Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) majestic válasza domerator (#3999) üzenetére


majestic
őstag

Nézd csak meg a különbségeket a Cellular és a sima között: LTE, memória mérete, hátulja pl. A Series 2 hátulja pl. nem műanyag hanem kerámia. Vagyis én tuti nem veszek csak ha lesz LTE-s verzió. Szerintem meg pont, hogy a 2-est jobban fogják keresni ezek után...

[ Szerkesztve ]

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#4002) jeromosi válasza majestic (#4001) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Mármint a series 3-nak műanyag a hátulja?
A pulzusmérő rész?
De amúgy ez miért lenne baj, hogyha pl erős műanyag akkor lehet hogy sokkal jobb mint a kerámia.
Processzorba erősebb pl mint a series 2, a mikrofon is jobb.

(#4003) Bib válasza jeromosi (#4000) üzenetére


Bib
őstag

Hát a series1 az 10k-val lett olcsóbb és marad. Viszont az s2 megszűnik. Számomra nem vonzó az s3 semmiben az s1-hez képest úgyhogy én maradok. :)

(#4004) jeromosi válasza Bib (#4003) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Engem vonz az új proci, meg a jobb mikrofon.
Álandóan a mikrofonnal vagyok elfoglalva.
:DD
Meg a vízállóság se lenne rossz.

(#4005) majestic válasza jeromosi (#4002) üzenetére


majestic
őstag

Hát nem tudom, szentem a műanyag gagyibb is és sokkal jobban karcolódik. Én már elméletileg "megrendeltem", azaz visszahívást kapok az Apple-től azonnal, amikor előrendelhető lesz de azt hiszem lemondom. Még nem döntöttem el véglegesen de azt hiszem az LTE-s verziót fogom megvenni még akkor is ha tudom, hogy itthon a szólgáltatók lehet, hogy még évekig nem lesznek képesek alkalmazni a technológiát....

Ha így lesz, akkor eladóvá válik a tökéletes állapotban lévő órácskám :) Ha valakit érdekel, csak írjon privátba.

[ Szerkesztve ]

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#4006) jeromosi válasza majestic (#4005) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Ha nekemis megveszik a tökéletes állapotú órácskám :), akkor énis lecsapok egy nem eltées-re.

(#4007) Gergőke88 válasza majestic (#4005) üzenetére


Gergőke88
addikt

Lte-s verziót hivatalosan itthon nem fogsz tudni venni.

(#4008) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!
Ha valaki próbálta az új, watchOS 4-t,most sem került még bele AOD funkció? :U
S3 nagyon kecsegtető áron van :B

(#4009) oszy válasza Bib (#4003) üzenetére


oszy
veterán

A Series 1-et használom (második kiadás). Mindenben megfelelőnek tartom. Úgyhogy nekem is marad. :K

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#4010) aujjobba válasza oszy (#4009) üzenetére


aujjobba
addikt

Szintén. 90ért vettem iStyle akcióban pár hete, most a hivatalos ára is pont 90re ment le, hálisten nem buktam rajta túl sokat. :)

(#4011) claire78 válasza icecave (#3996) üzenetére


claire78
senior tag

Ha jól emlékszem nem kell leszedni a béta profilt, attól ugyanúgy felmegy a végleges. Meg utána az új béták is.

(#4012) claire78 válasza koxkids (#4008) üzenetére


claire78
senior tag

Soha nem is volt szó róla, hogy lesz ilyen feature. Amíg az akkuk terén nem lesz vami forradalmi, addig ne is várd sztem. :) Egyébként használsz apple watch-ot? Mert sztem hulla felesleges lenne az állandó kijelzés.

(#4013) atees


atees
őstag

En 1 eve hasznalom az “s0”-t, nem probáltam még s2-t, de eddig a gps hiányzik nekem csak. Meg a nem gyári appok lassu megnyitása zavaró kicsit, de szerintem még 1-2 évig ez is jól használható eszköz lesz sportra és értesítések kezelésére.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#4014) claire78 válasza oszy (#4009) üzenetére


claire78
senior tag

Még az első 0. szériát használom, amíóta kijött. (vagyis kicsit már korábban. :P ) Azt hiszem nekem érdemes lenne a 3 sorozatra váltanom. Bár számomra teljesen jó a mostani is, de lehetne kicsit gyorsabb, kicsit tovább bírhatná az akksi, stb. :P

A watchOS 4 GM-mel egyébként nagyon jó lett az akku idő. 22 óra körül (6-kor vettem fel) még majd 20% volt és pont egy olyan napom volt, h egész nap nézegettem és rengetek értsítésem volt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4015) oszy válasza claire78 (#4014) üzenetére


oszy
veterán

Akkor mégsem kell neked a 3 :D

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#4016) JrCsG válasza icecave (#3996) üzenetére


JrCsG
tag

Milyen profillal ment fel a GM? :B

(#4017) icecave válasza JrCsG (#4016) üzenetére


icecave
nagyúr

[link] (os4-et válaszd természetesen).

(#4018) koxkids válasza claire78 (#4012) üzenetére


koxkids
őstag

Nem, csak szemezek vele. :)
A jól bevált analóg órát használom, csak sokszor jó lenne ha a telefon nincsen a közelemben, akkor jönne jelzés bizonyos dolgokról.
Én nem várom azt hogy úgy menjen folyamatosan mint rendes üzemben, csak pl halványan látható lenne pár fontos infó, és ha kell (pl korona megnyomása, koppintás) éledjen fel, és használható ahogy most is.

Te mint felhasználó, úgy gondolod bőven elég ahogy most működik? Tehát amikor megakarod nézni az időt, teljesen jól érzékeli és mindig felvillan? :)

(#4019) claire78 válasza koxkids (#4018) üzenetére


claire78
senior tag

Abszolút. ;)

(#4020) koxkids válasza claire78 (#4019) üzenetére


koxkids
őstag

Köszi, mert az S3 elég jó árban van (nem kell LTE, plusz itthon amúgy sem fog működni..) :)

Ahogy néztem, a gyári szíjak elég horror áron vannak, van esetleg bevált hely / eladó a rendelésre? Gondolom kicsiKínából ;]

(#4021) Ragnar95 válasza koxkids (#4020) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ebay/Amazon/ali bármelyikén találsz olcsón jó minőségű szíjakat.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#4022) koxkids válasza Ragnar95 (#4021) üzenetére


koxkids
őstag

Köszi, hát brutális milyen jó URVOI bőrszíjak is vannak :B :K
Szerelmes lettem ;]

[ Szerkesztve ]

(#4023) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok
A series 3 mennyivel lehet gyorsabb mint a series 1?
Mert ha a wathos4-el gyorsabb lesz mint a series 1, akkor nagyon megérős, mert szerintem a series 1 sebessége is már elég jó.
A klórt bírja a series 2 és a series 3?
A medence miatt, mert szerintem sehol lincs teljesen tiszta medencevíz.
:)
Gondolom tengert a sós víz miatt nem túlzottan szereti.

[ Szerkesztve ]

(#4024) bigsee válasza icecave (#4017) üzenetére


bigsee
addikt

Köszi, ez az első, ami elindult... :U De öt órát írt ki, utána meg egy órát... ez normális? Mennék dolgozni :D

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#4025) claire78 válasza bigsee (#4024) üzenetére


claire78
senior tag

(#4026) Csabee. válasza icecave (#4017) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ezt bárki felteheti?

Üdv: Csabee.

(#4027) bigsee válasza claire78 (#4025) üzenetére


bigsee
addikt

Jabocs, nem erre, hanem a frissítésre... :) Ez letöltődött rendben.

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#4028) icecave válasza Csabee. (#4026) üzenetére


icecave
nagyúr

Igen.

(#4029) Amarton


Amarton
tag

Nektek hogyan működik a pulzusmérő?
Engem nagyon zavar, hogy edzés közben amikor ránézek, akkor hol a jó pulzust mutatja, hol pedig elhalványodik a pulzus szám és hosszú percekig úgy is marad. Ha az óra alá nézek, akkor pedig látom, hogy világít a LED. Ha mozgato az órát a csuklómon, semmi. Ha szorosra veszem a szíjjat, semmi változás.
Aztán egyszer csak vissza jön, de van olyan is, hogy 130-as pulzus szám mellett (ott halványodott el az érték) 60-at mutat és utánna 1-2 perc múlva megy fel újra 130-ra.
Sokkszor az óránkénti állást is figyelmen kívül hagyja. Olyan, mintha nem álltam volna fel. Gondolom ezt is a pulzusból nézi.
Ha pedig a napi pulzus értéket nézem, akkor rendszeresen a napi minimum pulzus szám 40 környékén van, aminek inkább 65 környékén kellene lennie, mert nem vagyok egy nagy sportember.
Engem nagyon-nagyon zavar, hogy így működik.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#4030) icecave válasza Amarton (#4029) üzenetére


icecave
nagyúr

Egy súlyzós edzésen nem is fog pontosan mérni, többen is tesztelték, sokat mozog/feszül a kezed. Yt-on számos videó van erről. Viszont egy aerob/karció edzés alkalmával (szobacicaj, lépcsőgép, futópad), ahol igazából sokkal fontosabb, hogy tudd, milyen pulzus tartományban edzel (céljaidnak megfelelően ugye), ott jól mér.

Edzettségi állapot követése be van kapcsolva a watch appban? Valamint próbálgatni kell, bár való igaz,hogy sokszor eldobja a pulzust, mivel elég gyakran rámér, az átlagnak jónak kellene lennie. 45-ös minimum valóban alacsony, kivéve,ha nem vagy sportember, de írtad is, hogy nem. Viszont lehet pont rosszul mért rá ezért mutatja azt, vagy sűrűn előfordul?

(#4031) JrCsG válasza icecave (#4017) üzenetére


JrCsG
tag

Köszönöm szépen! :R

(#4032) Amarton válasza icecave (#4030) üzenetére


Amarton
tag

Nem súlyzózóm. Sima eliptikus tréner edzés. Szinte mindig eldobja a pulzusmérést. Most vissza néztem a 2 hónapot. Van hogy 30-as pulzust is mér minimumnak, mondjuk havi 4-5-ször. A többi 40-es.
Nekem az nyugalmi pulzusom 65. Ettől csak tőbb lehet, ha megmozdulok.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#4033) icecave válasza Amarton (#4032) üzenetére


icecave
nagyúr

Eleve nem kellene annyit tévednie, ez biztos. Egy dolgot tehetsz, ha meg akarod tartani a watch-ot: vegyél egy Polar H7-et és párosítsd vele, egyből EKG pontosságú méréseid lesznek. Persze, ez csak az edzéseidet oldja meg, egyéb méréseket nem (hisz nem fogsz egész nap egy mellkaspántot viselni). Esetleg le kell tesztelni máson is, és ha neki is fals adatokat mér, akkor garanciába érdemes beadni.

[ Szerkesztve ]

(#4034) Ed Parker válasza icecave (#4030) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az nem azért nem mér olyankor pontosan.
Amikor súlyzós vagy bármi erősportot végzel, olyankor az izmok megfeszülnek a karon és sokkal kevesebb vér van benne, ami kevés hiteles méréshez, ezért mutat fals adatokat vagy dobja el teljesen.
A mellkasi jeladó az egyetlen stabil 100%-os mérés, a csuklós mérés sokat téved.
A 40-45 körüli nyugalmi pulzus teljesen normális egy jó kondiban lévő atlétáknál.

(#4035) icecave válasza Ed Parker (#4034) üzenetére


icecave
nagyúr

Azt is írtam, hogy megfeszül, mozog, stb. Erre gondoltam összességében, köszönöm a kiegészítést.

Másik: Egy atlétánál igen, de ő mint írta, tudja, mennyi a nyugalmi pulzusa, és messze van az atléta szinttől. Heti pár edzéstől nem lesz valakinek olyan alacsony a nyugalmija az is biztos.

atees: H7-et azért említettem leginkább, mert arról biztosan tudom,hogy jól együtt működik a watch-al.

[ Szerkesztve ]

(#4036) atees válasza icecave (#4033) üzenetére


atees
őstag

Ez a runtastic mellkaspant is jo tud lenni

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#4037) Ed Parker válasza icecave (#4035) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Igen, igazad van, én csak a miértjét illetve az okát írtam le, hogy mi van a dolog mögött.

Ő nála, ha saját bevallása szerint sincs jó kondiban, fals a 40 egészen biztosan.
Nekem 54 a nyugalmi pulzusom,de én nem vagyok atléta. De volt már 47 is korábban, heti 100km futás mellett.

Aki biztosra akar menni illetve valóban érdekli edzés szempontjából a valós pulzusa, az szerezzen be egy polar smart bt mellkasi jeladót egy régi H7-est vagy OH1-est, ez nem mellkasi, hanem optikai, karra csatolható, vagy akár az új H10-est.

(#4038) atees válasza icecave (#4035) üzenetére


atees
őstag

Most a runtasticon gondolkodok, mert hosszu ido utan aktivan neki alltam futni es az ora 180-200 koruli pulzust mutat egy perc utan😱
Lehet kiprobalom, runtasticot hasznalom futashoz azert is gondoltam erre.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#4039) Mazsola113


Mazsola113
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy furi kérdésem… Azon gondolkozom hogy lecserélem az iPhone-om Samsung S8-ra viszont az Apple Watchomhoz ragaszkodok... :( valami ötlet,hogy hogyan lehet a kettőt össze kapcsolni? Előre is köszönöm a segítséget :(

(#4040) domerator válasza Mazsola113 (#4039) üzenetére


domerator
veterán

Leginkább sehogy... a watch kizárólag iphone kompatibilis. Fordítva már jobb a helyzet.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#4041) Mazsola113 válasza domerator (#4040) üzenetére


Mazsola113
csendes tag

Sejtettem :( Azért köszönöm :(

(#4042) EczkE


EczkE
addikt

Sziasztok!

Olyan gondom lenne hogy a ket oldalso gomb nem mukodik ha az oralapon vagyok es megnyomom oket. Ha belepek mondjuk a szamlaprol a naptarba akkor viszont mindket gomb mukodik.

Valaki talalkozott hasonloval?

Kikapcsolni nem merem, mert felek hogy visszakapcsolni nem fogom tudni. :D

Asszem mindenféleképpen!

(#4043) generic


generic
senior tag

Van egy gyanusan olcson meghirdetett watch series 1 38mm, 2 strappal, kb 34k. Meg lehet nezni ma szemelyesen. Mit kell rajta megnezni, ami hibas lehet?

(#4044) Chal válasza generic (#4043) üzenetére


Chal
addikt

Főleg azt hogy ne s0 legyen. Még itt a topicban is folyamatos félreértés van ebből, egy nem teljesen képben levő eladó pedig simán s1-et ír az első szériás órára is.

(#4045) generic válasza Chal (#4044) üzenetére


generic
senior tag

Volt olyan is, hogy s0? Az nekem kimaradt. :Y

(#4046) aujjobba válasza generic (#4045) üzenetére


aujjobba
addikt

Az az első watch.
A másodikat ami már kétmagos nevezik Series1-nek, a szintén kétmagos de már vízálló és GPS-es változat a Series2.

[ Szerkesztve ]

(#4047) generic válasza aujjobba (#4046) üzenetére


generic
senior tag

:R :R

(#4048) Chal válasza generic (#4045) üzenetére


Chal
addikt

Igen, az S1/S2 az amit érdemes még használtan megvenni. Mármint ezek az aktuális modellek, meg persze a héten bejelentett S3. Az S1/S2-ben tök ugyanaz a hw van, együtt jöttek ki, az S2 annyival jobb hogy van benne GPS és vízálló (ahogy fentebb is írták). De ez utóbbit nem szoktuk figyelembe venni, mert még az S0-val is úsznak/strandolnak sokan, beázásáról nincs infó eddig, és pár éve már a piacon vannak ezek ugye.
Szóval röviden ha használtat akarsz akkor: ha nem kell az önálló (telefon nélküli) GPS funkció, akkor az S1 az ajánlott modell, ha kell, akkor az S2.

(#4049) EczkE válasza EczkE (#4042) üzenetére


EczkE
addikt

Ki es bekapcsoltam es megjavult. :D :R

Asszem mindenféleképpen!

(#4050) oszy válasza generic (#4045) üzenetére


oszy
veterán

Ellenőrizd le sorozatszám alapján az Apple oldalán. Ott írja melyik széria.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.