 12 Pro Max Pacific Blue 256GB, MacBook Air 2017, Apple Watch Series 5, Airpods Pro , 2x Mi Box 3, 1X Mi Box S

(#17398) jófejsrác válasza r3dsnake (#17388) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Éjszakai túrán indultam, ha Te is akkor igen :)

(#17399) jófejsrác válasza Marci6 (#17389) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Így van a gyárit használom csak - nekem ez ad annyit infót ami számomra elég. Runtasticot használtam korábban, de rájöttem nincs szükségem arra hogy másnak "mutogassam" - ne értsd félre :)

(#17400) Wmwinters01 válasza tl-x (#17390) üzenetére


Wmwinters01
tag

Hasonló a cipő itt is :D csak én páromnak venném :D de még várni fog kicsit... :D

[ Szerkesztve ]

I`m not afraid to die, I just don`t want to be there when it happens.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.