Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Csabee. válasza bmwk1200s (#2000) üzenetére


Csabee.
nagyúr

De nem mindig csinálja.. Annyira nem zavar hogy foglalkozzak vele. Várom a következő updatet és kész :)

Üdv: Csabee.

(#2002) -Ben-


-Ben-
veterán

Na, „hivatalosan” is beléptem a klubba egy szerény S0 -val.
Nem rossz, de eddig úgy érzem, hogy egy picit kevés. Folyamatosabb működéshez vagyok szokva.
A görgetés és az animációk nem elég folyamatosak és talán a programokat is nyithatná kicsit gyorsabban..
Gondolom S1/S2 jóval gyorsabb.. Nade, amire kell, arra valószínűleg így is elég lesz...

Rögtön egy kérdés: mi a fenéért nem jelzi, ha jön messenger üzenetem/vagy emailem? :F Párosítva van a mobillal, be is van kapcsolva a mobilnet/wifi, telefonon jelez, az óra a kezemen van, de meg se mukkan. Van erre valami beállítás?

(#2003) ittakary válasza -Ben- (#2002) üzenetére


ittakary
nagyúr

És gondold el hogy ez már jó gyorsnak számít a korai WatchOS verziókhoz képest.... no ott aztán volt akadás szarásig :D

(#2004) blokad válasza -Ben- (#2002) üzenetére


blokad
senior tag

Aktiv a telefon?

(#2005) -Ben- válasza blokad (#2004) üzenetére


-Ben-
veterán

Ezt hogy érted?:D A telefonra megérkeznek az értesítések...

(#2006) Buffa válasza -Ben- (#2005) üzenetére


Buffa
csendes tag

(#2007) -Ben- válasza Buffa (#2006) üzenetére


-Ben-
veterán

ja így már értem. Nem használtam, most is az asztalon van.

(#2008) jozsi252 válasza majestic (#1996) üzenetére


jozsi252
veterán

Az jó ár volt, kicsit legalább spóroltál rajta. Közbe nekem ma már 8. napja volt hogy iStyle-ba megrendeltem az Apple Watch Series 2 42mm asztroszürke alu, fekete sportszíjas órát, és mondom rákérdek mailbe hogy nem-e látnak valamit a szállítási határidőre.
Visszaírták hogy az Apple még ebbe a régióba nem is szállított nekik ilyen típust. Na mondom az szép.. Telekom oldalán néha szokott lenni ilyen óra, szerencsém is volt mert még most is van, gyorsan le is foglaltam, úgyhogy holnap már át is vehetem.

Szóval aki akarna az most a T-nél tud venni.

Amúgy nem értem ezt a szállítási problémát.. Telekom kap ilyen órát, APR-ek meg nem??

iPhone 13 Pro Max

(#2009) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

Van aki már mert rendelni bayről vagy máshonnan fémszíjat?
Az 509€-s 316Stainless steel gyári szíjat most kihagynám, az olcsó szíjakról meg a legtöbb Feedback azt írja hogy gagyi sz@r.

(#2010) hefe77


hefe77
tag

Üdv! Beléptem a körbe egy S1-el. Szeretnék néhány szíjat venni hozzá, ha lehet személyesen.
Tudtok olyan üzletet Debrecenben vagy Nyíregyházán, ahol nem csak rendlik, hanem készletet is tartanak?

Más: bár Apple használó vagyok évek óta, ezt még nem vágom: a messenger értesítés szépen átjön egyenként az órára, viszont ha a menüből lépnék be, akkor csak tölt és tölt, nem hozza be a beszélgetéseket. A Dock-ban kilőttem, de utána sem működött. Volt eltávolítás az óráról, utána vissza, de utána is befagyott.
Teendő?

(#2011) ittakary válasza hefe77 (#2010) üzenetére


ittakary
nagyúr

nem emlékszem már mi volt a megoldás de az óra vásárlása után nekem is napokig nem működött a Messenger aztán egyszer csak mégis. Kis türelmet szavazz még neki.

esetleg megpróbálhatod bezárni az alkalmazást:
- Press and hold the side button (the button just below the Digital Crown) until the shutdown screen appears.
- Let go of the side button, then press and hold the Digital Crown.

(#2012) Jim-X válasza hefe77 (#2010) üzenetére


Jim-X
őstag

Szia!

Nekem a viberrel csinalja azt, hogy valamelyik beszelgetes nem tolt be...

A játék az nem játék!

(#2013) buvartacsko válasza -Ben- (#2002) üzenetére


buvartacsko
addikt

csak én nem értem, hogy ezen miért lepődtél meg?

(#2014) -Ben- válasza buvartacsko (#2013) üzenetére


-Ben-
veterán

Nem lepődtem meg, leírtam a véleményem.

(#2015) majestic válasza jozsi252 (#2008) üzenetére


majestic
őstag

A magyar APR-ek egy nagy szar, se,milyük sincs csak amikor már rothadnak a polcok külföldön az árutól, akkor tudnak valamit is megrendelni...

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#2016) majestic


majestic
őstag

Hálás lennék ha adnátok tippeket, javaslatokat app-okkal kapcsolatban.... Amolyan "must have" minden területen!

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#2017) majestic


majestic
őstag

Hogy tudom más WiFi hálozatra kapcsoltatni a Watch-ot? Pl. ha szeretném, hogy egy másik hálózatot használjon, akkor mit kell tennem, hogy kell beállítani?

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#2018) buvartacsko válasza -Ben- (#2014) üzenetére


buvartacsko
addikt

de mindezt tudhattad volna előre, ha elolvasod az itteni hsz-eket, nézel pár videót youtube-on, esetleg kipróbálod előtte az órát...

szerinted miért akart mindenki s1 vagy afelett vásárolni mióta megjelent? pont ezek miatt.

tehát felesleges sírnod..

[ Szerkesztve ]

(#2019) buvartacsko válasza majestic (#2017) üzenetére


buvartacsko
addikt

sehogy, de ennek egyébként mi lenne az értelme?

(#2020) claire78 válasza majestic (#2017) üzenetére


claire78
senior tag

Amire az iPhone-od tud csatlakozni, arra a Watch is. ;)

(#2021) majestic válasza buvartacsko (#2019) üzenetére


majestic
őstag

Otthon van egy 5GH-es hálózatom (1 router, 2 sávos) és egy 2,4GH is. Köztudott, hogy a 2,4GH-esnak nagyobb a hatótávolsága, ezért kérdeztem. Mivel nem mindig van az iPhonom Bluetoothon összekapcsolva az órával, ezért nem mindegy, hogy a hálószobában (messze a routertől) tud-e kommunikálni a nettel az óra...

A neten utánnanéztem, megoldottam: [link]

[ Szerkesztve ]

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#2022) ittakary válasza majestic (#2021) üzenetére


ittakary
nagyúr

Sikerült megoldanod hogy az iPhone-nal csak az 5G-t jegyezteted meg (a 2,4-et nem) és az órán viszont a 2,4-et is? :)

(#2023) Nnobi


Nnobi
tag

Sziasztok,
ma én is szert tettem egy Apple watch Series 2 fekete sportra, ismerkedem még vele, de egyenlőre tetszik,
este edzés alatt is kipróbálom majd kíváncsi leszek pontosságára.

Egy kérdés, tudom valahogy az alap programokat módosítani törölni az óráról? gondolok itt a részvények wallet stb amit amúgy sem használnék hogy ne foglalja a helyet a kijelzőn?

üdv: Norbi

(#2024) -Ben- válasza buvartacsko (#2018) üzenetére


-Ben-
veterán

Kedves bulvártacskó! Elárulnád, hogy ki sírt? Ismétlem: leírtam a véleményem, tapasztalatom. Ember! Olvasni megtanultál már? Esetleg segítsek?

[ Szerkesztve ]

(#2025) buvartacsko válasza -Ben- (#2024) üzenetére


buvartacsko
addikt

"Nem rossz, de eddig úgy érzem, hogy egy picit kevés. Folyamatosabb működéshez vagyok szokva.
A görgetés és az animációk nem elég folyamatosak és talán a programokat is nyithatná kicsit gyorsabban..
Gondolom S1/S2 jóval gyorsabb.. Nade, amire kell, arra valószínűleg így is elég lesz.."

Miután mindezt az információt megtalálhattad volna az interneten, mielőtt megvetted az órát, ezek után ez mind pusztán rinya. Ha neked ez kevés, akkor S1-et kellett volna venned...

(#2026) -Ben- válasza buvartacsko (#2025) üzenetére


-Ben-
veterán

Hát, ha neked ez rinya, akkor legyen az. ;] Pihenned kellene fórumozás helyett ;)

(#2027) Nnobi


Nnobi
tag

Tapasztaltabb felhasználóktól kérdezném :

Telefonnal milyen beállítások mellet használjátok a watch-ot ,mert mióta folyamatosan bluetooth kapcsolat van a telefon és a watch között elégé merül a teló.
Hol tudok esetleg egy részletesebb beállítási útmutatót olvasni az óráról illetve a beállításokról

Köszönöm előre is hogy foglalkoztok a problémáimmal!

üdv: Norbi

(#2028) ittakary válasza Nnobi (#2027) üzenetére


ittakary
nagyúr

kikapcsoltam az óra appjainak Background refresh-ét
amúgy ezen kívül túl sok beállítási lehetőség nincs, ezek hülyebiztos kütyük, NULLA beállítási lehetőséggel

(#2029) zola96 válasza Nnobi (#2027) üzenetére


zola96
senior tag

Jup én is ezt vettem észre, hogy jobban merül a teló mióta rajta van. Aztán megtaláltam az appok frissitésének kikapcsolását, de majd holnap jobban kiderül valóban hasznos volt-e vagy se.:D

(#2030) Nnobi


Nnobi
tag

Használ valaki mellkaspántot pulzusmérésre az órához , ha igen milyen típust ajánlatos venni?

üdv: Norbi

(#2031) Ed Parker válasza Nnobi (#2027) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Isten hozott a klubba :D
Mivel a watch önmagában nem ér semmit, abszolút béna, mindent a telefonon keresztül szed le, frissít, szinkronizál stb, bt-on keresztül ami jelentős többletfogyasztást jelent.
Persze ezt az Apple gondosan kifelejtette az akkumulátor fül alól, mint legnagyobb vérszívót.
Minden push üzenet, időjárás, levelek, üzenetek, mind-mind a telefon akksiját merítik, pedig te nem is használod, csak a zsebedben hordod, mégis merül.

(#2032) majestic válasza ittakary (#2022) üzenetére


majestic
őstag

Elméletben igen, mivel azonban nem tudom leellenőrizni, hogy melyik hálózaton van, nem vagyok biztos.

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#2033) Ed Parker válasza majestic (#2032) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Tetszik az aláírásod, felnézek rád :R :R :R

(#2034) ittakary válasza majestic (#2032) üzenetére


ittakary
nagyúr

Ez k... egyszeru: nincs 5ghz wifi a Watchban

Viszont ugy csinaltad h az iphoneon rakattintottal a 2.4G elfelejtesere es meg ugy is megy az oran?

[ Szerkesztve ]

(#2035) jozsi252


jozsi252
veterán

Az lenne a kérdésem hogy amelyik app-nak nincsen watch verziója mint a Gmail pl. ott semmiképp sem tudom az egész szöveget megjeleníteni ha valaki küld mailt? Mert pl. viberen meg tudom nézni, de ugye annak van Watch alkalmazása is.

iPhone 13 Pro Max

(#2036) ittakary válasza jozsi252 (#2035) üzenetére


ittakary
nagyúr

ez így van

(#2037) jozsi252 válasza ittakary (#2036) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi!

Illetve egy észrevétel. Épp most frissült a Viber app, viszont Watch-on csak tölt és tölt és kilép. Gondolom a Watch illetve a teló együtt frissül, de akkor mi a francért nem akarja megnyitni a viber appot a Watch-on?

Amúgy lehetne már scribble Magyar nyelvnél is. Nem lehet valami mókolással előhozni?

iPhone 13 Pro Max

(#2038) Nnobi válasza Ed Parker (#2031) üzenetére


Nnobi
tag

Köszönöm , ez a wifi-s kapcsolódás hogy bírható életre ,mert nekem nem akar wifire kapcsolódni sehogy sem.
A használatiban olvastam , hogy ha nincs a közelben telefon de talál olyan hálozatot amire a telo kapcsolodót már egyszer, akkor azt használja.

üdv: Norbi

(#2039) majestic válasza ittakary (#2034) üzenetére


majestic
őstag

Pontosan úgy csináltam mint ahogy a linken lévő leírásban van. Egy ideig nem is kapcsolódott a hálózatra, úgyhogy most már nem foglalkozok vele...

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#2040) Ed Parker válasza Nnobi (#2038) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

igen, kapcsold ki a bt a telefonon és húzd fel a kijelzőt, egy zöld felhőnek kell látszania, ha van otthon WiFi-d.

(#2041) Nnobi válasza Ed Parker (#2040) üzenetére


Nnobi
tag

Köszönöm sikerült, elvileg akkor is át kellene váltania, ha távol vagyok a telotol akár lakáson belül is ?, és nincsen kikapcsolva bt ahogy írtad az előbb?

üdv: Norbi

(#2042) majestic válasza Nnobi (#2038) üzenetére


majestic
őstag

Szerintem ez nem igaz, mármint, hogy ahova az iPhone kapcsolódott oda az óra is fog ha az óra nincs Bluetooth kapcsolatban a telcsivel. Magától biztos nem de erről jó lenne valamiféle pontos infót szerezni. Amúgy hol van ez leírva amfelhasználói kézikönyvben?

[ Szerkesztve ]

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#2043) Ed Parker válasza Nnobi (#2041) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Azért elég jó a bt, nagy a hatótávolság, nekem az egész lakásban megy.
De igen, amennyiben a telefont nem látja, de wi-fi-t még igen.

(#2044) majestic


majestic
őstag

Na így a helyes:

"Az Apple Watch az alábbi esetekben tud kapcsolódni a Wi-Fi-hálózathoz:

Ha az iPhone korábban már csatlakozott a hálózathoz úgy, hogy közben Bluetooth segítségével kapcsolódott az órához."

Magyarul a Buetooth párosítás szükséges addig míg az iPhone nem kapcsolódik az adott WiFi-hez, utánna már marad a hákozaton akkor is ha közben megszünteted a párosítást. Tehát először a párosított iPhone-nak kell csatlakoznia...

Ez így elég gáz, remélem a következő verziókban ezt kiküszöbölik...

[ Szerkesztve ]

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#2045) Nnobi válasza majestic (#2042) üzenetére


Nnobi
tag

[kép]

Csak innen olvastam, de lehet félre értettem valamit.

üdv: Norbi

(#2046) Ed Parker válasza majestic (#2044) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hát én ugyanezt írtam röviden. :D
Az óra nativan a telefonra van kötve bt hálózaton.
Ha a telefon tud WiFi-re csatlakozni, akkor azt az óra is tudja már, ha megszűnt a bt kapcsolat.

(#2047) majestic válasza Ed Parker (#2046) üzenetére


majestic
őstag

Pontosan (sajnos). De remélem, hogy ezt legalább annyira megváltoztatják, hogy azokra a hálozatokra fog majd tudni csatlakozni az óra, amikre korábban már felcsatlakozott az iPhone (elmentve a jelszót). Csak annyit kellene tudni az órának, hogy átmásolja és megjegyezze a WiFi jelszavakat, ennyi...

[ Szerkesztve ]

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#2048) claire78 válasza majestic (#2047) üzenetére


claire78
senior tag

Hát én ezt nem értem.. :F Már többen, többször leírtuk ugyanezt.. Amire a telefon csatlakozott korábban, arra az óra is fog, ha nincs BT kapcsolat a telefonnal. Volt már úgy, hogy benthagytam a telefonomat a munkahelyen, a telefon 3G-én volt az óra meg az itthoni WIFI-n és simán látták egymást, jött hívásom, értesítések stb.

(#2049) CharlieDrop válasza Ed Parker (#2046) üzenetére


CharlieDrop
veterán

és mit csinál az óra a WiFi-n, ha nincs kapcsolódva a telefonhoz (Mondjuk oké, nem figyeltem, lehet az S2-nél már több teló nélküli működés van S0-nél semmit nem csinál teló nélkül (gondolom S1-nél sem))

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#2050) majestic válasza CharlieDrop (#2049) üzenetére


majestic
őstag

Szinkronizálja az e-maileket, üzeneteket, stb.

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.