Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Ed Parker válasza zola96 (#1000) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

És a vicc, hogy egy év múlva, 200-ért sem tudnád eladni, hiába volt 479e

(#1002) zola96 válasza Ed Parker (#1001) üzenetére


zola96
senior tag

Előzzük meg a bajt! Vegyünk sportot! :D Dehát valóban így van mert ha el is akarnád adni, senki se venné meg annyiért amennyiért megválnál tőle, ergo inkább el se adod.

(#1003) Ed Parker válasza zola96 (#1002) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem már van 42mm acél RED szíjjal, szóval amíg az nem megy el(már pedig a kutya nem kérdezte eddig :DDD ) addig nem veszek még egyet :)
Látom egyre jár az agyunk.

(#1004) zola96 válasza Ed Parker (#1003) üzenetére


zola96
senior tag

Bizony bizony. Mondjuk úgy érzem jól jártam, hogy kivártam eddig. Mert megérzésem szerint bőven elég lesz a series 1 is:3 ugyanit samsung level active for sale! :D

(#1005) boost válasza Ed Parker (#999) üzenetére


boost
addikt

Egyetértek, hogy Apple Watchot továbbra sem érdemes drága verzióban megvenni. Szerintem még a keményfémtokosban sem, spéci drága szíjakkal. Ez nem egy svájci óra (pl egy 300 ezres automata Doxa), ami 5-10 év múlva is óra lesz. Ez még mindig egy számítógép, amit évente, kétévente lecserélünk. Most elég mérges lette volna magamra, ha 120.000 helyett mondjuk 240ezret, vagy 300ezret költök rá, és máris elavult volna.

(#1006) Ed Parker válasza boost (#1005) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sajnos az acél minden csak nem kemény, egy apró ütéssel lehet benne nyomot hagyni. A zafirüveg az jó.
Én akkor vennék akár kerámiatokos veeziót is,ha lenne egy upgrade program, a következő órabél passzolna bele. Nyilván töredék áron.
Ahogy most is csináljak az i6s-sel is 32gb lesz az alap olcsóbban vagy a Watch újabb procival olcsóbban.
Ami azért valljuk be picit szopatás a régi júzerekkel szemben.

(#1007) boost válasza Ed Parker (#1006) üzenetére


boost
addikt

szopatás, szopatás, de a technológia egyre olcsóbb lesz, és most törekedni kell az Applenek, hogy eladja a termékeket. Órapiac se úgy pörög, ahogy kéne, ez nyílvánvaló.

(#1008) Ed Parker válasza boost (#1007) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az ő bevallásuk szerint a Rolex után a második legtöbb órát eladó cég.
Nekem van most pár órám, amit hordhatok.
Majd meglátjuk mit hoz a frissítés, érdemes lesz e hordani a garmin helyett ;]

(#1009) mZoleee


mZoleee
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyre írok-e ezzel kapcsolatban, de remélem igen :)

Apple Watch 2 vásárláson gondolkodom.. vagyis biztos hogy veszem csak nem tudom melyiket..
Ami biztos hogy 42mm, de nem vagyok teljesen biztos hogy meg ér 200 fontot az hogy alumínium helyett rozsdamentes acél legyen..
Valakinek tapasztalatok? Karcolás, strapabíróság szempontokból?
Segítséget előre is köszönöm!

MZ

(#1010) boost válasza mZoleee (#1009) üzenetére


boost
addikt

Helló, javaslom az 1005-ös és az 1006-os, azaz kb hárommal ezelőtti hozzászólásokat.

(#1011) mZoleee válasza boost (#1010) üzenetére


mZoleee
senior tag

köszönöm.. igen megtaláltam, csak mire elolvastam mindent hogy miről szól nem tudtam módosítani a hozzászólást

(#1012) zola96 válasza mZoleee (#1011) üzenetére


zola96
senior tag

szvsz ne. teljesen felesleges. azt inkább költsd szíjakra vagy nem tudom. annyi, hogy a kijelző hajlamos karcolásra, de lehet már ezt is orvosolják. barátnőmnek a körme karcolta meg... de egy fólia rá aztán semmi gond. :)

(#1013) Ed Parker válasza mZoleee (#1009) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem az acéltokos van, én eleve a fényes tok miatt választottam, ha neked tetszik a matt Alu, akkor bármely sport változat jó lehet, könnyebbek, olcsóbbak, viszont nem zafirüvegesek.
Az nem karcolódik, maga a fém rész viszont ütésre sérül, de ez az alunál is így lesz.
Tudásra egyformák, az acél picit nehezebb, jobban érződik a csuklón.
Ha van konkrét kérdés tedd fel.

(#1014) Horovic


Horovic
aktív tag

Sziasztok!
Futásnál mennyire használható a pulzusmérő? Gondolok arra, hogy ha beizzad alá a kezem, érzékel-e? Milyen a pontossága? Köszönöm!

(#1015) atees válasza Horovic (#1014) üzenetére


atees
őstag

Nekem akkor is mér folyamatosan
Másik:
Fent a béta profil, de nem jelenik meg az os3, valaki próbálta már felrakni?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#1016) claire78 válasza atees (#1015) üzenetére


claire78
senior tag

Az iPhone-on is fent kell lennie az iOS10 bétának.

(#1017) nauro válasza Horovic (#1014) üzenetére


nauro
aktív tag

Sajnos az optikai hr sensorok nagyon ossze vissza teljesitenek embertol fuggoen tapasztalataim szerint. Nagyban fugg a csuklodtol, h mennyire tud jol merni. Azonban futasnal a legjobb talan, ott lesz a legjobban hasznalhato

(#1018) atees válasza claire78 (#1016) üzenetére


atees
őstag

fent van és nem adja be a frissítésnél :)
Na mind1 ezt a pár napot már kibírom, csak kiváncsi voltam.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#1019) claire78 válasza atees (#1018) üzenetére


claire78
senior tag

Lehetséges, h nem jó profil van telepítve?
Próbáld ezzel: [link]

(#1020) Ed Parker válasza Horovic (#1014) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Használható, de függ az ember kezétől, és hogy hol helyezkedik el a csuklón.
Ha biztosra akarsz menni polar h7 mellkasi övvel pontosabb.
A csuklóról mért adatnak nem sok köze van a valósághoz.

(#1021) boost válasza Ed Parker (#1020) üzenetére


boost
addikt

Az, hogy nincs köze a valósághoz, nem igaz. Néztem felmérést, és ahol egyenletes volt a pulzus, azt egész jól lekövette az apple watch. Gondolom van valami algoritmus, hogy milyen gyakran mér, és milyen értékeket vesz valós értéknek, és mit mérési hibának. Ahol ugrándozott a pulzus, azt nem tudta lekövetni, kijelezni az óra.

(#1022) Ed Parker válasza boost (#1021) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Na most ahogy vesszük, tegyük fel hogy minden rendben van, akkor minimális tévedéssel, de használható a pulzusadat.
De ha nem, akkor vagy többet vagy kevesebbet, vagy pont nem mér, hidd el sok mindennel próbálkoztam és 99óta van pulzusmérős órám, nagyjából értek hozzá :)
Szóval egy céleszközhez képest pontatlan, ezért nincs köze nagyon a valósághoz.
Ez nem a csuklós mérés hibája, hanem az Apple pancser és rossz algoritmust írnak az órához.
A polar, garmin ezt meg tudta oldani, sokadszori frissítéssel, kezdetben náluk sem volt jó.

Az is mérvadó pl hogy alul vagy felül hordod az órát, meg lehet ezt írni rendesen, talán az új vagy a frissítéssel javulni fog.

(#1023) tmskvcs


tmskvcs
tag

Sziasztok!

Itthon mikor lesz elérhető az új processzoros első generációs óra? Illetve számottevő a sebesség különbség?
A hónapban lehet kihozok egy IPhone SE + Watch kombot ha meg éri. :)

(#1024) boost


boost
addikt

Az új széria tényleg vastagabb lett 10%-kal? Ez mondjuk elég ciki.

(#1025) zola96 válasza tmskvcs (#1023) üzenetére


zola96
senior tag

23. A telekomnal a régivel adjak' de az nem is fog addig változni amíg azok el nem fogynak.

(#1026) atees válasza claire78 (#1019) üzenetére


atees
őstag

A hivatalos profil van fent és semmi, újrapárosítottam és semmi csak 2.2.2 :) Fura de mind1 most már. Nem tudom miért lehet.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#1027) tmskvcs válasza zola96 (#1025) üzenetére


tmskvcs
tag

Érdemes a régi mellett dönteni? Most egy pebble classicot használok és azt cserélném le. :)

(#1028) zola96 válasza tmskvcs (#1027) üzenetére


zola96
senior tag

watchOS 3-al az sem lesz rossz. S most legalább már elérhetőbb áron tudsz, igaz használtat de 42mm-est venni. És még garanciások. Nézegesd hardverapron, aztán ha látsz valamit! Mondjuk múltkor találtam egyet 45ezerért... Csak az 38as :/

(#1029) Süvi


Süvi
őstag

Akinek több szíj is van a birtokában, attól kérdezném, hogy mennyire van kitalálva arra az óra, hogy rendszeresen legyen a szíj cserélve.
Pl. egyik nap sporthoz az egyik, másik nap öltönyhöz egy másik, harmadik nap egy másik ruhához a harmadik és így tovább.
Bírja vagy előbb/utóbb, inkább hamarabb kikopik?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1030) atees válasza Süvi (#1029) üzenetére


atees
őstag

Az elmult 3 honapban kb 50szer cseréltem, eddig semmi kopas esetleg hiba nem látható/érezhető.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#1031) Süvi válasza atees (#1030) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm, ez megnyugtató.
Elképzelhető akkor, hogy erre találták ki.

(#1032) boost


boost
addikt

Most elgondolkoztam (hangosan, írásban gondolkodom), hogy mi lenne, ha nem cserélném az arany-kék órát, hanem egy új sportosat (fekete-zöld Nike) vennék a meglévő mellé sportos aktivitásokhoz.
:DD
Így lenne egy elegáns, meg egy sportos órám. Ha cserélnék, akkor mindenképp megint az arany-kék-et venném, szerintem az a legszebb, viszont az irodai hordásra nincs szükség vízállóságra, sem GPS-re.

Mondjuk akkor meg már ennyiért érdemesebb lenne egy Doxa-t nézni, meg egy Polar M400-as GPS-es sportórát. :D

[ Szerkesztve ]

(#1033) Ed Parker válasza boost (#1032) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sztem akinek már van, annak mindenképp bukó a csere, egyrészt az upgradelt verzióhoz képest kapásból hátránnyal indul és még használt is :)
Nem lehet korrekt áron kiszállni belőle, max olyannak eladni, aki dobozban lakott es kimaradt neki az elmúlt hét :DDD

(#1034) majestic


majestic
őstag

Segítséget kérnék!

Vennék a most megjelenő Apple Watch-ból. A kérdésem, hogy az aluminium vagy az acél body-sat vegyem-e? Azt olvastam, hogy az acél tokozásos könnyen karcolódik, mi a helyzet az aluminium tokozással? Mi az előnye és hátránya mindkettőnek?

Astroszürke szíben szeretném venni. Az ára is "kicsit" más, így ez is számíthat...

Előre is köszi a válaszokat!

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#1035) Ed Parker válasza majestic (#1034) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ha az ár számít, akkor tkp el is dőlt mit veszel:)
Nekem az acél tokozású van, nem feltétlen karcolódik, sokkal inkább az ütődések látszanak meg rajta.
De ez nyilván júzer hiba, az üvege makulátlan.
Sztem egy előnye van az Alu tokosnak hogy olcsóbb.
Tudásban mind egyforma, az extra költséggel a dizájnt fizeted meg, vagyis a drágább anyagokat, a zafirüveg minden órán pluszköltséget jelent.
Sztem nézz be egy boltba, rakd fel mindkettőt a kezedre, aztán amelyik tetszik.

(#1036) boost válasza majestic (#1034) üzenetére


boost
addikt

Nem csak olcsóbb, könnyebb is. Jelentősen. Persze van akinél ez hátrány, én szeretem, ha könnyű egy óra. Ezért is hívják sport változatnak. Szerintem is használatfüggő. Az enyémen (alu, arany színű ház, kék szíj; könnyű, de mégis elegáns) speciel nincs sem karc, sem ütés. A tokon és a házon sem. Ráadásul én jobbkezesként a jobb kézen hordom az órát, így elég sokszor beakad mindenhova. Szóval szerintem a sport változatra se jellemző a karcolódás, sérülés. Persze nehéz általánosítani, talán csak nekem volt szerencsém, vagy az arany színen nem látszanak a karcok, nem tudom.

Különben érdemes kicsit visszaolvasni, utóbbi héten párszor már előkerült ez a téma.

[ Szerkesztve ]

(#1037) boost


boost
addikt

annyira vagány :U

(#1038) Ed Parker válasza boost (#1037) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hát khmm, ahogy leírtad irodai környezetbe, meg hogy neked az arany kék kombináció tetszik, eléggé túlmegy minden határon ez a szín. ;]

(#1039) boost válasza Ed Parker (#1038) üzenetére


boost
addikt

Olvasdd el a 1032-t, ahol felvetettem, hogy meghagynám a Series 1-et, az aranykéket, irodába, ez meg olyan nyári sportos változat lenne, sportoláshoz, futáshoz. Irodába nem kell vízállóság, sem GPS, és előny hogy vékonyabb, mint az új. ;] Csakaztán nehogy tényleg meglépjem, még idén az 5S-t is elígértem már a páromnak, nézni kell új telót is.

megvárom, hogy lesznek-e használható appok. Avagy használhatók lesznek -e már az appok a watchOS 3-mal.

[ Szerkesztve ]

(#1040) Ed Parker válasza boost (#1039) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én tutira nem vennék AW-ból kettőt, mert funkcióban egyformák, mégha az új kapott is egy kis frissítést, inkább vennék egy másik céleszközt, ahogy vettem is.
Nekem triatlonhoz jobb a garmin, maga a telefonos appja kb 20 évvel előrébb jár az Apple puritán tevékenység appjához képest.
De ez csak egy vélemény. Az m400-as polar is jó választás, attól függ mennyit szánnál rá és mennyit használsz ki belőle.

Csak néhány extra pl medencében, intenzitás, úszási frekvencia, csapás szám, úszott táv mérése GPS nélkül, pulzus stb.
Ugyanennyi bringán és futás közben is, csak nyilván máshogy.
Nem tudom csinálsz e mást futáson kívül, ha igen, érdemesebb inkább venni egy komolyabb GPS-s órát, a jelenlegi meg maradna elegáns irodai.

(#1041) Süvi válasza boost (#1039) üzenetére


Süvi
őstag

Szerintem is az aranykék az egyik legszebb.
A linkelt Nike felvéve sztem nem olyan durva mint képen, mert a belső lime szín nem látszik, csak a lyukakon keresztül. (Ettől függetlenül öltönyhöz nem illik :) )
Mi eddig nem vettünk, de az arany kék tetszett nekünk is, bár Ed Parker órája azért mindent visz.
Valószínű tavaszra veszünk egy Nike-ot, nekem az úszás miatt fontos a vízállóság ill. biztos jók a speckó appok.
Kinéztem hozzá pár szíjat.
Midnight Blue Leather Loop
Smoke Gray Leather Loop
Space Black Link Bracelet
ill. ezek kínai változatát
Valószínű ezek a szíjak lesznek rajta hétköznap, de cserélgetni fogom azokon a napokon, amikor úszok.

Egyébként van benne logika, hogy megtartod a régit. Sajnálatos, hogy az óra az egyik legnagyobb értékvesztésű termék lett, főleg a drágább változatok. (Véleményem szerint később nem lesz ilyen nagy az értékvesztés, mert most beletették, ami hiányzott. -nagyobb aksi, laposabb forma még jó lenne, de majd a 4-5. szériában)
A mostani aranykéket 85 körül lehetne eladni, megértem, ha annyiért inkább megtartod.
Mi megvárjuk, hogy 100-110 körül lehessen venni Nike-ot a sufnyigsm-ben és akkor lépünk :)

[ Szerkesztve ]

(#1042) Ed Parker válasza Süvi (#1041) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az ezüst piros kominációra gondolsz?
Nekem tetszenek a picit extrémebb kinézetű dolgok, az a piros szín, a képen nem adja vissza, de egy hangyányit átmegy narancs árnyalatba és ettől tetszett meg nekem. Ráadásul azt a RED szíjat akkor nem is lehetett mással kapni csak a drágább acél változattal.
Utólag picit bánom az értékvesztés miatt hogy ez lett, mert most hogy a frissített verzió még olcsóbb is, hát mit is mondjak, inkább lerakom a fiókba, mint hogy gombokért eladjam.

(#1043) Süvi válasza Ed Parker (#1042) üzenetére


Süvi
őstag

Igen, az egy nagyon szép óra.
Nagyon nem kell bánni, ilyen nem sok embernek van/lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1044) boost válasza Ed Parker (#1042) üzenetére


boost
addikt

Így arany-piros változatban kicsit kínais, de végülis szép. Lehet, hogy nézek hozzá én is egy piros szíjat, ha lesz több piros ruhám jövő nyáron.

(#1045) Ed Parker válasza Süvi (#1043) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Eladó :DDD

(#1046) Ed Parker válasza boost (#1044) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ja hát arany tokkal valóban picit bazári érzést kelt ;]

(#1047) tl-x


tl-x
őstag

75e a 38mm-es több helyen is. De szerintem már nem éri meg "régit" venni.

(#1048) zola96 válasza tl-x (#1047) üzenetére


zola96
senior tag

Nem. Inkább Series 1 akkor.

(#1049) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

Még mindig nincs új szoftver.

(#1050) sazo válasza Ed Parker (#1049) üzenetére


sazo
tag

Már van :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.