Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16551) koma106


koma106
senior tag

Series 0, 1 vagy 2 alkalmas lehet még edzéshez (HIIT) vagy már idegesítően lassú hozzá?

-

(#16552) Maxximus válasza koma106 (#16551) üzenetére


Maxximus
őstag

Sztm a 2-es már igen (Használtam). Nincs is nagy különbség,tudásban és árban sem a 2-3 között. Olyasmi, mint a 4-5 közötti különbség.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#16553) Fryskitt


Fryskitt
addikt

3 hard reset után felment a frissítés az órára. Grrrrrr, nem ehhez szoktam. :W

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#16554) trobi28 válasza koma106 (#16551) üzenetére


trobi28
addikt

Egyetértek az előttem szóló fórumtárssal, 2. generációsig még le lehet menni ha az elsődleges szempont az ár. Az alá már nem mennék, mert a régi órákon már igencsak fájó pont a gyenge hardver. Erősen a felhasználói élmény rovására megy és nem leszel vele megelégedve. Ha egy Apple terméknél másodperceket kell várni egy app, értesítés megnyitására, laggol stb, akkor a felett eljárt az idő és el kell tenni emlékbe :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#16555) galaxys80 válasza trobi28 (#16554) üzenetére


galaxys80
veterán

Emlékeim szerint az 1 és a 2-ben ugyanaz a hardver.
Különbség a GPS és a vízállóság.

(#16556) Leka68 válasza Fryskitt (#16553) üzenetére


Leka68
tag

Több mint 6 hard reset után felment a frissítés az órára.2 napja szenvedek vele,valami nem o.k náluk,idáig minden szépen ment nem kellene rontsanak a minöségen.
Egy véleményre lenne szükségem lehet használni párhuzamban egy iwatch és samsung active et,be zavarna valamiben ? Válaszotokat elöre is köszönöm.

(#16557) Leka68


Leka68
tag

Igaz,hogy nem fejtettem ki mirre is kellene a samsung active,értesitések és ha keresnek telefonon mivel az iwatch tul drága volna a strapának meg a karcoknak.

(#16558) Fryskitt válasza Leka68 (#16557) üzenetére


Fryskitt
addikt

Inkább nem értem, hogyan akarod? Egyszer ez van rajtad, egyszer az? Mert akkor szerintem nem gond, amikor nem kapcsolódik a BT. De csak gondolom, nem tapasztalat.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#16559) Atlantis válasza Leka68 (#16556) üzenetére


Atlantis
veterán

Lehet, 1-2 napig teszt gyanánt hordtam mindkettőt, mielőtt eladtam az Active-ot. Lehetnek akár egyszerre is csatlakoztatva a telefonhoz, a Samsung óráját ugye a letölthető app vezérli, az értesítések megérkeztek mindkettőre, hívást ugyan nem próbáltam.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#16560) Leka68 válasza Atlantis (#16559) üzenetére


Leka68
tag

Köszönöm mindkettőtök válaszát,próbáltam csak az samsung watch-al de együtt is,üzenet eljön de ha mindketö aktiv a te lóval csak az egyik jelzi a hívásokat,persze nem tagadom az iwatch a gyöztes na de mire gondoltam megfelel,meloba activ minden másra alma.

(#16561) Leka68 válasza Fryskitt (#16558) üzenetére


Leka68
tag

Köszönöm válaszod.Van a családon belül samsung fán is, és az activ watch szabadá vált mivel váltás történt activ 2 re.Ezért gondoltam megtartom és kísérletezek vele de nem vagyok elragadva a samsung - iphone párositással szerintem alma - alma,na de ez csak személyes vélemény mivel mindenki döntse el mit szeretne mivel párositani.

(#16562) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok! A fotók alapján meg lehet mondani ez az óra Series 0 vagy Series 1?
[kép]
[kép]

-

(#16563) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Valahol nem tudtok akciós Apple Watch 3-at?

Nem értem az embereket, hogy a használt sz@rokat akarják eladni 70-ért. :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#16564) koma106 válasza V.Stryker (#16563) üzenetére


koma106
senior tag

Szia! 75-től indulnak az újak, a használtak szerintem is túlárazottak, ha kitartó vagy akkor ki lehet fogni 40-50 körül használtan.

-

(#16565) koma106 válasza koma106 (#16562) üzenetére


koma106
senior tag

Megválaszolom magamnak: Series 1-ből nem is létezik acéltokos, tehát ez csak Series 0 (azaz 1. Generációs lehet)

-

(#16566) Norbi. válasza V.Stryker (#16563) üzenetére


Norbi.
őstag

70-ért adtam el 2 hete 3 hetes patikát, mondjuk hirdetésfelrakás után 2 órán belül érte jöttek házhoz. Annyiért én inkább S4-et vennék már inkább.

Marketplacen nézz szét, 50 körül/kicsivel alatta szoktam látni szépet.

(#16567) Bib válasza koma106 (#16562) üzenetére


Bib
őstag

Meg lehet, mert a series 1-re rá van írva, de ezen nem látom.

(#16568) V.Stryker válasza koma106 (#16564) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igen, ezen cseszem fel magam én is. Most is nézem marketplacen... keveset használt 3-as 70k. :W Nem értem mit gondolnak az emberek. Hogy akinek ilyen kell, az nem fog egy újért áldozni +7k-10k-t és inkább használtat vesz,hogy 7k-t spóroljon? vagy pár hónapja 100ezerért vették?
Ááá, na mindegy.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#16569) btudos válasza V.Stryker (#16568) üzenetére


btudos
veterán

Nekik sokba volt, és megvárják, amíg jön egy balek.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#16570) koma106


koma106
senior tag

Ismerkedem a tevékenység körökkel: jól érzékelem, hogy a piros kört tudom a napi kalóriaértékkel konfigurálni, a többi kört nem lehet? A zöld kör (edzés) az minden esetben 30 perc (nem lehet hosszabb célra állítani)? A kék (állás) pedig az óránkénti állás (ezt sem lehet fokozni, csak túlteljesíteni)?

Ha pl. a napi kalória cél 500 és heti 6 nap edzésem van, a 7. pihenőnap, akkor a 7. napon nem lesz meg az 500cal, tehát nem tudom bezárni a köröm?

[ Szerkesztve ]

-

(#16571) szekra válasza V.Stryker (#16568) üzenetére


szekra
őstag

Most hirtelen ránéztem marketplacere, rögtön találtam 2 jó állapotút 60k alatt (42mm). Te mit nézel?

(#16572) Serpiko válasza koma106 (#16570) üzenetére


Serpiko
addikt

Napi kalória célt tudod variálni csökkenteni illetve emelni a gyakorlat és állást azt nem lehet.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#16573) baloghbalint


baloghbalint
tag

Sziasztok,

azzal a kérdéssel fordulnék az apple watch tulajokhoz, hogy van/volt olyan ismerősötök vagy ti magatokon tapasztaltatok olyat, hogy allergiás kiütés lett az órától vagy valamelyik szíjtól ?
Tudom magamról, hogy a rossz minőségben előállított fémekre allergiás vagyok (vagy valamilyen anyagra amivel bevonják őket) és szeretnék vásárolni egy apple watch-ot legfőképp futáshoz de a mindennapokban is hordanám. Problémám az, hogy míg pl az ICE óráitól kiütéses lesz a kezem a Doxa órái nem okoznak ilyet.

Szóval a kérdés az, hogy bárkinek van e tapasztalata azzal, hogy valamelyik szíj-ház kombináció ilyet okozott volna. Leginkább a sportpánt alumínium ház az ami esélyes arra, hogy megvegyem szóval leginkább az ezzel kapcsolatos dolgok érdekelnek de bármilyen infót szívesen vennék.

Köszönöm szépen előre is a segítséget. :R

Balogh Bálint

(#16574) ittakary válasza baloghbalint (#16573) üzenetére


ittakary
nagyúr

S4/S5 alja üveg és kerámia szíj pedig nejlon/szilikon - de ha nem tetszik olyat veszel bele amilyet csak akarsz

fémmel nem érintkezik a bőröd

(#16575) Valkűr válasza Serpiko (#16572) üzenetére


Valkűr
őstag

Hogy tudom azt variálni? Nem találok erre opciót 🤔

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#16576) Atlantis válasza Valkűr (#16575) üzenetére


Atlantis
veterán

[link]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#16577) Vaze


Vaze
őstag

Sziasztok!
Apple watch 5 szeria kijelzojen van egy karc,lehet ezt orvosolni valahogy?
[link]
Valaszokat elore is koszonom :R

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#16578) Valkűr válasza Atlantis (#16576) üzenetére


Valkűr
őstag

Köszi, rá nem jöttem volna :) :R

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#16579) kchris78 válasza ittakary (#16574) üzenetére


kchris78
veterán

Az EKG elektródái azok a csíkok az szerintem fém...? :F

(#16580) szaki04


szaki04
senior tag

Alza.hu oldalon árulnak Eternico márkájú bőr szíjakat az órára. Ezeket meg szabad venni? Nem túl drágák, 3-4-5 ezer forint. Valaki használ ilyet? Vagy csak a Nomad...

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#16581) Maxximus válasza koma106 (#16570) üzenetére


Maxximus
őstag

Ne aggódj az 500-at minden edzés nélkül teljesíted egy nap alatt. (72 éves Édesanyám tejesíti naponta az 500-550-et...merthogy versenypartner ;) :K ,igaz napi fél órát táncolgat valami buggyant zenére a gyakorlat gyűrű miatt)
Az állás cél naponta 12 óra (ami azt jelenti, hogy az adott órában legalább 5 percet állj és akkor megvan az óra),nincs limt , mert lehet mind a 24 is (ami szetm faszság, hogy erre kéztetik az embereket, hogy 24/24-ben álldogáljanak,kellene egy 16-os max sztm.
A gyakorlatoknál a 30 perc az elvárás a gyűrű körbeérésére. Ezt el tudod érni egy gyorsabb (szinte futás jellegű) gyaloglás közben is (sajnos hektikus mikor hogy adja),a pulzus függvény (sztm 95 felett kell lennie,akkor számol),de alapvetőleg ez az edzésre szolgálna...(futás/úszás,gyúrás,stb...)
Én a magam 136 kg -val (mert, hogy ez is számít) az 1050-es kcl-t állítottam be napi célnak,ezt kell teljesíteni a mozgás gyűrű körbe érésére. ez nem megy mn 1 óra/nap sport nélkül.. Így már egy ideje tolom minden nap a gyűrűket,sajnos úszás nélkül április óta, ami hiányzott sokszor a variálhatóság miatt. (Február óta...-10 kg le is ment,ez volt az én karantén challenge-m ;) )

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#16582) Vaze válasza Vaze (#16577) üzenetére


Vaze
őstag

Valaki :F

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#16583) Tibee86 válasza Vaze (#16582) üzenetére


Tibee86
veterán

Nem tudsz vele mit csinálni, ahogy egy telefon kijelzőjével sem.

(#16584) CharlieDrop válasza Maxximus (#16581) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ezt kellett volna nekem is tolni, de lustálkodtam.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#16585) kchris78 válasza Maxximus (#16581) üzenetére


kchris78
veterán

na ez nagyon függ attól hogy hány kg az ember. Nekem a 70kg-ommal 8-10ezret kell naponta lépnem hogy ez a kalória meglegyen de lehet többet is.. Ami azért lehet hogy nem jelent konkrét sportolást de nem is egy edzésmentes nap mert 10ezer lépés az azért idő... Persze lehet ha ilyenkor mindig bekapcsolnam a mérést akkor több kalóriát számolna hozzá.

(#16586) koma106 válasza Maxximus (#16581) üzenetére


koma106
senior tag

Köszi. Elismerésem.
A zöld kört ezek szerint nem csak akkor számolja, ha elindítok egy edzést, hanem akkor is amikor az óra úgy érzi, hogy az a mozgás már edzésnek minősül?

-

(#16587) Vaze válasza Tibee86 (#16583) üzenetére


Vaze
őstag

Rendben,koszonom

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#16588) Serpiko válasza koma106 (#16586) üzenetére


Serpiko
addikt

Pontosan így van ahogy írod.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#16589) Maxximus válasza koma106 (#16586) üzenetére


Maxximus
őstag

:K

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#16590) Maxximus válasza kchris78 (#16585) üzenetére


Maxximus
őstag

Ha csak gyalogolnék, kb nekem is. Ezek úgy jönnek össze,hogy kell napi 1 óra sport,ha ez nincs bukom a gyűrűket (úszás,kondi terem,bicikli min. 15-20 km,futás eddig nem volt,de ez a következő, hogy beiktatom). "Pihenőnapokon" ,amikor olyan hosszú volt a meló, hogy este 8-kor érek haza,dög éhesen és tényleg off-on vagyok,nem egyszer indultam el este 10-kor egy 5 km-es "gyors" sétára (a kutya nagy örömére,enyémre kevésbé...főleg amikor szemerkélt az eső)...ezzel még éjfélig korigálhatom az elcseszett napot off-os állapotban is.
Ráadásul versenybe vagyok egy haverral,akivel február óta szívatjuk egymást,hogy ki hagyja abba hamarabb ...és hát Ő is fanatikus, így 4.-ik hónapja toljuk a minden napi gyűrű bezárást. (Hogy ez sikerüljön azért voltak vad dolgok nála is..de mi ez ha nem motiváció,szóval nekem ez az óra nagyon be jött több szempontból)
Nagyon várom már az uszoda megyntást,mert ha reggel 6-7 -ig letolom a 1,5-2 km úszást,akkor az egész napom megvan,csak állni kell a hátralevő időben :DDD
Az úszás nagyon pörgeti a gyűrűket. :K

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#16591) Totheground válasza Maxximus (#16590) üzenetére


Totheground
addikt

Detto, nálam is nem egyszer volt hogy este tízkor szakadó esőben egy masszív anyázás közben felvettem a futócipőt hogy beletekerjem a maradékot a gyűrűbe. :D

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#16592) CharlieDrop válasza Totheground (#16591) üzenetére


CharlieDrop
veterán

na, én ehelyett alszok, látszik is a gyűrűimen, a hasam körül :D
Egyébként 500 kalóriát, egy kis túlsúllyal/ülő munkával nem nehéz összetenni, aztán ha már kicsit hozzászokik a szervezet, akkor jöhet a sport.

Amikor megvettem az órát 20 perc alatt összejött az 500 kalória :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#16593) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Üdv a csapatnak,

Ma végül sikerült 50k-ért egy 42mm-es 3-as generációt megcsípni gyári állapotban. :C

Még tölt meg szinkronizál, de biztos lesznek kérdéseim.

Addig is tudtok javasolni nekem szövet szíjat hozzá? Illetve kijelző védőt honnan és milyet érdemes? Aliexpressen van vállalható?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#16594) trobi28 válasza V.Stryker (#16593) üzenetére


trobi28
addikt

Gratulálok hozzá :K
Kijelzőre hidrogél fóliát javasol, nekem az bejött, szövet szíjakkal nincs tapasztalatom, én nem szeretem.

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#16595) -secret- válasza V.Stryker (#16593) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ali-ról Urvoi márkától vegyél szíjakat.

(#16596) Maxximus válasza V.Stryker (#16593) üzenetére


Maxximus
őstag

Hydrogel fólia (Rock) + Milánói fémszíj. Könnyű le/fel vétel, elegáns,bírja a vizet is ,sokat úsztam már benne. Amolyan All in One sztm.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#16597) jófejsrác válasza Maxximus (#16596) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Ez a kombó van nekem is, legjobb szíj szerintem.

(#16598) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm, megnézegetem az ajánlottakat. :R

Amúgy mennyire normális, hogy a telefon vezetéknélküli töltőjére fektetve nem tölt csak a sajátjával?

Illetve lehet valami olyat csinálni, hogy a BT füles az órához csatlakozzon és arról hallgassak zenét, ne kelljen nálam legyen a telefon? Hogy? Apple music-ot használok.

Nálatok a töltés mennyi időt vesz igénybe mondjuk 50%-ról?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#16599) tboldi válasza V.Stryker (#16598) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az Apple Watch nem Qi szabványt használ, teljesen normális, hogy arról nem tölt.

Lehet, persze, de az Apple Musicban nem vagyok jártas. Én a telefonon tárolt zenefájlokat szinkronizálom az órára.

(#16600) V.Stryker válasza tboldi (#16599) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Gondolom ebben az esetben a füles párosítását töröljem a telefonról es parosítsam az órával.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.